TWEEDE BLAD endokter Raadsverslag Plaatselijk Nieuws RGIS ZN. Het Bloemendaalsch Weekblad ju WEGERS HARLEM TEL. 13310 a op hem aan, in nauw- halen over verwijderde onheden, hun eigenaar- n zelf bezien, zelf het in ervaring terugkomen, huizen niet. Slechts de s velen maken dan ook erplaatsbare instrument htig is, de tent natge- igen blijft neerdalen, of r is, komt men licht tot nog niet ons ideaal van et aan de eisen, die wij a een stootje, lekt niet i behoorlik in bewegen, lie in het bezit van z'n ich wassen, rusten en fris en kloek verder in ons land reeds vijf de: Kennemer, Kamper, tenigingen voor Jeugd- ïe Vereeniging tot op- an een Jeugdhuis en Vereniging voor Jeugd- ot U zult wenden, een K. R. aan: ,,de grauwe schim- il schrijven, nu zij zeker de schimmel, die grauw genoemd. Men vindt tendeelen als saprophyt, in ook heel ander op- voor haar groei gunstig :den vindt zij in vocht svermogen der planten, mtreffen op planten, die uimte worden bewaard 'elargoniums. Cineraria, ap een grauw schimmel de meestal te maken met erea een door de bloe- i zaailingen en stekken ïgzaam maar zeker doet ziekte de benaming :n dichte stand, gebrek onvoldoende afharding n grond verzwakken het lantjes en stekken. Een iet verdrijft, werkt na- Ie ontwikkeling van de el moeilijk deze voor de en te vermijden, ik geef het noodzakelijk om de rtijd te brengen. Lucht aarzaam met het water, zoo droog mogelijk blij' er zoo noodig niet te :en verdorrende, die tot ermijd het maken van zen, omdat de groei der ratuur niet te hoog op dat de planten niet be- want dan zijn zij vat' ve schimmelziekte. Door reel voorkomen. ileden, dat je man stierf? lacht? zou ik tienmaal weduw No. 3 ZATERDAG 19 JANUARI 1929 Vergadering van den Raad op Donderdag 17 Januari 1929, namiddags 2 uur ten Raadhuize. Aanwezig alle leden, behalve de heer Kremer. Afwezig: de Burgemeester: voorz.: Wethouder Laan. De heer Laan opent de vergadering met de volgende rede: Het is vandaag de eerste maal in 1929 dat het ge meentebestuur van Bloemendaal bij elkander is om de belangen der gemeente te behartigen. Dit geeft mij aanleiding, Heeren, om even een terug blik te werpen op het afgeloopen jaar. Wanneer ik dan het grootboek van de gemeente opensla dan zie ik dat wij over 1928 'n goede balans hebben gemaakt. De gemeente werd in 1928 voor rampen gespaard, al leen was het ernstig te betreuren, dat voor eenige maanden geleden een schip op ons strand verging, dat aan vele moedige zeevaarders het leven kostte. Gaarne wil ik constateeren dat de onderlinge ver houding tusschen het geheele gemeentebestuur van het allerbeste is geweest en de besprekingen steeds op de meest aangename en welwillende wijze werden ge voerd, wat een groot belang voor de gemeente mag worden geacht. Met genoegen kan ik hier verklaren dat onze ambte naren zonder onderscheid hebben blijk gegeven ge heel berekend te zijn voor de posten hun toegewezen en dat zij met groote ijver en groote plichtbetrachting de hun opgelegde taak hebben vervuld. Ook de ge meentewerklieden gaven geen reden tot klachten en deden voor het grootste gedeelte hun werk met ijver en opgewektheid. De gemeente-financiën geven gelukkig geen reden to. bezorgdheid en niettegenstaande wij aan een hebzuch- tigen buurman helaas een stuk van onze gemeente heb ben moeten afstaan, een stuk dat wij zeer moeilijk kunnen missen, zijn onze financiën daardoor niet in de war geraakt en gaat de bevolking onzer gemeente weer langzaam vooruit, zoodat wij hopen spoedig het aantal zielen van voor de annexatie weer te hebben bereikt. De werkloosheid die voor vele gemeentebe sturen een bron van groote zorg is, en voor de ge meente een groot financiëel nadeel, hebben wij niet tegenstaande zich het geheele jaar een groot aantal welkloozen heeft aangemeld, geregeld aan werk kun nen helpen, waardoor in de eerste plaats slechts kleine geldelijke offers van de gemeente behoefde te worden gevraagd en in de tweede, maar zeker niet de minste plaats, de armoede uit onze gemeente kon worden ge weerd en de menschen een fatsoenlijk stuk brood konden verdienen. De wegen, plantsoenen, gebouwen, enfin alle gemeente-eigendommen verkeeren in uit stekende staat. In 1928 werden door de gemeente 60.000 M2. wei, duin en klinkerweg veranderd in schit terende topecawegen. Om de wegen van overtollig water te ontdoen en een deel onzer inwoners van fecaliën te ontlasten lagen wij 6000 Meter riool. Teineinde aan de klachten, die m.i. ongegrond waren, te gemoet te komen hebben wij meer dan 20.000 M2. voetpad met hoogovenslakken laten bedekken, wat zeer tot genoegen van de bewoners is. Nog hebben wij getracht aan het gevaar op den Zee weg voor fietsers te gemoet te komen door een pad van 4 Meter te maken, alhoewel de proef uitstékend slaagt, heeft het gemeentebestuur uit finantieele over wegingen moeten stop zetten. Laat ons hopen dat de finantiën een volgend jaar zullen toestaan ook dit in crde te maken. En thans Mijne Heeren, wensch ik dat het jaar dat nu begint, hetzelfde resultaat voor onze gemeente zal brengen, dat de vergaderingen en besprekingen zich evenals tot nu toe zullen kenmerken door een aange name geest en de zelfde welwillende medewerking on derling. Van harte wensch ik U alleen toe dat ook in uw particuliere leven u zult gespaard blijven voor rampen en tegenspoeden en dat het u zal brengen, voorspoed, vreugde en geluk. De heer De Waal Malefijt antwoordt als oudste lid, dat het den Raad genoegen doet, dat B. en W. blijk baar nog al met hun eigen beleid zijn ingenomen, hij uit namens den Raad de beste wenschen voor dit jaar aan het adres van B. en W. Punt 1. De ingekomen stukken bestaan uit dankbe- tuigingen van den heer Van Steenwijk, Sursum, de Ver. voor Jeugdwerk, en den Ned. Bond voor drenke lingen, en het verbaal van Kasopname van den ont vanger. Punt 2. Benoeming leden stembureaux: Tot lid of plaatsvervangend lid werden benoemd: in Stemdistrict I: Lid: Jhr. G. Elias. Plaatsvervangende leden: A. J. van Schooten, J. C. de Vries en G. Vries. Stemdistrict III: G. van Eek, met intrekking van zijn benoeming in stemdistrict VIII. Stemdistrict IV: Plaatsvervangende leden: Dr. J. Bierens de Haan, G. J. Jongepier en Th. K. Roosjen. Stemdistrict VIII: J. Weuring, met intrekking van zijn benoeming in stemdistrict III. Punt 3. Benoemd werd tot onderwijzeres aan school G. met 9 tegen 5 stemmen no. 1 van de voordracht: mej. H. J. Molenaar te Zwaag. Punt 4. Aan de Commissie ter voorziening in het enderwijs aan zieke en zwakke kinderen te Haarlem e.o. werd een subsidie van 75.p. j. toegekend. Punt 5 en 6. De afrekening der exploitatievergoe ding van de St. Theresia-school werd goedgekeurd en over 1927 haar nog een vergoeding toegekend. Punt 7. Subsidie werd verleend aan de R.K. Fröbel school te Vogelenzang. Punt 8. De wegen in Naaldenveld werden door de gemeente overgenomen. Alles zonder slag of stoot. Punt 9. Na oppositie van den heer Laan werd be sloten de jaarwedden van de wethouders met 1000 te verhoogen. Punt 10. Na verzet van de heeren Bornwater en Cassee werd goedgekeurd een nieuw gelegenheids artikel in de Alg. Politieverordening, dat verbiedt paarden of vee te houden in niet voor stal bestemde en ingerichte plaatsen. Met den heer Hulsebosch zal eenige consideratie worden gebruikt. Punt 11. Afwijzend werd beschikt op het verzoek van de N.V. Klarenaar, Braun Co's Handelmij. om een deel van het Karmelterrein te mogen afgraven voor tennisbanen. Punt 12. De Verordening op de Keuring van waren werd eenigszins verscherpt. Punt 13. Eveneens zonder discussie werd vastge steld het kohier op de rioolaansluitingen 1928. Punt 14. Ontheffing bepalingen der bouwverorde ning. Overeenkomstig het advies der Commissie van Bij- Stand voor Publieke Werken stelden Burgemeester en Wethouders den Raad voor: Ontheffing van artikel 7 der Bouwverordening te verleenen aan: P. M. Roozen voor bouw eener garage aan den Bloemendaalscheweg b. J. B. Roos voor vergrooting zijner garage aan de Zonnebloemlaan; c. N. J. Tromp voor bouw eener garage aan de Spie- gelenburghlaan; d. G. Smit voor bouw van twee garages aan de Ma- delievenlaan; e. Gemeentebestuur van Bloemendaal voor bouw van een bergschuurtje aan den Lage Duin en Daalscheweg; f. G. J. Evers voor bouw eener garage aan den Jozef Jsraelsweg; g. A. E. Thierry de Bey Dolleman voor bouw eener garage aan den Koeduinweg; ,h. W. Kromhout voor bouw eener woning aan den Vog elenzangscheweg ,i. Tj. de Hoop voor bouw van twee dubbele villa's aan de Grenslaan; j. A. H. Esseveld voor bouw eener plantenkas aan de Zomerzorgerlaan; k. J. W. T. Cieremans voor bouw eener dubbele wo ning aan den Kennemerweg; 1. J. M. B. van Vlijmen voor verbouw van perceel Ter Hoffsteedeweg no. 17; m. J. Genis voor vergrooting van zijn perceel aan de Ign. Bispincklaan; n. B. Stals voor bouw van een schuurtje achter per ceel Bloemendaalscheweg 35; o. E. Bellaart voor aanbouw eener sere bij perceel Westerlaan no. 19. Aldus werd besloten. Naar de geheime zitting ging het voorstel van B. en W. om ontheffing van art. 7 der Bouwverordening te weigeren aan H. Smidt van Gelder voor verbouw van perceel Bloemendaalscheweg no. 238, daar het perceel in de rooilijn staat. Punt 15. Het beroep van den heer Pieterse om in den Aerdenhout het dubbele huis aan den Zonnebloemlaan te mogen bouwen (volgens B. en W. was het on- aesthetisch) werd om die reden van de hand gewezen. Punt 16. De geannexeerde bewoners vroegen resti tutie van hun aansluitingsrecht op de waterleiding. Op juridische en billijkheidsgronden afgewezen. Nagekomen stukken: Het onder ons plaatselijk nieuws opgenomen request (geen protest, zooals Stadseditie schreef) van de hh. 't Hooft c.s. over bouwen aan den Hooge Duin en Daalscheweg ging naar B. en W. om preadvies. Hetzelfde geschiedde met een verzoek om een manege te mogen bouwen in Aerdenhout. De heer De Clercq protesteerde tegen dit verzoek namens Oosterduin- bewoners. De hh. Laan e.a. kwamen hier tegen op, men moet den gegoeden ingezetenen hier ook iets bieden. Rondvraag. Op voorstel van den heer Dorhout Mees wordt de gemeente voor 1000.per jaar lid van de N. en Z. Holl. Reddingmij. Op verzoek van den heer Schulz zullen B. en W. over wegen of het niet aardig is zich aan te sluiten bij de opgerichte Radio-centrale. De heer Nuyens kwam terug op de belooning van nachtwaker Bellis. De heer Laan neemt die zaak weer ter hand. De heer Cassee had verschillende punten. 1 Overweg Kleverlaan. Met de Spoor wordt onder handeld over doortrekken van het voetpad over den overweg. Dit zal worden voortgezet. 2. De sneeuwopruiming. De heer Laan zou zien wat hij meer kon doen dan tot dusver. 3. De heer Cassee maakte er aanmerking op, dat de gemeente bij advertentie had geleurd naar een 2e hands personen-auto, waarvoor bij de begrooting 2500.was uitgetrokken. Zouden B. en W. t.z.t. ook met 'n 2e hands-raadhuis komen? 4. Aanmerking maakte hij op het koopen van een schrijftafel voor den heer Snippenberg in Amsterdam, alsof de middenstand hier die niet kon leveren. De heer Van Nederhasselt verdedigde zijn beleid met 'n beroep op de spoed, welk argument weinig indruk maakte. 5. De heer Cassee brak voorts een lans om den heer Fransen voor zijn zaak de dansvergunning terug te geven, daar het niet gewenscht is een braven man hier te gronde te richten. De heer Laan zal deze wensch aan den Burgemeester overbengen. 6. Ten slotte bracht de heer Cassee een woord van welverdiende hulde aan de Bloemendaalsche reddings brigade voor het vele goede werk door haar verricht bij de Salentoramp. De Raad ging na deze genoegelijk verloopende verga dering over in 'n geheime zitting. De raven, die voor ons in zoo'n geval in den schoorsteen plaats nemen om het een en ander over te brieven waren met hei slechte weer nog ijverig aan het zoeken van voedsel en hebben dus niet van de wijze woorden der vroede .vaderen genoten. Onze intuïtie echter zegt ons 1°., dat ,het hoog tijd werd, dat de Raad stelling nam tegen den nieuwen aanval die Haarlem op ons heeft onder nomen door 3 millioen M2 duin te willen onteigenen, quasi voor haar waterleiding, inderdaad om weer een nieuwe doorn in ons vleesch te drijven, welks leven een der groote doornen is in Haarlem's vleesch, 2° dat .men het daarover heeft gehad. Moge er zegen op rus ten en Bloemendaal eindelijk en voor goed de zege op den jaloerschen nabuur behalen. Nederlandsche Protestantenbond. Het Bestuur van den Nederlandschen Protestanten bond, afdeeling Bloemendaal, brengt hierbij ter kennis van alle Bloemendaalsche Ouders van vrijzinnige godsdienstige richting, dat het in samenwerking met de Vrijzinnige Jongeren Kerk te Haarlem in haar Bondskerkje, Potgieterweg 4, bij wijze van proef, eenige Jeugddiensten zal doen houden, die bedoeld zijn voor den leeftijd van 14 tot 20 jaar. Het Bestuur beveelt deze Jeugddiensten warm in Uwe aandacht aan. De belangstellende jongeren zullen vóór elke dienst in Bloemendaal of Haarlem een oproeping ontvangen. Waar onze jeugd nog te weinig gewend is ter kerke te gaan, verwachten wij van de Ouders, dat zij hunne kinderen tusschen 14 en 20 jaar zullen aan sporen de jeugddiensten zoowel in Bloemendaal als i. Haarlem te bezoeken. Bij een welslagen dezer proef is het de bedoeling met de Vrijzinnige Jongeren te Haarlem te blijven samen werken. Aan Ouders èn Jongeren is het thans te toonen, of zij de offers, die onze afdeeling zich in 't belang der Bloe mendaalsche jeugd getroost, op waarde weet te schat ten. Deze Jeugddiensten verwarre men vooral niet met den Jeugddag op 27 Jan.: e.k., waar Ds. J. C. Sirks voor ouderen en jongeren te zamen de strekking van den Jeugddag zal toelichten. De eerste Jeugddienst zal gehouden worden Zondag 20 Jan. des avonds 7.30.Spreker Ds. J. C. Sirks van den Haag. Jeugddiensten kunnen ook door Ouders bezocht worden. Omdat de Haarlemsche ijsbaan op een Maandag was geopend, konden vele schaatsenrijders(sters) niet van de ijssport profiteeren en wachtten op de Zaterdag en Zondag. Het was Zaterdag dan ook bar druk op de ijsbaan. Opgevroolijkt door het bekende draaiorgel zonder draaiorgelman zwierden de ijs-enthousiasten over de gladde banen. Veel belangstelling toonde men voor den bandy wedstrijd BloemendaalM. H. C. (Musschen). De Bloemendaalsche spelers, die in de Hockeywereld een vooraanstaande plaats innemen, lieten zien, dat zij met het bandyspel ook niet onbekend waren. Hun spel was uitstekend. Daar de Musschen ook niet voor de poes zijn, ging het spel gelijk op en toen het einde genaderd was stond het gelijk. Bij de verlenging wist Bloemendaal de Musschen met 86 te verslaan. Een mooie overwinning. Na afloop van de bandymatch werd nog tot zonsondergang gereden. Toen werd de baan gesloten en met het oog op de Zondag werd deze des avonds niet opengesteld. Allen die met het schaatsrijden vertrouwd waen, waren druk in de weer om voor den Zondag alles in gereedheid te brengen. Schaatsen werden nagezien, nieuwe riemp jes werden aangezet enz., enz., en toen men zich ter ruste begaf dacht ieder aan de dag van morgen, waar op men nu eens heerlijk kon profiteeren van de ijs- vreugde. Wat was dat een teleurstelling toen het des Zondags hard dooide. Het had echter tevoren zoo hard gevroren, dat men nog wel kon rijden, maar het ijs was niet meer je ware. Het werd des middags zacht en papperig terwijl eenige fiksche regenbuitjes veel water op het ijs brachten. O, de ongelukkigen, die kwamen te vallen, en dat waren er nog heel wat, ze waren drijf nat. De meesten gaven daar echter niet om en reden met het grootste plezier verder en dachten er niet over om naar huis te gaan. Een vader van 3 kleine jongens vertelde ons dat er dien dag 14 broeken vuil waren gemaakt.. Des middags hadden er weer bandywedstrijden plaats. De bandywedstrijd waarbij twee Belgische teams el kaar bestreden werd met groote belangstelling ge volgd. De Hollandsche Hockey en Bandyspelers, die eveneens dezen wedstrijd bijwoonde hebben van dezen Belgischen kamp heel wat kunnen leeren, daar de Bel gen door hun vlugheid en handigheid en niet te ver geten door hun fijn samenspel iets bijzonders op het gebied van bandyspel lieten zien. Tijdens de rust wer den er onder de vroolijke toonen van een harmonica eenige dansen uitgevoerd op de schaats door een Bel gisch echtpaar. Onnoodig te zeggen, dat het echtpaar, die toonden echte kunstenaars op de schaats te zijn. na afloop van hun dansnummer een groot succes had den te boeken. Hierna volgden nog eenige bandywedstrijden voor Hollandsche clubs. Nadat men hierna nog eenige baantjes rond had ge reden, werd de ijsbaan gesloten. Menigeen die de uit gang der ijsbaan passeerde dacht bij zich zelf, zou ik van dezen winter hier nog eens komen? Laten we hef voor de sportbeoefenaars hopen. Melden we nog, dat het jubileereride bestuur der Haarlemsche ijsclub eeni ge bloemstukken ontving van bandyclub M.H.C. (Musschen) en van den Ned. Hockey- en Bandybond. Het bestuur der Bloemendaalsche IJsclub heeft alles in het werk gesteld om het haar leden zoo aangenaam mogelijk te maken. De strenge nachtvorsten waren oorzaak dat de Bloemendaalsche ijsbaan Vrijdag open gesteld kon worden. Het ijs was in uitstekende con ditie terwijl alle zorg aan de baan besteed was, zoo dat deze niets te wenschen overliet. De toegang tol de baan was versierd met vlaggendoek en eenige kleine vlaggetjes, zoodat alles een feestelijk aanzien had. Zaterdag middag heerschte er een gezellige druk te. Het bestuur had voor dien middag eenige wed strijden voor kinderen uitgeschreven, waarvoor tame lijk veel belangstelling was. Aan den overkant van den vijver bevond zich een consumptietent, die druk be zocht werd. Als je eenige baantjes gereden hebt en je hebt een koude neus gehaald, dan is een warme kop chocolade zeer welkom. Ook op de Bloemendaalsche ijsbaan was het Zondag niet veel soeps meer of beter gezegd ook daar te veel soeps. Des morgens ging het nog, maar des middags stond er zooveel water op hel ijs, dat de meesten hun schaatsen afbonden en huis waarts keerden. De enkelingen die bleven rijden en niet vast op de schaats stonden hebben allen onder vonden dat water nog altijd nat is. Ze keerden druip nat en rillende van koude naar huis toe. Toch hadden ze heerlijk gereden. Voordat de baan voorgoed ge sloten werd, had er nog iets plaats dat door zeer velen met belangstelling werd gadegeslagen. Een. 6-tal Bloe mendaalsche jongens amuseerden zich kostelijk op het natte ijs met een partijtje bandy. Zij plasten in het water alsof het hartje zomer was en waarbij hun het water om de ooren spatte. Natuurlijk ging dit spelletje .vergezeld met ettelijke valpartijen waardoor de spelers tot op de huid drijfnat werden. Na een uurtje was dit waterballet afgeloopen en gingen zij naar huis. alwaar zij door Vader en Moeder niet erg vriendelijk ont vangen werden. Na dagen van ijzel en ijs hebben we thans sneeuw die op wegen en daken liggend ons een winterland schap biedt zooals we in eenige jaren niet gehad heb ben. Personen, die hun werk binnenshuis hebben, loopen in hun vrijen tijd op den weg en geniéten van het mooie wintergezicht. Bakkers, slagers en anderen, die den ganschen dag met wagen, transportfiets of rijwiel langs den weg zijn genieten echter allesbehalve van het winterlandschap. De meesten van hen hebben maar één wensch en die is, dat het warm water zal gaan regenen. De sledesport wordt wederom druk beoefend terwijl arren thans ook weer uit hun zomerslaap gewekt wor den en ónder vroolijk belgerinkel langs de wegen glij den. De machinale zandstrooier heeft druk werk om de gladde wegen te bestrooien. Na iedere sneeuwval wordt de machine gebruikt. Eerst wordt d&n het Kopje, vroeger bekend onder den naam van Klein Zwitser land, met zand bewerkt, daar aldaar niet meer ge sleed mag worden. Winter 1929 kunnen we noteeren in het boek der echte winters. vhgE/.iss, li-' Het wrak der Salento, dat eenigen tijcl geleden ge kocht is door de heeren Schrovers uit IJmüiden, is uit elkaar geslagen. Voor dat men beginnen kon met het wrak te sloopen, heeft de j.l. gewoede storm de laatste overblijfselen van het Italiaansche schip weggeslagen Voor de heeren een strop. Het Noordelijk gedeelte van het Kerkplein zal even als de Brederodeweg en misschien ook dë Duinwïjck- weg, van topeca voorzien worden. Men is op het Bloemendaalsche kerkhof en aan het begin van het Bloemendaalsche bosch nabij Koepel laan en Zomerzorgerlaan druk bezig een groot aantal boomen te rooien. Deze boomen worden verwijderd omdat er niets onder wil groeien, zoodat men nimmer dicht struikgewas kan krijgen. Door het verwijderen van de boomen en het aanbrengen van nieuwe aan planting, hoopt men een betere groei te verkrijgen, het geen de omgeving ten goede zal komen. Te Overveen is opgericht een biljartclub, waarvan het bestuur als volgt werd samengesteld: Voorzitter de heer J. Schrijver; secretaris S. J. Ween; penningmees ter H. Lohman. Bij de oprichting werd besloten zich zoo spoedig mogelijk bij den Ned. Biljartbond aan te sluiten. De eerste wedstrijd wordt gespeeld te Utrecht tegen Utrechtsche dommelaren. De datum daarvoor is bepaald op 22 Januari. Op 26 Januari en 2 Februari komen de Utrechtsche dommelaren alhier hun partijtje tegen de nieuwe Bloemendaalsche Biljartclub spelen Laten we hopen dat de Utrechtenaren komen om re vanche te nemen en dat de nieuwe Bloemendaalsche biljartclub vele successen zal behalen. De club is ge - doopt: Biljartclub Roozendaal. (1531 Nu Onze plaatsgenoot Mr, W. M. J. Lutterveld is bij Koninklijk Besluit van 11 Januari 1929 benoemd tot secretaris van den Centralen Beleggingsraad. Op het gehouden doctoraal examen voor geneeskunde is geslaagd de heer J. Harreveld van hier. Het is ons een voorecht terug te mogen komen op het feest voor Bloemendaal en de Provincie dat Vrijdag voor 8 dagen hier gevierd werd. Want de opening van het door onzen plaatsgenoot, den heer J, Teitsma, rustig en vlot in twee jaar tijd gemaakte gebouw was in elk opzicht een feest. Het monumentale stuk werk is sterk, eenvoudig en toch sierlijk. En door zijn vorm èn door zijn ligging en grootte is het thans het voor naamste gebouw van Bloemendaal. Het doet den ont werper, den hoofdingenieur den heer Van Nievelt, alle eer aan; wat minder goed geslaagd is aan gebouw en omgeving is blijkbaar een gevolg van den wil tot bezuiniging van het Provinciaal bestuur. Het gebouw bestaat uit 5 verdiepingen, een sousterrain welks bodem zeker 10 c.M. onder het grondwater- niveau ligt, de eerste verdieping met entrée, hal en de groote administratielokalen, de daarboven gelegene met teekenkamer, het laboratorium de „mooie kamer" voor de vergaderingen van den Raad van Toezicht, de directeurskamer, en kamers voor de ingenieurs, den rechtsgeleerde, diens klerk enz., terwijl de volgende en de zolderverdieping weer voor andere administra tieve doeleinden en berging bestemd zijn. Hoewel alles wat op weelde wijst is vermeden, maakt het geheel door z'n overdaad van frissche kleuren, van buiten de donkerroode baksteen afgewisseld door de roomkleu rige dorpels en opstanden van natuursteen, van binnen door de overheerschende tinten wit en kanariegeel een vroolijken levenwekkenden indruk. Aan het verf- werk is veel zorg besteed en het deed ons genoegen van een op dat gebied bij uitstek deskundig en bij den bouw betrokken man te hooren, dat dit laatste, ssaessraesss

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1929 | | pagina 3