l Een droom in di Binnenland Buitenland Plaatselijk Nieuws Tooneel Sp Fev A. G. G. M. GIORGIS ZN. H. G. c HET JAAR 1928 IN VOGELVLUCHT JANUARI, Eeuwfeest Handelsblad Algem Radio Omroep opgericht Spoorwegongevallen Trein in Zandvoort stormt door stationsgebouw: 2 dooden Huldiging v. bemanning s.s. Althena in R'dam, die 536 passagiers redde v. Italiaansch s.s Mafalda Plannen t. samenwerking v. arbeiders, bonden en werkgeversbonden Jhr. v. Karnebeek commissaris d. Koningin Zuid-Holland Optreden van den ruitenkrasser 100 j. jubileum Javasche Bank Ir. Grasé wil in 3 etm. n. Indië vliegen. FEBRUARI. Draadlooze telefoon met Amerika Krachtige verbetering d. rijkswegen Prof Lorentz overlijdt Anti-gas-corruptie-actie ontketend Utrechtsche jaarbeurs groot succes Minister Kan naar werkverschaffingen in Overijsel Actie tegen afschaffing 4e postbestelling Eerste Kamer aan vaardt fusie v. „Oorlog" en „Marine" s.s. Shonga bij IJmuiden gestrand en in tweeën gebroken Henri Polak 60 j„ gehuldigd. MAART. Schuttevaer's zgn. onzinkbare redding boot, zet koers n. Amerika, in Engeland opgehouden Min. Kan n. werkverschaffing Drente en Fries land Echec capitulantenstelsel v. min. Lambooy 4 Indische studenten wegen opruiing v. d. rechtbank en vrijgesproken Vuurwerkontploffing Koedoes (Java) Drentsche opbouwtentoonst. A'dam Be lastingwetje v. Nederlanders i. h. Buitenland groo- tendeels verworpen Jan Toorop overleden Jubi leum Grenadiers Strijd in kleedingbedr. Aarde werkwetje verworpen. APRIL. 40 j. jubileum Concertgebouw A'dam gevangenen uit Scheveningen ontsnapt Paaschcon- gres S.D.A.P., Partij zal niet meewerken aan mobili satie, als dit drijven n. oorlog is, of oorlogsgevaar op roept Actie d. A'damsche chauffeurs tegen fooien stelsel Toenemende bedrijvigheid in A'dam's haven 100 jarig bestaan Cacao-fabr, v. Houten, Weesp Olympisch stadion bijna voltooid s.s. Sibajak (Rott. LI.) thuisreis v. Indië in 27 dagen Dorus Rijkers, bekend redder, overleden, 81 jaar. MEI. Populariseering telefoonverbinding m. Indië Brand in de venen Loodgietersstaking in gr steden Hilversum's 50.000e inwoner „Tinpotje' vrijgegeven Begin der Olympische Spelen Oud- luit. gen. Ophorst overleden Dag en nacht belege ring oude N.H.M.-gebouw voor goedkoope voetbal plaatsen Olymp. Spelen. Deze groot succes Neder- landsche Nijverheidstentoonstelling Rotterdam ge opend. JUNI. Gestadige ontbinding der Communistische Partij Actie lijdende handelskringen tegen wetsont op N.V. Min. Koningsberger opent Indische Ten- toonst. te Arnhem. Deze groot succes Einde Olym pische vóórwedstrijden Instelling eereteeken krijgs- verr. W. Atjeh 1925'27 Koningin m. Prinses naar Noorwegen Oud-G.-G. Fock 70 j., gehuldigd Geruchtmakende rechtzaak „leeghalen der Veen- dammer" Voorbereiding nieuw Ned. Belg. verdrag Int. Unie v. Volkenbondsvereen. te Den Haag bij een. voor Europ. samenwerking in politiek en "economie Illuminatie v. Amsterdam t.g.v. Olymp. Spelen Ontstemming over schandaal der slecht voorbereide Nobile-poolexpeditie Ramp in mijn „Hendrik", 12 dooden Burg. Wytema v. Rotterdam overleden Record scheepsbezoek aan haven v. Amsterdam Vermindering werkloosheid 600 j. bestaan Rotter dam Graanverschepingen naar Rusland wijzen op korennood daar. AUGUSTUS. Koningin bezoekt Olympische Spelen Eeremaaltijden Mevr. Schaper (vr. v. kamerl.) d. auto gedood Hongaarsche dank v. hulp aan Hong. kinderen Int. conf. „vrede door religie" in Den Haag Feesten 70e jaardag Koningin Emma Sjef v. Dongen, Holl. hondenmenner, die deelnam a. hulpexpeditie v. Nobile, te R'dam gehul digd Plannen v. vliegtocht n. de West Vlieg ongeluk te Heerlen: 4 dooden Nederland uitge- noodigd Kellogg-pact. SEPTEMBER. Ned. Regeering bereid teekening Kellogg-pact mr. Fock, Min. v. Staat Najaars- beurs groot succes Danseres Josefine Baker te A'dam Overleg Hymans Beelaerts over nieuw verdrag Mr. Droogleever Fortuyn burgemeester van R'dam Heftige actie tegen Muidertol door Floris Vos ingezet Staten Generaal geopend Hoopvol uitzciht overleg m. België Loodgieters staking opgeheven le der 5 postvliegtuigen v. Indië bereikt Batavia in 12 dagen. OCTOBER. Proefvlucht boven ons land met luchtschip „Graf Zeppelin" Stenhuis weigert S.D.A.P.-kamerzetel op te geven Actie tegen tollen in Zaanstreek 2e Postvliegtuig in Indië P.T.T. beraamt verlaging telefoontarief Actie tegen be stuurswijziging in Indië 15000e arbeider bij Philips Onfortuinlijke reis der laatste 3 postvliegtuigen n. Indië 100 j. jubileum Kon. Mil. Acad, te Breda Ned. Belg. besprekingen van deskundigen te Den Haag 50 j. jubileum Midd. Techn. School te A'dam. NOVEMBER. Portverlaging 5e Postvliegtuig eindelijk te Bandoeng, evenals 4e; 3e naar Indië ver scheept Toenemende vermindering werkloosheid 40 j. telef.-verbinding A'damR'dam 5e Post vliegtuig weer in Holland terug Stormen teisteren ons land, talrijke scheepsrampen: 40 reddingsacties, 89 geredden Groningen 4e Postbest. weer Op heffing Muidertol Groot-adverteerders boycotten „Telegraaf" Belg. Kroonprins met echtgen. n. Indië Oud-Min. Treub 70 jaar, gehuldigd Restandje belastingwetje v. Nederlanders in den vreemde, door le Kamer verworpen. DECEMBER. Ver. v. d. Effectenhandel A'dam schenkt 60.000.v. nieuwe reddingboot IJmuiden Voordracht B. en W. A'dam voor Museumtheater Kerstvlucht K.L.M. n. Indië vice-versa Post zak met aangeteekende stukken v. ink. mail van s.s. Joh. de Wit gestolen Generaal Muller Massis lid v. Raad v. State, Generaal Insinger O.-Indië ontvan gen Hoop op verbeterde Belg. Nederl. betrekkingen Brand suikerfabriek Dinteloord Idem Carps Garenfabrieken Helmond: schade 1 millioen gld. Einde van het jaar 1928: beste wenschen voor den lezer voor het jaar1929. De ware liefde tot het leven, dankt voor het verleden en hoopt op de toekomst. HET WERELDGEBEUREN IN EEN NOTEDOP JANUARI. Verbetering Engelsch-Amerik. betrek kingen Amerika stelt anti-oorlog-verdrag voor Autonomische beweging in Elzas onderdrukt Aan wakkering opstand Nicaragua Overstrooming in Londen Trotski en andere oppositieleden der Sov- jet-reg. naar Siberië verbannen Duitsch rijksweer- minister Gessier opgevolgd door Groener Pan Amerik. conf. Havana Samenwerking patroons en arbeiders in Engeland Eng. regeering sterk be- critiseerd Rijksdagontbinding in Duitschland a.s. geacht. FEBRUARI. Veldm. Lord Haig overleden, 67 j. Eng. troepen uit China terug Stresemann eischt ontruiming Rijnland Arbeidersmoeilijkheden in Zweden Voorstel Amerika int. verbod v. onder zeeërs Demonstratie 25.000 Duitsche boeren tegen nood in landbouw Krachtig optreden Mexicaan- sche regeering tegen binnenlandsche woelingen Her-oprichting Duitsche kolonie Parijs Verminde ring Amerik. vlootprogram v. 750 mill, tot 275 mill. Hindenburg voorkomt Rijksdagontb. Hon gaarsche wapensmokkelarij. MAART. Vele conflicten Duitsche metaalind. Ontbinding Egypt, kabinet wegens verwerping Eng,- Egypt. verdrag Afschaffing duikbooten voorloopig v. d. baan Eng. Lagerhuis aanvaardt volledig kies recht v. d. vrouw Eén-jarig dienstpl. in Frankrijk Hinchliffe en Miss Mackay starten in Eng. naar New-York, spoorloos verdwenen Dambreuk Los Angelos, 500 dooden Arrestaties Duitsche ingeni eurs in Rusland, verdacht van spionnage en sabotage Verwerping Russ. Ontw. voorst. Genève. APRIL. Chamberlain bezoekt Holland Algem. sympathie voor anti-oorlogsverdrag Sovjet onder handelt over verkoop kroonjuweelen Offensief Na tionalistische legers in China Duitsche vliegers over Oceaan v. O. n. W. Palle Huid, Deensche pad vinder reist om de wereld in 44)4 dag Bij Fran- sche verkiezingen verschuiving van links naar rechts Poincaré blijft Aardbeving Bulgarije, schade 6J/2 milliard Lei. MEI. Huldiging Duitsche vliegers N. York Prins Carol van Roemenië uit Eng. gewezen Opmarsch Roem. boeren naar Boekarest gestuit Staking in Duitsche Rijnvaart Opening „Pressa", Keulen Opmarsch Nationalisten China Eng. Hoogerhuis aanvaardt uitbreiding vrouwenkiesrecht Duitsche Rijksdagverkiezingen, winst soc., verlies D. Nat. Voortzetting politiek Stresemann Catastrofe Ital. Poolvlucht „Italia", hulpexpedities. JUNI. Enthousiasme anti-oorlogsverdrag Kabi net Marx afgetreden. Hermann Muller Rijkskanselier Nationalisten te Peking Spoorwegongeluk b. München, 24 dooden Eng. aanvaardt in principe vaste datum v. Paschen 40 j. geleden Duitsche ex- keizer gekroond Miss Earhart, eerste vrouw, vliegt met 2 piloten over oceaan Antwerpsche haven staking Stabilisatie Franschen franc Nobile door Zweed met Fokkermachine gered Amundsen zoek 3e groep v. Italia vergaan. kabinet Amerik. Presid'entsvêrT.campagnés in"v6fie gang: Al Smith, dem. cand., nat; Hoover, rep. cand., droog Moord op Generaal Obregon, pres. v. Mexi co Belg. financier Loewenstein valt uit vliegtuig en verdrinkt in 't Kanaal Einde havenstaking Ant werpen Aanvaarding amnestiewet d. D. Rijksdag Spoorwegongeluk München, 8 dooden Poincaré 2 j. bewind met Kabinet d. Nat. éénheid Plannen voor herziening Dawesplan Alle 14 genoodigde mogendheden aanvaarden den Kellogg-pact Mili taire opstand Portugal onderdrukt. AUGUSTUS. Teekening Kelloggpact Parijs, gr. plechtigheid, Stresemann toegejuicht Schandaal wegens geknoei m. inwisseling Duitsche oorlogslee- ningen Prins v. Wales, met 11.000 pelgrims naar slagvelden. Ontstemming over Fr. Eng. vlootcom- promis Ital. duikboot gezonken, tientallen dooden 10.000 werkl. Eng. arb. naar Canada Minister Stresemann 5 j. aan het bewind 47 andere landen uitgenoodigd Kellogg-pact te teekenen Achmed Zogoe tot Koning der Albaneezen uitgeroepen. SEPTEMBER. Bokanowski, Fr. min. v. Handel, bij vliegtuigongeval verbrand Müller en Briand be spreken Rijnlandontruiming Hassel en Cramer, Amerik. Groenlandvliegeniers in ijswoestijn Groenl. gered Spanje weer in Volkenb. Eind Austr. havenstaking Begin besprekingen v. def. regeling d. schadeloosstelling Groote schade orkaan West- Indië Schouwburgbrand Madrid, 110 dooden Nationalisten meester in China. OCTOBER. Eng. arbeiders sluiten communisten uit partij Arb. moeilijkheden in Duitsche Nijver heid Amerika verwerpt Eng.-Fr. vlootcompromis 51 staten vóór Kelloggpact Instorting van hui zen in Parijs, Praag, enz. A.s. Juni 5 mill, meer vrouwelijke kiezers in Engeland Actie radicalen tegen Poincaré Fransche duikb. Odine zinkt, 48 dooden Luchtschip „Zeppelin in 111J/2 uur naar New-York Dr. Marx afgetreden Pressa ge sloten, 35 mill, mark tekort. NOVEMBER. 10e wapenstilstandsdag overal met groote plechtigheid herdacht Duitsche reg. neemt stappen bijeenroeping schaderverg. conferentie Graf Zeppelin" vliegt naar Duitschland terug Ra dicalen uit Fr. kabinet, Poincaré premier zonder por tefeuille Hoover m. verpletterende meerderheid President v. Amerika Vergaan Amerik. s.s. Vestris, 120 pass. verdronken Actie tegen bouw Duitsche pantserkruiser loopt dood Engelsche koning ern stig ziek, Prins van Wales onderbreekt Afrik, reis Naar de groote coalitie in Duitschland Stormschade in Europa Britsch-Amerikaansch overleg over nieuwe vlootbespreking. DECEMBER. Financieele schandalen in Frank rijk Aardbeving Chili; 200 dooden Eng. regee ring organiseert steun a. d. mijnwerkers Prins v. Wales in Eng. terug De Koning herstelt Fransch Italiaansch vriendschapspact verwacht Verkie zing Vlaamsche activist dr. Borms, door Kamer on geldig verklaard Dr. Miklas bondspresident Oostenrijk Ernstig militair conflict BoliviaPara guay Oorlogsgevaar bezworen door aanvaarding arbitrage Dadelijk ingrijpen Volkenbond succes Opstand tegen koning Ammanoelah in Afghanistan 150 Fransche intellectueelen eischen herziening ver drag van Versailles Deskundigencommissie voor definitieve regeling schadeloosstelling gevormd 25 jarig jubileum Luchtvaart Herdenking le vlucht gebrs. Wright Europa lacht weer. Doch 't is 'n glimlach. Zooals we reeds in ons vorig nummer schreven, zal onze plaatsgenoote Mej. Truus Kohier alhier een dameskapsalon openen. Nadat Mej. K. op de Eerste Ned. Kapperschool te Amsterdam haar diploma be haalde voor dameskappen, is zij nog eenigen tijd werk zaam geweest als assistente waarna zij zich alhier als Gediplomeerd dameskapster vestigde. Na een be scheiden reclame kreeg Mej. K. al terstond eenige klanten. Door goed werk te verrichten werd hun aan tal steeds grooter, zoodat zij thans haar reeds lang gekoesterd plan ten uitvoer zal brengen en op 8 Jan. 1929 een dameskapsalon zal openen aan den Bloemen- daalscheweg hoek Zomerzorgerlaan. In deze Salon pour les dames" zullen niet alleen dameskapsels op gemaakt en verzorgd worden, maar er bestaat aldaar ook gelegenheid voor Massage, Manicure et Pedicure, dus voor het bevorderen van de slanke lijn en ver zorgen van de harde uiteinden van het menschelijk leven. Mogen hare klanten en zij zelve er wel bij varen! Vrijdag 21 December j.l. heeft een ouderavond plaats gehad in de Gem. M.U.L.O. school aan den Vijver- weg. De heer A. IJzerman, hoofd der School, deelde in een kort openingswoord mede, dat Mevr. Thöne zich bereid had verklaard Mevr. Trap (aftredend lid der oudercommissie) te vervangen. Daar er geen can- didaten voor deze functie waren ingekomen werd Mevr. Thöne gekozen. Men bracht aan het aftredend lid, Mevr. Trap, een woord van dank voor al hetgeen zij in de vier jaren, dat zij als lid der oudercommissie werkzaam was, had gedaan. Alvorens Dr. T. Popma zijn voordracht begon over „Nicolaas Beets in zijn zwarten tijd", dankte spreker voor de vele bewijzen van sympathie van de ouders ondervonden bij zijn promotie tot dr. in de letteren. Ook aan de oudercommissie en zijn collega's bracht hij een woord van hartelijken dank. Na de voordracht van den heer Popma, die door de aanwezigen met groote belangstelling gevolgd werd, bedankte de voorzitter der oudercommissie hem. Spr. sprak den wensch uit, dat dr. Popma na niet te langen tijd de aanwezigen weder eens zou willen vergasten op een voordracht op letterkundig gebied. Voordat men huiswaarts keerde, hadden nog be sprekingen plaats tusschen ouders en onderwijzers over de vóór de Kerstvacantie uitgereikte rapporten. De heer J. van Snippenberg, hoofd der School te 1T i 2 Tami-ari r» v 40 jaar geleden bij het onderwijs kwam. Het behoeft niet gezegd te worden dat deze datum niet onopge merkt voor den heer Snippenberg voorbij zal gaan, gezien het groot aantal vrienden en kennissen, die de heer S. heeft. Ook het getal 40 zegt veel. 40 lange jaren heeft de heer Snippenberg met geduld, beleid en groote toewijding heel wat kindertjes (ook lastige) zoodanig opgeleid, dat zij in de maatschappij gekomen, terstond voor maatschappelijk werk in aanmerking kwamen. Wij hopen dat de tweede dag van het nieuwe jaar voor den heer Snippenberg een dag zal zijn, waarvan hij de prettige en aangename herinneringen nimmer vergeten zal. Reeds lang geleden schreven we over een fietspad, dat naar het ons voorkwam op den Zeeweg aangelegen behoorde te worden. Verder gaven we eenige be schouwingen over de enorme verbeteringen die dat fietspad met zich mee zou brengen. Thans staat het definitief vast, dat het middenvak van den Zeeweg tot rijwielpad wordt ingericht. Het pad wordt geasphal- teerd zoodat men thans zonder morren het pad kan berijden. Zooals men weet zijn de vroegere fietspaden langs den Zeeweg nimmer goed geweest, waardoor het vaak gebeurde, dat fietsrijders op den drukken verkeersweg reden en het autoverkeer zeer belem merden. We zullen eens zien wat de heeren fietsers gullen doen als het nieuwe fietspad, waarop niets aan te merken zal zijn, voor het gebruik gereed is. Dan mogen we niet één peddelaar op den grooten weg meer aantreffen. Na afloop van den Voetbalwedstrijd Bloemendaal Spartaan, die verdiend door Bloemendaal met 51 gewonnen werd, hebben verschillende jongens uit Bloemendaal de verliezende club bij haar vertrek na gejouwd. Een zedepreek geven we niet gaarne, trou wens degenen die gejouwd hebben, weten zelf wel dat dit niet te pas komt. De Spartanen hadden het toch al niet erg best door na hard te hebben gewerkt met een 51 nederlaag te moeten heengaan, maar ze dan nog eens na te roepen is kwajongenswerk. De Bloe- mendaalsche jongens moeten leeren de sport hoog te houden en zich sportief te gedragen. t We kunnen ons geen winter herinneren, waarin de temperatuur zoo wisselvallig was, als deze. Zoo vriest het 5 graden en zoo dooit het weer hard. Steeds gaat de temperatuur snel op en neer. In de maand Januari moet het gebeuren. Dan moeten we vorst hebben en ijs. Het ijs kan in die maand nog zeer goed zijn. In Februari wordt het al een beetje bedenkelijk. Schaat senrijden in Februari behoort tot de zeldzaamheden. De zon wordt in deze maand te sterk. De laatste win ters hebben bewezen dat strenge vorsten de wereld uit zijn. Voor de liefhebbers van schaatsenrijden is voor dit jaar de kans verkeken. SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT 18A ZW. HAARLEM - TEL. 13310 Oplsten Kerstavond heeft een gedeelte van de straat verlichting den wandelaar weer in het duister gelaten. Het defect duurde niet lang. RUIM VEERTIG JAREN OBERLAHNSTEIN IN NEDERLAND INGEVOERD Wie Shaw zegt, zegt brutaal èn gezellig. Wie de titels van zijn stukken noemt, kan in 9 van de 10 gevallen, daarin iets teekenachtigs vinden; de pit tigheid zit al in het eerste woord dat hij op papier zet. En wie een tooneelgezelschap leidt ,moet, dunkt mij ,in het eerste oogenblik van zelfvertrouwen be vangen worden door de eerzucht een stuk van Shaw op te voeren. Bernard Shaw is een soort Molière voor den modernen tijd. Hij hekelt. Hekelde Molière in bepaalde type's bepaalde ondeugden, Shaw hekelt be paalde groepen in de samenleving, die zijns inziens als geheel niet deugt, waarin hij gelijk heeft. Is er eigenlijk wel zoo iets als een moderne samenleving? Is er meer dan een samen-bestaan? Met „Mensch en Oppermensch" (de heldere vertaling is van mevr. SimonsMees) heeft het Vereenigd Rotterdamsch— Hofstad-tooneel een goede greep gedaan, en het Ned. Tooneelverbond, dat j.l. Zaterdag 22 December met dit stuk in den Haarlemschen Stadsschouwburg zijn eerste voorstelling gaf, heeft er ons veel genoegen mee gedaan. De zaal was dan ook goed bezet. Het' stuk had ook kunnen heeten „Bazin boven baas". Shaw laat in dit stuk de Openhartige, Jack Tanner voortreffelijk door Louis Gimberg gespeeld langzaam maar zeker omstrikt worden door Ann Whitefield (Fie Carelsen) als een brieschend en stijgerend paard door een boa constrictor, in een omgeving waar de andere rollen worden gespeeld door een Sentimenteele, een Conventioneele, een zakelijke Knoopendoorhak- ker en een Geldprots, en de rest door eenige bijfiguren. De Sentimenteele Octavius (Jacques Reule) verbeeldt zich, dat Ann Whitefield wop hem verliefd is en hij op haar; de conventioneele oude heer Ramsden (Louis van Gasteren) is liberaal alleen maar in den mond; de zakelijke chauffeur (Balledux) betoont zich de man van dezen tijd, immers deze tijd is afhankelijk van de auto en de auto van hem, en de protsige rijke Malone Sr., de Amerikaan, is bestemd om den Londenschen Schouwburgbezoeker kippevel op het lijf te jagen, want hij wil heel Engeland koopen. Het zijn allen aardig speelbare figuren en ze wérden aardig gespeeld. Maar boven hen blonken Louis Gimberg en Fie Carel sen uit. Hij als een goed tennisspeler pareerde en viel aan met felle slagen en gaf er nog moraal en geestig heden bij die niets kostten, zij liet den ander en de anderen maar betijen tot ze dicht bij haar net kwamen met het ééne doel niet eenige vliegende ballen, maar dien éénen tennisspeler zeiven zijn evenwicht te doen verliezen in de richting van hare zoo lang reeds ver langende armen. Shaw neemt in dit stuk een vijfvoudig loopje met den man. En de vrouw? Zij schijnt het bij hem altijd te moeten winnen. Shaw is een groot men- schenkenner. Wanneer dit stuk weer komt, zouden wij het voor de tweede maal willen zien om nog verder door te dringen in de finesses, waarmee Shaw ons er tusschen neemt. Europa lacht weer. Vanaf Woensdag den 2den Kerstdag tot en met Zon dag 30 December a.s. gaat in den Stadsschouw burg Stappers' revue „Europa lacht weer' Menigeen had deze revue al door de Radio gehoord en was verlangend ze ook te zien. Ze is dit alleszins waard en verdiend eiken avond een stampvollen schouwburg. Louis Davids is vooral in het nummer van den ver keersagent weer buitengewoon goed. Van den zomer zagen we Buziau in ter Hali's revue, doch Davids wint het naar ons oordeel verre.t Buziau is en blijft de clown, onherkenbaar gegrimeerd en toegetakeld, maar Louis Davids is gewoon, zooals hij daar staat, als acteur, conferencier en chansonnier voortreffelijk, zoo als zijn voorstelling in de Wijze gekken van den simu- leerenden Ilpendamschen bankdirecteur en van den hotelgast duidelijk aantoonden. Louisette kan ook heel veel. Haar stem alleen al is kostelijk en hare creaties van juffrouw Vijzel, de huis houdster Sarina, de kanariedame en de volksvrouw uit de fotograafscène zijn onbetaalbaar. Zeer goed waren ook de girls. De revue managers hebben een collectie meisjes bij elkaar weten te krijgen zoo knap, jong en elegant, dat het liedje van Louis Davids „het Hollandsche Meisje" hier meer dan waar ook op zijn plaats is. Zang, dans, costumes, alles was even. uit muntend. De vlinderdans met de openspringende rozen was werkelijk mooi en de tropenfinale behoeft niet voor de beste Parijsche revues onder te doen. Het geheel kan zich trouwens vrijelijk met het buitenland meten, niet het minst door de mooie stemmen van Pk Terke en Jo Remy, die de groote finales zeer goed begeleidden. Het is werkelijk onbegrijpelijk dat deze revue reeds zoolang is gegaan, zoo frisch en goed ver zorgd en als nieuw ziet alles eruit en zoo opgewekt beweegt ieder zich op het tooneel. Elk die deze ver tooning nog niet heeft gezien make zich alsnog haas tig op naar den Schouwburg. Hij zal er geen spijt van hebben. VOE De uitslagen van 1.1. Zond D.E.C.H.V.C. B.F.C.Baarn ZandvoortV elox BloemendaalSpartar Voor Zondag staat op h< H.V.C.V.V.A. HaarlemB.F.C. SpartaanZandvoort D.E.C.Velox. BaarnBloemendaal. D.E.C. nam tegen H.V.C. schakelde door een sens de Amersfoorters definiti kampioenschap uit. B.F.C. ging voort op den met 21, alzoo twee ko die wel eens voldoende k< datie te vrijwaren. Zandvoort speelde tegen strijd, wat de cijfers trou bleven de geel-blauwen namen dus revanche op destijds in Utrecht gelede Bloemendaal bezorgde har zeer aangename Kerstver: profiteerde en we ve menige dankbare blik vai ting Bloemendaal „gelonk tenminte). Want voor d naar onze mooie duinstri worden. Voor we deze analyse onderwerpen, wil brengen aan de spelers i bijzonder hoogstaande sp( Hoewel er voor hen ve hebben zij geen moment bruik van lichaamskrach blik hebben zij het „eerst steem toegepast, en zoo die zij in deze competitie verdienen zij alle hulde! En nu de wedstrijd. Blo Bakker, Spartaan had ee De gasten liepen hard v£ dellijk hun tegenpartij te i verdediging zwaar belas aanvallen waren afgesla de leiding, dank zij een het doel uitgleed. Dat is gepasseerd werd, want dat er verder geen door ten de Amsterdammers verheugen, want toen f algemeenen aanval den formidabel schot, dat do< lucht: aan de eene zijde zij waard was voor de plaats, aan den anderen 1 breed week om te behot Dra bleek, dat de verde< passeerbaar bleek, en i moeilijkheden gebracht 1 Als Immer het leder uit passeert hij de Spartaa in den uitersteen hoek Met dezen stand ging d Na de hervatting bleek, c op zouden zetten, den v. een ware stormloop op c periode verrichtte, grens tijger wierp hij zich tussi mende aanvallers en trap manente opruiming voor ook vrij kalm had. Toch eenige malen aan te pas van Spartaan, gebruik n eenige malen fraai in, z< Langzaam maar zeker omknelling los te mak< prachtig en benutte elk werk te zetten. Als wij Strik magnifique voor staat, om voor de rest t werd het onze beurt. Ei volgde. Weer een corn Immer, waarmede deze En nog was het niet ge te spelen zijn, wringt 1 vijandelijke verdediging Spartaan is geheel get naai behoedt het voor Onze spelers hebben al dikwijls in onze overzie' len, kunnen zij het, en elftal uit de afdeeling H.V.C. ontvangt Zond: heid voor de Amersfo trouwen te herwinnen, speeld, nu voorspellen thuisclub. (Nad „Nee, 't kerkhof is niet 't kerkhof is hier, waar van nette, karakterlooze en h(j keek peinzend naar bowl in zjjn glas. „Grafzerken zijn deze ges van de Egyptische konin hebben gewoond. Ja jonge de hij, bedenkelijk met student toe, die met afwi aanhoorde. „Langzamerhand", ging 1 groote zerk, waaronder begraven ligt. Zooals de

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1928 | | pagina 2