B. h. Casseè l Zn. Behangers en Stoffeerders. Complete Ihbileering. Verhuizingen onder Garantie. Gebrs. SCHUURING NIEUWSTE STOFFEN Reeds ontvangen een gedeelte der voor NAJAAR- en WINTERSEIZOEN IAI \VEBF?=.S?©MTJ SOSO-SMIL J10TT6EKIMS BLOEMENDAALSCH IJZERMAGAZIJN Ijzerwaren en Gereedschappen Opwekkend en gezond. Natuurlijk bronwater Het Bbemendaalsch Weekblad. Zijlstraat 83 - Tel. 11307 Mr. Dr. W. F. van Leeuwen. De JubiSeumtentoon- PLAATSELÏJK NIEUWS. Het Bloemendaalsche voetbalparlement ver gadert. steiHng. Dames- en Heerenkïeermakers Kamperstr. 22-24, Haarlem, Tel. 12474 DAMES BAAN 43, Dameskapsalon Gallia". A. ZETSTRA. NAAIMACHINES I. GEYLVOET, Ooelstraat 37 - Haarlem - Telefoon 13538- STCmiüU-'VS RV1R |g Wat er in den orde l zien op deze tentoonstelling, maar, wat we hebben gezien, heeft al onze verwachtingen nog overtroffen, Jubileeren iegt verplichtingen op. Dat ze dat hebben begrepen, hebben de inzenders op deze tentoonstelling getoond. Nog eens: het jubileum der afdeeling BloemendaalVelsen der Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde had ook op andere wijze kunnen gevierd worden, maar zeker niet op betere wijze dan door het houden van deze onderlinge jubileumtentoonstelling. Woorden van dank mogen worden gebracht aan allen, die zich bezig hielden met het organiseeren van deze tentoonstelling. De opening der tentoonstelling. Donderdagmiddag had de officieele opening der tentoonstelling plaats. Onder de aanwezi gen merkten we op de leden van het college van B. en W. met den gemeentesecretaris, onderscheidene leden van het eere-comité met de leden der tentoonstellingscommissie en .le jury en leden van het bestuur der jubileerende afdeeling. Verder vele bekende plaatsgenooton en van het hoofdbestuur der Kon. Ned. Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde onder meer Jhr. Dedel. We hoorden, dat bericht van verhindering- hadden ingezonden Jhr. Tets van Goidschalx- oord, de voorzitter van het hoofdbestuur dei- Maatschappij en de secretaris van het hoofdbe stuur, benevens onder anderen Ds. van Dijk. Voor velen was bijzonder verrassend de aan wezigheid van Dr. W. Posthumus Meijjes, die vele jaren voorzitter der afdeeling is ge weest en die voor de opening dezer tentoonstel ling van Zürich was overgekomen. De waarnemende voorzitter der afdeeling, de heer Hirschfeld, heette allen welkom. Ver der gedacht spr. met groote waardeering de milde en ruime medewerking, die van het ge meentebestuur was ontvangen. Hij bracht woorden van dank aan alle medewerkenden aan hen die prijzen of geld daarvoor gaven; aan de tentoonstellingscommissie en aan, de leden der jury, maar ten slotte inzonderheid aan de inzenders. Indien er onder de leden niet zoo veel animo ware geweest ter deelneming aan de tentoonstelling, dan zeker, aldus betoogde spr. was niet bereikt het schitterend effect, dat nu is verkregen. Daarom een bijzonder woord van dank aan de inzenders. Daarna ver zocht spr. den burgemeester tot de opening der tentoonstelling te willen overgaan, iAp plaus). De burgemeester van Bloemendaal, Jhr. A. Bas Backer, aan de uitnoodiging tot opening der tentoonstelling voldoende, sprak de vol gende rede uit: Het is mij, aldus spr., een eer en een genoe gen te voldoen aan de uitnoodiging van het bestuur der afdeeling Bloemendaal-Velsen der Koninklijke Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, om deze tentoonstel ling te openen. Wanneer wij ons den toestand hier indenken, zooals deze was tot eenige dagen geleden, en als wij nu om ons heen zien, dan vragen wij ons af „welk een wonder is hier geschied!" Van een onaanzienlijke kuil is het geworden een tuin als uit een sprookje. Dit is het werk van de afdeeling Bloemendaal-Velsen der boven genoemde Maatschappij, welke Afdeeling heden jubileert op een wijze, haar waardig, en waar uit voldoende blijkt, dat deze afdeeling reden van bestaan heeft. Moge dit hier verrichte werk van blijvende waarde zijn voor de Afdeeling en voor de ge meente Bloemendaal. Moge deze tentoonstelling zijn de kroon op het werk. tot nog toe door deze Afdeeling ver richt en moge haar bestuur uit de sympathie, welke zij van zoo verschillende zijden onder vindt, de kracht en opgewektheid behouden tot het voortzetten van het tot nog toe verrichte werk. Het is bij uitnemendheid een werk des vredes en der beschaving, van goeden smaak en op voedende kracht, van een algemeen maat schappelijk belang. Hiervoor is noodig zoowel wetenschappelijke als practische ontwikkeling, maar vooral groote toewijding en voortdurende zorg. Met de beste wenschen van den Raad der gemeente Bloemendaal voor den groei en bloei der Afdeeling Bloemendaal-Velsen, verklaar ik deze tentoonstelling voor geopend. Daarna werd de tentoonstelling bezichtigd. „Zorgt er thans voor. dat gij iedere lief hebber van alles wat groeit en bloeit overreedt om binnen te gaan en tracht hem als lid onzer Koninklijke Maatschappij er uit te laten wan- d'ien", zóó richt de oud-voorzitter der afdee ling, Dr. Posthumus Meijjes zich in het „voor woord" van het programma der tentoonstel ling tot de leden der afdeeling. Hopen we, dat het voor de afdeeling moge bewaarheid worden! De mijlpaalis door de af deeling bereikt. Een nieuw tijdperk gaat voor haar beginnen. Het is in verband daarmede, dat Dr. Posthumus Meijjes het voorwoord be sluit en daarmede moge ook dit artikel het worden „Laat mij eindigen met de woorden van den heer Cremer uit het eerste jaarverslag van 1918: „Een nieuw tijdvak ligt voor U, waarin niet mag worden stil gezeten, maar waarin niet vernieuwden moed en stoere kracht ge-' werkt zal moeten worden, waarin het leden tal steeds grooter moet worden". Dan zullen wij er ons gezamenlijk in ver heugen, dat de afdeeling BloemendaalVelsen onzer Koninklijke Maatschappij een zaad is ge bleken, dat spoedig wortel schoot, filnk is op gewassen en reeds goede vruchten draagt". Jubileerende afdeeling, ge moge groeien en bloeien en daartoe moge óók bijdragen deze onderlinge jubileum tentoonstelling. B. In Mr. Dr. W. F. van Leeuwen is ons land een man van ongemeene beteekenis komen te ontvallen. Hij is geweest een sterke figuur. Vooral kwam dat uit in de dagen van zijn Burge meesterschap van Amsterdam. Het is bekend, hoe hij het is geweest, die steeds nadruk legde op de waardigheid van het ambt vanBurge meester. Toen indertijd Dr. Kuyper, die als minister zich wel eens meer bezig hield met zaken, die hem niet direct raakten, in de dagen van 1903 bevelen had gegeven ter zake van handhaving der orde in de hoofdstad, zond Burgemeester Van Leeuwen hem een telegram ter beduidenis, dat hij daarvan niet gediend was en dat hij. Burgemeester, tot wiens com petentie het behoorde, zou zorg dragen voor de handhaving van de orde. Het is wellicht in verband daarmede, dat de heer Wibaut, als waarnemende Burgemeester der hoodstad, toen hij in de zitting van den gemeenteraad van Amsterdam van Woensdag wijlen den heer Van Leeuwen herdacht, onder meer zeide: „Niet alle jaren van zijn bestuur waren gemakkelijk. Het jaar 1903 bood hem bijzondere moeilijkheden. Toen onderscheidde hij zich door een beleid er. een waardigheids- gevoel, dat eiken Burgemeester van Amster dam zou hebben geëerd". Een getuigenis, dal, als komende van dien kant, zeker opmerkelijk is en wel der vermel ding waardig! Burgemeester Van Leeuwen was ook de sterke figuur in het leiden der Raadszittingen, die, als een wethouder het er eens niet best afbracht bij het verdedigen der voordracht, zelf die verdediging met succes ter hand nam. Vooral de waardigheid van het ambt van Bur gemeester ging hem buitengewoon ter harte. Was niet van hem de uitdrukking', gebezigd in de Eerste Kamer, waarvan hij eenige jaren lid was. dat de Burgemeester geen „Rijks- kruier" is, welke uitdrukking slaat op de be moeiingen terzake van de uitvoering der Rijks wetten, die is geladen op de subsidies der ge meentebestuurders. Geestig was indertijd de plaat van Braakensiek, voorstellende „Burge meester Van Leeuwen als kruier", een krui wagen voortduwende. Het Burgemeesterschap heeft maar weinige jaren geduurd. Maar met zijn geheele hart en ziel bleef Mr. Van Leeuwen gehecht aan de Hoofdstad. Haarlem zag hem daarna als com missaris der Koningin in Noord-Holland. Daar na werd hij vice-Presiaent van den Raad van State, welk hooge ambt hij bekleedde tot vóór een paar jaar zijn gezondheid hem noopte aan de Koningin ontslag aan te vragen. Nu is hij heengegaan, wordt hij van velerlei kant geëerd als man van groote bekwaamheid, die de taak met volledige toewijding vervulde. Bij de teraardebestelling op Westerveld bleek, dat Mr. Dr. Willem Frederik van Leeuwen gezien was in breeden kring. Hij is zeker een dergenen, die niet licht zullen vergeten worden! De tweede acte van het verkiezingsbedrijf had wat meer voeten in de aarde. In afwachting van de goed te keuren statutenwijziging betreffende bestuursuitbreiding kozen de B. V. C.ers twee nieuwe bestuursleden, waardoor het aantal thans op 7 is gebracht. Candidaten van be stuurszijde waren voor deze twee plaatsen de heeren J. C. Kaspers en Ph. Immer, resp. te kiezen als 2e secretaris en 2e penningmeester. Wel kwamen uit de vergadering nog verschil lende namen naar voren, doch de houders daar van trokken zich, waarschijnlijk uit piëteit voor de door het bestuur aangewezenen, allen terug. Zoo kon dit punt tenslotte ook nog bij acclama tie worden afgehandeld. Volledigheidshalve zij vermeld dat het bestuur thans als volgt is sa mengesteld: Adr. Cassee, voorzitter, J. Beijk, secretaris M. Jansen penningmeester C. A. Bakker en C. J. Cassee Commissarissen, J. C. Kaspers en Ph. Immer, resp. 2e secretaris en 2e penningmeester. Laatstgenoemde, die leer- aar is in de Lichamelijke opvoeding, zal zich tevens met den zorg der jongeren belasten. De mededeelingen van het bestuur waren er vele ,doch dank zij de routine van den voorzit ter op dit punt, °ing ook hier alles van een leien dakje. En dan de politiek! Op de mede- deeling dat de leden ditmaal wederom nood gedwongen hun eigen bondsgeld zullen moeten betalen, volgde onmiddellijk de aankondiging van een spelregelavond met lichtbeelden en nog meer schoon's van cinomatografischen aard. Nadat de heer Cassee er het voetbalgezel schap nog eens aan had herinnerd dat het be stuur niet alleen prijs stelt op een voorbeeldig gedrag' der leden, zoowel binnen als buiten de krijtlijnen, doch dit zelfs als een verplichting voor de Bloemendalers oplegt, naderden we de rondvraag. Een rondvraag als steeds, met humor en satyre.soms even en dan een geruststellend of bemoedigend woord van den voorzitter, waar meer dan de ampele beantwoording van de vraag noodig scheen. De feestavond specialité de la maison. komt er ook waarschijnlijk weer. Toen... bij het scheiden van de markt kwam de zeer belangstellende donateur, de heer Mica, nog even los. Hij prees het jaai'verslag van den secretaris, dat volgens hem een hyper- sportieven geest ademde, hij roemde de be stuursleden als om strijd en sprak tenslotte nog begeesterende woorden tot de Bloemen daalsche jeugd, welke, indien zij deze woorden ter harte heeft genomen, de B. V. C. een schoone toekomst zal bereiden. Het was een prachtige avond, temidden van de Bloemendaalsche voetballende jongeling schap. Een avond in het teeken van een kern gezond vereenigingsleven met de meest gun stige perspectieven. Moge de B. V. C.ers hun loffelijk streven in dienst van King Soccer met het grootst mo gelijke succes zien bekroond.... JAN B. De B. V. C. „Bloemendaal" is gedurende de laatste jaren uitgegroeid tot een vereeniging van beteekenis, hetgeen Donderdagavond 4 September j.l. maar al te duidelijk bleek, toen de Bloemendaalsche voetballers hun jaarlijksche algemeene vergadering hielden. Het aardige zaaltje in café-rest. van Schooten te Overveen was tot in de uiterste hoeken gevuld met be langstellenden, waarbij vooral de Bloemendaal sche jeugd in grooten getale acte de presence gaf. Ja, het jeugdige element was zelfs overheer- schend op deze voetbalparlementaire bijeen komst, doch wij kunnen de B. V. C. Bloemendaal slechts gelukwenschen met het feit dat zij naast een ijverige kern van ouderen zoo'n select gezelschap jongelui rond zich heeft weten te scharen. „Wie de jeugd bezit, heeft de toekomst" sprak voorzitter Cassee o.a. in zijn openings woord. Wat moet er voor „Bloemendaal" nog een schoone toekomst verborgen liggen... Doch geen filosofie thans. Wij zouden U een en ander van de vergadering verhalen. Welnii, de voorzitter begon met een hartelijk woord van welkom tot de aanwezigen, waarbij hij zich nog eens speciaal tot de nieuwe leden richtte. Na de ballotage gingen verschillende be langrijke punten er met een behoorlijk vaartje door. Notulen vorige vergadering zooals ge woonlijk. Verslag penningmeester idem. Cijfers, die niemand vijf minuten vasthoudt, doch die toch zeker wel waard zijn vastgelegd te worden. Finantieel verslag met begrooting in druk, fi- nantieel onmogelijk. Ja, die financiën toch bij de voetbalclubs. Dank zij het uitstekende beheer des heeren Jansen kan de B. V .C. Bloemendaal zich, zooal niet gelukkig, dan toch zeker veilig achten op dit punt. De begrooting voor het a.s. seizoen bleek sluitend gemaakt op een bedrag van f 2090. De ijverig snorrende kascommissie had onder aanvoering van den bekenden oud-le elftal speler Sunter haar accountants-allures botge vierd, doch niets verdachts ontdekt, weshalve dit lichaam mitsgaders de voorzitter, om strijd 's heeren Jansens capaciteiten als schatbewaar der roemden. Ongetwijfeld een verdiende hulde. Alvorens de bestuursverkiezing aan te kondi gen vestigde de voorzitter er de aandacht op dat de secretaris J. Beijk, op zjjn besluit om het bijltje er bij neer te leggen, was teruggekomen, welke mededeeling gevolgd werd door een ovatie aan het adres van den Bloemendaal-scriba. Toen dit eenmaal bekend was bleek het eerste deel der bestuursverkiezing kinderspel. Bij ac clamatie werden secretaris en penningmeester herkozen.. 38. B. P. Vader; Tb. „de Nagtegael", bl. kas planten; 39. J. Bruins; Tb. „Woestduin", kasvarens. Buiten. 1. Fa. A. Tabernal Zn.; Tuinbouwgereed- schappen. 2. Fa. v. Empelen v. Dijk; Vaste planten, conifeeren enz. 3. A. Koper; Rotspartij met vijver en muur tjes. 4. C. Sipkes; Vijver met rotsplanten. 5. A. v. d. Werff; Vaste planten en rots- planten. 6. B. J. Ducro; Vaste planten en rotspartij. 7. W- Beunder; Begonia Flamboyant. 8. An. Jager; Knolbegonia's; 8a. Mevr. M. de Visser; Fuchsia's. 9. H. van Waard; Tb. „Kinheim", Pelarg. en cactussen. 10. C. Schuyt; Gemengde groep planten. 11. A. Kranenburg; Knolbegonia's. 12. J. A. Blom; Dahlia's. 13. F. Kroone; Coniferen en gr. bl. planten. Langs den Bloemendaalschen weg te Over veen van de spoorbaan af tot aan het Raad huis staan stokken met de nationale- en de Oranjevlaggen, tan teeken, dat de onderlinge jubileumtentoonstelling der afdeeling Bloemen daal-Velsen der Kon. Ned. Maatsch. voor Tuin bouw- en Plantkunde is geopend. Het hoofdartikel in het nummer van heden is gewijd aan deze tentoonstelling. De lezers vinden daarin een overzicht van hetgeen te zien is op de tentoonstelling en het verslag der openingsplechtigheid. Kier laten we nog volgen de lijst der inzendingen. Binnen. 1. Fa. A. Tabernal Zn.; Zaden. 2. J. Spanjaard; Champignons. 3. J. Wezenaar; Tb. .Klein Hoeve", Dahlia's. 4. G. Kramer Jr.; Dahlia's. 5. R. v. d. Hul; Tb. „Duinhoeve". Bloeiende en niet bloeiende pianten en fruit. 6. H. Boegschoten; Tb. „Kareol", bloeiende en niet bloeiende planten. 7. H. v. Burken; Tb. „Lommeroord", bloeiende en niet-bloeiende planten. 8. J. van Schoonhoven; Tb. „Oud-Zomerzorg", bloeiende en niet-bloeiende planten. 9. K. v. d. Belt; Tb. „Elswouthoek", Dahlia's en Bloemwerk. 10. C. Timmermans; Tb. „Varenbsrg", Chry santhen en Bloemwerk. 11. J. Bonksnburg; „Bloemlust", Dahlia's. 12. J. M. Barnhoorn; Bloemwerk. 13. Y. G. Mulder; Tb. „de Hesselink", Bego nia's. 14. W. Beunder; „de Dahlia", Bloemwerk. 15. A. Koper; Bloemwerk. 16. Gebr. Koebrugge; Bloemwerk. 17. Chr. Duin: Dahlia's. 18. A. Jager; Afgesn. Mignon- en Pornpon- dahlia's. 19. J. J. van Cruyningen; Orchideeën. 19a. J. Mooren; Orchideeën. 20. J. Ende; Tb. „Lindenheuvel", bl. kas planten. 21. Gemeente Bloemendaal; Groene sierplanten en cactussen. 22. H. F. Hardeman; Tb. „Eyckengaarde", bloeiende en niet-bloeiende planten. 23/24. A. W. Volmer; „Thyssenshof", wilde planten en bes-dragende takken. 25. J. Nyhof; Tb. „Buytentwist", kasplanten, 26. Th. Natterer; Groenten. 27. Mevr. A. M. de ClerqStoop; „Olmenhof", fruit. 28. P. van Riessen; Groenten en fruit. 29. J. F. Clausing; Tb. „Duinlust", groenten en fruit. 30. R. v. d. Bogaard; Tb. „Duinhof", fruit. 31. S. Sipkes; „Duinvoet en Teunisbloem", af gesneden vaste planten. 32. J. F. Clausing; Tb. „Duinlust", bl. planten. 33. Joh. Mey; Tb. „Wildhoef", gem. gr. planten 34. G. de Kruyf; Prov. Ziekenhuis gem. gr. planten 35. Fa. v. Empelen v. Dijk; Gemengde groep Kasplanten. 36. I. Florisson; Varens. 37. W. van Wiefferen; Tb. „Sonnewende", bl. kasplanten. EEN ERNSTIG SPOORWEGONGELUK 7 De Roode Kruis-transportcolonne verleent hulp. Zaterdagmiddag werden we gewaarschuwd, dat er op de lijn HaarlemZandvoort bij het zijspoor naar de waterleiding in de duinen te Overveen iets bijzonders was gebeurd. Natüürlijk, daar ben je nu eenmaal journalist voor, gingen we er dadelijk op af. Inderdaad.... er was iets bijzonders te doen! Daar waren dok toren; daar waren tal van lieden, die met rap pe hand aan bet verbinden en aan het ver voeren per brancard waren van een aantal ge wonden en daar waren vele bekende persoon lijkheden. Onder meer zagen we er Jhr. Mr. Ehe Teding van Berkhout; Dr. A. Land en mevrouw Levenkamp, allen bestuurders van de afd. Haarlem en Omstreken van het Ned. Roode Kruis Het had al den schijn, dat er een ernstig spoorwegongeluk was gebeurd. We hoorden van sehijndooden, van een jongen, die een stuk ijzer in de buik had gekregen, van beenbreu ken en van been-ontwrichtingen. De doktoren onderzochten de gewonden en vlug werd de eerste hulp verleend. De spoorwagens stonden er nog. We hadden gelegenheid op te merken met hoeveel zorg de gewonden werden behandeld en hoe voorzichtig ze op de brancards werden gelegd. We hoorden ook hoe spoedig uit Haar lem hulp was gekomen. Binnen vier minuten, nadat te Haarlem bericht was gekomen, dat hulp noodig was, was al iemand van de Roode Kruis Transportcolone op het terrein aanwe zig en de anderen waren spoedig gevolgd. De aandacht trok verder hoe vlug uit Haar lem wagens waren gekomen om hen, wien hulp was verleend, te vervoeren naar Haarlem. Vele dames verleenden ook hulp. Op iederen wagen of auto werden vier brancards geladen. Natuurlijk informeerden we nader, wat er was gebeurd, waaruit bleek, dat alles gelukkig maar schijn was. De Roode Kruis transport colonne uit Haarlem hield een oefening. Het doel van de oefening was, zoo legde Dr. Veen ons uit, een proef te nemen om te weten te komen binnen hoeveel tijd er hulp zou kunnen worden verleend, indien er eens een ernstig spoorwegongeluk zou gebeuren; waarbij velen gewond werden. Gezien, hoe vlug de leden der transport colonne met de doktoren Land, Veen, Joustra en Joosten Hattink er waren, mag getuigd wor den, dat de proef goed is geslaagd. Men kan gerust zijn, indien eens een ernstig ongeluk mocht gebeuren, dan is er spoedig hulp. Dat v/as het eerste feit, dat viel te constateeren. Het tweede was, dat de hulp, die dan zal verleend worden, een oordeelkundige is. De leiders zorgden er voor, dat alles geschiedde, zooals het behoort te gebeuren, indien eens een ongeluk mocht plaats hebben. Er werd ge werkt op vlotte deskundige wijze. Al de veronderstelde patiënten werden vlug uit de coupes en van onder de spoorwegwagens gehaald en verbonden. Verschillende aanwij zingen gaven de leiders daarbij. Tegen vier uur, om goed half drie begon de oefening, waren al de veronderstelde gewon den, het waren leden der knapenvereeniging David en Jonathan", verbonden, op brancards gelegd en per transportwagens vervoerd. Onder hen, die als gelangstellenden de oefe ning bijwoonden, merkten we nog op Dr. van Konijnenburg, directeur van den gemeentelijken geneeskundigen Dienst te Haarlem en Graaf van Randwijck, Directeur van de Haarlem- sche Waterleiding. Een woord van lof mag wel gebracht wor den aan den leider, den heer Nel. Jhr. Mr. Teding van Berkhout deelde ons mede, dat het benoodigde materiaal, brancards enz., aanwezig is in het Roode Kruisgebouw en dat gezorgd is, dat in tijden van nood ook vlug de noodige autowagens ter beschikking zjjn De Roode Kruis Transport-colonne is dan paraat. Na afloop van de oefening werd naar de Infanteriekazerne te Haarlem gegaan, waar dank werd gebracht aan allen die de noodige hulp hadden verleend. Het bekende ADRES voor permanent wave f 7.50, permanent wave lang haar f 10.—, Watergolf a f 0.90, Onduleeren a f 0.50, Knippen a f 0.40 en Wasschen f 0.40 IS Telefoon 15064. Aanbevelend, H HUYBENS, Dameskapper. KORTE KLEVERLAAN 22-24 TELEFOON 22704 Groote Sorteering Billijke Prijzen WCWIWfe INÜI6HTIN6 BkCËMÊNBMI» 3EEEETC OPGERICHT 1828 leveren wij de BESTE; in orde maken wij de slechtste voor den minsten prijs. DE FLORALIA WEDSTRIJD. Zaterdagmiddag waren in de Jeugdtuinen aan den Vijverwëg heel wat jongens en meisjes bijeen om te vernemen, wie de prijswinnurs én -winsters waren in den Floraliawedstrijd.- Naar we vernemen waren er in het voorjaar aan 148 kinderen uitgereikt 230 stekken. Van dc opgekweekte stekken waren er 101 ingele verd. De uitslag van den wedstrijd was, dat verkregen: Voor Margrieten: le prijs, A. van Burken; 2e prijs, E. Laan; 3de prijs, L. Nolthenius; 4e prijs, A. de Vries en 5e pr. W. Windig. Voor Fuchsia's le pr. J. Windig; 2e pr. J. Bakker, 3e prijs A. van der Horst, 4e pr. L. Bakker en 5e pr. D. Bonnes. Voor Begonia's: le pr. J. Bakker, 2e pr. A. Wigman, 3e pr. G. Waanders, 4e pr. R. de Graaf en 5e pr. E. Laan. Voor Geraniums: le pr. A. Schipper, 2e pr. W. Windig, 3e pr. G. Greuter, 4e pr. J. van Burken en 5e pr. B. de Vries. De heer Lankbaar, die den uitslag mededeel de zeide, dat de uitdeeling der prijzen zou plaats hebben op een feestavond, die gehouden zal worden Zaterdag 3 September in het Jeugd- gebouw. Deze feestavond is toegankelijk voor de kinderen die stekken hebben gekocht en voor de kinderen, die een jeugdtuintje hebben. DE AUTOBESDIENSTEN NAAR AERDENHOUT. Druk vervoer. Ons werd gevraagd, hoe het staat met het vervoer op den autobusdienst Duinlustpark Aerdenhout. Bij een informatie vernamen we, dat van 15 Juli tot 15 Augustus werden afge geven het volgende aantal plaatsbewijzen: DuinlustparkOverveen 2879; OverveenAerdenhout 1997; Duinl.parkAerdenhout 1418; Schoolkaarten (10 ritten) 16; en 10 ritlenkaarten 286. Er blijkt dus wel, dat de dienst in een be paalde behoefte veerziet. Opmerkelijk is, dat het grootste aantal passagiers is vervoerd van 1' ,t Duinlustpark naar Overveen, Openbare vergadering meente Bloemendaal, te 18 September 1930 te 3 ten Raadhuize te Oven- De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken 2. Benoeming voorzi missie, bedoeld bij art. E wet: Financieele commissie heeren Luden, Dorho Clercq). Benoeming leden der art. 54, lid 2, der Gemee Publieke Werken: (aftri Cassee, Hogenbirk, Krei Commissie voor onder de heeren Bornwater ei Commissie voor Socia de leden: de heeren de Commissie voor de leden: de heeren Hogen Commissie voor de I leden: de heeren Casse Benoeming leden der art. 166 der Gemeentev Strafverordeningen: (af ren Bornwater, Luden e 3. Voorloopige vastst over 1929. 4. Besluit tot onteig doortrekking der Oranj 5. Verhuur van een t gen Duin en Daalschen 6. Vaststelling breedl 7. Verleening vergu legging eener transp laan c.a. 8. Vaststelling voorw wegen in het Rijnegom 9. Verhooging bijdrag lating van leerlingen t reidend H. O. aldaar. 10. Verzoek voor bol lokaal bij schooi E. 11. Verleening medev R. K. school voor L. 12. Wijziging der ordening. 13. Vaststelling le si belasting 1930. 14. Verleening afsch in de Hondenbelasting 15. Invoering van si 16. Ontheffing bepal ning. 17. Velling van boor GEMEEf Naar we vernemen raad Donderdag 18 de: uur. H. KWJ Maandagavond is ir jaar overleden de hee laar in onroerende g alhier. De heer Kwak ging acht per auto naar I veiling van onroerer Nieuwe Gracht. Na af bij het verlaten van r heer Kwak plots onge dellijk. Het verscheiden v man heeft menigeen als een bekend makel: in Bloemendaal niet a' buiten, een zeer goed humaan karakter, zijn trouwe plichtsbetrach' eenvoudig, hartelijk ei geliefd bij zijn person Gedurende de drie jaren saamgewerkt ti te Heemstede), dat hoofd heeft gestaan - bureau aan de Distella vlijt zijn bedrijf wete der drukste makelaar: Hedenmiddag heef plaats op de Algemeen stede. JUBILEUM Het is gebeurd, wat al hebben voorspeld: inderdaad op den dag, bonden aan de wassc Zn., mogen ondervind deerd. En dat zeker had kunnen bevroedei Hij en zijn vrouw v gehaald en daarna in vangen. Daar zongen welkomstlied toe, waa J. Barink, den getrou woordingen toesprak i aanbood. Persoonlijk jubilaris een bloemen rectie overhandigde h: inhoud. Daarbij bleef het ni mocht de heer de Goe en een parapluiestand: Het is zeker geen woi in zijn nopjes was. Nadat h\j allen h£ mocht hij het verdere den huiselijken kring ST. AUGUSTi: Feestuitv Haarlem. Men schrijft ons: Ter gelegenheid var 1930) van St. August Nieland getoonzette woorden van paté: gebracht te Amsterd in het Concertgebouw in Tivoli; Haarlem: meente-concertzaal. Het oratorium is Vereeniging Amsterd: van der Bijl ingestud medewerking van hei uitvoering worden g< ken mede: Jo Vincen handt, tenor; Wille Francois, orgel.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1930 | | pagina 2