Reint Sasburg P. Rutte, - Bloemendaal. luttige 5 Pfactische Geschenken i IJzermagazijn - A. 2EÏSTRA GARAGE VERBEEK mu 1 E. E. I. ENK li. Atelier voor Kunstzinnige Fotografie Laat nog heden Uw St-Nicolaas-foto manen Bloemendaalscheweg 14 Bloemendaal DROSTE CHOC. LETTERS. IMerstr.18"' Haarlem, Tel. 13310 in iiterschrsefflesschen 32 ct. Het Bloemendaalsch Weekblad. Opnamen bij de nieuwste electrische verlichting, dus op elk uur van den dag. Atelier geopend van 9 uur tot 8 uur namiddag, Telefoon 22184. Groote sorteering choc. Figuren, Marsepain, Doozen Bonbons, Borstplaat enz. Mooie luxe Gemberpotten, een sieraad voor de kamerJ houden ervan, waarbij hij voorop stelde liefde Mandjes Delicatessen in alle prijzen. Vulling naar keuze. Korte Kleverlaan 22-24 Telefoon 22704 Rumie sorteering Gereedschappen, Geldkisten, Bob- sledenTimmer- en Figuurzaagdoozen enz. BILLIJKE PRIJZEN. BLOEMENDAAL Wed. P. Koomen Zoon DAMES BAAN 43, Dameskapsalon „Gallia". NAAIMACHINES 1. EEYLVOET. Doelstraat 37 Haarlem Telefoon 13538. Schoorsteenvegers NAAML.VENN: J.D. POSTHUMUS KONINKLIJKE STEMPELFABRIEKEN S ZIJL5TRAAT 51 24e Jaargang LOSSE B Novei Brokjes Lev Ik wou he hebben r "ul"vl voor het te behandelen onderwerp, een zeer rijke diensten heeft bewezen. Tevens dekte het nog een eventueele aanval op f7. Na dit denkbeeldig partijtje schaak beant woordde Dr. Euwe de vele vragen die de aan wezigen allen schakers hem stelden. De rector van het Kennemer Lyceum, Dr. A. de Vletter, dankte Dr. Euwe aan het eind van den middag voor zijn interessante lezing. 's Avonds speelde Dr. Euwe simultaan tegen enkele ouders, leerlingen, leeraren en belang stellenden aan 38 borden. De keuze van bord liet hij aan zijn tegenstan ders, met het resultaat dat hij 15 partijen met zwart en 23 met wit speelde. 33 partijen werden door Dr. Euwe gewonnen, 4 werden remise en slechts één verloor hij, n.l. tegen den heer Neuman. MAATSCHAPPIJ TOT BEVORDERING DER WOORDKUNST. Voor een aantal genoodigden hield Maandag avond Albert Vogel in „Lion d'Or" een lezing met als-titel ,,De opbouw eener rede en de ver schillende stijlen der welsprekendheid" en ais ongeschreven ondertitel „Hoe word ik lid van de Maatschappij tot bevordering der woord kunst". Het doel toch van deze inleiding met wijd- schen titel was het stichten van een af deeling Haarlem van genoemde Maatschappij, in welk doel de vlotte redenaar uitmuntend slaagde. Tevoren had een hij zeer elementaire en popu laire uiteenzetting gegeven over het samen stellen van een rede, de factoren noodig voor het i «i VINDT U IN lijken avond niet om een lang openingswoord DR. EUWE IN HET KENNEMER LUCEUM. te hcoren, doch om van de kunst te genieten. Spr. uitte blijdschap er over, dat zoovelen van hun belangstelling blijk hadden gegeven, dat het er zoo vol was. Want, dat doet het ver trouwen koesteren, zeide spr., als practisch man, dat er veel geld in de kas zal komen. En daarom is het toch maar te doen. besloot spreker. Dadelijk daarna werd met de afwerking van het programma begonnen. We kregen eerst eenige vioolnummers van den vermaarden violist, den heer Frits Kok. Kalm en onbewo gen, maar op waar meesterlijke wijze bespeelt de heer Kok zijn instrument. Wat hij ten ge- hoore bracht, was één volkomen zuiverheid van spel. De begeleiding per piano was in goede handen bij mej. Ellen Kok. Een pianiste, waarvoor we niets dan lof hebben. Met welk een heerlijk gevoel speelde ze; hoe tokkelden haar vlugge vingers met groote virtuositeit over het klavier en hoe gaf ze haar geheele ziel in het spel. Het was een éênig kunstgenot die twee daar te zien musiceeren. Mej. Ellen Kok heeft inderdaad velen aan zich verplicht. In haar openbaarde zich de kunstenares van fijnen smaak in gevoel. Toen mej. Kok ophield met spelen en de heer Kok de viool neerlegde, vertolkte een dankbaar applaus de gevoelens der aanwezigen. Niet één, maar meermalen moesten violist en pianist terugkeeren. Een pracht-inzet van den. avond van kunstgenot. Kwam men echter om te ge nieten, of was het óók een avond van offeren? Het ging er natuurlijk ook' om, dat er geld in het laadje komen zou. De heer IJzerman bracht dat in het midden. Vóór dat het tweede num mer begön, beval hij aan het koopen van loten. Er gingen vriendelijke jongedames door de zaal, die loten te koop aanboden. Winkeliers hadden prijzen beschikbaar gesteld. De loten kosten maar vijf voor een gulden. Wie kan een vriendelijke jongedame iets weigeren? Menig een stelde de dames een gulden ter hand. Het ging goed met den lotenverkoop. Inmiddels was alles gereed gemaakt voor de films, die de heer J. C. Mol zou vertoonen. De heer Mol had met die films een groot succes. Het ware dan ook zeer belangwekkende films, behoorende tot de cultureele. We kregen te zien hoe het filmen wonderen kan te weeg bren gen. We zagen het belangwekkende van de wereld, die zich in de slooten beweegt, volgens vergrooting door den microscoop. We konden waarnemen hoe de planten zich ontwikkelden en hoe de bloemen zich ontplooiden. Het publiek was enthousiast. Herhaaldelijk steeg het ap plaus op. De heer Mol kan voldaan zijn. De belangstelling voor de cultureele film, indien ze er nog niet was, is zeker Maandagavond op gewekt. Nummer drie was zang van mej. Hanna vV al ler Zeper. Welk een heerlijke stem bleek deze zangeres te bezitten. Mej. Jet Wilhelm bege leidde op verdienstelijke manier per piano. De liefhebbers van zang konden genieten. Na de pauze, andermaal viool en andermaal zang. Tenslotte een één-acter, die iets te zien van den Witte Kruis-arbeid. Vermelden we nog dat in de pauze de heer IJzerman de verloting hield. De heer Bom- water sprak het slotwoord. Het kon een van voldaanheid zijn, want de opbrengst van den avond zal zeker medevallen. Hopen we dat^óok velen zich op zullen geven Witte Kuis. Onze conclusie mag zijn, dat het Bloemen- daaloche publiek een mooien avond heeft mede gemaakt voor een goed doel. Dank aan allen die medewerkten. 5? «I Nader vernemen wjj, dat de opbrengst van den avond, na aftrek van de onkosten, is f 470. Zeker een mooi resultaat! Zaterdagmiddag was Dr. Euwe de gast van de schakers onoer de leerlingen en leeraren van het Kennemer Lyceum Des middags om 4 uur hield hij voor een klein, maar zeer aandachtig gehoor, een lezing over schaken in het algemeen. Nadat hij door den voorzitter van de Kenne mer Lyceum Vereeniging was ingeleid, begon Dr. Euwe zijn lezing met de opmerking, dat t hem verheugde, dat er op de middelbare scholen zoo'n belangstelling voor schaken be stond, want dergelijk hersenwerk komt juist het Onderwijs ten goede. Spr. stelde vervolgens de vraag; op welke manier spelen we nu eigenlijk schaak? Bij velen bestaat de opvatting, dat men bij het" schaken alle mogelijkheden moet nagaan en daaruit een keus doen. Deze opvatting nu is zeide spr., totaal verkeerd. Want wanneer er bijv. in een bepaalde stelling tien zetten moge lijk zijn, dan zouden we op elk van die zetten weer tien mogelijke tegenzetten van zwart moeten overwegen, in 't geheel dus honderd. Wanneer we nu maar vier of vijf zetten diep zouden willen denken, dan zou het aantal mogelijkheden al in de millioenen loopen en daaruit zouden we dan nog een keus moeten doen. Hiervoor nu zijn menschenhersens niet geschikt. Maar wat doen we dan wèl? is nu de vraag. Wel, we gaan niet alle mogelijkheden na, we kijken alleen naar de zetten, die verband hou den met ons plan. En dat plan is lang niet altijd: „de koning mat zetten"! Men maakt een plan op grond van de ken merken van een stelling. En pas bij de uit voering ervan moet men rekening houden met de tegenzetten. Maar de moeilijkheid is nu, dat een stelling zoo goed als altijd meer dan één kenmerk heeft. Een kenmerk moet n.l. blijvend zijn en moet de partij gedurende vele zetten beheerschen. Spreker lichtte dit aan de hand van twee voorbeelden uitvoerig toe. De tweede stelling was de volgende: Wit: Kgl. De2, Tal, Tf4, Ld3, Pd2, a2, c4, e4, g2, h2. Zwart: Kg8, De7, Tb8, Tf8, Lc8, Pe5, c6, d4, f7, g7, h7. Als eerste kenmerk van deze stelling mer ken we op de zeer sterke positie van Pe5. Ver der de vrije f-lijn en de vrije b-lijn. Ter dekking van b2 speelt wit nu: 1. Pb3 en valt tegelijk d4 aan. 1. c5. 2. Tafl? Dit ligt voor de hand, maar is absoluut foutief. Immers f7 is voldoende gedekt en zoo heeft de verdubbeling der torens in het geheel geen doel. Zwart daarentegen richt zijn aanval op c4, dat door 1. Pb3 één van zijn dekkingen heeft verloren en ook al door Pe5 is aangevallen. 2Le6 3. h3 Tb4 Punt c4 wordt steeds méér bedreigd! 4. Tel. Maar nu is langzamerhand een nieuw ken merk opgetreden, n.l. het feit, dat bijna alle witte stukken gebonden staan. Alleen Tf4 staat vrjj ter beschikking. Zwart heeft voor den aanval De7, hc6 en Pc5 disponibel, om van Tf8 nog maar te zwijgen en gaat dus tot den aanval op den koningsvleugel over. 4Dg5! 5. T4fl LhS Er dreigt mat op g2. Dit wordt door De3 niet gedekt, want dan gaat hd3 verloren. 6. Pe5. Nu is hd3 door een ander stuk ge dekt en wordt het mat dus eveneens gedekt, 6Ta8 7. a3 Tb6 8. b4 Tg6 Wit geeft op. Het mat is niet meer te voor komen Opgemerkt moet worden dat Pc5, behalve bij den aanval ook bij de verdediging belang- TEL. 22276. I Prima kwal. - Billijke prijzen Sierstraat 39, Haarlem. Tel. 10153 b2, a7, voor het nauwkeurig onderzoek naar alle onderwerpen, die met het te behandelen gegeven in. eenig ver band staan, het verzamelen van veel kennis, zoodat de spreker, over dit onderwerp, alle willekeurige vragen zal kunnen beantwoorden. Het in elkaar zetten van de rede volgens een bepaald systeem is de volgende moeilijkheid waarmede de spreker te maken krijgt. Bij zijn rede moet de spreker van conclusie tot con clusie komen en zoo langzamerhand tot zijn hoofdstelling komen, welke dan onafwijsbaar moet vaststaan. Hierbij dient alles wat niet strikt met het onderwerp te maken heeft over boord te worden gegooid. Hieraan vast knoopte spreker allerlei punten als woordkeuze., argu- menteering, contact tusschen spreker en pu bliek, het gebruik der sluitrede, om ten slotte met een toepasselijke sluitrede de aanwezigen aan te sporen lid te worden van de Maatschappij tot bevordering der woordkeuze. Dit had tot resultaat, dat staande de vergadering een afdee- ling Haarlem kon worden gesticht, waarbij ais bestuur bij acclamatie de dames Marie C. van Zeggelen en M. van Hengel-Coupeu en de hee- ren A. J. Schneider en Haar werden inge huldigd. Na de pauze droeg mevr. dr. Freda Briedé poëzie en proza van grootendeels jongere schrij vers van dietschen stam voor. Zij begon met twee gedichten van Jan Prins waarby vooral het prachtig geschreven „Dans feest" zeer boeide. Hierna volgden gedeelten uit Vluchtige begroeting van Aert van den Leeuw, waarbij bleek dat de dramatisch geschreven werken haar wel het best liggen. Het hierna volgende „de Verloren zoon" van Geerten Gos- saert, een ietwat ouderwetsch doch in prach- tigen sfeer gehouden gedicht, bevestigde dezen indruk. Een schets van Samuel Falkland be sloot deze geheel uit het hoofd en met veel over tuiging gehouden voordracht. Met een woord, van dank aan dr. Briedé en een opwekking aan de nieuwe af deeling besloot de heer Vogel dezen avond. J. H. OUDERAVOND AAN DE CHRISTELIJKE SCHOOL TE BLOEMENDAAL. Men meldt ons: Maandag werd in de gymnastiekzaal der Chr. school te Bloemendaal, de ouderavond gehouden. De zaal bood maar juist ruimte genoeg, om den velen belangstellenden plaats te kunnen geven.. 'tWas den voorzitter van het Bestuur, Ds. J. C. van Dijk aangenaam, zoovelen welkom te mogen heeten. Nadat de vergadering door hem met gebed was geopend, deelde hij mee, dat het de be doeling was, dezen avond een nieuwe oudercom missie samen te stellen; sprak over de wijze, waarop dit zou kunnen en vertelde tevens, dat Dr. v. d. Vuurst de Vries zich bereid had ver klaard, op een der ouderavonden te spreken over „Tandverzorging". Daarna leidde hij in het onderwerp: „Onze School". Spr. wees er op, hoe verschillend men deze uitdrukking kan gebrui ken door verplaatsing van den klemtoon. De naam: „Christelijke" school vond in hem geen voorstander, zooals hij op vakvereenigingster- rein de indeeling in neutrale, „christelijke" en roomseh-katholieke vakorganisaties ook al niet gelukkig vond. Verkeerd zou het zijn, betoogde spr., als men in zekere zelfvoldaanheid zou spreken van „onze school". Naast het onderwijs in de vakken van L.O., bedoelen wij met onze school toch ook te getuigen van den Heiland, te vertellen van Jezus, uit te dragen Zijn liefde en dan past zelf voldaanheid allerminst, omdat allen: Bestuur, ouders en personeel dan altijd weer móeten voelen, hoe we in menig opzicht te kort schieten, zoo vei' blijven van het groote ideaal. Een der ouders achtte het gewenscht. dat op de school eiken dag onderricht in de Bijb. Ge schiedenis zou worden gegeven. Waar deze op merking meer de inrichting der school betrof, kreeg het hoofd der school ze te beantwoorden Ook deze voelde veel meer voor den naam van: School met den Bijbel dan voor dien van „Chris telijke" school, omdat de school toch bedoelde, naast het gewone onderwijs, in volle vrijheid le kunnen vertellen uit den Bijbel. Dan bleef over de vraag: hoevéél Bijb. Gesch. men zou moeten geven. Maar de school bleef „school", d.w.z. inrichting van onderwijs. Ook het gebed, het Christelijk lied kunnen zijii van groote, vormende waarde, al zag hij zeer goed in, het gevaar voor het gebed, dat alléén vorm was en niet in den nood en uit behoefte gericht werd tot Hem, Die ons helpt als eigen kracht te kort schiet. De godsdienstige opvoeding is en blijft aller eerst de taak van het gezin, en het gevaar van de Christelijke School is, dat de ouders steeds meer, tot eigen nadeel en tot schade van hun kinderen, de godsdienstige opvoeding zouden overlaten aan de school alleen. Hij hoopte, dat de school in dezen het rechte midden zou mogen bewaren. In de voorloopige oudercommissie werden ge kozen: Mevr. v. Popta, Mevr. Schunhart en Mr. Theyse. De commissie zou zich naar believen kunnen aanvullen, opdat de ouders naar hun geheel zoo goed mogelijk zouden zijn vertegen woordigd. Van de gelegenheid met de onderwijzers over de kinderen te spreken, werd een zeer druk ge bruik gemaakt. Met voldoening kan het Bestuur der Chr. School op dezen zoo goed geslaagden avond terugzien. CONGRES VAN DE JONGEREN VREDES- FEDERATIE. Men meldt ons: Evenals vorig jaar, zal ook dit jaar, en wel op 29 en 30 November, een congres gehouden worden van Nederlandsche jongeren voor den vrede, georganiseerd door de J.V.F., wier doel het is de jongeren-organisaties te vereenigen in den strijd voor vrede en tegen oorlog en oorlogs toerusting. In het kort is de bedoeling van dergelijke congressen de jongeren in het algemeen op te wekken, actief aan de vredesbeweging deel te nemen, en ze overigens voor te lichten omtrent enkele belangrijke problemen, die, zoo wij ons niet met hen bezighouden, zich in ieder geval bezig houden met ons. Het programma voor het congres, dat gehou den wordt in Utrecht, in het Gebouw voor Kun sten en Wetenschappen, Mariaplaats, opent met een inleiding van Drs. J. A. de Koning, Utrecht, over „De politiek-economische verhoudingen van dit oogenblik". 's Avonds wordt een inleiding gehouden over „De gifgassenoorlog en de positie van de burgerbevolking", door Prof. Jhr. Mr. W. J. M. van Eysinga, Leiden. Zondagmorgen zal men vrij zijn een gods dienstoefening bij te wonen, dan wel een voor stelling van enkele moderne, goede films, terwijl na een gemeenschappelijken warmen maaltijd, een laatste inleiding gehouden zal worden door Ds. J. H. Wispelblom Beijer, Leiden, over „Fas cisme en Democratie." VRIJZINNIG CHR. JONGERENBOND. De afdeeling Haarlem van den Vrijzinnig Chr. Jongeren Bond zendt ons eenige mededeelingen aangaande haar werk. We ontleenen daaraan het volgende Er heeft Woensdag 10 December te acht uur in het Jéugdhuis, Nassaustraat te Haarlem, een bijeenkomst van de kerngroep, tevens lédenver gadering, plaats. De agenda bevat de volgende punten. Benoeming afgevaardigde naar het ge westelijk bestuur; verslag leidersconferentie; verslag G. B.-vergadering en verslag A. V. Voorts nog de mededeeling, dat voorbereid wordt een Kerstviering t.w.een Kerstmaal. Opgemerkt wordt, dat de liturgie ditmaal ge leid wordt door Annie Boosman. Het Jeugdhuis, dus het home der afdeeling', wordt Dinsdag 2 December geopend. Het is gevestigd in het voor maligMilitair Hospitaal, ingang poortje, hoek NassaustraatKinderhuisstraat, te Haarlem. BELANGEN VAN AERDENHOUT EN BENTVELD. Op de door ons aangekondigde vergadering is het gekomen tot de oprichting eener vereeniging tot behartiging der belangen van de bewoners van Aerdenhout en Bentvelt. Ter vergadering werden door den voorzitter van het voorloopig comité, den heer G. M. W. Margadant, verschil lende klachten geuit, onder meer over goede voetpaden en ook over de afwatering der wegen. De nieuwe vereeniging telt reeds 80 leden. Tot voorloanige bestuursleden zijn gekozen de heeren G. M. W. Margadant, J. de Graaf, Mr. J. Schol- tens, C. B. Posthumus Meijjes, H. Fruitema, W. Munnix en J. Meyer. Het voorloopig bestuur zal concept-statuten vaststellen. RELIGIEUS SOCIALISTISCH VERBOND. Op een te Haarlem gehouden vergadering is besloten tot de oprichting eener afdeeling van het Socialistisch Religieus Verbond. DE VOETBALLENDE POLITIEMANNEN. Onze voetballende politiemannen hebben zich goed gehouden. De wedstrijd BloemendaalHil versum is gewonnen met 31, terwijl zij even eens Maandagmiddag het van Franken's Brood bakkers met 42 versloegen. Deze laatste wed strijd ging natuurlijk buiten de competitie. STORING IN HET LICHTNET. Maandagmidu.ag hebben een groot aantal in woners van onze gemeente, door een storing in het liehtnet 2% uur zonder stroom gezeten. De telefoon van het Prov. Electr. bedrijf stond niet stil. De aldaar dienstdoende juffrouw stelde een ieder gerust en zeide dat het wel spoedig verhol pen zou zijn, daar personeel van het P. E. N. bezig was het defect te verhelpen. Het duurde echter 2%' uur. Het geduld is dus wel op de proef gesteld. VERPLAATST. De bekende drukkerij Vijibrief te Haarlem is verplaatst van de Bilderdijkstr. naar Zijlweg no. 51. DE STA-IN-DEN-WEG. Autorijders klagen ons over den boom in den Bloemendaalschenweg bij de Julianalaan. De verkeersstreep heeft geen zin, zeggen zij, want de boom staat buiten de rijstrook. Het bekende ADRES voor permanent wave f 7.50, permanent wave lang haar f 10.—, Watergolf a f 0.90, Onduleeren a f 0.50, Knippen a f 0.40 en Wasschen f 0.40 IS Telefoon 15064. Aanbevelend, H. HUYBENS, Dameskapper. leveren wij de BESTE; in orde maken wij de slechtste voor den minsten prijs. BEVOLKING. Opgave van 2027 Nov. 1930. Gevestigd: E. J. Veldhoen, Oranje Nassaulaan 157, Overveen; Wed. W. Zegveld, geb. A. Steeds, Merellaan 7, Aerdenhout; C. Stormann, Juili- analaan 77a, Overveen; J. A. Huurman, Leld- schevaart 98, Vogelenzang; C. L. P, Hozzel, Dahlialaan 32, Aerdenhout. WAT ER VERLOREN IS: Gevonden en terug te bekomen byKop je's school, Koepellaan 8, te Bloemendaal, een kartonnen doos, inhoudende gramofoonplaten; Wille, Kinheimplein 2, Bloemendaal, een grijs poesje; C. Hollander, Militaireweg 2, Overveen, een geldstuk; Domhof. Westerlaan 12, Aerden hout, een geribt damestaschje, inhoudende een gouden dameshorloge; v. d. Horst, Alib. Thym- laan 21, Bloemendaal, een portemonnaïe met in houd; D. v. d. Berg, Genestetweg 25, Bloemen daal, 2 gramofoonplaten; Claus, Azalialaan 4, Heemstede, een herdershond met rood lint om den hals; H. v. d. Wetering, Vogelenzangsche- weg 77, Vogelenzang, een hond; aan het bureau van politie te Overveen, een notitieboekje en een hockeybal. KUCHENMEISTER ULTRAPHOON HUIS. Er zijn zaken die geen opvallend groote etalageruimte noodig hebben, om de aandacht van de koopers te trekken, daar zij een ge- vestigden naam hebben. Dit was het geval met het Kuehenmeister Ultraphoon Huis aan den Raamsingel te Haarlem, dat zijn tallooze soor ten gramofoonplaten tot nog toe in een gesloten huis verkocht. Toen echter deze zaak, door de verbreeding van de Houtbrug zoo goed als aan het drukke plein kwam te liggen, voelde de directie er wel iets voor van het Uitraphoon huis een winkel te maken. Door het aanbrengen van een groot raam en liet wegbreken van een tusschenmuur is thans een keurige winkel geschapen, voor den platen- verkoop welke vorige week Zaterdag werd ge opend. Wil men zich een gramofoon aanschaf fen dan kan men terecht in de mooie showrom op de eerste etage, terwijl nog een verdieping hooger de N.V. Starfilm maatschappij haar proef-draai-ruimte heeft, met een nieuwe, brandvrije cabine. WIJ zijn specialiteiten in: FAMILIE-DRUKWERKEN AANKONDIGINGEN voor: GEBOORTE VERLOVING ONDERTROUW UITNOODIGINGEN DANKBETUIGINGEN MENUS VISITEKAARTEN De regen plast tei En hoog zwelt de Het land raakt ove In 't buitenland er De zwakke mensch 't Verlies van kost Het water is zjjn Doch ook zfjn vijar De spoordijk, onde Heeft thans geen d De trein komt aa Enstort in 't Dat weer zijn off< Twee dooden, tien Het water en de I Zijn dikwijls trouw Door Stormwind o; Toont ook de zee Slaat heel de duim In éénen hangen 1 En macht'loos ziet 't Vernielend werk Zal 't heele eiland Door 't water zijn Zoo wordt mett thj Door tal van bang< Die rijzen ieder ja In de Novemberd Dan spreken strooi Een taal, zoo ruw De menschen zijn En d'elementen nu (Nadruk verboden)'. *- L.SI. (Nadruk „Ik wou het tóch ni kende mij een man, di doorstaan. „Was het myn leven zou vrij wat zijn geweest, maar ik iemand geworden zond teekenis. Mijn verdriet dat zich anders voor t heeft mij over den zin ken en bet heeft mijn van mijn medemensche bestaan is er door ver deze bittere ervaring mijn gemoed onontgon Ik zweeg, half uit n wondering. Want ik w slechts goed hield dar meende. Verbloemde h gebaar of had bij zijn nen? Tegenover het 3 tijd een weinig wantr Het was heel veel, opgeven. De scha, hem was niet in te halen, hij tekort komen in bescheidenste eischen e len. Als een verminkti moeten gaan. En het ongeval, dal zegende hij nog? Hij 1 beschouwen Achtern hem niet was ontgaa deering! Maar zoo het hem zijn verklaring, well viel er dan op die du ontbering beklagen. T menig geval immers moesten wij vele lijde: ramp, die hen had ge Gelukwenschen met als wreedaardige spot tige troost van hen, d zij de verminkten wyz ligt in het ongeluk? D van buiten komen; sle betrokkene zelf, die hij oprecht aan. Kunnen wij ons in sen? Niemand zal leermeesteres van hei van de ziel. Maar wa: heeft, en de eerste pi. baart zich toch ook i van die vreemdsoortij zelfs op dankbaarhi achteraf den invloed herdenkend, toch ook het tóch niet hebben Herhaaldelijk ontm wie een weldadige in' zeischap verkwikt on op ons gemak; wij di ben zijn. Er straalt f hen uit, die ons in hi maakt. Er ligt een biz een bizondere klank i: begrijpends kenmerkt ren, zij toonen belai In den glimlach, waai don ernst, waarmee zi, wijsheid en liefde te| waarde, hun vermani En telkens vragen geheim? To,tda± een dan blijkt het steeds hand van het noodlot zegen werd. Allen he nier, een hittere erva wijs en groot heeft Het noodlot slaat, koning, die den ridd de snede van 't zwi schouder klieft. Op het verband, ligt een en als zijn gade hem schuweltjk was, fluisl was pijnlijk, maar ik gemist." Zoo lig' D jonge r herdenkt, te ch daan kindje, dat in de w!< zegt ook zij: „Het wi

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1930 | | pagina 4