Denken en Leven Plaatselijk Nieuws Allerlei S KERKPLEIN 12 trekken, nadat hij van de armoede van haar familie heeft gehoord, maar die daarna toch weer terug keert en wien ook veel leugens zijn verteld. De dochter is dan in hem teleurgesteld en geeft er de voorkeur aan haar kind zonder vader te zien. Door dit familiedrama heen speelt Eva Bonheur, de met hen onder één dak wonende buurvrouw en geldschiet- ster, hebzuchtig, ijverig en bang en toch ook weer een beetje zielig. Esther de Boervan Rijk verstaat deze rol in de perfectie. Het is altijd weer een lust haar prachtige typeering van een dergelijke figuur te zien. De vader werd goed gespeeld door Ko Arnoldi. Deze figuur verveelt ons op den duur, maar zooals hij was heeft Heijermans hem gewild en Ko Arnoldi kan dit dus niet helpen. De overigen waren middelmatig. Het decor was heel goed maar de Schouwburg trooste loos leeg. Heeft men al te veel goedkoope voorstellin gen gehad of is schoonmaak de oorzaak daarvan? Dr. S. Koperberg: Romeinsche cultuur. Uitg. Maatsch. v. Goede en Goedkoope lectuur, Amsterdam. Reeds de kalme en eenvoudige manier van vertellen, die dr. Koperberg blijkbaar eigen is, maakt het lezen van het werk tot een genot. Cultuurgeschiedenis om vat zooveel. En niet iedereen verstaat het in een be trekkelijk kort bestek uit het vele juist dat te kiezen, dat een bepaalde lezerskring een duidelijk beeld van het geheel geeft. Het komt ons voor, dat dr. Koper berg hierin bijzonder geslaagd is. Het werk begint met een uiteenzetting van de grond slagen, waarop cultuur berust. Deze zijn ten le.: de eigenaardigheden van het volk, zijn karakter en aan-, leg, lichamelijke en geestelijke eigenschappen; ten 2e: bodem, klimaat, omgeving; het millieu dus; ten 3e: de oeconomische omstandigheden. Wanneer eenmaal de aandacht op deze factoren is gevestigd, beantwoord de lezer gemakkelijk voor zich zelf de allicht opkomende vraag: waarom bij de Ro meinen zóó en bij anderen weer anders. Een vraag die wij vaak hooren en onder allerlei omstandigheden en die in onzen tijd van zoeken en overtuigd willen worden, gerechtvaardigd is. t Is dan ook een dubbele verdienste, wanneer een werk als dit niet slechts interessante geschiedkundige gegevens verschaft, doch deze zóó brengt, dat ze begrepen en verwerkt kunnen worden. Achtereenvolgens zijn in de verschillende tijdperken besproken: Maatschappelijke verbanden en staatsin richting, de Rechtspraak, Kunst en wetenschap, en Godsdienst. Prachtig komt in al deze besprekingen uit, de groote liefde van de oude Romeinen voor alles wat practisch was. Zoo b.v. wat de rechtspraak aangaat, een der noodzakelijkste voorwaarden van vooruitgang voor zelfs den meest primitieven vorm van maatschappelijk leven. Uit het hoofdstuk over kunst, wil ik vooral de aan dacht vestigen op hetgeen hier op het gebied van bouwkunst geboden wordt. De toch al talrijke illustra ties zijn nog aangevuld door foto's, genomen door mevrouw L. KoperbergBaanders. zoodat de lezer overtuigd kan zijn, dat hij afbeeldingen te zien krijgt, die nu eens niet in alle bouwkundige werken te vinden zijn. Een chronologisch overzicht, register en een los bij gevoegde kaart van het Romeinsche rijk onder Augus tus (met invloedssfeer) voltooien het werk verder. Het werk is ook in den handel, doch alleen in keur- band, a 3.50. H. Zondervan: Het spel bij dieren, kin deren en volwassen menschen. Uitg. Mij. v. Goede en Goedkoope lectuur, Amsterdam. Wie zich nog nooit ernstig verdiept heeft in het vraagstuk van het spel, zal stellig verwonderd staan reeds bij het lezen van de inhoudsopgave van dit boekje. We weten, dat er spelen zijn voor volwassenen: ten nis, korfbal, kegelen, golf, biljart, enz. We weten, dat meisjes met poppen spelen, jongens met soldaat jes. We weten ook hoe leuk de fantasie bij kinderen werkt. Hoe b.v. van stoelen en bankjes een heusche! auto gebouwd wordt, die tot trein uitdijen kan, als moeder ,,een heele goeie bui" heeft en goedvindt, dat ook nog de stoelen uit het spreekkamertje gehaald worden. Een tuut-tuuttuut-tuut"! voor de auto, een fluitje voor den trein, en puffend en rammelend gaat 't vehikel „er van door", als de-kermiswagen met de verschuifbare plaatjeswand, die ons voor een kwartje op een reis door Zwitserland tracteert! Dit en nog veel meer weten we. Maar hebben we ons wel eens afgevraagd wat de oorsprong en de betee- kenis van het spel is? Op dit terrein van onderzoek wil dit werkje een voor lichting zijn. Alles in de natuur heeft een doel. Dus ook het spel. Wie dit werk ernstig doorleest zal stel lig zijn inzicht in vele levenverschijnselen en levens uitingen verdiepen. Hoe meer we bewust leeren waar nemen, des te intenzer genieten we den grooten na- tuurrijkdom om ons heen. De vele illustraties maken het boekje dubbel aantrek kelijk. JEANNE VEEN. ..Focus", het steeds goed verzorgde tijdschrift onzer amateur-fotografen, brengt in het laatst verschenen nummer een artikel over het monteeren van lantaarn plaatjes door J. J. Hansma. Daarin worden allerlei aardige, practische wenken gegeven, die voor iederen amateur-fotograaf van het grootste nut zijn. De bekende Hollandsche onderzoeker G. O. 't Hooft schrijft een artikel over het gevoelig maken van chroomgelatine voor oranje en rood en de toepassing daarvan bij kleurenfotografie. Hier komt in behande ling een geheel nieuw gebied der wetenschap, dat voor de druktechnieken en de kleurenfotografie van de grootste beteekenis worden kan. Onder de amateur-fotografen breidt zich de kinemato- grafie krachtig uit. Het is ook een aardige liefhebbe rij zelf films van familieleden en kennissen te maken. Tot heden werden de opgenomen films meestal nog door de fabrieken afgewerkt, doch in dit „Focus" nummer beschrijft O. K. v. d. Kamp een eenvoudig procédé om dit werk zelf te kunnen verrichten. Dit „Focus'-nummer brengt een achttal groote, bij zonder mooie platen, ditmaal van Oostenrijksche amateur-fotografen, waaronder een bijzonder treffende foto van een natte straat met dooiende sneeuw, waarin een auto komt aanrijden. Het is een fijn stemmings beeldje. Verder is er een aardige foto van een meisje, dat haar poppen verzorgd, getiteld „Een onrustige nacht". Voorts een merkwaardige „Winterstudie" door Viktor Kammerer. In de „Geïllustreerde Critiek" verschijnt een drietal mooie foto's, dat opbouwend critisch besproken wordt, onder den titel „Eenheid en Insluiting" Verder bevat dit nummer nog talrijke kleine rubrieken en practische wenken. Nu is het in gang. Zooals we reeds de vorige week schreven, worden op initiatief van onze jeugdigen plaatsgenoot A. Zondervan door scholieren van Mid delbare scholen in Nederland gelden bijeengebracht voor het bouwen van een motorreddingboot. Deze reddingboot zal dan bestemd worden voor de Noord en Zuid-Hollandsche Reddingmaatschappij. Er is al een groot bedrag voor bijeen, maar nog lang niet ge noeg. Een motorreddingboot kost 60 a 70.000 gulden en zoo'n bedrag is maar niet een, twee. drie bij el kaar. De aula van het Kennemer Lyceum werd be reidwillig afgestaan voor een propaganda-avond. De avond werd gevuld met voordrachten en muziek, Dr. J. P. Thijsse sprak over de stoere lieden, die altijd klaar staan, ook in vliegend stormweer, om als sche pen in nood verkeeren desnoods met levensgevaar hun in nood verkeerende medemenschen te hulp te snellen. Zij zijn de helden der zee. Het zijn de beste Nederlanders die we hebben. We moeten ze in eere houden. Ik ken ze van nabij, zoo sprak Dr. Thijsse, ik noemde ze helden, maar daar wilden zij niets van hooren. Het is onze menschelijke plicht, zoo zeiden ze. Wat hebben die mannen altijd gewerkt met be scheiden materiaal. Hoe heerlijk is het nu, dat de jongeren van Nederland, de handen aan den ploeg hebben geslagen om hun goed materiaal te geven! A. Zondervan heeft dien avond een opwekkend woord gericht tot alle scholieren van M. Scholen om zooveel mogelijk bij voetbal en andere wedstrijden voor de boot te collecteeren en comité's op te richten. Gelden kun nen voor dit doel gezonden worden aan A. Zonder van, Kennemer Lyceum te Overveen of naar het bij kantoor der Haarlemsche Bank, Bloemendaal, Giro 12048. Dr. de Vletter besloot met een korte rede, waarin hij dank bracht aan allen die aan dezen goed geslaagden avond, die een ernstig karakter droeg, hadden medegewerkt en hoopte dat de jonge vrienden spoedig hun plannen verwezenlijkt zouden zien. Er zij nog vermeld, dat de avond geopend was met een samenspraak tusschen den heer Vogt (A. V. R. O.- leider) en schipper Kramer uit IJmuiden. Deze samen spraak, in de studio te Hilversum gehouden, kon door de aanwezigen in de aula door middel van een aan gebrachte Radio-installatie gevolgd worden. De Alg. Radio omroep had de taak op zich genomen het ge sproken woord en de muziek uit te zenden. We hopen dat een en ander zijn goede uitwerking niet zal missen. Politiek en nog iets beters. Na een 2de aankondi ging had in Hotel Vreeburg Zaterdagavond de bios coopvoorstelling plaats, gegeven door de eerste Ned. Filmonderneming (in naam), maar in werkelijkheid door de Democratische partij, destijds opgericht door Prof. Heeres. De zaal was gevuld met leege stoelen, waarvan er om 8 uur nog maar 16 bezet waren. Zon der muzikale begeleiding bracht: ons het trilbeeld als no. 1 van het program een gedrukte tekst, bevattende een groot aantal beloften der Democratische partij, zooals algemeene ontwapening, afschaffing van leger en vloot, enz. Na een 20-tal beloften doorworsteld te hebben was het een opluchting voor ons toen we lazen: „Nu gaan we eerst plaatjes kijken". De plaat jes bestonden uit eenige woeste zeeën, waarbij dé golven hoog tegen de pieren opspatten. Hierna weder om een reeks beloften, waarbij we een neiging tot geeuwen moeilijk konden onderdrukken. Hierna eenige kiekjes uit Australië, waarin eenige struisvogels niet ontbraken en ons getoond werd. hoe deze vogels ter- wille van een groot aantal dames van hun mooie veeren beroofd werden. Als tweede rolprent een hon denfilm. Maar geen gewone honden. De dieren, die in deze film een groote rol spelen, zijn de bekende St.- Bernardshonden. We zien hoe deze trouwe en schran dere dieren een persoon redden, die in de met sneeuw bedekte bergen verdwaald is en van uitputting, hon ger en kou is neergevallen. Zij likken hem, terwijl zij het slachtoffer door middel van hun lichaam verwar men. Reageert de verongelukte hier niet op, dan gaan de goedige dieren hulp halen, terwijl er een bij het slachtoffer blijft waken. Voor den ingang van het Sl.-Bernardusklooster gekomen gaan. de honden zit ten en vertellen door een aanhoudend geblaf den mon niken. dat zij een mensch gevonden hebben. Een groot aantal monniken maakt zich nu op naar de plaats des onheils. Zij worden er door de honden heen gebracht. Door inwrijving met sneeuw en toedienen van cognac tracht men de levensgeesten van den onbekende op te wekken. Is dit gelukt, dan wordt hij naar het klooster gebracht, alwaar hij verder verzorgd wordt. Dit is een film, waarbij de liefde van den mensch voor het dier aangewakkerd wordt en waarbij ons groo ten eerbied afgedwongen wordt voor de monniken, die dit reddingswerk uit zuivere menschlievendheid. volbrengen en er nooit iets voor terug willen ont vangen. Het hoofdnummer: „De Wapens Neer" is ons bitter tegen gevallen. Geen wapengekletter, geen slagvelden, geen gevecht van man tegen man, niets zagen we van dit alles, alleen eenige uiteenspattende bommen en granaten en een hardloopende vijand, dié zonder tegenstand 't land binnen komt en 'n oude molen, be woond door een molenaar met gezin, in beslag neemt. Daar spelen zich eenige scènes af en het eind is, dat de molen in brand gestoken wordt. We zagen geen oorlogsgruwelen of misdaden en dit moet men zien om in geestdrift en met vollen afschuw uit te kunnen schreeuwen: DE WAPENS NEER! Deze film is dezen titel niet waardig. Wat ons alleen bij deze rol prent aantrok was het goede spel der artisten. Frissche jeugd. Op 2en Paaschdag zal op het ter rein achter Hotel Zomerzorg een dansmiddag ge houden worden door verschillende groepen der A.J.C, We kunnen dus weer eens echt genieten van de Folkloristische dansen, die eenig in hun soort blijven. Voor muzikale begeleiding wordt zorg gedragen; deze bestaat uit viool, harmonica en orgel, het laatste in strument is vrijwillig afgestaan door den heer Ko- zijnse uit Santpoort. Aanvang van den dansmiddag 2 uur. Toegang vrij. We hopen dat de deelneemsters en deelnemers goed weer zullen hebben. Haarlemsche Bankvereeniging N.V. in de op 28 Maart 11. gehouden Buitengewone Algem. Vergadering van aandeelhouders werden de voorge stelde statutenwijzigingen goedgekeurd. Als van ouds. Op eersten Paaschdag zullen op de oude begraafplaats des morgens te 8 uur alhier door het Chr. Fanfarecorps „Sursum" eenige iederen ge speeld worden, betrekking hebbende op het Paasch- feest. Op den hoek van den Bloemendaalscheweg en den De Genestetweg had Vrijdagmiddag een botsing plaats tusschen 2 auto's. Oorzaak was, dat de bestuur der van den auto, die van links kwam, den anderen wagen, die den De Genestetweg uitreed, niet liet pas- seeren. Van de eene auto was een lantaarn verbogen, terwijl een der voorbanden een weinig beschadigd was, De andere wagen had meer schade. Een ge scheurde voorband, verbogen spatbord en een de fecte stuurinrichting. Door Gebr. Beekman werd de wagen weggehaald. Bevorderingen in het Brandweercorps. Met ingang van 20 Maart 1929 zijn door de Vrijwilli ge Brandweer van Bloemendaal bevorderd: tot Commandant: de heer J. D. Meeuwig; tot Onder-Commandant: de heer F. J. Cassee; tot Brandmeester: de heer Adr. Cassee; tot Brandmeester: de heer G. Vries. De heer Ir. W. G. L. Brunings, die ruim drie jaar het Commandantschap bekleedde, zag zich genood zaakt. wegens vertrek naar elders, voor deze functie te bedanken. Hij is door het corps feestelijk gehuldigd. EEN NIEUW GELUID. Met groote belangstelling nemen wij kennis van de volgende beginverklaring van den Kiezersbond voor Nationale Eenheid en Vooruitgang. Een groep van kiezers, die zich zeer onvoldaan ge voelen ten aanzien van het bestuur van Rijk, Provin ciën en Gemeenten, alsmede naar aanleiding van de gestie van politieke partijen en hare voormannen, heeft zich aaneengesloten en heeft opgericht den „Kiezersbond voor Nationale Eenheid en Vooruit gang." Het was den oprichters bekend, dat eenzelfde ge voel van onvoldaanheid, ja, van afkeer van alles wat naar politiek riekt, zich van vele andere kiezers had meester gemaakt, en zij achtten het allerminst in het belang van ons volk, dat een zoo breede schare van ontevredenen zou worden onverschillig voor de wijze, waarop de overheidstaak wordt vervuld. Door zich af zijdig te houden, zou men de macht versterken juist van die personen, wier invloed men als schadelijk beschouwt voor de politieke zeden, en zou men toela ten dat zij een ongewenschten drang bleven uitoefenen op de daden der overheidspersonen en deze zouden nopen, dikwijls uit louter politieke overwegingen, tot een slap en duur beleid. Daarom heeft de nieuwe groep gemeend een po ging te moeten doen, ten einde voor de hier bedoelde kiezers de 'gelegenheid te openen, hun gevoelens tot uiting te brengen in een kring van gelijkgestemden, en die gevoelens om te zetten in daden. Zullen deze daden effect hebben, dan zal één daarvan moeten zijn het indienen van een candidatenlijst voor de, in dit jaar te houden verkiezingen van leden der Tweede Kamer. Immers voor elke andere uiting van activi teit zijn naar het oordeel van het tot den Bond toe- getredenende met kamerzetels en kieskringcombi naties goochelende partijbestuurders, wier politiek of financieel eigenbelang daarbij maar al te vaak betrok ken is, ongevoelig geworden. De bestaande toestan den leiden ertoe, dat het kleine groepjes van personen zijn, die in het geheele land beslissen, op welke can- didaten de stemmen zijn uitgebracht, en niet de kiezers zeiven. De nieuwe organisatie wil niet zijn een politieke partij in dien zin, dat haar program beperkt wordt door enge, kunstmatige grenzen, zooals veelal bij de bestaande partijen het geval is. Zij erkent niet de oude tegenstelling rechts-links als richtlijn voor hare wen- schen. In geen geval zal haar actie dus worden be- heerscht door het misbruiken van den godsdienst, waardoor reeds zooveel onzalige strijd en schadelijke tegenstellingen in ons land zijn ontstaan. Volgens zijn beginselverklaring, streeft de Bond naar de hoogst bereikbare stoffelijke en geestelijke welvaart van het geheele Nederlandsche volk, en zal hij de verkiezing bevorderen van candidaten, die zich hebben bereid verklaard, als leden van de Staten- Generaal, de Provinciale Staten en de Gemeenteraden de belangen te behartigen van alle staatsburgers en ingezetenen van Nederland, met terzijdestelling van persoons-, groeps- en partijbelangen. De praktijk van het huidige kiesstelsel is geworden, dat de candidaten den politieken zetelbuit eerst on derling verdeelen en het overschot goedgunstig toe stoppen aan die partijgenooten, van wie zij geen tegenwerking, gevaarlijk voor het bereiken van hun doel, hebben te vreezen. Helaas stemt dit doel niet altijd overeen met het algemeen belang. Daarom dient aan de kiezers een grootere invloed te worden gegeven op de keuze der af te vaardigen personen. Opheffing der bestaande bezwaren zal tevens verbetering der politieke zeden bevorderen en tegengaan het afkeu renswaardige naar voren dringen van beroepspolitici, die in het waarnemen hunner functiën in de eerste plaats zien een middel tot verbetering van hun maat schappelijke positie. Doch niet alleen als rem tegen de baantjesjagerij. wil de Bond er zich tegen verzetten, dat één persoon verschillende functiën tegelijkertijd bekleedt, maar ook om te bevorderen, dat de afgevaardigden hun geheele persoon zullen kunnen geven aan de ge wichtige taak, die in vele gevallen reeds het vervullen van één ambt hun oplegt. Hiervan mag dan tevens pen betere en meer onpartijdige behartiging der ovet I heidsbelangen worden verwacht. Als eerste punt komt op het program van actie voot| herziening van het tegenwoordige kiesstelsel, waarb 1 zich onmiddellijk aansluit het tweede programmapunt I dat gericht is tegen de onbeperkte opeenhoping Vfl. 1 salarissen en hooge, in korten tijd bereikbare penj sioeneq, als die van minister, kamerlid, lid van Gede puteerde Staten en wethouder, soms verhoogd met noJ andere inkomsten uit de openbare kassen. Andere punten van het program van actie hebbes I de na te noemen strekking. Sterke beperking del enorm gestegen uitgaven, die het gevolg zijn van de zoogenaamden vrede op onderwijsgebied. Grootere bezuiniging in het beheer van Rijk, Provin.l ciën en Gemeenten, binnen korten tijd door te voeren' Overbodige overheidsbemoeiing worde tegengegaan® waar mogelijk opgeheven, nadrukkelijk wordt in dj toelichting tot dit punt evenwel opgemerkt, dat daar l mede niet wordt beoogd vermindering van redelijk tj achten salarissen van het thans in dienst zijnde overJ heidspersoneel. Behalve voor belastingverlaging, behooren de vrij.l komende gelden te worden besteed voor billijke soci l ale voorzieningen, waarbij het eerst wordt gedacht aasl de verhooging van het ouderdomspensioen. Tegen overdreven eischen van het publiek en gl het bijzonder van de beroepspolitici neme de OverheiJ een krachtige houding aan. Het vrijhandelstelsel blijve gehandhaafd. Zoolang de denkbeelden van den Volkenbond ii;.| zake ontwapening niet zijn verwezenlijkt, dient tul handhaving onzer neutraliteit een weermacht instandl te worden gehouden. Nederland streve in den Voll kenbond krachtig in de richting van een zoo sterj mogelijke vermindering der bewapening. En eindelijk: verbetering der huwelijkswetgeving.! Voorzitter van het Voorloopig Bestuur van der,| Bond is de Heer B. Niewold te Amsterdam. Het secretariaat is gevestigd: Prinsengracht 1-621 Amsterdam. TEGEN HET KOOPEN EENER ORDE. Een orde op de borst, Een lint in 't knoopsgat, man, Dat is juist wat mij lijkt, Daar spreekt de wereld van. De roem is 't, waar 'k naar haak En 't is mij om het even, Of 'k zus, of zoo al ben, In mijn bijzonder leven. Een lintje imponeert En legt een soort cachet, Op ieder die het draagt. Ja zelfs wel op 't sujet, Dat elke minnedaad Zoo prachtig kan maskeeren En toch door geldsvertoon, Zich als „de man" laat eeren. Men ziet nu eenmaal ruim. Waar 't ordegeven geldt. Wat zilver in de hand, Wat vlijends opgesteld, Wat voorspraak van een vriend En't lintje is gewonnen! Gewonnen? Neen mijn vriend. Ik zeg: „ook weêr geronnen Zoo ook Uw levensweg Geen effen pad ons toont. De orde, 't loon des roems, (Waar ook de deugd in troont). Treft roem, moraal en deugd Als onafscheid'lijk samen. Beschouwt men zoo het lint, Dan kan men 't loon beamen. Hij die het lint verlangt En daarmeê pronken wil, Bedenke, dat hij dan Van elke wufte gril, Van ied're slechte daad Zich rekenschap moet geven, Wil hij steeds blijven staan. Op 't pad van 't roemrijk leven. J. L. KINGMA, vmmatimmaeismmmmm DE STIJGENDE BATE DER SCHATKIST UIT INVOERRECHTEN. Naast bezuinigingsmaatregelen hier en daar is d verbetering van den toestand van 's lands financiën i« I de laatste jaren vooral te danken aan de sterk ge stegen opbrengst der belastingen, waarvan enkele be staande trouwens werden verhoogd en nieuwe inge-1 voerd. De totale druk van alle Rijksbelastingen, aldusJ de Centrale Commissie der Nederlandsche Maatschap pij voor Nijverheid en Handel; is nog zwaarder dan in 1924, niettegenstaande de belastingverlaging van I de laatste jaren. Wel zeer sprekend is de verhooging van de brengst der invoerrechten onder Minister Colijn in hei algemeen van 5% tot 8% verhoogd. De opbrengst voor 1924 was rond f 35.765.000.voor. 1929 wordt dit geraamd op niet minder dan 62.000.000.—Minister Colijn was destijds dan ook wel zeer aan den beschei den kant, toen hij op een bate van 12 a 15 mïllioen I gulden rekende als gevolg van zijn voorstel tot ta-1 riefsverhooging. Intusschen zitten we met de verhoogde rechten en I voor verlaging \foelt de tegenwoordige Regeerinj blijkbaar niets. Zij meent, dat een verlaging der in voerrechten reeds hierom niet in aanmerking konten kan, wijl het bedrijfsleven niet gediend is bij voort durende elkaar snel opvolgende wijzigingen van tarief. Hier hebben wij één van de grootste bezwaren tegen tariefsverhooging. Men komt er betrekkelijk zo° gemakkelijk aan, dat hebben wij hier te lande ook ge zien bij de nieuwe Tariefwet-Colijn, maar men komt er niet zoo gemakkelijk af. Programma voor M B.F.C.Haarlei BaarnZandvc D.E.C. heeft zich de en slaagde er ook slaan, hoewel dit sle krachten. De D.E.C nu toe te zien, hoe Tegen Baarn ging 1 leien dakje, en dat veel minderen vorm tegen Bloemendaal. sprekende overwinn: kracht van het Baai zijn, in 't begin va: bij elkaar gegaard B.F.C. bevestigde di teel van haar uitga successie een overw in Sloterdijk op de er langen tijd preca de radicale bewijzei hooren. De wedstrijd Velo? van eerstgenoemde zuurt niet! Haarlem gaat een spelen. We hadden dat B.F.C. momentc nog komt, dat ze ir moeden, dat talrijke vergezellen, en aan zal het dan ook in niet ontbreken. Een nitief uit. We vreez zal hebben, waarme pioen-inspiraties dei begraven zullen wc a.s. 40-jarig jubileu ré entrée in de eersi Zandvoort zal wel waardoor de geel-1 ranglijst zullen vero De lagere elftallen Schoten 2Bk Bloemendaal 3- Bloemendaal 4- Spaarnevogels- WETENSW AARDIGHEDEN Is het U bekend: dat de Italiaansche vlieger Passaleva een nieuw hoogterecord op zijn naam bracht, door een hoogte te j bereiken van 6523 meter? dat het vorige record van 5980 meter op naam van een Franschman stond?

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1929 | | pagina 4