Binnenland Buitenland De groote stilte Denken en Leven Kunst JLOTTGERING BIJ BRAND Schat H*i m ■jl Agenda Raadsvergadering IVEBFT-STODMTj GOED-SNEL, A. G. G. M. GIORGIS ZN. STODMER'J-VERVERU, t Het bericht, dat het derde Indië-vliegtuig den reis naar de Oost, na de onderbreking te Cawpore, kon voort zetten, werd met ingenomenheid ontvangen. Omtrent den pech der andere vliegtuigen, na den succesvollen tocht van de eerste twee, vernamen wij uit goede bron dat deze gedeeltelijk misschien verklaard moest worden uit het feit, dat de bemanningen der laatste machines het record van Luit. Koppen wilden verbeteren. Luit. Koppen ontving n.l. van Sir Deterding bij aankomst in Indië dë som van 10.000.—. "Dit gaf, naar geloofd wordt, den anderen misschien de overtuiging, dat, in dien zij den tocht nog sneller deden, ook voor hen be looning zou volgen. Wat begrijpelijk en vergeeflijk is. Met alle respect voor de royale gift van Sir. Detering, zou opgemerkt kunnen worden, dat het misschien ver standiger ware geweest, als de gever eerst het resul taat der vier andere vluchten had afgewacht. En dan van zijn dankbaarheid had blijk gegeven in den vorm van een belooning. Naar verluidt, zouden de Belgen het door Nederland voorgestelde kanaal van Bath naar Antwerpen onaan nemelijk vinden, daar de Schelde bij Bath steeds aan varingen oplevert. Wel zouden de Belgen genoegen willen nemen met een kanaal, iets oostelijker, ter hoogte van Zandvliet de Schelde verlatend, om bij Willem stad den monde van de Schelde te bereiken. Uit de werkloosheidsstatistieken blijkt, dat het index cijfer voor alle groepen voor de maand Aug. 1928 4,1 bedraagt, tegen 4,2 in Juli en 5,4 in Aug. 1927. Wat dus op een aanmerkelijke vermindering van de werk loosheid wijst, namelijk met ongeveer 20% ten op zichte van het vorig jaar. Naar verluidt, is de herziening van het Bezoldigings besluit, waarover de Centr. Comm. v. Overleg einde lijk na langdurige besprekingen advies aan de regee ring heeft kunnen uitbrengen, niet geworden een tech nische herziening, maar een bescheiden salarisverhoo- ging, waarmee de minister van financiën zich heeft kunnen vereenigen. Eerst over twee jaar zullen de kosten hiervan den staat 6 millioen en eenige tonnen kosten. Dit is bedoeld als een definitieve regeling, zoodat nu een periode van rust kan aanbreken voor de algemeene salarisregeling. In Arnhem werd in het bekende gebouw Musis Sacrem een belangrijke electriciteitstentoonstelling georgani seerd: „Electriciteit in huis en industrie, waar de tal rijke toepassingen van de electriciteit, voor verlichting, kracht, radio, fotografie, verwarming, enz. door diverse particuliere ondernemingen en fabrikanten, zoowel als overheidsbedrijven werd geïllustreerd. Een jubileum aan de Telefoon! Op 5 Nov. was het 40 jaar geleden, dat het geregelde interlocale verkeer tusschen Amsterdam en Rotterdam werd opengesteld. De verbinding was 80 K.M. lang en liep over 1600 palen draadloos met Indië, kunnen we thuis heel kalmpjes een telefoongesprek aanvragen met een of ander vergeten plaatsje in het hartje van Amerika! Het brood werd goedkooper. De Amsterdamsche bak kersorganisaties besloten den broodprijs met 2 cent te verlagen per brood van .8Q0.'nu BereicUflSt sommigen 1 cent voor het thuisbezorgen van een brood Zoodat, wie niet naar den winkel gaat, slechts 1 cent per brood minder betaalt. Sjef van Dongen, de jonge Nederlander, die zich zoo verdienstelijk maakte bij de nasporingen naar Nobile in het hooge Noorden, is thans als belooning voor zijn gedrag daartoe in staat gesteld - de lessen gaan volgen aan de M.T.S., afd. der Kon. School v. kunst, techniek en ambacht te 's-Bosch. Hem werd het eere lidmaatschap der sportafdeeling van de leerlingenver- eeniging aangeboden. De Centr. Commissie v. Bezuiniging van de Ned. Mij. v. Nijverheid en Handel te Haarlem zond een uit voerig adres aan de Tweede Kamer, waarin zij tot de conclusie kwam, dat een voorzichtig financiëel beleid eischt, dat op verdere verhooging van de in de laatste jaren zoo sterk gestegen opbrengst der Rijksmiddelen niet wordt gerekend, dat naar verdere belastingver laging moet worden gestreefd, en dat een en ander bij behoud van een sluitende begrooting alleen moge lijk is, door bezuiniging en ingrijpende reorganisatie van alle daarvoor in aanmerking komende takken van van overheidsdienst, door verlaging van tal van posten en der staatsbegrooting. De Commissie had sterk den indruk, dat de totaal-op brengst der Rijksmiddelen over 1929 meer in beslag zal nemen dan 13.50% van het belastbaar inkomen, zoodat de belastingdruk nog zwaarder zou zijn dan in 1924. Engeland. De Koning opende de nieuwe zitting van het parlement. In de Troonrede werd o.m. verklaard, dat een overeenkomst werd getroffen voor de opening van onderhandelingen ten aanzien van de mogelijkheid van een volledige en definitieve regeling van het vraag stuk der schadevergoedingen. Voorts dienden onder handelingen geopend te worden over het verzoek van Duitschland tot ontruiming van het Rijnland. Wat den nood in de mijnstreken aangaat, werd verklaard, dat de ministers energieke maatregelen nemen om succes (e verzekeren aan het plan tot overbrenging van werk- looze arbeiders naar andere industrieele centra en im migratie. Bij het adres van antwoord oefende Mac Donald bittere critiek op het bereid der regeering, die alles deed om de werkzaamheid van den Volkenbond te beperken, de voorbereidende ontwapeningscommis sie hinderpalen in den weg legde en door haar reserves den wezenlijken inhoud van het anti-oorlogsverdrag had vernietigd. Men acht het waarschijnlijk, dat de algemeene ver kiezingen reeds in Mei a.s. zullen plaats hebben, het geen verscheidene maanden vroeger zou zijn, dan men algemeen meende. Frankrijk. De reeds lang dreigende kabinetscrisis is thans uitgebroken, tengevolge van een motie op den radicaal-socialistischen partijdag te Angers aange nomen, welks het aftreden van de 4 radicaal-socialisti sche ministers (Herriot, Sarraut, Perrier, Queuille) eischte. Daar Poincaré reeds eerder te kennen had gegeven collectief te zullen aftreden, indien één van zijn ministers moest heengaan, diende hij zijn ontslag in. Ook zonder deze crisis tengevolge van het partij congres, zou evenwel de samenwerking tusschen de rad. soc. ministers en de anderen spoedig spaak ge- loopen zijn. Het gevoelen is, dat het nieuw te vormen ministerie de politiek van Poincaré van de financieele en economi sche stabilisatie moest voortzetten. De onderhandelin gen zijn in vollen gang. Men geeft Briand kans als kabinetsformateur, doch gelooft dat een door hem te vormen ministerie niet levensvatbaar zal zijn. Duitschland. De Rijksdag zal Maandag 12 Novem ber bijeenkomen om de kwestie van de uitsluiting in West-Duitschland te bespreken en de wijziging van het arbitrage-stelsel. Verder zal het debat over Genève, de herstelkwestie en de ontruiming van het Rijnland door minister Stresemann worden ingeleid met een regeeringsverklaring. En dan: het voorstel tot staking van den bouw van den pantserkruiser. Gemeld wordt, dat bemiddelingspogingen worden aan gewend in den strijd in de IJzerindustrie. In een ver gadering van den Duitschen metaalbewerkersbond werd medegedeeld, dat de bond, met de dezer dagen aangekondigde stakingsondersteuning, den strijd twin tig weken kan volhouden. De ondersteuning der uit- geslotenen kost per week ongeveer 1 millioen mark. Diversen. In Roemenië is ook kabinetscrisis. De re- geering-Bratianu trad af, daar men er niet in kon sla gen, een regeering der nationale solidariteit en samen werking te vormen, met het oog op de bijna beëindigde onderhandelingen inzake stabilisatie. Onder zeer groote belangstelling hadden Dinsdag de presidentsverkiezingen in Amerika plaats. In den staat Massachusetts behaalde Hoover een zeer groote meerderheid, terwijl in New-York Al Smith de leiding had. Het eindresultaat was, dat Hoover met een ver pletterende meerderheid tot president der Vereenigde Staten gekozen werd. Uit Genève wordt gemeld ,dat Jhr. Loudon, die Voorzitter van de voorbereidende Ontwapeningscom missie is, verklaard heeft, dat de toestanden nog niet voldoende rijp zijn, om het mogelijk te maken, thans reeds 'n beslissing te nemen over de bijeenroeping der commissie. - Chineesche zeeroovers liepen een Britsch schip, dat juist Hankau verlaten had, af, en roofden 20.000 Mex. dollars. Wij voldoen gaarne aan het verzoek tot opname van het volgende voor onze lezers: Tien jaren zijn er sedert verloopen, dat de Wapen stilstand werd gesloten en nog steeds is Europa niet tot rust gekomen, al mogen wij wijzen op enkele licht punten. Doch in de gemoederen heerscht nog geenszins vrede. Het is daarom, dat LI opgewekt wordt wederom dit jaar krachtig mede te werken aan de internationale beweging, om op Wapenstilstandsdag gedachten te wijden aan vrede over heel de aarde. TT. üiuui is ui zijn v reues- werk en een belangrijke internationale taak heeft te vervullen, niet achterblijven. Zoo mag worden, ver wacht, dat evenals vorige jaren velen met geestdrift daaraan zullen deelnemen. Allen worden uitgenoodigd om op morgen 11 NOVEMBER AANSTAANDE, den Vredesdag, des morgens om 11 uur, gedurende twee minuten sterk te willen denken aan vrede en de broederschap der volken, opdat het gevaar van den oorlog verre moge blijven. Gaarne wordt een opgave ingewacht van het aantal personen, dat zijne medewerking heeft verleend, bij den heer K. A. James, Prins-Frederiklaan 9, Wassenaar. Een algemeen verslag van alle landen zal door het Internationaal Hoofdcomité van de World Peace Union den Volkenbond worden aangeboden. De inzenders van opgaven worden beleefd verzocht de volledige adressen er bij te vermelden.. In aansluiting aan bovenstaand verzoek herinneren wij er aan, dat hedenavond in zake de Wapenstilstands dag 19181928 eene Openbare vergadering wordt gehouden te 8 uur in het Gebouw Protestantenbond, Haarlem, Jacobstraat bij de Raaks, met het volgende program: 1Openingswoord. 2. ,,De vrouw en het Vredesvraagstuk" Mevr. A. RosVrijman, Den Haag. 3. Zang met orgelbegeleiding Mej. M. Gijsbertse en de heer J. A. Moeuf, Org. v/d Protestantenb. jesus unser Trost und Leben J. S. Bach. Jesulied E. Hildach. Pauze. 4. ,,De oorlog als zedelijk vraagstuk" Ds. N. Padt, Zandvoort. 5. Zang met orgelbegeleiding Mej. M. Gijsbertse en de heer J. A. Moeuf, Org. v/d Protestantenb. Jesuwijs (Guido Geselle) A. Mortelmans Gij badt op eenen berg alleen Cath. v. Rennes. Als de ziele luistert Cath. v. Rennes. 6. Sluitingswoord. De bijeenkomst is belegd door de Vereenigingen aan gesloten bij de Nooit-Meer-Oorlog-Federatie, afdee- ling Haarlem en Omstreken: Kerk en Vrede; Alg. Ned. Vrouwen Vredebond, afd. Haarlem; Alg. Ned. Vrou wen Vredebond, afd. Heemstede; Vereeniging t. bev. v/d oprichting v/d Vereen. Staten v. Europa; Orde van de Ster; Theosofische Orde van Dienst; Liga tegen Imperialisme; Tempelieren; Vrijz. Dem. Jongeren Or ganisatie; Religieus Anarcho Communisten; I. A. M. Vereeniging. De toegang is vrij. Den Gulden Winckel van September biedt den lezers een foto van Herman Robbers, aan wiens feest een artikel is gewijd door J. de M. en G. v. E. Verder bevat het tijdschrift: Een brief aan Lucien Du- bech van J. Greshoff en „Lucien Dubech aan het woord", door André Rousseaux. In ,,A1 pratende met geeft G. H. 's Gravesande een onderhoud weer, met een leeraar M.O., ,,een willekeurige leeraar," die niet genoemd wenscht te worden, „omdat het on derwijs in de literatuur hem zeer ter harte gaat". Een algemeene klacht over de moeilijke taak van een leeraar, de leerlingen, (dikwijls op het laatste uur van den dag en terwijl ze vermoeid en soms onwillig zijn) te boeien. De groote kunst is: den leerlingen iets te geven, dat tot ze spreekt, iets dat uitspreekt, wat in de leerlingen onuitgesproken aanwezig is. Eigenlijk moeten kunstgeschiedenis en literatuurgeschiedenis samen gaan. Mr. Dr. J. C. Baak schrijft over Het Fascisme in de literatuur; C. du Perron over „Surrealistische Fransche letteren"; Nico Rost over Gerorge Kennan; A. Mossel over Cerventes' Invloed; Joh. Schwencke behandelt: Literatuur over Ex-libris. Daarna de gewone kro nieken. Ons Eigen Tijdschrift van October, brengt, naast zeer pakkende illustraties, schetsen van: Nelly Kruize, E. G. Bolhuis en A. J. D. van Oosten. Interessante artike len, waaronder een van Ad. v. K. M. over den schil der van het 17e eeuwsche Hollandsche burgerleven, Quirijn Brekelenkam, een .over Variété, van Louis van Gasteren en een, over de Merkwaardige Giet- hoornsche bedrijven, benevens de altijd frissche ru briek „Voor onze kinderen" maken het tijdschrift als altijd tot een blad voor de huiskamer, waarin elk iets van zijn gading vindt. Het Novembernummer bevat: Openluchtmuseum bij Arnhem, door Dr. M. M. de Graauw.met foto's Een herdenking van Franz Schubert door Herman Rutters, met illustraties. Hindelooper Vertellingen, door Sj. van der Kooi. Een alleraardigste greep uit twee gedichten over mode; een paar strophen uit Huygens' Voorhout en Cats' Wegh-wijzer ten Houwelyck, en allerlei boeiende artikelen vullen het tijdschrift verder. Voor de kleintjes een St. Nicolaas kleurwedstrijd. English made Interesting, door John. S. Berrington. Kemink Zoon, Utrecht. Men kan zich met ijver op de studie van de Engelsche taal hebben toegelegd en zelfs goed de grammatica beheerschen, en zich toch in verlegenheid gevoelen, wanneer men zich daadwerkelijk van de Engelsche spreektaal moet bedienen. Ten dienste van hen, die tijd noch middelen hebben om zich naar het land zelf te begeven teneinde aldaar het gesproken Engelsch machtig te worden, heeft de schrijver een boekje sa mengesteld, bevattende een verzameling vragen en antwoorden, die tot één verhaal zijn samengegroeid. Ongetwijfeld heeft de schrijver hiermede een hand- leding gegeven welke een der beste op dit gebied kan worden gerekend, te meer waar in de dialogen nog verschillende wetenswaardige dingen zijn mede gedeeld. Een prettig en nuttig boek! van de nrven tiohn te Haarlem ontvingen wij ter recensie: „De verborgen Schat van 't wijze hart" door J. Mathijs Acket, een plaatsgenoot van ons, de heer Acket woont in de Rijnegomlaan. De prijs bedraagt 2.50 ing., 3.25 geb. en 6.in leer. Dit alleen ter voorloopige aankondiging. De zes hoofdstukken luiden: Zijn en niet-zijn, God, De Menschen, Rede, Filozoof en De Leerling-Filozoof. De heer Acket werd ons het eerst bekend door een in de Gids gepubliceerd frisch en rijk opstel over Lodewijk van Deyssel (Karei Al- berding Thijm); hij heeft zich nadien blijkbaar steeds meer in de richting der zuivere gedachte ontwikkeld en het boekje dat nu voor ons ligt is daarvan een rijpe vrucht. Wij komen er uitvoeriger op terug. Zij, die een oorspronkelijk denker willen leeren kennen moeten niet aarzelen het boekje reeds dadelijk van hun boekhandelaar op zicht te vragen. Zij zullen het zeker behouden. Op de Schilderijententoonstelling door Bastert en Koster op de Waag te Haarlem werden de volgende werken verkocht: van Bastert: No. 1. Als de winterjannen bloeien; no. 3. Avond aan de Vecht; no. 14. Nieuwersluis; no. 15. Herfst; no. 16. Najaar aan de Vecht; van Koster: no. 17. Hyacinthen- velden bij Haarlem; no. 20. Oude schuur en zonnige tulpen; no. 22. Aan het Zuider-Buiten-Spaarne; no. 23. Bedden met Darwin tulpen; no. 29. Pastel: Maan- opkomst in het Naaldenveld. Morgen, Zondag 11 Nov. is de laatste dag dezer ten toonstelling. Zie voor verdere bijzonderheden de ad vertentie, voorkomende in dit nummer. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Bloemendaal, te houden in het raadhuis te Overveen op Donderdag 15 November 1928 te 10 ure; voort te zetten s namiddags 2 uur en c.q. s namiddags 8 uur. De Agenda luidt als volgt: 1Behandeling beroepschrift ex artikel 75 der Bouw- ordening. 2. Behandeling der gemeentebegrooting c.a. dienst jaar 1929. B. en W. stellen den Raad voor op punt 1 het volgende besluit te nemen: De Raad der Gemeente Bloemendaal; Gezien een bezwaarschrift van Klarenaar, Braun en Co's Handelmaatschappij, gevestigd alhier, waarbij deze in beroep komt van het besluit van Burgemeester en Wethouders, dd. 26 September 1928, houdende eene afwijzende beschikking op haar bouwaanvrage tot het stichten van een gebouw op een terrein aan den Midden Duin en Daalscheweg, kadastraal bekend ge- HEEFT GUNSTIGEN INVLOED - v OBERLAHN5TEIN OP DE SPIJSVERTERING SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT 18A ZW. - HAARLEM - TEL. 13310 Telefoonnummer 10960 een der volgende nummers opbellen BLOEMENDAAL OVERVEEN - - AERDENHOUT BENTVELD - - VOGELENZANG Telefoonnummer 26103 Telefoonnummer 26017 Telefoonnummer 28129 ■Dl meente Bloemendaal, Sectie A. no. 4536, zulks uit over weging, dat de diepte van de onbebouwde ruimte op eigen erf vanaf de zijwaartsche scheidingen minder dan 20 meter bedraagt, terwijl in Artikel 7 der Bouwver ordening een minimum diepte van onbebouwde ruimte op eigen erf vanaf de zijwaartsche scheidingen van 20 Meter wordt voorgeschreven; Overwegende, dat appellante zich beroept op eene privaatrechtelijke overeenkomst, houdende o.a. be palingen omtrent de bebouwing van voormeld terrein; Van meening, dat bouwaanvragen, bij het nemen van eene beschikking daarop, door het Gemeentebestuur niet behooren te worden getoetst aan bepalingen in privaatrechtelijke overeenkomsten doch aan de be palingen der Bouwverordening; Van oordeel, dat terecht bij de bestreden beslissing van Burgemeester en Wethouders, dd. 26 September 1928, de gevraagde vergunning niet werd verleend wegens strijd met artikel 7 der Bouwverordening dezer Gemeente, speciaal met het daarin bepaalde sub III, juncto kolom 5, van de bijbehoorende tabel; dat het ingestelde beroep derhalve dient te worden verworpen; Ao bepalingen der Woningwet en van de Bouwverordening voor deze Gemeente; Besluit: het door Klarenaar, Braun en Co's Han delmaatschappij ingestelde beroep te verwerpen. Gemeentebestuur. Naar aanleiding van de opdracht van den Raad aan B. en W. om met den heer J. G. van den Bel te Over veen te onderhandelen over de wijze, waarop hij zou kunnen worden schadeloosgesteld voor de gevolgen der weigering zijner aanvrage om op Duin en Daal te bouwen, hebben B. en W. den heer v. d. B. ten Raad- huize te spreken gevraagd. Deze kwam met Mr. de Rijke, zijn gewone Raadsman op het aangegeven uur ten Raadhuize. De heer De Rijke werd verzocht bij den bode plaats te nemen. Den heer v. d. Bel werd door den heer Laan, die namens B. en W. het woord voerde, medegedeeld dat de Gemeente niets voor hem zou doen, evenwel bracht de heer Laan een bod voor den grond van den heer Van Lutterveld over van 4500.over. Daar dit noch in de bedoeling van den Raad heeft gelegen, noch een eenigszins aannemelijk bod was, hebben de heer v. d. Bel en zijn raadsman ontsteld en verontwaardigd het Raadhuis verlaten. Mr. De Rijke heeft alle raadsleden van een en ander kennis gegeven bij het volgend schrijven: Haarlem, 7 November 1928. Aan de Leden van den Gemeenteraad Bloemendaal. EdelAchtbare Heeren, U zult zich herinneren, dat de heer J. G. van den Bel te Overveen in beroep is gekomen tégen een besluit van B. en W. Uwer Gemeente, waarbij hem een bouw vergunning was geweigerd. De Raad heeft dat be roep verworpen (zoodat mijn cliënt elders zijn recht zal moeten zoeken), doch schijnt in geheime zitting nog een opdracht aan B. en \V. te hebben gegeven. Cliënt werd dan ook door B. en W> uitgenoodigd, om hedenmorgen een bespreking met dat college te hebben. Op den bepaalden tijd heb ik mij met mijn cliënt naar het Gemeentehuis begeven, teneinde hem, overeen komstig de goede gebruiken, te assisteeren, doch B. en W. wenschten mij niet te ontvangen: alleen mijn cliënt mocht binnenkomen. Opdat B. en W. niet zou den kunnen beweren, dat de onbeleefdheid of onwil aan déze zijde bestond, is de heer Van den Bel toen, op mijn advies, zonder zijn raadsman bij B. en W. binnen gegaan, en hij kreeg daar te hooren, dat de eigenaar van de „Karmel 4.500.voor het bewuste bouw terrein (van ruim 3000 Meter) bood. Namens de Ge meente werd in het geheel niets aangeboden. Het is U reeds bekend, dat mijn cliënt in dit bouw terrein (met inbegrip van renten en kosten) ruim 18.000.heeft gestoken. Ik weet natuurlijk niet, wat de Raad aan B. en W. had opgedragen, doch het komt mij toch hoogst onwaarschijnlijk voor, dat deze manier van doen van B. en W. (eenvoudig een belachelijk bod van den heer Lutterveld overbrengen) kon wor den beschouwd als een behoorlijke uitvoering van het geen de Raad heeft besloten, en, hoewel het van zelf spreekt, dat thans mijn cliënt zich tot de Kroon zal wenden, acht ik het van belang, dat de Raad wete, op welke wijze B. en W. zijn opgetreden. Met de meeste hoogachting, enz. Er werd Zondag vo wedstrijd gespeeld: I spel (2—2) opleverdi niet onverdienstelijk, ranglijst, kunnen de bruiken. Voor Zondag a.s w D. E. C.de Sp. BaarnVelox. HaarlemZand' H. V. C.Bloem V. V. A.—B. F. We beginnen dus a; gramma, die beslissei eerste en laatste plaa Daarvoor is in Amste strijd. Eenerzijds D. is gaan zakken, and keerd zich na een z' en we schreven di woordje om de eere- Aan den Uitweg wc Toen dus was er w< niets verwonderen, in der roodbroeken zou Velox gaat op bezoel nemens bezield, de tegen het jonge zusje dit echter niet gaan, ten zullen de ex-kamj brengen. Haarlem ontvangt 2 deze ontmoeting op Haarlem, dat met eei en Dik zijn vervang roodbroeken hebben zeker alle krachten i gooien. Veel succes k niet voorspellen. En wat zal Bloemen foort van terecht bi danig herzien: J. Ca maken voor H. Eijs wederom de spilplaat van H.V.C. geenszi toch, dat Bakker c.s. 1 bereiken. We durven daal te voorspellen. In Amsterdam tenslot laan tusschen de hek; nemen aan, dat het t zijde der gastheeren lijk zoo, dan verwis waardoor Drijfhout c zone zouden zijn. Van de lagere elftal! Bloemendaal IIHaa Bloemendaal IIID. Hillinen IIBloemem HalfwegBloemenda Adspir E. D. O. aBloemer V. E. W.Bloemenc De elftallen zijn als le elftal: J. Yfs H. Eijsten G. Kopjes Niemann 2e elftal: H. P. Sp J. Nieman Fr. Bakker H. v. Bet 3e elftal: J. v. Maren C. Vogel W. K. de Haas J. C. 4e elftal: b D. Kroon Ant. Cassee J P. v. Beek W. A. Junioren: J. Hofla P. Lakeman Fr. Bakker II G. Di Oplossingen, bijdrag Schaakredacteur, De PROB P. Mi Mat Stand der stukken: Wit: Kb3, Df6, Tg5, Zwart: Kb5, Td5, Lc

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1928 | | pagina 2