DE HUISVLIJT Het kinder uurtje Binnenland <3Cmny cïftüller, Jiorte Jileverlaan 26, %el. 22861, SBloemendaal JModern {Bloemwerk - {Decoraties Buitenland Allerlei m EMSER-WATER m HA ARL. BEGRAFENIS V EREEN1G1NG A. G. G. M. GIORGIS ZN. SCHOORSTEENVEGERS Directeur: H. VAN MOURIK koster nooroerkerk MOLENAERSTRAAT 20, TELEF. 13765 SCHAGCHELSTR.46 - HAARLEM -TEL.14461 HEERENVAKKLEEDINQ Het Bloeme Tot nog toe is men nog weinig wijzer geworden om trent den dader van den jongsten postdiefstal te Am sterdam, gepleegd door een individu, die er in een onbewaakt oogenblik met een postauto vandoor ging, waaruit hij een trommel met geldswaarden stal. Voort aan zullen de postauto's door een besteller begeleid worden, zoodat de auto geen oogenblik meer alleen gelaten wordt. Naar verluidt zou men rekening houden met de moge lijkheid. dat koning Boris van Bulgarije, die momen teel in het buitenland reist, a.o. een bezoek zal komen afleggen aan H.M. de Koningin. In Den Haag vond, in bijzijn van talrijke autoriteiten en vooraanstaande persoonlijkheden uit de vrouwen beweging, de huldiging plaats van de bekende voor vechtster voor vrouwenbelangen, mej. Johanna W. A. Naber. Haar werd dank en hulde gebracht, ter ge legenheid van haar zeventigsten jaardag, voor alles wat zij in haar welbesteed leven voor de Nederland sche vrouwen heeft gedaan. Johanna Naber heeft met vuur gestreden voor de vrijheid van denken en han delen. voor de vrije ontplooiing van den vrouwelijken geest. Ir Haarlem vond een landdag der Nederlandsche Ro- tarvbeweging plaats, waarbij de voorzitter van de ont vangende Haarlemsche club de Rotary-beweging schetste als een steeds aangroeiend leger van voort schrijdende mannen, die hun leven met ernst wijden aan den opbouw der menschheid, een beweging die zal groeien tot de samenleving haar sporen zal vinden. De Russische prof. Samojlowitsch, leider van de Kras- sin expeditie, vergezeld van den vliegenier Tsjoech- nowski, sprak in Den Haag en Amsterdam over den tocht van de Krassin, aan de hand van lichtbeelden, enz. over de redding van de groep-Nobile. Wat de Nobile-expeditie zelf aangaat, meenden beide Russen, dat de voorbereiding te kort is geweest. Hoover heeft de inwerkingtreding voorbereid (per 1 Juli a.s.) van de nieuwe immigratie-quota. Daardoor zal het aantal Nederlanders, dat per jaar in de Ver. Staten zal worden toegelaten, bijna verdubbeld wor den en op 3153 worden gebracht. De Tel. meldt, dat het in de bedoeling ligt, de open bare behandeling van de zaak-Liebermann in Juni a.s. te doen plaats vinden. Waarschijnlijk wordt de in structie half April gesloten. Een bijzondere Kamer zal niet gevormd worden en Liebermann zal terecht staan voor de Vierde Kamer. Het Hoofdbestuur van de Ned. Vereen. Kerk en Vrede heeft aan de Voorbereidende Ontwapenings commissie te Genève een adres verzonden, waarin verklaard wordt, dat het Hoofdbestuur overtuigd is, dat de zedelijke grondbeginselen van het Evangelie van Jezus Christus in flagranten strijd zijn met den oorlog, speciaal met den modernen oorlog. Het spreekt verder o.m. de hoop uit, dat de regeeringsvertegen- woordigers te Genève meer dan tot nog toe van een beslisten ontwapeningswil zullen blijk geven, en dat de Voorbereidende Commissie voor de Ontwapening er spoedig in moge slagen, het ontwapeningsproces op reëele wijze op gang te brengen en den vrede te organiseeren. In Amsterdam zonk, aan den aanlegstijger, de stoom boot „Friesland" van de Holland-Frieslandlijn, ten gevolge van het open laten staan van het gat, dat men aschpoort noemt. Pas tegen middernacht slaagde men erin, het schip leeg te pompen, o.a. met hulp van de brandweerboot en een duiker, die openstaande patrijspoorten enz. dichtmaakte, waardoor geen water meer kan toestroomen. Het grootste deel van de lading werd door het bad bedorven. Het Nederlandsche ss. Batavier I heeft in den nacht van Maandag op Dinsdag, ter hoogte van de Ter- schellinger Bank het s.s. Venetia zoodanig aangevaren, dat het onmiddellijk zonk. De opvarenden van de Venetia werden onmiddellijk door de Batavier I over genomen. zoodat niemand letsel ondervond. De Vene tia zonk in 3 minuten. De voorsteven van de Batavier 1 is ingedrukt. Ten gevolge van het late seizoen, loopen te Helder, in het Marsdiep groote scholen haring van beste kwa liteit binnen. De vangsten zijn zeer groot, en, daar de vraag in het binnenland ook aanzienlijk is, maakt men momenteel te Helder beste zaken. De hoogste prijs, die vorige week genoteerd werd was 7.55 per tal (v. j. 2.25), de laagste prijs 3.05 (v. j. 0.23). Engeland. De aftredende Amerikaansche gezant te Londen Houghton heeft in een rede op zeer be moedigende wijze over de toekomst der Britsch-Ame- rikaansche en internationale betrekkingen gesproken. Hij merkte op, dat de gebeurtenissen der laatste jaren een gestadigen vooruitgang in de richting van een duurzanien vrede beteekenen. Voortaan zal de natie, die den weg van oorloq inslaat en het in het Kellogg- pact plechtig verkondigde vertrouwen schendt, dit duidelijk op eigen risico doen. Inzake de Britsch-Amerikaansche verhoudingen is er slechts één reden voor wantrouwen, n.l. het bestaan van twee ..klopgeesten". Een van die twee verschijnt zoo nu en dan in Amerika, waar hij verzekert dat Groot Brittannië een roofzuchtige mogendheid is. welke zich niet om recht of onrecht bekommert en slechts op een gunstige gelegenheid wacht, om Ame rika neer te slaan. De andere klopgeest doemt zoo nu en dan in Engeland op, waar hij beweert, dat Amerika zich steeds meer bewust wordt van zijn reusachtige kracht, onvermijdelijk imperialistisch wordt, meedoo- oenloos probeert anderen uit te buiten, enz. De door hen geuite vrees is evenwel ongegrond. Beide volken bestaan uit millioenen goed gezinde, behoorlijke, hard werkende, godsvruchtige mannen en vrouwen, die el kaar niet vreezen en in vrede willen leven. Een groep van 58 Engelsche zakenlieden, 150 onder nemingen vertegenwoordigend, met een kapitaal van ca. 300 millioen, is naar Moskou vertrokken, om nieuwe afzetmogelijkheden in Rusland te onderzoeken. Frankrijk. Inzake de kapitaalsvoorziening van de Herstelbank is door de experts thans in hoofdzaak overeenstemming bereikt. Men meent dat nu het oogenblik gekomen is, om over te gaan tot bespreking van het door Duitschland te betalen schadeloosstelling. De Fransche Kamer nam met ca. 326 tegen 266 stem men de eerste 4 artikelen van de congregatie-wets ontwerpen aan, daarbij de Regeering een vertrouwens votum gevend. Toch gelooft men over het algemeen, dat de positie van de regeering-Poincaré zeer wankel is, en houdt men rekening met de mogelijkheid, dat na Paschen de politieke moeilijkheden grooter zullen worden. Onder buitengewone belangstelling en met plechtige eerbewijzen is de beroemde Fransche maarschalk Foch, die vorige week overleed, ter aarde besteld. De kist zal later definitief naast die van Napoleon geplaatst worden. Duitschland. De geruchten omtrent een te verwach ten spoedig aftreden van Stresemann worden thans tegengesproken. De gezondheidstoestand van den mi nister wordt sterk verbeterd genoemd en hij zal in Juni de Raadszitting te Madrid bijwonen. De Times meldde, dat dr. Schacht aan Owen Young een bedrag voor de Duitsche herstelbetalingen ge noemd zou hebben, dat niet met de eischen der ex- geallieerden overeen kwam. Het bedrag wordt geheim gehouden, ten einde de andere partij gelegenheid te laten, hun houding verder te bepalen. Op de werf van Blohm en Voss te Hamburg ontstond brand in het op stapel staande reuzenschip „Europa" metende 50.000 ton. Het brandde geheel uit. Diversen. De toestand in Spanje is veel rustiger geworden, en men gelooft dat de aangekondigde zeer strenge maatregelen jegens de studenten achterwege zullen blijven. Primo de Rivera heeft aangekondigd, dat hij binnenkort de regeering zal neerleggen, aan gezien hij zich „lichamelijk" niet sterk genoeg acht, om verlenging van zijn ambt voor 5 jaar te vragen. Uit Mexico wordt gemeld, dat de rebellen defini tief den aftocht geblazen hebben. Het aantal opstan dige troepen is verhoudingsgewijs slechts gering. De Oceaanvlucht van de Spaansche vliegers Jimi- nez en Iglesias met hun toestel „Jesus del Gran Poder", die in Spanje opgestegen en in Zuid-Amerika landden, is gelukt. Zij landden veilig in Bahia (Brazilië). Uit China wordt gemeld, da' de regeering te Nan king officieel den oorlog aan Hankau heeft verklaard, f- De Chineesche en Japansche delegaties, welke con fereerden over de regeling van het Tsinanfoe-incident, zijn tot een accoord gekomen. Tokio heeft de ontrui ming van Sjantoeng toegezegd. WIJZIGING DER ZIEKTEWET. Aangezien de wijziging der Ziektewet, waaraan wij onlangs een overzicht wijdde, in de Tweede Kamer is behandeld, zijn er in den laatsten tijd tal van be schouwingen gehouden en Adressen tot de Kamer ge richt over dit onderwerp. Van werkgeverszijde kan men zich in groote lijnen wel met het ontwerp vereenigen. Dit neemt niet weg. dat er verschillende bezwaren bestaan tegen de ver hooging van het percentage der uitkeering van 70 op 80%, in het bijzonder voor wat de jeugdige arbeiders betreft. Men is van oordeel, dat het veel beter zou zijn, wanneer deze uitkeering althans voor de jeug dige personen belangrijk zou worden verlaagd, ten einde simulatie te voorkomen. Een belangrijk bezwaar heeft men tevens tegen het feit, dat de moederschaps- zorg in deze wet voorkomt. Veel beter zou men het achten, wanneer deze moederschapszorg in een geheel afzonderlijke wet zou worden geregeld. Ook achtte men het niet juist, dat bij de vorming van afdeelingskassen een voorafgaande stemming van het personeel moet plaats vinden en dat de ar beidersbestuurders van deze kassen slechts op voor dracht van de arbeidersorganisaties kunnen worden benoemd. Tenslotte heeft men bezwaar tegen het feit, dat personen, die niet meer in dienstbetrekking zijn, nog een maand lang verzekerd blijven, in het bijzonder wanneer deze personen zich als zelfstandig gaan ves tigen en dus voor rekening van hun vroegeren werk gever een uitkeering krijgen, wanneer zij een maand na hun ontslagname ziek worden. Het sedert eeuwen bekende en onovertroffen middel tegen HOEST, VERKOUDHEID en alle AANDOENINGEN DER SLIJMVLIEZEN. Prijs per kruik of flesch 65 cent RIDDERSTRAAT 18A ZW. HAARLEM TEL. 13310 ROUW- EN VOLGAUTO'S. HET ADRES VOOR CREMATIES EENIG ADRES IN HAARLEM VOOR UNIFORMWERK Specialiteit in VERPLEEGSTERS-, NURSE-, DIENSTBODEN. HUISHOUD- en INDUST RI E S C H O O L KL E EDING VOOR INRICHTINGEN, HOTELS EN PENSIONS VERTEGENWOORDIGER TE ONTBIEDEN Aan den anderen kant verheugt men zich van werk geverszijde over het feit, dat de collectieve verzekering mogelijk is geworden, en dat de Minister den kring der verzekering heeft beperkt tot de arbeiders in dienst van een onderneming en tot hen, die minder dan 3000.per jaar verdienen. Tegen dit laatste hebben de arbeidersorganisaties echter bezwaar. Zij wenschen de oorspronkelijke .regeling, waarbij alle personen in dienstbetrekking zonder inkomengrens verzekerd zijn. Verder wordt van arbeiderszijde er op aangedrongen, dat de werk gevers de volle premie moeten betalen en niet, zooals in het ontwerp is voorgesteld, dat de werkgever de helft van de premie van het arbeidsloon mag afhouden. De Minister heeft dit principe juist in de Wet Talma gehandhaafd, omdat hij het voor een goede werking der Wet noodzakelijk acht, dat de verzekerden zelf bijdragen in de kosten. Tenslotte zij nog vermeld, dat het Verbond van Ziekenkassen er tegen protesteert, dat deze kassen niet tot de verzekering zullen worden toegelaten. De Minister heeft ze echter geschrapt, omdat hij meende, dat bij een collectieve verzekering voor deze instituten geen plaats was, zoodat ook hier moet worden aange nomen, dat de Minister in deze zijn standpunt zal handhaven. (EEN APRILGRAP) door H. G. CANNEGIETER Het trof toevallig, dat Braatman op 1 April jarig was. Hij was tot nog toe altijd op 1 April jarig geweest, en elk jaar had deze coïncidentie weer aanleiding gegeven tot toe spelingen ten koste van zijn persoon. Het was, zeiden de tantes en oomes, die hem bij de namiddagthee kwamen ge- lukwenschen, de beste Aprilmop geweest, die geboorte van Bernard, hun neef. Want oolijker snaak was er in de wereld moeilijk te vinden. „De wereld" was het provinciestadje, waarin Bernard Braat man met zijn familie woonde. De familie Braatman muntte niet door ondernemingszin uit; er waren weinig Braatman's onder de uitvinders, ontdekkingsreizigers of handelskosmo polieten. De Braatmans namen genoegen met het bescheiden deel, dat hun provinciestadje ze opleverde en bleven daar hangen, de ééne tak in de houtzaak, de andere in de ambte narij. De mannen hadden geen reden om te veronderstellen, dat de meisjes buiten hun woonplaats geschikter voor huis vrouw waren dan die uit de stad en zoo trouwden ze met hun vriendinnetjes van school. En daar hun zusters even hokvast waren als de broers en dus vreemden geen kans gaven met hun bekoorlijkheid kennis te maken, bleven zij, oorzoover ze niet met een achterneef uit de plaats samen een huishouding opzetten, ongetrouwd. Derhalve had Bernard Braatman veel nichten en oude tantes, die hem, al of niet verzeld van haar echtgenooten, op zijn verjaardag kwamen gelukwenschen. Bernard was de uitzondering in de familie. Hjj was de eenige, die zich had aangetrokken gevoeld tot de vreemde wereld daarbuiten de stad; als reiziger voor de houtzaak had hij in zijn jeugd het heele land afgezworven; zelfs was hij over de grenzen geweest! Niemand van de familie nam dezen lossen krullebol au sérieux; men mocht hem wel om zijn gijntjes, maar vond hem toch eigenlijk een maatschappelijke mislukking, die de familie blameerde door zijn gebrek aan betamelijkheid. Het was niet voor niet, dat Bernard op 1 April was geboren. Hij kon het niet helpen; hij was hierdoor tot malligheid voorbeschikt. En zijn verjaardag leende zich telkens weer tot een algemeene voor den gekhouderij, waarvan Bernard het slachtoffer was. De verjaarsgrappen van de familie waren niet geestig. Ze kwamen telken jare weder op 't zelfde neer. De dikke tante Tonia gaf gewoonlijk het sein. „Wel, Bernard", zei ze, nadat ze Neef met een klapzoen geluk had gewensclit, „dat heeft je moedei toch knapjes uitgezocht. Ik denk, dat je vader, toen ze hem op 't kantoor de boodschap brachten, je bent immers zoo onverwachts midden op den dag geboren? tegen het loopmeisje ge antwoord zal hebben: April!" Neef Jonas, die kommies bij de belasting was, viel nu in: „Apropos, Bernard, heb je gehoord, dat ze belasting gaan heffen van de menschen, die op 1 April zijn geboren? 't Moet, zegt men, zijn voor een standbeeld, dat ze in Den Briel willen oprichten ter herinnering aan het ontzet." En als Bernard ,met de hoffelijkheid, die een gastheer be taamt, dan gedaan had alsof hij 't geloofde, barstte heel de familie in lachen uit en neef Jonas bulderde: „Maar man, heb je dan den datum vergeten!" Tante Adele bracht geregeld een stukje zeep, dat van mar sepein bleek te zijn; nicht Frederiek ontdekte even geregeld een scheur in het feestpak van den jubilaris en oom Arnoldus wekte met dezelfde werktuigelijkheid jaarlijks een oogen blik ontsteltenis met het bericht, dat er een groote brand bij den bakker was uitgebroken, en, als de tantes en nichten de flacons reeds trokken om een dreigende flauwte van schrik te bezweren, haastte de goedigaard zich, ze ge rust te stellen met de verzachtende toevoeging: „Ja, in den oven, ha-ha! Toen Bernard zijn veertigste verjaardag zou vieren, dacht hij met weerzin aan de op handen zijnde visite. Het begon hem allengs te vervelen, dit flauwe April-gedoe. Hij moest er wat op verzinnen, dat hij ditmaal een aardiger feest dan gewoonlijk beleven kon. Maar wat?! Gelukkig, hij was er! Eenige weken geleden had hij een radio-toestel gekregen en dit instrument zou voor de gasten een nieuwtje zijn. Oom Theodoor, de directeur van de hout zaak en als zoodanig het familiehoofd, althans van de hout zaak-tak, was dol op muziek en zou, wanneer de familie onderwijl aan het kwebbelen sloeg, wel stilte gebieden. Zoo kon het instuifuurtje genoeglijk voorbijgaan en zou het in elk geval zijn schadelijk karakter hebben verloren. Men zou aan het verband tusschen 1 April en de geboorte van Ber nard niet langer denken, afgeleid als men was door Tann- hauser of Carmen. Maar toen Bernard het plan met zijn vrouw besprak, ont goochelde deze hem als gewoonlijk. „Man", teemde ze, „je hebt er niet aan gedacht, dat het 's Maandags juist onder theetijd op alle stations het kinder uur is. En wat hebben ze daaraan?" Ja, wat hadden ze daaraan! Bernard was zelf kinderloos en kinderloos waren ook zijn verwanten. Kinderen kwamen in de familie Braatman niet voor. Men merkte ze tenminste nooit. Het was, alsof een Braatman onmiddellijk na de ge boorte een volwassen schepsel was geworden, vaardig om met den naam „neef", „nicht", „oom" of „tante" te worden aangesproken. Bernard was eigenlijk het eenige kind in de familie, of schoon zjjn veertigste verjaardag voor de deur stond. „Neef Bernard zal levenslang een kind blijven!", verzuchtten de verwanten hoofdschuddend, nadat ze uitgelachen waren om de pret, die het kind hun wederom had verschaft. Dus: geen radio! Als Aprilgrap-bestrijding kon helaas ook de radio geen dienst doen. Bernard moest opnieuw aan 't verzinnen gaan. En hij zétte zich aan het verzinnen. Zijn vrouw maakte zich ongerust over zijn stille buien; 't was, of hij teveel tobde; hij zag ook zoo bleek! En vaak had hjj, midden onder zjjn gepeins, van die zotte lachbuien, welke zijn vrouw opnieuw verontrustten, ofschoon ze veel van hem gewoon was geraakt. Dan meesmuilde hij maar. Wat had Bernard toch? Toen de instuif in vollen gang was en tante Tonia haar vast grapje op Bernard's ouders had getapt, begon oom Theodoor over de radio. En allen werden plotseling stil. Bernard's radio was de gebeurtenis in de familie geweest. Zoo'n ding, dat was nu juist iets voor dien onzinnigen Ber nard. Wat had je nu aan een radio? ,,'t Was toch maar na- maak-muziek", zei snibbige Suze, die zelf aan piano deed. En neef Jonas begreep niet, waar die Bernard het geld vandaan kreeg, want zoo'n installatie kostte toch 'n drie honderd gulden. Oom Theodoor was opgestaan en bekeek met nieuwsgierige blikken het instrument. „Zou je 'm niet ereis kunnen laten spelen?", vroeg hjj zoo langs zjjn neus weg. „Als de gasten daar geen bezwaar tegen hebben?", ant woordde Bernard onverschillig. „Ja-toe! neef Bernard, een mopje radio!", vleidde nicht Frederiek. En eensklaps verrast, dat ze een object had ge vonden voor een variant op de eeuwige scheur in het pak van den jubilaris, voegde ze er aan toe: „Maar gunst, Ber nard, zie je niet dat er een scheur in het deksel is van je kast? Aprillü!" „We zullen hem aanzetten. Attentie, dames en heeren!", riep Bernard gewichtig. En een teemende ouwe-jongejuffrouwenstem galmde door het vertrek: en dan heb ik nog wat te zeggen voor de lieve kindertjes Baartman. Kinderen, ik feliciteer jelui met Ber- nardtje's verjaardag en ik hoop, dat jelui vanmiddag een prettig partijtje zult hebben. Ik kan me zoo voorstellen, hoe gezellig jelui 't allemaal met elkaar hebt. Ja, 't is, of ik er zelf bjj ben. Ja-ja! ik zie jelui allemaal zitten bjj 't ganzenbord. Gelooven jelui het niet? Nou dan, zal ik ze eens op noemen? Dan zul je zien, dat tante Koos alles van jelui weet. Dan zie ik allereerst die schat van een Tonia. Tonia, Tonia, meid, je moet toch oppassen, dat je niet te veel suikertjes eet. Hoeveel pond weeg je eigenlijk wel, lieve dikkert! Denk toch een beetje om de slanke ljjn, schatteboutje!" „Wel allemachtig!", bromde oom Theodoor. „En nu zie ik een jongetje met een kort broekje en bloote knietjes en een dot van een buisje aan. Ja, dotje Jonas!, dat ben jij. Je bent een reuze-lief kereltje, vent!, maar ze hebben me verteld, dat je teveel drinkt. Drinken is gezond, maar met mate! Onthoud dit van tante Koos, Jonasje! Eet liever een peer of een sinaasappel, dat helpt net zoo goed voor den dorst als al dat koude water. Daar krijg je maar buikpijn van. Zul je 't onthouden, lieverd!" „Nou zeg, Jonas, onthoud het!", onderbrak oom Arnoldus. „Water, ha-ha! Klaar water met suiker, bedoelt ze". Neef Jonas, die een echte pimpelaar was, vond het heele- maal niet pleizierig en had lust op te staan, die vervloekte radio ineen te trappen en te verdwijnen. „Jonas! daar ga je!", riep tante Adele, en dronk hem ironisch toe met haar kopje thee. De zoetelijke preekstem van de kinderjuffrouw ging door: En zal Suusje geen ruzie maken vanmiddag en 't feest niet bederven? Ja-ja, lieverdje, zeg nu maar niet, dat je nooit snibbig bent, want tante Koosje weet alles. Als je je betert en heel zoet bent, komt tante Koos ook op jou verjaardag, hoor meid En zoo kregen allen op de kindervisite hun beurt. Toen tante Koos afscheid genomen had en neef Bernard de radio had uitgeschakeld, ging hjj breed-uit in zijn club-fauteuil zitten, wreef zich de handen en keek met zjjn glundere oogen de gasten aan, die verbluft voor zich uit staarden en niet wisten, of ze lachen dan wel boos wezen moesten. „En hoe vinden jelui nu mijn radio, kindertjes!", galmde Bernard, de juffrouw nabootsend. „Da^ een knap stuk werk", grinnikte oom Theodoor, „maar hoe wist die juffrouw dit allemaal?" „Da's nou ereis mijn April-mop geweest", brulde Bernard. ZATERD Verqadering van d 28 Maart 1929 Aanwezig alle leden Voorzitter: de Burg Punt 1. Ingekomen Voor kennisgeving a. de dankbetuigin voor het verleenen Publieke Werken. b. het bericht van hebben hunne beslis tot overnemen van het in erfpacht afst de Provincie voor c. het verslag ove scholen D en E. De Coöp. Woningl W.A. (Wettelijke woningbouw gesch schikking te stellen Te gelegener tijd Zc gehouden. Het verzoek van mendaalsche politii woninghuur, wordt B. en W. ontvang een monteur-chauff en een leerling-bar p. w. Eenige nagekomen stel van B. en W. per jaar te garand' de exploitatie van binding van haar b tot na afhandeling Punt. 2. Overnam berg en langs den De heer Prinsenbe Zonder verdere c Raad B. en W. b< teerde Staten der wegen, op een siti aangegeven, van Park „De Kieviet nemen onder de le. de Gemeente tueele voorwaard: Rijnland of andere pij ter zake van c berg mochten hebl 2e. de Gemeenti leenen van het ve de rooilijn, door n wen op een afsts breeden weg, die waarmee de weg 3e. de gemeente en de westzijde v; tatiemaatschappij Punt 3. De Raa overeenkomst te aan de gemeente legen voor den Z De Staat verhuur in huur aanneem ieder ander, beh< een gedeelte, ter behoeve van het koetsen en klein' door een onderpa der zee in de ge ongeveer vier dt strand tot die ge tijd van vijf jaren 30 Juni 1934 voc per jaar, te betal alzoo voor het e tore van den ont te Haarlem en vc Het gedeelte str, heeft, blijft beho gen, gratis toega plaats, rustplaats, op een medeget terwijl een vold< laten voor de pa krijgsvolk; het pi belemmerd. Bij overtreding ol beoordeeling vai valt de pacht o gemeentebestuur verplichting der over het dan loc Wanneer de be veertien dagen r de huurprijs, zoi noodig is, verho ingegane maand voor een volle De Staat is be' daartoe gedane digen, zonder d aanspraak op v kunnen maken. Indien van deze bepaalt de Mi schuldig is over

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1929 | | pagina 2