KONINGINNEFEEST 1928 Officieel Programma IQct. tevens Bewijs van Toegang Aanbesteding Sport Schaakrubriek De Paardesteeg Kerkagenda TE BLOEMENDAAL OP 31 AUGUSTUS IGIS Zn. Kinderen beneden 12 jaar hebben vrije toegang De Verjaardag van H. M* de Koningin Het bouwen van een Clubhuis op een ter rein te Bloemendaal. LEGERS LRLEM TEL. 13310 de Ver. „Koninginne- Winkeliers een éta- den. Daartoe heeft zij m de R.-K. Midclen- mendaalsche Midden- ook de medewerking :erde winkelier, rveen en Bl'daal heb- jan den wedstrijd deel g niet opgegeven heb- ch ten spoedigste aan ïkbaar, Brederodelaan euren op 30 Augustus ij beleefd verzocht ter anzien van de plaats uit te steken, ag verbonden worden waarvoor ook een of 1 zullen worden, gelegenheid gegeven ken over de étalages, dnkelier een publieks- 'oor stembiljetten ver- daal bij de Drukkerij 3 en te Overveen bij 0. enooten nog zijn, die i wedstrijd willen doen Hen van een medaille :eling hiervan gaarne [eer Dankbaar, wiens V. concert in de Ge- aats gehad. Er werd bodene. Ieder nummer ipplaus beloond. We -concerten volop ge le jaar den heer Van le tent terug te zien. i>r dit laatste concert MAATSCHAPPIJ PLANTKUNDE, ilVelsen. :ring, welke gehouden tember a.s. te 20 uur gt: hunne volle aandacht 3 der agenda opdat :n besluiten genomen :er Afdeeling. geloofd voor Dahlia's. loemen in een of meer [oogstens 1 punt wor- punten; een of meer soorten, 2 punten worden toe- 50 punten; een of meer soorten, 5 punten worden toe- mnten. den inzender die het rdraad en dergelijke) lit. -Aalderink, z.; N. R- l. RuigrokRoth, HL Sark en E. L. Th. E. Carrasco; A. van ïan Verhulstweg 17, in en Daalscheweg 8, van Haegen, Zand- Klapheklaan 2, Aer- spplein 21, Overveen; alaan 97, Overveen; Vogelenzang; C. J- ut; F. J. M. Schuver, oltens. Schulpweg 29, n 35, 'Overveen. CRICKET. De laatste thuiswedstrijd van Bloemendaal werd een stevige overwinning op C.V.H. Beide elftallen verschijnen onvolledig (de Haarlemmers zelfs onvoltallig) aan den start. Beijk wint den toss en verkiest het eerst te c^aan batten. J v. d. Meer en G. Strik openen op het bowlen van A. Roodt en C. Oldenburg. Het bowlen van eerstge- noemden C. V. H.-er is zóó, dat er weinig op hem gescoord wordt, des te meer op Oldenburg, die onmid dellijk danig onderhanden genomen wordt door v. d. Meer. Diverse vieren en eenige zessen doen de score in de hoogte vliegen, en als v. d. Meer eindelijk slacht offer wordt van Roodt, heeft hij den grondslag gelegd voor de overwinning met een solied-geslagen 32 runs. Hoewel bijkans elke Bloemendaler verder iets tot de totaal-score bijdraagt, komt er nog een flinke stand met de Gebr. Beijk op de mat, die vooral door oordeel kundig runnen uitmunten. Bovendien noteerde Jan eindelijk weer eens een behoorlijk aantal, n.l. 22 runs Als de laatste Bloemendaler gebowld wordt, is het to taal 102. Roodt had met 848 fraaie cijfers! Bij C.V.H. ging het minder goed. Alleen A. Roodt presteerde iets, maar had van zijn medespelers zóó weinig steun, dat al spoedig te zien was, dat het Bloemendaaltotaal te machtig voor de gasten zou zijn. G. van Dam maakte veel slachtoffers. Hij hanteerde den bal dan ook heel goed, hoewel hij weinig effect weet te geven. Maar hij houdt lengte, en dat is een voorname factor voor bowler-succes. C.V.H. slaat ten slotte 53 runs bij elkaar, juist genoeg dus, om de follow-on te ontgaan. Bloemendaal wint dezen wedstrijd dus met 49 runs. VOETBAL. Ter gelegenheid van Koninginnedag wordt Vrijdag avond 6 uur op het Bloemendaal-terrein de traditio- neele R.C.H.Bloemendaal wedstrijd gespeeld. Bloemendaal komt als volgt uit: J. Beijk J. IJfs C. A. Bakker J. Cassee H. Beijk P. J. Parson G. Kopjes Niemann Ph. Immer N. N. H. J. de Jong M. Strik De samenstelling van R.C.H. was ons, bij het schrijven van dit artikel nog niet bekend, maar zooals gewoon lijk zullen de blauw-zwarten wel weer met een sterke combinatie verschijnen. Voor beide elftallen is deze officieuze inzet van het nieuwe seizoen een welkome oefening. Moge deze aardige wedstrijd nog lang op het program ma der Koninginnedag-viering voor komen! Oplossingen, bijdragen, enz. te zenden aan den Schaakredacteur, De Genestetweg 23, Bloemendaal. PROBLEEM No. 180 J. LEPPING. Mat in twee zetten. Stand der stukken: Wit: Kcl, Dal, Lc7, Le6, a4. Zwart: Ka6, Tf4, Pb7, a7. Deutsche Schachzeitung (1927). PARTIJ No. 66. Gespeeld in het internationaal tournooi te Kissingen, 14 Augustus 1928. Wit: Zwart: RICHARD RéTI Dr. MAX EUWE (Weenen). OOST-INDISCH. (Amsterdam). d2d4 1 Pg8—f6 c2c4 2 g7—g6 g2—g3 3 d7—d5 c4Xd5 4 Pf6Xd5 e2e4 5 Pd5b6 Lflg2 6 Lf8—g7 Pgl-e2 7 Lc8g4 f2—f3 8 Lg4—d7 Pblc3 9 Dd8—c8 O—O 10 Ld7—h3 Lel—e3 11 Lh3Xg2 Kgl Xg2 12 O—O Ddlcl 13 Tf8—d8 d4—d5 14 c7c6 Le3Xb6 15 a7Xb6 Dele3 16 c6Xd5 Pc3Xd5 17 Dc8c5 De3—b3 18 Pb8—c6 Talcl 19 Dc5a5 a2a3 20 e7e6 Pd5—c3 21 Td8—d2 Tfl—f2 22 Ta8—d8 Telc2 23 Td2—d3 Db3b5 24 Td3—d2 Db5Xa5 25 b6Xa5 Tc2Xd2 26 Td8Xd2 Pe2—cl 27 Lg7Xc3 b2Xc3 28 Td2—dl Tf2—fl 29 Tdl—d7 Tfl—f2 30 Pc6e5 Pel—b3 31 Pe5c4 f3—f4 32 Td7—d3 Pb3c5 33 Td3Xc3 Pc5Xb7 34 Tc3Xa3 Kg2h3 35 Ta3—b3 Tf2—c2 36 Tb3Xb7 Tc2Xc4 37. Tb7a7 vanaf Woensdag 29 Aug. a.s.verkrijgbaarte Bloemen daal bij de Boekhandelaren en Drukkerij T. Timmer; te Overveen bij Sigaren magazijn W. Faas T c4a4 38 Kg8—f8 Kh3g4 39 Kf8—e7 e4e5 40 Ke7—d7 h7—h5 Kg4—g5 41 T a4c4 42 a5a4 Kg5—f6 43 a4a3 Tc4cl 44 a3a2 Telal 45 Kd7c6 h2—h3 46 Kc6d5 g3—g4 47 h5—h4 f4—f5 48 e6Xf5 g4Xf5 49 g6Xf5 Kf6Xf5 50 Kd5—d4 Kf5-g5 51 Kd4—c3 Kg5Xh4 52 Kc3—b2 Tal Xa2f 53 Ta7Xa2 Kh4—g5 54 Kb2—c3 Opgegeven. TOURNOOI TE KISSINGEN. In het sedert 13 Aug. aan gang zijnde toornooi waaraan 12 meesters deelnemen, speelt ook mede onze beroemde landgenoot Dr. M. Euwe uit Amsterdam. Hoewel de verwachtingen omtrent diens resultaat hoog waren, heeft Dr. Euwe die beslist overtroffen. Een oogenblik heeft hij zelfs kans gehad op den eersten prijs. Maar thans is het wel bijna zeker, dat Bogolju- bow de overwinning zal behalen. Dat neemt niet weg, dat Euwe s succes na de 10e ronde (welke hieronder volgt) reeds van dien aard is, dat Nederland trotsch op hem kan zijn, ook al zou hij de beide laatste par- rijen verliezen, hetgeen wel niet het geval zal zijn. Stand: Bogoljubow 7x/2 punt; Capablanca en Dr. Euwe elk 6 punten, Tartakower 5x/2 p.; Marshall, Nimzo- witsch, Rubinstein en Spielmann elk Ax/2 p.; Réti en Yates, elk 4 p.; dr. Tarrasch 3x/2 p.; Mieses 3x/2 punt. OPLOSSING PROBLEEM No. 176. (C. KAPS). Stand der stukken: Wit: Ka7, Da4, Td3, Tg4, Ld4, Lg8, Pb4, Pf7, a6, c5, e2, e7. Zwart: Kc4, Del, Tdl, Th6, Le6, Lh8, Pal, Pe8, e3. 1Ka7b6, enz. Goede oplossing ontvangen van: H. W. v. DORT, te Haarlem. v. GULIK, te Overveen. OPLOSSING EINDSPELSTUDIE No. 51. (J. E. PARRY). Stand der stukken: Wit: Khl, De4, Th7, g6. Zwart: Kg8, Df8, Le8. 1Le8c6; 2. De4Xc6, Df8f3f; 3. Dc6X f3 en Zwart is pat (remise). Of 2. Th7h8f, Kg8Xh8; 3. De4Xc6, Df8—hóf; 4. Khlgl of g2, Dh6Xg6; 5. Dc6Xg6 en Zwart is pat. Goed uitgewerkt door: J. v. GULIK, te Overveen. Een feestviering tot herdenking, dat Koningin Wilhel- mina wederom een jaar over Nederland heeft mogen regeeren, behoeft geen verklaring. Zij is zoozeer in waarheid de Landsvrouwe, zoo innig verbonden aan ons nationaal besef, dat de blijheid van ons volk om het bezit van deze Souvereine in haar volle levens- en arbeidskracht, een vanzelfheid is. Een ontbinding in alle factoren, welke tezamen leiden tot dit gevoel van aanhankelijkheid, van dankbare waar deering, zou de beteekenis van het geheel verzwak ken. Waarom op den voorgrond te stellen de inwerking op ons gemoed van de historische herinneringen aan haar roemrijke voorvaderen en het doorluchtig Oran je-geslacht; de bekoring der persoonlijke waardigheid en gratie, of de waardeering voor de dagelij ksche toe wijding aan de volkszaak? Waarom te ontleden onzen eerbied voor haar zelfverloochening en moed; onze erkenning dat zij ons allen een voorbeeld is in ernst van levensopvatting en door een soberheid, die toch nimmer het vorstelijke schaadde; ons besef dat zij het is. die bovenal den Nederlandschen naam hoog houdt in de wereld? Al die eigenschappen, het karakter en het leven dezer waarlijk vorstelijke vrouw, doen te zamen voor ons levend worden het beeld der Koningin en wij kunnen niet zeggen om welke zij ons het liefst is. Beter is het dan ook, al deze motieven te doen samenvloeien tot een glanzend geheel van dankbaar bewustzijn en dezen dag te aanvaarden, zooals onze kinderen dit doen, die liefde voor het Vaderland en voor de Koningin gevoelen als eenzelfde gedachte en zich verblijden in het nationaal gebeuren. Theoriën over de waarde van het koningschap missen beteekenis zoolang geen critiek de waarde kan aan tasten van deze Koningin, die naar welken regeerings- vorm ook, steeds zal zijn ons Staatshoofd bij uit nemendheid, en die ons blijvend den waarborg biedt, dat ook in deze en komende tijden van wisselende politieke stroomingen onze gedachten zich vrij zullen kunnen uitleven en de grondslagen van ons volksbe staan niet zullen worden aangetast. Dat weten wij, en dat verwachten wij van onze Koningin, en vooral daarom dragen wij den wensch voor haar behoud en haar geluk in het hart. Daarin ligt geen overschatting van haar invloed op ons staatkundig leven, die in- tusschen veel gewichtiger is dan veelal wordt ver moed, want elk kabinet, hoezeer zelf verantwoordelijk, moet het oordeel inwinnen van de Kroon en de juist heid van elk voorgenomen plan rechtvaardigen. Wanneer het gezag der Kroon in handen is van een wijs staatshoofd met hooge opvatting van zedelijkheid en recht, een toetssteen voor de diepere belangen der natie, dan is de invloed daarvan werkdadig, en is het Koningschap voor ons geen mystiek begrip, waaruit macht en gezag van zeiven uitstralen, doch wisselt zijn beteekenis, en daarmede onze eerbied en waar deering, naar de persoon, die de taak vervult. Daarom is Koningin Wilhelmina voor ons het gelukkigste voorbeeld der monarchie en daarom kunnen wij in volkomen oprechtheid van hart en verstand den wensch uitspreken, dat Zij moge regeeren tot in lengte van dagen, en voor ons moge blijven het symbool van een heid, saamhoorigheid en rustige kracht. Aan H.M. de Koningin onze eerbiedige en dankbare gelukwenschen op dit feest van Nederland! Door de bewoners van de Groote Houtstraat werd het volgende request aan H.M. de Koningin gezonden: Aan Hare Majesteit de Koningin. Geven met den meesten eerbied te kennen, de ondergeteekenden, allen bewoners van of/en nering doenden aan de Groote Houtstraat te Haarlem; dat zij met groot leedwezen hebben kennis genomen van het raadsbesluit van de gemeente Haarlem, d.d. 30 November 1927 onder meer strekkende tot ont trekking aan den openbaren dienst van de zgn. Paar desteeg en tot overdracht van den tot die straat be hoorenden grond aan een firma hier ter stede met de blijkbare bestemming om met andere perceelen te worden bezet door een soort warenhuis, althans een groot en hoog aaneengesloten gebouw; dat, naar het oordeel van adressanten in strijd is zoowel met de eischen van goeden stedenbouw als van het verkeer om in den tegenwoordigen tijd in de stads gedeelten van oude vestingsteden verkeerswegen te niet te doen; dat dit in het bizonder geldt ten aanzien van dit oude stadsgedeelte van Haarlem, alwaar in het bizonder ter ontlasting van de Groote Houtstraat veeleer zou moe ten worden gestreefd naar het maken van nieuwe doorbraken zooals vorige stadsbesturen die daar heb ben bewerkstelligd dan naar het toestoppen van be staande straten; dat ook de eischen der hygiëne hierbij door het ge meentebestuur niet in acht genomen en zelfs niet in overweging genomen zijn; dat de nu bestaande openruimte gevormd door tuinen en plaatsen en gelegen tusschen de huizen aan de Nieuwstraat, de Groote Houtstraat, de Paardesteeg werkt als een long, die de frissche westelijke winden dat gedeelte der bebouwde stad via de Botermarkt binnen voert, hetgeen door de gevolgen van gemeld raadsbesluit onmogelijk zou worden; dat verzoekers de door Burgemeester en Wethouders zeer op den voorgrond gestelde verbreeding van het Verwulft volstrekt niet noodzakelijk achten, welke meening blijkens het verhandelde in den Gemeenteraad door den voorzitter der Haarlemsche Gezondheids commissie het raadslid Dr. Adrian wordt gedeeld; dat het Verwulft, een ettelijke tientallen Meters breed verkeersterrein is, bevattende behalve twee trottoirs en twee rijwegen een zeer breed middenterrein, dat geregeld voor bloemenmarkt en tramstandplaats wordt gebruikt, en waarop zich behalve 16 rustieke boomen een tramhuisje, een transformatorhuis, kabelhuisjes, palen en andere verkeersobtakelen bevinden die ge voegelijk allen met trams en bloemenmarkt zonder iemand te hinderen een betere plaats zouden kunnen vinden op de naburige nog veel breedere Gedempte Oudegracht noordelijk gedeelte; BURGEMEESTER EN WETHOUDERS van BLOEMENDAAL zullen op WOENSDAG 5 SEPTEMBER A.S. des voormiddags 11 UUR aanbesteden; Inschrijving is alleen opengesteld voor aannemers in de Ge meente Bloemendaal woonachtig. Bestek en teekeningen zijn van af Woensdag 29 Augustus a.s. tegen betaling van f2.— verkrijgbaar aan Bureau Publieke Werken, Bloemendaalsche- weg 313, alwaar nadere inlichtingen zijn te bekomen. dat verzoekers het aangevochten besluit achten strijdig met het algemeen belang, onnoodig, de gemeente bren gende op lasten die niet verantwoord zijn en ten zeerste nadeelig voor allen die in deze omgeving wonen of hunne nering drijven. Redenen waarom zij zich tot Uwe Majesteit wenden met het eerbiedig verzoek dit besluit te vernietigen. HAARLEM, 18 Juli 1928. Groote Houtstraat 78. J. W. Florijn Tjebbo Franken, arts J. Goosens Abr. Meijer C. J. Schravendijk J. Smit Wed. C. A. van Bemme- melen van Buchem M. van Reijsen N.V. Manufacturenh. v/h A. Schroder G Co. H. van Niel Hzn. Fa. Presburg G Co. P. van Niel E. J. Wester veld N.V. Boekhandel De Erven Loosjes R. v. d. Werf Firma Carels N.V. Oostersche Tapijt- handel Nederkoorn Perez F. Grewel J. W. Kuiper Fa. W. K. Wierda G Zn. Firma B. J. v. Liemt Firma Mesco Firma Albert Heijn Fa. Gebr. Gerzon's Mode Magazijnen F. H. Smit B. W. Lasschuit, Fa. Hoesbergen A. Baart Sr. Heenk's Ijzerhandel Fa, Damiatev. Tiel Fa. F. W. Martin, M. Aukema N. Ockersen Theater „Cinema Palace" Haarlem, de Directie H. J. D. Daudeij Fa. B. C. en L. Radsma Sporthuis Haarlem, C. de Laat J. Stembert M. Fonville W, G. Bannink Fa, de VrindBus Herman A. Keip Ed. Fibbe G. A. Spiekerman Jac. Kolderie B. C. Hartman S. Mok Dames Wander Wed. J. J. Scheen v. Muscher W. C. Lasschuit v/h J. P. C. van Gurtzgen G. Prooyen v. d. Pino Fa. Ritsema G Co. W. M. Lugt Kunstnijverheidshuis „Andréa" W. Dijk. Riche, Th. v. d. Berg Daudeij's Bloemenmag. P. Daudeij M. P. Verpoorten H. G. Kruseman D. Marees F. J. Heijligers Wed. W. Schultz J. H. van Zutphen Amsterd. Anthraciet Mij. W. Heijdeman J. Leupen Jzn. O. H. Cornegoor B. Gussenhoven Gebr. Bosse J. T. Mathot „His Master's Voice", G. M. Oord Lippits Mij. v. Schoen- en Leder industrie „Bata" H. T. Kuijpers J. P. Karskens Wed. Musquetier Ballenger Fa. W. van Zijl Gez. Corbière De Favoriet,A. C. Lagerwaard A. Bottelier W. v. d. Ham Maison A. WeijerBlei J. Donia Pfaff-Naaimachinehuis J. F. Boer, fa. W.G. Boer Jac. P. van Gasteren Fa. J. A. Vermeer Fa. v. d. Stijlen Th. M. Kuipers Fa. Gebr. Vermeulen C. P. W. v. Oploo p.o. N.V. Z.-H. Papierh. H. J. Jansen D. Hensen E. G. Heckman J. J. Weber G Zn. A. v. Beek Holt G Straathof Fa. A. J. v. d. Steur N.V. Paanakker's Schoenhandel N.V. Goederenh. v/h L. A. G F. L. Kattenburg G Co., A. H. de Jong C. H. Vogelzang Sigarenmag. Het Anker, C. van Es Fa. A. Federmann G. W. Sacré N. L. L. Holzhaus Fa. A. Leusen A. N. G. Wester kamp, N.V. Modezaak H. Wes terkamp, G. M. Klomp G. M. Klomp Fa. Wisbrun en Liffman Fa. H. Koster H. v. Beurten N.V. Amco, Verkoop bur. v. A.E.G. Vampyr Stof zuigers, J. H. Vos ZONDAG 26 AUGUSTUS 1928. BLOEMENDAAL. NED. HERV. GEMEENTE, voormiddags 10 uur, Ds. W. Th. Boissevain, Leiden. JONGELIEDENSAMENKOMST in gebouw „Maranatha", des voormidags 10 uur. Geen dienst. GEREFORMEERDE KERK, voormiddags 10 uur. Prof. A. A. van Schelven, Haarlem. 5 uur: Prof. A. A. van Schelven. OVERVEEN. NED. HERV. GEMEENTE (Ramplaan) v.m. 10 uur, Ds. J. C. Franck, Eelde. SANTPOORT. NED. HERV. GEMEENTE, voormiddags 10 uur, Dr. Glas, Boskoop. MELKBESLUIT (Warenwet). De melk, die de melkveehouder verkoopt, aflevert of ten verkoop of ter aflevering in voorraad heeft, moet voldoen aan de volgende eischen; zij moet gewonnen zijn van melkvee, waarvan tijdens het melken de uiers en naaste omgeving daarvan niet verontreinigd zijn; op zindelijke wijze gemolken, bewaard en behandeld worden; onmiddellijk na het melken doelmatig gefil treerd zijn; onmiddellijk na het melken uit den stal ver wijderd zijn en in een stankvrije omgeving bewaard zijn. I

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1928 | | pagina 3