maison leny Fa. tal Cassêe Zr. WILD. A. G. G. IGIIRS1S In. Spnl-Mge laidad-Sterss en HitÉti. Ml Het Natuurlijk Emser-Zout Bloemendaal's IJzermagazijn Zetstra - Korte Kleverlaan 22-24 A. All Overnets ilstères Bagdad Stores Filets Voiles Ëtamines RiimtrJ"™' Hei», Iel, I Het Bloemendaalsch Weekblad. DAMES- EN HEERENKAPSALONS KiNHEIMWEG 4 bij Spoorovergang Telef. 22687 Prijsverlaging: minimum prijs BLIJVENDE HAARGOLF zonder electriciteit f 10,— L. VOGEL Donderdagmiddags zijn onze Salons ook geopend. De strijd tegen de tuberculose. Zuigelingenzorg. Bloemendaal Telefoon 22704 Tonking- en Rozen- Tuinslang - Grasmachines - Sproeiers stokken - Raffia - Prachtsorteering Tuingereedschappen, Teer Kippengaas, Asfaltpapier, Carboleum. Gordijnroeden en Garnituren Scherpe prijzen. Wed. P. Koom en Zoon NAAIMACHINES I. GEYLVOET. Ooelstraat 31 Haarlem ïeleioon 13538. BURGERLIJKE STAND. TOONEEL. DAMES! Schoorsteenvegers Zijlstraat 83, Tel. 11307, Zijlstraat 83. Twisted Mat f0.30 en fl,per M. VARIA. is alleen verkrijgbaar in vierkante glazen flacons. Prjjs per flacon f 1.20. nYmmwMnimituhvniumAiii&rTmii DE HEER X. SCHEFFER. üenwe gemeente-onlvauger van Bloemendaal. (Cliché welwilend door de Opr. Haarl. Ct. afgestaan.) In ons vorig nummer meldden wij reeds, dat tot gemeente-ontvanger is benoemd de heer N. Scheffer, commies ter gemeente-secretarie te Schiedam. De heer Scheffer is werkzaam aan de afdeeling financiën en onderwijs, waar hij speci aal belast is met de behandeling van financieele aangelegenheden. Reeds 14 jaar is hij aan deze afdeeling werkzaam. De nieuwe gemeente-ontvanger behaalde twee diploma's voor boekhouden, het diploma ge meente-administratie en het diploma gemeente- iinanciën. Hij is 32 jaar oud en is lid van de Chr. Hist. Unie. IIÜLDE AAN HEN, DIE STEUN VERLEENDEN. De strijd tegen tegen de tuberculose vraagt steeds aller medewerking' en óók aller steun. Ge lukkig dat immer velen bereid zijn financieelen steun te verleenen. Bijna 27 jaar bestaat nu reeds de Haarlemsche vereeniging tot bestrijding der Tuberculose, ten behoeve van wier arbeid deze week de Emma- bloemcollecte is gehouden. Klein was haar be gin, maar uit het kleine is iets grocitseh gewor den. Het orgaan der Vereeniging herinnert er a,1n, dat, t:en de Vereeniging ten doop werd ge houden, door Dr. Kersbergen, zij als de jeugdige spruit slechts weinig belangstelling wekte. Hei was een uur van beteekenis, toen op de eerste bijeenkomst van het bestuur werd medegedeeld, dat een der oprichters, de heer Krol, aan de Vereeniging had gegeven een 'gift van duizend gulden. De eerste duizend gulden, aldus een artikel in het orgaan dei- vereeniging, hebben ons in staat gesteld de moeilijkheden in het begin te overwinnen en vrienden bij duizendtallen te vor men. Deze allen, die ons van het begin af ge steund hebben, zijn het geweest die het mogelijk matei, dat onze Vereeniging in den lande een van de meest krachtige geworden is in haar soort. En dan vervolgt het artikel. ..Schrijver dezes heeft een bijzondere reden heden over dit on derwerp te schrijven. En wel de volgende. En kele weken geleden ontmoette hij op den Ko ninginneweg, den ons allen welbekenden heer Meyerink. Deze, hoewel reeds bejaard, sprong fluks van zijn fiets en deelde mede, dat hij zoo juist van den heer Van Waard kwam. waar hij afgerekend had de opbrengst van zijn jaarlijkseh groot gymnastiek-festijm ten behoeve van het ..Lighalfonds". ..Nooit had ik het duiven denken'', riep hij uit, ,.maar zelfs in dezen ellendigen economi- schen tijd, ben ik er in geslaagd nog een prach tig bedrag bijeen te brengen. En in totaal ge durende een reeks van jaren hebben de zooge naamde Meyerink-opvoeringen in geheel opge bracht, de som van ruim 50 duizend gulden." Dat te kunnen constateeren was hem een groote vreugde. Deze ontmoeting gaf mij aanleiding te schrij ven over „goede vriendschap". De heer Meyerink behoort tot hen, die door een reeks van jaren heien, ons steeds geheel belangeloos gesteund heeft: en waar ik zijn nog krachtige persoonlijk heid aanschouw, denk ik aan velen, die ons in dien loop der jaren ter wille zijn geweest en veel deden om de vereeniging te schenken de plaats., die zij zich veroverde in onze veste. Het lighalfonds, waarvoor de heer Meyerink steeds arbeidde, is kort na de oprichting van de tuberculose-vereeniging ontstaan door de be hoefte van enkele eenvoudige burgers, die het groote belang begrijpende, mede wilden werken aan de uitbreiding van het doel der tuberculose bestrijding door een stichting te maken, die het mogelijk zou maken, voor de lijders een lighal te openen. Deze mannen, die met hun allen den grondslag gelegd hebben van de lighal aan den Rijksstraatweg en later de schitterende inrich ting op het Brederode duin, behooren tot de oudste goede vrienden onzer vereeniging. Zij hebben met zooveel ijver gewerkt, dat spoedig een vrij aanzienlijk fonds bijeen was. Hun sta dige arbeid is het geweest, die een plaats ver overde in de harten van geheel Haarlem voor liet denkbeeld der tuberculose-bestrijding. Een eigenschap van eiken mensch is, dat hij gaarne iets ziet voor zijn geld, M!en kan wel beweren, dat er hard gewerkt wordt, ten behoeve van enkele zieken, maar die arbeid sprak niet tot de buitenwereld. De lighal werd echter door eeh ieder begrepen. Deze was een werkelijkheid, waar men zelf, een familied of een bekende, ge bruik van kon maken. Zij heeft de duizenden vrienden geschonken onder de geheele Haarlem sche burgerij. Herinnerd wordt er verder aan, dat de wak kere oprichters van het Lighalfonds nadat de onderneming goed gevestigd was, haar hebben overgedragen aan de vereeniging tot bestrijding der tuberculose, In vriendschap hebben ze zich teruggetrokken. Herinnerd wordt óók aan den arbeid van wijlen den beer Limperg. Deze rus- telooze strijder was de man, die vrienden wist te verwerven. Zijn ijver ging over op anderen. Het schijnbaar onbereikbare droombeeld zijns levens is bereikt na zijn dood. Een lighal in de duinen en de bosschen, ver van het stadsge woel. Ver over zijn graf gaat de vriendschap van dezen mensch. vooral omdat wij aan zijn ijver zooveel goede vrienden danken, die ons ook na zijn heengaan trouw gebleven zijn. Zoo is het ook en daarmede wil ik eindigen met den heer Meyerink. Als wij ons niet vergis sen. is deze aangestoken door den gloed, die uitging van Limperg. Deze leerde hem kennen de waarde der tuberculose-bestrijding en van dat ©ogenblik af werd ook hij de trouwe vriend- Gelukkig zou ik bijna zeggen, minder eenzijdig. De heer M. heeft zijn belangstelling geschonken aan meerdere middelen tot verbetering' van al gemeen welzijn. Wij hopen, dat hij nog lang moge blijven voor onze vereeniging het voor beeld van goede vriendschap en dat velen uit zijn daden kracht zuilen putten hem na te volgen. Een vereeniging als de onze, die zonder uitzondering voor allen het beste wenscht, kan alleen bloeien door het bezit van veel „Goede Vriendschap". Aldus het slot van het artikel in het orgaan der Vereeniging tot bestrijding der tuberculose te Haarlem en omstreken, waaruit we een en ander ontleenden. Een slot dat we gaarne en zeker velen met ons, van harte onderschrijven. We voegen daaraan toe een krachtige opwek king het werk der genoemde vereeniging finan cieel te ondersteunen. In den strijd tegen de tu berculose moet het al meer worden een samen trekking van alle krachten om den vijand met goed gevolg' te kunnen weren in het belang der volkskracht en de volksgezondheid. We ontvingen het 22ste jaarverslag der ver eeniging „Zuigelingenzorg", dat loopt over het jaar 1930. Het getuigt van een nuttig werk. Wc ontleenen er de mededeeling aan, dat van het aantal ingeschreven zuigelingen afkomstig waren uit Haarlem 698, uit Velsen 6, uit Bloe mendaal 7, uit Beverwijk 1, uit Haarlemmer- liede 3 en uit Haarlemmermeer 1. Totaal wer den verstrekt. 8483 adviezen. De 2 moedercursussen werden door 50 moe ders bezocht. Er is goede grond om te verwach ten, dat binnen niet, ai te langen tijd in Haar lem-Noord het nieuwe consultatie-bureau in gebruik zal kunnen worden genomen. Ook ge durende 1930 werd aan leerling-kraamverzorg sters, leerlingen der opleidingsschool voor K. en O. te Amsterdam en aan wijkverpleegsters ge legenheid gegeven om, hetzij op het consultatie bureau, hetzij bij het huisbezoek practische er varing op te doen. Aan het einde van het jaar werd door de Commissie .voor Kindérhygiène der N. H. Ver eeniging Het Witte Kruis verzocht om de lo kalen van Zuigelingenzorg beschikbaar te stel len om daarin een z.g. C. B. voor kleuters in te richten. Het bestuur heeft gemeend dit verzoek niet te mogen weigeren, zoodat in den loop van 1931 zal begonnen worden om in elk bureau voorloopig ééns per maand zitting te houden. De gemeente Haarlem verleende voor 1931 een subsidie van f 5900, de gemeente Bloemen daal f 25. De Commissie voor Kinderhygiëne van de N.H. Vereeniging „Het Witte Kruis" verleende een bijdrage van f 1348.18. De inkomsten van de bureaux bedroegen f 1977.80 (f 2068.90). Het aantal donateurs bedraagt 20 (20), het aantal leden leden 194 (199); het aantal begun stigers 39 (42). Het Stichtingsfonds bedraagt f 1197.19. In de bestuursfuncties kwam geen verande ring. Het bestuur is als volgt samengesteld: Dr. L. C. Kersbergen, le voorzitter; dr. A. A. G. Land, 2e voorzitter; E. S. Frank, le secre taris; mevr. J. v. Gilsevan West, 2e secreta resse; mej. P. Bienfait, le penningnieesteresse, Staten Bolwerk 13; mej. C. A. M. Hesbuysen, 2e penningmeesteresse; G. Adrian; J. L. E. I. Breda Kleynenberg; mevr. M. Maarschall Komin. Uit het financieel verslag blijkt, dat de in komsten en de uitgaven totaal Lebben bedragen f 10.536.36 en dat de rekening sluit met een na- deelig saldo groot f 108.199. nachtegaal mee bedoeld wortd. De nachtegaal is er weer, de bode van het komende voorjaar. Naar men ons mededeelde, is de meesterzanger drie dagen eerder gearriveerd dan het vorige jaar. VACANTIEKAMP „VOLKSWEERBAAR HEID". We ontvingen een circulaire met mededeelin- gen omtrent het vacantiekamp voor jongens van 23 Juli tot 6 Augustus, uitgaande van de vereeniging' „Volksweerbaarheid". Daaraan ontleenen wc het volgende: Evenals voorgaande jaren stellen wij alle Nederlandsche jongens van 14 jaar of ouder weer in de gelegenheid, op een mooie heide, om ringd door dennenbosschen, tusschen Harder wijk en het Uddelermeer, te kampeeren, onder leiding van heeren bij 't M. O. werkzaam. De hoofdleiding is in handen van de heeren Jac. Denijs en W. Boer. Omtrent kleeding is elk vrij. Het jongenskamp begint 23 Juli en eindigt 6 Augustus (plus 3 dagen vóór- en 2 dagen na- kamp voor liefhebbers). Het kampgeld voor deze 15 dagen bedraagt f 28.50; minder dan 15 dagen, per dag f 2.25. Het kampgeld zenden alleen per postwissel, postgiro of gemeentegiro, vooral met vermel ding van den naam van den kampdeelnemer, aan den heer Jac. Denijs, Cornelis van der Lin- denstraat 11, Amsterdam, Telefoon 22027. (Dus niet aan buis bezorgen.) Postgiro 112690, Va- cantiekamp-Volksweerbaarheid. Gemeentegiro V 1286. Voor wie zich na 5 Juli aanmeldt, of het kampgeld na dien datum zendt, wordt dit laat ste verhoogd met f 2.50. Bij tusschentijdsch ver 'rek uit het kamp wordt ge.en kampgeld terug gegeven. Behalve vorengenoemde 15 dagen worden, voor kampopbouw, nog 3 dagen vóór kamp gehouden (20, 21 en 22 Juli) en voor af breken, 2 dagen nakamp, 7 en 8 Augustus, kos ten f 1.50 per dag. HET VERKEER OP DE ELSWOUTSLAAN Nog steeds blijft het zeer gevaarlijk op de Elswoutslaan. Van Overveen afkomende is deze laan aan het begin veel te nauw voor een druk verkeer, terwijl de rijlaan eenigc zeer ge vaarlijke bochten heeft, alwaar reeds verschil lende aanrijdingen hebben plaatsgehad. Als de toestand op de Elswoutslaan zoo blijft als die nu is, dan voorspellen we in het drukke seizoen heel wat ongelukken. Het één-richting verkeer, dat in Haarlem is toegepast in tal van straten en wegen en dat zulke schitterende resultaten heeft gehad, moest ook in de Elswoutslaan ingevoerd wor- Aldus: al de voertuigen, die van Overveen af komen, kunnen den Duinlustweg langs Kraan tje Lek nemen. De voertuigen van Zandvoort, Aerdenhout en Heemstede afkomende, kunnen de Elswoutslaan nemen. Het verkeer zou hierdoor uitstekend geregeld zijn en de kans op ongelukken zou op een mini' mum teruggebracht worden. We geven dit denkbeeld ter overweging. Alle soorten Ijzerwaren en Gereedschappen Kerkplein 10 12 Bloemendaal Tel. 22260. Prima kwal. - BI Ilijke prijzen iieisliaat 39, Haarlem. - Iel. 10153 leveren wij de BESTE; in orde maken wij de slechtste voor den minsten prijs. leutel; P. van der Werff, Brederodeweg 57 Bloemendaal, een lorgnet; Huizinga, Kennemer- weg 13 Bloemendaal, een rozenkrans in etui waarbij eenige centen; H. Tuilenaar, Zijlweg 10 Overveen, een bos sleutels; mej. Uildert, Oranjelaan 16, Overeen, een doublé heeren horloge; IJsselmuiden, Franckenstraat 13 Haar lem, een stuk tuinslang; J. D. Stöver, Oranje straat 44 Haarlem, een hondenzweep en dito ketting; W. Cuperus, Zanderijvaarto Overveen, een jongensjas; aan den politiepost Aerdenhout, een tasch inhoudende breiwerk; aan het bureau van politie te Overveen, een paar dameshana- schoenen en een hondenbelastingpenning. VERKOOPING. In het Algemeen Verkooplokaal aan de Nieuwe Gracht te Haarlem, is verkocht, ten overstaan van notaris H. M. van Weel te Bloe mendaal, het heerehhuis met erf en tuin te Bloemendaal aan de Prof. van Vlotenweg No. 9a, groot 1 A. 69 c.A„, f 7175.Kooper is de heer C. H. Cramer. BLOEMENDAAL. Ondertrouwd: W. H. Huijboom en H. M. van Hooff; E. J. W. Holleman en E. Hei) mans; J. A. Giebels en G. J. Stevens; M. C. Molhoek en J. M. Metselaar. Getrouwd: W. E. A. de Graaff en E. M. de Bijll Nachenius. Overleden: C. J. Andreae 84 jaar; W. Bouwer, 71 jaar. DE EMMABLOEM-COLLECTE. De Emmabloem-coilecte, Woensdag gehouden, heeft opgebracht f 792, tegen f 696 het vorige jaar. NOORDERKERKKOOK. Naar wij vernemen stelt het Noorderkerkkoor zich voor, onder leiding van zijn nieuwen directeur, den heer Piet Halsema, op Dinsdag 28 dezer in de Noorderkerk Velserstraateen Bach-Concert te geven, waaraan medewerking zullen verleenen mevrouw Pruis Boszhard, Santpoort, mezzo-sopraan er. de heeren H. van der Togt, den Haag, tenor, Bram Misset, Haar lem, bariton, G. Beths Velsen, viool en Piet Halsema, Haarlem, orgel. Het programma vermeldt behalve orgel stukken en een viool-sonate van Bach de Can tates 6 en 33 voor koor en solisten met orkest begeleiding. Dit orkest is uit Haarlemsche musici samengesteld. Sedert het concert op 18 November 1930 is het ledental van het Noorderkerkkoor, speciaal het heeren-tal beduidend toegenomen en zien wij met belangstelling het resultaat van den arbeid van den nieuwen dirigent tegemoet. AANKOMST VAN DEN MEESTERZANGER. Naar wij vernemen is 17 April j.l. de groote concertzanger gearriveerd. Des avonds werd door hem het eerste fluitconcert gegeven in het bosch. Men begrijpt zeker wel, dat hier de KINDERMIDDAG A.V.R.O. Het A.V.R.O.-comité Haari-m organiseert een tweeden kindenniddag op l'.aterdag 2 Mei a.s. in den Schouwburg Jans.'eg. Mevrouw Antoinette van Dijk zal liedjes en vertellingen voordragen, begeleid aan de piano door mevr. 1 de Ridder-Spaans. De heer Henri Nolles ver toont den poppenkast en goochelt. A.V.R.O.-ACTIE. LANDDAG IN ALKMAAR Or HEMEL VAARTSDAG. Op Hemelvaartsdag 14 Mei a.s. organiseeren een aantal A.V.R.O.-comité's in Noord-Hollana een provincialen landdag in Alkmaar. Ook Haarlem zal aan dezen landdag deelnemen. Per trein, autobus, auto en fiets zal men zich naar Alkmaar begeven, waar op het Doelenplein wordt samengekomen. Nadere bijzonderheden worden nog bekend gemaakt. De A.V.R-O.-luis tervinken kunnen hun Hemelvaartsdag inmid dels vast voor deze betooging reserveeren. BEKRONING. De jury, bestaande uit de architecten S. de Clercq, Jos. de Jonge, D. Roosenburg, M. Look horst en J. P. L. Hendriks, Leeft de .ontwerpen beoordeeld, welke ingekomen zijn op vie door de Vereeniging Bouwkunst en Vriendschap uitge schreven studieprijsvragen. Voor bet ontwerp van een flatgebouw, waar op 23 antwoorden zijn ingekomen, is de eerste prijs toegekend aan den heer Auke Komter, die te Parijs studeert en te Bloemendaal woonach tig is, (motto „ReaT'J. HUISVLIJTTENTOONSTELLING. In het gebouw der Bloemendaalsche School vereniging waren dezer dagen te zien de voor werpen vervaardigd, op de in deze gemeente gehouden huis vlij tcursussen. Het bleek, dat de leerlingen weder bun uiterste best hadden ge daan. Deze tentoonstelling heeft opnieuw het nut der cursussen bewezen. Een woord van hulde en dank aan de leidsters der cursussen, de dames Ezechiël en Hulsboff, die zich zoo be langeloos aan het werk der leiding hebben ge geven. BLOEMENDAALSCHE REDDINGSBRIGADE. Men verzoekt ons te melden, dat er gelegen heid tot zwemmen in Stoop's Bad is op 27 April en 11 Mei aanstaande van 9 tot 10 uur n.m. GEEN POLITIE-NIEUWS. Het politierapport meldde ditmaal niets bij zonders, d.w.z. geen aanrijdingen, geen inbra ken, geen zwijntjesjagers, geen rijwielenplaatjes- kapers, enz. Wat leven wij toch in een gelukkige gemeente! BEVOLKING. Opgave van 1623 April '31. Gevestigd: M. de Jong, Schaepmanlaan 4, Santpoort Station; E. Kupers, Esschenlaan 5, Bloemendaal. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden en terug te bekomen bij. M. Var- duin, 1 Zuldertuindorplaan 21, Haarlem een riem; Eterman, Duinlustparkweg pension „Duinlust", een wollen kinderjasje; postkantoor Bloemendaal, een br. lederen portemonnaie met inhoud \Butot, Popeliarstraat 11, Haarlem, een rijwielbelastingmerk; Holswilder, Ramplaan 31, Haarlem, een hondenriem; C. Smit, Bloemen- daaiseheweg 129 Bloemendaal, een hondenriem; A. J. Padt, Boulevard P. Loots 51, Zandvoort, een Duitsche herdershond; W. Voerman, Kin- heimweg 23 Bloemendaai, een Engelsche auto-' Het bekende ADRES voor permanent wave f 5.— en f 7.50, permanent wave lang haar f 10.—, Watergolf A f 0.90. Onduleeren a f 0.50. Knippen k f 0.40 en wasschen f 0.40 is BAAN 43, Dameskapsalon „GALLIA", Telefoon 15064. Aanbevelend, H. HUYBENS, Dameskapper Stadsschouwburg. Maandag 20 April. Zigeunenveisen. Operette van Jacobsy en Bodanzky. Muziek van Robert Stolz. Voor mij ligt een vierel el) Bussink's De- venterkoek, merk: „In de van oudsher „Ge kroonde Allemansgading", anno 1693, (excusez du peu), echtheid gewaarborgd door boven staande handteekening in kleuren wettig ge deponeerd. De koek is van al die ouderdom ver droogd en verhard en tot mijn vrouw requestreer ik, laten we eenigszins voorzichtig zijn en er niet te vaak van bestellen. Fritz Hirsch dateert niet van 1593, maar hij moet o.i. toch niet te veel rekenen op de blij vende gunst van het publiek, wanneer hij zijn genre niet houdt op het hoogste peil, Integen- steliing met den recensent der Stadseditie en in aansluiting' aan den heer de Jong van Haar lem's Dagblad, is ons van de melodieën van deze operette niets bijgebleven, en dat is toch wel de norm. Aankleeding, vlotheid, grappenmakerij, 'twas alles wel weer Hirsch, aber wir mussen hinauf die Hauptsaehe ist nicht Geit aüs und in die Tasche! Jedenfails nicht für uns. Voorzichtig', Fritz, het publiek kan zeer onbe rekenbaar en dikwerf zeer onverwacht onfrisch zijn! T. SCHOUWBURG JANSWEG. Vcreenigd Rotterdamsch Hofstadtooneel. De duivel. Het was een verheugend verschijnsel, dat ondanks het feit, dat op denzelfden avond Fritz Hirsch in den Stadsschouwburg triomphen vierde, een groot aantal schouwburgbezoekers was gekomen om Verkade te bewonderen in een van zijn rollen, waarin hij groote successen destijds heeft behaald. Hieruit blijkt gelukkig, dat voor goed tooneel nog altijd wel een volle zaal te vinden is. En dat het stuk van Molnar „goed tooneel" is, zal niemand, die het stuk gisterenavond zag, kunnen ontkennen. Het is het werk van een ras-tooneelaeteur, ai heeft de tijd hier en daar wel passages doen verbleeken, en het doet wel dadig aan, in een aan goede stukken armen tijd een oogenblik terug te gaau naar den tijd, toen Enny Vrede, Mien Duymaer en Verkade dit stuk tot een triomph maakten. Een verge lijking maken is altijd moeilijk, maar toch is er een markant verschil tusschen de opvoering van de Duivel thans en vroeger en wel deze, dat gisterenavond met uitzondering van Yo- lanthe, het spel der onder de hypnose van den duivel staande personen dermate zwak was, dat de rol van den duivel zich veel scherper, misschien wel iets te scherp, accentueerde en een groote leegte ontstond, wanneer Satan een oogenblik het tooneel had verlaten. Dat de in druk, die het stuk achter liet, een voortreffe lijke was, danken wij bijna uitsluitend aan Eduard Verkade, die een zeer suggestieve en levendige vertolking gaf van dezen, alle slechte menschelijke eigenschappen vertegenwoordigen- den duivel. Het was van tijd tot tijd, of de B. A. Cassee Mephisto met bokspooten en hoornen voor ons stond en den geheelen avond heeft hij ons waarlijk grootsch spel te genieten gegeven. Fie Carelsen als Yolanthe was de eenigste, die zich met hem in speikwaliteiten meten kon en haar opvatting, die de figuur van Yolanthe een groote climax naar het slot gaf, was vooral in n en Hl absoluut af. De overige spelers waren allen of net vol doende, óf onvoldoende. Jan van Ees gaf een vrij matten schilder, die aan de handeling slechts deelnam, wanneer dit hoogst noodzake lijk was en ons slechts bij uitzondering deed voelen, wat er in den jongen schilder omging. Joekie Broedelet en Mies Versteeg als Else en Seiden Mizzi waren bepaald zwak, zoodat het tooneel tusschenbeiden in II dan ook totaal niet tot zijn recht kwam. Dat ondanks deze tekortkomingen het stuk het publiek, van het begin tot het „voila" door Verkade tot de zaal gericht, heeft geboeid, is behalve aan het voortreffelijke spel van den gast van het Vereenigd Rotterd. Hofstad-Too- neel, grootendeels op rekening te schrijven van de vele goede eigenschappen van dat stuk, dat nog langen tijd de belangstelling van het schouwburgpubliek waard is. De goedgevulde zaal heeft Eduard Verkade luide toegejuicht en aan het slot der voorstel ling werd hem onder daverend applaus een bloemstuk overhandigd. Moge de directie van den Jansschouwburg voortgaan met 't geven van dat soort stukken. J. H. EEN GRAPPIGE BOLLEBOOS. Gelezen in „de Hobaho" uitgaven van N. V. Holland's Bloembollenhuis Lisse: „Een dezer dagen woonden wij een vergade ring bij van bloembollenkweekers. Punt 1 van de agenda gaf aan: „Opening van den voorzitter." De voorzitter, een man, die van* humor houdt, zeide, dat alvorens men door kon gaan met de vergadering, de secretaris verzocht werd, punt 1 af te handelen, hoe hij dit doen zou of voor nemens was dit te doen, liet hij aan den secre taris over, maar als voorzitter stelde hij zijn persoon beschikbaar, hij hoopte alleen, dat het pijnloos zou geschieden. De secretaris was zich niets bewust en las nog eens over wat hij op de agenda geplaatst had. 1. Opening van den voorzitter. Onder groote hilariteit werd punt 1 afgehandeld met het veranderen van het woordje „van" ia „door".

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1931 | | pagina 2