M De blinde oudejaa: 8 t i -V OUDE EN NIEUWE JAAR TE BLOEMENDAAL. Een econoom van beteekenis, Gustav Cassel, schreef dezer dagen, dat over de geheele wereld de Staten hun werkelijke plichten verzuimen, en tegelijkertijd begeerig grijpen naar iedere ge legenheid om gebreken die behooren tot het privaat-economische leven tot zich te trekken. Lees voor Staten: gemeenten, dan zou deze uitspraak door tal van Nederlanders onder schreven worden. De Nederlander is nog steeds niet bereid zich aan het staatssocialisme gewon nen te geven. Ons heeft nooit, noch het uiterste van staatssocialisme, noch het uiterste van wat men heel eigenaardig noemt particulier „initia tief", op economisch gebied, het eldorado toege schenen. Kan men zich indenken, dat de Kon. Ned. Paketvaart, de Mij. Nederland, de Neder- landsche Scheepsbouw de Veemen, de binnen- schipperij, om maar eenige voorbeelden te noemen, aan de gemeenschap zoovele nuttige diensten zouden hebben bewezen als ze Staats bedrijven waren geweest? Maar aan den anderen kant: welke privé-burger zou in dezen tijd nog het „initiatief" nemen om de post aan huis te bezorgen, het vuilnis op te halen, wegen aan te leggen en schoon te houden, waterleidingen te exploiteeren e.d. Onze indruk is, dat het nieuwe, vandaar het woord „initiatief", altijd zal blijven komen van den persoonlijken uitvinder, ontdek ker, durver en werker en dat de gemeenschap, althans die harer organen, welke niet voor econo mische doeleinden in het leven geroepen zijn, zich zonder al te groote schade voor de maatschappij alleen met het economische leven mag bemoeien op gebieden waar een dringende nood een onver wachte voorziening vereischt. Een eigenaardig voorbeeld daarvan treffen we in Bloemendaal aan met de B.A.I). Die dienst is kunstmatig in het leven geroepen. Het aardige particuliere Olie-lijntje ZijlbrugSantpoort zou vernield zijn geworden als de geforceerd-geboren dienst VogelenzangProv. gesticht in andere handen ware geraakt. Dus moest de heer Olie: le. te laag inschrijven, 2e. zonder morren iedere voorwaarde die het gemeentebestuur in zijne concessie neerlegde met een vriendelijk gelaat aanvaarden. Doch het is onze bedoeling niet aan het eind van het jaar droefgeestig te doen. Op het Raad huis in Bloemendaal zetelen redelijke menschen en ook voor de puzzle: de B.A.D.-lijn aanhouden, op hoop dat ze inburgert, en dan t.z.t. zich zelf bedruipt, maar het bedrijf inkrimpen zonder dat de ondernemer schade lijdt, bestaat eene op lossing. Het is overigens opwekkend wat hier het Oude Jaar heeft opgeleverd. Het geestelijk leven blijft zich uitbreiden al beperkt het zich tot dusver vrijwel tot kerken en kerkelijke vereenigingen. In het bijzonder bloeit het Jeugdwerk, ook, althans aanvankelijk, een vrucht van particulier „initiatief". Het mooiste zou zijn als de geeste lijke vaders van dat werk er iets op konden vinden het ook productief te maken. Naar het uiterlijk gaat onze gemeente niet achteruit. Men komt weer tot den rustigen stijl van witte land huizen terug (Belvédère, Caprera en andere)de wegen worden verbreed, maar de particuliere buitens en tuinen blijven goed verzorgd. Het aantal welvarende en autorijdende inwoners groeit week aan week. De gemeentebedrijven, met een beheer dat zoo veel mogelijk tracht dat van particuliere ondernemingen op den voet te volgen, maken goede zaken. Van corruptie onder onze ambtenaren wordt niet gehoord. Een zieke steê in het gemeentelijfde Oranje-Nassau-buurt is zwaar onder doktershanden, de raadhuis- quastie in beginsel definitief en con amore op gelost, zoodat thans rustig kan worden gewerkt aan degelijke voorbereiding, bosch en plant soenen goed in orde, een hertenkamp gesticht, alle eigendommen van een andere gemeente in Bloemendaal aan Bloemendaal overgegaan, de werkwijze voor werkverschaffing bevredigend. Ziedaar een lijstje van gebeurtenissen, die aan het einde van het jaar bij den Burgemeester en zijn medeleden van het Dag. bestuur, bij de raadsleden en de ambtenaren van allen rang op oudejaarsavond onder kastanjes en punch, of eenvoudig maar met een pijp aan den kachel, een glimlach van zelfvoldoening om de lippen mogen wekken: Bloemendaal is in 1929 werkelijk vooruitgegaan. Gaat de gemeente ook in 1930 weder een goede toekomst tegemoet? Wij meenen van wel. Met de volledige afwik keling der „annexatie", het Raadhuisbesluit, de weer in gang zijnde trek naar Bloemendaal toe, gaat onze gemeente eigenlijk een nieuw leven binnen. Schaduwen zijn er altijd. De verzorging van onze openbare werken liet uit aesthetisch oog punt te wenschen over, de prikkeldraad-gemeente houdt er ook een palen- en bordensysteem op na, dat wel de zucht naar orde verraadt, maar niet die naar schoonheid; het vraagstuk van bebou wing van den Zeeweg (o.i. cf. Strijbos, den natuurvriend, mogelijk met behoud van het natuurschoon),» ze hebben hun bedenkelijkheid en hun moeilijkheid. Maar zij zijn er om te wor den overwonnen. Wij wenschen allen die daaraan willen en mogen mede-arbeiden toe: een goed Nieuwjaar en vooral maakt het elkaar en anderen goed! MIDDENPARTIJ VOOR STAD EN LAND. In den loop der maand Januari a.s. zal dooi de afdeeling „Kennemerland" der Middenpartij voor Stad en Land een propaganda-avond ge houden worden in een der zalen van Hotel Lion d'Or, Kruisweg te Haarlem. Onder meer zal de heer Floris Vos dien avond in een korte rede de beginselen van de partij uiteenzetten en de wijze naar voren brengen, waarop hij de belangen van den Middenstand in de Kamer behartigt. WAARSCHUWING. Van den Commissaris van Politie te Bloemen daal ontvingen we het verzoek tot opneming van het volgende: De Commissaris van Politie te Bloemendaal geeft een ieder in overweging, ter voorkoming van teleurstelling, alvorens in relatie te treden met Leo M. van Keulen Co. te Vogelenzang, gemeente Bloemendaal, waarbij betrokken zijn zekere L. M. van Keulen, wonende te Vogelen zang en J. Gijselaar, wonende te Hillegom, in lichtingen in te winnen aan het bureau van politie te Overveen, gemeente Bloemendaal. Door dezelfde personen wordt ook gebruik gemaakt van de namen „Kweekerij de Anjer" en „Nils Anderson". RECRUTENAVOND „PRO REGE" VOOR HAARLEM, BLOEMENDAAL EN HEEMSTEDE. Door de afdeeling Haarlem van Burger „Pro Rege" zal D.V. op Donderdag 2 Januari a.s., te 8 uur nam. in het Tehuis voor Militairen, Jans- weg 34 een recrutenavond worden gehouden, waarbij sergeant Hentzepeter van Utrecht de noodige en gewenschte inlichtingen zal geven. Al de dienstplichtigen, die vóór 1 April a.s. onder de wapenen moeten komen, worden opge wekt deze vergadering bij te wonen. Ook de ouders der belanghebbenden zijn welkom. ;iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii)iiiiiiii!iiiiiiiii Echt geniet de mensch juister: dan eerst geniet hij waarlijk, wanneer hij anderen doet genieten. Dr. P. H. RITTER. ilIIIIIIIIIIIIIlllllllIllllllllllllllIlllilIIIIIIIIIIIIIHIlIIllllllllllllIIIIIIIIIIIIlilllllllllllIlllf NIET ALLEEN BANANENSCHILLEN ZIJN GEVAARLIJK. Hvi-haaldelijk gebeurt het, dat de groenten- handelaars bij het halen van de groenten van den wagen stukjes blad van de groenten op straat laten vallen. Die groentenafval op de straat levert niet alleen een slordig gezicht op, maar is ook niet zonder gevaar. Het zijn niet alléén de bananenschillen, die gevaar voor den voetganger opleveren. Ook over den afval van groenten kan men leelijk uitglijden. De groen- tenhandelaren mogen daaraan wel eens denken! BEBOUWING TERREINEN LANGS DEN ZEEWEG? De meening der forensen. In de „Kroniek uit Kennemerland" in „De Forens", orgaan van den Algemeene Bond van Forensen, lezen we het volgende: Of de gemeente Bloemendaal al of niet een nieuw raadhuis zal bouwen en of dit al of niet aan den Zeeweg zal geschieden, moge een „question bruiante" zijn, maar niet voor Forensen, die slechts protesteeren tegen de be bouwing van dien eenig mooien Zeeweg, als een vernietiging van schoone natuur! Wèl zou ik gaarne aan het zoo ijverige hoofd bestuur van den Alg. Forensenbond in over weging willen geven, speciaal in het belang dei- vele Forensen, die zich door het schoone van het duinlandschap aangetrokken gevoelden en zich metterwoon in Zandvoort, Overveen, Bloe mendaal, enz. vestigden, en in navolging van de Nederlandsche Natuurhistorische Vereeni- ging, een gemotiveerd adres tot den Bloemen- daalschen Gemeenteraad te richten, verzoekende dien Zeeweg onbebouwd te laten en ongeschon den ook voor ons nageslacht te willen bewaren. ELECTRISCHE LUIDINSTALLATIE NED. HERV. KERK TE BLOEMENDAAL. In „De Zondagsbode" schrijft Bloemendaal's Ned. Herv. predikant, Ds. J. C. van Dijk, het volgende Twee belangstellende leden van onze gemeente zijn bezig er voor te zorgen dat er een electrische luidinstallatie wordt aangebracht in onze Bloemendaalsche kerk. Als zij gereed is, zal ook het luiden bij het begin van den dienst zonder bezwaar kunnen gebeuren; om practische rede nen was dit tot nu toe bezwaarlijk en in handen van niet-deskundigen, zelfs een beetje gej vaarlijk. iiDiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiigiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Niet altijd strekt de toewijding ons tot stoffe lijk voordeel. Dikwijls voert zij ons langs steile paden en ongebaande wegen. Maar altijd loont zij ons met gemoedsrust, met geestesadel, met ver hooging van kracht. Dr. P. LI. RITTER. iiDigiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiigiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii HET BILJARTSPEL. Wij hebben dezer dagen met genoegen kennis gemaakt met den heer Van Hees, wiens ver maardheid hem reeds was vooruitgegaan, wij bedoelen den biljart-, wiskunde- en taalleeraar, wonende aan den Zijlweg in het oude huis van Dr. Bornwater. Onze belangstelling goldt voor namelijk zijne bedrevenheid in het edele biljart spel en zijn lesgeven in de beoefening daarvan. Wij hopen in een volgend nummer een verslag op te nemen van een bezoek door ons aan de woning van den heer Van Hees, waar hij zijne lessen geeft, gebracht. VERPLAATSING ZAAK. De firma R. Paul en P. van Looy te Haarlem heeft hare zaak in ijzerwaren verplaatst van de Riviervischmarkt 1 naar Anegang 48, hoek Kleine Houtstraat. J.l. Zaterdag werd de nieuw gerestaureerde zaak onder veel belangstelling geopend. Alles ziet er frisch en welverzorgd uit en wij raden onze lezers aan er een kijkje te gaan nemen. Het goede assortiment en de vlotte bediening zullen dan zeker tot een herhaling van het bezoek prikkelen. HET VERVOER DOOR DE POST. Wordt gemoderniseerd. Zooals in den goeden ouden tijd worden de postpaketten nog met een postkar van den trein afgehaald. De buslichtingen -geschieden nog steeds door een wielrijdend postman, die heel wat busjes te lichten heeft. Onze gemeente wordt steeds grooter en uitgestrekter, zoodat dergelijke karweitjes hoe langer hoe meer tijd kosten. Nu het Bloemendaalsche postkantoor een bijkantoor van het Haarlemsche is geworden en men aldaar met postauto's gaat rijden, wordt eveneens een bestel wagentje te Bloemen daal in gebruik genomen, zoodat het vervoer van postpaketten van station naar postkantoor (vice versa) en het lichten van de bussen, die in onze gemeente staan, voortaan op de modern ste wijze zal geschieden. In de eerste of tweede maand van het volgende jaar zullen de bestel- wagentjes van „tante Pos" in gebruik genomen worden. DE GROOTE TEGENSTELLINGEN. Een onzer medewerkers schrijft ons: De pessimist. Wederom is een jaar voorbij. Een jaar van kommer en leed. Met het oude jaar klokke 12 wenschen we elkander een gelukkig nieuw jaar toe. We lachen, praten en drinken en gaan het nieuwe jaar in als een pasgeboren kind die geen zorgen kent. Maar waartoe die gelukwensch, die lach en die dronk. Weten we dan niet, dat we wederom 52 weken van kommer en leed te wachten zijn? De optimist. Wel, wel, alweer een jaar om. Wat gaat de tijd toch snel. De wereld draait snel en we leven vlug. Klokke 12 met het oude jaar heffen we ons glas op en drinken op het nieuwe, dat onder klokgebeier zijn intrede doet. Laten we vroolijk zijn. Zoekt in duistere dagen naar het zonnige licht. Maak van het leven wat er van te maken is en geniet van de vreugdezon, die voor een ieder schijnt, maar die niet iedereen ziet. Ook het nieuwe jaar brengt wederom zijn vreugde en zonneschijn. Laat een ieder daarvan profi- teeren. Tot zoover onze medewerker. We merken daarbij op, dat het leed zeker manmoedig moet onder de oogen gezien worden. Het leven is nu eenmaal niet één en al zonne schijn. Maar, aan den anderen kant, men trede meL blijmoedigheid en met vertrouwen het leven door. Dan zal komen in den mensch datgene, wat geeft bevrediging voor verstand, geest en gemoed. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiigmii Weg met de lediggang, met de prikkels, die den mensch tot slaaf maken, met de redelooze wreed heid van den oorlog, met de zedelijke ontaarding, en het vervuld zijn met eigen persoon. (HENRIETTE ROLAND HOLST over Tolstoï.) illlllllllllllllllllllllllllllllllllllltllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli MAANDELIJKSCHE BIJEENKOMST DER KON NED. MAATSCH. VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE, Afd. Bloemendaal-Velsen. De afdeeling BloemendaalVelsen hield Vrijdag, 20 December j.l., haar maandelijksche bijeenkomst, bestemd ter afdoening van huis houdelijke aangelegenheden. Voor dat hieraan begonnen werd, werd een korte maar zeer interessante botanische film der Multifilm Mij. vertoond, waarop men het ontluiken van bloe men, het ontkiemen van zaden, de invloed van temperatuur op crocussen, enz., kon zien. Dan werden de notulen der vergaderingen van 15 October en 22 November voorgelezen en zon der wijzigingen goedgekeurd. Een der ingekomen stukken bevatte het pro gram der U. B. T. 0„ in April te houden. Een voorstel werd gedaan om daarop gezamenlijk in te zenden en eene commissie werd benoemd die na zal gaan of daarvoor de noodige medewerking is te vinden. De begrooting 1930 werd vervolgens behan deld en vastgesteld. Er werd eene verificatiecommissie benoemd tot nazien der rekening 1929. Deze rekening- sloot door bizondere omstandigheden dit jaar met een niet onbelangrijk batig saldo. Vervolgens bracht de gedelegeerde ter alge meene vergadering van 24 October j.l. een kort verslag uit. Ter aanvulling van het bestuur wegens perio diek aftreden werd in eerste stemming gekozen de heer E. A. W. Hirschfeld en in 2e stemming- de heer J. M. Barnhoorn; beide heeren namen de benoeming aan. Ter vervulling van de vacature in de vaste keuringscommissie, ontstaan door bedanken van den heer Van Nederhasselt, werd gekozen de heer Van Waard en in die van de tentoonstel lingscommissie door aftreden van den heer Griffioen, werd gekozen de heer W. Beunder. In de vragenbus werd gevraagd naar den botanischen naam van den Japanschen mispel hierop kon worden medegedeeld dat deze Dios- peros kaki was. Bij de rondvraag nam de heer Hirschfeld het woord, om in welgekozen woorden namens de leden afscheid te nemen van den aftredenden voorzitter, en den heer Van Nederhasselt dank te zeggen voor hetgeen hij voor onze afdeeling heeft gedaan, hopende hem nog dikwijls in ons midden te zien. De heer Beunder dankte hem namens de vaste keuringscommissie voor de aangename medewerking en den steun door zijn groote kennis van Orchideeën en drukte zijn leedwezen uit, dat de heer van N. ook voor deze functie had bedankt. De heer Van Nederhasselt dankte daarop de sprekers voor hunne vriendelijke woorden en sprak de beste wenschen uit voor de voort durende groei en bloei onzer afdeeling. WAT ER VERLOREN IS. Terug te bekomen bijA. van Baekel, Jot Verhulstweg 6 te Bloemendaal, ee" kinder- portemannaieVan Buuren, Krullenlaan 10, Bloemendaal, zilveren armband; Stoffer, Bosch en Duinlaan 12, draaischijf van een kinder spoortje; P. Bremer, Z.-Tuindorplaan 4, Haar lem, een rolletje centenRoesing, Ter Hoffstede- weg 17, Overveen, een wit hondje; Van den Bos, Schroeder van den Kolkweg 20, Bloemen daal, portemonnaie met inhoudSchuver, Julianalaan 39, Overveen, een slinger van een auto; Tuilenaar, Zijlweg 10, Overveen, een lips- sleutel No. 4034; J. van den Aardweg, Lam- brecht van Daelelaan 2, Haarlem, een dames collier; IJzerman, Stolberglaan 41, Aerdenhout, een spatlap; P. W. Kuijper, Delftstraat 23, Haarlem, Foxhondje; Aan het bureau van politie te Overveeneen 5 ons gewicht, een huis sleutel, 3 sleuteltjes aan een touwtje, een grijze dameshandschoen en een blauwe jongensmuts. Terug te bekomen bijC. Tuijl, Verbindings weg 4, Bloemendaal, een zwarte heerenporte- monnaieJ. Walter, Bloemendaalscheweg 117, Bloemendaal, een stroomat; Regentesselaan 21 Haarlem, een baal hooi; L. van Noordt, Bloe- mendaalschestraatweg 74, Jan Gijzenvaart, Santpoort, een vulpenhouder; Kennel Haarlem, Regentesselaan, Haarlem, een Iersche setter; A. Kranenburg, Alg. Begraafplaats, Bergweg 60, Bloemendaal, een actetaschC. van der Mooien Brederodeweg 70, Bloemendaal, een Lipssleutel Mej. Kelder, Distellaan 6, Aerdenhout, een paar wildlederen handschoenen; Graaf van Rand- wijck, Zandvoorterweg 68, Aerdenhout, een grijs poesje; Ter Brake, Keizerstraat 7, Haarlem, een bruine mantelceintuur; N. Veen, Zijlweg 288, Haarlem, een rozenkrans en een zakmes; aan het bureau van politie te Overveen, een kinder handschoentje; twee huissleutels. PERSONALIA, Tot boekhouder bij de gemeentebedrijven van Bloemendaal is benoemd de heer J. G. van Ackeren Jr., te voren boekhouder bij het gas bedrijf te Haarlem. GEVESTIGDE PERSONEN IN DE GEMEENTE BLOEMENDAAL. Opgaven van 12—19 December 1929. Wed. A. J. A. Nieuwenhuijsgeb. A. M. van Benthem, Spiegelenburghlaan 10, Aerdenhoui L. Zuiderduijn, Leidschevaart 30, Vogelen zang. J. A. Rieuwerts, Pr. Hendriklaan 116, Overveen. B. Bölger, Pr. Mauritslaan 123, Overveen. J. M. Bak, Bloemendaalscheweg 4a, Bloemendaal. OPGAAF BURGERLIJKE STAND. BevallenTh. W. WarmerdamJansen z.C. E. WitteKooijman d. Ondertrouwd: A. J. M. von der Möhlen en A. W. M. D. BlinkerE. B. Plooij en W. M. de WildeJ. L. van den Ende en L. A. A. Kaufmann, Getrouwd: J. H. Westermann met M. L. Klussener; M Jansen met D. Wesseling. Overleden: C. W. V. M. Roling 65 j. iiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiigiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiigiiiiiiiiiimiiiiiiiiii)m Wij moeten werken voor eene algemeene ver nieuwing van de grondslagen van het menschelijs. maatschappij-leven. (HENRIETTE ROLAND HOLST over Tolstoï.) giiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiisiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiii! VREDES- EN VOLKENBONDSTENTOON STELLING. Deze wordt te 's-Gravenhage binnenkort ge houden in de daartoe door de Regeering beschik baar gestelde Grafelijke Zalen op het Binnenhof (ingang tegenover het Ministerie van Water staat) De tentoonstelling omvat vijf afdeelingen en wel I. Historische afdeeling, die een overzicht geeft van vredes en vredesvreugden in vroeger dagen, en van de ontwerpen voor den Volken bond, die in vroeger eeuwen werden openbaai- gemaakt; in deze afdeeling zal te zien zijn het oorspronkelijk tractaat van Munster van 1648 met desbetreffende stukken van de gemeente Munster in Westfalen en tal van andere kost bare curiosa; II. Afdeeling betreffende de georganiseerde vredesbeweging vanaf haar grondvesting in 1815 te New-York tot op heden; deze afdeeling bevat inzendingen welke de pioniers der vredes beweging uit vroeger dagen doen zien, en van de meest uiteenloopende vereenigingen en In stituten, die op pacifistisch gebied werkzaam zijn; III. Afdeeling, die, zoowel op economisch en sociaal als op moreel en humanitair gebied tracht te doen uitkomen hoezeer het toenemend internationaal karakter der wereld invloed heeft geoefend op de samenleving der volken; IV. Afdeeling, die betreft den oorlog in het algemeen en den grooten oorlog in het bijzonder; dank zij de medewerking van het Fransche Oorlogsmuseum te Parijs, het Engelsche te Lon den en de Nederlandsche oorlogsverzamelingen, o.a. van de heeren M. Frankenhuis te Enschedé en J. A. Wilton van Rede te Goes, e.a. zal hierin de sociale, economische en moreele ellende, die uit den oorlog is voortgesproten, duidelijk tot een ieder spreken V. Afdeeling, die de werkzaamheid van den Volkenbond toont op verschillend gebied; in het bijzonder zal, wat de mandaatlanden van den Volkenbond betreft, een collectie curiosa van deze landen zijn te zien. Om deze afdeeling heen groepeeren zich de inzendingen van de speciale Volkenbondsvereenigingen in verschillende landen. Naast eenige bekende Haarlemmers zit in het comité van aanbeveling o.a. Dr. A. de Vletter van hier. DO H. G. CANÏ (Nadruk Steven stond vast in de wereld en was wai Plichtsgetrouw deed hij van de spoorwegen en h het zijne even plichtsg Zijn dag was ingedeeld zijn werkzaamheden kw regelmaat van de trein minuut te laat bij zijn en hij eischte van haar om zes uur beginnen zo Er was voor Steven ge dagen, waarop hij vaca stuurloos rond als een s1 regeling door een spooj is geraakt Met den Oudt hem des middags ma; omdat hij thuis met zijr nerveus maakte en zij toe reeds noodig had voor d Oudejaarsavondpartijtje. Ze had vandaag geen g< middagmaal klaar te in haar man maar ergens Ongezellig? Nu, vanavc aan gezelligheid wel inl beide kinderen thuis, ziji en zijn zoon met zijn mei paar broers van zijn v Voor zoo'n groote part wijken. Steven had rondgesle regen en zich geërgerd a£ was het verkeer onhandij de reinigingsdienst slecl dan al die malle mensch avondgezichten nu reed Klaarlichten dag! het i dezen mieserigen regen. Het meest ergerden S was, of er vandaag g< schenen vrij spel te hel al die ongure typen nu been of met heelemaal gi krukken. Je verging vs spelers, 't gedrens van geteem van met liedjes een janboel was 't in dt Met een kwaad Immer uit om in een lunchroom Daar zat er waarempel i brug. Steven werd woedei zoetsappige tronie, die al de oogen draaide, als eer niek. Zou je zoo'n kerel niel beid kweekte toch dat s GEDENK DEN BLIN dat hij aan een riem voc Hoe kon de politie zoo'n toelaten; waarom stopte het blinden-instituut- instellingen voor Maar natuurlijk, de had het zoo beter, nu h: timentaliteit van het s pet stond bol van de di Juist liet met vroom een geldstukje in de pet heids-apparaat neeg aut walgelijke vertooning! Steven passeerde toevi terwijl zij haar barmharl „Waarom doet u dat Hij schrok, zoodra 't wo< hem, zonder dat hij 't eij „Doe ik daar soms v< vrouw, even bits, terug. „Göèd in elk geval i Hij keek de vrouw in '1 Deze keek ook hem a in den lach. „Steven, ben jij het? Het was een kennis i Anna was onderwijzeres kwam af en toe wel ei „Dat is ook toevallig „Van jou had ik zooiet: Steven, zelfs door deze veld geslagen. „Leg me n je eigenlijk er toe, zoo'i daarmee de bedelarij aa: Uit Anna's gezicht vi lach. „Dat weet ik niet," elk geval deed ik het niet ik het meer om mezelf „Uit behoefte, je sentii Het is zaliger te geven da: Ja-ja, ik begrijp je: c weldoen Anna's gezicht klaardi „Je kunt wel gelijk 1 niet prettig, als je op om goed voor te zijn. Jij 1 lk heb niemand. Ni Steven voelde zich on „Daaraan had ik niet toeschietelijker reeds. „J avond. Maar kom met me Mijn vrouw kan me vanc En als je lust hebt, kun partij zijn. Mijn kinder wederhelft, en de broers een gezellig Oudejaar v je weet, dat je hartelijk „Samen eten, goed," ik je daarmee een pleizier nee, hoe vriendelijk ik kan niet komen." En je klaagt over je liever vanavond alleen? Ik bèn niet alleen, met, schrik niet Stev

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1929 | | pagina 6