i Banketbakkerij Kokerij 1e klasse N.V. HOUTGRAAF BOLSENBROEK nieuwe Malta aardappelen nieawe Holl. aardappelen L1JU ^UIU E Ëdisonstraat 1. TM 10413. Opgericht 190S L ZETSTRA - Ijzerwaren Het BloemendaaSsch Weekblad JRTEN. TOONEEL. KUNST. LAATSTE BERICHTEN. Gevestigd sedert 1898. Specialiteit in klein gebak» OSTADESTRAAT 12 Telefoonnummer 11738 SPORTKOUSEN Voordeelig! Duurzaam! VERHUIZINGEN en TRANSPORTEN BERGING VAN INBOEDELS Dr. D. BAKKERLAAN 6-10 Mooie Beverwijksche Asperges vanaf f 0.35 per bos. Snijboonen, Spercieboonen, Worteltjes, Peulen. Komkommer, Holl. Tomaten, enz. Aardbeien, Perziken, Pruimen, Peren, Grape-fruit. ine. jnhof), Mai. nation en St. Cène. [ai. ie. Mai. (ft. i jours de 1017 h. ke Kerk. impark. Gezongen H. Mis. orsten met Predi- 8 uur: Genezings"- rant). Blcemendaai. erdag. Dijk. Ie Zending, ierdag. riët, Heemstede, se dienst gecombi- van de Herv. Stads- i „Wildhoef", Jeugdhuis, erdag. an Os, Amsterdam. terdag. nan, Leiden. e Santpoort. A. van den Bergh van Eysinga. i). rouwenkoor. 1st. Jemendaal. dag. issaard. issaard. Pinksterdag, laning, van Zandvoort. llecte voor de Zen- tie te Santpoort, rdman, IJmuiden. afd. Bloemendaal. >s. W. Banning, Barchem. 00 nadenkt. bent goede vrienden Ie laatst, dat er nóg e nog al gesteld bent, is. zoo mooi vind bij snlucht, het is het klinkt dat plechtig, itmaal weder de lei- rig, maar je kondet n. Ik had iemand me zeide, toen Dr. 5, daar heb ik nooit n gehad, dat ik den den Hoofdredacteur, en me zeide: als Dr. swout, dan moet je Haentjens óók ge- tr gemeente, waarbij A. de Clercq. Dat is noest men in andere een lid de gemeente echt in, zooals mijn want die geeft niet ouderdom brengt gelijk moet hebben, e open lucht betreft, Crt., dat het meer emelvaartsdag of op ag komt. We zullen ■er hebben, s er over, dat Dr. zijn. Hij is dat niet dominéés altijd ern- behoort het te zjjn. ;e het altijd zijn. Ze In één der bladen je van. n twee predikanten, ;en konden. Een van Het was de ortho- is heette. ;n dag van het al ge dominéé over den js". Hij sprak dat zóó vlug uit, dat de d „Laat Barbas los". over de tekstkeuze ;eken slecht te spre- avonds, toen hij zijn als tekst een woord, is van Abraham, die t te offeren (Genesis den ezel". Hoe vind nede. Pas maar op, stok krijgt met dien gesteld bent en bij :erke gaat. ongen ben ik nooit .ppen uit mijn school- 1 nog eens op staan jende week er eens een volgende week. ïodig weg. De zaken nd maar de zaken zaken gedoogen geen mstbode): En luister zeggen, dat wij hier begrijp je? et goed vindt, dan is Stadsschouwburg „WENN SICH ZWEI LIEBEN". Blijspel met muziek en zang van het gezel schap: Fritz Hirsch. Operette. Woensdag 13 Mei. Iet voorspel en het naspel van dit nog al iveinig beteeltenende blijspelletje, bestaat uit 'n civiele terechtzitting met een dame (Jula Rillo) als president, die zich geflankeerd ziet door twee als echte bijkomstigheden vrij „bij zittende" rechters, aan wier flanken zich op doen eenerzijds de altijd aantrekkelijke Paul Harden als dr. Rogar Fleuriot (aan mooie namen is in dit prulletje geen gebrek) ander zijds zijne gade de als nieuwe Ster bedoelde Roly Bock, Dolly. Deze man en vrouw zijn bedoeld als twee sich liebenden en dus sich neckenden, zoover zelfs, dat zij om scheiding vragen. De man zal den rechter de geschiedenis van him kennis making, „Durchbrennung" en huwelijk vertel len: Zij was een zich vervelende, liefde zoeken de jonge dame; hij, de jonge geleerde, belast met de ordening van de bibliotheek in haar pa leis... en meteen valt het scherm en worden we verplaatst in de bibliotheek (een verzorgd de cor) met den correcten kamerdienaar Charly s Willy Zirbel), en Fleuriot aan het opruimen van boeken. Weldra komt Dolly, als Prinzessin Saint Labiche ten tooneele en net flirten, zin spelen, afstooten en aantrekken der twee voor elkaar bestemden begint. Dolly, eerst deftig doende, wordt allengs dol op Fleuriot; zij maakt avance's en zonder dat we begrijpen I waarom (Dolly heeft een aardig snuitje, waar voor de dames waarschijnlijk belangrijk, ver toont zich nu in reisgewaad, bereid om van hare voorrechten afstand te doen als ze haar schat maar bezitten mag en zij vertrekt om dienst te gaan nemen in een schoenwinkel, die haar niet past, en wederom kunnen wij een be drijf of Bild voor gezien houden, als we nog vermelden, dat een leeghoofdig vrijer naar Dolly Albert May als Graf Lacy de Nagy- faludi) een oudachtige baron von Pumpernik kel bjj Dolly zelf en bij den huisknecht ver geefs moeite heeft gedaan zich zelf aangenaam te maken en aan de jonge dochter op te drin gen. Dan is 't pauze. De muziek heeft eenige aardige wijsjes gespeeld; maar er is eigenlijk nog niets gebeurd, de niet geheel gevulde schouwburgzaal ledigt haren welwillend glim lachenden inhoud in foyer en koffiekamer en men wacht vriendelijk er op of 't misschien toch nog komen zal, 't pretje, 't amusement, 't opvrolijkende, dat Fritz Hirsch iedereen be looft die eens onder zijne bekoring is geweest- Na de pauze een groote goedvoorziene schoe nenwinkel. Waarlijk, we herademen, er ge beurt wat. Eva Held als Irma, de jonge win keljuffrouw springt, danst en valt uiteen; de baas van de schoenenzaak, Artur Eugens, als Fi- losel, zorgt voor onverwachte vrolijkheid, we moeten weer lachen en de clowneske Walter Triebei als oude "mallotige klant, zorgt met zot uit- en aantrekken van schoeisel voor de rest; de zaal wordt goedlachs, het geheel gezelliger en we leven weer. Paul Harden komt er weer even bij te pas en nadat wij ons een half uurtje geamuseerd hebben valt weer het gordijn dat, opnieuw omhooggaand, ons weer terug brengt in de rechtzaal, waar de president als be- Dit moet dan een compositie heeten, waarbij immers altijd het eind en het begin plastisch in elkander overgaan. We willen het aannemen. Er waren woordspelingen, een paar open doek jes; de tooneelisten hebben immers hun best gedaan, welnu waarom zouden wij ze hard vallen. Maar waar was de kunst? Wij hebben verlof het onderzoek daarnaar, bij zulk een dingetje te staken, voordat we het begonnen. Fritz Hirsch deed zelf niet mee. Zijn gezelschap moet in twee deelen zijn gesplitst. Het zou on dankbaar zijn, als we de spelers van dezen avond verweten, dat we „het beste deel" ver moedden elders te zijn; we zijn dan ook dank baar geweest; maar voldaan? Geenszins. Integendeel. Het publiek zoo duidelijk te doen bemerken dat men het veracht is tegen over de ge-incasseerde entrée's niet beleefd. De heeren Verneuil en Blu'm kunnen hebben ge schreven en Ralph Benalzky kan gemusiceerd hebben zooveel als zij willen, men komt aldus van het „beschaafde" Nederlandsche publiek zoo niet af of beter gezegd zoodoende loopt men kans van dit publiek voorgoed af te komen. Jammer dit einde van 't seizoen, ook voor Fritz Hirsch. Hinderlijk zelfs was dat Albert May tot deze rol was verlaagd. Enfin, Albert van Dalsum is nog met eenige anderen naai' Rusland. Misschien komen zij met nieuwe ideëen of idealen op tooneelgebied terug. Al weer moedige menschen, die tooneelisten. Van waar het komt, is om 't even, als maar het an dere komt van wat op den ongeluks datum in Mei '31 in Haarlem, onder een schijn van schijn van wereldsche schoonheid werd opgediend. T. DON KOZAKKEN KOOR. Het wereldberoemde Don Kozakken Koor onder.leiding van Serge Jaroff dat in Febru ari 1.1. met buitengewoon succes een tournée door ons land heeft gemaakt en door de Co lumbia-platen groote bekendheid in alle deelen van Nederland geniet, zal onder auspiciën der N.V. Internationale Concertdirectie Ernst Krauss, alvorens voor een tweede tournée naar Noord-Amerika te vertrekken, gedurende deze en volgende maand nog een aantal concerten in ons land geven. Tot nu toe zijn vastgesteld concerten te Maastricht (Stadsschouwburg: 27 Mei); Nij megen (Concertgebouw „De Vereeniging"28 Mei); Den Haag (Gebouw v. K. W.: 29 Mei); Amsterdam (Theater „Carré": 30 Mei en 1 Juni); Alkmaar (31 Mei); Breda („Con cordia": 3 Juni); Eindhoven (Rembrandt- Theater: 4 Juni); 'sHertogenbosch (Schouw burg „Casino": 5 Juni); Ede (Gebouw „Ree horst": 6 Juni); Zutphen (Schouwburg: 8 Juni); Apeldoorn („Tivoli": 9 Juni); enz. MISTINGUETT NAAR NEDERLAND? Groote Parijsche Revue. Mistinguett, de Koningin der Revue-stars, die op het oogenblik een triomftocht door Europa maakt, zal op uitnoodiging van impre sario Ernst Krauss zeer waarschijnlijk begin Juni een bezoek aan ons land brengen, ten einde in den Stadsschouwburg te Amsterdam en het Gebouw voor Kunsten en Wetenschap pen in Den Haag een reeks gastvoorstellingen te geven met haar ormto uo-swi. In Italië, waar Mistinguett de laatste maan den is opgetreden, werden voor de theaters de grootste vechtpartijen geleverd om plaatsen te verkrijgen. Achtentachtig maal waren de schouwburgen tot de laatste plaats uitverkocht. Ook in Straatsburg was het gedrang zeer groot en het Theater des Westens te Berlijn was al dagen lang voor de eerste voorstelling uitverkocht. „Diese Frau ist wahrhaftig ein Wunder", schreef de Berliner Morgenpost verleden week naar aanleiding van haar optreden in het The ater des Westens te Berlijn, „eine Frau voll Charme, Kraft, Grazie und Geschmack, die ihre Grenzen nie überschreitet. Sie tanzt und tollt und tragt die Federfontanen der Revuekönigin mit soviel jugendlicher Hoheit wie die Schlot- terhosen des smart boy mit reizender Freeh- heit." WIST U DAT.... Een bij, gemiddeld, 62 milligram weegt? De Fransche Canadeezen nabij de 1.700.000 in aantal, en Roomsch Kathoüek zijn? Naarmate men dieper in de aarde komt, de temperatuur met iedere 33 Meter een graad stijgt? Het middelpunt der aarde op 15 mijl harer oppervlakte moet dus een massa van gesmolten materie zijn. Er thans ongeveer 5000 verschillende soorten van orchideën zijn? een quaestie van 500.al vragen wij nu 1000. voegt spr. daaraan toe. De heer Kremei heeft bezwaar tegen een schiet- terrein in de bebouwde kom der gemeente. De heer Laan meent, dat de omwonenden er geen hinder van zullen hebben. Spr. adviseert dat men wel de politie zal toestaan er te gaan schieten, maar dat men nog niet een schietbaan er zal gaan inrichten. Dan kan men inmiddels informeeren of omwonenden er hinder van zullen ondervinden. In dien zin wordt besloten. Onderwijs. B. en W. stellen voor, te besluiten aan het Bestuur der Schoolvereeniging „AerdenhoutBentveld" te Aer- denhout te verleenen de gevraagde medewerking tot de aanschaffing van meubelen en leermiddelen,alsmede tot het aanbrengen van veranderingen in en bij het school gebouw aan den Mr. Enschedéweg, een en ander als gevolg van de toeneming van het aantal leerlingen. Alsdus besloten. B. en W. stellen voor, aan het Bestuur der Bloemen- daalsche Schoolvereeniging te Bloemendaal te verleenen de gevraagde medewerking tot het aanbrengen van eranderingen in de inrichting van een bestaand lokaal n het schoolgebouw aan den Lagen Duin en Daalsche weg, benoodigd voor den schooltandarts. Aldus besloten. Volgens voorstel van B. en W. worden vastgesteld de ergoedingen over het dienstjaar 1929, volgens de O. Wet uit te keeren aan eenige bijzondere school besturen. Overdracht wegen Zandvoort. B. en W. stellen voor, hen te machtigen enkele aan de gemeente Bloemendaal in eigendom toebehoorende wegen, die gelegen zijn op het gebied van Zandvoort, aan laatstgenoemde gemeente in eigendom over te dragen om, onder de volgende voorwaarden: a. dat de op de overdracht vallende kosten voor rekening van de gemeente Zandvoort komen, terwijl de overdracht zal plaats hebben ten overstaan van een door B. en W. van Bloemendaal aan te wijzen notaris; b. dat eventueele rechten van derden worden ver zekerd overeenkomstig de voorwaarden van door de gemeente Bloemendaal verleende vergunningen. Goedgekeurd. B. en W. stellen voor, hen te machtigen het terrein rondom de Israëlietische Begraafplaats te Overveen aan te koopen van den Kerkeraad der Ned. Isr. Hoofd synagoge te Amsterdam voor 37.500sonder eenige nader omschreven voorwaarden. Aldus besloten. Vastgesteld worden een 5e supplett>h-e begrootings- dienst 1930, een besluit tot het doen van af- en over schrijvingen op de begrooting voor 1930 en een 2e sup- pletoire begrootingsdienst 1931. Vastgesteld wordt een wijziging der Bouwverordening. Op voorstel van B. en W. wordt besloten aan P. Witkop en K. Paap te verleenen ontheffing van de eischen waaraan een lokaliteit moet voldoen om voor „verlof" in aanmerking te komen, zulks ten behoeve van een consumptietent aan het Noordzeestrand.- Opheffing bepalingen Bouwverordening. In overeenstemming met het advies der Commissie van bijstand voor Publieke Werken stellen B. en W. den Raad voor, ontheffing van artikel 7 der Bouw verordening, A. te verleenen aan: a. het bestuur der vereeniging „Vooruitgang" voor bouw van een winkel met woning op sectie A no. 4080 aan den Duinweg; b. L. de Goede voor vergrooting der garage bij per ceel Julianalaan no. 70; c. R. Sasburg voor verbouw van perceel Bloemen- daalscheweg no. 14; d. A. E. Beekman voor verbouw der perceelen Bloe- mendaalscheweg nos. 105 en 107; e. D. Blankevoort voor bouw eener garage bij perceel Zuider-Stationsweg no. 23; f. Wed. Böttger voor vergrooting der garage aan de Zomerzorgerlaan g. E. Hauptmann voor bouw van een tuinhuisje aan den Mr. H. Enschedéweg; b. Mevrouw BoomKiuseman Aretz voor verbouw van perceel Hooge Duin en Daalscheweg no. 8; i. J. W. T. Cieremans voor verbouw van perceel Kennemerweg no. 8; j. het kerkbestuur der Nederduitsch Hervormde Kerk voor bouw eener garage aan het Kerkplein; k. D. Lageman voor verbouw der garage bij perceel Zandvoorterweg no. 51; B. te weigeren aan: a. J. R. de Hondt voor bouw eener garage aan de Houtvaart, daar de garage achter in den tuin dient te worden gebouwd; b. L. Warmerdam voor bouw eener zuivelinrichting aan den Boekenroodeweg, daar ter plaatse, waar hij de fabriek wil stichten, de omgeving zou ontsierd worden, en met een geringe wijziging die belang hebbende weigert aan te brengen een goede oplossing zou zijn te verkrijgen; c. J. M. v. d. Hulst voor verbouw der perceelen Graaf Florislaan nos. 22 en 24, daar niet alleen die woningen zoo slecht zijn, dat ze nagenoeg geheel opnieuw zouden worden opgebouwd, doch ook door de rooilijn staan; d. W. van der Hulst voor verbouw der perceelen Graaf Florislaan nos. 12, 14, 16, 18 en 20 om dezelfde reden als het voorgaande geval; e. P. Timmers voor bouw eener dubbele woning aan den Lagen Duin en Daalschenweg op een terrein, waarop voor den bouw van een enkele villa zelfs dispensatie noodig is; C. Om nader praeadvies in handen van B. ep W. te stellen voor de verzoeken van: a. H. J. Vermeulen voor bouw eener garage aan den Lagen Duin en Daalschenweg; b. W. J. Romp voor vergrooting zijner werkplaats aan de Bosch en Duinlaan no. 31. Medegedeeld wordt dat de aanvrage van Warmerdam voorloopig is ingetrokken. Volgens 't door B. en W. voorgestelde wordt zonder discussie besloten. Herbenoemd worden als leden der Schattingscommissie voor de Inkomstenbelasting de heeren H. Hogenbirk, A. J. Stoel Jr., P. Verdegaal Rzn. en A. J. de Waal Malefijt. Benoeming Schoolhoofd. Uit de lijst van 43 sollicitanten hebben B. en W. de 'olgende voordracht opgemaakt voor de benoeming van en hoofd van School F te Aerdenhout: 1. J. A. C. Ileeker, hoofd eener O.L.S. te Breukelen Nijenrode; 2. X F. Verver, hoofd eener O.L.S. te Bussum en 3. W. ran Bentum, onderwijzer aan een O.L.S. te Amersfoort. Benoemd wordt de heer Bleeker met 7 stemmen tegen op den heer Verver. B. en W. stellen voor, hen te machtigen te verhuren: a. tot wederopzegging aan J. C. Kramer het door hem (ot 1 Januari 1931 gepachte terreintje langs de Leidsche- faartweg voor 3.60 per jaar; b. aan W. Dijkstra van 1 Januari 1932 af een terrein angs den Zeeweg voor den tijd van 5 jaar, voor den prijs van 1500.per jaar, teneinde daarop een pavil- oen te plaatsen. Aldus besloten. Bij de Rondvraag daagt de heer Kremer over 't voetpad bij den Ter Hoffsteedeweg. De heer Laan zegt, dat als men met de wegen ilaar is, 't eerst de paden aan de Julianalaan en dit pad onderhanden zullen genomen worden. Aan den heer Schulz antwoordt de voorzitter, dat de zaak van de rechtspositie van 't gemeente- personeel in verband met de ambtenarenwet op de agenda van de e.k. vergadering van B. en W. zal worden geplaatst. Op een vraag van den heer Prinsenberg antwoordt de voorzitter, dat de zaak van een wandelpad bij 't Brouwerskolkje nog in studie is. De heer Prinsenberg dringt er op aan, dan met die studie voortgang te maken. De gemeente heeft nu eenmaal 't terrein aangekocht, maar 't publiek moet er dan ook wat aan hebben. De heer Laan zegt, dat in elk geval er dan een hekje zal moeten gemaakt worden, opdat het publiek geen schade aan het duin kan aanrichten. De heer De Waal Malefijt vraagt, of met het oog op de aanstaande feestdagen, niet een paar planken kunnen worden gelegd op een gedeelte van den Bloemen- daalscheweg, waar men bezig is met topecabedekking. De toestand is er nu zoo, dat men er bijna niet loopen kan. De heer Laan zegt, dat, indien mogelijk, aan dien wensch zal voldaan worden. Spr. zal het met den heer De Jong bespreken, De heer Hendriks merkt op, dat aan de hand van het bepaalde in art. 71 der Politieverordening op getreden kan worden tegen het hinderlijk vervoer van zand. De voorzitter zegt, nadat de heer Laan heeft te kennen gegeven, dat de Kantonrechter te Haarlem niet veroordeelen wil ter-zake overtreding van dit artikel, dat B. en W. de zaak nog eens zullen overwegen. „Was ik maar eens Kantonrechter, danis de verzuchting, die de heer Laan slaakt. Toen was het slot gekomen! De raadsleden gingen huiswaarts. DE RAADSVERKIEZING. We vernemen, dat vanwege de afdeeling der S.D.A.P. in verband met de gemeenteraadsverkiezing een ver kiezingsorgaan zal uitkomen; hoeveel keer het zal verschijnen moet nog nader bepaald worden. Ook zal de S.D.A.P. een verkiezingsvergadering houden, de datum er van is nog niet vastgesteld. WETHOUDER Dr. BORNWATER. Wethouder Dr. Borhwater was in de raadszitting niet tegenwoordig. We vernemen, dat de wethouder met vacantie is en thans te Ems vertoeft. DE NIEUWE BURGEMEESTER. I Een der Haarlemsche bladen noemde namen van een paar personen, van wie gezegd werd, dat ze ernstig in aanmerking zouden komen voor de benoeming van Burgemeester, Wij hoorden de namen van wel vijf personen noemen, dat is dus nog meer! Echter, het is bekend, er wordt wel eens een proefballonnetje op- gelaten! We wenschen ons daaraan niet schuldig te maken. Alléén wat vaststaande is, mag ons inziens de Pers vermelden! HET HEENGAAN VAN DEN BURGEMEESTER. Zooals uit het raadsverslag blijkt, ligt het in de be doeling in verband met het verleenen van het eervol ontslag aan den Burgemeester, een vervroegde raads zitting uit te schrijven tegen Donderdag 11 Juni. Naar aanleiding daarvan werd thans de mededeeling 1 van het ontslag ongepasseerd voorbijgegaan. We hoor den, dat de raadszitting van 11 Juni een gewone raads zitting zijn zal. Aan het einde er van zal de Burge meester afscheid nemen. AUTOBUSDIENSTEN EXPLOITATIE. Meevaller van 17.500. Uit den staat van af- en overschrijvingen der ge- meentebegrooting voor het dienstjaar 1930, die in den Raad is vastgesteld, blijkt dat de post bijdrage in de exploitatiekosten van autobusdiensten met niet minder dan 17.500.kan verminderd worden. De Toelichting zegt: Wegens het vervallen van de W. C. Olie aangegane overeenkomst inzake het exploiteeren van autobus diensten en het ingevolge raadsbesluit van 20 Maart 1930 ter zake aangegane nieuwe overeenkomst met J. Backhuys Zn. te Haarlem, tegen voor de gemeente gunstiger voorwaarden dan bij eerstgemelde overeen komst waren bedongen, kan de post met 17.500. worden verminderd. KOSTEN VAN BEGRAVEN. Aan de toelichting op den staat van af- en over schrijvingen op de gemeentebegrooting, dienst 1930, i ontleenen we het volgende: De post kosten van begraving moet met 10. worden verhoogd. De toelichting vermeldt: Deze post, die bij de 4e suppletoire begrooting is geraamd op 550.dient nog met 10.te worden verhoogd. De post heeft betrekking op begraving voor rekening van de gemeente van wijlen J. Vermeer, destijds ge- meentelijk plantsoenopzichter van Bloemendaal. OLIVIER KOOP. Naar de Opr. Haarl. Ct. verneemt zou de musicus Olivier Koop ontslag hebben genomen als organist van de R.K. Kerk te Overveen. Telefoon 15795. Beleefd aanbevelend, E. DE REK gens omstandigneden billijk te koop. Adres Jacob Geel- straat 10, Haarlem-Oost. Groote SUITE met bal- con, gesch. voor echtpaar, of 2 sl.kamers op mooien stand. Brieven nr. 120, Bureau Blad. VOOR 10NGENS EN MEISJES PRACHT COLLECTIE zijii uiiycociiddru m 'ucKKraciu en KieurensterKte. (Niet te verwarren met kleurcarbolineum). Verkrijgbaar te BLOEMENDAAL: TEL. 22704. TRANSPORT VAN PIANO'S EN BRANDKASTEN SINAASAPPELEN 10 stuks 35 ct., 45, 55, enz. AM. APPELEN 30 ct. per poml. BANANEN 30 cf. pel- poll,,

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1931 | | pagina 5