ABR. MEIJER EXTRA OPRUIMING Wegens verbouwing WILD, 15 procent korting a contant TOR IA-WAT ER JONGENS TRUIEN PULLOVERS KOUSEN - SOKKEN ONDERGOEDEREN DEUX PIECES JAPONNEN 16 Groote Houtstraat 16 DAMES Opwekkend en gezond Het Bloemendaalsch Weekblad. EN PREDIKBEURTEN. .Onze Sint-Nikolaas-tafel met boeken. Wed. P. Koomen Zoon Gimtraat 39, Rairlam. Tal. 10153 BAAN 43, Dameskapsalon „Gallla". NAAIMACHINES I. GEYIYOET. Doelstraat 37 Haarlem Telefoon 13538. Gebr. P. J. SCHUURING ELSA VAN DEN BOSCH HILDA VAN DEN BOSCH Oranje Nassaulaan 9 - 0VERVEEN naaml.venn: J. D. POSTHUMUS koninklijke stempelfabrieken zijlstraat 51 Ned. Herv. Kerkgenootschap Santpoort. .V.m. 10 uur, Prof. Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga. „Wegbereiden." Mal. 3, vs. la. Zangkoor. Collecte Orgelfonds. Donderdag 11 Dec. 8 uur. Kerkconcert van den heer P, Vincent (orgel), Mevr. Jo Vincent, (zang) en den heer Jos. de Klerck (viool), ten bate van Kerk en Diakonie. Minimum- entrée f 0.50. Dirk Baan. De Raad van Zeven. Uitgave der N.V. Koloniale Boekcentrale, Amsterdam. Jongens van 13 tot 17 jaar, dat is een boek' voor jullie. Het is een boek van doodverklaren, vechten, voetballen en kampeeren, van school- komplotten, een paar aardige meisjes en een sportkasteel, een leuke vader en een reuze- leeraar, die z'n jongens ongemerkt een eind door het leven brengt, alles verteld als in een film, waardoor je geboeid blijft van het begin tot het eind, met de levendigheid, die Dick Laan nu eenmaal eigen is. Een fijne schrijver voor jongens van dien leeftijd, om beurten raak (desnoods 'n beetje ruw) en gevoelig. Je zou er by lachen moeten en huilen, als je niet voortdurend je hart moest vasthouden, van wege den griezel, want de Raad van Zeven is een geheimzinnig lichaam met heel veel in vloed en hij zit - kijk maar even naar de plaat tegenover den titel met schitteroogen je aan te kijken door zwarte kappen heen boven 'zwarte domino's. Er gaat iets van een nacht merrie over je heen onder het lezen, maar aan het eind wordt je opgelucht wakker. Leest 't zelf; zet 't maar op je verlanglijst, jongens. De Koloniale Boekcentrale zorgde voor éen uitstekende letter. De teekeningen in de tekst en de groote platen van T. Leeser, zijn zoo goed als men maar wenschen kan. Boekhandelaren, doet uw voordeel! H. ,1. Cannegieter. Grootvader'» Glorie. Het verhaal van den tiendaagschen veldtocht. Uit gave van P. Noordhoff N.V.. Groningen, f 1.50, (geb. f 1.80), met grootvaders portret en foto's naar verschillende schilderijen. Dit is een boekje voor volwassen jongens van 18 tot 80 jaar, vooral als ze Friezen zijn. „De aard der Frie zen", zegt grootvader Cannegieter in zijn dag boek, waarvan dit werkje van onzen vrucht baren medewerker een bewerking is, „is op recht en ongeveinsd, gewillig volgen zij den genen, met genoegen luisteren zij naar hèm, die met zachtheid en bescheidenheid den weg wijst, hen hunne fouten met zachtmoedigheid onder het oog brengt en hun de middelen aan toont om die te verbeteren, hen in die verbe tering aanmoedigt en opbeurt! Doch der Frie zen aard is tegelijk fier ên op den minsten zweem van ongelijk of minachting, licht in toorn ontstoken. De beste raadgevingen, maar op eenen norschen, bedilzieken toon voorgesteld, missen by hen zeker het doel en verbitteren alleen, zonder te verbeteren!" Het is of de oude heer onze mobilisatie- in 1914 heeft meege maakt. De mobilisatie van 1830 door groot vader hier uit zijn ervaring- als officier der Friesche Rustende Schutterij (hij was ook arts) geschetst, maakt op ons, moderne vech tersbazen, een droevigen en bijna komischen indruk. Wij moesten bij de lezing onwillekeu rig terugdenken aan onzen Vrywillige Land storm-tijd. Zoo van binnen-uit gezien blyktdat oorlogvoeren reeds in 1830 een malle bezig heid te zijn geweest. Verwarring, voedsel- en munitienood, 'smenschen ingeschapen bangheid en zün uiteriyke bravoure (vooral by de pa rade), de onweerstaanbaarheid voor denkrygs- man van. lieve meisjesgezichten (alleen maar om naar te kijken)., het niet-weten wat ze eigenlyk met je doen als je moet avanceeren of retireeren, de onmogelijkheid van den min deren man om zich te dekken tegen den on- mogeiyken majoor, die alleen maar zijn rang' zyn flesch wijn en zijn commando's kent, 't is alles hier beschreven zooals 't in den oorlog en in den gewonen dienst altijd is; voor offi cieren een heerlijk boekje, voor anti-militai- risten een arsenaal, voor ons een aanleiding om ons te herinneren, hoe onze grootvader zijn ridderorde van den Tiendaagschen Veldtocht ver wierf door, ook als Rustend Schutter, de door an deren by Hasselt „veroverde" kanonnen tri omf antelgk Amsterdam in te brengen; maar wat was hy trotsch op z'n lintje, dat hy niet had willen verruilen, zoo hij ons zeide, met de Ned. Leeuw „van die andere grootvader van jou", die maar 'n boek had geschreven. Onze Cannegieter krijgt om dit boekje van ons de orde van den Bloemendaalschen Leeuw met de Kruidnoten. Vrouwen en ondeugende doch ters va? oud-officieren, geeft uw beminden man en vader dit boekje voor zyn St. Nico- laas en vraag hem u voor te lezen zonder zijn baard te likken blz. 41 en zonder aan zijn snorren te draaien blz. 73 te lezen en aan het eind, waar de teekening van een ouderwetsche klistspuit en een degen elkaar kruisen het boek zonder lachen neer te leggen! Het zal hem niet gelukken, want de Rustende Vech tershaas, die in dit dagboek zijne ondervindin gen beschrijf-:, is een goed menschenkenner, een vaderlander van Jan-Stavast en een aller- genoegelijkst verteller. Heel aardig van Noord hoff ons de gelegenheid te geven authentiek te boekstaven, dat ook in 1830 niet de volken tegen elkaar oorloogden, maar zekere diplo- matieën en zekere vorstenhuizen! „Voor 1830 na" is de titel van een ern stig werk over onze verhouding tot België van toen af tot nu toe, dat door den heer C. A. Mees te Santpoort is uitgegeven „in opdracht van Den Dietschen Bond". Voor den prijs van f2.-— heeft men hier een verzamelwerk van zeer groot belang, niet alleen voor het voort schrijden der Dietsche, der groot-Nederland- sche gedachte, maar ook voor allen, die zich een duidelijk beeld willen vormen van de zich in deze geschiedenis ontwikkelende Vlaamsche lijn vanaf het Ootenrijksche tijdvak tot nu toe. Wie wat weten wil omtrent het Vlaamsche aktivisme of van de schrikkelijke terreur, door den Belgischen Staat geoefend op het ziels- volle, thans niet meer zielige, Vlaamsche volk, hy vindt in -lit verzamelwerk een schat van gegevens op staatkundig, letterkundig, econo misch en kerkelijk gebied, na de lezing waar van een warm medegevoel met het werkelijk in onderdrukking verkeerende Vlaamsche volk in ons achterblijft, ook al kunnen wij tal van scherpe uitingen niet billijken, noch ook alle inzichten over ons, Noorderlingen, met ons Protestantisme, deelen. Na de verschoning van dit boek kunnen wij-ons niet meer met onver schilligheid van de zaak der 'Vlamingen af wenden. Overtuigend wordt hier bepleit en bewezen, dat het onze broeders en zusters zijn, die daar beneden onze Zuidelijke grenzen lyden, onverdiend en met geringe kans op levensbe houd als hun geen broederhand gereikt wordt van buitenaf. De uitgeverij C. A. Mees deed 13 groote platen, meest portretten, in dit goed gedrukte en zeer goedkoope werk opnemen. Van denzelfden uitgever ontvingen wij Het verlost Verlangen, gedichten door J. J. de Stoppelaar. Welluidend en gevoelig zijn deze verzen, modern van rythme en vol inhoud. Luistert maar eens naar dit drieregelig versje: Klagen. „Woorden zijn machteloos en de verslagen Verlangens zijn als vogels, die hun klagen Hoog boven de nevelen van de aarde dragen." Wie denkt hier niet terug aan Gorter's: „Ik wilde ik kon u iets geven tot troost diep in uw leven, maar ik heb woorden alleen namen en dingen geen"? en toch is het anders, minder trillend van on- middeliyk aansprekende liefde en verdriet, maar toch een kunststukje, los op eigen bee- nen staande, zooals een Grieksch beeld dat doet, of dit: En ze zei „Zij liep langs de zwarte gracht, Het water was donker, In haar oogen, in haar haren droeg zij de nacht En in haar kleed zonk er De schemering in een doffe schijn Als in een hleeke vaas achter een zwaar gordijn." Wie denkt ook hier niet weer aan Gorter's: „In den zwarten nacht is een mensch aange treden" Maar wie moet ook nu niet toe geven, dat hier een eigen iemand aan het woord is. Van navolging is hier geen sprake, wel van zeker epigonendom; wij bedoelen, de 56 bladzyden genoten hebbende, van Gorter, van Kloos en van Henriette Roland Holst te zamen. Maar dit hindert niet. „Muziek maakt van een ziel muziek weer los". (Mei.) De eisch, die, als wij ons goed herinneren, Van Eeden eens stelde, dat alle literatuur om waardeerbaar te zijn, oorspronkelijk moet we zen, is niet te stelien; hij is ook in stryd met de organische groei van mensch en mensch- heid. De heer Mees zorgde voor keurige uitvoe ring; Fokke Mees voor een moode bandteeke- ning. De prijs is f2.25, geb. 3.50. In ons volgend nummer bespreken wy onder anderen „Dodsworth" van Sinclair Lewis en het alleraardigst nieuwe tydschrift „De Kern", beide van Holkema en Warendorf, en eenige werken op het gebied van levens wijsheid en wijsbegeerte, o.a. „Van Kant tot Hegel", dat K. J. Pen bij J. W. Wolters in den Haag het licht deed zien en „Het boek der Wijsheid" van Amsen Em Ope, den Egyptenaar, wederom van de uitgeverij Mees. Prima kwal. - Billijke prijzen en pas onlangs is het wonder der televisie een voldongen feit geworden. Zonder deze onder werpen zou het boek niet compleet zijn, hoewol men er aan moet denken dat beide nog in hun geboortestadium verkeeren. Men kan veilig ver zekeren, dat er alleen al in deze richting ge durende de tien volgende jaren een geweldige ontwikkeling zal komen'. Bij W. J. Thieme Cie, te Zutphen. (N. R. Ct.) ELECTRISCHE WONDEREN. Neen, de wonderen zijn de wereld niet uit. wy bedoelen nu niet wonderen, zooals die, wel ke Hanussen en consorten volbrengen, maar die andere, enorm-interessante wonderen, die in één menschenleeftijd grooter en meer verande ringen op aarde hebben teweeggebracht dan de duizend jaar daarvoor. En wat hebben wij oog te verwachten? Want het gaat nu met een een parig versnelde beweging. Het is niet gemak- keiyk de vorderingen der techniek by te houden. En wie buiten de vaklieden, en die dan nog maar op elk op zyn, uit den aard der z?iak, beperkt terrein, welke voor zich zelf kunnen zorgen uitziet naar voorlichting, vindt niet steeds wat hij nu precies hebben moet, of wel het is te moeilijk, soms ook al te populair. Als helper in den nood van zulke zoekenden komt nu ir. J. A. Pennink, die de vertaling uit het Engelsch heeft doen verschijnen van een hoek dat den titel draagt „Het boek der elec trische wonderen". En dat is juist wat wij bib ben moesten. De oorspronkelijke schrijver -s Ellison Hawks, die in een aardige voorrede (vertaald opgenomen) het boek aldus inleidt: „De electriciteit is de meest waardevolle die naar van den mensch, want daardoor is voor een ieder de kracht van vele duizenden mecha nische slaven beschikbaar gekomen. De ont wikkeling van deze wonderbaarlijke kracht is een verbazingwekkende geschiedenis. Het is nog slechts weinig meer dan honderd jaar geleden sinds Michael Faraday, als resultaat van lang durige proeven, een kleine machine constru eerde, die in staat was een overeenkomstigen kleinen electrischen stroom voort te brengen. Voor hen, die deze machine in werking zagen, leek deze op een interessant doch onbruikbaar stuk speelgoedtoch hebben zich hieruit de machtige machines ontwikkeld, die den electri schen stroom opwekken, waarvan de moderne beschaving in zoo groote mate afhankelijk is. Faraday kon zijn kleine machine in zijn zak gedragen hebben, indien hy de reusachtige ge neratoren van tegenwoordig had kunnen zien. zyn jaarlijksch inkomen overtrof waarschijnlijk nooit de f 1200, en toch is op zijn proeven als ondergrond een industrie opgebouwd, die iede: jaar millioenen aan loon betaalt aan hondoid- öuizenden werkers. Zelfs met zijn vooruitzier- den blik had deze Engelsche geleerde zich de hedendaagsche electrische wonderen niet kun nen voorstellen, niet alleen de groote kra"h*- stations, de snelle electrische trams en de ge heel electrisch uitgeruste mailschepen, maar ook het groote aantal kleine wonderen, die lang zamerhand hun weg vinden in onze woningen en het dageiyksch leven zooals telefon, stofzuiger, koelkast, waschmachine en duizend andere uitvindingen, die ieder in staat zijn het werk van een menschelijk wezen te doen voor den prijs van een aantal centen per dag. Al is de ontwikkeling van de electrische kracht reeds enorm, toch is het waarschijnlijk, dat wij eerst aan het begin staan van hetgeen de electriciteit ons nog kan bieden, wy staan op den drempel van een merkwaardig nieuw tijdperk met zulke geweldige mogelijkheden, dat onze verbeelding die niet kan voorstellen. Elk jaar kriigt de ingenieur grooter macht over dit wonderbaarlyke vermogen en waarlijk schpnt het alsof de vooruitgang op electri?' i gebied slechts begrensd zal worden door de menschelijke verbeelding en en de uitgestrekt heid van de behoefte aan energie. Eenige van deze wonderen, die de electricity heeft mogeiyk gemaakt, heb ik getracht in du. boek te schetsen en ik heb daarbij slechts die onderwerpen gekozen, welke binnen de belang stelling van het lezende publiek vallen". Wij hebben in het hoek gebladerd en waren er spoedig door gepakt. Het is een boeiende roman van een stage opeenvolging van verrassende hoofdstukken: hoe electriciteit wordt opgewekt, thermische- en waterkracht-centrales, electri sche verlichting, zeer hooge temperaturen ver kregen met electriciteit, de uitvinding van de telefoon, de telefooncentrale, draadlooze tele grafie, draadlooze telefonie, de ontdekking van X-stralen, het gebruik van X-stralen in de ge neeskunde, ind.ustrieele en wetenschappelijke toepassingen van X-stralen. het electrisch over brengen van beelden, televisie. Het is een boek geworden van meer dan 39(1 bladzijden, met een groot aantal duidelijke, soms fraaie illustraties. Schrijver, vertaler en uitgever hebben er een nuttig werk mee gedaan. En wy gaan nu even terug naar de voor rede „gedurende de laatste jaren hebben wij veel gehoord over de electrische overbrenging SINTERKLAAS door H. KONING. Meneer v. Ovens gierigheid was spreekwoor- delgk. Het was jammer van den man, want hij had overigens een goed karakter, maar hij kon nu eenmaal moeilijk van de duiten af stand doen. Het was trouwens een familie kwaal; z'n vader en z'n overgrootvader hadden de schraapzucht ook flink in eere gehouden. Ja, de overlevering vertelde zelfs, dat groot vader v. Oven zgn heele leven lang hij was 90 jaar geworden met één pijp had gedaan. En die had hij nog op de markt gekocht by een kraampje met ongeregeld goed. Meneer v. Oven was zoodoende aardig in z'n geld geko men, maar dat vertelde hij niemand; de belas ting mocht er anders eens aohter komen! Als z'n vrouw ooit weelde-neigingen had gehad, dan had haar man haar die in hun lang huwelijksleven wel grondig afgeleerd. Hy deed vyf jaar met z'n overjas, dus kon zyn vrouw ook vijf jaar doen met haar mantel; Hij droeg zijn hoed tot hij groen zag (de hoed altijd) en zijn vrouw had dat voorbeeld maar te volgen. De stumper kocht daarom maar groene hoeden, dan liep ze ten minste niet al te erg voor schandaal. Maar prettig was het niet) Den verjaardag van zijn vrouw zou meneer v. Oven het liefst ongemerkt voorbij hebben willen laten gaan. Maar zoo gedwee als het schepseltje in andere dingen was, hier stond zij op haar stuk; hun verjaardagen moesten wor den gevierd, met cadeaux! Dat was een vree- seiyke tegenvaller voor hem geweest, waarin hij zich eigenlpk nooit goed had kunnen schik ken, Op den eersten verjaardag van zyn vrouw, toen zij getrouwd waren, had hy haar aller hartelijkst omhelsd en haar nog vele jaren toe- gewenscht. Het vrouwtje was er aangedaan van geworden. Wie zou van zooveel liefde geen tranen in de oogen krijgen, nietwaar? Maar toen er geen cadeau op tafel verscheen, had ze hem op den man af gevraagd, waar zyn ver jaardagsgeschenk bleef. Meneer v. Oven had even verwonderd gedaan. „Ach ja, hoe kon hij nu ook zoo vergeetachtig zijn!" Hy zou het 's middags van kantoor meebrengen, hoor. Maar's middags scheen hy het al weer verge ten te zijn. Hat cadeau was er tenminste niet, Toen nam het vrouwtje een kordaat besluit. Ze ging uit en kocht een snoezig handtaschje, dat Zij van het nuishoudgeld betaalde. Toen zij thuis kwam bedankte zij haar stom-verbaasde echtgenoot voor zijn prachtig geschenk en om helsde hem zoo hartelijk, dat de protesten hem in de keel bleven steken. Meneer v. Oven nam zich toen voor, vooi'- taan zelf voor de verjaarseadeaux van zyn vrouw te zorgen. Dat zou hem beslist heel wat minder kosten. Van toen af aan had het arme schepsel zich tevreden te stellen mt 'n aardig kammetje of 'n vingerhoed en dergelijke snuis terijen. De jaren hadden haar geleerd, zich te schikken in haar lot, zich veel te ontzeggen, wat het leven van een vrouw kan veraangena men. Aan het Sinterklaasfeest werd bij de familie v. Oven natuurlijk heelemaal niets gedaan. Kinderen had het echtpaar niet en volwas sen menschen moeten boven dergelijke dwaas heden verheven zijn, oordeelde meneer v. Oven. Toen kwam echter he.t bericht van een suiker tante, die in eere moest worden gehouden, van wege de te verwachten dubbeltjes, dat zij graag bij haar lieven neef en nicht Sinterklaas zou komen vieren. Zooiets kon moeilyk worden ge weigerd, tan: e moest behoorlijk ontvangen worden en met angst in het hart rekende me neer y. Oven na, wat hem dat wel zou kosten. Hy schrok daarom geweldig, toen zyn vrouw hem zei, dat hij verplicht was, tante een Sin- terklaas-cadeautje te geven. Groote genade, tante, die het zoo royaal gewend was, by wie je niet met een vingerhoed of een kammetje kon aankomen. Het mensch had nota bene nog de ongehoorde brutaliteit iii haar brief, waarin zij mededeelde met welken trein zy zou komen, er op te zinspelen, dat een theeservies haar niet onwelkom zou zijn. Meneer v. Oven werd beurtelings koud en warm, als hij er aan dacht, wat zoo'n servies wel zou kosten, 's Nachts kon hy er gewoon niet van slapen, hij lag maar te piekeren, hoe hij daar met zoo weinig mogelijk geld van af kon komen. Ten slotte besloot hij eens in een tweedehandsch-winkel zijn geluk te beproeven. De winkelier had een paar mooie serviezen, echt antiek, juist wat tante verlangde. Maar ze kostten meneer v. Oven veel te veel. Juist toen hij aanstalten maakte, den winkel te ver laten, kwam de winkelier met nog een servies aandragen, ook antiek. Hij kon het voor een prikje krygen, want van de twaalf kopjes wa ren er twee gebroken. Meneer v. Oven kreeg plots een lumineus idee. „Prachjig," zei hy, pak maar in en stuur het naar mijn huis. Het moet op Sinterklaas-avond worden bezorgd!" Uiterst tevreden ging hij naar huis. Zyn vrouw vertelde hij, dat hij een prachtig servies voor tante had gekocht. Het had hem handen vol geld gekost, maar enfin, dat moest er dit maal maar van af. Toen de bewuste avond was gekomen, ver telde hy tante geheimzinnig fluisterend, dat zij straks een prachtig cadeau van Sinterklaas zou krygen. Weldra werd er gebeld. Meneer v. Oven deed zelf open en kwam spoedig daar op binnen met een groot pak. „Voor tante, van Sinterklaas, omdat ze zoo goed heeft op gepast,'- grapte hy. Tante lachte verheugd „Maar lieve kinderen, dat had ik nu toch Het bekende ADRES voor permanent wave f 7.50, permanent wave lang haar f 10.—, Watergolf k f 0.90, Onduleeren a f 0.50, Knippen a f 0.40 en Wasschen f 0.40 IS Telefoon 15064. Aanbevelend, H. HÜYBENS, Dameskapper. leveren wij de BESTE; in orde maken wij de slechtste voor den minsten prijs. VANWEGE HET VERGEVORDERD SEIZOEN, RUIMEN WIJ ALLE IN VOORRAAD ZIJNDE GOEDEREN OP, MET OP COSTUUMS, WINTERJASSEN, ULSTERS, MANTELS, PANTALONS, ENZ., ENZ. - NAAR MAAT. BEZOEKT ONS MAGAZIJN. - ZIET ONZE ETALAGES. Hceren- en Dames Kleermakers. KAMPERSTKAAT 20-22. TELEF. 12474. Vioolonderricht. Piano- en Ensemble-lessen. Gediplomeerd door Ned. Toonk. Vereeniging wftwiws INRIGWIRNl S BWSMSKBMIi OPGERICHT 1828 heusch niet verwacht. Jullie verwennen me schandelijk. Ik brand van nieuwsgierigheid, wat daar wel in zal zitten." Spoedig was het pak geopend. Het bleek een doos te zijn, waarin de kopjes, schotels, enz. van het servies, elk afzonderlijk keurig waren verpakt. Tante's gezicht straalde. Echt antiek, juist wat ze zoo graag had willen hebben. Theepot, melkkannetje, suikerpot, kopjes en schotels kwamen successievelijk te voorschijn. Maar w$t was dat? Een der pakjes bevatte een gebroken kop, in een ander pakje zat het ontbrekende gedeelte. Zoo kwamen nog enkele van dergelyke pakjes te voorschijn. Twee gebroken koppen en scho tels, waarvan de stukken keurig afzonderlijk waren verpakt' Meneer v. Oven werd bloedrood, tante keek opeens boos, heel hoos. „Wat, nu begryp ik het. een gebroken servies wou je me geven, jij leelyke duitendief. Morgen ga ik weg, voor goed. Nooit zal je me terugzien!" Woedend verliet ze de kamer. Toen tante eenige jaren later stierf, bleek uit het testament, dat zij haar geheele vermo gen aan liefdadige instellingen had vermaakt. Nieuwe wollen stoffen. Onder de nieuwe wollen stoffen moeten wij vooral de verschillende soorten „Djersa" noe men, die vooral geschikt zijn voor de populaire driedeelige costuums. Wij noemen o.a. djersaltig lissyl, djersa surellic, diaspor, djersatussabure en djersaburaflex. De stoffen zyn even fantas tisch als hun namen en worden gemaakt in alle modekleuren, voor dezen winter bordeauxrood, marineblauw, goudbruin en groen. Deze wollen stoffen zijn niet zwaar en vallen ongelooflijk goe'd. Wat dat betreft staan de moderne wollen stoffen niet ten achter hij zyde. De mantel pakken voor overdag worden met groote bonten kragen versierd. DBERIA HHSTEIN WIJ zijn specialiteiten in; FAMILIE-DRUKWERKEN AANKONDIGINGEN voor: GEBOORTE VERLOVING ONDERTROUW UITNOODIGINGEN DANKBETUIGINGEN MENU'S VISITEKAARTEN

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1930 | | pagina 2