P EMSER-PASTILLES IVEBFT-STCDMTJ GOED-SNEL Schaa Binnenland Buitenland Parijsche Brieven Onze Plantendokter JLOTTGEBIMG BIJ BRAND D A. G. G. M. GIORGIS ZN. SCHOORSTEENVEGERS STGDMEHy-VERVERy, Er werd nogal wat opschudding verwekt door de sensationeele „onthullingen" van het Utrechtsch Dag blad omtrent een beweerd geheim militair Fransch- Belgisch verdrag (waarin ook Engeland deel zou heb ben), met een nog geheimer en onscrupuleuser mili taire interpretatie. In koelen bloede werd daarin schending der Nederlandsche neutraliteit beraamd, alsmede pressie op de Nederlandsch-Belglsche ver dragsonderhandelingen, enz. Aan de redactie van „De Nederlander" ontstond zelfs een crisis, doordat Dr. de Visser en baron de Vos van Steenwijk (lid hoofdredactie en commissaris) zich niet met het hoofd artikel van den heer Snoeck Henkemans konden ver eenigen, die het U. D. had veroordeeld, omdat, ware het verdrag echt geweest, het U. D. zich z.i. eerst er mee tot de Regeering had moeten wenden, alvorens dit uit spionage en landverraad verkregen „docu ment" te publiceeren. Inmiddels is de echtheid van verdrag en interpretatie door Parijs, Londen en Brus sel in zekeren zin ontkend. We hebben geen recht te twijfelen aan de oprechtheid van de verontwaardiging die in de Belgische Kamer tot uiting kwam over de omstandigheid, dat wij in Nederland zulk een schan delijk verdrag zelfs maar* voor mogelijk hadden ge houden maar evenmin aan de verontwaardiging en de voorwaardelijke verontwaardiging der Belg. Ka merleden Vos en van Cauwelaert, die de mogelijkheid van echtheid erkennen maar een onderzoek daarnaar eischten. Dr. P. H. Ritter Jr. heeft het in zijn bezit gekomen stuk eerst aan vier vooraanstaande Nederlan ders getoond die hem de publicatie aanraadden. Onze Minister van Buitenlandsche Zaken is even in Londen geweest en H. M. de Koningin heeft zich openlijk doen bezoeken door den chef van onzen Generalen Staf. Er bestaat o.i. geen reden om niet aan de echtheid van de bedoelde nota te gelooven. Wat speciaal de Fransche generalen staf durft uithalen is tijdens de Dreyfuss-affaire gebleken en de Belgische generale staf is waarschijnlijk slechts een verkleinde dedoublure van de Fransche. Hoe het stuk in handen is gekomen van Dr. Ritter doet, als het echt is niets ter zake. Minister Heymans noemde het gepubliceerde „docu ment" een samenraapsel van bedrog en leugen. In Parijs werd onze gezant verwezen naar het officieele dementi en was men zelfs een weinig gepikeerd, dat we aan zulk een „bedrog" hadden kunnen gelooven. In bezadigde kringen acht men dus het optreden onzer regeering in deze kwestie zij onthield zich van elk overijld commentaar en liet alleen maar inlichtingen vragen in Parijs en Brussel tactvol. Zelfs moet de Regeering voornemens zijn naar wij van den cor respondent van een Amerikaansch dagblad vernamen, die zich tot het departement van Buitenlandsche zaken om inlichtingen wendde geen offieieel communiqué aan de zaak meer te wijden. Intusschen moet de Regeering antwoorden op de vragen, die haar gesteld worden door het tweede ka merlid Heemskerk, over de juistheid van het verdrag waarvan de volledige tekst met de namen der onder teekenaren waaronder de Minister van Oorlog van België: De Broqueville, sedert gepubliceerd is. Het heele geval is koren op den molen van alle fat soenlijke menschen over het geheele oppervlak der aarde, die met stijgende verontwaardiging gadeslaan de voortgaande oorlogs-voorbereidingen, georgani seerd door enkelen, terwijl alle volken als zoodanig alleen vrede, arbeid en welvaart verlangen. R.P. schrijft in Haarlem s Dagblad van j.l. Donderdag avond over de verdere ontwikkeling van de crisis met België: „Dat is juist het funeste van die geheime over eenkomsten: zij verlammen de eerlijke, openbaar ge sloten verdragen en stellen de andere contractanten aan de zonderlingste dingen bloot. Laat ons overigens voor de Engelsche Regeering hopen dat zij weet wat haar generaals bekokstoofd hebben. Zeker is dat heelemaal niet. Slechts is hier voor het eerst een cate gorisch démenti waar te nemen. En dat op zichzelf is belangwekkend. Dr. P. H. Ritter Jr., de hoofdredact, van het Utr. Dag blad, heeft in een interview met de Haagsche Cou rant eenige merkwaardige aanvullende mededeelingen gedaan. Hij heeft gezegd dat de gepubliceerde docu menten de notulen (benevens het verdrag) zijn van een bijeenkomst van militaire deskundigen te Brussel, ge schreven op officieel papier van den Belgischen Staat; onderteekend met de namen der deelnemers, en dra gend de departementale lakzegels. Hieruit kan ik niet anders afleiden, dan dat het Utr. Dagblad nog niet aan het slot van zijn publicaties is gekomen. Ik hoop het. Immers, het heeft de namen van de deelnemers aan de bewuste conferentie nog niet gepubliceerd. Na deze mededeeling van Dr. Ritter schijnt het aanbevelenswaardiger dan ooit om dat te doen, liefst in gefotografeerd facsimile, met de zegels en al. Wat het Utrechts Dagblad aan overtuigend be wijsmateriaal kan publiceeren, moet het vooral geven. En als de feiten zoo zijn, mogen de namen der heldhaf tige sabelzwaaiers ook aan het Fransche en Belgische volk, die niet minder gedupeerd zouden worden dan wij-, niet onthouden worden. Wat die heeren bovenal vreezen, niet alleen in die lan den maar in alle, is ik herhaal het openbaarheid. Openbaar zijn zij alleen in gala-uniform, op een hofbal. Werken doen zij in het duister. Als het Utr. Dag blad hun namen-met zegels onder hun werk zou kunnen publiceerenprachtig. Ongetwijfeld zou het de millioenen Belgen en Franschen, over wier levens en over wier kinderen door deze lieden beschikt zou zijn, levendig belang inboezemen om hun kennis te maken in hun daadwerkelijke rol. De rol die het ellendige ondergrondsche systeem speelt, alles ondermijnend en aansturend op de misda dige vernietiging die wij allen hatenmaar waarin men ons, als wij niet waakzaam zijn, opnieuw zal trachten te sleepen".De namen van de deelnemers aan de militaire bijeenkomst zijn inmiddels gepubliceerd. Burgemeester de Vlugt, van Amsterdam, die sedert eenigen tijd in Indië vertoeft, zal op 10 Maart naar Nederland embarkeeren. Te Amsterdam werd in een juwelierswinkel door een vreemdeling een ring ter waarde van 12.500 ont vreemd. Eenige dagen later werd te Brussel een arres tatie verricht van een Italiaan, die zich aan diverse der gelijke misdaden in Europa had schuldig gemaakt. Men gelooft in hem den dader van den diefstal te hebben. De Amsterdamsche telefoon, vermaard om haar buiten gewoon dure tarief, zal nu een voorstel doen, dat hierop neerkomt, dat een gesprekkentarief ingevoerd wordt, met een proefperiode van 3 jaar, waarbij in het eerste jaar het minimum-abonnement 102.en het maximum 180.zal kosten, in het 2e jaar resp. 99x/2 en 200.het derde jaar resp. 97.en 220. Pogingen worden in het werk gesteld om o.a. te Londen een Nederlandsch zeemanstehuis te stichten, waarvoor nog 33.000 noodig is. Weet men, dat er 30.000 Neder landsche mannen de zee bevaren, dat er dagelijks ca. 25 Nederlandsche schepen de Londensche haven bin- nenloopen en er per dag 700 Nederlandsche zeelieden in Londen zijn? Het gironummer van den penningmees ter der Nederl. zeemanscentrale te Den Haag is: 144030. De K. L. M., die zich met vervoer van post en goederen naar geïsoleerde gebieden tijdens de vorstperiode zoo verdienstelijk maakt, biedt ook zelfs aan het buitenland hulp. Er is n.l. al een tweede machine naar Denemarken gezonden, om daar, op verzoek der autoriteiten, een postdienst te onderhouden. Engeland. Chamberlain heeft zich in een rede op be moedigende wijze uitgelaten over de vriendschappelijke verhoudingen met Amerika. Hij vertrouwde dat het in Brittannië's vermogen zou liggen, voorstellen te doen, die den vriendschap met de Ver. Staten op een vasten grondslag zouden brengen, hetgeen niet alleen in Engeland's belang was, doch ook in dat van de wereld in het algemeen. Een opmerkelijke gebeurtenis was de verkiezing van den vroegeren mijnwerker Gwilym Rowlands tot voor zitter van het bestuur der Nationale Unie van Conser vatieve en unionistische vereenigingen. dus van de heele conservatieve partij. Het is de eerste keer dat een arbeider deze functie waarneemt. De legerbegrooting is met 40.345.000 een x/2 millioen lager dan de voorgaande. Naar de minister verklaar de, zijn de ramingen sedert 1922, toen het totaal meer dan 62 millioen bedroeg, voortdurend verlaagd. Frankrijk De Fransche Kamer is begonnen met de behandeling van het ratificatie-voorstel betreffende het Kellog-pact. De algemeene rapporteur verklaarde, dat het pact alleen beteekenis zal krijgen, als de Ver. Staten de oude politiek van afzondering van Europa prijs geven. Noodig was vooral den vrede te organi- seeren, de toenadering tusschen Frankrijk en Duitsch- land te bevorderen, in welke richting de huidige Fransche politiek zich dan ook beweegt, en voor ieder een verplichte arbitrage in te stellen. De commissie van deskundigen heeft de conclusies ge hoord van de sub-commissie van vijf over het vraag stuk der transferts, waarbij de werkwijze werd uiteen gezet, die kan worden toegepast in het waarschijnlijke geval, dat de deskundigen zich vereenigen met het denkbeeld, de Duitsche schuld in twee deelen te split sen, waarvan het eene deel constant en het andere veranderlijk is. In particuliere besprekingen moeten de deskundigen reeds begonnen met het onderzoek van de middelen, die een eventueele commercialiseering der Duitsche annuiteiten mogelijk zouden maken. Duitschland. Minister Stresemann heeft nadrukke lijk verklaard, dat van een aftreden der regeering vóór het beeindigen van de conferentie der deskundi gen te Parijs geen sprake zou zijn. De keuze der des kundigen die Duitschland vertegenwoordigen, had in het heele rijk instemming gevonden. En zij zouden te Parijs den moreelen steun missen, wanneer zij het in eenstorten der regeering zouden moeten zien op het oogenblik, dat een beslissing moet worden genomen over de toekomst van generaties. Stresemann achte het plicht van de mannen, die thans aan het stuur staan, op hun post te blijven, ook wanneer de golven over het schip slaan en de bemanning naar muiterij neigt. Duitschland moest tot een reorganisatie van het par lementarisme komen. De partijgeest moest zijn grens vinden, als de levensnoodzaak van Duitschland dat eischte. Rijkskanselier Müller, het onmogelijke van fas cistische dictatuur in Duitschland aantoonend, ver klaarde, dat zoolang er partijen in Duitschland zouden zijn, er slechts coalitieregeeringen zouden mogelijk zijn. Diversen. Coolidge, ter gelegenheid van de herden king van Washington's geboortedag sprekend, ver klaarde dat buitenlandsche betrekkingen van Amerika zelden gunstiger waren geweest dan op het oogenblik. Er was geen enkel belangrijk probleem waarover Ame rika met de regeering van eenige Europeesche natie van meening verschilde, behalve dan met Rusland. Door een democraat is in den Amerikaanschen senaat een resolutie ingediend, strekkende om Coolidge te ver zoeken, een conferentie van de naties die het Kellog- pact onderteekenden bijeen te roepen, om tot overeen stemming te komen over een beperking der staande legers. De Fransche, Italiaansche, en Britsche legaties uit Kaboel zijn per vliegtuig naar Pesjwar gebracht. Het huwelijk van den kroonprins van Noorwegen met Prinses Martha van Zweden is vastgesteld op den 21e Maart. Het zal te Oslo voltrokken worden. Na den loodzwaren tijd van den grooten wereldoorlog gelijkt het, of Parijs als met een tooverstaf is aange raakt, die de Boulevards herschiep in een feërieken lichtdroom. Een geweldig aantal lichtreclames, al-of- niet bewegelijk, verwekken de schoonste kleurencom binaties hoog in de donkere, ros-weergloeiende lucht, of tegen de kostbare gevels der winkelpaleizen, kan toorgebouwen of anderszins, waaronder de lichtzalen der eindelooze rijen etalages tot in den nacht een daverende aaneenschakeling vormen van zilv'ren en zonnegouden gloed, in wiens helle overhuiving de men schen krioelen, krioelenEn telkens breiden zich de tallooze lichtreclames uit-, immer is er een verras sing te aanschouwen waarvan zelfs het verwende Parijsche publiek verwonderd staat. Zooals de vorige maand het groote magazijn „Het Louvre", dat op zijn trotschen gevel een reusachtigen Heracles liet aan brengen die met zijn schrikkelijken knots de talrijke vuurbrakende koppen, die telkens weer aangroeiden, van de befaamde Hydra afhouwt in de moerassen van Lerna,- 't een en ander in een zee van wisselend licht, met kunstig mekaniek aangebracht. Zijn dit uitzonderingen, die echter na korten tijd door een nog prachtiger lichtspel overtroffen worden, óver al toch boeien de fraaiste kleurenflonkeringen in de artistiekste composities het oog, terwijl fél-de-aan- dacht-trekkende pijlen en lijnen en decoraties de lucht doorklieven om te wijzen op een kleurlijke of zonne- schitterende reclame, scheppend een jachtig snel rythme van sprookjes-schoonen aanblik Voorwaar, 't is 's avonds één verbluffend lichtfeest in Parijs, dat de wandelaar kosteloos aanschouwt. Waarbij nog komen de rijkgemonteerde etalages der aristocratische stijlbewuste magazijnen, die onderling als wedijveren om de fraaiste en kostbaarste uitstalling naar voor te brengen, ten toon spreidend een konink lijke weelde die haar wedergade niet vindt, 't Is dan ook een intens genot om langs de boulevards te gaan en als een blijde feestganger rustig rond te slenteren en de oogen goed de kost te geven. Plaatst men zich op de immens-drukke Place de l'Ope- ra, waar zeven groote toegangswegen op uit komen, allen even druk en rijk verlicht, waarvan wel de voor naamste zijn Boul. des Capucines, Boul. des Italiëns, Avenue de l'Opera en Rue d'Aubert, dan heeft men waarlijk aandacht te kort om alles voldoende te kun nen verwerken, 't Is links en rechts en voor en achter, óveral, reusachtig vuurwerk dat sidderend verstard is tot een heerlijken poëtischen kleurendroom, waarin diamanten en robijnen schitteringen beven van ver rukkingen, terwijl trotsch zwaaien-en-zwenken parelen en zilveren lichtkolommen hóóg boven LI En verderop, de Eifeltoren is gelijk een edele sneeuw den in maannacht,- een reusachtige blanke kaars roerloos-recht omhoog, wijzende diep in den hemel. Met duizenden en duizenden gloeilampjes versierd, is de toren in den avond romantisch geworden en schoon, niet te gelooven voor hen die het ijzeren gevaarte al leen slechts kennen in den koelen grijzen dag. En door alles heen klateren de onnoemlijk-vele thea ters hun onweerstaanbaar licht naar buiten en dringen zich met hun hallen van goud in de veelzijdige com positie van lichtgewemel als schallende trompetten en held're bazuinen Terwijl steeds maar jaagt en jaagt het snelverkeer langs de spiegelgladde licht-weerblikkerende heirwe- gen der lange, lange boulevards, verwekkend een da verend rumoer, onafgebroken. Doch onverstoorbaar staat de agent, doende kalm zijn plicht in het adem-beklemmend gewoel, en regelt, en wijst, en gebaartof raast. De sprookjesach tige licht-symphonie om hem heen, hij ziet haar nietniets dringt in zijn aandacht dan de al-maar, al-maar aanrazende auto's en de dringende en wieme lende menschen, waarvan élkeen spoed schijnt te heb ben, maar toch loopt niets te doen, tot ver in den nacht. Tot ver in den nacht, zeer zeker. Want héél laat pas dooven de lichtreclames d'een na d'ander. en ook de vitrines weten van geen tijd en uur en smijten maar eindloos hun zonnelicht naar buiten, tot ook zij uit- plonzen, langzaam-langzaam aan, Parijs gevangen gevend aan den nachtdie kort nog slechts duurt en gansch niet verlaten is van leven In den winter als de natuur rust, treden uit den aard der zaak slechts weinig parasieten der planten op: ook zij ondervinden den invloed van den tijd van het jaar en wat hieraan voor landen als het onze aan weersin vloeden is verbonden. We willen dezen rusttijd gebrui ken om het een en ander te bespreken omtrent de be strijdingsmiddelen en -methoden, die ingang hebben gevonden. Meen niet, dat hierover slechts weinig is te vertellen. IntegendeelIn de Duitsche taal kennen we b.v. het werk van Prof. Hollrung, dat enkele herdrukken be leefde, terwijl in 1927 een ander van nog iets grooter omvang verscheen van Dr. Trappmann, dat terecht een zeer gunstig onthaal vond. evenals het kleine boek je van Dr. Vogt. In de Nederlandsche taal bestaat het werkje van v.d. Broek en Schenk, dat op gebruik in de practijk is toegespitst. We zullen ons dus zeer moeten beperken in de volgende stukjes. De laatstgenoemde schrijvers onderscheiden: le. be strijding door cultuurmaatregelen, 2e. de biologische bestrijding, dat is de bestrijding van schadelijke orga nismen door hun natuurlijke vijanden, b.v. de insec tenetende vogels en 3e. de technische bestrijding, waarbij de mensch gebruik maakt van verschillende hulpmiddelen om de cultuurgewassen tegen beschadi ging te beschermen of om hun dierlijke en plantaar dige parasieten te dooden. De beschermingsmiddelen kunnen zijn mechanische en chemische. Onder de eerste vinden we de boombe schermers, die om vruchtboomen in weilanden worden gezet; het ijzergaas, waarmee terrèinen worden om geven om hazen en konijnen, mollen, ratten en muizen te weren; de oude vischnetten, die men gebruikt om enkele vogelsoorten van aalbessen, kersen, aarbeien enz. af te houden; zwart garen, dat we over zaad bedden spannen om de musschen te beletten het uit gestrooide zaad te eten; kalkbrij en entwas, die we op pas gezette entloten smeren om te voorkomen, dat de knoppen door kevers worden gegeten; koolkragen om pas geplante kool om de koolmaden uit de wortels te houden enz. Onder de chemische middelen vinden we menie, die we over zaden strooien om te voorkomen, dat zij door vogels worden gegeten, teer, carbolineum enz. die we gebruiken om boomstammen tegen hazen en konijnenvraat te beschutten enz. Zij geven geen aanleiding er meer van te vertellen, naar ik meen. We hebben in het vorige stukje al aangetoond, dat bij de bestrijding van plantenparasieten onderscheid kan worden gemaakt tusschen beschermings- en di recte bestrijdingsmiddelen. Deze laatste verdeelen we in mechanische en chemische. Bij het gebruik van de middelen der beide groepen is de bedoeling de plan- tenvijanden direct en in zoo groot mogelijk aantal dooden. Het afdoende middel tegen HOEST, VERKOUDHEID en alle aandoeningen der slijmvliezen PRIJS PER ALUMINIUM KOKERTJE 60 CENT RIDDERSTRAAT 18* ZW. - HAARLEM TEL. 13310 een dervolgende nummers opbellen: AAL Telefoonnummer 10960 AERDENHOUT - Telefoonnummer 26103 BENTVELD - - Telefoonnummer 26017 VOGELENZANG - Telefoonnummer 28129 Onder de eerste groep moet worden gebracht het vooral vroeger veel bespotte vangen der dierlijke vijanden, dat toch in vele gevallen het meest voor de hand ligt en niet zelden, vooral in kleine tuinen, in kassen, bij kamerplanten enz., zeer goed uitvoerbaar is en minder kost dan het uitvoeren van bespuitin gen b.v., waarnaar door velen in de eerste plaats wordt gevraagd. Het gaat hiermee juist als bij som mige ziekten van menschen, die eenvoudige, voor de hand liggende middelen negeeren en den geneesheer vragen een recept te schrijven. Bij de vruchtboomen wordt heel dikwijls verzuimd de .stammen door afborstelen met een staaldraadborstel vrij te houden van losse schorsschilfers, die schuil plaats bieden voor tal van insecten, waaronder de rupsjes de wormstekigheid der appels en peren, den appelbloesemsnuitkever, die de „slaapmutsen' ot' „doode knoppen" veroorzaakt, donsvlinderrupsjes enz. De door kanker aangetaste takken worden niet altijd verwijderd, de door Monilia tot mummies ge maakte appels, peren, pruimen, kersen, morellen, per ziken worden zelden tot het laatste exemplaar in den winter opgezocht en vernietigd, de door sehurlt aangetaste bladeren van appels en peren, waarvan in het voorjaar de besmetting der vruchtjes en nieuwe bladeren uitgaat, laat men rustig liggen, hoewel men deze in fruittuinen evengoed bijeen kan harken en daarna diep in den grond stoppen of minstens mei kalk vermengd op een hoop zetten als in den siertuin de andere boombladeren worden verzameld en ver wijderd. Frambozenkevertjes kan men niet beter be strijden dan door de oude frambozenstengels in den winter diep weg te snijden en door de diertjes tijdens den bloei uit de struiken te schudden en op te vangen, waardoor de „pierigheid" van vele vruchten der fram bozen wordt voorkomen. Toch lacht men nog wel eens, als zulke middelen worden aangeraden en vraagt, waarmee kan ik spuiten? Hierover later. Voordat ik tot de sproeimiddelen kom, waarnaar zoo gaarne wordt gegrepen, moet ik nog een paar mecha nische bestrijdingsmiddelen noemen, die langen tijd en ook nu ten deele nog opgang hebben gemaakt, dank zij de aanhoudende propaganda, die er indertijd terecht is voor gemaakt. In de eerste plaats de vangband van geribd papier, omgeven door geteerd of geolied papier, dat het in wendige van den band droog moet houden en hier door tot een aanlokkelijke schuilplaats voor de vlin derrupsjes, die de wormstekigheid der appels en pe ren veroorzaakte. Deze rupsjes laten zich, als zij vol groeid zijn, uit de boomen aan een spinseldraad naar den bodem zakken, vanwaar zij tegen de stammen opkruipen, om achter schorsschilfers een plekje te zoeken, waar zij zich kunnen inspinnen, overwinteren en verpoppen. Aangezien de eerste volgroeide rups jes in JuniJuli verwacht kunnen worden, legt men de vangbanden in Juni aan en hieraan'danken zij hun naam Juniband. Het is natuurlijk noodig deze banden aan te leggen om boomstammen zonder losse schors- schilfers, want de rupsjes moeten alleen in de banden schuilplaats vinden en na de oogst hiermee kunnen worden vernietigd. In de tweede helft van September komt de lijmband aan de beurt. Hij bestaat uit geolied papier, waarop rupsenlijm van een erkend goede kwaliteit wordt ge smeerd want zij moet taai-klevend blijven tot in Maart. Deze band dient om de ongevleugelde wijfjes der wintervlinders te beletten langs de boomstammen kruipend in de kronen te komen, waar zij eitjes willen leggen bij de knoppen, waaraan in het voorjaar de rupsjes uit die eitjes zich te goed willen doen om trek genoeg te krijgen voor een flinken maaltijd aan de bloemen, de bladeren en vruchten van appels, peren, kersen enz. De wijfjes moeten door de lijm worden vastgehouden, zoodat zij haar doel niet bereiken maar sterven. Welk nut deze banden kunnen hebben bleek meermalen bij tellingen. Zoo werden in een boomgaard 285.000 vlinders en hieronder 150.000 wijfjes gevangen. Deze zouden met elkander zooveel eitjes hebben gelegd, dat daaruit ongeveer 37.000.000 rupsjes zouden zijn verschenen. Hoeveel schade deze aan de boomen zouden hebben aangericht, laat zich gemakkelijk raden. Op een enkelen band werden tot 1100 vlinders gevangen en aantallen van 200 tot 30 op één band zijn heel gewoon. Men moet ze des mor gens vroeg tellen, anders zijn de meezen ons voor. Oplossingen, bijdrage Scbaakredacteur, De PROBL R. WEINb mm wê lii Wf5S& Mat Stand der stukken Wit: Kal, Da4, Te8, Zwart: Kg3, Dg7, d' 2e prijs, thema-t< zeitung" (1927). OPLOSSING (A. Stand der stukken Wit: Kh6, Df6, Tf5, Zwart: Kc5, Da6, Tl 1. Df6c GOEDE OPLOSSII J.Lankamp, te Bloem P.Barend, J. J. H, Ba Joh. v. Teunenbroek J. v. Gulik te Overv P. Mars en G. Strijl (Allen 2 punten). De einduitslag is als le prijs 2e prijs 3e prijs 4e prijs 5e prijs 6e prijs 7e prijs 8e prijs 9e prijs J. van P. Mar: P. Bare H. W. i J- J- H. Joh. v. 1 J. Lank: G. Strij C. van Troostprijzen: H. J. NAA Pi Michel Coudrec ha of beter gezegd schoorsteenmantel - het ook genoeg met zijn kloek ham Als ik in dit ter dissertatie vóór he zijn en zal de dapj ment hebben. Het titelblad van h „Een luitenant Vc Michelot". Michel Coudrec, i zijn dissertatie volt betrekking als leei geregeld inkomen, in Parijs te voltoo appartement in de vroegeren weistan' niets meer dan zij Nadat hij zijn we hij nog een poosje zitten rooken. Hij had een persoi uit de revolutie de proefschrift te kie Francois Coudrec, in dezen wreeden loren. De man w Cherchemont ii uit trouw aan zijn Hij had liever de dan dat hij de plae Cherchemont, vói! goud en juweelen Toch had de fai martelaar van zij: verdenking gekoe teruggekeerd had was geworden, zo: genoot het gehei overtuiging gekrei De snel-verkrege werkelijkheid zijn sterkte haar in ha van geslacht op Cherchemonts zu

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1929 | | pagina 2