VICTORIA-WATER Binnenland Buitenland Denken en Leven V olksonderwij s Sp ANT.CA A. G. G. M. GIORGIS ZN. H. M. de Koningin heeft aan de Eerste Kamer een wederantwoord op het adres van antwoord op de Troonrede doen toekomen, dat als volgt luidde: Ik verzoek U, aan de Eerste Kamer der Staten-Generaal mijn dank over te brengen voor haar adres van Ant woord. Met voldoening vernam ik de vertolking der gevoelens, welke daarin zijn geuit en ik ben erkentelijk voor de instemming met mijn bede, dat Gods rijke zegen op haar arbeid moge rusten. H. M. de Koningin, die deze week te Amsterdam ver toefde en daar allerlei instellingen bezocht, bracht ook een bezoek aan de 2 nieuwe torpedojagers,, De Ruyter" en „Evertsen" voor de Indische zeemacht. Ook werd de Nederlandsche Bank bezocht. Het was juist ongeveer 30 jaar geleden, dat de Koningin voor het eerst de Bank met een bezoek vereerde. De pre sident, Mr. G. Vissering, vertelde bij die gelegenheid eenige interessante gegevens. Dertig jaar geleden telde de bank 174 man personeel, thans 620. De goudvoor raad, als dekking van de biljetten, bedroeg op heden ruim 400 millioen gulden. In omloop zijn nu voor 800 millioen aan bankpapier tegen 200 millioen vóór dertig jaar. De totale waarde in het gebouw van de Nederlandsche Bank bijeen, bedraagt 3300 millioen gulden, tegen 443 millioen in 1897. Te Eindhoven werd het tachtigste Nederlandsche Landhuishoudkundig Congres gehouden, waaraan vele autoriteiten en personen uit alle deelen des lands deelnamen. De voorzitter, mr. A. C. A. Ridder van Rappard uit Tiel vroeg in zijn openingsrede o.a. of het niet gewenscht was een beroep te doen op de jonge luit, die niet in de gelederen van het congres aan wezig waren, om in hun eigen belang, naast practische, theoretische en academische ontwikkeling, hier ter leering aan de debatten deel te nemen. De bestudeerde jongelingschap moest daartoe worden opgewekt. Het eerste van de vijf vliegtuigen; die naar Indië door de lucht worden weggebracht, en die tegelijk post mee namen, om nog eens de mogelijkheid van een geegelde postverbinding met Indië door de lucht aan te toonen, is onder aanvoering van kapt. Koppen te Batavia en Bandoeng aangekomen. Binnen den vastgestelden tijd van 13 dagen, zonder eenig oponthoud of ongeval.. Het tweede vliegtuig vordert eveneens snel en is reeds ver over de helft. Een mooie prestatie van de K. L. M„ van de bekwame piloten, envan de ongenoemde, onbe kende, stille harde werkers, de ingenieurs van de Nederlandsche Vliegtuigenfabriek te Amsterdam aan de overzijde van het IJ, die zich ten slotte door hun technische kennis en bekwaamheid, hun inzicht en voortdurende arbeid mogelijk maakten, zulke betrouw bare vliegtuigen te bouwen. De draadlooze verbinding met de Oost-Indische kolo niën wordt steeds verder geperfectionneerd. Tot nog toe werd er alleen van uit Holland met een gewoon abonné-toestel met Indië gesproken; dezer dagen echter spraken verschillende personen in Indië voor het eerst met hun telefoontoestel in hun woning (in Bandoeng) met Nederlanders te Noordwijk, Vlissingen enz. Bin nen enkele maanden hoopt men in Indië zoover te zijn, dat ook vanuit andere plaatsen op Java met Holland getelefoneerd kan worden. Inzake de benoeming van mr. Droogleever Fortuyn nam de gemeenteraad van Rotterdam een tweetal mo ties aan, waarin afkeuring werd uitgesproken over het feit, dat er geen overleg met B. en W. van Rotterdam werd gepleegd, en dat de benoeming niet strookt met de politieke verhoudingen in den Raad. Minister Kan heeft hierop aan het college van B. en W. van de Maasstad een uitvoerig antwoord-schrijven gericht, waarin hij er o.m. de aandacht op vestigde, dat hem geen enkel geval bekend is, dat de minister zich tot een gemeentebestuur heeft gewend, om overleg te plegen. Wat de politieke verhoudingen in den Raad aan gaat, meent minister Kan dat bij zoo'n zware en belangrijke post als het burgemeesterschap van Rot terdam de politiek moet achterstaan bij de geschikt heid. En de minister voegde er aan toe, dat uit een en ander geen andere gevolgtrekking kan voortvloeien, dan dat de afkeuring van een regeeringsdaad, die met wet en practijk volkomen strookt, slechts is een poging van den gemeenteraad, om zich een bevoegdheid aan te matigen in strijd met ons grondwettig en wettelijk bestel. Op initiatief van den oud-president van de Javasche Bank, mr. Zeilinga, heeft zich een commissie gevormd van vooraanstaande personen, die een oproep heeft gericht tot het Nederlandsche publiek, om steun te verleenen aan de slachtoffers van den cycloon die onze bovenwindsche eilanden in de West teisterde. Engeland. Het kabinet kwam voor het eerst sedert twee maanden in raadszitting bijeen, al ontbraken er verschillende persoonlijkheden, als Chamberlain, Bal four, Lord Birkenhead enz. Lord Birkenhead, minister van Indië was voornemens af te treden, in verband met zijn wensch, een positie in den handel te aanvaarden. Baldwin heeft met hem gesproken en men hoopt hem over te halen, nog tot de algemeene verkiezingen aan te blijven. Over het Fransch-Britsch vlootverdrag is de Engelsche pers niets te spreken. Men meent, volgens den Evening Standard, dat Engeland zich door de wijze van publicatie n.l. half gedwongen, omdat er allerlei over uitlekte en Chamberlain er op het on gunstigste moment, vlak voor de teekening van het Kellogg-pact in een losse opmerking melding van maakte van 't document in twee werelddeelen be lachelijk heeft gemaakt. Frankrijk. Dadelijk na de instellling van het nieuwe ministerie van Luchtvaart, kreeg de nieuwe minister Eynac het met zijn collega van Oorlog en Marine te kwaad, die geen inmenging in de luchtvaart van hun departement wenschten. 't Gaat dus om de bevoegdheden van 't nieuwe minis terie. Een ministercrisis werd zelfs niet onwaarschijn lijk geacht, al werden alle pogingen in het werk ge steld, een oplossing te vinden. Het gevoelen van den president van de republiek, Doumergue is evenwel, dat mocht er een minister moeten heengaan, dit toch in de eerste plaats de nieuwe minister moet zijn. Want zou Painlevé bijvoorbeeld heengaan, dan zou dat ver strekkende politieke gevolgen kunnen hebben. Men hoopt echter op een schikking. De Matin schatte in een artikel over het bedrag der Duitsche herstelbetalingen, dat de som, die volgens het Dawes-plan van Duitschland kan worden geëischt voor den wederopbouw van Europa, 8 milliard dollar kan bedragen. Duitschland. De Rijksweerminister Gröner hield na afloop van de herfstmanoeuvres een redevoering tot de officieren, welk feitelijk het antwoord bevatte op de scherpe rede van Briand te Genève. Hij wees er op, dat de bewering als zou het Duitsche leger het modernste ter wereld zijn, slechts een handig politiek strijdmiddel van Duitschland's voormalige vijanden was, die zich daarvan bedienden om zich aan de ont wapening te onttrekken. Het was waarom Duitsch land's plicht voor gelijkgerechtigdheid op bewape- ningsgebied te strijden, en te zorgen dat theoretisch alle verbeteringen op het gebied der moderne strijd middel bestudeerd worden. De Duitsche regeering heeft de Albaneesche regeering van Koning Achmed Zogoe erkend. Diversen. Het Amerikaansche antwoord op het Engelsch-Fransche vlootaccoord zal einde der week te Londen en Parijs overhandigd worden. Men ge looft dat Amerika het meest zal voelen voor een nieuwe poging der 5 voornaamste zeemogendheden om in een conferentie tot een of andere vorm van be perking der bewapening te komen. Maar gelooft niet, dat de Ver. Staten daartoe weer het initiatief zullen nemen. Bij een ontzettende schouwburgbrand in Madrid werden meer dan 110 personen door de vlammen ge dood. Het aantal slachtoffers moet echter nog grooter zijn. De financieele commissie aanvaardde de begrooting van den Volkenbond van '29. Deze beloopt 27,026.279 goudfranken. - De gedelegeerde van Venezuela drong er in de volkenbondsvergadering op aan, dat in 1930 het tien jarig bestaan van den Volkenbond op plechtige wijze herdacht zou worden, met medewerking van alle in ternationale organisaties. Later trok hij evenwel zijn voorstel in. De onderhandelingen tusschen de Noordelijken en Zuidelijken in China hebben tot een wapenstilstand geleid. Men acht de nationalistische verovering van China thans een voldongen feit. Het Philosophisch Gezelschap tot bevordering van de Leergang in zuivere rede onder voorzitterschap van Mevr. L. RauwerdaWelker,, bericht, dat Prof. G. A. van den Bergh van Eysinga, Prof. Ir. J. G. Wattjes en de heer J. Flentge zich bereid hebben verklaard onderstaande voordrachten gedurende 1928/1929 voor genoemd gezelschap te houden en wel in het Univer siteitsgebouw Oude-Manhuispoort te Amsterdam. Prof. Ir. J. G. Wattjes op de Woensdagavonden van 26 September t/m 7 November, te 8 uur, over „Be wustzijn en Werkelijkheid, inleidende beschouwin gen". Kostenbijdrage 4.echtparen 6. De heer J. Flentge op de Vrijdagavonden van 16 November t/m 14 December, te 8 uur over „De on middellijke Zekerheid". Kostenbijdrage 2.50, echt paren 4. Prof. Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga op de Woensdagavonden van 16 Januari t/m 20 Maart, te 8 uur, over „Het Mysterie van het Christendom". Kostenbijdrage 5.echtparen 7.50. Gezien het bijzondere werk, dat bovengenoemde sprekers verrichten, en ook ter bestrijding van de daar mede gepaard gaande kosten, verzoekt het comité een ieder, die in deze voordrachten belangstelt, de bij dragen zoo mogelijk te willen verhoogen, daar de hier boven genoemde de minimale zijn. Voor de eerste voordracht van eiken spreker heeft 'n ieder vrijen toegang. Wij verwachten dat vele van onze lezers een of meer malen gebruik zullen maken van deze gelegenheid, die begaafde sprekers te gaan hooren. Dit philosophisch gezelschap is weer iets anders dan het Bolland-genoot schap voor Zuivere Rede, dit laatste geeft het tijd schrift „De Idee" uit en komt eenmaal per jaar, meestal te Amersfoort, samen, dit jaar onder voorzitterschap van den heer Mr. Kinderman. Neerlandia geeft een artikel van K. E. Oudendijk over „De Nederlandsche officier en de grootnederlandsche gedachte. Een vervolg van „Nederlanders in den vreemde". Een verslag van Mej. A. Kuiper over een boottocht der afdeeling Rotterdam, bij een aardige foto. Ook de gewone Taalwacht-rubriek, waarin o.a. de uitdrukking „chapelle ardente" al „mal genoeg" in het Fransch wordt genoemd. Moeten we bepaald iets hevigs of vurigs zien in ar dente, omdat ardent óók hevig en vurig beteekent? Hier beteekend 't branderd. Intusschen is 't nu eenmaal niet door rouwkapel te vertalen en hoe anti-taalknoeie- rig we ons ook mogen voelen, er is geen Holl. woord, dat de beteekenis juist weergeeft. Ook is het nu juist niet als uitdrukkinq-pntstaan in een tijd, dat „wat licht jes een stillen en stemmigen glans versprijden", doch in tijden van pronk en praal, toen om lijken van keizers en pausen honderden lichten branden en die kapel wel „in lichtelaaie" leek te staan! In „Het theosophisch pad" is Katherine Tingley aan het woord, over „De Stem der Ziel". Verder een bij drage van Dr. Lydia Ross: Wat hebben we met den Vooruitgang gewonnen." Verschillende illustraties ver hoogen de aantrekkelijkheid. De Toorts-drager brengt o.a. een belangwekkend ar tikel van Prof. Dr. A. H. de Hartog over Sport, waar in de schrijver opkomt tegen de kleingeestige begrip pen van het: wees tevreden met wat je bent. Schrijver toont aan, dat het volstrekt niet ongodsdienstig is, het lichaam, dat immers het voertuig van geest en leven is, behoorlijk tot grooter vermogen te trainen. Even interessant is „Altijd critiseeren", van Dr. J. H. Gunning J.H.z. en „De Middenstof" van Ds. J. B. Netelenbos. De Tijdingzaal No. 8/9 opent met een gedicht van J. W. F. Werumens Bunning: De Visch uit diens bundel Hemel en Aarde. Verder biografieën van Edna Ferber, George Hermann, C. Joh. Kieviet, Pawela Wynne. Een fragment o.a. uit Carry van Bruggen's „Eva", en boekbesprekingen. „Onze Tuinen" van Juli is een rozen-nummer. Vele mooie foto's bewijzen wat we met rozen kunnen be reiken èn in huis, èn buiten. De kweekers hebber eer van hun werk! Den Gulden Winckel van Juni en Juli brengt respec tievelijk, 'n foto van Raden Mas Noto Soeroto; „Twee Fransche schrijvers in Nederland", door Gerard van Eckeren. Een artikel over de Pressa, „Al pratende metNoto Soeroto. Verder een artikel over „Een nieuw stuk en een opera tekst van Herman Teir- linck" door H. van Gendt, en de gewone kronieken. In het Julinummer schrijft Anthonie Donker over den jong gestorven dichter J. G. Danser. Nico Rost over John Reed. Etty Leal schrijft over de „Big three" van Londen's Leesbibliotheken. Illustraties geven een goe den indruk van de ruimte der zalen en het quantum boeken. Johan Schwencke vraagt aandacht voor het Nederlandsche ex-libris en verder ook hier de gewone kronieken. De Bekentenis van Joh.s. van Vloten. Een bibliografie met inleiding door Mea Mees—Verwey. Uitgeverij C. A. Mees, Santpoort (N.-H.). Doctorandi in de Ned. Letteren hooren we nog al eens klagen, dat ze zich de hare uit het hoofd trekken eer ze een onderwerp hebben voor hun proefschrift. Het heet dan, dat het terrein zóó afgeraasd is, dat er geen plekje, hoe afgelegen ook, het noodige voedsel biedt. Hetzelfde geldt dan voor de stellingen. Er zijn geen stellingen meer te vinden! En nu wordt ons hier een proefschrirft aangeboden, over een zoo ongezocht onderwerp, een man betref fende, dien wij allen kennen en wien wij allen dank verschuldigd zijn, voor de talrijke paadjes, die hij ons geëffend heeft! Een man, die over zoovelen geschre ven heeft, die voor het werk van zoovelen belangstel ling vroeg, en voor wien zoo zelden aandacht gevraagd is! Ook vinden we hier stellingen, blijkbaar tijdens naar stige studie gevonden. En al zijn deze lang niet alle onaanvechtbaar, (een dichter kan stellig een zeer slecht declamator zijn en een heele zaal met luiste raars ergeren of vervelen! En het invoeren van de spelling Kollewijn zal voor de eigenwijzen en be- twisters, die hun eigen gang verkiezen te gaan, geen beletsel vormen)ze zijn niet „gezocht". Dus: chapeau bas, messieurs! Waar van Vloten zulk een betrouwbare gids is, kan het niet anders, of een bibliografie, in zoo volledig mogelijke bewerking, is voor de kennis van zijn werk, en tevens voor de kennis der door hem behandelde onderwerpen, van groote beteekenis. Zijn belangstelling in al wat mensch en samenleving raakte, was zoo groot, dat bijna geen geschil of nieuwe gedachte, op welk gebied ook, hem ontging. Uiteraard had echter de godsdienst in heel zijn ver scheidenheid van vormen zijn gróótste belangstelling. Het treft ons daarom wel, dat in een bibliografie als die van prof. L. Knappert, Van Vloten slechts drie maal vermeld wordt, terwijl Mevr. Mees niet minder dan 339 titels noemt van grootere of kleinere geschrif ten, die op dit onderwerp betrekking hebben. En al is er zoo ongev. prof. Te Winkel bij Van Vloten's werk veel compilatiewerk, waarbij het over het algemeen niet gaat om het kenbaar maken van door eigen denken verkregen kennis, we mogen gerust daartegenover stellen, dat men, om zich te bestrijden of goed te keuren, in het algemeen: er belang in te stellen, het onderwep stellig moet hebben bestudeerd. Hij mag dan al geen wijsgeerig stelsel hebben ontdekt, hij heeft dan toch velen den weg gewezen door het labyrinth van letteren, wijsbegeerte en theologie en be langstelling gewekt voor ontelbaar vele vraagstukken. Aan de bibliografie gaat een interessante en prettig geschreven levensbeschrijving vooraf, zoodat én voor ontwikkelde leeken, én voor studeerenden, de uitgave een aanwinst is. Een uitgave, die ook geheel in het kader past, van, waar de uitgever C. A. Mees zich liefst op toelegt. In dubbel opzicht een aangename taak voor hem. Sprookjes voor groote menschen, door Mevrouw Kersbergenvan Soelen. N.V. Uitgeverszaak J. W. Boissevain Co. Hier schrik ik wel even voor mijn taak terug. Want hoe ik dit, min of meer pretentieus, uitgegeven werkje beschouw, van literair, zedekundig, godsdienstig of paedagogisch standpunt uit,het is en blijft de uiting van een veel te veel in eigen sentimenteele ge voelens opgaande auteur. De schrijfster heeft fantasie en sentiment. Twee gaven, die, wanneer ze onder strenge controle staan, een ge lukkig bezit mogen heden, doch die tot een groot kwaad worden, zoodra ze aan de voogdij van het ver stand ontsnappen. Mevr. Kersbergen zou alle menschen goed en lief wil len zien en ze heeft haar „sprookjes" geschreven, in een dringende behoefte den menschen te toonen, hoe mooi het is, goed te zijn. Het is haar echter ontgaan, dat ze, om een lieve en het alleruiterste geduldig lij dende figuur te scheppen, aan den anderen kant het kwaad sterk aanmoedigt, door in de andere figuur de grondgedachte: leef maar raak, er zijn zulke lieve men schen in de wereld, toon berouw en alles is vergeven! heel gewoon te vinden. In: Van een Man en een Vrouw b.v. zien we een krachtige, gezonde man, eerst naast, later als haar voeten bloeden, en zij niet meer voort kan, trotsch en gevoelloos, vóór zijn vrouw uitgaat, het leven genie tend, voor andere vrouwen vriendelijk, doch al wat hij te dragen heeft op den rug van zijn zwakke vrouw ladend. En als hij dan eindelijk óók moe gaat worden, als de last der jaren gaat drukken, dan krijgt het zie lige vrouwtje nog spijt, dat ze niet „met meer liefde" het pak van den sterken man gedragen heeft! En zoo wordt alles weer goed. Van mensch-opvoedend stand punt uit, een zeer gevaarlijk motief. We moeten elkanders lasten zooveel mogelijk dragen. Maarlaat de sterke den zwakke helpen! Niet omgekeerd. Dat vrouwtje is niet „goed en lief"! Ze In literschroefflesschen 32 ct. OBERLAHNSTEIN voor huishoudelijk gebruik SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT 18A ZW. - HAARLEM TEL. 13310 is een gevaarlijke stroopop! Een van die sentimentee- len, die schuld hebben aan het zoo leelijke egocentri sche. We moeten elkander opvoeden. Dulden is mooi. Maar ook hier is overdrijving een schade voor beiden. Van literair standpunt uit, zou ik Mevr. Kersbergen ernstig aanraden, de goede sprookjes eens te bestu- deeren. Zij kent toch stellig b.v. de Water Babies van Kingsley en zooveel andere! Een sprookje geeft schoon heidsontroering, juist, wat de schrijfster wenscht. Maar het sprookje heeft krachtige, gezonde gevoelens tot basis. Én laat de schrijfster zich terdege reken schap geven van de beelden, welke ze gebruikt. Apen, die met vuil werpen of een pet afrukken, dat zijn toch waarachtig geen ernstige grieven! Noch een versym- boliseering ervan. Dat zijn de petites misères de la vie, waar een verstandig mensch om lacht. Ook moet zij niet wachten voor pathos. Dat geeft nooit ontroering, doch wekt weerzin. En haar boekje is er vol van. Twee menschen, die om de positie en dus zonder liefde trouwen, behoeven om die reden stellig geen idioot kind te krijgen, als beiden gezond zijn. We vervallen met zulke voorbeelden in het slechte soort tractaatjes- literatuur! En daar is het de schrijfster toch stellig niet om te doen. Ik krijg den indruk, dat de schrijfster zich op één-nachts ijs gewaagd heeft. De gevoelens laten rijpen en het onderwerp van alle kanten bestu- deeren. De schrijfster kent Longfellow, blijkens een citaat. Ik verwijs haar gaarne naar diens: The Builders. „Build to-day, then, strong and Sure, With a firm and ample base. And ascending and secure Shall to morrow find its place. Thus alone can we attain To those turrets, where the eye Sees the world as one vast plain. And one boundless reach of sky. We moeten ver, vér boven ons onderwerp staan, of het wordt, wat Jacob Geel noemde: een bovenwerk. JEANNE VEEN. Laat ieder oprecht mensch zich zijn leven voor den geest halen en hij zal bespeuren, nooit, zelfs niet een enkele maal, geleden te hebben, terwijl hij de leer van Jezus toepaste; het grootste deel der onheilen van zijn leven zijn ontstaan doordat hij de leer der wereld na volgde in strijd met zijn betere neigingen. TOLSTOY. De Kennemerkring van Volksonderwijs bestaande uit de afdeelingen Beverwijk, Haarlem, Halfweg, Hille- gom, Nieuw Vennep, Santpoort, IJmuiden en Zand- voort, hield Zondag een landdag op het landgoed van Mr. C. H. Guépin te Santpoort. De landdag was zeet druk bezocht; er waren 4 a 500 deelnemers. Nadat de voorzitter van den Kring, Mr. L. G. van Dam uit Haarlem, de bijeenkomst had geopend, werd eerst het woord gevoerd door Dr. A. v. d. Heide, lid der Tweede Kamer der Staten Generaal te Voorburg, welke sprak over het onderwerp: „Openbaar en Chris telijk onderwijs". De spreker wees op de fatale wijze, waarop het godsdienstonderwijs op vele bijzondere scholen het religieus besef doodt. Door het bijzonder onderwijs hebben velen zich van het Christendom af gekeerd, terwijl op de openbare school aan het kind gegeven kan worden de zedelijke opvatting, die het kind noodig heeft, zonder dogmatiek. Als er daling is in het leerlingengetal der openbare school, is dat een ramp, ook voor de geestelijke vrijheid. De strijd voor de openbare school moet met kracht worden gevoerd; zij verdient de liefde en steun van dat deel van ons volk, dat niet verclericaliseerd wil worden en dat op geestelijke vrijheid prijs blijft stellen. De tweede spr. was de heer W. van Diesen, admini strateur van Volksonderwijs te Amsterdam. Deze, zelf oud-leerling van een school met den Bijbel, leverde eveneens een krachtig pleidooi voor de openbare school. Spreker kon het niet erg vinden, dat een volk dat 154 millioen per jaar voor tabak uitgeeft, 150 mil lioen besteedt aan het onderwijs. Echter worden deze 150 millioen oneconomisch besteed door de wijze van uitvoering der gelijkstelling van openbaar en bijzon der onderwijs. Vóór en tusschen de spreker deed het fanfarecorps „Wilhelmina" vroolijke muziek weerklinken. De turn- vereeniging „Santpoort" gaft eene demonstratie, waar voor de leider, de heer Van Doorn, alle lof verdient. De vrije oefeningen der jongens en de rythmiscne oefeningen der meisjes muntten uit door correcte ai- werking en verdienen alle hulde. Deze jonge vereeni ging gaat steeds vooruit. Aan het einde van dezen zeer goed geslaagden land' dag dankte Mr. L. G. van Dam den heer Guèpin, <>e sprekers en alle medewerkenden en wekte de aan wezigen op zich allen aan te sluiten bij VolksonderWl5 om gezamenlijk te strijden voor de verhooging de' volksontwikkeling, waarvoor Volksonderwijs ree"s j zooveel heeft gedaan. h opger voi De uitslagen der j.l. Zon( klas B luiden: BloemendaalB. F. ZandvoortV. V. A SpartaanHaarlem BaarnD. E. C Velox—H. V. C Voor a.s. Zondag is vast HaarlemBaarn H. V. C.Spartaan. V. V. A.—Velox. B. F. C.Zandvoorl D. E. C.Bloemendi In een spannenden wedsti met de oneven goal, en h club nog niet af was, ku vooral als we in aanmei geen indruk van „het zw< deel, de Bussummers voe verdediging is zeer sterk 3 wedstrijden 4 punten e klas door de witten ongi onderstaande ranglijst aa teel een eervolle plaats. I V. V. A. werd een willic Inderdaad, we gaan het sche elftal vreezen! Herste niet te lang mee gewach niet uitgesloten, dat het groot wordt, dat het niet Haarlem leed in Sloterdij Spartaan gaat schijnbaar en het is jammer voor d 40-jarig jubileum gaarne promotie meer luister bi deze herleving de dupe v Baarn schijnt boven zijn tenminste, dit vermoeder resultaat van hun wedst werden de „Baarnaars" c slagen. Het zaakje was fe reeds beslist: toen toch i 30 voorsprong. Velox haalde het eeste p spel tegen H. V. C. N Utrechtschen dam is, zul we kunnen moeilijk aann eens zóó erg verzwakt zi Haarlem ontvangt a.s. Zi legenheid voor de Schote weer wat in evenwicht die ze met beide handen Spartaan gaat op bezoek De stand op de ranglijst ning van H.V.C. in de liji nog zoo zeker niet van e ten minste één punt mee Zandvoort krijgt het teg makkelijk. Een verdeelir meest aannemelijke voors Bloemendaal moet ook strijd spelen. Op het D. E weg lukte het in de laat tallen den gastheeren ee Bloemendaal achten wij niet in staat. Slechts indi voor man tot het uiterst< den roodhemeden één pi we buitengewoon ingeno: De uitslagen van de we waren: R. C. H. IIIBloem E. H. S. IIBloemen Zeemeeuwen IIIBI Junioren: BloemendaalE. D. Zondag speelt: Bloemendaal IIV. Schoten IIIBloeme Zandvoort IIBloen Junioren: TH. B.Bloemend E>e elftallen zijn als volgt le Elftal: J J. Yfs J. Cassee H. G. Kopjes Niemann Ph. 2e Elftal: H. H. Spoor N. N. L. v. d Fr. Bakker H. v. Beem 3e Elftal j J. v. Maren M. Th. Akersloot C. Vogel J. v. Beem 1 4e Elftal k. D. Kroon Ant. Cassee M. K. J. de Haas W. A. v

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1928 | | pagina 2