Jos. Housen Balans-Opruiming Aanleg van Villa- en Rotstuinen Muur- en Waterpartijen DAMESKAPSALON J.J.A.v.d. Linden ÏWEEK1IJ AELBERTSBERG A. v. d. WERFF Gzn. T SPINNEWIEL" Het Bloemendaalsch Weekblad. PREDIKBEURTEN. INGEZONDEN STUKKEN. VARIA. MEISJE nette Werkster Wé voor lllegom Aerdenhout Wagenweg 142 99 Zandv. laan 177 tegen sterk verminderde prijzen. Vleescli, Worst en fijne Vleescli waren GEBR, AKKERSV8ANS1 Hygiënische Slagerijen. Telef. 26139 Heemstede Telef. 26412 Aerdenhout Zandvoortschelaan 156, Aerdenhout WILLY ROGGEVEEN SPECIAAL ADRES voor de ÜSP' S üf £2 Ss g SS "25 "SS JS sa S CO O CD 3 Kennemerweg Telefoon 22149 Tuinaanleg bekroond met groote gouden Medaille 1931 5—8 1—2 44 .F.C. geen naive Bussummers een liet bij zitten, en ïaunden huis-toe. laatste weken wel bare punten ver- dvoort werd later van B. F. C. en binnen korten tjjd n, hoewel nog niet Ideels buiten schot nies door D. W. S. ;en uitslag, welke nag worden. Beide gen elkaar op. De toeschouwers bij- de stand nog 11 veld reeds te ver- ilnuut de D.W.S.- jl gepasseerd werd. gunstiger dan ooit, g thuis krijgen en uit. Toch blijven de Utrechtena in n hernieuwd eerste land met den leef- ten ecner.male ont rees. weinig pers van een gedeelte lit (de vereeniging mrlijk geheel buï- 31oemendaalHaar- eweest. Door beide evoetbald en het at de verdedigingen. De goals van Blos- beter kwaliteit dan /ooral bi) de eerste uk mochten klagen. :de der thuisclub in sbuiten Strik voor- Ie rennen en prima ts twee goals van iet zijn schuld. Zijn >er na zijn Indische >men. bleek een ge zonder drijven of plaatsen was een vas weer de goede hij veel van zijn geboet, waardoor hij niet uit kon buiten. Bock stelde telkens noeiüjke problemen, d op wist te lossen, irde, waren staaltjes pel. Niettegenstaan- in alle omstandig- ïouden, een belang- vcetballer. lann heeft op waar des Kammeyer ge- strijd, op een smal maar volkomen ïop" zijn tegenstan- ire waarde geweest, n direct gevolg van. verdedigd. Hij had schuld, maar heeft en massief optreden acht !n hachelijke iltstekend; de eerste nuwachtig begin en jot struikelblok voor van Haarlem. Bo- opgeloopen blessure Waar hij van deze er had, verdient zijn zicli op volle kracht Het was jammer rij uit ging bfl het ml, maar de wijze, loudbaar schot van helft onschadelijk weer in evenwicht, n hebben heel wat de klem gesmoord, 'arson meestal wei met liet resultaat dediging dev rood- lanval, dati Vormden eerste klassei nar echter vreezet', wjj. •omovéereu een har- In 't bijzonder is de Ier komt in de doel- duideliik naar voren, ir als "nfl overigens en supporters door anhoop. Zelfzucht is n een speler. Niet ite gevallen na het enstanders tenslotte naar hij geeft door et spel zlin tegen- lositic te kiezen, en iak van zijn mede- >el£ers is van deze ng getuige geweest, deze afdeeling ge- vrijwel in veiligheid slaan. Wij achten tranig optieden van in staat, hoewel het t C. winnen om bij Heksenwerk is het en de roödbrocken de zij ook Bloemen- in, intvangt, zal, hoewel terdammers in deze t zoet der overwin- aken. De D.W.S.-ers ;en terrein behaalde nieuwe zege weten snheid na de emoties e rusten, en ia vrij, ;s en Velox. A. C. Netl Herv. Kerkgenootschap. V.m. 10 uur Prof. Dr. G. A. van den Bergh, van Eysinga. „Christian Science" Mt. 14, 21. 36. De Vrije Katholieke Kerk. Popellaan Kinheimpark. Zondag 18 Januari. V.m. 10.30 Gezongen H. Mis. Woensdag, 21 Jan. 's avonds 8 uur, Vespers en Lof. Donderdag 22 Jan. 7.30 v.m. Stille H. Mis. Ned. Herv. Kerk te Bloemendaal. V.m. 10 uur: Ds. J. C. van Dijk, Heilig Avond maal. N.m. 5 uur: Ds. J. C. van Dijk. Jeugddienst in het Jeugdhuis. V.m. 10 uur: de heer H. v. d. Werff, Boskoop. Overveen. V.m. 10 uur: Prof. Dr. A. H. de Hartog, Amsterdam. Gerei'. Kerk te Bloemendaal. "V.m. 10 uur: Ds. J. C. Brussaard. N.m. 5 uur: Ds. J. c. Brussaard. Voorbereiding voor het H. Avondmaal. Collecte voor de Kerk en voor de Theol. school van Kampen. y Religieuze Kring Aerdenhout. V.m. 10'2 uur: Ds. J. C. A. Fetter, Rem.pred., Rotterdam. Eglise Wallonne. 10 h. 30: Service divin Sermon pastern F. Ch. Krafft. 11 h. 45: Service pour les Enfants. Vendredi 23 Jan. 8 li.Service divin Sermon. L'Eglise est couverte tous les jours -.de 10-16 h. Ned. Hervormde Evangelisatie z te Santpoort. V.m. 10 uur: Ds. G. J. Waardenburg, Haarlem. ~tooneel7~ STADSSCHOUWBURG ZATERDAG 10 JANUARI. Vanity-fair, kermis der ijdelheid is het wereldsche leven. Opzitten en pootjes geven heet: vitites maken en elkaar vleien; prettigen omgang; bloemen, kransen, champagne, onbe dekte schouders en bedekte bedoelingen hooien er bij. Een kermis en niet meer is het gezellige, maatschappelijke leven, zoodra het niet, rustend op beginselen van meer dan pleizierig- heid, een gezamenlijk optrekken is naar een veraf gelegen doel. Een kermis is een leuke af leiding, met klatergoud en fopperij. Het wereld sche gedoe is leeg leven achter een wal van duivelsche oorkussens. Iedereen weet dit en iedereen doet op zijn tytl, d.i. zijn on-tijd, er weer eens aan mee. Waarom ook niet, wij zijn immers geen eenzijdige, brave goden, slechts menschen. Maar we zijn toch telkens weer zeer dankbaar hen, die ons echt pleizier doen hebben om dit onechte pleizier. Franz Molnar is de geestige moderne Thac keray, zijn één akter's: „Souper" en „Eén-twea drie" zijn vernietigende satires tegen het egoïsme en de ijdelheid der moderne samen leving. Satire is nog geen humor, maar ze nadert hem alvast een beetje. De lustige toe hoorder der goed opgevoerde satire kan, als hij in zijne medemenschen met al hun gebreken en dwaasheden toch nog' eenig' behagen schept; beproeven zich humoristisch tegenover hen ti stellen. Zijn humor krijgt dan echter wei gauw een tragischen inslag'. Met dat al doen we op: menschenkeimis en kennis van maatschappij- groepen, die zich voor meer houden en uitgeven dan ze zijn. Het „Souper" besatireert „de uitgaande wereld"; „Eén-twee-drie" de big American, den opsnijder-zakenman, den bumbug-op-twee- beenen. Het gezelschap van Cor van der Lugl il- sert had een dankbaar publiek en' heeft met deze beide prs,estatie's ook een goede pers. Adolf Engers, een Nederlandsch tooneel- speler met een vlot talent, speelde in beide stukken als gast mee. En lachen! (Maar dat komt straks). Anton Roemer en Louise Kooi man als gastheer en gastvrouw in „Souper" uitnemend hun tragi-komische rollen vervul lend, werden er stil van. De regie van het souper door Cor van der Lugt Melsert was uitstekend, inderdaad. Zoo zitten beschaafde menschen met elkaar aan tafel te genieten van het goede der aarde, tot de spelbreker komt, de 1-April-man, zelf een mop, bijna een reuzen mopshondje gelijk, het ruwe heertje, dik genoeg, maar als heer een beetje klein. Die verscheurt me daareven den sluier der schijn-vriendelijkheden en laat de spinraggen achtergrond dier gulden glinstering akelig grimmig naar voren komen. Ha, de ledige wereldlingen toonen zich mi aan hun gastheer, nog niet eens de kwaadste, en aan diens goedhartige fraaie vrouw, zoo als ze zijn, heel dc jalouzie van de begeerige harten der gasten vervult ineens, als met een parfum van grauwheid, het tooneel. En weer gooit de 1-April-man het roer om: het was maar een mop! Hij was geen politie-beambte, die op hooger last den kapitalist in hechtenis kwam nemen; van onder zijn ineens afgerukte baard komt z'n olijke boerengezicht reuze lachend te voorschijn, ha, ha, ha, en nu lachen! Hij kan haast niet meer. Maar de anderen? Zij kun nen niets meer, noch links, noch rechts, en in een stemming, zuiver als de smaak van een gezondmakende citroen zonder suiker, gaat het leest verder als eerzame begrafenis, begrafenis van onwaarachtigheid en schijnvertoon, en als het scherm zakt, blijft over het woord mensch- heid en daarachter een groot vraagteeken. Van Amerika moeten wij 'ttoch eigenlijk niet recht hebben, dat is zoo de meer en meer in Europa zich verbreidende opvatting. Molnar doet er in Een-twee-drie „braaf en zalig" aan mee. En beetje boel. De grrroote zakenman, Bank-president, Nor- risson (Adolphe Eugers Weer) heeft op zijn schrijftafel 6 telefoontoestellen, 3 ter weers zijden, de schrijftafel is nog al lang en hij heeft zijn bureaustoel efficienterig op rails laten zetten en vlieg-schuift nu met een zetje van links naar rechts. Uit vier deuren schieten op zijn Napoleon-commando's alle mogelijke en onmogelijke juffrouwen en beambten, mannen van den middenstand en van hooger op hem als middenpunt der aarde af; hij becommandeert ze als een geëlectrificeerd onderofficier en alles loopt prachtig; de amant van het puri- teinsch Hef meisje in de armen van haar taxi chauffeur in alle stilte, 'bij wijze van eer en deugd op haar manier, eventjes aan 't moeder- worden, wordt nog net voordat Norrisson's big-vacantie-snelLiein gaat, in een heer om gezet en puffend van voldaanheid verlaat de man zijn kantoor in een laatste wolk van wijs heid uitblazend, deze woorden: al de lui, die zich zoo laten aanwenden en toepassen als nieuwe soorten schroevendraaiers of stukken zeep, zjjn met elkaar geen knip waard. Het scherm is al dicht, als hij juist had willen uitroepen: Behalve ik! Mary Dresselhuys speelde de moeilijke rol van Lydia, het meisje wier natuur sterker was dan de Amerikaansche quasi-puriteinsche leer, volgehouden fijn, zeer bewonderenswaardig. Norrisson's broek was ook goed, zoowel in dit stuk, als gepast voor de Purmerender Vee markt. Zijn wij vee? Pardon, wij zijn de toe schouwers; het gaat altijd om de anderen! Het publiek was daarvan ook meer dan overtuigd, het was enthousiast. De bekende Russische balletdanseres (oude Stijl) Anna Pawlowa maakt wederom een rond reis door ons land. Zij komt a.s. Maandag' h Den Haag, geb. v. K. en W.; Dinsdag 20 Jan. te A'dam: Stadsschouwburg, telkens 8 u. Daarn alleen nog in Rotterdam en Utrecht. Tusschen de wereldi waarin Pawlowa zich beweegt en waarin haar wezen zijn oorsprong vindt in de sfeer van degenen, die haar naboot sen begeerig' als zfj" zijn haar voetstappen to volgen, is een niet te overbruggen kloof. Het gymnastische proces, de spierwerkingen zijn dikwijls hetzelfde. Het groote verschil ech ter is de geest, die dit alles bèheerscht. Het phenomeen Pawlowa is het resultaat van een exquise persoonlijkheid en de principes van een gegeven stijl, tusschen een altijd vibreerende sensiviteit en bet résumé van doorwerkte en Uitgelezen vormen, die. do.or eeuwen heen heb ben stand gehouden. Pawlowa Iaat tegelijker tijd de traditie herleven èn is haai' voorbijge streefd. „De dans va.n alle tijden is nog nooit tevoren gedanst". Dit is een gelukkige uit drukking van een anonym schrijver in een En'gelscli tijdschrift. Men kan liet niet beter uitdrukken Wat wij voelen a's schoonheid, eeuwig, onveranderlijk in waarde alle wef- ten van evenwicht wordt spontaan uitge drukt door iedere beweging' van het lichaam, hetzjj de danseres pirouettes maakt, hetzij zij haar sprong in de ruimte doet. Elk van hare bewegingen is inderdaad een sprekende uitdruk king. een symbool, van wat er in ons allen zijn weerklank vindt. Haar kunst is de meest persoonlijke uitdrukking' van de meest alge- meene gevoelens. Zij behoort niet alleen tot den dag van heden, maar zij is van alle tijden en overal, in Buenos Aires, in Tokio, zoowel- als in Europa, heeft haar kunst dezelfde uitwerking. Haar dans ontstaat uit een diep-innerlijk in stinct én drukt dit duidelijk uit in een abstracte vorm, voor iedereen. Het is als gesmolten me taal, dat in een vorm gegoten wordt, waaruit een voor iedereen duidelijk beeld te voorschijn komt. Pawlowa bezit de dubbele gave aan iedere emotie vorm te kunnen geven en het. aldus ontstane beeld te kunnen bezielen. Pawiowa en dc moderne danskunst Pawlowa, die zich voor de moderne danskunst, zeer interesseert, antwoordde op een vraag van een Duitschen verslaggever, of zij het werk van Laban, Wigman en Dalcroze kende, dat zij geheel op de hoogte was daarvan en op haar tournee in Duitschland naar Dresden gereisd was om Mary Wigman en Hellerau te zien Wat zij van deze danskunst dacht? „Al dit streven interesseert mij zeer en het sympathiek ste vind ik, dat er heden onder de danskunste naars menschen zijn, die naar nieuwe uitdruk kingswijzen zoeken. Dit is zeer gewichtig en noodzakelijk. Maar ziet U, in Duitschland is men dikwijls te eenzijdig, de danskunst heeft haar wortels nu eenmaal in den grond van de klas sieke school, die sedert drie eeuwen bestaat. Wanneer men deze school beheerscht, kan men doen wat men wil: dan kan men ook op zoek gaan -naar iets nieuws, dan kan men op de basis, die men eenmaal heeft, in alle rich tingen uitbreiding zoeken. Het is dringend noo- dig, dat in de klassieke dans moderne tenden sen gedragen worden, maar het schijnt mij, dat de meeste moderne danskunstenaars, die een nieuw idee propageeren, om harentwille iedere andere school verwerpen. Zij interesseeren zich niet voor de klassieke dans, kennen deze soms ir. 't geheel niet, de klassieke dans existeert voor hen gewoonweg niet en dat is de groote fout. Want daardoor ontbreekt hun de basis, waarop zij verder zouden kunnen komen, de techniek. Zij kennen alleen de nuancen, die op den duur het publiek vermoeien, want dat zijn slechts gedeelten van de groote school". AGENDA. STADSSCHOUWBURG HAARLEM. Vrijdag 16 Januari, 8 uur, Kon. Ver. Het Neder landsch Tooneel: De man die beslag legt. Blflspel in 3 bedrijven, door H. M. Harwood. Zaterdag 17 Januari, 8 uur, Het Anisterdamsch Tooneel: De medailles van een oijde vrouw, door James M. Barrie. Zondag 18 Januari, 8 uur, Ensemble Bouber: Nathan heeft Mazzel, blijspel met zang in 4 bedrijven, door A. Hofman. Woensdag 21 Januari, 8 uur, Abonnementsvoor stelling 1ste serie: De man die beslag legt. Schouwburg Jansweg. Zondag 18 Januari: Alleen op de wereld. Maandag 19 Januari, 8.15 uur: Abonnements voorstelling: Voorloopige hechtenis. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Mijnheer de Redacteur, Zoudt u zoo vriendelijk willen zijn onder staand stukje in Uw veelgelezen blad te willen plaatsen. Bij voorbaat mijn dank. Het is al meermalen voorgekomen, dat tege lijkertijd. een wedstrijd op het hockeyveld en op het voetbalveld gespeeld werd. Ook Zondag was dit weer het geval. Beide elftallen hebben natuurlijk een scheidsrechter, die den wedstrijd leidt. Nu is het Zondag weder voorgekomen dat er door den scheidsrechter op het hockeyveld gefloten werd, waardoor de spelers op het voet balveld in den waan waren, dat hun scheids rechter floot, waardoor het spel op een gegeven moment, zonder eenige reden natuurlijk ge staakt werd. De voetballers speelden juist midden op het terrein zoodat men geen schade van deze ver gissing ondervond. Maar laten we eens ver onderstellen, dat er door de voetballers juis voor een der cools gestreden werd en het ver dedigende elftal denkt dat er gefloten wordi cn dit wordt op het hockeyveld gedaan, dan is de mogelijkheid lang niet uitgesloten, dat e. van deze vergissing door de tegenpartij ge bruik gemaakt en door die gedoelpunt wordt. Hieruit zou dan de grootste onaangenaam heden voort kunnen komen. Daar beide speel velden vlak bij elkaar liggen is het niet zoo gemakkelijk hier iets op te vinden. Het eenigste zou zijn, den spelers voor het begin van den wedstrijd op .de mogelijkheid van boven om schreven vergissing' te wijzen, waardoor veel onaangenaams vermeden zou kunnen worden. U mijnheer de Redacteur dankend voor de mij verleende ruimte, teeken ik FFN RPOïMtlSFKEBBER. WINTERVOEDERING VAN VOGELS. i Nu het tijdstip weer nadert, waarop vogel-, voedering wenschelijk en bij het invallen van 'strenge koude zelfs noodzakelijk wordt, wek ken de ondergeteekenden, namens het Comité voor wintervoedering van vogels, allen, die er toe willen bijdragen een zoo uitgebreid moge lijken vogelstand gedurende het ongunstige jaargetijde in het leven te houden, op, hunne maatregelen daarvoor te nemen. Evenals verleden jaar vestigt de commissie de aandacht op de brochure over dit onder werp, waarin aanwijzingen voor zeer eenvou dige wintervoedering, die door iedereen uitvoer baar is, te vinden zijn. De brochure is op aan vrage kosteloos verkrijgbaar bij het secreta riaat der Nederlandsche Vereeniging tot Be scherming van Dieren, Prinses Mariestraat 40, 's Gravenhage, bij het secretariaat der Neder landsche Vereeniging tot Bescherming van Vo gels, Heerengracht 540, Amsterdam, en bij het, secretariaat van de Nederlandsche Natuur historische Vereeniging, Westerlaan 7. Aerden-i hout. Onderwijzers cn jeugdleiders kunnen voor izoover de voorraad toereikend is een aantal [exemplaren bekomen ter verspreiding onder de door bem geleide jeugd. De Commissie zal ook gaarne gelden in ont vangst nemen van hen, die zich niet persoon lijk met voedering kunnen bezighouden, maar bereid zijn, een bijdrage voor het goede doel te, verstrekken. De binnenkomende gelden zullen volledig en op de meest practisehe wijze voor üe wintervoedering aangewend worden. Zij, die bijdragen hier/oor willen geven, worden ver-, zocht deze zoo spoedig mogelijk te doen toe-, komen met de bijvoeging: voor de vogel-; wintervoedering: aan de Nederlandsche Ver eeniging tot Bescherming van Dieren, Prinses Mariestraat 40, 's Gravenhage, Postrekening Nr. 25685 of aan de Nederlandsche Vereeniging' tot Bescherming van Vogels, Heerengracht 540 Amsterdam, Postrekening' Nr. 29213. Dc Commissie, Ir. N. VAN POETEREN. lnspec-j leur, Hoofd van den Planten- ziektenkundigen Dienst. Jhr. L. J. QUARLES VAN UF-. FORD, eere-voorzitter van de, Nederlandsche Vereeniging totj Bescherming van Dieren. J. DRIJVER, Secretaris van dei Vereeniging tot Bescherming van Vogels. Dl". JOH. J. VAN BURKOM, Voorzitter van de Nederlandsche Natuurhistorische Vereeniging. ANNA PAWLOWA. Wij ontvingen een Duitsche monografie van den heer Ernst Krauss over Anna Pawlowa, waarin ons het volgende gedicht trof: Als ob die Sonne funkelnd ihren Glanz in. tiefster Zartlichkeit um mich gewoben, der Erde Schweren plötzlich ich enthoben, erschuf der Hehren heller Strahlenkranz beseligt Leuchten in mir: lichter Tanz ward meine Seele selbst, erfüllt mich ganz. Die Sonne schwingt empor in stolzem Lauf, der dunklen Erde goldne Strahlen spendend. Du blühst wie eine Morgenblume auf, a Göttliche, und Erdenkleinheit wendend zu Freudenstrom und Glück. Ein himmlisch Licht, von Dir geschöpft, uns sendend, aus trunknem Jauchzen quillt es neu in Dich zurück! \NNA PAWLOWA. HOE BEROEMD ZIJ IS... Hoe beroemd Anna Pawlowa is, lezen wij in de Avondpost" ,,'t Is zonde", zei een brave burgerjuffrouw met een boodschappenmand verontwaardigd, „nou krijgen we binnenkort weer zoo'n dan sende juffrouw in de stad, alleen nog veel be roemder dan die, zooals er hier wel meer komen, 't Is zonde, wat maken de couranten een drukte van zoo iets onzedelijks en haar boodschappenmand trilde. „Gut" zei een andere burgerjuffrouw, die met een enorme parapluie gewapend was, 't mankeert er neg maar aan, dat ze een standbeeld voor zoa'n mensch oprichten. Hoe biet ze eigenlijk?" „Anna Pawlowa"! zei .de boodschappenmand. „Een heidensehe naam, mensch" meende de parapluie. i „Ze danst met bloole beenen", zeide de mand. „Fcei", zei de parapluie, ,,'t most niet riagge!" „Sn bioote armen", liep de mand. „Hu" rilde de parapluie. „En dat biet nou beroemd!" De inaud sid derde van verachting. „Anna Paulownastraat." riep de conducteur op het achterbalcon. De juffrouwen verbleekten; keken elkaar onthutst aan. „Dat heb ik nooit geweten", fluisterde de parapluie, ..dat ze naar zoo'n mensch... Hu!" ,,'t Most niet magge!" herhaalde de mand. „Anna Paul'.wnaplein". riep de conducteur. Toen stond de parapluie verontwaardigd op ,,'k Moet 'r uit!" zei ze... Dag juffrouw, 't Is meer dan schande, zeg ik! In onzen tijd was dat heel anders". Ze stapte uit, gekrenkt, hooghartig', fier trotsch als een kalkoensche haan, op het Anna Paulownaplein, dat er, ondanks zijn onfat soenlijke naam, nog zoo fatsoenlijk uitziet, De tram reed verder ANNA PAWLOWA EN DE TIJGER. Eens werd Anna Pawlowa uitgenoodigd, door 30 gewapende mannen beschermd, een tijger te dooden. Zonder te sidderen omspande liaar teere hand het mecanisme van een. groot jachtgeweer. Op twintig schreden afstand van de danseres, stond het vreeselijkste, maar mooiste en lenigste roofdier, dat wij hier op aarde kennen. Op 't punt te vuren, omvat de blik van de danseres nog bliksemsnel de rythmische schoonheid van het dierZij aarzelt. „Schieten, Madame!" riepen wel twintig stem men. Pawlowa gooit het wapen ver van zich af en heft de hand op. Alleen deze hand kon op dit) moment zoo duidelijk uitdrukken: „Niet dooden!Ademlooze stilte In de onein dige verte van de jungle zag men het dier ver dwijnen. 20-JARIG JUBILEUM AUGUST I>E LAAT. Op 17 Januari zal de populaire Tilburgselie Humorist-Conferencier August de Laat zijn 20-jarige artisten-loopbaan herdenken in het Feestgebouw „Scala" te Tilburg", Tuinstraat -47 Naast een uitgebreid Comité heeft zich uit vele vooraanstaande personen een. Eere-Comite gevormd, onder voorzitterschap van den heer Henri ter Hall, zoodat Het den heer August de Laat, die vooral den laatsten tijd zeer popu lair is geworden door de radio en gramophoon, op dezen dag' aan belangstelling wel niet zal ontbreken. - NIEUWE LUCIFERS. Uit Weenen kwam ons eenige dagen geleder door den aether het bericht toe, dat de aldaar wonende scheikundige Dr. Ferdinand Ringer, een veiligheids-lucifer heeft gepatenteerd, die ofschoon zij slechts de afmetingen van een gewone z.g.n. Zweedsche lucifer heeft, zen honderd maal op de gebruikelijke wijze kar. aangestoken worden, dus door haar over eer phosphorhoudend vlak te strijken. Dr. Ringei gelukte het een nieuwe scheikundige samen stelling te ontdekken, die niet ontplofbaar is waarvan hij de luciferhoutjes voorziet. Die wor den in capsulevormige doosjes verpakt, die me een inhoud van 5 a 6 stuks van de nieuwe luci fers in den handel worden gebracht. Dit kleine aantal nieuwe lucifers staat gelijk niet onge veer drieduizend stuks van de gewone Zweed sche lucifers. Zij zijn echter ongeschikt voor he! gebruik in tropische landen, maar geven alle reden tot tevredenheid in gewesten niet een ge matigd klimaat. Onderhandelingen over der. aankoop van het patent moeten reeds door eer Japansch syndicaat en ook door een Ameri kaansche firma geopend zijn. Bezoeker (tot rijken boer): „Ik hoor, dat U drie zoons hebt; en ik zie er nooit, één van op de boerderij. Hoe komt dat?'' Boer: „O, ik heb het verstandig aangelegd Hans wordt geestelijke, Frans wordt dokter en Louis wordt advocaat. En dan mag er komen wat wilik ben gedekt!" Aankomend gevraagd van 9-12.30 uur. Adres: SMIT, Veldlaan 16, Bentveld. Biedt zich aan ook goed kunnende naaien. Brieven onder No. 22 Bureau van dit Blad. SAMOJEED TEEF le koop, zeer lieve, gezonde huis- en begeleidhona, met prima stamboom. „OVER- WEIDE", Bentveldsweg 3, Bentveld. Deze kleeding zuigt dii-ect alle zweet op. Wordt naar maat gemaakt BESTE BESCHEEMMIDDEL. TEGEN JICHT, RHEUMATIEK, EN LONGAANDOENINGEN. Inlrcductiebezoeken zonder eenige verplichting. Vertegenwoordiger voor het Kennemerland Zoo U niet tevreden bent over Uw neemt dan eens proef bij SpeciaSiteit in opgemaakte Schotels. Rund-, Kalfs- en Varkensvieesch. „Het beste van liet beste en toch niet duurder". Gediplomeerd Eugênc Permanent Waver NIEUWSTE AMERIKAANSCHE METHODE. Wasschen - Watergolf Knippen - Onduleeren - Manicuren Telefoon 26405. Kleine Houtstraat 8 HAARLEM - Telel. 11563 Ntd. Octrooi 416' CO .2 S'g ca j™. 93 os co ee "5™® BB—k ^oniwerkor 5thouwlj«sIaan 10$ 3^aatici»l ly'-mr59- a> o men m S) 0> 3 2L w 1 Hectare Kweekerij. Alle platenmaterialen en benoodigdheden voorradig.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1931 | | pagina 5