Sp< Binnenland Buitenland Denken en Leven HET NATUURLIJK EMSER-ZOUT éjj& IVEDFT-STODHTJ GOED-SNEL, JLOTTGERiNG Allerlei A. G. G. M. GIORGIS ZN. STOOM ER'J-VERVE RU, J. v. De Belgische Kroonprins en zijn gemalin Prinses Astrid zijn na een voorspoedige reis met het Neder- landsche s.s. Insulinde in Indië aangekomen. Alle passagiers waren opgetogen over het beminnelijke ge zelschap der beide vorstelijke personen. De gezag voerder van de Insulinde werd uitgenoodigd in Brus sel het Belgische kroonprinselijk paar te komen be zoeken. De Indische pers is ook enthousiast gestemd. En spreekt de verwachting uit, dat van een en ander sterke verbetering der Ned.-Belgische betrekkingen het gevolg zal zijn. Met de Tjeeimai van den Rott. Lloyd zal de terugreis gemaakt worden. Binnenkort wordt een Belgische nota verwacht in antwoord op het rapport der deskundigen, waarin het standpunt der Belgische regeering verklaard wordt en welke tevens het antwoord bevat op enkele bezwa ren van Nederlandsche zijde in verband met het Maas-regiem en de verbinding Luik-Rotterdam. Twee bekende figuren op radiogebied, de ingenieurs Koomans (hoofding.) en ir. Boetje (idem) werden gehuldigd, naar aanleiding van het feit, dat zij 25 jaar werkzaam waren bij het Staatsbedrijf der P.T.T., ir. Damme, noodigde beide heeren aan een maaltijd. Van vele zijden werden den jubilarissen tal van blijken van waardeering geschonken. De minister ontving hen op zijn bureau. Een ander merkwaardig jubileum was dat van den heer S. P. v. Eeghen, die vijftig jaar lid van den raad van commissarissen van de Kweekschool voor de Zeevaart was. Het jubileum werd herdacht in een feestelijke bijeenkomst van de commissarissen met diverse genoodigden en autoriteiten in het gebouw der school. Verschillende kópstukken uit de scheepvaart wereld waren aanwezig. O.a. werd door den burge meester van Amsterdam aan den heer Van Eeghen de groote gouden médaille van de stad Amsterdam uitgereikt. In de plaats van luit-generaal Muller-Massis, die tot lid van den Raad van State werd benoemd, is tot com mandant van het veldleger, luitenant generaal, en tevens commandant van de vesting Holland, aange- gewezen generaal-majoor E. F. Insinger. Minister Kan bracht een bezoek aan Drente, waar hij o.a. tegenwoordig was bij het in gebruik nemen van de sluis in het nieuwe kanaal Buinen-Schoonoord, en voorts de werkzaamheden van het waterschap De Oude Vaart officieel voor aangevangen verklaarde. Thans kan worden'aangevat de verbetering van den waterafvoer van het stroomgebied van de Oude Vaart. Drente was, naar de minister verklaarde, goed op weg om van een van de armste tot een der meer welva rendste provincies van ons vaderland te worden ver heven. Prins Hendrik bezocht den Helder, waar hij het bij het jongste stormweer gestrande stoomschip bezich tigde en verder een bezoek bracht aan de op de ma rine-werf in aanbouw zijnde mijnenvegers, die be stemd zijn voor den dienst in Ned. Indië. Bij een zware brand in de coop, suikerfabriek Dintel- oord te Stampersgat werden 20.000 zakken suiker een prooi der vlammen. De schade is verzekerd. In Hel mond brandde een deel van Carp's garenfabrieken uit, wat een schade van een millioen veroorzaakte. Te Heerlen werd een nieuwe socialistische partij op gericht door een tachtigtal socialisten uit de mijnstreek en die zal heeten: Sociaal-Democratische Volkspartij in Nederland, met als onderafdeeling een nieuwen mijnwerkersbond onder den naam van Limburgschen Mijnwerkersbond. Besloten werd tot uitgave van een weekblad voor de partijen. Aan het personeel der Ned. Spoorwegen zal een week extra-salaris worden uitgekeerd, met een minimum van dertig gulden. De Japansche kruiser Isuzu zal, met een vertegenwoor diger van den Keizer van Japan aan boord, o.a. ook een bezoek brengen aan de havens van Nederland, om dank over te brengen aan onze natie voor de deelneming door het zenden van oorlogsschepen aan de groote vlootrevue die ter gelegenheid van de kroningsfeesten in Japan, op de reede van Yokohama gehouden werd. In de heele beschaafde wereld heeft men Maandag het belangwekkende feit herdacht, dat 25 jaar ge leden de Amerikanen Gebrs. Wright de eerste vlucht met een door motorische kracht voortbewogen vlieg tuig maakten. Engeland. In antwoord op vragen in 't Lagerhuis betretfende de voorwaarden voor hervatting der han delsbetrekkingen met Rusland, verklaarde Chamber lain, dat de eerste en voornaamste voorwaarde was, dat Rusland niet alleen een catagorische belofte, maar tevens bewijzen zou geven, dat die be lofte zou worden nagekomen, inhoudende dat alle propaganda zou worden gestaakt. Inzake den nood der mijnwerkers beraamt de regee ring nu speciale steunmaatregelen, waarvoor het par lement machtiging is gevraagd. O.a. wil de regeering 1 aanvragen voor elke die in het steunfonds van den burgemeester van Londen wordt gestort. Verder zal dadelijk 150.000 op afbetaling worden gegeven, terwijl ten slotte een crediet van -100.000 wordt voorgesteld om de gezinnen te helpen. In Afghanistan is opstand tegen koning Ammanoelah uitgebroken, als révolutie tegen de moderniseerings- maatregelen van den vorst. Het leger muit. Met de Chineesche nationale regeering werd een nieuw verdrag gesloten. Men verwacht dat het spoe dig door nieuwe verdragen van China met andere mogendheden, o.a. ook met Nederland, zal worden gevolgd. I Frankrijk. De Kamer heeft de Staatsbegrooting goedgekeurd, met 460 tegen 120 stemmen. Er is een overschot van 46 millioen frs. geraamd. De algeheele herziening der oorlogspensioenen werd goedgekeurd. Ruim 150 Fransche intellectueelen hebben een mani fest gepubliceerd, waarin herziening van het verdrag van Versailles wordt gevraagd, om ter wille der ge rechtigheid. Van officieele zijde werd verklaard, dat er zoo goed als overeenstemming bereikt is tusschen de bij de vorming eener deskundigencommissie ter definitieve regeling van de kwestie der schadeloosstellingen hoofdzakelijk betrokken mogendheden. Einde der week zullen de geallieerde en Duitsche deskundigen worden aangewezen, waarna de Ver. Staten uitge noodigd zullen worden een vertegenwoordiger te benoemen. Duitschland. Bij de suppletoire begrooting voor 1928 ad 50 millioen, verklaarde de minister van finan ciën dat deze noodzakelijk was om te voorkomen, dat de rijksambtenaren er slechter aan toe zouden zijn dan de Pruisische ambtenaren. Zij was tegelijkertijd de personeelbegrooting voor 1929. Een groot deel van de begrooting 1929 was hiermee reeds afgedaan Het tekort zal zóó groot zijn, dat het in evenwicht brengen de moeilijkste taak is, welke een minister van financiën sedert 1924 is opgelegd. Het deficit zal gedekt moeten worden niet alleen door nieuwe belastingen, maar ook door schrapping van uitgaven van alle departementen. Duitschland heeft zich bereid verklaard, in beginsel over de markenkwestie met België in discussie te treden. Diversen. De verkiezing van dr. Borns werd door het Belgische parlement ongeldig verklaard. Bij het slot der zitting van den Volkenbondsraad te Lugano gaven Briand, Stresemann en Chamber lain te kennen, alles wat in hun macht is te zullen doen, om zoo mogelijk tot een volledige en algeheele oplossing van alle der uit den oorlog voortkomende moeilijkheden te geraken. De Volkenbondsraad herinnerde Bolivia en Para guay, naar aanleiding van het verscherpte geschil tusschen beide staatjes en de plaats gevonden heb bende militaire conflicten, aan hun verplichtingen als leden van den Volkenbond. Beide landen hebben in- conferentie aanvaard. De arbitrage-commissie der conferentie is onverwijld in buitengewone zitting bij eengekomen. De Volkenbond behoeft dus niet meer te bemiddelen. Senator Borah heeft de meening uitgesproken, dat de Amerikaansche senaat het Kellogg-pact zonder voorbehoud zal aanvaarden. Coolidge verklaarde te wenschen, dat geen enkele reserve gemaakt zal wor den. Hij verklaarde verder, dat de regeering bereid is deel te nemen aan alle verdere beraadslagingen der voorloopige ontwapeningscommissie te Genève over de beperking der bewapening. Op het ziekbed. Ziekte is de ware toestand van den Christen", zegt Pascal. Dit beteekent echter niet, dat men alleen een Christen zijn kan, wanneer men ziek is, maar dat eerst in den toestand van lijden en zwakheid, ons de ware gelegenheid wordt gegeven, om onze wereldoverwin- nende zielesterkte te stalen. Te midden van lijden en eenzaamheid, te midden van de onzekerheid over de komende dingen staan we voor de keus: ofwel in onrust, ontevredenheid en prik kelbaarheid onder te gaan, ofwel over het verstoorde „ik" heen te stappen en van uit den hooge gelaten op ons eigen lot neer te zien. Deze rustige gelatenheid is de eerste stap naar de heiliging in de ziekenkamer. Doch wie daarmee begint, bemerkt weldra dat deze eerste verheffing boven onze ziekte enkel een gelijkenis is van verhevener dingen, een eerste inwijding in het gansche ondoorgrondbare geheim der navolging van Christus. Evenals als naar het geringste toegeven aan de zonde de lagere wereld haar gapende hel openzet, evenzoo laat de eerste moeizame verheffing boven het lichame lijk lijden ons reeds de opperste zaligheid van de gees telijke bevrijding vermoeden en voert ze de ziel on weerstaanbaar opwaarts. Uit het geduld in het lijden wordt het geduld geboren met de menschen, en niet alleen met hen, die rondom het ziekbed staan, maar ook met allen, die ons geduld op de proef hebben gesteld. Daartoe dient de zieke zijn pijnlijke herinneringen te overwinnen, zich te ver heffen boven de kleinzieligheid zijner omgeving; be- leedigingen en eerroof dient hij kwijt te schelden; voor het recht van anderen in de bres te staan; zich te erbarmen over al het lijden, dat door zijn schuld is ontstaan, zijn eigen fout te bekennen, die zoo vaak de ondergrond uitmaakt van de moeilijkheden en de teleurstellingen, die men op zijn levensweg ontmoet. Zulk vredesluiten in de ziel is onmogelijk zonder een diepe loutering van den innerlijken mensch, zonder uitscheiding van vergiften en van oppervlakkige en ongerijpte levenservaringen. Uit „Christus en het menschelijk leven" van dr. F. W. Foerster. De waarheid, niet in mathematischen, maar in philo- sophischen zin, is veelzijdig. In den grond zijn er evenveel waarheden als er wezenlijk volgroeide per soonlijkheden bestaan, en alle persoonlijke waarheden vormen tezamen „de waarheid". Voor God heeft een ieder gelijk. Zulks met God te beseffen zich aldus op Gods standpunt te plaatsen, zou, indien het geheel mogelijk was, tot de hoogste doeleinden der mensch- heid gerekend kunnen worden. (Uit het in ons vorig nummer gere- cenceerd boekje van Johannes Tiel- rooy; Fransche litteratuur van onze dagen, H. D. Tjeenk Willink Zn.) Twee oude mannen zouden een pelgrimstocht doen naar Jeruzalem, Jefim Tarassitch Scheveleff en Elyzeus Bodroff. Zij wilden het heilige graf bezoeken en de mis bijwonen in de kerk, op het heilige graf gebouwd. Zij gingen samen moedig op weg, maarop hun tocht kwamen zij in een gehucht, waar een epidemie heerschte. Elyzeus bleef bij de menschen, waar hij onderdak had gevonden, en hielp hen. met de gelden, die hij voor zijn reis naar Jeruzalem gespaard had. Het geld was spoedig verbruikt en van een tocht naar het heilige graf kon niets komen. Jefim zette de reis alleen voort, en nam deel aan alle ceremoniën, die in Jerusalem plaats vonden. Maar wonderlijk hij vond geen vrede en telkens meende hij zijn mak ker te zien onder de menigte. Doch als hij wilde nade ren was hij verdwenen. Jefim keerde onbevredigd naar huis terug. Hij kwam op zijn terugreis door het dorp, waar hij zijn vriend had achter gelaten. Hij hoorde van zijn huisgenooten, dat hij bij de bijen was Jefim ging hem bezoeken. Daar stond zijn vr/end, er de bijen, die in de gloeiende zon om zijn hoofd gonsden vormden te zamen een gouden aureool. Hij stond daai als een heilige. Jefim begreep het visioen. Zijn vriend, die een daad van liefde deed, was in Jerusalem geweest. En hi zelf, die aan alle ceremoniën deelnamhij had vergeefschen arbeid verricht. Naar Tolstoï Mathilde A. van Bolen Het Eiland der Vergetelheid. Deze roman is verschenen als een der bekroonde werken, die het resultaat waren van een door d Wereld-bibliotheek uitgeschreven prijsvraag. Blijkens een voorwoord van de redactie trok het werk haar aandacht door de oorspronkelijkheid van he. onderwerp en de vlotte behandeling. Het ond'erwerp is dan ook stellig oorspronkelijk. Een dokter weet een middel te bemachtigen om patiënten, die levensmoe zijn, het geheugen te ontnemen en ze zoo te verlossen van alle kwellende herinneringen. Ook heeft hij het middel in bezit, om zoodra zulks noodig zal blijken, die patiënten hun geheugen te her geven. Interessant is dit gegeven stellig. Van onsmakelijken aard is daarentegen de uitweiding over en vooral de keuze der ongelukken, aan de pa tiënten overkomen. Er verder op ingaan wil ik hier niet, nu ik weet, dat de jonge schrijfster inmiddels overleden is. We weten nooit, waaraan zulk een ge moedsstemming is toe te schrijven. Het boek zelf zou echter aan waarde gewonnen hebben, bij fijner visi onair inzicht in diep menschenleed. Nu is het wat erg pathetisch. De toestand der patiënten tijdens de verdoovings- periode komt goed tot zijn recht, en getuigt van psy chologisch inzicht. Minder goed is de houding van den dokter aan het slot, wanneer zijn proef eigenlijk laten we maar eerlijk zijnmislukt is. Voor zulk een dokter is het werk zélf hoofdzaak en niet het „qu'en dira-t-on?" van de wereld buiten hem. Het is dan ook mis, dat de schrijfster het laat voorkomen, alsof hij niet in de gewone praktijk terugdurft. Mis ook, dat zij dien dokter laat troosten met een: „De hoofdzaak is, dat de menschen nu gelukkig en te vreden zijn." Immers: is dit gelukkig zijn door de tijdelijke ver- dooving gekomen, óf door de gedachte aan verande ring, terugkeerenafleiding dus? Is het blijvende? Of verdwijnt het, als daar ginds, tusschen de niet- vergetende menschen, desleur van het alle- daagsche weer het licht tempert, de glans verduistert, voor die niet tegen het leven opgewassen stumpers? Weet een direkteur van een krankzinnigegesticht deze vragen niet te beantwoorden? We krijgen min of meer den indruk, dat de schrijf ster niet tegen haar onderwerp op kon. Wat trou wens met dergelijke problemen meestal het geval is. Ze zijn in den regel te rangschikken onder fictie litteratuur, zooals o.a. Marie Corelli's Jonge Diana, ot wel ze zijn geheel gebouwd op een basis van intuïtie. En deze kan de reëele wetenschap niet vervangen. Overigens: het werk leest prettig en we worden, on danks alles, tóch meegesleept. JEANNE VEEN. HENRI BERGSON Nobelprijs 1828 We vernamen het bericht met vreugde. Want als is het eenerzijds een natuurlijk verschijnsel, dat een wijsgeer zijn tijdgenooten datgene brengt, waaraan zij behoefte hebben, omdat ook hij in het volle leven staat en dus zelf die behoeften meevoelt en, als gevolg daarvan, zoekt naar een oplossing die het verstand enliefst ook het gemoed, met het leven verzoent, toch zijn er maar weinig wijsgeeren, die de ziel der massa benaderen, of door haar be naderd kunnen worden. Zonder verklaring geschikt voor het groote publiek is van Bergson weliswaar slechts Le Rire (De lach) een werkje ,dat bijna iedereen kent. Maar toch écrivain autant que penseur", zegt Le Roy, „renversant la convention des barrières techniques, (il) trouve le secret de se faire lire a la fois au dehors et au dedans des écoles". (Even goed schrijver als denker heeft hij los van alles wat gemeenplaats is weten te bereiken dat hij evengoed buiten als in de scholen werd gelezen). Hij wordt dan ook gewaar deerd door geschoolden en door ontwikkelde leeken. Natuurlijk heeft ook Bergson tegenvoeters. Men heeft hem, om de plaats, die hij aan het intuïtieve inzicht toekent, vergeleken met 'n Faust en diens magie. Toch is het gerust die intuïtie, die hem nader brengt tot den naar volledigheid strevende mensch-, als mensch. En zijn woord is helder en duidelijk voor wie, zonder vooroordeel, weet te luisteren. Hij voert aldus strijd tegen het materialisme, dat aanvankelijk, door velen hoog was verheven, als uitkomst in een toestand van twijfel bij den aanblik van een van zijn troon geval len verdogmatiseerden God. De mensch wil nu een maal niet aannemen dat hij voor goed verdwijnt. Hij is te zelfbewust om aan den dood als einde van het menschelijke leven te gelooven. Kon hij dit wél doen, dan ware hiermee de oneindigheid van den levenden God, wiens eeuwig zich herhalende openbaring hij is gelogenstraft. Als openbaring van Gods oneindigheid gevoelt de mensch niet eindig te zijn en kan hij hier aan ook niet gelooven. Daarom voelt de mensch onvrede bij materialistisch denken. En ook het enkel intellectueele geeft hem niet wat hij zoekt-. De wereldbeschouwing van den mensch kan en moet zich vormen, vanuit zijn innerlijk intuï tief waarnemend wezen. Dit is de reden, waarom de Oostersche wijsbegeerte V&flSv IS ALLEEN VERKRIJGBAAR IN VIERKANTE GLAZEN FLACONS. PRIJS PER FLACON fl.20 SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT 18A ZW. - HAARLEM TEL. 13310 ons veel nader tot God, tot het innerlijk schouwend leven, brengt dan de Westersche, die neiging heeft gehad de intuïtie te verwerpen voor de resultaten van het intellect. Wij doelen hier in het bizonder op de zgn. neo-kan- tiaansche richtingen. Ze weten het in zulke eenvoudige en dichterlijke be- woordingen te zeggen, de Oosterschen. Zoo lezen we o.a. bij den Hindoe Ananda: „The univers is the expression of the Divine. The truth of life is also the truth of God. Why do we love to gaze on the blue canopy of the summer sky, the many-coloured flo wers of the spring, the beautiful faces of innocent children? Why do we love to listen to the symphony of the orchestra, the music of the mountain wind playing with the pine trees the mighty voice of lonely waterfalls? Why? Because the same Self, which is in the colour of the sky and the sea, in the odour of the flowers and in the rhythm of poetry, is also in our hearts. There are many things, many forms many names but one Life". Dit vindt zijn nadere ontvouwing in Bergson's uit spraak, dat het instinct, volgens hem de meest pri mitieve vorm van intuïtie, sympathie is. Door inwerking van het intellect, dat de sympathie ontleedt, en bewust maakt, groeit volgens hem het instinct tot intuïtie. Mede van Bergson verwachten we den opbouw van een van dienstbaarheid (en wat is dogmatisme anders?) gezuiverd Godsgeloof, dat ver stand en gemoed beide bevredigt, voedt en schraagt Nooit-Meer-Oorlog-Federatie. Op Zaterdag 15 dezer had ten huize van den heet Joh. Op 't Eynde, Nieuwe Gracht 58 te Haarlem, de eerste ledenvergadering na de oprichting plaats van den kring Haarlem der Nooit-Meer-Oorlog-Federatie, waarbij verschillende vereenigingen van allerlei kleur zijn aangesloten. De voorzitter, de heer Op 't Eynde, opende de bij eenkomst en bracht verslag uit van hetgeen in de korte spanne tijds van het bestaan van den kring was verricht. Hij heeft medegewerkt aan de vredespropaganda op 10/11 November, den wapenstilstandsdag en voorts aan een intensieve propaganda ten behoeve van den vredesfilm „De groote vijand", welke op verzoek der Nooit-meer-oorlog-federatie in 't Cinema Palace ging. Door zijne leden en de leden van de Jongeren- Vredesactie-Kennemerland werden huis aan huis tien duizend exemplaren van een vredescirculaire ver spreid. De plannen voor de naaste toekomst werden bespro ken. Besloten werd te trachten den bekenden duit- schen generaal Schönhaig, welke begin Januari in ons land komt, ook als spreker voor den Kring Haarlem te krijgen, voorts een tentoonstelling vermoedelijk in April, Mei van Vredes- en Oorlogskunst te arran- geeren en ten slotte door periodiek ten getale van dertig duizend (het aantal huizen in Haarlem) ge schriften over de vredesvraagstukken te verspreiden door een daartoe in het leven te roepen organisatie van actieve leden uit de aangesloten vereenigingen, die ieder eenige straten voor hun rekening nemen, het geen ook met de verspreiding van de 10.000 is gedaan. De bedoeling van deze geschriften is het geweten van de massa wakker te roepen en haar het besef bij te brengen, dat oorlog misdaad is, waartegen het zuivere geweten in verzet komt en voorts bij voortduring aan allen de vraag voor te leggen: Wat hebt gij gedaan voor de bevordering van den vrede, als straks on verhoopt met vernieuwde woede en met grooter ont zetting dan in 1914 wederom een wereldoorlog mocht ontbranden? Een Hollandsche Kerkdienst uit Frankrijk per radio op den Tweeden Kerstdag. Op den 2en Kerstdag, 26 December 1928, des avonds te 5 uur (Hollandsche tijd), zal door de Nederland sche Christelijke Radio-Vereeniging vanuit Huizen worden uitgezonden de kerkdienst van de Hollandsch- Vlaamsche Gemeente te Roubaix, welke de eenige Hollandsche Kerk in Frankrijk is. Voorganger is de predikant der Gemeente J. Rijks- Het orgel wordt bespeeld door den heer G. Apetz, terwijl Mevr. Rijks in dezen dienst eenige soli zal zingen. Dit zal de eerste keer zijn, dat een in Frankrijk ge houden Hollandsche kerkdienst door middel van de radio wordt uitgezonden. Wie dus belangstelt in zoo'n Protestantschen Hol- landschen Kerkdienst in Frankrijk, stemme op den 2en Kerstdagavond zijn ontvangtoestel af op Huizen. Een uitzending per telefoonlijn is reeds in ons land zeer moeilijk en gaat meestal met stoornissen gepaard- Deze stoornissen komen voort uit slecht inschakelen van de lijn waar het om gaat. Het uitzenden van een kerkdienst per telefoonlijn uit Roubaix is interessant, maar riskant. Laten we voor de Radiovereeniging hopen dat alles goed gaat. fi m BWÊMI OPGERIC VOE' De ingevallen vorst maakti reinen onbespeelbaar, zood slechts één wedstrijd dooi H.V.C. De Haarlemsche i dubbelzinnige wijze revan dito, door hen met een 5— stad" terug te zenden. De ontmoeting niet bijzonder f in het bijzonder hun onsympathiek gespeeld de spelers eindelijk eens winning te waardeeren, e nederlaag te accepteeren 2 te vervallen? Voor Zondag luidt het pi D.E.C.—H.V.C. V.V.A.Haarlem. B.F.C.Baarn. BloemendaalSpartaa ZandvoortV elox. Het aftakelende H.V.C. z; ernstig te verontrusten. V Amersfoorters een goed ine zullen besluiten. Trouwen veel op het spel, dan dat veroorloven. Tegen Haarlem hebben d bewezen een der sterkste dus geen enkele reden om i winning te twijfelen. De eindstrijd V.V.A.H steld, zoodat een nadere 1 ting geen zin heeft. B.F.C. leed eerder reeds laag. 't Moet erkend wo: in deze afdeeling uit ,,'t G< houden, en de voorspellin schaamd hebben. De Baar ook best voor. Zij hebben ters", en behaalden tot nu Echter, B.F.C. zit leelijk overwinning op Velox ka daden inspireeren, waaro: is, dat Baarn in het Buss laat. Bloemendaal ontvangt no. taan. In Amsterdam verlc pertje met 32, na langen keurig gespeelden wedstri goeden naam in onze afc reet spel. Wij zien derhalve een aa Speelt Bloemendaal als t Spartaan wel eens een z rodeweg te rooken krijge onmogelijk, dat de Amstf eens struikelen. En Bloei veilig is, kan de puntjes b behoeft het witte elftal vo afdeeling onder te doen. de spelers met een wil oi dit zoo, dan komt het zaa En ten slotte Zandvoort— den wedstrijd in Utrecht, loop en zelfs de schorsini ten gevolge had. Met ku Domstedelingen toen ovei de bordjes z;ullen nu wel eenige restrictie voorspel! de badplaats blijven. Wij reeds eerder schreven: Za over een team, dat tot a in 't begin van het seizo weest, dan had het 2 in den strijd om de beze sproken. De lagere elftallen speeld Haarlem 3Bloemendaal H.F.C. 6Bloemendaal 3 Bloemendaal 4T.H.B. 2 Bloemeftdaal 5Damiate Adsp R.C.H. aBloemendaal a Zondag speelt: Bloemendaal 2E.D.O. 3 D.O.A. 2Bloemendaal 5 Adspiranter Bloemendaal aV.V.IJ. E.D.O. bBloemendaal b De elftallen zijn als volgt le Elftal: J. J. A. Sunter J. Cassee H. E G. Kopjes Niemann Fr. 2e Elftal: H. J H. P. Spoor J. Parson L. v. d. Ad. Cassee H. v. Beem 5e elftal: I. P. Wester J. Bode J. M. H. Aartsen P. Wille M.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1928 | | pagina 2