Het werk van Genève. VERM! INKOOP BIJVOEGSEL van HET BLOEMENDAAISCH WEEKBLAD No. 20 - 22 MEI '31. Hl Banke Kokeri ARTISTIEKE DJ Wat er is gebeurd, De stichting der Academie voor Internationaal Recht. GEMEENTERAAD Edisonstraat 1. Het Blosmendaalsch Weekblad. In de samenleving iets veranderd. Uitgroeiing der samenleving der Staten tot een werkelijke samenleving- PREDIKBEURTEN. VERSLAG van de Gemeenteraadsvergadering TOONI Schagchelstraat A Fa. AL Atelier voor naar Opgei Spécialité OSTAD Telefoon Over de komende ontwapeningsconferentie. Maandag 18 Mei was het weder Volkenbonds dag. De dag, dien de Vereeniging Volkenbond en Vrede heeft aangegrepen om heel Nederland te doordringen van wat toch wel het werk van den Volkenbond en de beteekenis ervan is. De datum van 18 Mei is gekozen, dewijl, tenge volge van het feit, dat op 18 Mei 1899 te Den Haag de opening der eerste Vredesconferentie plaats had, aan Nederland een internationale taak van geheel bijzonder belang werd toe- nen in volle kracht, en heeft men de overtui ging kunnen erlangen, dat toch met de intrede van den Volkenbond in de samenleving der Staten wel iets is veranderd, en dat het slechts van die samenleving zelve afhangt om dat iets tot iets grootsch te maken! Juist, omdat de Volkenbond zijn zwakte ge voelde op politiek gebied, heeft hij zich gedu rende de eerste jaren gespecialiseerd op wat men wel eens smalend het secundaire werk uen wij het grooter verdienste van een sterk li. F. C. te verliezen, dan van een zwakke combi natie te winnen. Alle gerucnten ten spijt waren ook v. d. Meulen onze nationale doelwachter en Wamsteker, de uitstekende rechts.back van de partij. De blauw-witten stelden zich als volgt op: z v. d. Meulen Wamsteker Smit Rauwekamp Gille Lamp Jongeneel Jongeneel De Ruijter v. Riemsdijk v. Pare eren Chapon Veel publiek (pl.m. 1600 man) was aanwezig, als scheidsrechter Boeree het beginsignaal eeft. Na eenige H. P. C.-aanvallen verplaatst onze middenlinie het spel en een groot aantal attaque's onzer voorhoede wordt ingeleid. Spoedig blijkt, dat de groote snelheid, waar mee deze stormloopen ondernomen worden, de verdediging der gasten voor moeilijke proble men plaatst. Zelfs Wamsteker is de situatie niet volkomen meester, en kan den bal niet be hoorlijk weg krijgen. Het duurt niet lang, of Sunter lost een uit stekend schot, dat v. d. Meulen te machtig is. Jammer genoeg wordt'dit doelpunt wegens bui. tenspel geannuleerd. Niet ontmoedigd komen de witten telkens terug en als de scheidsrech ter een overtreding binnen de beruchte lijnen constateert, benut Immer den toegestanen strafschop met een ontzettend hard schot. De Bloemendaal-defensie heef weinig moeite met de slappe pogingen, welke de H. F. C.-aan- val onderneemt om Huisman te passeeren. Onze middenlinie kan zich dus ten volle van haar aanvallende taak blijven kwijten, wat zij naar behooren doet. Een vlugge aanval van links heeft een strakke voorzet van Strik ten- Herinnering: Daar het volbrengen van den 50 K.M. marsch zeker een prestatie genoemd mag worden en dit de laatste marsclr is waaraan de dames deel kunnen nemen, is besloten als her innering aan dezen marsch een origineel pla- teelen vaasje beschikbaar te stellen, waarop de prestatie vermeld staat. 6/7 JUNI, 70 K.M.. Vertrek Zaterdagsavonds 10 uur van Café „Schinkelhaven", Amstelvesn- scheweg 124, te bereiken van C.S. met lijn 1, van W.P. met lijn 6. Parcours: Evenals het vorige jaar Rond de Haarlemmermeer, n.l. Haarlem, Llsse, Sassen- heim, Leijmuiden, Aalsmeer, Amstelveen. Ge heel uitgewerkt op startkaart te vermelden. Tempo: 6% K.M. p. u. aan te geven als boven evenals de daar genoemde controles. Duur der- tocht pl. min. 13 uur. Herinnering: ook voor dezen 70 K.M. marsch is -thans een voor Nederland unieke onderschei ding beschikbaar gesteld, nl. een plateelen wandbord, waarop de prestatie vermeld staat. Inschrijvingen moeten alleruiterst 30 Mei afge geven worden met f 1.50 inschrijfgeld. Voor deze beide marsehen zullen, behalve eenige leden der E.H.B.O. ook wielrijders meegaan om de deelnemers (sters) behulpzaam te zijn, terwijl voorts alle mogelijke zorg zal worden besteed aan de verzorging. Inscluijfadressen: H, J. van Diepenbeek, v, Musschenbroekstraat 3 A. (Garage) (O.), F. v. d. Vijver, Delistr. 52 (O); J. A. v. Leeuwaarden, Jan Hanzenstr. 69, (W.J. H. Steenbrugge, Hoofdweg 334 (W-) J. t. Meulen, Sm-aragdst: 39 (Z.) en de Fa. Kikkert, Nieuwe Leliestr. 25, Amsterdam. fïp^nrp!/ tuccchon WS «vu -r\ w» Eglise Wallonne. Beguinage (Begijnhof), Dimancha 34 Mat. 10 h. 30: Pente cóté. Confirmation en St. Cène. Collecte pour la Mission. 20 h.: Actions de graey. Lundi 25 Mai. 10 h. 30: Service de haptême. Vendredi 29 Mai. 20 h.Service. Pasteur Krafft. L'Eglise est ouverte tous les jours de 1017 h. De Vrjje Katholieke Kerk. Popellaan Kinheimpark. Zondag 24 Mei, 10.30 v.m.: Gezongen H. Mis. Celebrant: Priester Ko Borsten met Predi cate. Woensdag 27 Mei, 's avonds 8 uur: Genezings dienst. (Zie bericht in deze courant). Ned. Herv. Kerk te Bloemendaal. Eerste Pinksterdag. V.m. 10 uur: Ds. J. C. van Dijk. Kerkkoor. Collecte voor de Zending. Tweede Pinksterdag. V.m. 10 uur: Ds. M. C. Briët, Heemstede, Bij goed weer wordt deze dienst gecombi neerd met het samenzijn van de Herv. Stads- zending v. Amsterdam op „Wildhoef", Jeugddienst in het Jeugdhuis. Eerste Pinksterdag. V.m. 10 uur: de heer A. van Os, Amsterdam. Overveen. op Donderdag 21 Mei 1931. BEEEDIGING GEMEENTEONTVANGER. ZANDVERVOER WAARDOOR DE GEMEENTE TEN GRONDE ZAL GAAN. DE POLITIE GAAT ZICH MET DE REVOLVER OEFENEN. BENOEMING HOOFD SCHOOL AERDENHOUT. Donderdagmiddag vergaderde de gemeenteraad onder voorzitterschap van den Burgemeester, Jhr. A. Bas Backer. Afwezig zijn bij het begin der zitting de leden: De Clercq, Bornwater en Hogenbirk. Beëediging Gemeente-ontvanger. Na de opening der zitting wordt overgegaan tot de beëediging van den gemeente-ontvanger, den heer N. Scheffer. De heer Scheffer, binnengeleid door den Secretaris, legt in handen van den voorzitter de bij de wet voor geschreven eeden af. De voorzitter zegt tot den heer Scheffer: Het is heden voor u en de gemeente een belangrijke dag. Ik hoop, dat 't gemeentebestuur en u steeds met vol doening op dezen dag zullen mogen terugzien. De heer Scheffer dankt voor 't in hem gestelde vertrouwen en zegt, dat hij hoopt door een nauw gezette opvatting der plichten dat vertrouwen zich steeds waardig te zullen maken. De voorzitter zegt, dat de benoeming met 1 Juni ingaat. In verband met een ingekomen brief van de vereeni ging van tot zekerheidstelling verplichte gemeente ambtenaren, stellen B. en W. voor, in te trekken vroegere genomen besluiten ter zake van de zekerheids stelling van den gemeente-ontvanger en nader de door den gemeente-ontvanger te stellen zekerheid te bepalen op tienduizend gulden. Aldus besloten. De raad gaat daame in een zitting met gesloten deuren over. Om 3/2 uur wordt de openbare zitting heropend. De heer Hogenbirk is ter vergadering gekomen. Aan de orde zijn de Ingekomen stukken. 1. Schrijven van den Commissaris der Koningin, mededeelende, dat aan den Burgemeester op verzoek met ingang van 15 Juni a.s. als zoodanig eervol ontslag is verleend, met dankbetuiging voor de langdurige diensten, door hem als burgemeester bewezen. In verband hiermede deelt de Burgemeester mede, dat het in zijn voornemen ligt om op Donderdag 11 Juni e.k. een vergadering van den raad bijeen te roepen in plaats van op 18 Juni. 2. Dankbetuiging van de woningbouwvereeniging „St. Jozef" voor de royale medewerking om negen huizen te mogen bouwen. 3. (Bericht van Gedeputeerde Staten, dat zij verdaagd hebben hunne beslissing omtrent de raadsbesluiten tot: aankoop van grond ter verbreeding van de Donkere- laan; overneming van grond voor verbreeding van den Korten Zijlweg; overneming van grond voor verbreeding van den Bloemendaalschen weg. B. en W. stellen voor, de sub 2 en 3 genoemde punten voor kennisgeving aan te nemen. Aldus besloten. 4. Verzoek van de vereeniging „Buurtbelang Aerden- houtBentveld" om aan de Zuidzijde van den Tramweg liguster te planten. B. en W. stellen voor, adressante te berichten, dat te gelegenertijd met haar wenschen rekening zal worden gehouden, doch dat thans de tijd van planten voorbij is. Naar aanleiding van een vraag van den heer Hendriks deelt de heer Laan mede, dat de beplanting met 't najaar zal geschieden. 5. Verzoek der Ned. Roomsch Katholieke Centrale Vereeniging tot bescherming van meisjes om een jaar- lijksch subsidie. B. en W. stellen voor, aan deze vereeniging hetzelfde subsidie toe te kennen als aan het „Doorgangshuis voor vrouwen en meisjes", n.l. ƒ200.per jaar. Aldus besloten. 6. Teneinde een sluitende exploitatierekening van de Woningbouwvereeniging „Bosch en Duin" mogelijk te maken, stellen B. en W. voor, haar tot wederopzegging een jaarlijksche bijdrage te verleenen van 500.—, het bedrag waarmede de aanslag der vereeniging in de grondbelasting verhoogd is tengevolge der nieuwe belastingwetgeving. Aldus besloten. 7. Verzoek van zeer vele bewoners der Julianalaan om zoo spoedig mogelijk maatregelen te treffen tegen de zand- en kalkstofplaag ontstaan door de verharding van de voetpaden door hoogovenslakken. B. en W. deelen mede, dat aan die klacht reeds wordt tegemoetgekomen. De heer Laan deelt mede, dat een volgend jaar de geheelê Julianalaan zal worden onder handen genomen. Het is de bedoeling, dat er daar dan Troslleywagens zullen gaan rijden; althans 't advies er voor is, naar spr. vernam, gunstig. Dan zullen ook d-e voetpaden met topeca bedekt worden. Voor voetpaden van basaltinetegels gevoelt spr. niets, dat is te duur. Er wordt nu een nieuw mengsel van topecabedekking gemaakt. Om het stuiven nu tegen te gaan zal er worden gespuid. Aan den heer Cassée, die vraagt ook wat nu te doen, zegt de heer Laan nog, dat aan de klachten der bewoners alle aandacht zal worden schonken. Verder doet spr. toezegging, dat de laan ook meer schoon gemaakt zal worden. Enkele leden zijn nog niet tevreden, waarop de heer Laan verklaart, dat, zoodra als men klaar is met de groote wegen, er in de laan een begin zal gemaakt wor den met het aanleggen van topeea-voetpaden. Het hinderlijke zandvervoer. 8. Klacht omtrent den hinder, veroorzaakt door het vervoer van zand met vrachtauto's. B. en W. hebben zich te dezer zake verstaan met den Commissaris van Politie. De Motor- en Rijwielwet kent niet de onderscheiding van vrachtautomobielen met personenauto's. Wel bestaat de mogelijkheid wegen in klassen in te deelen, waarvoor naar gelang van wiel- belasting en soort der banden maximumsnelheden zijn vastgesteld (art. 38 Motor- en Rijwielreglement). Bij een op 20 April 1931 door de politie gehouden controle bleek, dat van 21 auto's gebezigd voor zandvervoer, 17 een wielbelasting hadden van minder dan 1200 K.G. en alle voorzien waren van luchtbanden, zoodat deze niet onder genoemd art. 38 kunnen worden begrepen. Drie auto's hadden een wielbelasting van 12001800 K.G. en cushionbanden, waardoor de maximumsnelheid niet lager kan worden gebracht dan 20 K.M. Slechts één had een wielbelasting van meer dan 1800 K.G. (max. snelheid eventueel 12 K.M.). Deze snelheden zijn echter dan alleen van toepassing, wanneer de weg wordt in gedeeld in de 3e klasse, zijnde de klasse, waarin de wegen met den slechtsten ondergrond behooren. Het behoeft geen betoog, dat een indeeling als vorenbedoeld ran weinig nut is. Bij een bespreking met den Inspecteur van Politie te Haarlem, belast met het verkeer, bleek, dat ook aldaar vele klachten inkwamen.-De politie te Haarlem contro leert streng de auto's waarmede het zand wordt ver voerd en de snelheden waarmede wordt gereden, hetgeen ook in deze gemeente gebeurt. Ook de politie te Haarlem is van meening, dat tegen het euvel verder niet veel te doen is. Art. 47 Motor- en Rijwielreglement opent wel de mogelijkheid bepaalde wegen te sluiten voor automobielen boven een bepaald totaal gewicht of wiel belasting, doch uitdrukkelijk is bepaald, dat deze maat regelen slechts mogen genomen worden in het belang van de instandhouding en bruikbaarheid der wegen en dus niet om een bepaald soort verkeer onmogelijk te •naken. Deze maatregel zou bovendien het aanbrengen van een groot bord noodig maken. Handhaving zou in ver band met de moeilijkheid van weging groote bezwaren medebrengen, welke nog vermeerderd zouden worden door de omstandigheid, dat soortgelijke bepalingen in de omliggende gemeenten niet gelden. Art. 7, 2e lid der Motor- en Rijwielwet kan evenmin toepassing vinden. Van een verkeer, als daarin bedoeld, kan alleen sprake zijn op een enkele plaats in zeer groote steden. Naar de politie te Haarlem mededeelde, is bij het zandvervoer, naar de Kantonrechter bepaalde, geen sprake van aanhangwagens, doch van 4 of 6 wielige motorrijtuigen. In verband met het bovenstaande adviseeren B. en W. vooralsnog geene maatregelen te treffen, doch de politie streng te laten letten op het naleven der be staande voorschriften. De heer K r e m e r meent, dat indien het zandvervoer aldus doorgaat, 't een ramp voor de gemeente zal worden. In de gemeente doet 't aan vele inwoners over last en verdriet, inzonderheid indien men zieken aan huis heeft. Alleen om dat zandvervoer hebben reeds eenige menschen de gemeente verlaten. Moet dat ver voer doorgaan voor onbepaalden tijd? De heer L u d e n zegt, dat het zand gehaald wordt omdat Haarlem 't noodig heeft voor ophooging in Haarlem-Noord. Staat men 't niet toe zand te halen van de zanderijen, dan gaat men 't elders halen. De heer Laan meent, dat met dit zandvervoer de gemeente op den duur ten gronde zal gaan. Hij vindt 't een ramp. Maar er is weinig aan te doen. De heer Hendriks oordeelt, dat in ieder geval de maatregelen, die B. en W. opnoemen, nader dienen te worden overwogen. Het kweekduin gaat nu ten gronde door 't zandvervoer, vele huizen gaan scheuren. Kan men niet eenige wegen gaan sluiten voor zandvervoer? De voorzitter: B. en W. zullen een en ander nog eens nader overwegen. Er wordt mede geklaagd over den hinder van 't rijden met een der gemeentelijke vrachtauto's. Naar aanleiding daarvan zal de heer Laan een crediet aanvragen voor een nieuwen auto. Verbreeding BloememdacUscheweg B. en W. stellen voor te besluiten, van Mevrouw de Wed. W. ten Kate, geb. Greeve te Amsterdam, voor ver breeding van den Bloemendaalscheweg aan te koopen een stuk grond ter grootte van pl.m. 33 M2., voor 1. per M2., onder voorwaarde, dat de kosten van hekver- plaaating c.q. vernieuwing van den tuinaanleg, op 400.- geraamd, alsmede 50.makelaarskosten, door de ge meente gedragen worden. Aldus besloten. Op een verzoek der gemeente Zandvoort, om een ge deelte grond, van het einde van den Zeeweg tot aan de Boulevard naar Zandvoort te mogen koopen, wordt af wijzend beschikt. Oefeningen politie met de revolver. Opdat de politie zich zal kunnen oefenen met een revolver, vragen B. en W. een crediet van 1000.voor 't inrichten van een schietterrein in de Zanderij aan den Hoogen Duin en Daalscheweg. -De voorzitter zegt, dat 't hoog noodig is, dat de politie zich met een revolver gaat oefenen, omdat by de arrestatie van den Duitschen inbreker te Aerdenhout de boef een revolver wilde gaan trekken. In zulk een geval moet de politie zich kunnen verweren. Het is maar o-oed kennen, komt het voor, dat het waarlgk <»een fout kan worden geheeten, dat men zich te Genève uiterst voorzichtig heeft gedragen ten opzichte van de groote internationale con flicten, waarvan het de vraag ware of de Vol kenbond reeds krachtig genoeg was om m deze in te grijpen. Toch heeft men in politiek op richt werk van beteekenis tot stand gebracht Daar wis reeds spoedig nadat de Volkenbond in actie was getreden, het geschil inzake de Alands-eilandeii tusscben Zweden en Finland, -eschil, in het verdere Europa weinig bemerkt, mSr geenszins van de mogelijkheid ontbloot om een opilog tusschen Zweden en Finland doen ontstaan. Daar is geweest de strijd tus schen Polen en Lithauen om Wilna, welker op lossing, hoe men daarover moge denken, m (ieder geval een bloedige ontknooping heeft Loorkomer.. Daar zijn geweest conflicten die lop de grenzen der nieuw geboren Staten be 'trekking hebben; daar zijn geschillen over de Minderheden van Aland en Oostenrijk en de nieuw geboren Staten; daar zijn echter bo- Vcmal geschillo- c's dat tusschen Engeland en Turfkije betreffende Mosoèl en dat tusschen Bulgarije en Griekenland betreffende het be faamde grensincident van 1925. In deze beide gevallen heeft de Volkenbond zich kunnen, too- VOETBAL. Wat door velen werd gehoopt, en door wei nigen was verwacht is werkelijkheid geworden: „Bloemendaal" kampioen van Haarlem! In deze kampioenscompetitie, waaraan 4 eerste klassers H. F. C„ V. S. V., R. C. H. Edo) en 3 tweede klassers (Haarlem, Zandvoort, Bloe- mendaal) deelnamen, eindigden onze jongens als no. één, na achtereenvolgens Edo (2—0), Haarlem (4-3), H. F. C. (3-2) geslagen te hebben. Deze inderdaad keurige prestatie wim nog meer aan waarde door het feit, dat alle wedstrijden op verdiende wijze gewonnen wer den. Daar is vriend en vijand het over eens. Een der sportverslaggevers schreef dan ook zeer te rechte, dat het kampioenschap behaald werd door de club, wie het krachtens haar prestaties het meest toekwam. Een woord van hulde voor ons kranige eerste elftal is hier op zijn plaats. Na een minder ge lukkig seizoen heeft het zich volkomen ge rehabiliteerd, en getoond een van de sterkste ploegen uit den omtrek te zijn. Moge het zelf vertrouwen thans weer terugkeeren en een in spiratie worden tot verdere grootsche daden. Het deed ons aangenaam aan, dat H. F. C. in sterke samenstelling verscheen. Immers acht'- ilgCJUÖ SCX14U VUU1 personen kan worden deelgenomen die den leef tijd van 16 jaar hebben bereikt. 24 MEI, 50 K.M.. Vertrek des morgens 8 uur van Café Y-paviljoen, gelegen naast aanlegstei ger Tolhuispont, achter C. S. Parcours: Via Monnikendam, naar Volendam en Edam, waar gerust wordt. Vandaar over Furmerend, Landsmeer naar het punt van uitgang terug. Een en ander gedetailleerd op startkaart te vermelden. Duur ongeveer 8% uur. Tempo 6% K.M. p. u. aan te geven door een A VAC peleton, dat de eerste 3 K.M. (op start kaart aan te geven) niet gepasseerd mag worden. Daarna zijn de deelnemers(sters) vrij hun eigen tempo te loopen Indien zij daaraan voorkeur ge ven, doch de controles welke zooveel mogelijk als rustplaatsen gebruikt kunnen worden en op de startkaarten vermeld staan, zullen geopend en gesloten worden, berekend naar een tempo van 7 K.M. zoodat de loopers welke een hooger tempo wandelen toch moeten wachten en dus geen groo- ten voorsprong op de overige wandelaars(sters) kunnen behalen. 3 K.M. voor het eindpunt vindt de laatste controle plaats en komen alle wande- .laars(sters) weder achter het AVAC peleton. gemerkt, dat er aan de trottoirs in onze ge meente gewerkt wordt; in het Kinheimpark is men óók druk aan den gang. We gaan den goe den weg op. Peter: We gaan het niet alleen op; wij zijn al lang den goeden weg op, sinds ik jou leerde kennen. Wim: Kom nou, geen complimentjes; je weet, daar houd ik niet van. Ben je nog ter Hage- preek geweest? Peter: Je doet me aan mijn vriend denken, die met Hemelvaartsmorgen, toen hij me in de Elswoutslaan voorbij fietste, toeriep: „Ook zeker naar de Hagepreek?" De man had gelijk; ik ging, naar wat men zou kunnen noemen, een „hagepreek" althans een preek in de open lucht, in de heerlijke natuur, waarin alles oredikt, de grootheid van den Schepper, Wim: Dus je hebt Dr. Haentjens gehoord? Peter: Ja vriend. Op zoo'n dag als er op Els- wout gepreekt wordt, ben ik een „trouwe com- arant", zooals men dat zegt. Wim: En was de préék mooi? Peter: Je weet, ik ben zoo'n halve Theoloog. r*n van iemand als Dr. Haentjens houd ik, die .an zoo ernstig zijn en hij weet je nieuwe ge zichtspunten te openen;, hij zegt iets tot je, en over' de manier van preeken slecht te spre ken. Wat gebeurde er des avonds, toen hg zijn afscheid preekte Hij koos als tekst een woord, ontleend aan de geschiedenis van Abraham, die bevel kreeg zijn zoon Isaak te offeren (Genesis 22 5) „Blijft gij hier met den ezel". Hoe vind je hem? Wim: Je kan er wat mede. Pas maar op, dat je het niet aan den stok krijgt met dien dominéé, op wien je zoo gesteld bent en bi) wien je nog al eens ter kerke gaat. Peter: Ja, een zoete jongen ben ik nooit geweest. Als ik je eens grappen uit mijn school jaren vertelde, dan zou je nog eens op staan kijken. Zal ik je de volgende week er eens eenige vertellen? Wim: Ja, dat is goed, een volgende week. Want nu moet ik hoog noodig weg. De zaken neen niet de vrouw, vriend maar de zaken wachten me. En je weet, zaken gedoogen geen wachten. Stadsschouwl ZWEI LIE! muziek en schapFritz Woensdag li Iet voorspel en het n weinig beteekenende blysp civiele terechtzitting r Rillo) als president, die door twee als echte bijk zittende" rechters, aan doen eenerzijds de altijd Harden als dr. Rogar namen is in dit prulletje zijds zijne gade de als Roly Bock, Dolly. Deze man en vrouw sich liebenden en dus sic zelfs, dat rij om scheidin: den rechter de geschiedt making, „Durchbremnrag len: Zij was een zich ver de jonge dame; hij, de met de ordening van de b leis... en meteen valt het verplaatst in de bibliothe eor) met den correcten Willy Zirbel), en Fleurio van boeken. Weldra komt Saint Labiche ten tooneeli spelen, afstooten en aant: elkaar bestemden begint doende, wordt allengs i maakt avance's en zon< waarom (Dolly heeft een schijnlijk goede relatie's verder niet buitengewoon niet) laat Fleuriot zich touw nemen. Dolly eerst ii Mevrouw (tot nieuwe dienstbode): En luister eens Marie, ik wilde je nog zeggen, dat wij hier gewend zijn „je" te zeggen, begrijp je? Dienstbode: Nou, als jij het goed vindt, dan is het mU al lang best! TELE SpE ZWARTE EN GEKLEURI SCHORTJES, 1 Wagenweg 1 Tel. Speciaal Vakkundig opmakt GARAGE Aan de Julianalaan Overveen TE HUUR. Br. onder No. 125, bure van dit blad. Heden noteer ik Per poi Vette Varkenslappen 15 Vet Spek 20 Reuzel (hard of gesmolten) 30 Rundvet (hard of gesmolten) 30 Carbonade 45-55 Varkenslappen (doorregen) -30 Platte Ribben 30 Varkenslappen (mager) 60 Runderlappen (doorregen) 50 Soepvleesch en Gehakt 60 Gekookte Rookworst 50 Lever en Bloedworst 40 Varkenslever 60 Geen Slachthuiskosten Aanbevelend, Telefoon 15795. Beleefd aanbeveli 0

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1931 | | pagina 6