Gebrs. Schuuring nieuwste Men B. A. Cassee Zn. WILD, 18.8.1GIGIGIS Zn. pracht Eetkamer Ridderstr. 18'!W Haarlem, Tel. f 385.» Het Bloemendaalsch Weekblad. Nalezing uit de Raadszaal. PLAATSELIJK NIEUWS. Diefstallen aan ons strand. Versobering is noodig. Rijwielpad of graspad? Kamperstraat 22-24, Haarlem, Tele! 12474 Reeds ontvangen een gedeelte der voor NAJAAR- en WIHTERSEIZCEH. Stoffeerders Behangers Woning-inrichters Zijlstraat 83 Tel. 11307 Zijlstraat 83 BIEDEN AAN ANTCASSEEaZ" Wed. P. Koomen Zoon Schoorsteenvegers bestaande uit Dressoir Schuiftafel 4 stoelen 2 Fauteuils met echt leder bekleed. Compleet ZIET ETALAGES DAMES BAAN 43, Dameskapsalon „Gallia". Opwekkend en gezond Natuurlijk bronwater i. GEYLVOET, Doelstraat 37 - Haarlem - lelefocn 13538. 24ste iaargg LOSSE 1 Twee ff fi Brokjes Li Het eigei hee Voor d Een oolijk wethouder Over den dienst der plantsoenen Een H. B. S. te Bloemendaal? Belas tingmeevaller. In wethouder Laan hebben we iemand, die in den Raad de stemming er in weet te houden. Hij is de man van slagvaardigheid, die handig ge bruik weet te maken van geestige uitdrukkingen. „Wie de lachers op zijn hand heeft enz." Het is hem wèl bekend, en hij laat den Raad lachen. Als bij de benoemingen der vaste commissiën de heer Luden, die in de commissie voor finantiën is herkozen enkele opmerkingen maakt over het gemis aan berekeningen ter zake van wegenaan leg en klaagt er over, dat de wethouder die be rekeningen den Raad niet doet geworden, maar rustig doorgaat met het aanleggen van wegen en doet als deert het hem niet of de begrootings- post al dan niet wordt overschreden, en de heer Laan moet antwoorden heet het dadelijk: „Na tuurlijk weder een slag op het hoofd van jut". Het „weder" slaat daarbij hierop, dat reeds meer dergelijke opmerkingen werden gemaakt. Berekeningen worden verlangd, gaat de wet houder voort. Willen de heeren die zoo graag en oolijk klinkt het: welnu de heeren kunnen ze wel krijgen. Maar denkt nu niet dat dit iets beteekent. Het beteekent niets. En hij laat er onmiddellijk op volgen: Het is gemakkelijk Raads leden zand in de oogen te strooien. M. a. w.: Ik kan wel eenige becijferingen geven en ook wat de wegen kosten van aanleg. Maar dc heeren kunnen het toch niet narekenen Echterde Raad laat zich niet zoo spoedig uit het veld slaan. Andermaal werd er op aange drongen den Raad wat meer in de zaken te ken nen. Nu gooide de heer Laan het over een ande ren boeg. Hij verlangde het vertrouwen van den Raad en dreigend klonk het: Indien ik niet het vertrouwen van den Raad heb, dan moet ik er niets meer van hebben, dan kan ik het niet meer doen Het was als een dreigen met de wethouders portefeuille. Maar de heer Laan meende het zoo kwaad niet. Het kwam later in de zitting uit. Het was bij de behandeling der gemeente rekening. Toen verdedigde de heer Laan klóek zijn beleid ten aanzien van de gelden uitgege ven voor de wegen tegenover de opmerkingen die waren gemaakt in de finantiëele commissie. En hij verzekerde den Raad, dat hij de heeren voortaan van alles op de hoogte zal gaan hou den. We wachten af. Immers: „het is gemak kelijk raadsleden zand in de oogen te strooien!" Wethouder Van Nederhasselt had ook zich te verdedigen en wel ten aanzien van opmerkin gen gemaakt ter zake van de plantsoenen. De wethouder, die anders in den Raad niet zooveel spreekt, had een verdediging klaar gemaakt, waarmede hij kloek voor den dag kwam. Men heeft haar kunnen lezen in het raadsverslag, opgenomen in ons vorig nummer. De beeld spraak van den heer Daan nam de wethouder over, zich zeiven betitelend als „het kleine hoofd van Jut", waarop de slagen neer komen. Deze wethouder onderscheidt zich daarin van den heer Laan, dat hij zich de dingen, die in de Raad worden gezegd kennelijk aantrekt. Hij is een deskundige op het gebied van den tuinbouw. Hij is de man, die liefhebberij in de zaken heeft. Hij is de man, die zelf alles regelt en leidt en die dat kan. Echter de Raad dient óók er rekening mede te houden, dat er eens een andere wethouder komen kan, die niet zooveel verstand van den tuinbouw heeft als de heer Van Nederhasselt. Wat dan? Het was daarop, dat werd gedoeld, toen er op werd aangedrongen een opvolger van Vermeer aan te stellen. De discussiën eindigden daarmede, dat eer lang de organisatie van den dienst der plant soenen in den Raad zal word'en bezien. De zaak van de schooltandverzorging kwam er zonder veel moeite door. Over de verorde ning werd zelfs geen woord gesproken! Alleen een paar raadsleden stelden in het licht, dat de bemoeiing van de Overheid ten aanzien van de opvoedingszorg van het kind te ver gaat worden. Over het rooien van de boomen op den Zand- voortsehenweg is óók niet veel gepraat. Er is niet gestemd over het rooien van boom na boom, zooals wellicht was verwacht, gezien de nummering der boomen. Het ging om 13 boo men of te volgen het advies van den Hout vester. De Raad besloot het advies van den Houtvester te volgen. Met Haarlem zal een nieuwe regeling worden gesloten ter zake van de toelating van leerlin gen tot de scholen voor middelbaar en voor bereidend hooger dagonderwijs te Haarlem. Bij dat agendapunt stelde de heer Schulz de vraag, die zeker gewettigd is, of het niet in de toe komst zal moeten komen tot een eigen H. B. S. in onze gemeente. Volgens hem diende het denkbeeld ernstig in overweging te worden genomen. Het bleek, dat het idee in de commissie van bijstand in zake het enderwijs betreffende, ook is ter sprake geweest. De commissie had ge memoreerd, dat voortaan aan Haarlem f 500 per leerling en per jaar zal moeten worden betaald en had opgemerkt in haar advies: „Naar ons oordeel is hierin, in verband met het toenemend getal leerlingen der Haarlem- sche openbare inrichtingen, die in Bloemendaal woonachtig zijn, aanleiding om ernstig na te gaan of het geen aanbeveling verdient, dat Bloemendaal zelve een middelbare school sticht en, zoo ja, welke financiëele gevolgen dit zal hebben." Het idee is geopperd en zal natuurlijk worden overwogen. Inmiddels het hebben van een eigen H. B. 8 te Bloemendaal lijkt ons voorloopig toch nog slechts toekomst-muziek te zijn Voor het overige valt uit de Raadszitting nog aar, te stippen, dat eraan is gedacht om in den Kuil een tuinaanleg te laten, maar dat de raad voorloopig daar nog niet aan wilde en dat wethouder Laan aan het begin der zitting de verblijdende mededeeling deed. dat de be lastingopbrengst een meevaller van niet minder dan rond f 100.000 heeft gebracht. Met zulk een nfeevaller kunnen we we! te moede zijn. Er kan wel wat. af. zeide de wethouder Laan met een glunder gezicht, nadat hij het had me degedeeld en de raad besloot in een gulle bui den wethouder een crediet van f 30.000 te vo- teeren om de werkloozen aan den gang te houden. B. Hoe de inbreker werd opgespoord. Eén der middelen, die de politie bezigt om te trachten boosdoeners in handen te krijgen, is publicatie. Als er b.v. een inbraak is ge pleegd en men er niet dadelijk in slaagt den verdachte te vatten, volgt mededeeling van bet gebeurde met verzoek tot opsporing en aan houding van verdachte in het Politieblad en meermalen met goed resultaat. Dezer dagen is dat weder gebleken. Op één dezer nachten was ingebroken in het Paviljoen van den heer Hoffschlag aan het begin van den Zeeweg. De deur was open gebroken. Maar veel buit was er niet gemaakt. Uit de keuken was weggenomen een fietspomp en wat etenswaren. Een buit, die nergens naar lijkt, oordeelde de inbreker. Dan maar naar elders om te zien, wat daar is te kapen. De tocht ging naar het Bloemendaalsche strand, waar eerst een bezoek werd gebracht aan het Zeehad-gebouw. Daar werd een partij sigaretten ontvreemd. Daarna volgde bezoek aan de Zonnebad-inrichting. Daar werd mede genomen een demtsaison, een hoed, waarin de naam van den winkel, waarin hij was gekocht, stond, en een heereneostuum. Er werd van het gebeurde bij de politie aan gifte gedaan. Onze politie ging dadelijk met ijver aan het werk om te trachten het zaakje tot klaarheid te brengen. Maar gemakkelijk ging dat niet. Op haar onderzoekingstocht vond de politie bij de Zonnebad-inrichting -een jas, waarin een gemerkte zakdoek zat. Wat denkt in zoo'n ge val de politie? Natuurlijk niet anders, of: daar hebben we nu eens iets in handen, wat wel lijden zal tot de aanhouding van den inbreker. Echter, al spoedig bleek, dat de jas afkomstig was van een auto en dat ze óók door den ge zochte was weggenomen. De man had later, toen hij iets betera had kunnen krijgen, de jas weder weggeworpen. Daarna werd het gebeurde gepubliceerd in het Politieblad. Tevens werd daarin gegeven een nauwkeurige beschrijving van hoed, jas en costuum, die waren weggenomen. Het had resultaat. Na verloop van tijd kwam er bericht uit Ossendrecht (bij de Belgische grens) dat er een persoon was aangehouden, die kleeding- stukken droeg, die met de opgave in het politieblad overeen kwamen. Spoedig bleek het, dat men de hoosdoener van de vele inbraken op den Zeeweg te pakken had. Het is een zekere H. van de G. uit Haarlem. De aangehoudene, die óók verdacht is van een inbraak, gepleegd in een perceel aan de Raamsingel te Haarlem, heeft bekend de in braken gepleegd te hebben. Onze recherche heeft te Amsterdam reeds beslag weten te leggen op een koffer, bevattende verschillende hier ontvreemde goederen. De verdachte is ter beschikking van de justitie te Haarlem gesteld. LIJK AANGESPOELD. De vorige week verliet mej. C., wonende in Aerdenhout, in overspannen toestand haar woning. Des avonds werd haar rijwiel met een paar handschoenen aan het strand terug gevonden. Thans kunnen we berichten, dat hat lijk van mej. C. Dinsdagmorgen aan het IJmui- densche strand is aangespoeld. MILITAIRE OEFENING. Dinsdagmorgen was ons voormalig feest terrein in een exercitieveld herschapen. Een 60-tal soldaten, van top tot teen gewapend, waren daar onder commando van eenige offi cieren oefeningen aan het maken. De belang stelling voor deze manoeuvres was niet groot. EEN ONTROUWE GEDIENSTIGE. Alhier is aangehouden Mej. G. E. Zij was als dienstbode in dienst bij de Fam. T. alhier, waar zij buiten haar gewone werkzaamheden ook nog andere deed, n.l. het verduisteren van goederen en sieraden. Nadat ze eenigen tijd deze praktijken had uitgevoerd werd de ont vreemding van verschillende goederen en tal van sieraden ontdekt en viel de Duitsche dienstbode door de mand. Zij is aan den offi cier van justitie overgeleverd. Op het gebied van de Landsfinanciën, gelijk is gebleken uit de Millioenen-nota van Jhr. Mr. D. J. de Geer, die indertijd „Eerste Redacteur" van „De Nederlander" was en die zich in het Staatsstuk een woord-kunstenaar betoonde, is versobering gewenscht. Versobering is noodig ook in de gemeentefinanciën, over welke finan ciën, naar „De Telegraaf" betoogde, ook een donkere schaduw hangt. Versobering wordt al toegepast door de Haarlemsche Kamer van Koophandel. De Kamer had indertijd ingesteld eenige cursussen, die over het jaar 1929/1930 tesamen een tekort van f 74 hebben opgeleverd. Voor de reclame voor die cursussen is inder tijd een aardig bedrag uitgegeven. De kosten van adverteeren in onderscheidene couranten hebben niet minder dan f 428 bedragen. De reclame was, naar één der leden der commissie van enderwijs in de zitting der Kamer van Dinsdag zeide, „wat duur". Echter, voor den cursus 1930/1931 zal de reclame heel wat minder kosten. Niet meer dan f 50. Hoe dat komt? Er is nu niet ge adverteerd. Maar biljetten enz. zijn verstrekt aan werkgevers en anderen. Men za] evenwel moeten afwachten, welke reclame het beste heeft gewerkt terzake van .het aantal deelnemers aan de cursussen. NOODLOTTIGE BOTSING Een jongen een been gebroken. Een 13-jange leerling van de Duin en aal- sche school is leelijk te pas gekomen. Hij fietste de Mollaan af. Toen hij in de bocht Mol] aan -Blcemendaalscheweg was gekomen, naderde van de richting Kleverlaan een auto, die dè Mollaan op wilde. Door tot nu toe onbekende oorzaak had een botsing plaats tusschen fietser en auto. De jonge brak een been. Hij werd door den bestuurder van een auto naar St. Joannes de Deo te Haarlem gebracht. Te dicht bij elkaar gereden Op den Zijweg achter Elswout, fietsten twee jongens. Doordat ze te dicht bij elkaar reden, kwamen de voorwielen van hun fiets in elkaar. Gevolg was, dat heide jongens een buiteling ■maakten. Een van hen bleef bewusteloos liggen. Dr. Westenburg verleende de hulp. Hij consta teerde, dat de jongen geen ernstige verwon dingen had bekomen. Nadat hij weder was bij gekomen, werd de fietser per auto naar zijn woning vervoerd. WAT NIET IEDEREEN WEET. Teekening postwisselformulieren. Aan de mededeeling', gedaan in de zitting der Haarlemsche Kamer van Koophandel van Dinsdag, ontleenen we de volgende: Naar aanleiding van de door den heer Kruimel gestelde vraag betreffende het twee tal plaatsen van naam en adres van een af zender en geadresseerde op een postwissel, kan worden medegedeeld, dat deze maatregel ge nomen is ter vereenvoudiging van het werk ten postkantore. Vroeger werden hij aanbieding van postwissels naam en adres van den afzender in een boek genoteerd. Thans geschiedt dit niet meer. Teneinde toch een opgave in handen te hebben, waaruit blijkt wie afzender is, moet dit door den betrokkene worden ingevuld. De strook, waarop dit staat, wordt nu ten post kantore bewaard, KANTOOR SANTPOORT-STATION. Met ingang van 1 September is het bij kantoor Santpoort-Station omgezet in een hulp kantoor. VAN HET GOEDE PAD AFGEDWAALD. In onze gemeente ging een tractor, die voort trok een wagen waarop een afgebroken zweef molen. Hoewel het niet in de bedoeling lag, was men toch van het goede pad afgedwaald en terecht gekomen in de Jan Willem Friso laan. Deze laan was niet bestand tegen zoo'n zware vracht. Het duurde dan ook niet lang of één der wielen van den wagen zakte diep in het zand weg. Zelfs de tractor was niet in staat den wagen er uit te halen. Er kwamen „dommekrachten" aan te pas. Met behulp daar van gelukte het den wagen weder uit den kuil te krijgen. Dat er op den Zeeweg een rijwielpad is ge komen, is een goede verbetering, we zeiden dat reeds eerder, den fietsers ten gerieve en, naar gehoopt wordt, óók het wandelend publiek of den voetgangers. Op het pad is met groot duidelijke letters' geschilderd „rijwielpad"! En het gemeentebestuur gaat óók opvoedend te werk. Het wil de fietsers leeren, dat, nu er voor hen een eigen pad is, ze zich niet moeten voortbewegen op het andere gedeelte van den Zeeweg. Er staat n.l. een bord op het weggedeelte naast het rijwielpad „Verboden voor rijwielen' Dat alles is heel mooi. Maarzullen de fietsers op den duur zich houden aan dat ver bod of zullen ze ondanks het verbod, toch gaan fietsen op het andere weggedeelte van den Zeeweg? Het is te vreezen, als iets, dat nu nog maar in het begin van ontwikkeling op het rijwielpad is, voortgaat zich te ontwikkelen! In dat verband is het maar goed wellicht, dat we niet naar den zomer, maar naar den winter gaan. Toen we en we doen dat vaak omdat het daar zoo heerlijk wandelen is en men daar zoo echt van de frissche lucht ge nieten kan dezer dagen weder eens op den Zeeweg aan het wandelen waren, en daar eens naar het rijwielpad kelten, zagen we daar iets wonderlijks. Overal op het pad eerst kleine op hoogingen als waren het „molshoopen" ter grootte van den omvang van een kommetje. En daarna, verder gaande, hier en daar be ginnend gras, dat van de topeca uit te voor schijn kwam. Het was wonderlijk. Verder gaan de bemerkten we, dat elders op het pad geen schijnbare molshoopen meer waren. Maar, dat daar kleine bescheiden ronde inhammen in het pad waren gevormd, waaruit met kracht kruid en kleine planten te voorschijn kwam. Opmer kelijk is, dat op den Zeeweg tot heden zoo iets niet werd gezien. Hoe het komt? Heeft men niet eerst het onkruid enz. uitgeroeid, vóór dat men een laag topeca ging leggen voor het rijwielpad? En komt het daardoor, dat met groeiende kracht het kruid zich gaat verzetten tegen de bedek king met topeca en dat het zegevierend op treedt? Het is iets, waar we niet achter konden komen. Maar een feit is, dat, gaat het zóó door en de zomer komt, het rijwielpad spoedig aardig op een wildernis zal gaan gelijken. Want on kruid tiert welig voort! Het is alléén nog een troost voor de fietsers, die zeker niet zoo gaarne zich zullen bewegen temidden van welig groeiend onkruid-, enz., dat,' indien het pad druk wordt bereden, wellicht het nog mogelijk is, dat het kruid in den ver deren groei wordt gestuit. Anders vreezen we, dat het bord „Verboden voor rewielen", niet dat resultaat zal hebben, dat het gemeente bestuur er van verwacht. En nu we het toch over den Zeeweg hebben, mogen we zeker wel eens de aandacht vragen van den betrokken wethouder voor het hekje, dat staat om het bescheiden plantsoentje, dat aangelegd is aan den Zeeweg voor de voor malige schietbanen. Dit hekje toch is niet langer een sieraad, maar een onsieraad van den mooien weg. Het verkeert in een staat van ver- waarloozing, gedeeltelijk hangt het daar ver bogen als oud roest en gedeeltelijk is het weg getrokken. Het plantsoentje, als we het zoo eens mogen noemen (het zijn eenige dwerg heesters, die er werden geplaatst met een hekje er omheen) is ook wel wat verwaar loosd. Het is hoog noodig, dat een en ander eens een opknapper ontvangt. Het maakt toch een minder aangenamen indruk, zooals het er nu is, op den vreemdeling, die den Zeeweg langs gaat en t'ie aan het begin van den weg zooiets moet aanschouwen. We vertrouwen, dat de be trokken wethouder aan deze zaak wel eens aandacht zal willen wijden. TELKENS WAT NIEUWS. Om den juisten tijd te vernemen. De techniek gaat vooruit; al maar vooruit. Daar heb je de telefoon; vroeger moest men de telefoonjuffrouw opbellen, deze een nummer' Dames- en Heerenkleermakers WSWINC! iwaifcHTiHe: BkeSMEAfiMli OPGERICHT 1828 Prima kwal. - Billijke prijzen Gierstraat 39, Haarlem. - Tel. 10153 opgeven en daarna pas kwam de gewenschte verbinding tot stand. Dat was zóó in den voor bijen tijd Maar nu Hoeveel eenvoudiger is het, nu alles automatisch gaat. Echter ook nu nog gelukt het niet altijd de juiste „verbinding" te krijgen. Het is historisch. Iemand belt een wijnhan delaar op naar hij denkt. Nadat de verbinding is gekomen, worden besteld eenige flesschen wijn. Er wordt op antwoord gewacht. En hoe luidde het? „Mijnheer, het spijt me zeer, maar u spreekt met den voorzitter van de vereeni- ging tot afschaffing van alcoholhoudende dranken! De „verbinding" was verkeerd geweest. Toch is het systeem van automatisch telefoneeren iets, dat een goeden kant heeft, want het lang moeten wachten op de telefoonjuffrouw is, sinds het werd ingevoerd, uit. De techniek gaat vooruit, zeiden we. Het wordt tevens den menschen gemakkelijk ge maakt. Hoe menigmaal komt het voor, dat mén gaarne den juisten tijd weet. Hoe da.t dadelijk dan te weten te komen? De telefoon maakt het u nu gemakkeiijk. Het allernieuwste is, dat men per telefoon kan vernemen den juisten lijd. Maar, dan tegen betaling van twee en een halve cent per gesprek. Het gaat ook automa tisch. We hebben het eens geprobeerd, schrijft ons een onzer meest getrouwe medewerkers. En hij verhaalt tevens, hoe dat telefonisch informee- ren naar den juisten tijd gaat. Nadat we, schrijft hij, 15290 gedraaid hadden, hoorden we een knakje, bewijs, dat de verbin ding tot stand kwam. Daarna hoorden we het geluid van draaiende radertjes en weldra klonken ons 11 heldere slagen van een klok in onze ooren, gevolgd door driemaal twee snel cp elkaar volgende slagen. Zooals de lezer be grijpen zal waren de eerste klokslagen het aan geven van de uren terwijl daarna de kwartie ren aangegeven werden. Het was dus elf uur en drie kwartier is kwart voor twaalven. De minuten worden op dezelfde wijze aange geven doch in hoogere toon. Is bij het infor- meeren van den tijd, de lijn van den aanvra ger bezet, den wordt automatisch naar een an dere lijn gegaan die nog vrij is. Het ingesprek sein komt dus hier niet voor. Deze nieuwigheid waardoor ieder telefoon bezitter zich op de hoogte kan stellen van den juisten tijd, is we derom een staaltje van groote techniek. Naar we nog vernemen wordt deze tijdsein inrichting met ingang van 1 October officieel in gebruik genomen. Tot slot deelen wij nog mede, dat men nooit meer dan een keer per aanvraag het tijdsein kan hooren want na het geven van den juisten tijd, wordt de verbinding verbroken (eveneens automatisch.) HAARLEMSCHE KAMER VAN KOOPHANDEL. In de zitting der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken van Dinsdagavond is besloten aan te stellen tot ambtenaar in tijdelijken dienst de heer J. M. v. Seggelen met ingang van 1 October, Besloten werd aan de Kamer van Koophan del te Amersfoort die de meening der onder scheidene Kamers dienaangaande had ge vraagd, mede te deelen, dat de Kamer van oor deel is, dat niet behoort te worden overgegaan tot de instelling van een Borgtochten register. De door de Kamer ingestelde cursussen zul len worden voortgezet. Van de afdeeling Kleinbedrijf en de commis sie van onderwjjs was ingekomen een voorstel om in principe te besluiten tot het initiatief nemen tot de oprichting van een cursus voor winkelpersoneel. Ligt het op den weg der Kamer dergelijke cursussen te gaan oprichten of is dat veeleer niet de zaak van belanghebbenden, wien de Kamer dan, als dat noodig mocht blijken te zijn, indien er eenmaal een dergelijke cursus is finantieelen steun kan geven, vroegen de Het bekende ADRES voor permanent wave f 7.50, permanent wave lang haar f 10.—, Watergolf a f 0.90, Onduleeren a f 0.50, Knippen a f 0.40 en Wasschen f 0.40 IS Telefoon 15064. Aanbevelend, E. HDYBENS, Dameskapper. NAAIMACHINES leveren wij de BESTE; in orde maken wij de slechtste voor den minsten prijs. heeren Brinkman en Hooy. De heer van Liemt antwoordde, dat het de be doeling is, dat vanwege de Kamer zal worden gepraat met belanghebbenden, dat de Kamer 'dus de zaak aan het rollen zal brengen, maar niet dat de Kamer dadelijk zelf tot de instel ling van een cursus zal overgaan wat daarna moet geschieden kan later worden overwogen, de vragers namen met deze uitlegging genoe gen. Het voorstel werd aangenomen. Volgens voorstel van de afdeeling Klein Be drijf werd besloten thans niet weder over te gaan tot het instellen van een onderzoek ter zake van incasseering van kleine vorderingen, maar het verkregen resultaat met het reeds gedane onderzak te zenden naar de Midden stand Centrale voor Haarlem en omliggende gemeenten en deze te verzoeken de Kamer ter zijner tijd hieromtrent te willen adviseeren. Aan den heer Hooy, die de vraag had gesteld of het Buroau der Kamer bereid is het vraagstuk der Nederlandsche Handelspolitiek in de eerst komende zitting der Kamer opnieuw aan de orde te stelïen, antwoordde de voorzitter, dat het Bureau over die pas gestelde vraag zich eerst nog moet beraden. WATERLEIDINGSBELANGEN IN NEDERLAND. De Vereeniging voor Waterleidingsbelangen in Nederland houdt haar 48ste algemeene ver gadering in het gebouw van het Prov. Water leidingbedrijf te Bloemendaal op 2 October. Woensdagavcnd 1 October worden de deel nemers in het Provinciebuis aan dc Dreef te Haarlem door den commissaris der Koningin ontvangen. In de vergadering van Donderdag zal o.m. door dr. ir. C. A. H. van Wolzogen Kühr een voordracht worden gehouden. „Over eenige be langrijke microben in het waterleidingbedrijf". Aan de vergadering zijn nog verbonden be zoeken aan verschillende werken der water leiding, van een in aanleg zijnde houten pers leiding ten behoeve van Van Gelder Zonen te Velsen, aan de in aanbouw zijnde centrale van het Prov. Electriciteitsnet of aan de Noorder- sluis te IJmuiden en een tocht langs het Wie- ringermeer met bezoek aan het gemaal „Lely" te Medemblik. PERSONALIA. Voor het admissie-examen in de Theologische faculteit aan de Vrije Universiteit te Amster dam is geslaagd de heer W. J. Meister, van Overveer.. Tot 1 Januari 1932 is aangewezen als lid en voorzitter van de Commissie van Onder zoek voor het personeel der Rijksverzekerings bank mr. W. M. J. van Lutterveld, bestuurs lid van de Vereen, voor den Effectenhandel te Amsterdam, wonende te Bloemendaal. (Nadruk verboden.) De Utrt heeft en) na een i klaard, uitgereik Aan de Eed'le en gestre 'k Vraag ootmoe Moog'lvjk kunt u Dat 'k examen 'kWas vol hoop Maar dat heeft Met wat vijfjes Werd 'k door u Maar mijn vrier Dio naar Zwolle Kon geslaagd w Met precies dezi Is 't dan billijk, Is hier nu wel i Hij alleen heeft En ik kan weer Eed'le en gestre Dat was vrees'! 'k Kon mijn ooj 'k Heb eerst aa Toen u achteraf Dat ik toch noj En gelijk de aki Die zoo lang m 'k Kan u niet Daar 'k van blij Wijl 'k niet me Voor dat akelige 'k Zal het veilig 'k Ben van vrei Maar u slaat Wel een beetje i (nadru Een verblijdend ve heid van het reizen wat de goede verstar ken dermate bevordf nismaking Reizen v de aandacht af van i welker beteekenis de schat. Reizen maakt hoogt de ontvankelijk versterkt de belang leergierigheid. Het 1 en doet ons het eigen Zoo zuivert het de 1 oordeel en leert het in de juiste verhoudi: Een algemeene fot eind maakt, is de ve eigen land de norm standige en als zou 1 king van dezen norm wezen. Een buitenlan zijn potsierlijke kleei zijn dwaze gewoonte als op iemand, die i het behoort. Want de behoorlijl genoot, in engeren z: buitenlander behoeft zen te wonen om b menig met zijn gebo pcling is de man ui andere provincie, son der dorp de vreemdi gedraagt, omdat hij „bij ons". Eerst als die dorp hij, dat niet de vree: maar hij zelf. Een V ten zijn woonplaats wereld bevolkt voor dammer costuum. B derlingen, die niet w stellende ontdekking de wereld doortrekkf der wereldmassa un: paar honderd zijner i begrijpt hij, waaron dorp als een rariteit Inwoners hebben van hetgeen voor v is. Het gebeurde, dat werd getroffen 'dooi schijnselen, welke h had aanschouwd. Hij prentkaart te koopei len afgebeeld waren, stadsgezichten voor merkwaardige tafert „Het is eigenaa: op, „hoe vaak mij gevraagd wordt. Ik delingen daarin zien Voor hem en zij twee dingen de gev omdat zij juist het b stad typeerden. Dat Pimpelmans is blij nog geheel van stre Wij hopen volgeni waardigheden te vei

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1930 | | pagina 2