HOLLANDSCH ZWIÏSERSCHE REEPEN LICHTSPRANKEN De organisatie van den dienst der plantsoenen. GARAGE VERBEEK WILD, A. G. G. M. GIORGIS Zn. Sidderstr. 18"z<l Haarlem, Tel. DAMES Ppifs f 1.50. N.V. Drukkerij De Erven Loosjes Mevr. FELIX DE NOBEL Het Bloemendaalsch Weekblad, Voor onze Reddings- Een nota van wethouder Van Nederhasselt. Kleur en decoratie der plantsoenen. Een eervol getuigenis voor de plantsoenarbeiders. Een uitstekend plichtsbesef. brigade. BLOEMENDAAL BAAN 43, Dameskapsalon „Gallia". NAAIMACHINES I. GEYLVOET, Doelstraat 37 - Haarlem - Telefoon 13538. Wed. P. Koomen Zoon Gierstraat 39, Haarlem. Tel. 10153 Schoorsteenvegers Dr. A. H. HAENTJES ZANGKLASJE te Aerdenhmit, Peniislaan la. i DE ZEE ZINGT HET EENTONIGE LIED. Eenzaam en verlaten ligt het Bloemendaal- sche strand er weer. Badkoetsjes, tenten en anderszins zijn weggenomen en opgeborgen. Niets is er meer te vinden, waardoor men kan denken aan de gezellige seizoendrukte. Het strand is naakt en kaal. Het eenige wat nog te zien is, is het Zonnebad, dat gesloten is. Alleen de zee, die zich niet stoort aan drukte of eenzaamheid, is dezelfde gebleven en zingt 't eentonig lied. BESTRIJDING DER 1EPENZIEKTE. De heer Bouma, apotheker en scheikundige, vertoeft sinds eenige dagen in onze gemeente Onder zijn toezicht worden er proeven genomen met een middel, dat de heer Bouma uitgevon den heeft en dat dient ter bestrijding van de hier heerschende Iepenziekte. Verschillende boomen en boompjes zijn al met het middel, dat de naam Muba draagt, behandeld. De resultaten van deze proeven moeten afgewacht worden. OVERSPANNEN. Op den Bloemendaalschenweg te Overveen liep een man, die plotseling onwel werd en neer viel. Nadat hij eenigen tijd op den grond had gelegen, kwam hij weder bij, hij stond op en vloog een ieder, die in zijn nabijheid was, aan. Het mocht de politie gelukken hem mede naar het politiebureau te nemen. Daar ging de man woest te keer. Nadat de man tot rust was gekomen is hijdoor de politie naar zijn woning te Haarlem gebracht. Dergelijke per sonen moesten niet op straat gaan. Zulke men- schen moeten onder behoorlijk toezicht zijn. EEN GEVAARLIJK PLEKJE. Gelijk bekend, is op de Donkere laan nog steeds een bovengrondsche lichtleiding. Door den storm van onlangs is een der palen van deze lichtleiding geheel scheef komen te staan. De paal helt gevaarlijk over. Nog een wind- hoosje en de paal valt. Een dag na den storm heeft de politie het P. E. N. met het geval in kennis gesteld, maar tot heden is van dien kant gedaan of er niets gebeurd is. Het wordt hoog tijd, dat de paal recht wordt gezet of dat er een andere komt. Want, als de lichtmast komt te vallen is de kans zeer groot, dat door het afknappen der draden (waardoor ettelijke volts stroom gaan) ongelukken zullen gebeu ren. Laat dus spoedig personeel van de electr. centrale aan den arbeid tijgen. Nog altijd geldt: de put dempen voor het kalf verdronken is. BEGROOTING VAN HET WATERBEDRIJF. Verschenen is de begrooting van het water bedrijf, dienst 1931. De post opbrengst der waterlevering is ge raamd op f75.450 tegen f60.000 het vorige jaar. Voor meterhuur is geraamd f 5000, tegen f 4500 het vorige jaar. Voor vergoeding kosten van aansluiting is geraamd f 8.000 en voorrecht van aansluiting f 8.000. De jaarwedden zijn uitgetrokken tot een be drag van f 5.075, de arbeidsloonen tot een van f 14.104, het electriciteitsverbruik tot een van f 10.000. Het eindcijfer is, wat aangaat den gewonen dienst f 100.724.i8 en wat aangaat den kapitaal- dienst op f 61.630. Het nut van zoeklichten bij red dingen op onze kust. Toen we onlangs de vergadering van onze Bloemendaalsche Reddingsbrigade bijwoonden, bleek ons daar, dat verschillend geoordeeld werd over de aan den avond van 27 September aan het strand te Wyk aan Zee gehouden red dingsdemonstratie, waarbij gebruik werd ge maakt van een door de N.V. Philips samenge stelde zoeklichtinstallatie. De persverslagen gaven mede uiteenloopende conclusies. Er waren zelfs die spraken van een teleurstelling voor de vele toeschouwers die van het strand af het schouwspel volgden. Naar aanleiding daarvan, ook daar ons is ge bleken dat onze Reddingsbrigade wel belang stelt in dergelijke zaken, wat trouwens niet anders kan, nemen we hier op, een ons toege zonden artikel, waarin een uiteenzetting wordt gegeven van het eigenlijke doel van het zoek licht. Natuurlyk laten we uiteraard de beschou wingen geheel voor rekening van den schrijver van het artikel. Wanneer, aldus de schrijver van het artikel, zal het Zoeklicht dienst moeten doen? Uit sluitend bij stormweer, want alleen dan is bij stranding op onze kust directe hulp noodig. Nu is bij stormweer de atmosfeer helder, zoodat het licht van een zoeklicht dan ver kan doordrin gen, terwijl mist, die een verre straling van het zoeklicht belemmert, bij storm niet zal op treden. Bij de demonstratie te Wgk-aan-Zee hing een lichte mist en de terugkaatsing van het licht tegen de waterdruppeltjes verblindde de toe schouwers eenigszins, waardoor zij hetgeen in de verte geschiedde, moeilijk konden waar nemen. Hieraan is de teleurstelling toe te schrijven van hen, die niet konden zien, wat zij verwacht hadden. Maar bovendien, het zoeklicht dient niet, om van het strand af een wrak en de reddingsbooten op een afstand van 1200 meter en meer duidelijk te kunnen waarnemen. De taak van het zoeklicht is, op de plaats der redding zelf voldoende licht te geven bij het reddingswerk. Op het strand ziet men slechts het door de booten teruggekaatste licht, dat natuurlijk, vooral door den grooten afstand, een geringe sterkte heeft. De indruk, die het publiek op het strand van de sterkte van het licht heeft gekregen, kan daarom geen maatstaf zgn voor de beoordeeling van de doelmatigheid der installatie. Van de grootste waarde daarentegen is het oordeel van de bemanningen der aan de demon stratie deelnemende vaartuigen. En dit luidt heel anders. Uit hun mededeeiingen blijkt, dat men op 1700 a 1800 meter uit de kust nog Volop licht had. Toen de booten 1200 meter uit de Tcust lagen en elkaar op 50 meter genaderd wïiren, konden de leden dsr bemanning elkaar stuk voor stuk herkennen. Bii het licht van den bun del werden de schipbreukelingen, die over boord In ons vorig nummer in de rubriek „De Ge beurtenis van de Week" zetten we uiteen het nut dat de gemeentekweek oplevert en hoe onze plantsoenen er steeds uitstekend uit zien. We deden verder uitkomen, dat de dienst uit nemend functionneert. In aansluiting op dat artikel laten we hier volgen de nota. die wet houder van Nederhasselt aan den Raad heeft gericht. Ze luidt aldus: In de vorige raadszitting gaf Uw Raad den wensch te kennen, een uiteenzetting te krijgen omtrent de organisatie van den dienst der plantsoenen, zooals de betrokken wethouder zich dien dacht. Voorop zij gesteld, dat deze tak van dienst, in onze snel zich ontwikkelende gemeente, zich in de laatste jaren sterk heeft uitgebreid. In de elf jaren, dat de wethouder raadslid is, en als zoodanig zijne aandacht aan de gemeentelijke plantsoenen c.a. wijdde, zijn deze toegenomen met: het Bloemendaalsche bosch en vele plant soenen (de Boekhorst, Koninginneduinweg, Houtvaart, Goudsbloemplein, Adr. Stroopplein, Plantsoenlaan, enz. enz.), den hertenkamp en tallooze K.M.'s weg met boombeplanting. Dit gaat jaarlijks aldus voort. Zoo besloot de Raad verleden jaar tot den aanleg van een plansoen aan de Julianalaan bij de Waldeck Pyrmontlaan, in ruil voor een concessie der Binnenl. Exploitatie Mij. en in de vorige zitting tot den aanleg van een dito aan de Spiegelen- burghlaan, terwijl eenige weken geleden van Publieke Werken de opdracht kwam een aan leg te maken aan Kennemerweg en Spechten laan. Verder werden reeds bestaande plant soenen, als b.v. het park aan de Westerlaan en het Kweekduinplantsoen van voetpaden door sneden en kreupelhout en niet onderhouden ver schroeide gazons veranderd in een meer met de omgeving en Bloemendaals' 'standing harmo nieerenden aanleg, waarin een groote verschei denheid van bloemen en gazonplanten kleur en decoratie brengt en die naar de wethouder hoopt en vertrouwt het zijne bijdraagt, om onze gemeente aantrekkelijk als woonplaats te maken. Een zeer natuurlijke loop van zaken trouwens, als men ziet, wat andere, zelfs stede lijke, gemeenten op dit gebied tot stand brengen. Een en ander bracht natuurlijk' een aequiva- lente uitbreiding der gemeentelijke kweekerij mede, die daardoor hetzij hier terloops g«- zegd tevens nuttig kon worden gemaakt voor het onderwijs. Wat nu de organisatie van den dienst betreft, moge worden opgemerkt, dat de overleden plantsoenopzichter de geleidelijke uitbreiding medemaakte en daardoor in het bedrijf als het ware ingegroeid was. Nu door zijn overlr'C.en de zaak opnieuw onder de oogen moest worden ge zien, rees vanzelf de vraag, of de oude toestand kon worden bestendigd. De betrokken wet houder kwam na rijp beraad en ook na verge lijking der regeling in gemeenten, waar de plantsoendienst ongeveer gelijke uitgebreid heid heeft, tot de overtuiging, dat de eisehen, die men aan een plantsoenopzichter mag stellen, niet meer overeenkomen met die, waaraan een hoofd van dezen tak van dienst nu moet vol doen. Bij wijze van proef werd daarom de plant soendienst, zooals dat ook elders (Haarlem) ge schiedt, gesplitst. De kweekerij, waar het werk van een geheel anderen aard is dan bij het „buitenwerk", bleef, als vroeger, meer speciaal tot de bemoeiingen van den w^uiuuder behoo- ren, terwijl voor den buitendienst een daarvoor geschikt geachten en goed met den dienst be kenden plantsoenarbeider als voorman werd aangewezen, die iederen morgen eerst op het bureau Publieke Werken met den directeur, daarna met den wethouder het werk van den dag bespreekt. Daar, met het oog op de bewaking, de park wachters reeds sinds jaren een z.g. „vrijen dienst" hebben, vallen het bosch en de herten kamp praktisch grootendeels buiten zrjne be moeiingen. Deze regeling heeft, in het halfjaar, dat de proef nu duurt, zeer goed voldaan. De plant soenen en de kweekerij zijn in den afgeloopen zomer goed onderhouden en de geheele dienst heeft goed gefunctionneerd. Het ligt dan ook in de bedoeling deze proef voort te zetten. Natuur lijk zal dan bij de behandeling der begrooting aan de grootere verantwoordelijkheid van een voorman ook al uit een oogpunt van prestige in overleg met de salariscommissie een salarisverhooging verbonden moeten wor den. Op deze wijze zoude, naar ons oordeel, de zaak het best en op de meest economische wijze geregeld zijn. Eindelijk mogen hier nog een paar opmer kingen plaats vinden naar aanleiding van uitin gen, gedaan in de vorige raadszitting. Ten eerste scheen men zich voor te stellen, dat een plantsoenopzichter voortdurend rond rijdt om de arbeiders te controleeren. Dit is en was nooit het geval. Immers, daar de plant- soenen over de geheele gemeente verspreid zgn, en in elk plantsoen één, hoogstens twee man werkzaam zijn, is een controle, als door som mige raadsleden de vorige maal bedoeld, uitge sloten. De inrichting van den dienst is in hoofd zaak, dat iedere man zóóveel plantsoen te onderhouden krijgt, als redelijkerwijze van hem, gevergd mag worden, wanneer hij zijn werk uren behoorlijk besteedt. Is dus een olantsoen goed in orde, dan doet de betrokken plantsoen arbeider zijn plicht. Hét is den wethouder een genoegen, in dit verband te verklaren, dat de plantsoenarbeiders steeds een uitstekend plioht- besef toonden en er een eer in stelden, de aan hunne zorgen toevertrouwde plantsoenen keurig in orde te houden. Ook van de omwonenden, die gewooniyk ongevraagd als controleurs op treden, werd nooit anders dan lof vernomen, op één enkel geval na, dat nog op een misverstand bleek te berusten. Ten sjotte werd nog de vraag gesteld: wat te doen, zonder plantsoenopzichter, als er eens een wethouder komt, die geen vakman is? Wel, men zou dan natuurlijk hetzelfde moeten doen, wat men moet doen, indien de plantsoenopzichter van een wethouder-niet-vakman komt te over lijden: Men moet dan, hetzij per advertentie op- geroepenen, hetzij door aanbieding der betrek king aan een functionaris eener andere ge meente, over wiens praestaties men voldaan is, een g;eschikt persoon aanstellen, waarbij met het in den aanvang omtrent de bedrijfsuit- breid-ing gezegde rekening ware te houden. De wethouder der plantsoenen vertrouwt, dat de Raad, na bovenstaande uiteenzettingen, met hem accoord zal gaan. Tot zoover de nota. We teekenen er bij aan, dat het zeker den Wethouder eert, dat hij zulk een uitnemend getuigenis geeft van het plichts besef der plantsoenarbeiders. sprongen, zonder moeite opgepikt. Aankomende rollers, die zoo gevaarlijk ziin, wanneer zy een reddingboot overdwars treffen, konden reeds op voldoenden afstand waargenomen worden, om den schipper gelegenheid te geven, er zijn boot met den kop in te zetten. En tenslotte: toen het „wrak" in de beste conditie huistoe voer, konden de opvarenden nog op 3 K.M. afstand van het zoeklicht hij het licht daarvan op hun horloge zien. Of dus de toeschouwers van het strand 6.f weinig van de eigenlijke „redding" gezien heb ben, doet niets ter zake. Op de plaats der redding was voldoende licht en dat is hoofdzaak. Dit licht is voor redders en schipbreukelingen van het allergrootste nut en een uiterst belangrijke moreele steun. En, zooals wy hierboven reeds opmerkten, indien er zulk een dikke mist hangt, dat het licht niet töt een gestrand schip zou kunnen doordringen, dan is tevens de atmosfeer zoo rustig, dat er voor de opvarenden geen direct gevaar bestaat, zoodat onmiddellijke hulp niet noodig is en een zoeklicht geen dienst behoeft te doen. Bij de gevaarlijke storm-schipbreuken daar entegen is een zoeklicht op elke kust steeds van onschatbare waarde. VERBREEDING DER DONKERE LAAN. Noodige verbetering. Naar we vernemen wordt de Donkere laan van de stal van Mej.- Wickevoort Crommelin af tot aan de scherpe bocht bp het Kerkplein verbreed. Hiervoor zal het slootje gedempt worden. Het perceel, waar vroeger de heer Sjoerds heeft gewoond, wordt gesloopt, waar door men gelegenheid krygt de zeer gevaar lijke bocht te verwijderen. Het zal dus daar heel wat opknappen en het verwijderen van de gevaarlijke bocht mag een groote verbete ring genoemd worden. BEGROOTING VAN HET GASBEDRIJF. Verschenen is de begrooting van het gas bedrijf, dienst 1931. Onder de baten vinden we vermeld als op brengst uit gaslevering f 158.250 tegen f 148.100 het vorige jaar. Als opbrengst van meterhuur is weder f 11.000 geraamd. Onder de uitgaven vinden we onder meer de volgende posten: jaarwedden f5.875, arbeids loon, niet vallende onder andere posten, f 7.430.86, gaslevering gem. Haarlem f 106.350. Het eindcijfer is, wat aangaat den gewonen dienst f 174.812.15 en wat aangaat den kapitaal- dienst f 59.336. TENTOONSTELLING DE WONINGWET. Ons wordt gemeld, dat het Ned. Instituut voor Volkshuisvesting en Stedenbouw ter ge legenheid der viering van zijn 12%-jarig be staan in het Stedelijk Museum te Amsterdam van 18 tot 27 October een tejitoonstelling orga niseert. Het doel er van is een beeld te geven van hetgeen op grond van de Woningwet in het belang der Volkshuisvesting en Stedebouw in Nederland is geschied. De tentoonstelling is kosteloos toegankelijk en is ook des avonds geopend met uitzondering van Vrijdag 24 Oc tober. Naar wat we er van hoorden, belooft deze tentoonstelling heel belangwekkend te worden. We wekken dan ook gaarne op er heen te gaan. Vermelden we nog, dat op 18 October de tentoonstelling alléén des avonds zal geopend zijn. LEELIJK TE PAS GEKOMEN. Bij het uitgaan van één der scholen kwam een lec 'ng zóó te vallen, dat hij zijn neus ernstig bezeerde en een tand" uit zijn mond was. Door kameraadjes is het onfortuinlijke scholiertje naar huis gebracht. HET PETITIONNEMENT TEGEN DE VLOOTWET. Het petitionnement tegen de Vlootwet, uit gaande van de S. D. A. P., is een succes ge worden voor diegenen, die er mede gewerkt hebben. Er werden in onze gemeente nog meer handteekeningen op verzameld dan was ge dacht. In het geheel werden er op bijeen gebracht 1381 handteekeningen. Zeker een alleszins bevredigend resultaat voor diegenen, die met het petitionnement hebben gewerkt, gezien dat ook handteekeningen werden ver zameld op een petitie van de vereeniging „Kerk en Vrede". Beide petities werden Dinsdag aan den voorzitter der Tweede Kamer aangeboden. ZENDINGSCONFERENTIE. Op de algemeene Zendingsconferentie, die te Amsterdam in het Koloniaal Instituut wordt gehouden, zal Woensdag 22 dezer de heer D. Crommelin, Zendingsdirector, wonende te Aer- derihout, spreken over het interessante onder werp „De invloed van de Westersche ontkerste ning op Oost-Indië", VERHOOGING VAN DEN ACCIJNS OP HET GEDISTILLEERD. Bezwaren der Haarlemsche Kamer van Koophandel. We ontvingen een afschrift van een adres, dat de Haarlemsche Kamer van Koophandel en Fabrieken aan de Tweede Kamer heeft gezon den met bezwaren tegen het ontwerp van wet tot verbooging van den accijns op het gedistil leerd. Het adres laat er nadruk op vallen, dat door het overgroote deel der belanghebbenden betwyfeld wordt, of de voorgestelde verhooging wel een opbrengst van vier millioen hebben zal. Verder wordt aangevoerd, dat door accijnsver- hooging de smokkelhandel in Nederland sterk aangemoedigd zal worden. En tenslotte wordt uiteengezet, dat door een verhooging van ac cijns de handel in gedistilleerd tal van nadeelen en bezwaren zou ondervinden. De Kamer ver zoekt naar aanleiding van een en ander in het adres het ontwerp van wet te willen ver werpen. VOOR VOLKENBOND EN VREDE. We ontvingen de agenda der jaa'rlijksche al gemeene vergadering der Vereeniging voor Vol kenbond en Vrede, die Zaterdag 8 November te Hoorn wordt gehouden. Er blijkt uit, dat Prof. Mr. M. W. F. Treub in verband met gezondheidsredenen heeft be dankt als lid van het Hoofdbestuur en dat de voorzitter, Prof. Mr. A. Anema, wonende te Haarlem, die periodiek moet aftreden, volgens Statuten voor herkiezing niet in aanmerking komt. In zijn plaats wordt voorgedragen Jhr. Dr. Mr. H. A. van Karnebeek, Minister van Staat, die zich bereid verklaard heeft een evén- tueele benoeming te aanvaarden. Uit de voorstellen, die de agenda bevat, is ons gebleken, dat bij de afdeelingen veel animo wordt gevonden ter bevordering der vredes- gedachte. Het Hoofdbestuur verklaarde zich be reid een voorstel te ontwerpen aangaande de internationale ontwapening en dit bij de Union in te dienen. Het kan zich vereenigen met een voorstel-Den Haag, om voor ieder vereenigings- jaar een werkprogram vast te stellen aangaande actueele vredes- en volkenbondsvraagstukken, hetgeen de afdeelingen dan in behandeling moeten nemen. FOTOKUNSTKALENDER 1931. Ieder jaar wordt door ds N.V. Focus, alhier, een fotokunstkalender uitgegeven. Zoo ook dit jaar. Een exmplaar van deze nieuwe uitgave hebben we ontvangen. De Fotokunstkalender ziet er weer keurig uit. Hij is thans nog fraaier dan het vorige jaar. Deze week-scheurkalender bevat 52 reproducties naar kunstfoto's van Nederlandsche Amateurfotografen. Het dek blad van bovengenoemden kalender is versierd met een reproductie naar een foto van onzen bekenden plaatsgenoot., den heer Adr. Bóer (Directeur van N.V. Focus) en stelt voor een stukje ongerept bosch met veel boomen, waar- tusschen de zon vroolijke stralen zendt. Door dit mooie stukje bosch stroomt een beekje, waarin de golfjes met elkander krijgertje spelen. De volgende foto's, die breeder van afmeting zijn, laten verschillende wintergezichten, stil levens, kinderstudie's, oude stadsgezichten, enz. zien. Zoo zijn er 52 foto's, de één nog fraaier dan de ander. Achter op ieder scheurblad staan wenken en raadgevingen voor een ieder, die het fototoestel gebruikt. Verder is er onder "de kunstfoto's van ieder scheurblad gelegenheid gegeven achter de data's aanteekeningen te maken. Het eenvoudige schild is geheel passend bij het kalenderblok. Deze fotokunstkalender wordt een ieder aangeboden voor slechts f 1.60. Voor verjaardag, St. Nicolaas of Kerstmis een prachtgeschenk. Na bestelling wordt deze ka lender zonder eenige verbooging van kosten bij een ieder thuis bezorgd door den vertegen woordiger voor Bloemendaal, de heer P. Tide- man Jr., Duinwijckweg 3, Bloemendaal. Telef. 22177. KAMPEERBERS-VEREENIGING „LICHT EN VRIJHEID." Men meldt ons dat op de ledenvergadering ■der Kampeerder-vereeniging „Licht en Vrij heid" het afgeloopen, en de te nemen maatre gelen voor het doen slagen van het aanstaande kampeer-seizoen, zijn besproken Opgericht werd een commissie van advies, voor leden die zich een nieuwe tent of kampeer- benoodigdheden willen aanschaffen. Wegens aftreden van enkele bestuursleden werd benoemd tot voorzitter J. v. Haren, tot penningmeester J. A. Sleeman en tot secretaris S. Stevenhagen. NED. VER. VOOR DEN VOLKSZANG. t I'd. Bloer, ..daal. Woensdag j.l. hield deze vereeniging haar eerste ledenvergadering in het nieuwe sei- ocn. In zijn openin/ "ede gaf co voorz. de heer Elskamp een terugblik op het afgeloopen sei zoen, bij welke gelegenheid hij gewaagde van TEL. 22276. Het bekende ADRES voor permanent wave f 7.50, permanent wave lang haar f 10.—, Watergolf a f 0.90, Onduleeren a f 0.50, Knippen a f 0.40 en Wasschen f 0.40 IS Telefoon 15064. Aanbevelend, H. HUYBENS, Dameskapper. leveren wij de BESTE; in orde maken wij de slechtste voor den minsten prijs. Prima kwal. - Billijke prijzen Een nieuwe Kalender - voor Remonstranten en andere Vrijzinnigen samengesteld uit citaten uit het werk van Rem. Pred. te Haarlem. Verkrijgbaar bij voorheen Ged. Oude Gracht 88, HAARLEM. ged. Muziekleerares Prins Hendriklaan 154, Overveen Tel. 14601 HERVAT HAAR De lessen worden gegeven gedurende de maan den November tot en met April, des Woensdags middags 13.30—14.30. Lesgeld f 25.—. Aangifte nieuwe leerlingen vóór 1 Nov. a.s. de samenwerking tusschen Haarlem en Bloe mendaal. Na de voorlezing van de notulen volgde als voornaamste punt het werkplan voor 't nieuwe seizoen. Het bestuur deelde mede, dat het er in geslaagd is, den heer P. de Nobel als zang- leider te krijgen, eerst voor den tijd van drie maanden, aangezien de heer De N. twijfelt aan de bestaanszekerheid van de afd. Aan de Bloemendalers de taak, te toonen, dat er in de gemeente genoeg menschen gevonden worden, die met liefde voor den zang van het geheele Nederlandsche volk bezield zijn. Na enkele zakelijke mededeeiingen ging men over tot de rondvraag. Hier ontspon zich een discussie over de contributieregeling. Het bestuur beloofde deze kwestie in over weging te zullen nemen. Na de leden te hebben opgewekt, allen in troduced mee te brengen, werd de goed be zochte vergadering gesloten. Een belangrijke mededeeling voor de Bloe mendaalsche inwoners is nog, dat in 't vervolg de repetities op Dinsdagavond gehouden wor den. in het Jeugdhuis. PERSONALIA. De Raad van Haarlem heeft benoemd tot tij delijk leerares in de Nederlandsche taai en let terkunde aan de middelbare school voor meisjes met 5-j. cursus, mej. dra. P. S. Waller Zeper* te Overveen,

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1930 | | pagina 2