Jk Binnenland Buitenland Muziek Onze Plantendokter EMSER-WATER iVEBFT-STODMT, GOED-SNEL JLOTTGERIMG Allerlei C ANT. A. G. G. M. GIORGIS ZN. STOOMERU-VERVERU, Voor den bouw van een groot magazijn als thans in de bedoeling ligt is zulk een voetstraat die als passage kan worden gebouwd en waar aan beide zijden de etalages rustig kunnen worden bekeken van groote waarde. Dat zulk een passage door het publiek wordt gewaardeerd bewijzen onder meer de uitstekende resultaten in de thans in bewerking zijnde uitbreiding der Haagsche Passage. Op de verdiepingen kunnen van de beide gebouwen gedeelten op verschillende plaatsen met elkander wor den verbonden, wat voor de exploitatie geen bezwaar behoeft op te leveren. Ten slotte een enkel woord over de aesthetische zijde der zaak. Ik ben altijd eenigszins huiverig om bij dergelijke kwesties de aesthetische zijde aan te roeren, omdat men in het algemeen hen die de aesthetische zijde in vef- band met het stadsplan aanroeren, als een soort van onpractische schoonheidsmaniakken beschouwt. Toch is dit punt in het hart van een zoo fraaie stad als Haarlem van belang. Al is het stadsbeeld nu, door de zich telkens buigende straten, in dit deel der stad altijd gesloten, de wensch om hier of daar een markant punt te vinden, zal ook hier naar voren komen. Bij uitstek zal dit het geval zijn komende van de Spaarnezijde langs de Gedempte Oude Gracht en komende van de zijde der Gr. Markt door de Gr. Houtstraat. In 't bizonder leent zich daar voor de hoek Verwulft-Gr.Houtstraat.Waar ik meen te hebben duidelijk gemaakt dat terwille van de verkeers- eischen geen verdere terugstelling van de rooilijn aan de Z.-zijde van het Verwulft dan van 5 M. noodig is kan de hoek van af het O.-deel der Gedempte Oude Gracht en het N.-deel der Groote Houtstraat die functie van markant punt vervullen en daardoor het stadsbeeld verlevendigen. Het maken van galerijen langs het Verwulft acht ik onnoodig, zij zijn niet in het belang van den gebruiker van het perceel, omdat zij het licht op de étalages wegnemen, en ook den lichttoevoer naar het inwendige van het perceel ge- lijkstraats sterk belemmeren. A. G. VAN DER STEUR. Tot zoover deze ook plaatselijk zoo goed ingewerkte deskundige, wien wij voor het uitspreken van zijn oordeel hier openlijk dank brengen. Mogen de auto riteiten er rekening mee houden! Het inspringende gedeelte vooral is van veel belang. Wanneer onverhoopt later ter plaatse aldaar een be treurenswaardige wantoestand ontstaat, komt de schuld daarvan geheel voor rekening van Haarlem s gemeentebestuur, dat eenvoudig weg de firma Vroom Dreesmann in de armen is gevallen, en waarbij het belang der gemeenschap naar ons oordeel door loopend is benadeeld. Red. BI. W. Wij hopen aan onze lezers de volgende week een kort overzicht te geven van de rede door prof. Jordan ge houden in den Amersfoortsch-Kennemer kring. Maandagavond, in de laatste minuten van het oude jaar, hield oud-minister De Visser een radio-rede voor de A.V.R.O., waarin hij o.m. den raad gaf: Laat ons heden onszelf eens flink in de oogen zien. Wie waren wij voor onze huisgenooten, voor onze vrienden, voor de armen, voor het werk ons toevertrouwd in 1928? Hebben we de roepstem, die van boven tot ons kwam gevolgd? In opdracht van de Nederlandsche regeering, sprak Dr. De Visser ook een üudejaarsavondgroet uit, die radio-telefonisch werd overgebracht naar Oost- en West-Indië. Daarin werd door het moederland de wensch uitgesproken, dat het nieuwe jaar zich moge kenmerken door eendrachtige samenwerking tot bei der opbloei. De inlandsche bevolking mocht steeds be denken, dat elke opstandige beweging allermeest nood lottig is voor hen, die er aan deelnemen. Want zij verstoort de geregelde opvoeding; zij zet de hoogere vorming achteruit, zij maakt materieel en moreel tal rijke slachtoffers en zij dwingt de overheid tot het betreden van een weg, dien zij zelf juist, ter wille der bevolking, zoo gaarne mijden wil, n.l. dien van het geweld. Het vliegtuig naar Indië kwam zonder verder opont houd te Batavia aan, om vandaar in veertig minuten de plaats van bestemming, Bandoeng te bereiken. De verdwenen postzak van de Indische mail is niet meer terechtgekomen, zoodat de posterijen de afzen ders, resp. de geadresseerden schadeloos moet stellen. Dank zij de vlugge medewerking der Indische ad ministratie is aan diverse gedupeerden de schadever goeding reeds uitbetaald. Behalve het nieuwe volkspartijtje in Limburg, buiten de S.D.A.P. om, is nu ook door Stenhuis in Dordrecht een vergadering gehouden tot oprichting van een Re- volutionnair Socialistische Vereeniging. Inderdaad is men tot oprichting overgegaan. Met de opruiming van de talrijke tollen in ons vader land wordt goede voortgang gemaakt, al zouden velen wenschen, dat het vlugger ging. Dezer dagen werden weer twee tollen op den weg van Loosdrecht naar Hilversum, opgeheven. Ook in de gemeenteraad van Dantumadeel werd besloten, de in die gemeente voor komende tollen op te heffen. Een mooie propaganda voor de prestaties en de on dernemingsgeest van ons volk was wel het gesprek, dat de Belgische kroonprins vanuit Indië telefonisch met zijn huis in Brussel voerde, en het kerstgesprek uit Bandoeng met de ouders van zijn echtgenoote. Een ander belangwekkend telefoongesprek teeken van den wonderlijken nieuwen tijd is dat, hetwelk op 7 Januari zal plaats vinden tusschen mevrouw De Graeff, echtgenoote van den gouverneur-generaal in Indië, en H.M. de Koningin-Moeder, bij welke ge legenheid gelukwenschen voor het aanstaande jubileum der Koningin-Moeder zullen worden aangeboden. Na dit gesprek zullen eenige hoofdambtenaren der P.T.T. aan H.M. worden voorgesteld, waarna de officieele openstelling van het radio-telefonisch verkeer met Ned. Indië voor het publiek plaats vindt door een gesprek van den Minister van Waterstaat met den gouverneur-generaal. Minister Koningsberger, als eerste Nederlandsche burger, zal daarna den dienst plechtig inwijden, ook door een gesprek met den gouverneur. Generaal Snijders keerde weer uit Indië terug, waar hij de opening van de lijnen der Kon. Ned. Ind. Lucht vaart Mij. bijwoonde. Hem werd een hartelijke ont vangst bereid. Jhr. Beelaerts van Blokland wenschte Briand geluk met de interventie van den Volkenbondsraad in het geschil tusschen Bolivia en Paraguay. Hij drukte daar bij zijn groote voldoening uit over het feit, dat twee leden van den Bond hun houding in overeenstemming brachten met de wenschen van den Raad en zich be reid verklaarden een vreedzame oplossing van het ge schil te zoeken. Van 11 tot 20 Januari a.s. zal in het R.A.I.-gebouw weer een tentoonstelling van automobielen en motor rijwielen te Amsterdam gehouden worden. Engeland. De Britsche Regeering heeft ook de leden voor de Deskundigen-commissie inzake de vaststel ling der schadeloosstelling benoemd. Het zijn Sir Jo- siah Stamp, de bekende econoom; Lord Revelstoke, een der directeuren van de Bank of Engeland, terwijl verder nog twee adjunct-leden zullen aangewezen worden. De oproep van den Prins van Wales voor het steun fonds voor de mijnwerkers heeft groot succes gehad. Den dag na Kerstmis bedroeg het geheele fonds 640.00U. De toestand van den Engelschen Koning blijft gelei delijk verbeteren en de hoop op volledig herstel blijft levendig. Inzake den toestand in Afghanistan wordt gemeld, dat de rebellen verslagen zouden zijn en een vredelievende regeling op komst zou zijn, terwijl op verschillende plaatsen het gewone leven weer hervat is. De Kon. Eamilie, alsook de buitenlandsche legaties zouden vol- men veilig zijn. Frankrijk. Ook de Kamer heeft de reeds door den senaat goedgekeurde begrooting aangenomen. In den boezem der regeering rees eenige oneenigheid naar aanleiding van de verhooging der parlementaire scha deloosstelling. Tenslotte werd het voorstel toch door Kamer en Senaat aanvaard. Poincaré was er tegen Poincaré gaf zelfs in een zitting van den kabinets raad te kennen, dat hij heen wilde gaan. Met de ver klaring, dat de stabilisatie van den franc haar deug delijkheid nu bewezen heeft en zijn taak dus vervuld was. De andere leden van het kabinet zeiden evenwel, dat er niettemin op het gebied van binnenlandsche en buitenlandsche politiek nog zeer veel te doen was en dat daarvoor de aanwezigheid van Poincaré als hoofd der regeering onmisbaar was. Daarop besloot Poin caré aan te blijven. Hij zal aan het bewind blijven, in dien de Kamers hem een voldoende, republikeinsche meerderheid verschaffen. Duitschland. De loonconflicten in diverse branches van industrie volgen elkaar op. In de metaalnijverheid in diverse gebieden hebben de werkgevers het loon- contract tegen 31 Januari opgezegd. De agent-generaal voor schadeloosstellingsbetalingen, Parker Gilbert, is naar de Ver. Staten vertrokken. Diversen. R. N. Graaf CoudenhoveKalergi heeft een oproep gepubliceerd om in Europa het Amerikaan- sche voorbeeld van de Pan-Amerikaansche conferen tie te volgen, en nog dit jaar, naast 't Volkenbondsin stituut, een Pan-Europeesche conferentie bijeen te roepen, om den oorlog te liquideeren, Europa te ver zoenen, en ons werelddeel in politiek, economisch en cultureel opzicht te organiseeren, en aldus te komen tot ontwapening, veiligheid, bescherming der minder heden en afschaffing der douane-rechten. Kellogg heeft verklaard, dat zijn pact alle rechten der Vereenigde Staten, met inbegrip van de Monroe- leer, volkomen onaangetast laat. Het was dus volmaakt overbodig, er reserves aan te verbinden. De Vereenigde Staten zullen aan de komende con ferentie der voorbereidende ontwapeningscommissie deelnemen. De Paraguyaansche regeering heeft het protocol van verzoening met Bolivia in hoofdlijnen aanvaard. Ook de Boliviaansche regeering keurde het goed, be houdens enkele kleine wijzigingen. Amerika heeft het initiatief genomen tot het aan- knoopen van onderhandelingen met China voor het afsluiten van een arbitrage-verdrag. China is momen teel bezig met verschillende staten, o.a. Nederland, nieuwe handelsverdragen enz. af te sluiten. In verband met de toetreding tot het Kellogg-pact, stelt Sovjet-Rusland, in aansluiting daarop, aan Polen voor, over te gaan tot het teekenen van een speciaal protocol, waarbij het pact reeds in werking wordt ge steld voor beide staten, onafhankelijk van de ratifi catie van het pact door de andere mogendheden. Het plan bestaat, dat een groep Britsche financiers en industrieelen een verkenningsreis in Rusland zullen maken, om de kansen te onderzoeken voor belegging van Britsch kapitaal in Rusland. Zij zullen door de Russische autoriteiten met open armen ontvangen worden. AETHERGOLVEN-MUZIEK MUZIEK UIT DE LUCHT De sensationeele uitvinding van Professor Theremin. De aethergolven-muziek van Prof. Theremin, welke de cultureele en muzikale wereld in Duitschland en het buitenland als een nieuw won der in de grootste verbazing 'brengt, door het op Prof. Theremins initia tief gevormde „Theremin-Trio" Zondag 6 Januari a.s. in den Stads schouwburg te Haarlem één enkele maal gedemonstreerd. Het is nog niet lang geleden, dat de „nieuwe Edison" Prof Leo Theremin de geheele wereld van zich heeft doen spreken, nadat het dezen genialen uitvin der gelukt was, een apparaat te construeeren, dat klein van afmetingen, geweldige mogelijkheden tot nieuwe toonvorming en daarmede verbonden muziekvoort- brenging biedt. Het eigenaardige en verbluffende aan het apparaat van Theremin bestaat in de eerste plaats hierin, dat tonen zonder gebruikmaking van eenige mechanische voorbereiding als 't ware uit de lucht voortgebracht en door vrije beweging der hand in de ruimte geheele muziekstukken vormen. Daarbij kan en dat is weer het eigenaardige en verbluffende een bij een dergelijken kleine om vang met andere instrumenten nauwelijks te bereiken toonscala verkregen worden, te beginnen vanaf de hoogste, aan de grens van het hoorbare liggende, tot de diepste, misschien nog bij een orgel te hooren tonen. Evenals bij andere muziekinstrumenten kan ook met 't Theremin-apparaat 'n afwisselende toonsterkte ver- Jkregen worden, echter in 'n veel hoogere mate dan dit met de gebruikelijke muziekinstrumenten het geval is. Zoo laat zich zonder moeite het teerste pianissimo als ook het geweldigste fortissimo in de fijnste trapsge wijze scheiding aan het apparaat, of juister gezegd, aan de lucht ontlokken. Wat betreft het toonkarakter heeft men hier weer met een bestaande uitvinding te doen. De mogelijkheid bestaat namelijk met het Theremin-apparaat bijna iedere willekeurige toonkleur te voorschijn te toove- ren. Het interessante daarbij is, dat de voorkomende toonkleuren niet onvoorwaardelijk in overeenstemming behoeven te zijn met de reeds bekende timbres, maar dat veeleer geheel nieuwe, tot nu toe onbekend ge bleven klanken ons oor bereiken. Dan eens doet de melodie aan een cello, een viool, dan weer aan een menschelijke stem denken. Op de technische zijde maar heel oppervlakkig in gaand, zouden wij slechts in 't kort willen opmerken, dat het hier hoogfrequente electrische stroomen be treft, die om het opparaat een z.g.n. electro-magne- tisch veld doen ontstaan. Door de beweging der men- schelijken hand ondergaan nu de onzichtbare golven van dit veld een verandering. Deze verandering heeft tengevolge, dat, hoe verder men de hand van het apparaat verwijdert, een des te diepere toon ons oor binnendringt, terwijl hoe dichter daarentegen de hand het apparaat nadert, de toon des te hooger wordt. Wanneer wij nu over de door de uitvinding van The remin geopende uitzichten willen spreken, is het in de eerste plaats de groote veelzijdigheid van het appa raat in muzikaal opzicht, welke ons in verbazing brengt. Dan zijn echter ook naar de meening van voor aanstaande musici, de als 't ware uit de lucht voort gebrachte tonen van zoo'n machtige, bovenaardsche schoonheid en veranderingsmogelijkheid als tot nu toe bij geen enkel instrument het geval was. Daarbij kunnen tot heden onverwachte uitwerkingen en ver rassingen verkregen worden, zooals b. v. de echo. Wanneer men daarbij in aanmerking neemt, dat deze sensationeele uitvinding nieuw is, dan is op 't oogen- blik absoluut niet vooruit te zien, welke omwentelin gen deze „aethergolven-muziek" tengevolge zal hebben. Het spelen op het apparaat moet gemakkelijk te leeren zijn, in tegenstelling met de gebruikelijke instrumenten. Overal, waar de aethergolven-muziek van Theremin gedemonstreerd werd, b.v. op de „Groote Muziekten- toonstelling" in Frankfurt a/M., in de „Groote Opera" te Parijs, in de „Albert Hall" te Londen, in Berlijn, München, Leipzig, Hamburg, enz. verwekte dit nieuwe wonder de grootste geestdrift; allen waren onder den indruk van een groote onbegrijpelijke gebeurtenis. Kortgeleden werd de aethergolvenmuziek van There min in Kopenhagen in aanwezigheid der koninklijke familie, tweemaal met het grootste succes gedemon streerd. De N.V. Internationale Concert-Directie Ernst Krauss is het gelukt het zich op de doorreis bevindende „The remin-Trio" voor één enkel concert in den Stads schouwburg alhier op Zondag 6 Januari a.s. 8 uur te engageeren. Daarbij zal, buiten een reeks voor te dra gen muziekstukken (soli, duo's, trio's) een korte in leidende voordracht met demonstraties het wezen van deze sensationeele uitvinding duidelijk maken. Tenslotte wordt het publiek gelegenheid geboden het spelen zelf te beproeven en door vrije beweging der hand in de ruimte tonen aan de lucht te ontlokken. Als een kweeker in de bladeren van margrieten, chry santen of andere planten slangvormig gebogen gan getjes ziet, waarin hij een diertje waarneemt, dan zegt hij dikwijls, dat deze planten zijn aangetast door aal tjes. Hoe deze meening is ontstaan, is niet na te gaan, maar onjuist is zij. Wat hij ziet, zijn de gangetjes, tus schen de beide opperhuiden van het blad gegeten door de larven van vliegen, b.v. de margrietenvlieg. Aaltjes heeft hij nimmer gezien en kan die ook niet met het ongewapende oog waarnemen, terwijl het met een flink vergrootglas moeilijk is. We willen met deze aaltjes iets nader kennis maken. Zij zijn na verwant aan de regenwormen, maar be- hooren tot 'n geheel aparte klasse, n.l. die der Rond- wormen of Nematoden. Sommige soorten leven in vochtigen grond tusschen de plantenwortels en voeden zich met humusstoffen, maar andere tasten planten- deelen aan, waaraan zij voedingssappen onttrekken. Enkele soorten veroorzaken hieraan gallen. Naar de plaatsen, waar zij zich in hoofdzaak in de planten op houden, onderscheiden we: stengel-, blad- en wortel aaltjes, welke laatste ook in haar lichaamsbouw en levenswijze van de eerste afwijken, waarop ik echter niet diep zal ingaan. De stengelaaltjes houden zich op in stengels en sten- geldeelen, soms echter ook in andere bovenaardsche deelen der planten en een enkele maal ook in onder- aardsche stengeldeelen en verdikte penwortels, maar nooit in de eigenlijke wortels. Zij dringen uit den grond in de planten binnen en kruipen hierin min of meer ver naar boven, terwijl zij zich voeden met plan tensap. Hun vermenigvuldiging geschiedt door eitjes, die in de plantenweefsels worden gelegd en waar- SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT 18A ZW. HAARLEM TEL. 13310 Het sedert eeuwen bekende en onovertroffen middel tegen HOEST, VERKOUDHEID en alle AANDOENINGEN DER SLIJMVLIEZEN. Prijs per kruik of flesch 65 cent uit na ongeveer een week de larven verschijnen. Deze blijven in de plant of kruipen in den grond om daar nieuwe planten te zoeken. Na 5 tot 6 weken zijn zij volwassen, zoodat in den loop van een jaar 5 tot 6 generaties kunnen ontstaan. Doordat de aaltjes zeer klein zijn, n.l. hoogstens 1.5 millimeter lang, welke lengte de breedte 45 maal over treft, kunnen zij gemakkelijK van de eene plaats naar de andere worden overgebracht. Als transsportmiddelen doen dienst: water, wind, besmette grond, mest, zaai lingen, schoeisel, hoeven van vee, gereedschap enz. Tegen ongunstige weersinvloeden zijn de aaltjes zeer goed bestand, in het bizonder de eieren en de larven. Koude van 19 gr. C. doodt ze niet, evenmin droogte, waartegen zij zich beschermen door in een toestand van rust, beter gezegd van latent leven over te gaan. Uit den toestand van latent leven .waarover ik vorige keer schreet, kunnen de aaltjes onder voor haar gun stiger levensvoorwaarden tot actiet leven ontwaken. JNaarmate de dieren meer reserve-stotlen bezitten, kan deze overgang zich meer keeren herhalen. Dit is vooral bij de jonge larven en bij de eitjes het geval. Aldus kan besmette grond langen tijd besmet blijven. Bij het atsterven der door hen bewoonde planten trach ten de aaltjes zich in den bodem te begeven, wat echter niet aan alle gelukt, zoodat ook zulke plantenresten een gevaarlijke intectiebron kunnen zijn, waarmee in de culturen terdege rekening moet worden gehouden, door ze te vernietigen, lielst te verbranden. De invloed, welke van de stengelaaltjes op de door hen bewoonde planten uitgaat, heeft in het algemeen een abnormale ontwikkeling tengevolge. De stengel deelen en onderste bladeren groeien sterker in de breedte dan in de lengte en hierdoor vormen zich op vallende korte en breede stengelbladen. De stengels en bladeren, die meestal in een grooter aantal dan ge woonlijk aan den voet der plant ontstaan, zijn soms sterk gekroesd, blijven klein en vertoonen een donker tot blauwgroene kieur; sterk aangetaste planten sterven in den regel spoedig af. De stengelaaltjes zijn op hun voedsel niet kieskeurig en nemen tal van planten voor lief. Ik noem alleen: Phlox, narcissen, tulpen, hyacinthen, anjelieren, aard appelen, boonen, rogge, klaver, lupine, tabak. In de culturen moet hieraan met het oog op de vruchtwisse ling de noodige aandacht worden geschonken. Hierbij valt echter op te merken, hetgeen de aaltjes voor den onderzoeker zeer interessant maakt, dat de aaltjes soms z.g. biologische rassen vormen, d.w.z. zich zoo danig aanpassen aan een bepaald gewas, dat het hun moeilijk valt dadelijk aan een andere plantensoort te gewennen en zich hierin sterk voort te planten. Zeer opvallend is het ziektebeeld, dat de stengelaaltjes te voorschijn roepen bij Phlox, waarbij men tusschen normale stengels andere ziet staan die kort blijven, zich verdikken en draaien. De bladeren staan dicht op el kaar gedrongen en zijn gewoonlijk kroes, niet zelden abnormaal gevormd, n.l. rudimentair, zoodat soms al leen de middennerf overbleef. Het is gewenscht door aaltjes aangetaste planten te verwijderen en op dezelfde plaats geen nieuwe te zetten. WOODBRUCJKÜKS IN HOLLAND. Internaten voor Ontwikkelingswerk te Barchem. Door het initiatief van de Woodbrookersvereeniging zal in de maand Februari van dit jaar een proef ge' nomen worden met een nieuwe tak van arbeid, waar van men hopen mag, dat hij zich zal kunnen uitbreiden. De bedoeling is, de gebouwen en terreinen der Ver eeniging te Barchem thans dienstbaar te maken aan ontwikkelingswerk voor jonge menschen, die men ge legenheid wil geven kennis op te doen van dingen die voor hun leven en levensgeluk beteekenis kunnen heb ben. Voor de eerste maal is gedacht aan meisjes van het platteland, ook groote dorpen en kleine steden, die b.v. het Landbouwhuishoudonderwijs hebben ge volgd of een daarmee gelijkstaande ontwikkeling heb ben verkregen de a.s. vrouwen en moeders. De te behandelen stof bestaat uit: ontleding en bespreking van goede boeken uit onze letterkunde, kinderspelen, kinderzielkunde, woninginrichting, grepen uit het economisch leven, waar de deelneemsters praktisch mee te maken hebben. Bovendien zal onder deskundige leiding gemeenschappelijk worden gezongen, zal sport en wandeling mede om tot kennis der natuur te komen, niet worden vergeten. Er zullen twee internaten wor den gehouden, een van 416 Febr., een van 18 Febr. 2 Maart, terwijl beide wat de leerstof betreft bij elkaar aansluiten, zoodat men ook beide volgen kan. De leiding berust bij Mej. S. Stroink, bijgestaan door Mej. Hermien van der Heide, terwijl lessen gegeven worden door Mevr. NoordhoffDoewes, Mej. G- Smit, Mej. Coba Heyl en ds. W. Banning. Op elk internaat is plaats voor 30 meisjes, terwijl de prijs 25.voor een veertiendaagsch verblijf be draagt. Ieder die in dit werk belang stelt, kan uit voeriger inlichtingen vragen bij den secr. der Wood- brookers Vereeniging, ds. W. Banning te Barchem. SI OPG w. De uitslagen der Zon D.E.C.—Veh SpartaanZ, HaarlemB.. H.V.C.—V.\ BaarnBloei Het jaar 1928 is dus arueeimg sensationeel is Dewezen, aat de vi vauigneoen is, waarof woraen. juist tueraoc zexerneid Kan evenm worden, al gaat de s No. laatst. Velox, dat zeer weini stuKje uit, het in den vorm spelende D.E.C 2U te Kloppen. De L best gebruiKen, terwij het kampioenschap nu Maar terwijl dit drai afspeelde, werd aan een tweede treurspel Zandvoort. De roodb: de zware 51 neder. Bloemendaal toegebre energiek Zandvoort-e van het lijf te houdei zoodat op verrassend tusschen de twee pre gehandhaafd bleef. Echter, H.V.C. en He verwachte misstappen H.V.C. haalde een V'.V.A. De uitslag, lingen van Jibben hl kocht hebben. We he V.V.A. haar tradition in zal zetten, en w candidaten. Haarlem begon al hee zelfs, dat de Bussume 30 voor stonden. I was in deze periode zelfvertrouwen van het kind der rekenin hebben voor een elft een overwinning om punt bezien, kan Haa bel gefeliciteerd wore Bloemendaal blijft o: overwinning in Baari zoo veel, zij, die den rein zagen, praten da Eenige weken gelede golfjes lustig over d water weg, maar op slib achter, die den g 't begin had dan ook en toen de Bloemenc voeten en wenkbrau" vervaarlijk schot va: doel. Maar toen stonden c een leien dakje, behe dat de rust slechts was 't duidelijk te zi veel beter speelde dai In de tweede helft w voortgezet: een ijzer verdedigende en aan- middenlinie) en een 1 tegenstander „dood" gelukkig was, niett speelde. Anders was komen. Wij voorzie: stelling nog grootscl Zondag gaan we bek een Heldersche vie: overwinning. Doch.., wisselvallig is? En d; voorspeld kan word oppassen, vooral, wa, strijden een overwin beteekent. De andere als volgt: Rapiditas SchotenD V.V.A.Ai Watergraaf VeloxW. B.F.C.K.I Zandvoort- Zilvermeeu- De lagere eftallen sj Bloemendaal 3— Bloemendaal 4— Zondag speelt: E.D.O. 3—Bloe Bloemendaal 4- junioren: SpaarndamBic Adspiranten (Zaterd Bloemendaal b—

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1929 | | pagina 2