N.V. STEENKOLENHANDELv.H. FlRMA J. H. KRUL JR. LM stoi Sport Schaakrubriek Denken en Leven Burgerlijke Stand Kerkagenda orwerpen ANT.CASSEEaZ* GIS ZN. DE FIRMA KRUL HEEFT EEN JARENLANGE REPUTATIE KANTOOR EN MAGAZIJNEN: TETTERODEWEG 8-10, OVERVEEN, TELEFOON 11617, NA 6j UUR TELEFOON 22012 'EGERS RLEM - TEL. 13310 larlemIJmuiden met tereenvolgende weken de diensttijden en ge- 'olgt verkort: 126 uur ter afstand van den uur voor spoorweg- laatst is. middag de bekroning inzendingen, die be- >or de jeugdige léden Die de mooiste plan- prijs. Het bestuur der ieelnemers 322 potjes er maar 104 die hun n dus in aanmerking e jury uitgemaakt had g kwam, trad de heer te de uitslag bekend, ste prijs Jo van Essen, n, 3e prijs Elly Hoff- Heuvel. Fuchsia's le cam, 3e prijs P. Roos- G. Bleeker. js T. Pauwer, 3e prijs prijs C. Bruinis. De rijswinnaars overhan- was er als troostprijs de kinderen medege- een feestavond wacht, winners (sters) keerden lft omdat zij een prijs Ift omdat zij een pret- en waren dankbaar ankbaar was dat alles id zich op het buiten Plotseling zag hij een cwam en die niets op leek een Duitscher te lat hij op de konijnen- ;r op uit was om iets cher met hem mede te de buitenlander onder vond een handschoen, erdachte artikelen bij dat deze handschoen emd was. Men gelooft e wijze aan het jatten ide maar ook in Bloe- laatsten tijd worden schoenen geschoven, heeft echter nog niet lag herdacht dat Leo werd. een artikel daarover sen, Zomerzorgerlaan maie met inhoud: De Dverveen, een gladde :rweg 43, Aerdenhout, oud: Rolvers, Kerk' -portemonnaie met in- Pouwer, Lage Duin 1, een portemonnaie Dalelaan 18, Haarlem, P. Harren, Rollands- tingmerk 1928; W. v. III te Amsterdam, een nnenkast gegraveerd: en een naam; J. Clau- een rood koralen hals- Bloemendaal, een zil' osch en Duinlaan 8, met inhoud: Portier endaal, een postduif ieslagerslaan 7, Haar- ïangertje; N. de Vos, nderportemonnaie; A- loemendaal, een geld' een bankbiljet: Filiaal beweg 18, Bloemen- n, Zijlweg 171, Haar' loge; aan den politie' jeursje, een kous, een aan het bureau van een dames-portemon' ;en auto, een alpacca ze handschoenen, een naie met inhoud, een :rk 1928. Brandstoffen koopen is een zaak van vertrouwen VOETBAL. Der traditie getrouw, heeft ,,Bloemendaal" den eersten competitie wedstrijd verloren. Het spel zoowel van de thuisclub als van H.V.C. stond op geen hoog peil, maar vooral de verdediging der witten was er finaal uit. Dit is tè merkwaardiger, waar onze defensie steeds het sterkste deel van het elftal is. Onder normale omstan digheden (abnormaal was de temperatuur!) gelooven we dan ook niet, dat het den Amerfoorters gelukt zou zijn te winnen. Haarlem en Zandvoort deelden de punten in een ont moeting, die dikwijls een vinnig karakter had. Bij Haarlem trad de middenlinie, waarin Dik onvoldoende was, zeer zwak op. Niettemin is de uitslag voor Zand voort een succesje, en meenen we er uit op te mogen maken, dat de kustbewoners in den strijd om het kam pioenschap een eerste viool zullen spelen. Velox zorgde voor de verrassing, door zich op eigen terrein te laten slaan. De nieuwe 2e klasser Baarn zorgde voor dit kunststukje. We weten te weinig van dezen wedstrijd, of dit resultaat een gevolg is van de sterkte van Baarn, dan wel van de zwakte van Velox. Vast staat evenwel, dat Baarn versterking gekregen heeft, en Velox daarentegen door het uittreden van enkele spelers niet meer de beschikking heeft over de ploeg, waarmede vorig seizoen het kampioenschap be haald werd. Spartaan zetten de competitie slecht in, en verloor met 2—1 van D.E.C. Nu is deze nederlaag op zich zelf geen schande. In ons vorig overzicht toch uitten we reeds de veronderstelling, dat D.E.C.niettegenstaande enkele vooraanstaande spelers bedankt hebben, toch een krachtig elftal in 't veld zouden brengen. De over winning van Zondag bevestigt onze meening. In Bussum tenslotte kwamen twee zwakke zusjes, B. F. C. en V. V. A. tegen elkaar in 't veld. Ook hier viel een gelijk spel (11). Voor a.s. Zondag is vastgesteld: Baarnde Spartaan. HaarlemVelox. H.V.C.Zandvoort. V.V.A.Bloemendaal. D.E.C.—B.F.C. Baarn krijgt gelegenheid te bewijzen dat het haar ernst is. Evenwel gelooven we, dat het meer geroutineerde Spartaan het verschil tusschen een ex-eerste, en ex- derde klasser wel in een overwinning om zal weten te zetten. Haarlem, dat de kampioenen ontvangt, moet, om van meet af aanspraken te maken op de eerste plaats van de Utrechtenaren winnen. Het vorig jaar echter ver overde Velox drie van de vier punten, zoodat oppas sen voor de roodbroeken geboden blijft. De nederlaag tegen Baarn zegt nog niets, en de mogelijkheid is zelfs niet uitgesloten, dat de geel-zwarten een succesje aan den Schoterweg boeken. H.V.C. moreel gesterkt door haar eerste overwinning, zal vol hoop tegen Zandvoort in 't strijdperk treden. Gezien de slechte resultaten door de Amersfoorters steeds op eigen veld behaald, meenen we een Zand- voort-overwinning te mogen voorspellen. D.E.C. is sterk genoeg om zich niet te veel over B.F.C. te verontrusten. Zonder restrictie voorspellen we dan ook een nederlaag der Bussummers. Bloemendaal gaat ten slotte bij V.V.A. aan de Kruis- laan te gast. Zullen de „witte leeuwen" zich voldoende hersteld hebben, dan kunnen we aannemen, dat Bak ker c.s. de punten (of tenminste één) naar Bloemen daal brengen. Is de geest echter nog niet vaardig ge worden over ons elftal dan voorzien we een tweede strop. De lagere elftallen hebben het volgende programma af te werken: Bloemendaal III. V. 010 uur. D. O. A.Bloemendaal III 10 uur. DamiateBloemendaal IV 10 uur. Bloemendaal VD. O. A. II2 uur. De elftallen zijn als volgt aangeschreven: le Elftal: J. Beijk J. Yfs C. A. Bakker Cassee H. Beijk P. J. Parson G. Kopjes Niemann Ph. Immer J. A. Sunter H. Eijsten M. Strik reserves Ad. Cassee L. v. d. Meij. 2e Elftal: H. J. Lever H. Spoor M. Jansen J. Wijnberg G. v. Dam J. Parson Fr. Bakker C. Warlé J. de Graaf H. v. Beem J. Visser reserve C. Vogel 3e Elftal J. Segerius J. Hofland J. v. Maren K. J. de Haas W. A. de Haas P. N. C. Hille P. v. Beek J. C. v. Beem W. Groeneveld J. Kohier D. Kuiper reserve H. Aartsen 4e Elftal K. Schoehuijs D. Kroon H. S. v. Lent Ant. Cassee M. v. Delden J. H. de Wit L. J. Snoeks W. A. v. Zanten G. Strik H. J. de Jong J. Sondorp reserve J. Bode 5e Elftal J. Kempe G. Wille M. Th. Akersloot M. Best L. B. Verdoorn P. Wester P. Lakeman Adr. Bakker A. Donkervoort A. de Jong D. Ruiter reserve J. J. Hollenberg :iNRI6MTIN6: BWSMëNBMIi OPGERICHT 1828 GYMNASTIEK. De Bloemendaalsche Gymnastiekvereeniging (B.G.V.) is na jaarlijksche zomerrust haar gymnastiek in de school aan den De Genestetweg te Bloemendaal weer met frisschen moed begonnen onder leiding van haar pittigen Directeur, den heer Beets. Woensdagavonds van 78 uur voor jongens, van 810 uur voor heeren en veteranen. Donderdags van 78 uur voor meisjes en van 810 uur voor dames. Nieuwe leden kunnen zich op de oefenuren in de zaal aanmelden. Den geheelen zomer is door de B.G.V. de athletiek be oefend en heeft zij voor a.s. Zondag, 16 September een onderlinge athletiekwedstrijd uitgeschreven, welke zeer geanimeerd beloofd te worden: reeds een 10-tal dames en een 15-tal heeren hebben zich hiervoor opgegeven. De wedstrijd zal bestaan uit een 7-kamp voor de dames, n.l. 100 M. en 250 M. hardloopen, hoog- en vèrsprin- gen, kogelstooten, speer- en discuswerpen, en een 8- kamp voor de heeren, n.l. 100 M. en 400 M. hard loopen, hink-stap-sprong, hoog- en vèrspringen, kogel stooten, speer- en discuswerpen. Voor dezen wed strijd is, benevens andere prijzen, door den athletiek- leider der B.G.V., den sympathieken heer Verwers, een wisselbeker beschikbaar gesteld. Zondagmorgen om 10 uur zullenkogel, speer en dis cus afgewerkt worden op het sportveld aan de Arnolds- laan, terwijl 's middags om kwart voor twee de andere nummers beginnen op het Gemeente Sportterrein aan de Kleverlaan te Haarlem. Als Juryleden zijn verzocht de dames Mej. H. ter Schiphorst en Mej. T. Menet, en de heeren Beets, Verwers, Wagenaars, J. Tames, Rik- kerink en P. J. v. d. Klinkenberg. Er zal zeer zeker geducht gestreden worden, om den beker voor een jaar in bezit te krijgen. Oplossingen, bijdragen, enz. te zenden aan den Schaakredacteur, De Genestetweg 23, Bloemendaal. PROBLEEM No. 184 F. SACKMANN f. Mat in drie zetten. Stand der stukken: Wit: Kc4, Dg2, b6. Zwart: Ka8, Lg3, b7. Een diep doordacht miniatuurtje. PARTIJ No. 67. Gespeeld in het tournooi te Kecskemet, gehouden van 25 Juni—12 Juli 1927. Wit: Zwart: D. PRZEPIORKA A. NIMZOWITSCH (Warschau) (Kopenhagen) DAME-INDISCH d2—d4 1 Pg8—f6 Pglf3 2 e7e6 c2c4 3 b7b6 Pbl—c3 4 Lc8b7 Ddl— c2 5 Lf8—b4 a2a3 6 Lb4Xc3f Dc2Xc3 7 d7—d6 g2—g3 8 Pb8—d7 Lfl— g2 9 Dd8—e7 0—0 10 0—0 b2—b4 11 Pf6—e4 Nimzowitsch heeft ook ditmaal met zijn opening ten volle gelijk spel verkregen. 7a, nog meer! Terwijl Wit geen bepaald aanvalsdoel heeft, kan Zwart pronken met het bezit van het punt e4. Dc3—c2 12 f7—f5 Pf3g5 13 Pd7—f6 Pg5Xe4 14 Lb7Xe4 Lg2Xe4 15 Pf6Xe4 f2—f3 16 Verdrijft weliswaar het lastige Paard, maar verzwakt de pionnenstelling. Op den duur zou dat echter toch niet te vermijden zijn. 16 Pe4—f6 Lel—b2 17 Tf8—f7 Tal—cl 18 Ta8—f8 Dc2d3 19 h7h5 Zoolang de pionnenstelling gesloten is, kan de betere stand der zwarte officieren niet tot zijn recht komen. Zwart probeert derhalve die te openen. e2—e4? 20 Daarmede komt Wit zijn tegenstander ver tegemoet. Beter was d4d5, want op e6e5 zou dan Df5: kun nen volgen en na 20e6Xd5; 21. c4Xd5 ware c7 zwak. 20 f5Xe4 f3Xe4 21 Pf6—g4 h2—h3? 22 Verliest onmiddellijk, maar ook andere zetten helpen niet meer, b.v. Tf7:, Df7:; 23. Tc2 (23. De2, Df2f), Pe3. 22 Pg4—f2 Dd3—e2 23 Pf2Xh3f Kgl—hl 24 De7—g5 Tfl Xf7 25 Tf8Xf7 De2g2 26 Ph3f2f Khlgl 27 Dg5e3 Opgegeven. OPLOSSING PROBLEEM No. 179. (J. PALUZIE). Stand der stukken: Wit: Ka3, Dd6, Tg2, Ld2, Pb4, Pc5, e4, e5. Zwart: Kdl, Th8, Pe7, a4, c6, d3, d5, g7, h2. 1. Dd6—h6, (Th8Xh6; 2. Pc5Xa4, enz. g7Xh6; 2. Pc5Xd3, enz. Goede oplossing ontvangen van: H. W. v. DORT, te H'lem; J. v. GULIK, te Overveen. Zinrijke Onzin, ('t Leven in den lachspiegel) door Uiltje. Uitgave Ned. Uitg. Mij. A'dam. De auteur teekent met een pseudoniem. O, en een héél fijn bedachte! Een toepasselijke moet u weten! Want zoo'n Uil! Zoon velduil, boschuil, kerkuil, dié weet, wat er omgaat in de wereld! (gek, dat de uil het beeld is der domheid!). Maar zou mijnheer Uiltje onder die flauwe en zonder een greintje humor opge schreven „grappigheid" wel zijn eigen naam durven zetten? Een zoen met een papiertje tusschen de lippen van wege de vreeselijke bacterietjes! O, 't kan zoo koddig zijn, als 't leuk verteld wordt! ALS! Maar laat ik zwijgen. Wie weet snap ik de humor van die overpeinzingen niet! Ik vind ze beneden alle critiek. Maar wie weet staan ze er zoo héél hoog bóven! Misschien bestaat er tegenwoordig, ook nog een soort spreekkamer-uilen, rechtbank-uilen, auto mobiel-uilen, laboratorium-uilen, enz., met wie ik nog geen kennis gemaakt heb! Intusschen: Het bandje met het roode narretje is aardig en lokt allicht koopers! Bij dezelfde maatschappij verscheen van Ralph. Springer: Het wondere avontuur van den heer Herman Lobbes, tuin meubelen-fabrikant. Een wonderlijk avontuur is het nu juist niet; alleen maar onmogelijk. Maar Ralph. Springer heeft een ma nier van vertellen, een fantasie om beelden en toe standen te scheppen, die het dufste onderwerp nog aantrekkelijk zouden maken. We merkten dit reeds op bij zijn eerste werk: De vroolijke staking. En dit, on danks dat het alle literaire waarde mist! Voor Ralph. Springer geen teleurstelling, want hij zegt eerlijk: „ik noem mezelf geen kunstenaar: ik ben gewoon een schrijver." Waarom gaat die „schrijver" niet voor de film schrij ven? Bij het lézen van zijn werk is het ons reeds of er een film voor onze oogen wordt afgedraaid. Daar ligt zijn terrein. Niet in de romankunst. Mijnheer Lobbes wordt onder suggestie gebracht van een bekend hypnotiseur. Hij is in Mei geboren, wat veel geluk kan brengen, en men doet hem gelooven, dat hij in de ongeluksmaand April geboren is. Heel zijn zelfvertrouwen is nu geweken en hij is niet meer bestand tegen het lot en, wat het ergste is, tegen de waandenkbeelden, die nu zijn brein beheerschen. Deze inwerking op zijn gemoed heeft een verandering in zijn karakter teweeggebracht, die hem van goed, van ernstig huisvader en werkgever tot tiran heeft ge maakt. Het toegeven aan de denkbeelden, die zijn ziek brein beheerschen, schept de dolste toestanden, niet hooger van peil, helaas, dan een middeleeuwsche klucht, maarspannend van het begin tot het einde. Totde magnetiseur hem weer in zijn vorigen toestand terugbrengt. Dan denkt hij, dat hij even een „tukkie" gedaan heeft en hij weet van zijn wandaden niets af. Hij schatert om de ingenieurs, die „allebei" een lift in zijn fabriek willen bouwen, invi teert de boekhouder ,die hij om zijn rheumatiek (de man was kerngezond!) ontslagen heeft, op een glas wijn, en brengt wéér beroering door zijn beterschap. Film, film en nog eens film! JEANNE VEEN. OVER RUSLAND. In een kort bestek heeft de Ir. A. Baars een brochure (prijs 0.40) geschreven over „De samenzwering in het Dongebied", welke de uitgeefster, de firma H. D. Tjeenk Willink Zn. te Haarlem ons ter recensie stuurt. Wij raden een ieder, die zich voor de ontwikkeling van het onmetelijk groote Russische land en volk interes seert, zich die brochure aan te schaffen. Ze verspreidt over een onderdeel van het tegenwoor dig economisch leven in het Sovjet-Rijk een helder licht. De Russische revolutie, is volgens schrijver de eerste poging in de geschiedenis om door middel Van de Staatsmacht, welke door een groep revolutionnairen tot zich getrokken was, niet alleen de bestaande regee- ringsvorm en politieke structuur radicaal te wijzigen, maar ook de gansche samenstelling (organisatie) van productie en maatschappij. Een economische revolutie kost echter heel wat meer tijd dan een politieke. Het is nu gebleken, dat een geheime organisatie van onge veer 700 leden, haast allen ingenieurs, zich verbonden heeft om de economisch ondoeltreffende van hooger hand gegeven voorschriften, die bedoelden de nijver heid met geweld van boven af in, zooals 't heet, Communistische banen te drijven tegen te werken en om met gebruikmaking van hun technische kennis zoo veel mogelijk nadeel toe te brengen aan de bedrijven, tot welker communiseering zij waren aangesteld. Dit was mogelijk door het in 't oog loopend gebrek aan goede technici; en het feit, dat de economische revolutie in Rusland noodgedwongen begonnen is, is met een een capitulatie voor het intellect. In het kapitalistisch productie-stelsel zorgt de onder linge concurrentie der ondernemingen voldoende voor opruiming van bedrijfsleiders die verkwisten, onoor deelkundig beheeren, gelden eigendunkelijk besteden, opdrachten niet uitvoeren. De Sovjet-wacht heeft de binnen- en buitenlandsche concurrentie kunstmatig af geschaft en blijkt nu met name in het belangrijke mijn- gebied aan de Don jaren lang opzettelijk misleid te zijn, door degenen die zij als afgoden groote macht verleend had. Het complot beschouwt schrijver als een waar schuwing voor de russische regeering, dat zij niet op den goeden weg is. T. Sr. BEVALLEN: A. BroertjesScholtens, d.; M. E. Strij- bosVan Thiel, d.; C. HaitsmaVries, d.; G. Hulse boschDiesbergen, d.; M. A. SteetskampTroost, d.; G. C. MenseSuijkerland, z.; E. A. ElderingVan der Staaij, z. ONDERTROUWD: Ch. van Schagen en M. C. A. Kerkvliet, H. W. Schalkwijk en E. E. van Houten, W. F. van den Ende en H. A. G. Lebbing, J. Leupen en A. M. A. Mensing, J. Bolmeijer en E. Flury. GETROUWD: W. G. Hoogstein én H. G. van Nobe- len, H. H, van Hooijdonk en M. C. de die le Clercq, M. J. J. Schuurbiers en H. de die de C)ercq, G. L. Roe ien en A. P. van der Raad, H. M. L. H. Sark en E. L. Th. M. Wiegman. OVERLEDEN: M. Beeliën, 70 j.; Th. H. van Tonge ren, 86 j.; P. J. Bleijendaal, 21 j„ overl. te Tiel; L. M. Baale, 77 j„ overl. te Haarlem: J. Metselaar, 83 j„ wonende te Haarlem; W. E. Geerlings, 84 j.; M. M. W. Dobber, 41 j. GEVESTIGD: P. C. Kooijman, Julianalaan 33, Over veen; S. M. Kramervan Urk, Hartenlustlaan 28, Bloemendaal: R. Dijkstra, Kennemerweg 20, Bloemen daal: A. F. Gooszen, Zuider Stationsweg 33, Bloemen daal; E. Prinsen Geerlings, Platanenlaan 6, Bloemen daal; C. W. P. M. Hüffer, Mr. H. Enschedéweg 26, Aerdenhout; J. M. Eijck, Rijnegomlaan 9b, Aerden hout: D. Duinker, Bloemendaalscheweg 62, Bloemen daal; Mej. A. C. Ronca, Bloemendaalscheweg 287, Overveen; Wed. H. Reesinkgeb. Haijtink, Rijne gomlaan 59, Aerdenhout; P. van den Broek, Juliana laan 18, Overveen; C. W. I. Tjassens Keizer, Prins Mauritslaan 121, Overveen; W. H. Starink, Juliana van Stolberglaan 26, Aerdenhout; E. J. A. Ghijsels de Regt, Ter Hoffsteedeweg 34, Overveen; Mej. J. Nout, Prins Hendriklaan 156, Overveen; H. van Bur- ken, Johan Verhulstweg 8, Bloemendaal; P. H. Lede- boer, Zijlweg 2, Overveen; A. B. Markus, Madelieven- laan 4, Aerdenhout; H. C. A. M. Roelvink, Bloemen daalscheweg 70, Bloemendaal; N. Ronner, Elswouts- laan 9a inw„ Overveen; A. van der Steenhoven, Von dellaan 9, Aerdenhout; J. H. Lembeck, Platanenlaan 4, Bloemendaal; Wed. L. Schulmayer, Platanenlaan 36, Bloemendaal; Wed. J. F. Romeingeb. Plaat, Zand- voorterweg 9a, Aerdenhout; S. G. Smidt, Elswouts- laan 4, Overveen; L. J. Schalke, Kerkweg 2, Vogelen zang; J. van de Ven, Vogelenzangscheweg 364, Voge lenzang; Wed. J. van LeeuwenTolsma, Platanenlaan 28, Bloemendaal. ZONDAG 16 SEPTEMBER 1928 BLOEMENDAAL. NED. HERV. GEMEENTE, voormiddags 10 uur, Ds. J. C. van Dijk. JONGELIEDENSAMENKOMST in gebouw „Maranatha", des voormidags 10 uur. De heer D. J. Spaling, Amsterdam. GEREFORMEERDE KERK, voormiddags 10 uur, Ds. J. C. Brussaard. n.m. 5 uur Ds. J. C. Brussaard. OVERVEEN. NED. HERV. GEMEENTE (Ramplaan) v.m. 10 uur, Ds. J. A. van Leeuwen, Em. pred. te Heemstede. AERDENHOUT. „RELIGIEUZE KRING" Aerdenhout—Bentveld. Vereenigingslokaal Eikenlaan 5, v.m, 10.30 uur. Ds. A. P. v. d. Water, Doopsgez. Pred., Lopper- sum. SANTPOORT. NED. HERV. GEMEENTE, voormiddags 10 uur, Prof. Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga. „Het Godsrijk in ons", naar aanleiding van de Tolstoi-herdenking (Lk. 17:21).

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1928 | | pagina 3