„Het heele voetbalspel een verrassing" Dit het imerslag van 6. G. „Bioeinentel,, Toeneming san ieden en eisdgezindheld van velen. 24ste Jaargang, Hef BleemersdaaSsch Weekblad. 5 September 1930. Tweede Blad. No. 36. Het voetbalspel alleen om het spel spelen Brokjes Levenswijsheid. Muggen. PRFD3KBEURTFN. SCHAAKRUBRIEK. PLAATSELIJK NIEUWS. ¥©or de kinderen. De ezel van mijnheer Pimpelmans, doer 6. Th. Rotman. ling met het vorig jaar, toen de langdurige vorstperiode een groote stagnatie te weeg hracht. Nu bleven we van God Thialf gespeend en regeerde Koning Voetbal dus heel den lan gen winter. Verschillende huishoudelijke dingen vertelt de verslaggever vervolgens in het uitgebreide verslag. Hij herinnert er aan, dat de competities dit maal een bijzonder vlot verloop hadden en gaat. vervolgens de competities bespreken. Aan elk elftal wordt afzonderlijke beschouwing ge wijd. Komende tot de afdeeling persoonlijk wordt de mensch uitgesproken, dat de heer Adr. Cassee die reeds 12 jaar voorzitter is, nog vele jaren het voorzitterschap moge blij ven bekleeden. Hulde wordt ook gebracht aan den penningmeester, de heer M. Jansen en aan de commissarissen de heeren Dekker en C. W. Cassee. Na woorden van dank aan de leden en aan de donateurs, gaat i|£t verslag voort. Ook buiten de vereeniging zijn menschen en lichamen die aanspraak mogen maken op onze waardeering en dankbaarheid. Daar is dan vooreerst h'et gemeentebestuur van Bloemendaal dat ons wederom zeer goed was gezind. Het politiecorps met zijn hoogge- achten commissaris wien niets te veel is wan neer er iets voor de sport in het algemeen en voor Bloemendaal in het bijzonder moet plaats vinden. De wakkere bewakers van de orde op ons veld en tevens de vurigste sup porters wanneer het eerste elftal in actie is. Ik wil hieraan vastknoopen dat de Bluemen- daalsche politiemannen de begeestering van 't mooie spel niet ongestraft ondergingen en er zelf reeds toe zijn overgegaan een team te vormen dat met afwisselend succes een groot aantal vriendschappelijke wedstrijden, meeren- deels op ons terrein, heeft gespeeld. De Bloe- mendaal-veteranen ondervonden reeds eenige malen dat er met de kracht van het corps alsvoetballers niet viel te spotten. Van zulke dienaren der wet die tevens zulke vurige vereerders van King Soccer zijn en dit zelfs daadwerkelijk toonen, kunnen we niets dan goeds verwachten. Er zij vervolgens op gewezen, dat onze ver houding tot de bonden, K. N. V. B. en Haarl. Voetbalbond weer van de meest vriendschap pelijke aard is geweest. Wanklanken werden aan geen van beide zijden vernomen en alle correspondentie geschiedde in een bijzonder vriendschappelijken geest en had steeds een vlot verloop. Daar voor onzen welgemeenden dank aan deze bonden en hun ijverige func tionarissen met den wensch dat, deze zeer pret tige verhouding bestendigd mag blijven zoo lang onze vereeniging deel van die organisa ties blijft uitmaken. Aan het einde van het verslag zegt de secr. deze woorden die zeker algemeene instemming zullen vinden, en die we tot ons genoegen lazen: „Wij mogen er ons op beroemen, dat Bloemendaal te vinden is en hopelijk zal blij ven in de voorste gelederen van hen, die het spel spelen om het spel alléén en daarin ook de voldoening vinden, zelfs bij een eervol gele den nederlaag". Ten slotte richt de secretaris zich onder meer met deze woorden tot de leden der club: Vergeet ook buiten het veld nimmer dat wij van U verlangen dat gij U gedraagt zooals het een Bloemendaler betaamt. Laat correctheid steeds Uw gedrag sieren en zorg dat de naam van onze vereeniging nimmer in verband kan worden gebracht met een gedrag dat den Bloemendaler vreemd behoort te zijn. Geef ge volg, trouw gevolg, aan de oproepingen voor wedstrijden, vergaderingen en alle bijeenkom sten waarbij op Uw tegenwoordigheid prijs wordt gesteld. Tot zoover het uittreksel uit het verslag. Donderdagavond 4 September hield de B. V. C. „Bloemendaal" haar jaarvergadering. Het keurig en uitvoerig jaarverslag van den secre taris schetst het voetbalspel als een „verras sing". Hij schrijft in het verslag het volgende: Is het heele voetbalspel niet een verrassing? Is daar voor de vereeniging niet de vreugde van de onverwacht behaalde overwinning en het leed van de niet gedachte nederlaag. Kent elke speler niét de groote voldoening van een moeilijk benutte kans, de teleurstelling wanneer hij zich een vrijwel zekere gelegenheid tot scoren heeft zien ontglippen. Er zijn er ook van anderen aard, bijvoorbeeld de niet verwachte promotie naar een hooger team en aan den anderen kant weer de plaatsing in een lager elftal, hetgeen vaak zoo heel veel stof doet opwaaien. Zoo draait eigenlijk heel onze voetbalwereld om deze twee factoren, welke echter, ondanks deii niet ontbrekenden onaangenamen kant, het spel juist zoo aantrekkelijk maken en bij den speler den drang naar boven opwekken. Maar al te vaak ziet men echter dat des voet ballers beenen, deze zoo sterk uiteenloopende emoties niet kunnen dragen. Hoe menig jeugdig speler dankt niet aan zijn goede voetbalcapa citeiten een geheel verbogen karakter, hoe me nig voetballer heeft zijn roem op de groene vlak te niet moeten betalen met een veel te hooge cijns door van een bewierrookt speler te ge raken tot die eigenschappen, welke hem tot een onuitstaanbaar wezen maken. Laat dit den Bloe mendalers toch vooral niet overkomen. Laat ons toch nimmer vergeten dat Koning Voetbal maar een heel klein stukje van ons leven is, een stuk ontspanning, nuttig en schoon, doch dat gevaar lijk wordt wanneer men er iets anders in gaat zien dan die ontspanning alleen. Men begrijpe mij goed. Ik veroordeel aller minst Uw sti.even om op de sportleer tot de hoogste trede te geraken. Integendeel! Elk goed vereenigingslid moet met een tikje van dit ego isme behebt zijn, omdat juist dit hem tot een uit stekend vereenigingsman kan maken. Maar.... men ontloope hier .zelfs de geringste overdrij ving. We voetballen voor ons plezier en voor Bloemendaal. Met dit voor oogen blijve elke vorm van exces U vreemd. Na die aardig begin komt de verslaggever op de lotgevallen der club. Een veel bewogen sei zoen, zegt hij, is het thans voorbije voor de B. V. C. „Bloemendaal" niet geweest. We ken den niet de vreugd van promotie ,doeh geluk kig bleef ook de degradatie voor onze elftallen achterwege. Maken we de balans op, dan geloof ik zeker, dat er reden tot tevredenheid bestaat, vooral wanneer we ons bij het opmaken van die balans niet bepalen tot hetgeen alzoo op het voetbal veld passeerde. Daar is bijv. voor eerst het feit, dat we zoo langzamerhand zijn uitgegroeid tot een organisatie van beteekenis. Allereerst door den grooten aanwas van leden, hetgeen ons mo gelijk maakt om met niet minder dan 10 elftal len aan de competities van den K. N. V. B. en H. V. B. deel te nemen. Vervolgens ook omdat de B. V. C. „Bloemendaal" thans beschikt over een terreininrichting, welke het mogelijk maakt, de mooie voetbalsport onder de meest gunstige omstandigheden te kunnen beoefenen. Het ge-eindigde jaar overziende, betoogt de verslaggever, dat even achterwege latende de sportieve resultaten, er kan worden gesproken van een succes-vol jaar. De stijging in het aantal leden, merkt hij op, hetgeen dus precies hetzelfde wil zeggen als de animo om in onze vereeniging te voetballen, hield aan. Ja terecht hield aan, want het leden aantal heeft zich tijdens de laatste jaren zoo on geveer verdubbeld. Ditmaal steeg het tot pl.m. 175, waaronder .be grepen de adspiranten. Het aantal elftallen, waarmede aan de competities van K. N. V. B. en H. V. B. werd deelgenomen, bedroeg niet min der dan 10 (vorig jaar 8). Het eerste elftal speelde in den K. N. V. B„ hierop volgen er 4 in den gewone competities van den H. V. B. en verder nog 2 junior ploegen met 3 adspiranten elftallen. Bijna zonder stoornis is voor al deze teams het vastgestelde programma afgewerkt kunnen worden. Alleen met het jongste adspir. elftal hebben we tijdens het laatste deel van de com petitie nog al eens moeilijkheden gehad, een ver schijnsel dat zich trouwens bijna elk jaar tegen het einde van het seizoen voordoet.. Zij nog vermeld dat de competities ditmaal een bijzonder vlot verloop hadden, in tegenstel- en hebben daar alle respect voor. Met genoegen hebben we het gelezen, óók om den toon, die er in wordt aangeslagen. Jan Beijk, ge hebt anderen hulde gebracht, andere bestuursleden voor activiteit. Maar hier moge u eere gegeven worden voor het samen stellen van het jaarverslag. Ge zijt, als secre taris, de .rechte man op de rechte plaats". En als allen er zoo over dachten, als gij denkt, over het beofenen der sport, inzonderheid der voetbalsport, dan zou er nimmer sprake kun nen zijn van wat ge noemt „verwording der voetbalsport", of het in miscrediet geraken van die mooie sport! Dat in uw jaarverslag de juiste gedachte naar voren wordt gebracht aangaande de be oefening der sport, dat is in ons oog de groote verdienste van uw verslagB. Jan Beijk, ijverige secretaris van B. V. C. „Bloemendaal", je hebt je ijverig geweerd, je hebt je kranig' gehouden met je jaarverslag. Zelf noemt ge uw verslag deze „paar simpele velletjes" en spreekt ge van „deze weinige regels". Maar dat is bescheidenheid. Wij als buitenstaanders, die ons leven al heel wat jaar verslagen hebben gemaakt en die in onze meer dan 35 jarige journalistieke loopbaan óók heel wat verslagen hebben gelezen en onder de oogen gehad, we hebben u bewonderd om het volledige, dat ge hebt gegeven in het verslag, De moeite, welke het afscheid nemen van 't' zomerseizoen ons geeft, wordt verzacht door den troost, dat bij het heengaan van al het be koorlijke ook enkele ergernissen verdwijnen, die, als de schaduw bij 't licht, de noodwendige keerzijde zijn van 't genot. Ieder seizoen heeft zijn eigen aantrekkelijkheid, maar daarnevens zijn eigen kwaad. En Saartje, de goede oude baker, bij wie Van Alphen's kindertjes wijs heid opdeden, betoogde terecht, dat men, als men het vóór en het tegen opweegt, alle jaar getijden vrijwel gelijk moet waardeeren. In zoover zal de winter voor menigeen een verademing zijn, dat hij de muggen verdrijft. Deze plaag verderft voor een goed deel onzen kostelijken zomer. Er bestaan streken, waar deze kwelgeesten niet voorkomen; het is een verzuim, dat Baedeker er geen lijstje van geeft want ongetwijfeld zouden tal van toeristen juist deze vluchtoorden uitzoeken. Er is, ook in ons land, een campagne tegen de muggen ontketend. Schoolplaten en recla meborden vestigen de aandacht op het gevaar van dit schadelijk gedierte en in zijn malaria film heeft de kunstenaar Mol ons dit gevaar terdege aanschouwelijk gemaakt. Verdelgings brigades marcheeren de stallen en slooten af in de hoop met het wapen der paraffine een eind te maken aan de anophelitische dwinge landij. Maar tot nog toe vrijwel vergeefs. Ja, de mug doet veel kwaad. Gezwegen nog van de allereerste ramp, welke zij in het per soonlijk en maatschappelijk leven teweeg brengt', de malaria-epidemie, heeft zij tallooze verdrietelijkheden op haar geweten, welke on schuldig lijken, maar toch een voortdurende last zijn voor het menschelijk geslacht. Slapeloosheid is een ernstige ziekte en waar om zou zij in haar gevolgen minder noodlottig wezen, wanneer het onverdraaglijk gezoem en de irriteerende beten van de onzichtbare gasten er de oorzaak van zijn? Een niet uitgeslapen mensch boet in haar werkkracht en goed hu meur. Desnoods dulden wij 't nog, wanneer voor een enkelen keer een botsing met een onzer medemenschen ons het humeur bederft of den slaap ontrooft. Een dergelijk conflict heeft tenslotte nog zin. Maar nacht op nacht, onafgebroken, deze zinlooze kwelling van het onzichtbare kannibalengebroed Wij doen ons best ons bloed zuiver te hou den. Een nieuwe hartstocht is over de wereld gevaren: de hartstocht naar gezondheid, naar reinheid, naar lichaamscultuur. En temidden van dit streven moeten wij het ons laten wel gevallen, nacht op nacht ons bloed te veront reinigen met eieren en larven en hetgeen het bijtende insect aan verdere onsmakelijkheid met zich brengt. Wij zijn doodsbang voor in enting geworden en zonder bezwaar laten wij ons nacht op nacht door deze ongepromoveerde beunhazen met smetstoffen vullen. Ons tegenwoordig geslacht is het geslacht van de frissche lucht. Vensters wijd-open, op dat' ozon en stuurstof de ademende longen be reiken. Vensters wijd-open, vooral in den nacht, opdat het koeltje de verhitte huid met wel dadige hand bestrijke. Maar de muggenplaag noodzaakt ons, de vensters met horren te sluiten. Wij, volk van de muggen, zijn het volk van de horretjes ge worden De vreemdeling hoont ons om onze benepenheid. Hrj heeft goed praten, want hij kent onze aartsvijand, de mug, niet. Moeten wij dezen aartsvijand niet met alle middelen bestrijden? Maar hij is, zegt de ge- loovige, toch een schepsel Gods, gelijk wij allen dat zijn. Er ligt iets aantrekkelijks in de uni versaliteit van den Boeddhist, wiens gevoel hem verbiedt eenig schepsel te dooden, omdat hij het leven, dit wonder bij uitstek, niet kan teruggeven. Er ligt iets aantrekkelijks in de goedmoedigheid van den geleerde,die zich verkneutert in het tevreden gezoem van de mug, die hij van zijn overvloed van bloed een onbeteekenend klein druppeltje heeft laten ge nieten. Inderdaad moeten wij kosmisch leeren denken ook jegens het schepsel Gods, dat nietl ten onzen pleiziere gemaakt is. Hoe oordeelt de koe, die wij slachten, het paard dat wij afbeulen, de kip die wij plukken, de worm die wij vertreden, over den mensch? Is ieder schepsel niet door het noodlot ge doemd, zijns naasten kwelgeest te zijn? Maar toch, begrijpelijk is ook de opvatting, als zou Mephistofeles de vorst van vliegen en muggen zijn en als zou de mensch het recht, zoo niet den plicht hebben, de duivelen te be strijden. Begrijpelijk is het verweer. Is niet de verdelgingskrijg tegen de muskieten een ver dedigingsoorlog Welk een bedenkelijk woord spreken wij daar uit. Gas en gifstoffen over hètgeen onze nachten en ons humeur bederft! Als wij tobben over mislukte speculatie, over te machtige concurrentie, over gebrek aan afzetgebied en overbevolking, over werkloosheid, protectie en verhoogde tarievenTegen muggenbeten is alles geoorloofd! De tot dolwordens geprikkel de mensch grijpt naar de stofdoek, naar de gif spuit, naar stikgas en paraffine Helaas, welk een problemen brengt zelfs het onooglijke insect met zich mee. Heb ik van deze mug een olifant gemaakt? Het zij zoo! Wós elke mug maar een olifant. Want op onze slaapkamer is maar voor een enkelen olifant plaats en de jacht op den olifant zou althans een eervol bedrijf zijn. Maar wie kan op tegen wolken van oneervolle muggen?! H. G. CANNEGIETER. (Nadruk verboden). SANTPOORT. NED. HERV. EVANGELISATIE. V.m. 10 uur: Ds. D. Kuilman, van Leiden. NED. HERV. GEMEENTE. V.m. 10 uur, Prof. Dr. G. A. v. d. Bergh van Eysinga. Doopsbediening. Collecte voor het Orgelfonds. BLOEMENDAAL. GEREFORMEERDE KERK. V.m. 10 uur, Ds. J. C. Brussaard. N.m. 5 uur, Ds. J. C. Brussaard. Collecte voor de kerk en de Diaconie. NED. PROTESTANTENBOND. V.m. 10% uur: Dr. C. E. Hooykaas, van Rotterdam. AERDENHOUT. RELIGIEUZE KRING. V.m. 10% uur, Ds. F. Kleyn, Rem. Pred., van Den Haag. BLOEMENDAAL. EGLISE WALONNE. NED. HERV. KERK. Dimanche 7 Sept. 10 h. 30 service divin: culte et sermon. 12 h. Ecole du dimanche. 8 h. (soir) service divin. sermon. Vendredi 12 Sept. 8 h. (soir) service: Pasteur Krafft. DE VRIJE KATHOLIEKE KERK. Popellaan Kinheimpark. Zondag 7 Septembei, v.m. 10.30, Gezongen H. Mis. Woensdag 10 September, n.m. 8 uur, Vespers en Lof. Ned. Herv. Kerk te Bloemendaal. Zondag 7 September. 's Voormidd. 10 uur, Ds. J. C. van Dijk. Ned. Herv. Kerk te Overveen. 's Voormidd. 10 uur, Ds. J. van der Vlugt, Bergen op Zoom. Oplossingen, bijdragen, enz. te zenden aan den Schaakredacteur, GED. OUDE GRACHT 88, HAARLEM. PROBLEEM No. 272. H. Mendes da Costa. (18t£1923). a bcdefg h ATKLET1EKWEDSTKIJDEN. DE UITSLAGEN. We laten hier volgen de uitslagen van de Maandag gehouden athletiekwedstrijden. Driekamp. A. 1. J. v. d. Poll, 2611 p.; 2. KI. Damstra, 2507 p. B. 1. T. Bakker, 2764 p.; 2. L. Donk, 2695 p. O. 1. R. Erlings, 1546.52 p.; P. Lakeman, 1505.70 p. 80 Meter Juniores A.: 1. J. v. d. Pol, 10.7 sec.; 2. K. Damstra 10.7 sec.; 3. j". Boonacker 10.8 sec. 80 Meter Juniores B: 1. B. Donk 10 sec.; 2. M. Janchewski 10.1 sec.; 3. G. Buhrmann 10.2 sec. 100 iVJeter Seniores: 1. P. Lakeman 12 sec.; 2. H. Snijder 12.2 sec.; 3. J. v. Seggelen 12.3 sec. 320 Meter Juniores B.: 1. W. Vogel 45 sec.; 2. A. ter Haar Romeny 47.1 sec.; 3. E. Heyning 49.3 sec. 100 Meter Seniores: 1. R. Erlings 57.7 sec.; 2. C. v. d. Klinkenberg 59.5 sec.; 3. A. v. Zadel 59.8 sec. 4 x 80 M. estafette: A. Kenn. Lyceum II 44 3/10 sec.; B. Kenn. Lyceum I 41% sec.; C. Kenn. Lyceum I 39 7/10 sec. Kogeistooten A: 1. E. Kaufmann 9.26 M.; 2. Rijnders 7.98 M.3. B. Maks 7.95 sec. Kogeistooten B: 1. H. v. Gogh 10.13 M.; 2. B. Donk 9.72 M.; 3. W. Vogel 8.80 M. Kogeistooten C: 1. W. Pronk 9.90 M.; 2. P a bedef g h Mat in drie zetten. Stand der stukken: Wit: Ka2, Dh8, Lb5, Pc2, Pe5, d4. Zwart: Kdl, a3, a5,' d2, d3. GROOTE BONDSWEDSTRIJDEN. De wedstrijden te Valkenberg hadden den volgenden uitslag: D i s t r i c t-k a ih pioenschap: le prijs R. A. J. Meijer te Nijmegen, 5% punt; 2e prij3 A. Braam te Stadskanaal, 4% punt; 3e en 4e prijs: gedeeld door K. Geus (Helder) en „Wat- sonius", beiden 3% punt. Hoofdklasse A: le en 2e prijs, gedeeld door dr. K. Bergsma te Ferwerd en H. Kleef- stra te Amsterdam, beiden 5 punten; 3e en 4e prijs gedeeld door R. J. Loman te 's Graven- hage en J. F. W. Meijer, beiden 4% punt. Hoofdklasse B. le prijsA. van Steenis te 's Gravenhage, 5% punt; 2e prijs; E. van Amerongen te Amsterdam, 5 punten; 3e prijs: P. Bickes te Nijmegen, 4 punten; 4e prijs: J. Gouwentak, 3% punt. Hoofdklasse C. le prijs: L. Prins te Amsterdam, 5% punt; 2e prijs: J. N. P. v. Kerkoerle te Maastricht, 4% punt; 3e en 4e prijs gedeeld door M. v. d. Sluis te Rotterdam en „Toren", beiden 4 punten. Eerste klasse A. le prijsJ. M. van der Wal te Haarlem, 4% punt; 2e, 3e en 4e prijs gedeeld door: A. T. Knoppers, Cartigny, G. M, Northolt en A. Sayet, allen 4 punten. Eerste klasse B. le en 2e prijs gedeeld door F. Jong, Jaringsma en P. J. v. d. Velde, beiden 6 punten; 3e prijs: M. Groot, 5 punten; 4e prijs: Chr. H. Steinbach, 3% punt. Tweede klasse, le en 2e prijs gedeeld door W. Jarigsma en J. Polak, beiden 4 punten; 3e prijs: J. Ensing. OPLOSSING PROBLEEM No. 268. W. B. H. Meiners. (1862—1927). Stand der stukken; Wit: Kd7, Da6, Tal, ThS, Lb7. Zwart: Khl, Dg2, Tgl, Th2, Lb6, c5. 1. Da6a8 enz. Goede oplossing ontvangen van H. de P.uijter te Bloemendaal; H. W. v. Dort te Haarlem; J. v. Gulik te Overveen; P. Mars te Santpoort. CORRESPONDENTIE. Haarlem. H. W. v. D. Hoe geeft Wit mat na 1Lc2b2? Dus 1. Dd7: is niet een nevenoplossing. 41. Een eindje verder kwam* opoe Koffiedik aanzeulen met een wagen vol „potten en pan nen in soorten". Het arme mensch zweette zich nen in soort- n". Het arme mensch zweette er van. Ze zett den wagen neer, ging op het handvat van den wagen zitten, veegde zich het voorhoofd af en zei zuchtend: „Hé, hé, 't is me 't vrachtje wèl, en dat met die hitte, 'k Wou niet vee!, maar ik wou, dat ik dat vrachtje maar goed en wel kwijt was". 42. Rrang! Zoo gezegd, zoo gedaan! De wagen van mijnheer Pimpelmans vloog in volle vaart voorhij en gaf den wagen van opoe Koffie dik een duw, zoodat de „potten en pannen in soorten" kletterend op de keien vielen. Het waren nu „stukken en bi'okken in soorten". Tegen de verwachting in was juffrouw Koffie dik echter heelemaai niet gesticht over deze J plotselinge vervulling van haar wenschen. 1 43. Het vogend oogenblik stoof de wagen de drukste winkelstraat in. Er stond een bordje met „Verboden Inrij", maar in plaats van zich daaraan te storen, nam Grauwtje 't heele bord mee. Ongelukkigerwijze kreeg hij 't bovendien in zijn hoofd over de trottoirs te rijden, zoodat mijnheer Pimpelmans z'n netfs stootte tegen ieder uithangbord, dat hij tegenkwam. 44. Niet lang daarna, had de wagen „de om melanden" vnn Epscheuten bereikt. Daar zaten boven op eer hek aan den slootkant Teun van den melkboer en Lotje van den slager de onder gaande zon te bewonderen. Ze vonden het blijkbaar een erg mooi schouwspel, want ze loosden voortdurend diepe zuchtenJa, alles ademde rust en vrede Lakeman 9.34 M.; 3. A. Faber 8.12 M. Speerwerpen A: 1. J. v. d. Poll 26.16 M.; 2. A. Vrijer 24.17 M. B.: 1. A. Hofland 33 M.: T. Bakker 30.64 M.; 3. E. Crommelin 29.35 M. C.7. H. Snijder 39.75 M.; 2. C. Jonkergouw 35.93 M.; 3. J. Kohier 36.05 M. Discuswerpen A: 1. L. Michaels 26.06 M.; 2. B. Schimmelpenning 24.13 M.3. K. Dam stra 19.97 M. B.: 1. P. Schmall 21.63 M.; 2. L. de Roos 21.37 M. C.: 1. De Stais 30.73 M.; 2. H. Meijer 29.15 M.; 3. A. v. Zadel 28.16 M. Verspringen. A.: l. J. v. d. Poll 50.6 M.; 2. T. v. Servellen 4.87 M.; 3. A. Vrijer 4.43 M. B.: 1. B. Donk 5.13 M.; 2. W. Vogel 5.02 M.; 3. J. v. d. Meulen 4.93 M. C.: 1. R. Erlings 5.88 M.; 2. P. v. d. Klinken berg 5.83 M.3. P. Lakeman 5.42 M. Hoogspringen A.: 1. E. Kaufmann 1.40 M.; 2. K. Damstra 1.40 M.; 3. B. Schimmelpenning 1.30 M. B.: 1. A. ter Haar Romeny 1.50 M.; 2. W. Marks 1.40 M.; 3. F. Bakker 1.40 M. U.: 1. C. v. d. Klinkenberg 1.65 M.; .2. J. Kohier 1.55 M.; 3. C. Jonkergouw 1.50 M. Polshoog: 1. F. Bakker 3 M.; 2. W. Pronk 2.80 M.; 3. L. Timmermans 2.70 M. BLOEMENDAAL. GEVONDEN VOORWERPEN. Gevonden en terug te hekomen bij: Allart, Noorder Stationsweg 28, Bloemendaal, een kinderportemonnaie met inhoud; Kennel Haer- lem, een zwarte hond (Bouvier)C. van Kessel, Noordertuindorplaan 24, Haarlem, een wit glacé handschoen; Schoorl, Kennemerweg 2, Bloemendaal, een schilderstukje met penseel; Bloemendaalsche Apotheek aan den Bloemen- daalscheweg te Bloemendaal, een vulpen; L. Groot, Tuindersstraat 63, IJmuiden (Oost), een paspooft t. n. van E. van Hasselt; A. Vernhout, Paperstraat 8, Haarlem, een bruine heeren schoen; J. Poots, Kostverlorenstraat 90a, Zand- voort, een rijwielbelastingmerk in etui; Van der Hobp, Ramplaan 73a, Haarlem, een jersey; Van Olst, Westerlaan, Aerdenhout, een Duit- sche herdershond; H. Kuipers, Brederode- weg 4b, Santpoort, een zwart badpak, witta handdoek en een rijwielbinnenband; Van. Oojjen, Lage Duin en Daalscheweg 9, Bloemendaal, een sleutelring met sleutels en een nikkelen lucifersdoosje; J. Koster, Kleverlaan 121, Bloe mendaal, eefi koperen gewicht; Kennel Haar lem, Regentesselaan, Haarlem, een kistje pa ling; J. van Piët, Blcemendaalscheweg 30.'!, Overveen, een damestaschje met zilveren slui ting; L. de Vreeze, Bloemendaalscheweg 226, Overveen, een damestaschje met inhoud; P. Goldewijn, Eben Haëzer, Zomerzorgerlaan,

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1930 | | pagina 5