HOLLANDSCH ZWITSERSCHE REEPEN Timmer- en Figunrzaaodoozen enz GARAGE VERBEEK 1.1. CiSSEE S Zn. Gebrs. Schuiiring Nieuwste Stoften JL G. G. 16I0IGIS S Zn. WILD A. ZETSTRA P. VAN DER STAD Pracht moderne Eetkamer met moquette hekleed i COMPLEET f 210- WILD EN GEVOGELTE Kamperslraat 22-24, Haarlem, Telef I24T4 voor NAIAAR- en HEM. DAMES Ridderstr.lS" Mem, Tel. 13310 en Katuurlijk bronwater losse; bu 24ste Jaargang Het Bloemendaalsch Weekblad. STUDEBAKER BLOEMENDAAL BURGERLIJKE STAND. Predikbeurten. TOONEEL, Zijlstraat 83 Zijlstraat 83 Telefoon 11307 Behangers - Stoffeerders Complete MEUBILEERING ELSA VAN DEN BOSCH HILDA VAN DEN BOSCH Oranje Nassaulaan 9 - OVERVEEN BAAN 43, Dameskapsalon „Gallia". NAAIMACHINES Wed. P. Koomen Zoon Schoorsteenvegers SkeiM§H!0M& Rege Brokjes Levei AHedagsmi den, toebehoorende aan P. G. Smit te Heem stede zullen, volgens het voorstel, worden aan gekocht tegen f5 per c.a. De zaak komt in behandeling in de raadszit ting der volgende week. De bouwvereeniging, die onlangs gronden vroeg, zal dus denkelijk spoedig geholpen worden. onderwijs vergoedin gen. B. en W. bieden de Kaad ter bekrachtiging aan een 3-tal ontwerp-besluiten tot herziening- der aan het bestuur der Christelijke scholen voor UXi.O. en G.L.O. toegekende vergoedingen, bedoeld in art. 101, 9e lid, der Lager Onderwijs wet 1920 over de dienstjaren 1925. 1926 en 1927. Deze herziening is noodig tengevolge van de nagekomen opgaven van hetgeen het school bestuur wegens pensioensbijdragen voor de vak onderwijzers aan het Rijk verschuldigd is. Voorgesteld wordt te besluiten, de vergoeding over 1925 nader vast te stellen op f 2407.65y2 voor het uitgebreid- en op f 693 voor het ge woon lager onderwijs en het te weinig genotene ad f 187.99 voor het uitgebreid- en f 93 voor het gewoon lager onderwijs alsnog uit te keeren: over 1926 op f 2987.60 voor het uitgebreid- en f 647.75 voor het gewoon lager onderwijs en het te weinig genotene ad f 141.27 voor het uit gebreid- en f 47.75 voor het gewoon lager onder wijs alsnog uit te keeren; en over 1927 op f 3351.52 voor het uitgebreid- en f 672.34 voor het gewoon lager onderwijs en het te weinig genotene ad f 451.51 voor het uit gebreid- en f 46.08 voor het gewoon lager on derwijs alsnog uit te keeren. stemlokalen. B. en W. bieden den Raad ter vaststelling aan een concept-besluit tot aanwijzing der stemlokalen voor de verkiezing van leden der Tweede Kamer, der Provinciale Staten en van den gemeenteraad. Volgens het conceptbesluit worden aangewezen als stemlokaal: Stemdistrict I: de Raadszaal ten Gemeen- tehuize; Stemdistrict II: een localiteit op het terrein van het Provinciaal Ziekenhuis nabij Sant poort; Stemdistrict III: het gymnastieklokaal der openbare lagere school C; Stemdistrict IV: het gymnastieklokaal der Bloemendaalsche Schoolvereeniging Stemdistrict V: het gymnastieklokaal der openbare lagere scholen A. en B.; Stemdistrict VI: een nader aan te wijzen les lokaal der openbare lagere scholen A. en B.; Stemdistrict VII: het gymnastieklokaal van het Kennemer Lyceum; Stemdistrict VIII: het gymnastieklokaal der, openbare lagere school D.; Stemdistrict IX: het gymnastieklokaal van de school der schoolvereeniging „Aerdenhout- Bentveld"; Stemdistrict X: een nader aan te wijzen les lokaal van de school der Schoolvereeniging Aerdenhout-Bentveld" Stemdistrict XI: hetgymnastieklokaal der R. K. Sint Jozefschool te Vogelenzang. verbreeding donkere laan. Het is noodig, dat ter verbreeding der Donkerelaan de gemeente de beschikking krijgt over een paar stukjes grond, tezamen groot 1.51 Aren. B. en W. stellen den raad voor om, ten einde de stukjes grond in eigen dom te krijgen, een ruiling van grond aan te gaan met de N.V. tot beheer en exploitatie van onroerende goederen „Veenduin". WEGVERBETERING. Herhaaldelijk hadden we gelegenheid mede te deelen, hoe vanwege Openbare Werken de wegen werden onderhanden genomen en van een topecabedekking voorzien. Voor dit jaar is het met deze werken weder uit. Evenals steeds geschiedt, heeft men weder een berekening gemaakt van de weg-opper- vlakte, die van topeca is voorzien. Het is een oppervlakte van niet minder dan 68.000 Mt, als volgt verdeeld: 36.950 M2 rijweg, 16.850 M- rijjwielpad en f 4200 M- voetpad. De volgende wegen werden dit jaar onder handen genomen: Bloemendaalscheweg, Zand- voorterlaan, Westerlaan, Duinlustweg, Ter Hoffstedeweg, Kleverlaan, Busken Huetlaan, Joh. Verhulstweg, Kennemerweg, Zwarteweg, Zuidlaan, Teding van Berkhoutlaan, Midd. Duin- en Daalscheweg, Iepenlaan en Specht laan. verhuring terrein zeeweg. B. en W. stellen den Raad voor hen te mach tigen voor den tjjd van drie jaar, ingaande 1 Januari 1931, of voor korter, indien de ge meente de vrije beschikking over die terrein- tjes eerder wenscht te krijgen, te verhuren aan J. Backhuys Zonen een terrein aan de Zuid zijde van den Zeeweg, groot ongeveer 1000 M2 en een terrein aan de Noordzijde van dien weg, groot ongeveer 1000 M2, voor een gezamenlijke huursom van f 800 per jaar. een primaire weg door de duinen? Eenigen tijd geleden hoorden we van de plannen voor een primairen weg door de dui nen achter Bloemendaal omgaande naar de richting Velsen en denkelijk eindigende bij de Velserpont. Thans is een nieuw Rijkswegen plan openbaar gemaakt, waarop wij dezen weg niet vinden. Wij vernemen echter, dat daaruit niet is af te leiden, dat het bovengemelde plan van de baan is. Maar, de molens malen lang zaam; er wordt heimelijk nog aan gewerkt. Meer konden wy bij een informatie niet te hooren krijgen. de overweg aan de kleyerlaan. Telkens weder als we den overweg aan de Kleverlaan passeeren, trekt het onze aandacht welke belangrijke verbeteringen daar zijn aangebracht. Het had nog veel mooier en beter gekund. O, zeker. Maar met de veranderingen die zjjn aangebracht zijn we al best tevreden en voor- loopig kunnen we het er mee doen. Het heeft anders heel wat moeite gekost om gedaan te krijgen wat er thans gedaan is. Ons gemeente bestuur heeft de noodige stappen gedaan. We mogen echter niet verzwijgen, dat onze plaats genoot, de heer Adriaan Cassee door herhaal delijk in gemeenteraadsvergaderingen op ver beteringen heeft aangedrongen. Hem komt daarvoor een pluimpje toe! Bloemendaal's IJzermagazijn - Korte Kleverlaan 22-24 - Tel. 22704 RUIME KEUZE PRIJZEN BILLIJK. mooi werk onzer recherche. Twee konJjjnenmeppers opgespoord. Een paar aangiften kwamen bij de politie binnen van konijnendiefstallen Een konijn werd ontvreemd uit een hok, staande in den tuin achter een perceel aan de Prins Mauritslaan en de ander werd ontvreemd uit een hok toe behoorende aan bewoners van de Oranje Nas- saulaan. De konijnen waren weg en moesten teruggevonden worden, maar in hoofdzaak moesten de dieven gepakt worden. De recherche toog aan den arbeid en smaak te het genoegen een der konijnen te Haarlem terug te vinden. Niet lang daarna werd ook de dief aangehouden. Het bleek spoedig dat er meer dan één kaper op de kust was geweest. De andere snoodaard werd dan ook spoedig ge vonden. Zijn buit (het andere gestolen konijn) had hij ergens veilig verstopt, waar volgens hem niemand het vinden kon. De politie vond het beest echter en wel, onder een hooiberg van den heer van Z. te Overveen. Het beest was door den dief met een stok in den nek ge slagen en daarna onder den hooiberg gestopt. Toen het onder het hooi vandaan gehaald werd, waar het meer dan een dag gezeten had, bleek het dier, niettegenstaande de slagen in zijn nek, nog niet dood te zijn. Tegen de beide konijnenmeppers is proces verbaal opgemaakt. Het bleken te zijn, de 16- jarige F. P. en D. K. van denzelfden leeftijd. Ze zijn beiden afkomstig uit Haarlem. van een uitgestelde match. Het was Zondag in de vroegte al te zien, dat het met het weder voor een voetbalmatch tegenloopen zou. De storm gierde om het huis en de regen viel bij stroomen neer. En dit nu juist op den Zondag, dat de wedstrijd Bloemen daal—Haarlem gespeeld zou worden. In de voetbalwereld is deze wedstrijd „de attractie" van het voetbalseizoen. Er werd op een bezoek gerekend van 3000 bezoekers. Geen kleinig heid. Op het Bloemendaalsche voetbalveld was alles in gereedheid gebracht voor den grcoten strijd. Langs het speelveld waren een aantal houten staanvlonders geplaatst, zoodat ieder den strijd goed zou kunnen gadasiruu. Een consumptietentje stond eveneens gereed om de supporters, die, tijdens den wedstrijd, door het harde schreeuwen droge kelen hadden gekregen, met limonade en andere dranken te laven. Een extra terrein was ingericht voor rijwiel stalling. Alles was dus in de puntjes verzorgd. Het slechte weer was een spelbreker in dén waren zin des woords. Niettegenstaande storm en plasregen kwamen de echte voetballiefheb bers toch opzetten. Hun hoofden diep in hun, jassen gedoken, liepen ze het terrein op, namen op de staanvlonders plaats en bespraken-druk- de winstkansen of verlieskansen van hun club. Men wachtte, leed koude en werd nat. Kort voor 't begin van den strijd kwam de tijding, dat de kamp, waarop zich velen hadden ge spitst, niet doorging en uitgesteld werd. Teleurgesteld werd de terugtocht aanvaard. Dat de wedstrijd afgelast werd, was maar goed ook, daar een half uurtje later een stortregen van 10 minuten alles blank zette. Had de wed strijd toch plaats gehad, dan had hij in waterpolo veranderd kunnen worden. intrekking rijbewijs. De minister van Waterstaat brengt in de St. Crt. ter kennis, dat hij vonnis van het kantongerecht te Haarlem de bevoegdheid motorrijtuigen te besturen is ontzegd aan A. J. M. Berkhout te Bloemendaal en aan N. L. Adam te Bloemendaal, beiden voor een termijn van een jaar. lezing Ds. J. c. van DIJK. In het programma der winterlezingen in „Ons Huis" te Zandvoort vinden we vermeld, dat ds. J. C. van Dijk op 28 November een le zing zal houden over de Forsyte-sage van Gals worthy, (de ontwikkelingsgang en verval van het leven in de vorige eeuw.) actie voor langer zomervacantie. Er is in onze gemeente een actie gaande voor langer zomervacantie aan de openbare scholen. Het initiatief is uitgegaan van de oudercommissies Er zal worden getracht de zomervacantie, die thans 4 weken hedraagt, opgevoerd te krijgen tot 6 weken. roode kruiscollecte. De in onze gemeente gehouden Roode Kruis collecte heeft totaal opgebracht f 1171.92, als volgt verdeeld: Bloemendaal f517, Overveerj f 290.28, Aerdenhout f 251 en Vogelenzang f 113.64] Gevestigd in de week van 31 Oct. 6 Nov. Mevr L A. F. Stronck—Bakker, van Over veen naar Zijlweg 2; H. A. Stol, van Aerden hout naar Rijnegomlaan 58a; J. F. H. Hulsker van Aerdenhout naar Merellaan 7; M. gius, van Bloemendaal naar K. Kleverlaan 26. ""a<* TEL. 22276. Bevallen: C. Ch. E. J. Bosman—Rutten, d Ondertrouwd: J. J. van Mannekes en C. M J. Mensing; J. W. Kremer en A. L. A. Kingma. Overleden: J. de Zwaan, 50 j.; Ch. Ietswaard, 45 jaar. Eglise W'allonne. Ned. Herv. Kerk. Dimanche 9 Novembre. 10 h. 30: Service divin: Sermon. 11 h. 45: Service pour les Enfants. 20 h. (soir)Service de St. Cène. Mardi 11 Novembre. 12 h. 1512 h. 45: Service pour la paix. Pasteur Krafft. Vendrcdi 14 Novembre 20 h. (soir)Service et Sermon par ie pasteur J. de Saussüre, pasteur de St. Pierre de Genève. L'Eglise est ouverte de 10 h.16 h. Ned. Herv. Evangelisatie te Santpoort. V.m. 10 uur: S. F. Tamsma, Hilversum. Ned. Herv. Kerk te Bloemendaal. V.m. 10 uur: Ds. P. J. de Jong, Pred. te A'dam, N.m 5 uur: Ds. J. C. van Dijk. Jeugddienst in het Jeugdhuis V.m. 10 uur: de heer J. J. Plantsoen, Theol. cand. te Utrecht. Gebouw „Maranatha". Donderdag 13 November. 's Avonds 8 uur: Ds. J. C. van Dijk, Bijbel lezing. Overveen. V.m. 10 uur: Ds. J. C. van Dijk. Geref. Kerk te Bloemendaal. V.m. 10 uur: Ds. J. C. Brussaard. N.m. 5 uur: Ds. J. C. Brussaard. De Vrye Katholieke Kerk, Popellaan Kinheimparlc. Zondag 9 November. V.m. 10.30 uur: Gezongen H. Mis. Woensdag 13 November. N.m. 8 uur: Vespers en Lof. Donderdag 13 November. N.m. 7.30 uur: Stille H. Mis. Ned. Herv. Kerkgenootschap. Santpoort. V.m. 10 uur: Prof. Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga. „Gods recht op ons". (Ps. 24, vs. 1). Doopsbediening. Stadsschouwburg, Maandag 3 Nov. „Zijn Testament", tooneelspel in 4 bedrijven, door Arthur W. Pinero, in de vertolking van „Het Schouw- tooneel". Den inhoud van dit tooneelspel kunnen we niet hoog schatten. Een vrouw, die, zonder vol komen te beseffen wat ze doet, een testament vernietigt, om haar gezin onrechtmatig te be- voordeelen, verdient medelijden, maar geen sympathie in den goeden zin, geen sympathie met haar d&4d. En waar de schrijver het zwaartepunt brengt op de verdiende straf, in- plaats van op het moreel delict; op de schande, de inbreuk op het uiterlijk vertoon inplaats van op het zielsconflict, dat we even meenden te kunnen blijven vasthouden in de schuldige, geeft het slechts een vrij kanaal stukje werke lijkheid met een sentimenteel sausje: de offer vaardigheid der benadeelde. Het stuk is echter vlot en levendig gespeeld. Ko van Dijk was als James Mortimore een „hoofd der familie" van het ware type en een geraffineerd voor zijn portemonnaie vechtend mensch. Ook Jaap van der Poll was als jongste broer en echtgenoot van de schuldige, zeer gode. Maar het meest voldeed ons Dogi Rugani als Helen Tornhill, de onechte dochter van den overleden broer der Mortimores. Zeer goed speelde ze haar moeilijke rol van dochter, wie het geloof in een vader ontnomen werd toen ze méénde onverzorgd achtergelaten te zijn, en ook de bijna nog zwaardere rol van gemin achte niet-erkende bloedverwante, die alle grof heden moet aanhooren, omdat zeerbij hoort. Het goede spel van allen beteekent voor dit st.uk zijn succes. JEANNE VEEN. Wij hadden een goede week in den Stads schouwburg; wat is het heerlijk in eigen moe dertaal met zorg voorbereide voorstellingen bij tewonen, zij 't dan van vertaalde (maar goed vertaalde!) stukken, waarbij los van de ge dachte aan het publiek (publiek blijft nu een maal een hybridisch ding!) waarvóór gespeeld wordt, getracht wordt kunst te geven. Het gaat nu allereerst om Amphitryon, blij(?)spel in 3 bedrijven door Jean Girandoux, voortreffelijk vertaald door Victor E. van Vrieland, waarlijk niet de eerste de beste, met regie en decor-ontwerp van Johan de Meester Jr., en costuums naar ontwerp van Rie Cramer. Een en ander, door het Amster- damsch Tooneel (Verkade en van Dalsum) ge lanceerd, moest een gebeurtenis in de tooneel- wereld worden. Het is dit o.i. ook geworden, al heeft het tooneelllevend publiek van Haar- BIEDEN HEDEN AAN DRESSOIR SCHUIFTAFEL 4 STOELEN 2 FAUTEUILS N.B. NOTEN WORTEL DAMES BUREAU pracht uitvoering f 220.—. ZIET ETALAGE! ZIET ÉTALAGE! Mijn heele leven lang heb ik rundvleesch gegeten en daarom ben ik nu dan ook zoo sterk als een os, zeide de man. Merkwaardig, antwoordde zij, ik heb mijn leven lang viseh gegetc". maar ik kan toch geen streek zwemmen. TEL. 10188. Opgericht 1870. KL. HOUTSTR. 136 - HAARLEM Vioolonderricht. Piano- en Ensemble-lessen. Gediplomeerd door Ned. Toonk. Vereeniging Dames- en Heerenkleermakers Ontvangen de lem's omstreken (Haarlem zelf gaat naar het ons toeschijnt meer naar de abonnementsveor- stellingen) tot het welslagen van dezen avond weinig bijgedragen. Deze apotheose van de gezonde echtelijke liefde en trouw is echt fransch. De Franschen zijn au fond een dege lijk volk. Parijs heeft dien naam niet, vooral niet hij de vele Nederlanders, die er nooit ge weest zijn of die er alleen naar toegaan om daar dingen te doen, die ze hier nalaten. Trou wens, ware het anders, het zou onmogelijk zijn geweest, dat de fransehe cultuur zulk een grooten invloed op de Europeesche beschaving had uitgeoefend als inderdaad het geval is. Echt Fransch wil ook zeggen tintelend van geest (esprit); do goden, de gepersonifieerde groote luchtverhevelingen der oudheid, worden in het stuk eventjes op de hak genomen. De onverderfelijke liefde van de vrouw voor haar aardschen echtvriend is alle goden te sterk. De Olympus heeft daartegenover afgedaan. Leuke zetten komen er in het stuk voor: „Ge zondheid en geluk zijn het eenige chantage middel der goden", zegt Mercurius op een ge geven oogenblik. Jupiter zelf komt een ander maal openhartig tot de bekentenis: „Een fat soenlijke God kan blijkbaar een onfatsoenlijk mensch zijn". De vrouw van karakter, haar man aanhangende boven goden van boven- en onderwereld, van weer en van onweer, zegt aan den hoofdman der Goden zoo iets als: „Waarde heer, mijn man kan wel Jupiter zijn, maar Jupiter kan mijn man niet wezen". De opvoering was dermate verzorgd, dat wij eigenlijk van de eene kalme verrukking in de andere overgingen om ten slotte Else Mauhs, Henri Eerens, Paul Huf, Cruys Voorbergh, Jo Sternheim en Bob van Iersel met stil applaus toe te roepen: tot weerziens, ge hebt ons volop doen genieten, ge zijt met elkaar onder den blijkbaar voortreffelijk geschoolden en ge hoorzaamden leider de Meester Jr. tot een geheel gekomen zoo echt opwekkend tot meer schouwburgbezoek, dat wij niet anders kunner. dan U gelukwenschen en bedanken. Het program voor bovengemeld stuk bevatte een voorrede, die w(j niet gelezen hebben, om dat wij daar niet nieuwsgierig naar waren. Is ze voor anderen nuttig geweest? Een vraag die ieder voor zich beantwoorde! Wij zijn het in het algemeen eens met hen, die zulke vóórpro gramma's overbodig achten als het st.uk voor zich zelf spreekt. Dat was daar blijkbaar het Het bekende ADRES voor permanent wave f 7.50, permanent wave lang haar f 10.—, Watergolf k f 0.90, Onduleeren a f 0.50, Knippen a f 0.40 en Wasschen f 0.40 IS Telefoon 15064. Aanbevelend, H. BUYBENS, Dameskapper. leveren wij de BESTE; in orde maken wij de slechtste voor den minsten prijs. I. GEYLVOET. Goelstraat 37 Haar'cm - Telefoon 13538. Prima kwal. - Billijke prijzen Gierstraat 39, Haarlem. - Tel. 10153 wewiwe I INRI6HTIN&: OPGERICHT 1828 OBERIAHNSTEIN geval. Is het de bedoeling der h.h. Verkade en Van Dalsum om aan de kleine plaatselijke kri tiek een leiddraad te geven? Arme kritiek dan! Toch moeten we (kritiek is niet altijd onbillijk i bij de bespreking van het nu volgend stuk, The second man, „Zijn tweede ik" van hetzelfde gezelschap, opmerken, dat wij de daarbij behoorende programma-vcorrede van A. Desfresne op zich zeif heel interessant vonden. Een mensch zegt A. D. heeft een gesplitste, een dubbele persoonlijkheid, en on dat thema voortbordurend komt 'hij met allerlei psycholo gische opmerkingen, 'die in staat zijn onze aan dacht op dit voor velen nóg ontoegankelijk ter rein preUig-denkend bezig te houden. Doch gecerde heer A. D., wees er wat voor zichtig mee! Gij wekt zoo licht tegenspraak op als ge U in die dingen niet zuiver wetenschap pelijk uitdrukt en, eigenlijk gezegd, haperde net ditmaal wel een beetje daaraan. „The second man" van Behrman(n), die Ame rikaan heet, lijkt ons meer Duitsch dan Engelsch of Fransch, in ieder geval, zóó als wij Amerika zien, zeker niet Amerikaansch. De psychologie van het stuk en de karakters leken ons vrij eenvoudig. Elk mensch is een combinatie van verstand er: gemoed, welke, als het goed gaat met zijne ontwikkeling, in bezonnen en f\jn door voelde redelijkheid hunne vereeniging vinden; maar bjj vele menschen komt die eenheid niet tot beslag, vandaar allerlei conflicten in mensch en maatschappij, waarvan het conflict tusschen romantische liefde ter eene en de begeerte naar rust en geld ter andere zijde hier, levendig, zij 't ook niet volledig werd uitgebeeld. Aan het stuk ontbreekt, om een stuk te zijn uit het werkelijk leven gegrepen, eep voorspel, waarin dé waarachtige liefde, tusschen de hoofd persoon Storey, door Joh. de Meester Jr., en zijn romantisch liefje, door Nel Stans uitgebeeld, voor onze oogen opgroeit, en ontbreekt"een aa,- spel, waarin een wereldwijs schrijver de verwor ding dezer twee mariages de raison had kunnen uitbeelden. Wij hebben voorspel en naspel er bij gedacht en kunnen ons voorstellen, dat de schrijver zijn publiek in staat heeft geacht dit ook te doen. En teen kwam voor ons wel iets tot verwerke lijking ven v/at do schrijver volgens zpn voorre denaar heeft bedoeld. Wij kunnen dit echter ge voegelijk verder laten rusten, omdat wij van het begin tot het eind, los van het stuk, door het spel, vooral van Johan de Meester Jr., geboeid 's Mo. gens worden we ge Door 't gekletter van de: En je leest in 't ochtend Blank staan weiden, veld Wacht je een droog bui Om naar 't werk je te Drie minuten gaat dat g Maar dan krijg je saus v Heel den dag plast onvei Regen, regen, regen nede: 's Avonds trap je natgesi Door de plassen huiswaai Alles is in dezen tijd, Die wel „nat seizoen" m; Klam en vies, van vocht: Ook al stook j'om van t Mijn piano houdt zich k( Als ik op de toetsen tro Dik beschimmeld, zwaar 1 Is van binnen heel de ro Ieder, die ik tegenkom, Is al half of heel verkc Zelf zit 'k snott'rend bij Die een teed're hand mij D'industrie ligt bijna plat Zeggen alle statistieken; Maar het lijkt m'eei go< Voor de parapluie-faoriek Ook de mode past zich i 't Nieuws laat men zich Steeds meer dames ziet Hooge baggerlaarzen sta] Maar die mode houdt g< Lang zal men daar niet Daar wij straks uit lijfsb Duikerspakken moeten koe (Nadruk vei King Vidor, de scheppe rade, heeft een film verv; menigte" heeft genoemd, leven van een mensch o millioenen zijn en zooals is een troostelooze aanh van het gewone, doodgew den. Het brengt ons in Oud-Testamentischen Pre< van het bestaan doorvoe' op den eentonigen gang i komt op en zij gaat wede; naar hare plaats, waar z wind gaat naar het zuid' het noorden; altijd door li telkens opnieuw vangt hij stroomen vloeien naar ze niet vol. Al die dingen z uitsprekelijk; het oog kr het zien, het oor geen rus er geweest is, dat zal e gebeurd is, dat zal wedei Aldus heeft ook de filn bezien; nooit heeft de bestaan zich zoo neerdrul in de moderne maatschaj pasgeborene op de arm< dat dit kind nu eens nie anderen, want dat er voc groots zal zijn weggele; niets groots met den ;jonj Wij zien hem als emj Hij zit aan een tafeltje rr die elk aan een gelijkv met een gelijkvormige 1 lijkvormige schrijfmachir tegelijk van hun tafeltje van het sluitingsuur; we door de wenteldeur kom handen wasschen en hu: tegelijk met een meisje gelijkvormige kantoorm tijd uit een andere kan treden. Het zijn dezelfde aard: tellen; dezelfde liefkoozii rijen. Als ieder ander ve ze op dezelfde manier 1 r:"tde huwelijksreis naar r \ïtje als ieder ander jt en boudeert. Dan gaan ze trouwen dat zich in niets one men tehuizen in c v reldstad. Ieder venstei z ers der wolkenkrabber: 7. Vde familie-tafereel: a de geboorte van een kin getrouwde familie, ech nadat de liefde tot sleu uitgang in de finantiën, a!s eensklaps de groote tuintje gekomen is, het van een verkeersongelul Wanhoop bij het plot kind; de wreedheid der zoo'n duizendmaal op ee val niets aantrekt; to arbeid lijdt; ontslag en zaam heelen van de wo breuk; een nieuwe v uitend in het avondje i een heele zaai gelijlcv' gelijksoortige lotgevallei 't gelaat afleiding zo' driet Weer is een kind ge vader zich de illusie, da bizonders zal worden. derd gelijke jongens oi duizend gelijke jonge tobt hij, worstelt hij, d( millioenen. Wie telt de gelijkluidi rnigs graven op de m: reld? We zullen er één zand uit de stille vlakti dagsvliegje zijn in den Troosteloos is het blijft van den Oud-Te: tot de film van King is hun bestaan wel de Toch treft den toesch v li

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1930 | | pagina 2