IE VERBEEK EIS i In. ANKEN im, Tel. [kerij „©osjes i NOBEL &KER MENDAAL alon „Gallia". I, Dameskapper. !NES im - Telefoon 13538. oomen Zoon - Tel. 10153 vegers ENTJES ÏJE 24ste Jaargang. Het Bl©©m©ndaa8scih WeekhBad. 17 ©closer 1930. Tweede Blad. LOSSE BLAADJES, De „Zepp." weer boven ons land. Br@kJ©s Levenswijsheid, Misverstanden. ftflUZIEK. BURGERLIJKE STAND. De Wieringermeerpoider. SCHAAKRUBREEK. Voor c3® kinderen. De ©zei van mijniieer Pimpelmans, deer 6. Th. Rotman. LAATSTE NSEUWS. EL. 22276. permanent wave ang haar f 10.—, Ieeren a f 0.50, ischen f 0.40 IS 1)64. orde maken wij de insten prijs. - Billijke prijzen ilender re Vrijzinnigen citaten van laarlem. n HAARLEM. •ares :en - Tel. 14601 üiÊslaan la. jednrende de maan- ril, des Woensdags- .esgeld f 25. róór 1 Nov. a.s. Haarlem en Bloe- ïotulen volgde als an voor 't nieuwe lede, dat het er in Nobel als zang den tijd van drie De N. twijfelt n de afd. Aan de onen, dat er in de gevonden worden, f van het geheele sijn. :elingen ging men ontspon zich een sgeling. kwestie in over- igewekt, allen in- werd de goed be- ig voor de Bloe dat in 't vervolg id gehouden wor- V. t benoemd tot tij- dsche taal en let- :hool voor meisjes S. Waller Zeper* i^0» 42» LOSSE BLAADJES. (Nadruk verboden.) DE „ZEPP" WEER BOVEN ONS LAND. De Zepp komt weer ons Nederland Met een bezoek vereeren. Het groote Duitsche luchtschip kan Men straks weer observeeren. Dan staan we weer eens allemaal De halzen uit te rekken Of 'tsoms over onze plaats, Zijn tochtje uit zal strekken. Pa legt zijn verrekijker klaar; Hij wil 'm goed bekijken. Ook Moe is wel nieuwsgierig, maar Zij wil 't niet laten blijken. Jan loopt reeds met zijn kiektoestel: Hij zal de Zepp eens nemen. Mien zucht: ..Hè, 'k wou dat 'k mee mocht gaan Naar Mannheim of naar Bremen". En tante Koosje laat verschrikt Haar dakantenne sloopen. ..Zoo'n ding vliegt laag", zegt zij, „ik wil De risico niet loopen, Dat hij z'n neus stoot op m'n dak, Die reuze-vliegmachine. Stel, dat het ding in stukken brak! Gunst mensch, wat een ruïne!" Nu Zeppelin, een goede reis! Vertoon geen rare nukken Raak op uw tocht niet van de wijs En maak geen ongelukken! (Nadruk verboden). Op een der druktste punten van de st.ad steekt een man met twee kleine kinderen de straat over. Het geschiedt met de noodige omzichtig heid en een oude heer, die een paar passen achter het drietal aanwandelt, heeft blijkbaar schik in 't geval. Het is een ontroerend ge zicht, de twee kleintjes aan de hand van hun vader daar tusschen die bres van trams en automobielen, angstwekkende monsters, welke zich nauwelijks den tijd gunnen, het teere goedje te laten passeeren. Het oog van den grijsaard kan het tafereeltje niet loslaten; zelfs is hij een hartelijk groot vader en de kindertjes doen hem aan zijn drie jarige kleindochter denken. Maar, o schrik, op den vluchtheuvel aangeland, weet het handje van één der kiemen vader's knuist te ontkomen. Bedenkelijk nadert het dartelend kind het ge vaarlijk gebied. En de vader schijnt dit niet te bemerken. Met een vriendelijk gebaar leidt de oude heer de afgedwaalde kleine naar haar vader terug en vertrouwelijk zegt hij tot dezen: „Ja, je moogt hier wel oppassen. Je bent ze kwijt voor dat je het weet". De dankbetuiging, welke hij voor zijn zorg zaamheid oogst, verrast hem. De vader, die nu weer het kleintje vast in de hand heeft geklemd, staart den grijsaard aan als een verscheurend dier loert naar zijn prooi. Dan barst er een onweer los tusschen zijn lippen. Met vloeken en harde woorden overstelpt hij den argelooze, die, niets van dezen uitval hegrijpend, bedrem meld zich terugtrekt. Reeds heeft hij de tree plank der tram bestegen, en nog staat op den vluchtheuvel de woedende vader en zendt hem onverstaanbare dreigementen na. Dit tafereel doet mij denken aan hetgeen Ik eens van nabij heb beleefd. Een werkman, die met zijn gezin in een beruchte volksbuurt woonde, had een fortuintje gehad en ging met zijn vrouw aan den zwier. Een paar dagen en nachten bleven zij onder water. En heelemaal waren zij in hun feestroes vergeten, dat ze thuis een paar kinderen hadden achtergelaten. Gelukkig ontdekte een buurvrouw aan het onafgebroken gehuil de aanwezigheid van het verwaasloosde kroost. Met haar man ontfermde ze zich over de kinderen en haalde deze bij zich in huis. Toen de feestgangers goed en wel thuis terug waren en hun roes hadden uitge slapen, kwam de goedhartige buurman het kroost weder afleveren. Maar de vader was over deze inmenging in zijn huiselijke aangelegenheden zóó hoos, dat hij den buurman te lijf ging en hem een gat in het voorhoofd sloeg. Met drie weken hechtenis moest hij deze zonderlinge wijze van dank betuiging boeten. Dergelijke gevallen leeren ons de onbe- i ekenbaai heid van de reacties op onze goede bedoelingen. Al komen deze ons gelukkig niet steeds op scheldwoorden of een gat in het voorhoofd te staan, toch ervaren wij elk op zijn beurt, dat ondank 's werelds loon is. Ook door deze ervaring mogen wij ons niet laten /erbit- teren; wij moeten trachten haar te ieeren aan vaarden. De onberekenbaarheid van de reacties op onze daden en woorden belemmert ons voor een oogenblik wel eens in ons optreden in 't open baar. Wij gevoelen ons onzeker. Wij weten niet, hoe onze opmerkingen er invallen; hoe men on zen goeden raad zal opnemen; of men van onze hulp of bemiddeling gediend zal zijn. Hoe vaak onthutst ons een onwelkome verrassing; hoe vaak barst een bom verkeerd! De geestes gesteldheid van onze omstanders is een onbe grijpelijk raadsel; wij schijnen volgens ver schillende categorieën te denken, van tegen strijdige normen uit te gaan; naar ongelijk soortige registers te zijn gestemd. Vreedzaam wandelen wij onzen weg te mid den der menschen. Wij hebtien het oeste voor. Met genegenheid zijn wij bezield jegens onze broeders en zusters. Vol goeden wil trachten wij den naaste van dienst te zijn. Maar hij snauwt ons af, lacht ons uit, voelt zich beleedigd. Gedragen wij ons op onze beurt eveneens tegen op hun beurt goed willende menschen? Verschrikkelijke gedachte! Dat de man, op wien wij verbitterd zijn, met zijn beleedigend gedrag het misschien even goed met ons heeft gemeend als de oude liter met den vader der twee kleine kinderen. Dat de vrouw, uit wier houding wij vijandigheid aflazen, ons misschien juist bizonder genegen kan zijn! Dat de ont vangen hoon als hartelijkheid beooeld is ge weest! Wat is omgang met menschen toch moeilijk. En welk een tragisch karakter draagt deze moeilijkheid. Wij hereiken met onze uitingen het omgekeerde van hetgeen onze gevoelens be doelen. Wij miskennen elkaar in het wezenlijk ste van ons gemoed. En het ergste is, dat deze miskenning en de daaruit voortvloeiende mis verstanden noodwendig schijnen te zijn. De gedachte, dat niet alleen wij misverstaan worden, maar dat wij op onze beurt ook anderen dikwijls verkeerd begrijpen, zal ons toegeeflijk tegenover de omstanders doen staan, ook wan neer zij het slachtoffer zijp van een tragisch verschijnsel, dat immers ook ons parten speelt. H. G. CANNEGIETER TOONEEL. STADSSCHOUWBURG. Zondag 12 en Maandag 13 Oct. trad in den Stadsschouwburg het Peters Sleeswijk Ope rettegezelschap op met Czardas-Vorstin. (De Cabaretprinses) Hulde aan Marga Graf, die in de hoofdrol als Sylva Varescc met zooveel jeugdig vuur en temperament optrad. Zij danst als een meisje van twintig, gracieus en vlug als een nimf en zingt als een vogel. Wat ons bij veel opera's en operettes hinder lijk aandoet, het geforceerde van zang, ook waar zwijgen heter en natuurlijker zou zijn, is in deze operette vermeden. De reden, die men schen met weinig fantasie, de zeer realistischen, weerhoudt van schouwburgbezoek als er een opera gegeven wordt: ,,'tls zoo'n onzin! Als je verdriet hebt zing je niet!" mag soms a.l eens gegrond zpn, hier stellig niet. Hier komt in alle volheid tot zijn recht: zang is de na tuurlijke uiting voor wie zingen kan, hetzij in smart, hetzij in geluk. Wie onzer, die niet ge heel van muzikaal gevoel verstoken is, heeft niet in oogenblikken van smart ondervonden, hoe soms een oude melodie uit de herinnering weer naar boven komt om de op dat oogen blik gelijkgestemde ziel te troosten? We lieten die melodie haar droefheid uitzingen en het deed ons goed. Zóó en niet anders hebben wij de opera en ook de operette op te vatten. Maar dit goed weergeven eischt speelkracht. Met genoegen constateerden wij, dat de leden van dit gezelschap hun taak verstaan. Ze vor men geen groot gezelschap, hebben geen figu ranten om halzalen te vullen. Mé.ar: zij ver overen ons hart en onzen geest, door hun een voud en hun nalaten van alles, wat op bombast en effect gemunt is. s Ook het kleine orkest, slechts drie man sterk, van wie de violist, Jacques van Kinsbergen, enkele soli speelde, brengt ons beter kunst genot dan zooveel grootere orkesten, die helaas zoo dikwijls zichzelf zóó voelen, dat ze geheel vergeten, dat hun taak een begeleidende is en de zangers overkrassen. Mogen volle zalen hun aller loon worden. JEANNE VEEN. STADSSCHOUWBURG-HAARLEM. Ver. Rotterdamsch Hofstad Tooneel, Dir. Cor van der Lugt-Melsert. Zaterdag 18 October 8 uur: Napoleon be moeit er zich mee, blijspel in 3 bedrijven, door Hasenclever. Zondag 19 October 8 uur: Een vrouw zooais ieder zoekt, blijspel in 3 bedrijven, door Ludwig Hirschfeld. Woensdag 22 October 8 uur: Kon. Ver. Het Nederlandsch Tooneel: Storm in een glas wa ter, spel in 3 bedrijven van Bruno Frank. CONCERT ETHEL BARTLETT EN' RAE ROBERTSON. De Kunstkring „Heemstede" opende het nieuwe seizoen Dinsdagavond met êen concert van het pianistenpaar Ethel Bartlett en Rae Robertson. Voor een talrijk publiek in de aardige zaal van den Protestantenhond, die een gemoedelijke, voor het genieten van kamermuziek ontvanke lijke sfeer schept, werden werken voor twee vleugels ten gehoóre gebracht. Het samenspel der beide kunenstaars is van zulk een 'bewon derenswaardige eenheid, zoowel wat aanslag en opvatting, als wat temperament betreft, dat men onmiddellijk onder de bekoring ervan komt. Het eerste deel van het programma bracht de bekende D-dur Sonate van Mozart,, de vari- atie's op een thema van Schumann op 23 van Brahms, en een Allegro Brillante van Mendels sohn. Na de pauze werd een moderne groep ge speeld, van Germaine .Tailleferre, Debussy en Arnold Bax, waarin een buitengewone klank schoonheid te bewonderen viel, en tot slot de Variaties op een thema van Beethoven van Saint Saens, die een hoogtepunt van den schit terenden avond vormden. Het publiek was zeer enthousiast en hield niet op met toejuichingen tot de kunstenaars zich nog eens aan de vleugels zetten en een wals van Brahms als toegift speelden. Een bijzonder geslaagde avond dus voor den Kunstkring „Heemstede", die de concerten, zoo als de voorzitter mededeelde, behalve voor de leden, tegenwoordig ook voor introducé's tegen entrée, openstelt. (Secretariaat Binnenweg 126, Heemstede.) Mogen velen van deze hun ge boden gelegenheid gebruik maken! WIENER WEISS-QUAKTET. Onder auspiciën der N.V. Internationale Con certdirectie Ernst Krauss zal het Wiener Weiss- Quartet, dat in 't voorjaar met opzienbarend succes in ons ian'd is opgetreden, deze en vol gende maand in Nederland concerteeren. De concerten beginnen 15 October. Het Weiss- Quartet zal o.a. optreden te Amsterdam, Den Haag, Rotterdam, Utrecht, Haarlem, Hilver sum, Alkmaar, Gorinehem, Zutphen, Zwolle, enz. Ook in Londen zal dit uit dames samen gesteld strijkkwartet concerteeren. GUAKNERI-QUARTET. Onder auspiciën der N.V. Internationale Con certdirectie Ernst Krauss zal het Guarneri- Quartet in de tweede helft van October een reeks concerten in ons land geven. Het eerste concert vindt plaa.ts 23 October in „Düigentia", Den Haag, voor de leden der Vereeniging voor Kamermuziek. JACK HALTON. Den impressario Ernst Krauss is het gelukt Jack Hylton en zijn Boys, die gedurende de eerstvolgende maanden een groote tournee door Europa maken, ook voor enkele avonden in Nederland te engageeren. Jack Hylton zal be gin November op de doorreis van Engeland naar Duitschland slechts twee concerten in ons land kunnen geven, n.l. Maandag 3 November in Den Haag en Dinsdag 4 November te Am sterdam. Op 1 November treedt Jack Hylton met zijn Boys nog .te Londen op en 5 Novem ber reeds in Duitschland (Bremen). VEREENIGINGSLEVEN. De Vereeniging het Ned. Schoolmuseum houdt haar Alg. Vergadering op heden 3 uur in het Museumgebouw, Prinsengracht 151, Amster dam. L'association amitiés Hollando Suisses a demandé a l'écrivain suisse, M. Robert de Traz, critique littéraire, directeur de la Revue de Genève de parler a La Haye, a Amsterdam et, a Haarlem. Voici les sujets et les dates des conférences: 23 Oct.a la Haye (hotel des Deux Villes) 8h. 30, sujet: Genève et ses hötes, de Voltaire a Byron, de Balzec Dostoiewsky. 24 Oct. a Haarlem (Eglise Wallone Be gijnehof) 8 h., sujet: Le protestantisme et la littérature. 27 Oct. a .Amsterdam (muziekiyceum Albert Hahnpiantsoen) 8h 30, sujet commea Ia Haye. Les amis de la Suisse sont invités a assister a ces conférences. Nous espérons qu'ils ré- pondront nombreux a eet appel. Ceux qui voud- raient témoigner a l'association leur intérêt peuvent envoyer des dons destinés a couvrir les frais a, M. A. Zeiler Koninginneweg 143 Am sterdam et a Haarlem et environs a M. le pasteur F. Ch. Krafft, Eindenhoutstraat 9 Haarlem. BLOEMENDAAL. Bevallen: Th. C. Mollmanvan Honschooten, joon; C. J. Coolvan Kregten, zoon; A. Heems kerkvan Doorn, dochter; S. Bierens de Haan Dudok de Wit, dochter; M. H. VisLubbers, zoon; J. H. BosmanHoogelander, zoon. Ondertrouwd: N. H. Hogervorst en D. M. Warmerdam; J. Fabej en J. Ph. E. Vettewin- kel; C. Heitlager en M. Rami; W. B. Ouendag en M. A. F. Kluijtenaar. Het in cultuur brengen der droog gevallen gronden. Men verzoekt ons het volgende op te nemen: In Mei j.l. is door het Departement van Waterstaat een dienst ingesteld voor het in cultuur brengen van de drooggevallen gronden in den Wieringermeerpoider. Het in cultuur brengen van dezen polder wordt uitsluitend met landarbeiders uitgevoerd. Momenteel zijn er ongeveer een vijfhonderd landarbeiders tewerk gesteld, welke zijn onder gebracht in speciaal voor dit doel gebouwde ba rakken. Er kunnen echter nog meer landarbei ders worden geplaatst, mits deze zelf voor huisvesting en voeding, op niet te grooten af stand van het werk, zorgdragen. Deze werk gelegenheid is uiteraard geschikt en ook be doeld voor ongehuwde landarbeiders, die in de omgeving van den Wieringermeerpoider een kosthuis betrekken en uit dit kosthuis dagelijks naar hun werk gaan. De benoodigde arbeiders worden in dienst genomen door tusschenkomst van de organen der arbeidsbemiddeling, t.w. voor zoover onge huwde landarbeiders in de steden woonachtig zijn, door tusschenkomst der gemeentelijke arbeidsbeurzen en ten plattelande door tus schenkomst van den correspondent der arbeids bemiddeling, waarvan de adressen op de ge meente-secretarieën kunnen worden mede gedeeld. De arbeidsvoorwaarden zijn zooveel mogelijk in overeenstemming met de collectieve contracten, welke voor den landbouw gelden. Er wordt zooveel mogelijk in tarief gewerkt. De arbeidsduur is in den zomer 55 uur per week en overigens naar het jaargetijde toelaat. Bij de bepaling der tarieven wordt uitgegaan van een gemiddeld grondloon van 40 cent per uur. Verdere inlichtingen verstrekken de boven genoemde organen der arbeidsbemiddeling. Niettegenstaande Een onzer medewerkers schrijft ons als historisch Meester op school zegt tegen zijn leerlingen, dat ze een zin uit hun hoofd moeten zeggen, alwaar „niettegenstaande" in voor komt. Marietje steekt den vinger op en zegt: Niet tegenstaande het Zondag regende, heb ik toch trn prettigen dag gehad. Goed zoo, zegt de onderwijzer. En jij, Jantje? Niettegenstaande ik verkouden was, hen ik toch gaan fietsen. Ook goed, zegt de onderwijzer. En jij, Sam- mie? Mijn vader kan niettegenstaande. Wat zeg je nou, Sammie, dat is toch geen zin. Zeker wel, meester, zegt Sammy. Mijn ouwe heer draagt slappe boorden. Mijn vader kan niet-tegen-staande. Goed theezetten. Het Bureau vcor de thee-reclame van de Ver eeniging voor de Theecultuur in Ned.-Indië gaf een brochure uit, waarin we de volgende regels voor goed theezetten lezen: De allereerste regel is: Het water voor de thee zij frisch. Een groote vlam moet gij nu stoken, Opdat het water vlug gaat' koken. Neem 3 gram thee per kop, of wei Een schep van het 3 grams model. In een pot met thee gereed, Schenkt men het water, kokend heet. Opdat de thee nu warmpjes trekt, Wordt met een muts zij toegedekt. Vijf minuten wacht gij maar, Of hoogstens zes, de thee is klaar. Het lekkerst wordt de thee gedronken, Als zij direct wordt uitgeschonken. Of anders, moet gij wel bedenken, Ze in een and're pot te schenken. Het is van 't allergrootst belang: Kook 't water goed, maar niet te lang. Ondrinkbaar wordt, wilt hierop letten, De beste thee zelfs door slecht zetten! Wanneer de kwaliteit is puik, Is zij 't voordeeligst in gebruik. Eén pondje thee, men staat verwonderd, Geeft heei wat kopjes, wel driehonderd. In felle hitte wordt het best Door koude thee uw dorst gelescht Oplossingen, bijdragen, enz., te zenden aan den Schaakredacteur, GED. OUDE GRACHT 88, HAARLEM. EINDSPELSTUDIE No. 79. Prof. J. Berger (Graz). Wit a-an zet wint. Stand der stukken: Wit: Kb6, Td2, Pbö, Pe6. Zwart: Kc8. Df6. PARTIJ No, 119. Gespeeld in het landentournooi te Hamburg, 14 Juli 1930. Wit: L. P r o k e s. Ts jecho-Slovakije Zwart: K. A h u e s. (Duitschland) Italiaansche Vier rlenspel. 1. e2e4 e7eö 2. Pgl—f3 Pb8—c6 3. Lfl—c4 Lf8c5 4. d2d3 d7d6 5. Lel—e3 Lc5b6 6. Pblc3 PgS—f6 7. Ddl—d2 Lc8g4 Een zeer oude opening. Hier vervolgde men den regel met Le6; 8. Lb3, La5. Ook Pa5 werd geprobeerd. 8. Pf3g5 Om de pionnenstelling niet door ruil op 13 te bederven. Het Paard geraakt daardoor echter op zijwegen. 0—0 9. f2—f3 Lg4—d7 10. g2g4 Lb6Xe3 11. Dd2 X e3 Pc6—d4 12. 0—0—0 b7b5 Daarmede begint Zwart den aanval en reeds nu ziet de witte stelling er bedenkelijk uit, want Wit kom'- met zijn aanval op den Konings vleugel te laat. 13. Lc4b3 a7a5 Dreigt officierwinst door a5a4; 15. Ld5, c7c6. Wit moet nu een aantal dwangzetten maken. 61. Daar bereikte de sneeuwbal een bocht in de rivier. Hij vloog den kant op en spatte tegen een hoorn in stukken. En, terwijl zijn twee „tochtgenooten"'in de sneeuw lagen te rollen, omhelsde mijnheer Pimpelmans, dankbaar voor zijn bevrijding, innig en hartelijk den boomstam. 62. Toen sukkelde hij langs de rivier naar huis.... Dien wagen zou Jodocus wel halen Ijskoude stralen sneeuwwater vloeiden krin kelend langs zijn ruggegraat. Hoe gelukkig, dat hij thuis een lieve, zorgzame vrouw had, die hem lekkertjes in de dekens pakte en hem met z'n* voeten in het warme water zette. „Om de kou er uit te jagen"', zei ze. 63. De ezel en de wagen werden door Jodo cus gehaald en daarmee was de zaak afge- loopen. Een paar maanden ging alles goed, maar toen begon het lieve leven weer. Toen mijnheer Pimpelmans op zekeren morgen bezig was, <3en ezel voor te spannen, kwam er opeens een auto voorbjj. Grauwtje maakte een sprong van schrik cn ging er van doori 64. Een oogenblik keek mijnheer Pimpel mans zijn weghollenden viervoeter verbouwe reerd na. Toen liep hij op een drafje naar zijn overbuurman. „Zeg, buurman, geef me je mo torfiets even ter leen!" zei hij. Buurman stemde toe en even later vloog mijnheer Pim pelmans onder hevig knalpotgedaver het dorp uit en den ezel achterna. 14. a2-a4 15. c2Xb3 16. b3Xa4 17. h2h4 18. De3d2 19. Dd2c2 20. b2—b3 21. Pg5—h3 22. PcS—d5 23. e4Xd5 Ph3—f2 Kcld2 24. 25. Pd4Xb3 b5Xa4 c7c5! Ta8bS Tb8b4 Pf6—e8! f7—f6 Ld7—e6 Le6Xd5 Pe8—c7 Pc7Xd5 Dd8—b6 Zwart speelt den aanval schitterend, o.a. dreigt c5c4. Pf2—e4 Pd5—f4 Niet Tb3:, wegens 27. Dc4. Echter is c5c'4! eveneens doodelijk. 27. Pe4c3 28. Tdlbl 29. TblXb3 30. Dc2—dl 31. Ddlgl 32. Dgl—cl Opgegeven. Tb4Xb3 c5c4 c4Xb3 Tf8c8 Db6b4 Pf4—d5 OPLOSSING PROBLEEM. No. 374. (K. Mayer). Stand der stukken: Wit: Kf6, Th3, Lf8, Pa2, a4, a5, d3, f2, f5. Zwart: Kd4. 1. Tg3, Kd5; 2. Tg7, onv.; 3. Td7 of P'o4 mat. Goede oplossing ontvangen van: H. W. v. Dort te Haarlem; P. Mars te Santpoort. CORRESPONDENTIE. In No. 276 moet op dl een zwarte Toren staan, evenals in het eindspel No. 59 op c3. DONKERE KAMERS. Donkere kamers zijn zeer nadeelig omdat zij van zulk een buitengewonen invloed zijn op het menschelijk gestel. Zij verlammen den geest, brengen een gevoel van verdooving en verslap ping en maken ons op den langen duur mach teloos. Wordt door het verblijf in een donker vertrek op die wijze gezonde levenskracht en energie gedoofd; licht en lucht versterken deze beide eigenschappen bij den mensch'. Zelfs in 't donkerste huis, waar de muren met donker behangsel beplakt zijn en de meubels bovendien nog bruin, behoeft men slechts de zware gordijnen op te halen en de vensters open te zetten om het licht gelegenheid te verschaf fen naar binnen te stroomen en lusteloosheid en loomheid te verjagen. DE LICHTMAST IN DE DONKERE LAAN. Naar we vernemen is de lichtmast, staande in de Donkerelaan, die door den storm beden kelijk scheef is komen te staan, thans door per soneel der P. E. N. eenigszins recht gezet en met eenige dikke palen gesteund. Het gevaar dat langen tijd heeft bestaan, dat de paal naar beneden zou komen, is hierdoor afgewend. Een spoedige reparatie in dergelijke gevallen is gewenscht.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1930 | | pagina 3