i Sport Schaakrubriek k Emma bloem-Collectie Burgerlijke Stand Kerkagenda >RGIS ZN. iNVEGERS 1AARLEM TEL. 13310 AN MOURIK 20, TELEF. 13765 ADRES VOOR CREMATIES haar jeugd haar afkeer I en nacht herinnert aan :zet volksbedrog niet kan iet huis en ten slotte blij- over, zij als het type van Itijd begrijpend, altijd zor- d op hooger vertrouwend, r van zijn landgenooten, naamde christenmenschen zegenen en wel preeken: (Gij zult niet dooden) toe zien en de macht toe :rgestelde doen. Het stuk ilisme maar afgezien van iedere dag een tragedie allen lijdelijk meegesleept de domheid. dit stuk zou inslaan als ion middenstandspubliekje n. De Getemde Feeks" en hoeven wij nog te zeggen ling van dr. Burgersdijk?) raditie op, waarmede hij igde, eer in legt. Die tradi- Nederland meer tot leven 11e middelen waarover de ieker onder Bouwmeester, (wij spréken wat die laat- eleden) werd Shakespeare tooneele gevoerd; onver- al van Shylock en Richard ;1 geweest. chouwburg als gymnasias- el in de engelenbak adem- oninkrijk voor een paard i van het woord dan van oude tooneelspelers over Het moderne tooneel is iet het oudere niet te ver- :vraagd, begon ze met een item, toen de jonge man J ontvangen om den naam i die de herinnering aan at er ook sedert dien ge- itwoordde Michel, er is at een vlek op dezen naam l te spreken heb gevraagd Mijn voorvader Franquet e juweelen en het goud te raaf de Cherchemont met Ik heb dien schat terug- dine het verhaal tot in de voor te doen dan ik ben, jic op hoe hij de verleioing slechts met moeite weer- en dank: wat ik deed, deed jorouders. ;en trilling in haar stem, mijn voorouders vergiffen'8 luze vroeg ze: i? 1 den koffer brengen, zoo- aan geven, antwoordde ze s die direct werd gebracht hij hoort. Cherchemonts, behalve U Ik heb gehoord dat U is. itste. vragenden blik aan. r van deze juweelenkist en ankwitz. gekocht heeft? kkelijk: „Met alles wat zich >lik van de eigendomsover- el goed dat hij mijn arDie :ze clausule aanwees en zet nenschen zijn die aan he loven, er niet aan? qelijken het nadert den film en is met behulp van costuum-, dans. en verlichtingskunde opgevoerd tot alle verfijning en rijkdom, waarnaar de verwende bur gerlijke Schouwburgbezoeker van den nieuweren tijd verlangt. Royaards heeft dit in ons land ingezet, zeker niet in alles oorspronkelijk (de duitschers waren hem reeds voorgegaan). Verkade meer angelsaksisch aanqelegd heeft ook het zijne gedaan, beoefenaren der toegepaste kunsten naar welken vroeger niet gevraagd werd hebben door hen emplooi gevonden en Mevr. Saalborn is het nu, die in het bizonder op Shakespeare- qebied dien grootschen stijl wil handhaven. Ook met de jongste voorstellingen van Midzomer- nachtdroom en Feeks in de Stadsschouwburg te Haar lem is het hem weer goed gelukt, de toeschouwers van het begin tot het eind te boeien, en een enkele maal iets te brengen van die betooverende werking vooral in de rangschikking van figuren, kleuren en bewegin gen, welke van Royaards' praestatiën uitging. Wij willen het voorloopig hierbij laten, de verwachting uitsprekende dat het publiek dit veel omvattend maar kostbaar streven zal blijven waardeeren, zoodat der gelijke stukken op dergelijke wijze opgevoerd het peil van keuze en opvoering van tooneelstukken zal blijven bepalen, hopende dat de spanning die uitgaat van den wil om te excelleeren, en waarmede Royaards zijn geheele gezelschap wist te electrificeeren, ook het geheele Nieuwe Nederlandsche Tooneel onder zijn waarlijk artistieke leider Louis Saalborn meer en meer zal kenmerken. Kunst moge passie zijn maar Kunst is zeker spanning. In dit verband mogen wij niet verzuimen de heer Theo van der Bijl in het bizonder te prijzen voor de spanning die hij wist te leggen in Mendelsohn's edele maar zoo licht tot het zoetelijke neigende muziek bij de Midzomernachtdroom op j.l. Dinsdagavond. De Haarlemsche Orkestvereeniging heeft onder zijne leiding toen edel werk verricht. MENSCH EN OPPERMENSCH. In December 1.1 gaf het Vereenigd Rotterdamsch Hofstad tooneel, Directeur Cor van der Lugt-Melsert hier een voorstelling van het geestige blijspel van Ber nard Shaw: „Mensch en Oppermensch". Aangemoedigd door de uitstekende beoordeelingen in de Haarlemsche bladen, en het groote succes dat deze voorstelling toen behaalde, heeft de directie van Het Vereenigd RotterdamschHolstad Tooneel besloten nog twee voorstellingen te geven in dit seizoen, en wel op Zaterdag 9 en Zondag 10 Maart. Fie Carelsen en Louis Gimberg treden hierin op in hunne glansrollen, terwijl de verdere bezetting in handen is van den heer en mevrouw SchwabWeiman, Louis van Gasteren, Jacq Reule, Alex Faassen, Pierre Balledux. Carla ae Raet, Enny HeymansSnijder en Doily Bouwmeester. finish in 't zicht krijgen: het moment, waarop de kan sen der promotie- en degradatiegegadigden druk be sproken worden, en de tallooze supporters der favo rieten. betrokken bij bedoelde gegadigden menig uur tje opofferen aan het overwegen der diverse mogelijk heden. Maar de ongeoefendheid kon in de gegeven omstan digheden wel eens een spaak in het wiel der anders zoo goed rollende wagen steken, en 'n groote verande ring brengen in de vorm, waarin het elftal vóór de vorstperiode speelde. Niemand zal het ons daarom ten kwade duiden, als we onze prognose onder alle voorbehoud weergeven, en ons niet van lichtzinnigheid beschuldigen, indien we er ditmaal eens vlak naast zijn. Ter beoordeeling van een en ander zij opgemerkt, dat we ons overzicht schrijven aannemende, dat er geen rusttijd geweest is, en de sterkte der elftallen in aanmerking nemen, in verhouding van den stand der huidige competitie-ranglijst: D.E.C. Spartaan H.V.C. Haarlem Zandvoort Bloemendaal Baarn Velox B.F.C. V.V.A. 15 15 16 13 15 14 15 15 13 13 10 9 8 6 5 6 6 4 3 1 3 4 4 3 5 6 22 20 20 16 15 14 14 11 7 5 48—19 37—25 42—43 44—35 34—38 34—36 29—37 32—37 23—35 19—35 VOETBAL. Uitslag van den op Zondag j.l. gespeelden wedstrijd Afdeeling I, 2e Klas N.V.B. D. E. C.Baarn 90 Voor Zondag luidt het programma: V.V.A.—D.E.C. B.F.C.—H.V.C. BloemendaalHaarlem. ZandvoortBaarn Veloxde Spartaan. Is het voorspellen van voetbal-uitslagen voor den over zichtschrijver onder gewone omstandigheden al een zeer ondankbaar werk, thans na een gedwongen rust periode die ruim twee maanden duurde (een unique geval in de analen der voetbal-geschiedenis!) is de taak dubbel riskant. Het is als bij het begin van een nieuw seizoen: we weten weinig van de verrichtingen en prestaties der diverse elftallen na de lange zomervacantie, en slechts schuchter begeven we ons op het gladde profeten-ijs. Het merkwaardige van de historie is wel, dat we de D.E.C. speelde tegen Baarn in grootschen vorm, en verpletterde de Gooiers met 90. Wel is waar misten de gasten hun bekende speler Van Dort, die bij zijn werkzaamheden als gasfitter der gemeente Baarn zóó ernstig gewond werd, dat men voor zijn gezichtsver mogen vreest, maar dat kan de zware nederlaag toch niet geheel goedpraten. We gelooven daarom, dat ook V.V.A. heel weinig succes tegen haar stadge noten zal hebben, en voorzien V.V.A.'s tiende neder laag. H.V.C., dat bij B.F.C. op bezoek gaat, zal er niet zonder kleerscheuren afkomen. In den voortijd van het seizoen, toen de Amersfoorters niet te verslaan waren, wisten de Bussummers reeds in Amersfoort één puntje te veroveren, waarom het ons niets zou verwonderen, als B.F.C. een zelfde resultaat behaalde. Baarn moet weer een zwaren uitwedstrijd (tegen Zandvoort) spelen. Beide elftallen ontmoetten elkaar nog nimmer, en staan als gloed-nieuwe tegenstanders tegenover elkaar. Toch heeft Zandvoort de beste pa pieren, en zien we dus de Baarn-aars met leege handen huis-toe" gaan. In Utrecht kan het tusschen Velox en de Spartaan ge ducht spannen. Aan den Uitweg wisten de Amster- damsche roodbroeken op 't nippertje met 10 te win nen. Na dien tijd echter slikten de Spartanen neder lagen van Bloemendaal (51) en Zandvoort (32) waardoor aan hun kampioens-illusie vrijwel de bodem werd ingeslagen. Velox daarentegen verrichtte een heldendaad: zij sloeg D.E.C. in Amsterdam nog wel met 20. Oogenschijnlijk staan derhalve Velox' kan sen beter. Komt onze voorspelling uit, dan kan de Spartaan defenitief zijn matten wel oprollen. Met deze wetenschap voor oogen zullen de ex-eerste klassers spelen voor wat ze waard zijn. Tenslotte: BloemendaalHaarlem, de ontmoeting die reeds drie maal werd vastgesteld en even zooveel keeren werd afgelast, de ontmoeting waarnaar door tallooze Haarlemmers en Bloemendalers reikhalzend werd uitgezien, en die, wat belangrijkheid betreft, niets aan zijn actualiteit heeft ingeboet, omdat de oude roodbroekenclub nog steeds, zij het dan een klein kansje heeft op de eerste plaats. Een voorspelling is al heel moeilijk, eenerzijds omdat van den huidigen vorm der spelers niet gezegd kan worden, anderzijds, omdat het een plaatselijke ont moeting betreft. Hopen we slechts op een fairen, spor tief hoogstaanden strijd, waarin de sterkste zegeviert. Alle lagere elftallen moeten volgens het H.V.B.-pro gramma in het veld. Voor het derde elftal is echter uitstel gevraagd, waar het Bestuur de onmogelijkheid inziet, tusschen 10 en 4 uur, bij de beschikking over een bespeelbaar terrein en twee kleedkamers drie wed strijden te doen spelen. De elftallen zijn volgt aangeschreven: ie Eittal: J. beijk j. A. Sunter j. IJfs J. Cassee H. Beijk P. J. Parson G. Kopjes Niemann Fr. Bakker Ph. Immer H. Eysten M. Strik res. H. J. Lever res. L. v. d. Meij V.V.H.Bloemendaal II, 10 uur: 2e Elftal: H. Lever H. P. Spoor M. Jansen J. Parson J. Wijnberg H. Donkervoort Ad. Cassee J. de Graaf N. N. H. v. Beem J. Visser res. G. v. Dam. Bloemendaal 4Damiate, 10 uur: 4e elftal: K. Schoehuys D. Kroon J. J. Huyer Ant. Cassee M. v. Delden A. de Jong H. S. v. Lent W. A. v. Zanten G. Strik H. J. de Jong J. Sondorp res. C. Ch. v. d. Bogaard Damiate 3Bloemendaal 5, 10 uur: 5e elftal: I. Kempe P. Wester W. Drost J. Bode M. Akersloot G. Wille D. Denijs H. Aartsen M. Best J. J. Hollenberg D. Kuiper res. L. J. Snoeks. Junioren: Zeemeeuwen-Bloemendaal, 12 uur: N. Janckewsky J. Hofland M. Drost G. v. Disseveld Adr. Bakker D. Ruiter P. Lakeman P. Wille Ant. de Roos J. Paap J. Middelink res. J. J. Hollenberg res. P. Vreeken Oplossingen, bijdragen, enz. te zenden aan den Schaakredacteur, De Genestetweg 23, Bloemendaal EINDSPELSTUDIE No. 60. J. H. BLACKBURNE (1842-1924) OPLOSSING PLOBLEEM No. 197. Dr F. RDUCH. Stand der stukken Wit: Kf7, De2, Th3, Lg3, Pg2, a4, b3, c6. Zwart: Kd4, Lal, Pe3. 1. Pg2—el, Kd4c32. Lg3—d6, enz. Lal b2 (c3); 2. Th3-h4f, enz. Pe3 onv.; 2. De2c4fenz. Kd4c5 (d5)2. De2b5f, enz. Goede oplossing ontvangen van: P. Mars te Santpoort en J. van Gulik te Overveen. De bekende jaarlijksche Emmabloem-collecte ten bate \an den Algemeenen Strijd tegen de tuberculose zal, behoudens goedkeuring van B. en W., dit jaar gehou den worden op Woensdag 17 April a.s. Jongedames, die hunne medewerking willen verleenen aan deze collecte, kunnen zich nu reeds opgeven aan het Consultatie-bureau, Ged. Oude Gracht 41 te Haarlem. Wit aan zet, remise. Stand der stukken: Wit: Ke5, Lf5, g6, f7. Zwart: Kg7, Tb4, b5. OPLOSSING EINDSPELSTUDIE No. 58. F. SACKMANN (1888-1927) Stand der stukken Wit: Kf7, Tc6. Zwart: Kh7, Lal, a5, b4. 1. Tc6—cl, Lalg7; 2. Telhlf, Lg7h6; 3. Thl—h51, a5—a4; 4. Th5—h4 en wint. Goede uitwerking ontvangen van: J. van Gulik te Overveen. OVERLEDEN: J. H. H. Hazenberg, 91 j.; J. M. Daans, 6 j.; A. W. Nietvelt, 56 j.; S. Kranenburg, 57 j.; A. C. Schuren, 64 j., overleden te Haarlem. GEVESTIGD: P. M. Roozen, Bloemendaalscheweg 224, Overveen; Mej. M. A. Kampfraath, Hooge Duin en Daalscheweg 9, Bloemendaal. ZONDAG 10 MAART 1929. BLOEMENDAAL. NED. HERV. GEMEENTE, voormiddags 10 uur, Ds. H. A. C. Snethlage, Den Haag. JONGELIEDENSAMENKOMST in gebouw „Maranathades voormiddags 10 uur: Mr. F. J. D. Theyse, Bloemendaal. GEREFORMEERDE KERK, voormiddags 10 uur. Ds. J. C. Brussaard. n.m. 5 uur Ds. J. C. Brussaard. VRIJE KATHOLIEKE KERK. Popellaan. Kinheimpark. Zondag 10.30 v.m. Gezongen H. Mis. NEDERLANDSCHE PROTESTANTENBOND in het Bondskerkje, Potgieterweg 4, v.m. 10.30 uur. Ds. A. Trouw, Heemstede. Onderwerp: „Getrouw zijn". OVERVEEN. NED. HERV. GEMEENTE (Ramplaan) v.m. 10 uur. Ds. J. C. van Dijk. Donderdag 14 Maart, desavonds 8 uur: De heer K. Koopman, Bijbellezing. AERDENHOUT. „RELIGIEUZE KRING" Aerdenhout—Bentveld. Vereenigingslokaal Eikenlaan 5, v.m. 10.30 uur. Ds. G. J. Waardenburg, Haarlem. SANTPOORT. NED. HERV. GEMEENTE, voormiddags 10 uur. Prof. Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga. „Het zwaarste offer" (Rom. 8:32). Als hij het wél gedaan had, zou hij het kasteel dan toch verkocht hebben? Dat had hij in elk geval moeten doen, klonk het droevig. Maar U bent toch zeker overtuigd, dat als hij aan het bestaan van den schat had geloofd, hij een bepaling in het contract had gemaakt, om zich de rechten daarop te verzekeren? Het meisje knikte toestemmend. Dan, ging Michel vol vuur voort, is het mijn diepste overtuiging dat U door het contract niet ge bonden bent. En hij gaf een spitsvondige juridische be schouwing ten beste, waarin hij met klem betoogde dat de vondst haar toekwam en niet Monsieur Lankwitz. Het meisje luisterde naar zijn betoog met duidelijk- merkbaar ongenoegen. En hoe staat het met Uzelf? vroeg ze, toen hij uitgesproken was. U zoudt van Uw kant kunnen redeneeren: dit kistje heeft geen wettigen eigenaar meer: de Cherchemonts hebben er meer dan een eeuw geen recht meer op. Waarom moet ik er dan mee naar Mil. Cherchemont gaan? Uw moreele plicht, zult ge antwoorden. Zeer juist. Maar mijn moreele plicht is om eerbied te toonen voor de handteekening die mijn vader onder een overeenkomst heeft gezet. Ze sprak met den gloed der overtuiging en er kwam een lichte blos op haar gezicht en een glans in haar oogen. Op dat oogenblik was ze werkelijk buitenge woon mooi. s En zoo stond ze daar met haar aristocratische schoon heid in een kale leerkamer, waar de heele sinistere om geving sprak van haar moeilijk en vreugdeloos leven en zij versmaadde een fortuin! Haar schoonheid en de hoogheid van haar houding, spraken dieper tot Michel's hart, dan hij zich op dat oogenblik bewust was. Neem tijd om na te denken, drong hij aan. Er is geen haast bij de zaak. Ik heb er voldoende over nagedacht, antwoordde Claudine. Ik ben niet van plan om pogingen te doen een contract te ontduiken, dat door mijn lieven vader is geteekend, ook al zou dat juridisch mogelijk zijn. Ik begrijp niet, Monsieur Coudrec, ging ze op bijna verontwaardigden toon voort, waarom U den verleider poogt te spelen. U moest toch begrijpen dat wanneer ik in betrekking ben gegaan om onafhankelijk te zijn, ik dat heb gedaan omdat ik strenge opvattingen huldig in geldzaken. Ik heb niet willen teren op de edelmoedigheid van anderen en zou zeker niet willen leven van een bezit, dat ik mezelf dag en nacht ver wijten zou. Hoe U de zaak ook keert en wendt; U kunt mijn overtuiging in dit opzicht niet veranderen. En als U er op gesteld bent om de achting te behouden die ik U toedraag voor Uw houding in dezen, raad me dan verder niet iets aan dat ik gemeen en laf vindt. Ze wachtte even en vervolgde toen: Bovendien, als U inderdaad van meening bent dat het gevondene van mij is, zult U ook mijn recht moe ten erkennen om er vrijelijk over te beschikken. Breng mij vandaag alles nog, dan zal ik het zelf naar Mon sieur Lankwitz brengen. Het zal natuurlijk een moei lijk ding voor mij zijn om den man te moeten opzoeken die ook door andere manoeuvres mijn vader geruïneerd heeft. Hij heeft het kasteel en de landerijen voor de helft van de waarde opgekocht. Wanneer kunt U mij den koffer brengen? Ik zal hem zelf vandaag nog bij Monsieur Lankwitz afgeven .antwoordde Michel. Wat vriendelijk van U!, riep ze uit en nu straalde haar gezicht. Ik ben U toch zoo oneindig dank baar. Ja, zei ze peinzend, ik zou het hebben gedaan, maar vraag niet, wat het me gekost zou hebben. Monsieur Lankwitz is een slecht mensch. in elk op zicht. En nu moet U gaan. Het is twee uur, mijn leer lingen zullen direct komen. V. Ignace Lankwitz zat in een buitengewoon slecht hu meur in zijn weelderige zitkamer, toen zijn valet hem Michel Coudrec's naamkaartje bracht. Zijn leven was buitengewoon kostbaar; hij was een getrouw bezoeker van allerlei dure Parijsche nachtlokalen, een „Mauvais Sujet" in elk opzicht. Het kostte heb de grootste moeite zijn inkomsten in evenwicht te houden met zijn groote uitgaven en op dit oogenblik was zijn financiëele toe stand al bizonder desolaat doordat hij den vorigen avond dertig duizend francs bij het spel verloren had. Hij had zijn leed trachten te vergeten door het ge bruik van een ontelbare reeks cocktails, met het ge volg dat hij nu met zware hoofdpijn op de divan lag. Maar de mededeeling dat zijn bezoeker hem wilde spreker over het chateau de Cherchemont, deed hem besluiten hem te woord te staan. Misschien een kooper, die zou hem te pas komen op het oogenblik! Michel trad de kamer binnen met een groote hand- tasch, waarin zich de juweelenkist bevond en toen hij zijn wonderlijk verhaal gedaan had, oordeelde Monsieur Lankwitz dat dit bezoek nog welkomer was dan dat van een aspirant-kooper! Hier is het kistje, eindigde Michel, terwijl hij het uit zijn tasch te voorschijn haaide en 't den ander over handigde, U zult zien dat Mil. de Cherchemont ten behoeve van U afstand doet van een aanzienlijk for tuin. Wat hoopte Michel dat hij dit zei? Dat ook Lankwitz zich grootmoedig zou toonen? Dat zou hij zeggen: „Maar dat kistje behoort dan haar!" Als Michel deze vage hoop gekoesterd had, moesten de begeerige glans in de oogen van den ander, de trillende vingers waarmee hij in de kostbaarheden graaide, hem wel iedere verdere illusie benemen. En vooral de woorden die de man mompelde: Deze keer eens geluk. Geen twijfel aan! De fortuin heeft zich gekeerd! Allemachtig, wat een hoop geld! En daarop richtte hij zich weer tot zijn bezoeker. Volgens de bepalingen van het koopcontract komen al deze dingen mij natuurlijk rechtens toe ,maar ik moet toch zeggen dat lang niet iedereen gehandeld zou hebben als Mil. de Cherchemont. Ik zal haar een visite maken om haar te bedanken. U hebt U ook keurig gedragen! U had alles voor Uzelf kunnen hou den, zonder dat er een haan naar kraaide. Ofschoon het U wel misschien toch wel moeite zou hebben ge kost ze van de hand te doen zonder Uw eigendoms recht te kunnen bewijzen Hij wachtte een oogenblik, alsof hem iets inviel en zei toen met een eigenaardigen blik op zijn bezoeker: Er was geen inventaris bij den koffer, nietwaar? Neen, antwoordde Michel kortaf. Hij voelde dat hij een kleur van verontwaardiging kreeg om de on uitgesproken beschuldiging die in deze woorden lag. Dat is merkwaardig, meende Lankwitz. Wat bedoelt U?, vroeg Michel uit de hoogte. O niets, Monsieur Coudrec, absoluut niets! Ik heb inderdaad geen enkele reden om kwaad van U te denken met dit tactlooze excuus gaf de man meteen onomwonden te kennen wat hij met zijn opmerking bedoeld had waar U zulk een welsprekend bewijs van Uw eerlijkheid gegeven hebt. Maar U laat mis schien rechten gelden op de vondst? Dan moet ik er U op attent maken, dat de uitdrukkelijke bepaling in het koopcontract in dit geval ieder mogelijk recht van den vinder buitensluit. Dus daarom Heb ik wellicht aanspraak op iets gemaakt, Mon sieur?, vroeg Michel boos. Houdt U kalm, we praten zakelijk. Ik ben toch ook niet boos omdat U in mijn chateau heeft inge broken! Hij sloot den koffer en ging voort: U zei daarnet dat Mil. de Cherchemont het niet breed heeft. Als een paar bankbiljettenEn Uzelf; U hebt kosten gemaakt Mil. de Cherchemont zal niets van U aannemen en ik raad U aan haar niets aan te bieden. En wat mezelf aangaat; ik ben gelukkig in staat om me de luxe van een retour naar Domfort voor eigen rekening te ver oorloven! En hiermee heb ik mijn boodschap vol bracht. Michel Coudrec deed alsof hij de uitgestoken hand van den ander niet zag en verliet zonder groet de kamer. Echter niet zoo snel of hij hoorde Ignace Lankwitz mompelen: Toch is het vreemd dat er geen inventaris bij is! VI. En zeg nu maar dat het leven geen boosaardige grap is, zei Michel tegen Claudine den volgenden morgen, toen hij haar de details van zijn bezoek bij Lankwitz vertelde. Als ik bedenk dat Uw overgrootvader met gevaar voor zijn leven vluchtte en dat de mijne liever het schavot beklom dan een plechtige belofte aan zijn meester te schenden, met het resultaat dat U gouver nante bent bij de kinderen Perrin en dat mijn voorland is om een karig bestaantje in een duffe provinciestad te vinden, terwijl het fortuin dat deze beide mannen hebben getracht te redden in handen is gekomen van het inferieurste sujet dat ooit geld er doorgelapt heeft, dan vraag ik U: Wat is het resultaat van den heldenmoed van die twee? Dat zal ik U zeggen, antwoordde Claudine. Ik zal U zeggen waarvoor die heldenmoed gediend heeft: Hij heeft bij ons de gevoelens gewekt die nu in ons hart leven. Terwijl ze dit zei keek ze Michel met schitterende oogen aan. Staat U mij toe U geregeld te blijven bezoeken?, vroeg hij schuchter. Zeker, antwoordde ze eenvoudig. Dikwijls? Dikwijls! Toen hij terug was in zijn kamer, keek hij als geboeid naar de oude dictionaire op de boekenplank. Hij trok haar uit de rij, drukte er zijn lippen op en zei half-Iuid: Lieve, oude overgrootvader, God zegene Uw na gedachtenis! EINDE.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1929 | | pagina 3