B. 8. Gasset Zn. Baan 43, Sameskapsalon, „Gallia" iter. IF Haarlem, Tel. 13310 STOFFEERDERS SPOOR/ HOSTEWP 16. S. M GI0R0IS 8 Zn. Filets Allovernets Opwekkend on gezond Gordijnstoffen Linoleums Bagdad-Stores Kajstten Mlsteres Tapijten Nieuv Mijn Het Bloemendaalsch Weekblad. 25ste Jaargang Nederland en Indië. Het duin en Heymans diorama. DAMES! het bekende ADRES voorparma- nent wave, watergolf, wasschen, knippen en onduleeren is NAAIMACHINES I. GEYLVOET. Doelstraat 37 Haarlem Telefoon I3538. Schoorsteenvegers Zijlstraat 83 Zijlstraat 83 Tel. 11307 Natuurlijk bronwater ZIET DE ETALAGES BURGERLIJKE STAND. LOSSE BL De legerrevu Brokjes Level Pinksl VRAAGT reden, niet of niet als Raadslid kunnen op treden, de opvolgende Middenstandskiesvereeni- gingscandidaat in zijn plaats zal treden, dat evenzoo zal worden gehandeld ten opzichte van de candidaten van den Vrijheidsbond en de candidaten der Middenstandskiesvereeniging niet voor een vacature van een lid van den Vrijheidsbond in aanmerking zullen kunnen komen, voordat de lijst van de door den Vrij heidsbond gecandidateerde Heeren is uitgeput. Een der candidaten van de Middenstandskies vereeniging, de heer C. W. de Jong, heeft te kennen gegeven voor zijn candidatuur te be danken, dewijl mogelijke z.g. voorkeursstem men, op hem uitgebracht, aanleiding zouden kunnen geven tot verwarring. JHK. A. BAS BACKER. Naar we vernemen is Jhr. A. Bas Backer voornemens, na zijn aftreden als burgemees ter, althans voorloopig nog in onze gemeente te blijven wonen. PERSONALIA. Te Amsterdam is geslaagd voor het eerste gedeelte van het artsexamen de heer J. H. Hil- brands. In het Bestuur der Haarlemsche Orkestvereni ging is gekozen de heer J. Tideman, Oud Gouver neur der Moiukken, thans wonende te Bloemen- daal. Tot Commissaris der N.V. Haarlemsche Melkinrichting „De Sierkan" is gekozen de heer W. van Waveren te Aerdenhout. HET GOUDEN ECHTPAAR VAN GULICK. Maandag 16 Mei was het de eigenlijke feest dag van het echtpaar Van Gulick. De kinderen en kleinkinderen van het gouden echtpaar hebben dien dag voor de oude luidjes tot een waren feestdag gemaakt. In een der zalen van „Rusthoek" is het gouden huwelijksfeest in den familiekring op luisterrijke wijze gevierd. Het werd voor het echtpaar een dag, waarover het nog lang zal spreken. LEZING MR. DR. JOEKES VOOR VRIJZ. DEM. JONGEREN. Indien men aan een doorsnee-Hollander vraagt: wat weet ge van Indië, dan is het ant woord van velen: het is een warm land, men eet er rijst en er zijn petroleumbronnen. Meer weten velen niet van de Indische toestanden af. Zóó begon het Vrijz. Dem. lid der Tweede Kamer, Mr. Dr. A. M. Joekes. een voordracht over „Nederland en Indië", die hij Zaterdag avond hield op een samenkomst der afdeeling Haarlem der Vrijz. Dem. Jongeren-organisatie, die plaats vond in Hotel Roosendaal te Over- veen. Zeker een aanklacht tegen de groote massa van het Ned. volk. Maarder waar heid volkomen conform. Noch iets omtrent de groote uitgestrektheid van Ned.-Indië, noch iets omtrent de groote verscheidenheid der be volking is den doorsnee-Hollander bekend. Het was daarom goed gezien van den spreker in dezen kring van jongeren omtrent een en ander kennis te verspreiden. Naar hetgeen de spreker zeide, luisterden de jongelui, onder wie vele jonge dames, met groote aandacht. Om eenig denkbeeld van de uitgestrektheid van Indië te geven, deelde spr. mede, dat vol gens de jongste volkstelling, Indië niet minder dan 60 millioen inwoners heeft, van wie Java en Madoera alléén er 40 millioen tellen. Groot is, zoo vervolgde spr.. de verscheidenheid in Indië aan natuur, economische gesteldheid, productie en den aard der bevolking. Het is een samengestelde maatschappij. Hoe nu moet onze verhouding, die van Nederland, tegenover Indië zjjn? Er is een tweeërlei opvatting. De eene zegt: wat hebben wij met Indië te maken? en de andere zegt: wij zijn eenmaal in Indië gekomen en hebben derhalve een historisch en blijvend recht om het gezag in Indië in handen te hebben. Nog in het midden der vorige eeuw was de aigemeene opvatting, dat Indië ten bate van Nederland moet bestuurd worden, dat Neder: land uit Indië de baten moet trekken. Daarna echter kwam er een omkeering, werd ingezien, dat de ethische koers in de Koloniale politiek moet gevolgd worden. Het is Mr. P. Brooshooft geweest, die daarvoor het pleidooi heeft gevoerd. Voor wie daar meer van wil weten, ver wijzen wij naar het in 1901 verschenen ge schrift van Mr. Brooshooft „De ethische koers in de-koloniale politiek". Dag. Redacteur Het B. W. Maar vooral is het geweest, vervolgde spr., onze groote voorman, Mr. van Deventer, die in een bekend Gids-artikel „Een eereschuld" be toogde, dat Nederland een deel der millioenen, genoten uit Indië, aan Indië moest teruggeven. Gelden, die dan zouden moeten worden besteed ten bate van werken en hervormingen, die Indië en zijn bevolking zouden ten goede komen. Het zou moeten gebezigd worden om te ge raken tot opleving van Indië's welvaart en ter bestrijding der toenemende volksarmoede. Als derde, die pleitte voor den ethischen koers in de koloniale politiek, noemde spr. den heer Van Kol. Het idéé won veld, dat wij een eereschuld aan de Indische bevolking hadden; dat, niet Indië aan ons, maar wij veel van Indië ver schuldigd zijn, en daarna, dat we dus niet een exploitatie-politiek hadden te volgen, maar eene van voogdjj. Het ging dus hierom, dat Nederland niet langer mocht vragen: hoe kunnen we het aan leggen om zooveel mogelijk van Java en de andere eilanden te plukken, maar: wat wij, als hebbende de voogdij, over Indië, voor de Koloniën zijn zullen. De gedachte vond ook m- gang, dat de menschen uit Indië zelf m het bestuur moesten worden betrokken. Er kwa men Iccale Raden, die kregen besturende en •wetgevende bevoegdheden, en verder kwam er een Volksraad, waarin, gelijk over plaatselijke belangen in de locale Raden, over Lands-be- lang, de stem des volks werd gehoord. Aanvankelijk was de Volksraad alléén een raadgevend lichaam, doch, na 1927 werd de Volksraad, aldus spr., een mede-wetgevend lichaam. De Volksraad .wordt thans, aldus spr., voor de helft uit inheemsche leden samen gesteld. Daarmee is een begin gemaakt om de Indische bevolking invloed op het staatsbestuur te gaan geven. Er is in de Indische maatschappij een groei naar een zelfbewustzijn gekomen. Een Indisch nationalisme gaat groeien, óók in Ned.-Indië. Men kan spreken van een inlandsche nationa listische beweging, die verder gaat onder lei ding van academisch gevormden. Er onstond ook de non-coöperatie beweging, die niet wenscht deel te nemen aan de verschillende colleges; maar die, volgens spreker, niet met de communisten op één lijn mag gesteld wor den. De Indische regeering plaatst zich op het standpunt, dat die beweging toelaatbaar is. Nadat spr. het had afgekeurd, dat de Indi sche Pers zich soms zoo laatdunkend over de inlanders uitlaat en dat een der Indische bladen het zelfs den regeeringsgemachtigde Mr. Ki- wiet de Jonge kwalijk had genomen, dat, toen hij als getuige werd gehoord in de zaak tegen Ir. Soekarta, hij dezen, dien hij wel eens haa ontmoet, de hand had gedrukt, betoogde hij, dat het de taak van het Staatsbestuur moet zijn de inlandsche nationalistische beweging in goede banen te leiden. Het is de taak, zeide spr., land en volk verder tot ontwikkeling te brengen. Voor zich hoopte spr., dat de band tusschen Nederland en Indië mocht worden behouden als de eind uitkomst. Na een korte rustpooze, waarin een klein muziekgezelschap zich deed hooren, handelde spr. over Indië en de nationale ontwapening. Hoe moet de militaire toerusting zijn van Indië, vroeg hij. Hij oordeelde, dat er geen ordever storing mag plaats hebben en dat er dus de noodige machtsmiddelen moeten zijn. noodig om het gezag te handhaven. Er mag niet zijn een toerusting om een oorlog te gaan voeren, maar er is noodig een organisatie om de orde te kunnen handhaven, dus een soort van politie- leger. Niet, aldus spr. met nadruk, een organisatie om het land te gaan verdedigen; want dat is, zoo spr., een onbegonnen werk. Bovendien door Jndië te geven een oorlogstoerusting gaat men aan andere dingen de daarvoor noodige gelden onttrekken. Hier en in Indië hebben we, als klein land, maar één taak aldus spr. aan het einde van zijn betoog en dat is: te maken, dat we hebben een organisatie om de orde te hand haven. Verder dienen we in de internationale vredesbeweging met een ontwapening vóór te gaan. Want ontwapening is een noodzakelijke voorwaarde voor vredeshandhaving. Na de lezing van den heer Joekes volgde nog een gezellig samenzijn met gelegenheid tot dansen. Deze avond was het besluit van de redks van samenkomsten, die de afd. Haarlem der Vrijz. Dem. Jongeren-organisatie te Haar lem heeft gehouden. Voor de jongeren was het zeker een leerzame avond. Onder de aanwezigen merkten we op Mr. Van Dam uit Haarlem en de heeren H. W. Bitter en C. M. W. Margadant, de laatste twee bestuursleden van de pas onlangs hier opge richte afdeeling van den Vrijz. Dem. Bond. DE BLOEMENDAALSCHE REDDINGS BRIGADE. Men schrijft ons: Pinksteren is er over een paar dagen en hier mede, hopen we op het mooie zonnige weer, waar naar iedereen reikhalzend al eenige maanden uitziet. Immers dat brengt ons nieuw leven, de natuur groeit en bloeit en hiervan moeten we zooveel mogelijk genieten, opdat, als straks de donkere maanden weer aanbreken, wij gehard zijn tegen de koude. Is het mooie weer gekomen, gaat het,, al is de zomer er nog niet, zomeren, dan gaat men er op uit; dan gaat men in groote massa ge nieten van de heerlijke natuur, die zoo ver kwikt. Door dezen uittocht van duizenden naar bosch en strand, worden de wegen overbe volkt en het strand is vaak vol menschen. On gelukken gebeuren dan wel eens. Maar geluk kig men vindt cok vereenigingen die bij de ongelukken hulp verleenen willen. Zulk een vereeniging bezit ook Bloemendaal, n.l. de Bloemendaalsche Reddingsbrigade. Deze brigade beoogt het verleenen van Eerste Hulp bij verdrinkings- en (alle) andere ongevallen, voornamelijk aan het Bloemendaalsche strand. Deze brigade, met een kern van geoefende leden, heeft reeds veel goeds verricht. Vooral aan het strand kan ze veel hulp verleenen. Hulp in de allereerste plaats bij een verdrin- kingsgeval, maar ook in andere gevallen. Om bij ongunstige omstandigheden (schipbreuk bij stormweer) te kunnen helpen, is deze Brigade van een der modernste reddingsbooten voor zien. Men kent natuurlijk het Strandgebouw, door de gemeente Bloemendaal afgestaan, van buiten en misschien ook van binnen? In dit gebouw is van le Pinksterdag af tot eind September, eiken Zaterdagmiddag en des Zon dags hulp voor ongevallen aanwezig. Allereerst, de genoemde reddingsboot, be staande «rit 3 waterdichte bootjes, dan een brancard, reddingslijnen en verbandmiddelen. Zooals men ziet, een goede toerusting voor alle voorkomende ongevallen. Dus bij een ongeval direct hulp halen bij de B. R. B. Steunt deze mooie vereeniging door lid te worden, of toe te treden als donateur (trice). De secretaris is de heer A. Hartendorp, Pijn boomstraat 82, Haarlem, die cok urne ver dere inlichtingen wil verstrekken. De stofvrije Bovenduinendaalsche weg kron kelt in een groote bocht over hooge toppen en randen om een wereldje van bosch, tuinen, vij vers en villa's heen. Ik zeg „kronkelt", omdat de weg de diepste valleien en pannen tusschen de toppen mijdt door er omheen te slingeren, wat het genot van een wandeling niet weinig verhoogt. De oostrand van den weg wordt af gesloten door hoog geboomte met dicht onder hout en een met ruigte en opslag welig be groeiden bodem. De westrand vormt ongeveer de grens van den boomgroei in 't duin. Kreu pele, schonkerige dennen, op geweldige klauw- achtige wortelgestellen met zonderling ver waaide kronen, die meer in de breedte dan in ■de hoogte gaan en hun lange armen zoover mogelijk horizontaal naar 't westen strekken, den zeewind tegemoet, kunnen bij hun gering aantal een uitkijk naar 't westen niet beletten. Daar gaat het oog over het wijde ongerepte land vol helmgras, duindoorn en duinroos tapijten, waaruit blanke kopjes opduiken om in 't zonlicht te glanzen. Witte zilvermeeuwen en zwarte roeken trekken over de woeste on bewoonde wereld westwaarts, waar de zee op duikt en een groot stoomschip om de zuid gaat. Wij bestijgen den hoogsten top in de buurt en kijken oostwaarts over een bcschrijk land aan onze voeten, dooraderd met slingerende wegen, waaraan villa's hun spitse daken en torentjes uit het groen omhoog steken. Verder een schoon landschap met groene akkers en sappige weiden, hier en daar een fel geel of bloedig rood gekleurd vak van tulpenbloei. Daarachter de breede huizencomplexen van Holland's Bloemenstad, waar Haarlem's oud- vader, de grijze St. Bavo, hoog, midden-in, boven-uit torent. En zie het breede wit-glinste- rend Spaarne, dat zich door en om de stad slingert en noordwaarts met de schalksche Liede samenvloeit in de Mooie Nel. om aan den Spaarndam bruiloft te vieren. In 't noorden een golvend duinland met hooge blinkende toppen, waarachter een dichte smookbank het hoogovenbedrijf van Velzen zich verbergt en een zich ontwikkelende rook pluim den weg aanwijst van een transatlanti sche boot, die de zee zoekt. Dichterbij het aar dige torentje van Santpoort, de paviljoenen van Meer-en-Berg en de ruïne, waarin de fana tieke hand van don Fadrique de Toledo het stamslot van 't aloud geslacht verkeerde, dat van graaf Arnoud „breede roeden" in Kenne- merland mocht verkrijgen. Nog eens gaan onze oogen bij dalende zon over 't nu rose en purperen avondduinlandschap tot de kim in zee, waar de ondergaande zon de hooge gebouwen op den Zandvoortschen rand als zwarte silhouetten tegen de waterwitte lucht afteekent. Wij blijven wachten, totdat de nacht de wereld zal insluieren. Een zachte zeewind doet frisch en weldadig aan als een dronk uit een klare bron. De hooge wolken-optochten zijn voorbij en vervangen door rustige goudgerande wolkenballetjes in den open hemel. Witte nevelstrepen legeren in het dal der bloemen. Het wijde duinland wordt van purper indigo, 't Groen verzwart. Alleen de hoogste boom kronen wazen nog blauwig. En als glimwormen glanzen de lichten der stad. Een dag later zag ik het duin weer als Hey mans Diorama in Artis. Klein maar innig mooi. Veel op een kleine plek saamgebracht, maar niet druk. Geelsnavelige zilvermeeuwen kijken op een duintop uit of broeden tusschen de helmpollen, sterntjes wandelen door de duin pan, een rood-wit-zwarte scholekster bekijkt nieuwsgierig een schelp, plevicatjes pikken in den weeken grond, een grauwe klauwier zit uit te kijken op een dorre berketak, een tapuit laat in 't gras zijn witte stuit zien, een wulp is neergekomen in de helm, konijntjes spieden uit hun hol naar buiten, een verstopt zich onder den grasrand, mooie berg-eenden en grappige steen-uiltjes hebben bezit genomen van verlaten konijnenholen. En ov 't landschap welft zich een echte Hollandsche zonnelucht. Overveen. H. Zw. EEN EIGEN ZENDERSYSTEEM VOOR DE A. V. R. O.? Het „Landelijk Comité ter behartiging der belangen van de luisteraars in den Algemeenen Omroep zonder voorkeur voor Politieke of Godsdienstige richting, tevens A.V.R.O.-actiè Comité" heeft aan den minister van Water staat, naar ons wordt medegedeeld, een adres gezonden, waarin het opmerkt, dat, geduren de het nu afgeloopen jaar, na de verdeeling van den zendtijd „overduidelijk is gebleken, dat de A.V.R.O. over veel te weinig zendtijd be schikt om aan hare uitzendingen voldoende recht te laten wedervaren." Redenen waarom den minister eerbiedig, doch dringend, wordt verzocht zoo spoedig mogelijk aan de A.V.R.O. vergunning te ver leenen tot den bouw van een eigen zender systeem en tot verruiming van den zendtijd ten behoeve dier A.V.R.O.,' waardoor de Neder- landsche Luisteraars in de gelegenheid gesteld zullen worden den geheelen week te luisteren naar de uitzendingen van de A.V.R.O. over een aan haar toebehoorenden zender. ZENDINGSBUSJES. Is het bekend: dat men gratis zendingsbusjes kan krijgen? dat men in zulk een busje kleine gaven ten bate der zending kan verzamelen? dat men zoodoende op gemakkelijke wijze liefde voor de zending kan betoenen dat de opbrengst der busjes is bestemd ten bate van onderscheidene Zendingsgenootschap pen en -vereenigingen? dat men slechts een kaart heeft te zenden aan het Zendingsbureau te Oegstgeest en dat men dan zulk een zendingsbusje ontvangt? dat het alléén noodig is duidelijk naam en plaatsnaam aan dat Bureau op te geven? Voor diegenen, wieh het nog niet bekend mocht wezen, vestigen we er gaarne de aan dacht op, naar aanleiding van een circulaire, die we van het Zendingsbureau mochten ont vangen. Het zijn mooie en goedverzorgde busjes. Franco en gratis worden ze toegezonden. Het Bureau doet een beroep op allen, die liefde voor de Zending hebben, om tot de groep busjes houders toe te treden. HET HANDELSREGISTER. Aan het orgaan der Kamer van Koophandel ontleenen we de mededeeling der volgende nieuw ingeschreven handelszaken in het Han delsregister uit de gemeente Bloemendaal. NV. Bouwmaatschappij „Fredma Plant soenlaan 1, exploiteeren van huizen Dir. C. Pruis te Bloemendaal. Maatschappelijk kapi taal bedraagt f 10.000, waarvan gepl. en gest. f 2000. Statuten opgenomen m bijv. 2010 tot de Ned. Staatse, v. 12 Sept. 1927, no. 176. (Af komstig van Amsterdam). Adr. Leemhuis, Rustenburgerweg 5, bouwkundige en makelaar in onr. goed. Eig.: A. Leemhuis, te Bloemen daal (H.V.). J- M. de Haas-Schumacker, Dahlialaan 41, Oosterkweekerij. Eig.: J. M. de Haas-Schumacker, te Aerdenhout (H.V.), (O.K.). N.V. Bouwmaatschappij „Henri", Ju liana van Stolberglaan 41, Bloemendaal (Aer denhout), expl. v. onr. goederen. Dir.: K. L. IJzerman, te Aerdenhout. Maatsch. kap. f 10.000, waarvan gepl. en gest. f 2000. Statu ten bijv. 302 Nsd. Staatse, v. 9 Febr. 1925, no. 27. Afkomstig van Amsterdam. De wijzigingen in het handelsregister zijn voor wat aangaat de gemeente Bloêmendaal deze: J. Rinse Jr., Julianalaan 76, Overveen. Eig. J. Rinse (uitgetreden). Nieuwe eig.: G. J. Rinse, te Overveen. N.V. Bouw- en Exploitatie Maatschappij „De Middag", Tollenslaan 2. Best.: Ch. J. Heerooms, (uitgetreden). Kantoor verpl. naar Amsterdam, Heerengracht 424. Goedeline Oil Company, Graaf Florislaan 3, Vogelenzang (Gem. Bloemendaal). Electrisch Benzine Station gevestigd te Velsen Noord, Wijkerstraat L. 133. Technisch Bureau Bouw meesterGrauenkamp, Iepenlaan 48, Kantoor verpl. naar Bloemendaal, Dr. Dirk Bakkerlaan 70. Fil. IJm.-Oost, Kom Wilhelminalaan 62, verplaatst naar Kon. Wilhelminalaan 73. Hotel „Vreeburg", Kerkplein 16 en tot proc.houder: P. J. Stam, te Bloemendaal, (B.P.). GEMEENTEDAG DOOPSGEZINDEN IN NOORD-HOLLAND. Op Zondag 31 Mei zal te Haarlem de Ge westelijke Gemeentedag voor de Doopsgezinden in Noord-Holland gehouden worden. Het programma is als volgt: 10.30 uur. Godsdienstoefening in de Doopsge zinde kerk onder leiding van ds. J. M. Leendertz. 11.30 uur. Begroeting van de deelnemers. 122.30 uur. Gelegenheid om bij de leden der Haarlemsche Gemeente den warmen maal tijd te gebruiken. 35 uur. Openluchtsamenkomst (bij goed weer) op den „Wildhoef" te Bloemendaal. Sprekers: ds. J. D. Dozy (Leeuwarden) over „De onrust van toet geloof". Ds. J. G. Fre- richs (Zaandam) over „De rust van het geloof". 6 uur. Gemeenschappelijke broodmaaltijd in de Gemeentelijke Concertzaal te Haarlem. 7.30 uur. Slotsamenkomst in de Doopsgezinde kerk. Geleid door ds. A. Leistra, met muzi kale medewerking van mej. Chr. Stork en de toeeren Bram Misset en Jb. Bijster. NED. NATUURHISTORISCHE VEREEN. Afd. Haarlem en Omstreken. Zaterdag 30 Mei: Excursie naar het Naar- dermeer. Vertrek Haarlem 12.34, pl.m. 2 uur aan Hakkelaarsbrug. .JEUGDHERBERG. Nader vernemen wij, dat de gift voor het eerste bed in de jeugdherberg, welke men aan het Jeugdhuis denkt te verbinden, geschonken is door den ring Kennemerland van het Verbond van Chr. Meisjesvereenigingen in Nederland. „SURSUM" BEKROOND. Op 't te Alkmaar gehouden concours van den N.H. Bond van Chr. Harmonie- en Fan farecorpsen behaalde „Sursum", directeur de heer J. A. Aleng, in den marschwedstrijd den eersten en in den concertwedstrijd een tweeden prijs. VRIJE KATHOLIEKE KERK. Woensdag, 27 Mei, zal des avonds om 8 uur een Genezingsdienst worden gehouden in de St. Raphaëlskerk Popellaan Kinheimpark Bloemendaal. Bij den aanvang zal Priester Ko Borsten een uitlegging geven van de betee- kenis van dezen Dienst. Ook niet-leden van de Vrije Katholieke Ge meente, kunnen het Genezings-Sacrament ont vangen, indien zij zich van te voren hiervoor opgeven aan den zeereerw. heer Ko. Borsten, Popellaan 3 Kinheimpark, Bloemendaal. VOLKENBONDS- EN VREDESWERK. In het gemeentelijk Lyceum aan de Zijlvest te Haarlem was dezer dagen voor de leerlingen een kleine tentoonstelling op het gebied van Volkenbonds- en Vredeswerk ingericht. Leer lingen van andere onderwijsinrichtingen moch ten deze tentoonstelling ook bezoeken. Hetgeen er was te zien, sprak van de verschrikkingen van den krijg en van de zegeningen van den vrede en van het goede gevolg van het vredes werk. Hopen we dat vele jeugdigen van jaren de expositie hebben gezien en dat ze er van hebben geleerd, dat de vrede gaat boven den oorlog. Hier is een mooi voorbeeld gegeven hoe op de onderwijsinrichtingen voor de vredeszaak kan worden gearbeid. UITSLAG VERKOOPINGEN De uitslag der in het Algemeen verkooplokaal aan de Nieuwe Gracht gehouden veiling, is als volgt: Ten overstaan van notaris N. J. Iloeflake. No. 1 een villa get. 11, met erf en tuin te Bloe mendaal aan den Noorder-Stationsweg, groot 5 Are 9 c.A. Opgehouden. Ten overstaan van notarissen T. C. Daey Ouwens te Haarlem en A. Bonga en E. Bennink Bolt te Amsterdam. No. 4 De villa „Rust Roest" te Vogelenzang bij het station aan de Bekslaan No. 38 met Tuin en Erf en een gebouw no. 40 in gericht voor stalling, garage, koetshuis en koet sierswoning. Opgehouden. GEVAARLIJKE BOCHT HOOGE DUIN EN DAALSCHE WEG. Hoewel er twee borden staan op den Hooge Duin en Daalscheweg, nabij villa Blokland, met de waarschuwing „Gevaarlijke bocht", hebben tal van wielrijders het toch gewaagd de ge vaarlijke helling af te rijden, waardoor Woens dag en Donderdag heel wat ongelukken zijn gebeurd. Bij een dezer rijwielongevallen brak een jongmensch zijn arm. Wanneer zal de tijd komen, dat het publiek de vele waarschuwin gen, die langs de wegen staan, niet meer in den wind zal slaan? Ook moet niet vergeten wor den, dat men door waaghalzerij niet alléén zijn eigen leven in gevaar brengt, maar ook dat van anderen. Telefoon 15064 Aanbevelend, H. HUYBENS, Dameskapper leveren wij de BESTE; in orde maken wij de slechtste voor den minsten prijs. GEVAARLIJK INBREKER INGEREKEND. Na een nachtelijke achtervolging. Zondagavond omstreeks half elf zag men in het buiten Mariënbosch nabij Vogelenzang een man voor een der ramen der villa staan. Men ging naar buiten en wilde vragen, wat de man wilde. Opeens hoorde men een revolverschot, waarna dó man op de vlucht ging, achtervolgd door eenig personeel van het buiten. Het mocht gelukken den man in te halen, waarna hij aan handen en voeten werd gebonden. Toen werd de politie gewaarschuwd, die spoedig aanwezig was en het gevaarlijke personage mede naar het bureau nam. Het bleek, dat de'man i ijks- lijk voorzien was van inbrekerswerktuigen, waarmede hij naar waarschijnlijkheid eenige operaties had willen verrichten. De aangehoudene, de 41-jarige Duitscher S„ uit Hamburg, zit nu in het Huis van Bewaring te Haarlem. GESTOLEN FIETS. Door een zwijntjesjager is weder eens een heerenfiets ontvreemd. EEN AANRIJDING. Een der Katwijksche autobussen reed op den Schulpweg en passeerde eenige voertuigen, die rechts van den weg stonden. Tegelijkertijd kwam van den anderen kant een luxe auto aanrijden. Elkaar passeeren was niet meer mo gelijk en zoo ontstond een aanrijding. De bus werd zwaar beschadigd. Tegen den autobe stuurder is proces-verbaal opgemaakt. DIEFSTAL. Een koffer met kleeren, behoorende aan den beer Witkop, stond aan het einde van den Nieu we Zeeweg onbeheerd. Drie mannen uit Am sterdam, die per motor langs den Zeeweg reden, zagen den koffer staan en konden niet nalaten even te stoppen om het voorwerp te bekijken. Het trio besloot den koffer mee te nemen en thuis te onderzoeken, wat de inhoud zijn kon. De diefstal werd spoedig ontdekt en de politie ervan in kennis gesteld. Het mocht haar gelukken de drie boosdoeners aan te hou den, en den koffer in beslag te nemen. CORRIGENDUM. In het douchebadhuis, in het Jeugdhuis wer den niet, zooals tengevolge van een zetfout werd gezegd, 750 baden, maar 5750 baden ge nomen gedurende het jaar 1930. BEVOLKING. Gevestigd: A. J. Veltkamp, Klever laan 99, Bloemendaal; Ch. B. de Jong, Dahlia- laan 15, Aerdenhout; J. Boonacker, Distel laan 6, Aerdenhout; Ch. Boeree, Pr. Hendrik laan 62, Overveen; Mfevr. A. H. M. Smit, Prof. v. Vlotenweg 9, Bloemendaal; A. van der Wiel, Zijlweg 14a, Overveen; C. H. Wensing, Juliana laan 148, Overveen, GEMEENTE BLOEMENDAAL. Bevallen: M. A. G. van der WerfBosman, -oon; H. M. G. BonariusNieuwenhuis, zoon. Ondert-ntwd: J. E. Oh. Geissler en A. H. van 7 '_van Amersfoord en A. M. Botten- heft; - Houtman en G. van Weerdenburg. Moderne Zakelijkheid: Kleine Frits (bi) den banketbakker): „Wat kosten de pepernoten?' Banketbakker: „Zes stuk vijf cent!" Frits: „Zes stuk vijf centvijf stuk vier centvier stuk drie cent.... drie stuk twee centtwee stuk één cent.... één stukdan zal ik er één nemen'" Ondanks al het vre< Zijn er nog een aan Die voor militair g Gaarne wat reclami Zonder naar 'tbelai Van ons dierbaar v< Vechten zij voor hef Van hun oud versie Zoo werd hier het Om een oorlog te h< Onverschillig, of mi Soms den nabuur ra De „Tiendaagsche", Van de twisten var Was een mooie redt Grootsche legerdem Maar 't volvoeren v Is niet wenschelijk Dank zij de malaist Die een spaak in 't v De vertooning gaat 'tls verstandig, wel Wie den vrede waa Past voor militaire (Nadruk ve Uitstorting van den E tongen, gemeenschappelij tooging van eendrachtig heven doeleinden. Storms het ware, goede en schoo Daarnevens cynisme, voor dronkenschap ver; brooddronkenheid als de dronkenschap van den Gelijk in alle dinge hemel, lichaam en geest de zon haar stralen uitsc zame veldvruchten, de lijke bloemen en tevens h tige onkruid. En Pinkster is het fees van het rijpworden, het o knoppen, het bersten van en seringen druipen van gen zijn met de kelken d [ten van den meidoorn dc vlammen van zuring en de herschepping fluit ui de weiden en kwaakt mensch gevoelt zich hersi hij de wegen langs, gepaa Wie kan zich tegen de lijkheid verzetten? Het traditie, welke zich hier een godsdienstige overtv door <S. Th. Rotman. 55. Heer Pimpelmans v Maar sturen kan de Want, door den sch Staat hij te spart'len Pas op! Met bloemk Komt Jan de groenl 67. Wat verder zjjn ze Juist aan het visscl Een „zegen" heet h Dat tot dit doel woi Maar ach, wat is c Bg 't naderen van j

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1931 | | pagina 2