A. Zeistra Fa. ANT. GASSÉE en Zn. Een fiin Zomercostunm VICTOR IA-WATER Engelschel F t Perzische Tapijten Fransehe i Kelims Huiseigenaars en Grondbezitters! van Waalwijk van Doorn Baan 43, Daitisskapsalon, „Eallia" TUINGEREEDSCHAPPEN. Tel. 22260 -BLOEMENDAAL-Tel. 22260 Kameelzakken. In literschroefflsschen 32 ct. Voer huishoudelijk gebruik. Het Bloemendaalsch Weekblad Een bloeiende zaak. kën1iarrmgëë f' (°P de gebruikelijke wijze ge- apitahseerd) tegen 54 millioen kapitaalsverze keringen. Het ligt in de lijn der sterfte-ontwik- ,?6r !aatate tientallen jaren dat men zich voor de kapitaalsverzekeringen niet bezorgd heeft te maken. Voor de H. S. toeliep b.v. de ëë0™ f0ntracten in de laatste tien jaar es1 Maar bij de lijfrentepolissen is voor- zichtigheid geboden. Blijkens bovengemeld cijfer der sterfte over de laatste tien jaar is de H. S. op dit voor haar zoo belangrijke punt voorzich tig geweest in de keuze van haar sterftegrond- slag (zij gebruikt daarvoor haar eigen tafels). En men kan dan ook verwachten dat de erva- nng van dit jaar uitzondering zal blijven. Winstbestemming. DAMES! het bekende ADRES voor parma- nent wave,, watergolf, wasschen, knippen en onduleeren is 18.... Abram Meijer. 1931. BURGERLIJKE STAND. LUCHT. Gewapende Tuinslang f 0.50 per üfu de echte Am. „Whipcord" slang i 0,80 en f 1.per M Sterke Grasmachines met vier messen vanai i 12.15. Gieters, Sproeiers, enz. Sterk Horregaas vanaf f 0.20 per M. K. Kleverlaan 22-24 Telef. 22704 Bloemendal NAAIMACHINES I. BEYLVOET. Doslstraat 37 Kaarlea Tahiitu is een costuum gemaakt van Fresco-stof, poreus, onkreuk baar en zeer licht in dragen. VRAAGT STALEN S.V.P. Kleermakers voor Dames en Heeren VARIA. n&anlvennJ.D. POSTHUMUS koninklijke STEMPELFABRIEKEN ZIJLSTRAAT 51 Wilt U verkoopen Uw villa, landhuis, bouwterrein, of ander onroerend goed Wendt U'dan tot WONINGBUREAU HEEMSTEDE - AERDENHOUT Zandvoortschelaan 150 (tegenover Spoorweghalte) Tel. 26292 Het succes blijft niet uit en U zult tevreden zijn, zooals velen I DE SOCIËTEIT HOLLANDSCHE IN 1930. Gunstige resultaten Vermeer dering der productie met 1% mil- lïoen. De Hollandsche Sociëteit van Levensverze keringen heeft weer als een der eersten uit den bedrijfstak haar verslafc gepubiceerd. En met een zekeren trots wordt daarin gecon stateerd, dat de gunstige resultaten de maat schappij doen rangschikken „onder de weinige bedrijven, welke door de huidige economische crisis niet getroffen zijn". Nu geldt dit, wat de winstcijfers betreft, wel is waar voor den heelen bedrijfstak (althans voor die bedrijven waar niet een al te omvangrijk aandeelen- bezit in dit opzicht roet in het eten heeft ge gooid), maar wat betreft den bedrijfsgang is er inderdaad voor de H. S. reden om trotsch te zijn. Immers nog steeds wordt lévensver zekering niet beschouwd als tot de eerste le vensbehoeften te behooren, ten onrechte wordt het veelal nog als luxe aangemerkt, zijn nabe staanden een zeker kapitaal en/of inkomen te garandeeren. De productie pleegt in een peri ode van depressie terug te loopen en bij de oude polissen komen meestal meer wanbeta lingen en afkoopen voor. Geen van beide ver schijnselen deden zich bij de H. S. in het de pressie jaar 1930 voor, een omstandigheid, die wellicht mede verband houdt met het feit, dat de maatschaooii in het geheel geen volksver zekeringsportefeuille heeft. De productie beliep nagenoeg 11 millioen, of wel 1% millioen meer dan verleden jaar; het totale verzekerde be drag is thans tot boven de 100 mijlioen geste gen. En het verval door afkoop en wanbetaling ging achteruit inplaats van vooruit, hetgeen ongetwijfeld voor de kwaliteit van de porte feuille pleit. Winststijging. Niet alleen de ontwikkeling van het bedrijf, ook het verloop der financieele resultaten was bijzonder gunstig. Het winstsaldo, dat verleden jaar f 610.000 bedroeg, was dit jaar een halve ton hooger, dus f 660.000. Die stijging is intus- schen grootendeels het gevolg van de stijging der winst op beleggingen met 40 mille (deze winst is niet boekwinst uit koersstijging, want die wordt direct op de reserverekening ge boekt, doch gerealiseerde winst door aflossing of verkoop en voor een belangrijk deel dus in derdaad „regelmatig" rendement). Daar echter de „eerste onkosten", dus de uitgaven voor ac quisitie met ruim 30 mille zijn gestegen en deze bij de gevolgde reserveeringsmethode da delijk geheel ten laste van de winstrekening worden afgeboekt, is het resultaat zeer bevre digend, vooral omdat toch de daling van de ka pitaalrente een daling van de rentemarge aan nemelijk zou hebben gemaakt en bij verschil lende zusterinstellingen dan ook wellicht ver wacht moet worden. De rentemarge. Inderdaad is ook bij de Hollandsche Socië teit de rentemarge, die een der voornaamste winstbronnen van verzekeringsmaatschappijen uitmaakt, iets teruggeloopen. Verleden jaar was de gemiddelde rente 4.69 dit jaar; 4.62 Deze cijfers stellen voor de prospec tieve gemiddelde rente per ultimo der beide laatste boekjaren. De gekweekte rente was in 1930 intusschen nog hooger dan in het voor gaande jaar; de cijfers bedroegen resp. 4.64 en 4.65 pCt. De interest op onderhandsche schuld- bekentenisleeningen steeg van 4.52 tot 4.74 in verband met het feit, dat deze leeningen bij verzekeringsmaatschappijen en Rijksfondsen veel minder geliefd waren dan voorheen, het geen wat de Rijksfondsen betreft verband houdt met de wet-van-Gijn. Maar ook het ren dement op het effectenbezit is gestegen en wel zelfs van 4.52 op 4.62 Op dit punt zal de H. S. zoo goed als zeker wel tot de uitzonde ringen -gerekend kunnen worden. Immers het obligatierendement is in het afgeloopen jaar constant gedaald, een beweging die culmineer de in den overgang van het 4% tot het 4 rente-type. Alleen reeds de koersstijging doet het rendement op grond van de koers waarde dalen en de nieuwe beleggingen moes ten tegen de lage rente plaats vinden. De H S. heeft echter op het stuk van de gekweekte rente steeds een bijzondere plaats ingenomen. Wij hebben er in onze vroegere balansbespre kingen bij herhaling op gewezen, dat deze maatschappij van de verwachte daling der ka pitaalrente ongetwijfeld niet zoo sterk zou lij den als vele zusterinstellingen omdat zij reeds jarenlang een laag rendement heeft gemaakt, mede door het bezit van vele oude laagrenten- de beleggingen. Reeds uit dien hoofde kon men voor de H. S. een geringere rentedaling dan voor andere soortgelijke instellingen verwach ten. Dat zelfs een stijging plaats vond, is eens deels toe te schrijven, aan het feit, dat dit jaar voor de nieuwe uitzettingen voornamelijk de meer rendabele obligatiesoorten werden geko zen instede een laagrentende staatspapieren. In laatstgenoemde categorie trad voor de binnefi- landsche fondsen zelfs een daling in: van f 3.643.000 op f 3.417.000. Ook werd het bezit aan buitenlandsche obligatiën naar verhouding iets meer opgevoerd dan dat aan "binnenland- sche. Deze factoren tezamen verklaren, hoe in een jaar van vrij sterk dalende rente de maat. schappij er nog in slaagde om de renteop brengst van haar effectenbezit op te voeren, Daar de wiskundige reserve voor de heele por tefeuille is gecalculeerd op 3% -basis is er dus, berekend naar de prospectieve rente per Ultimo 1930 een rentemarge van 1.12 In het afgeloopen jaar beliep de rentewinst niet min der dan f 596.000 tegen f 555.000 in het voor gaande. De andere winstbronnen. Ook de overige bedrijfswinstbronnen lever den bevredigende uitkomsten. De ontvangen opslag beliep blijkens de cijfers van staat 16 uit bet verslag f 352.000, terwijl staat 4 als uitge-' van®f 227nnnPlnt, k*°Sten aangee£t een bedrag ■Ti- Zoodat een marge van f 125 000 rfefkrriarUU eerste kostec bÜna v°or e helft konden worden bestreden. En tenslot- - °°k>, d®. ster"ecijfers van dien aard, dat uit dien hoofde een winstmarge overbleef, ten beloope van ongeveer 1% ton. De sterfte voor verzekeringen bij overlijden (waar in, wIT vëff66;1 v°0rdeel voor de H. S. beteekentf was zelfs buitengewoon gunstig; zij bedroes- n.l. slechts 58 van de verwachte sterfte. Dit geringe sterftecijfer was echter voor de groep verzekeringen bij leven een nadeel. In de cate gorie mannelijke lijfrenteniers was de sterfte zelfs zeer laag, t.w. 49 Men mag echter aannemen dat het hier een uitzondering be- pHfl; 0mdai ™mers bet gemiddelde sterfte cijfer voor de tienjarige periode 1921—1930 in vonr q106 beliep' De sterftefactor is voor de H. S. m zooverre van bijzondere be- teekenis, dat haar portefeuille voor een zeer be- gedeelte uit lijfrentecontracten bestaat. Per ultimo 1930 stonden f 47 millioen lijfrente- Van de winst ad ruim 6% ton werd 4% ton toegevoegd aan de „waarborgrekeningen" (vrije reserves), die bovendien werden vermeerderd met ruim 2 ton uit hoofde van koersstijging op effecten (een winst die terecht buiten de winst rekening wordt gehouden.) Daarentegen werd aan de waarborgrekeningen onttrokken ruim 2 ton voor extra-toevoeging aan premiereserve wegens versteviging der reservecalculatiemetho- de. De vrije reserven vermeerderden aldus mét bijna een half millioen tot ruim 2 millioen. De totale vermogensdekking is daarmee gebracht op ruim 3 millioen, ongerekend de stille reserven in onroerende goederen en effectenbezit. Dit cij fer is in verhouding tot de contante waarde der verplichtingen: de wiskundige reserve niet bij zonder groot, maar in verhouding tot het ver zekerde kapitaal wel ongeveer gelijk aan het ge middelde in den bedrijfstak. In dit verband zij intusschen vermel'd dat de maatschappij er de voorkeur aan heeft gegeven om door extra-toe voegingen aan de wiskundige reserve de basis van het bedrijf te versterken, eerder dan de vrije reserven aan te vullen. De heele wiskundige re serve is thans berekend op 3% %-basis, terwijl voor de vaststelling der haten de posten welker premie op 4 %-basis staat, de netto-premiën waarop de verzekeringen zijn gesloten worden aangenomen, derhalve gecalculeerd op die 4 %- basis, zoadat de volle kostenopslag beschikbaar blijft. Hoezeer door deze toepassing van de netto-methode de reserve wordt versterkt, blijkt duidelijk uit een vergelijkende opstelling die het verslag geeft. Zeer belangrijk is dat verschil na tuurlijk voor de eerste jaren der verzekering, omdat immers reeds dadelijk een bedrag moet worden gereserveerd door het verschil tusschen de rente waarop de premie is gebaseerd en die waarop de reserve wordt berekend. Juist anders om dus als bij de bruto-methode. In dit verband zij ook nog gereleveerd dat verscheidene maat schappijen de reserve (althans voor kapitaals verzekeringen) nog op 4 %-basis berekenen. De beleggingen, Wijden wij tenslotte nog een enkel woord aan de beleggingen. Ten aanzien daarvan zijn twee frappante dingen op te merken. In de eerste plaats het feit dat het bezit aan aandeelen en buitenlandsche obligatiën, dus de „beleggin- gen-niet-in-guldens" (de valuta waarin bijna alle verzekeringen zijn gesteld) aanmerkelijk om vangrijker zijn dan het eigen vermogen, zoodat niet is gestreefd naar valutarisch evenwicht tusschen verplichtingen en uitzettingen. Men weet, dat het hier een principieele houding van de H.S. betreft, en allerminst een uitvloeisel van streven naar hoog rendement (hetgeen uit bo venvermelde cijfers duidelijk blijkt). Men moge over dit vraagstuk denken zooals men wil, een feit is dat het risico voor de aandeelhouders grooter is dan voor de pólishouders. Deze laat- sten zijn integ- ndeel bij risicoverdeeling ge'oaat al is het de vraag of zij by koersdaling van den gulden zouden profiteeren van de relatief stij gende waarde der andere beleggingen. Van meer belang is het tweede typische ken merk van de H. S.-beleggingen, t.w. het feit dat de hypotheken tot een totaalbedrag van ruim f 13 millioen alleen en uitsluitend zijn ver strekt op landelijke eigendommen. Wij hebben daarop b{j onze vorige balansbespreking reeds gewezen en er den nadruk op gelegd, dat dit feit geenszins van belang ontbloot was in verband met ue zeer sterke waardedaling van agrarisehen grond. En wij fnerkten daarbij op dat het jongste prijsverioop van den grond wel opnieuw had be wezen dat het nimmer juist is om van een be paald object een meerdere mate van waarde vastheid te verwachten dan van andere. De ge schiedenis heeft nu wel voldoende bewezen dat het niet mogelijk is om in de toekomst te zien, en dat derhalve risicoverdeeling de eenig juiste beleggingspolitiek is. In dit geval heeft men wil' lens en wetens het risico der hypotheken toege spitst op landelijke eigendommen. En dat terwijl anderzijds de maatschappij zooveel waarde aan risicoverdeeling blijkt te hechten dat zij er zelfs aanleiding in vindt om het.valutarisch evenwicht tusschen verplichtingen en uitzettingen te ver storen! Intusschen moet erkend worden dat de H. S. bij de hypotheekuitzetting twee principes heeft gevolgd welke de kwade kansen sterk re- duceeren, t.w. eenerzijds de beperkte duur der hypotheken, die nimmer voor langer dan 5 jaar worden verleend (zoodat dus telkens na vjjf jaar weer overwogen wordt of het .voorschot op grond van de huidige waarde nog gemotiveerd is), en anderzijds het feit, dat een zeer ruime overdek king wordt verlangd. Voorschotten worden nim mer tot een hooger bedrag dan 50 van de ta xatiewaarde verleend. De overwaarde die wordt verlangd is dus zeer aanmerkelijk ruimer dan die welke gemeenlijk door hypotheekbanken en verzekeringsmaatschappijen voor stedelijke hypotheken wordt geëischt. En het blijkt dan ook dat deze principes een gunstig effect hebben gehad, want ondanks de sterke daling der landprijzen, en den nog sterker teruggang van de inkomsten der „eigenerfde" boeren, kwamen niet alleen geen executies voor, doch was er ultimo 1930 op geen enkelen post eenige renteachterstand. Het moet natuurlijk afgewacht worden of dit zoo zal blijven, want al zal de sterke waardedaling wel achter den rug zijn, de daling-der pachten komt altijd eenigen tjjd later, en voor verscheidene hypotheken zal de te ontvangen pacht wel de voornaamste bron voor rentebetaling zijn. Intusschen heeft de kwestie der hypotheken de aandacht van het bestuur. In het verslag wordt daaromtrent het volgende vermeld: „Ten aan zien van de daling der landprijzen merken wij op, dat deze ons aanleiding heeft gegeven de onderpanden onzer hypotheken post voor post aan een deskundig onderzoek te onderwerpen. Slechts by enkele posten werd hertaxatie noodig geoordeeld, welke hertaxatie aflossing van een deel der schuld of het bijverbinden van nieuw on derpand wenschelijk maakte. De regel dat slechts de helft van de conservatief geschatte waarde ter leen gegeven wordt heeft by de hui dige prijsdaling der landerijen zyn doeltreffend heid bewezen". Zoodat alles by elkaar genomen de grond slagen der bedrijfsvoering als veilig kunnen wor den aangemerkt, en de polishouders hun belan gen bij de H. S. safe kunnen achten. (A'd. Elf f.blad.) i Telefoon 15064 Aanbevelend, H. HUYBENS, Dameskapper BLOEMENDAAL. Bevallen: A. A. M. Rolf von den Baumen van der Waarden. Ondertrouwd: Ch. Brauns en H. H. de Wijs; S. Smit en B. C. van Loenen; W. H. van Baarle en M. C. Franken. Getrouwd: C. Terol en J. C. van Gardingen. Overleden: N. M. Ujjtendaal, 32 jaar, overle den te Haarlem; J. H. van de Water, 94 jaar; J. Swen, 65 jaar. Het verbouwde magazijn van de Firma Aor. Meyer. De zaak vernieuwd, de chef verjongd. Kent gij de Haarlemsche zaak, waar heeren, dames soliede ondergoederen, in het bizonder de bekende tricots van Jansen en Tilanus koopen en kochten, al jaren lang? Niet alleen dat, maar in 't kort, al wat de moderne mensch draagt, on der manteltje, jurk of jas en vest en pantalon? De heer Meijer heeft het in eindelooze verschei denheid. Met zijn jongste zoon en een staf van jonge dames, heeft de heer Abr. Meijer geduren de tal van jaren in hetzelfde perceel, Groote Houtstraat hoek Paarlaarsteeg, voor een winkel wel een der mooiste punten van de stad, de zaak gedreven die nu herleefd is in modernen vorm en wedijveren kan met den fraaisten winkel der groote Europeesche steden. Dien winkel binnen te gaan is op zichzelf al een bewijs van goede smaak. Wie nu het goedkoopste vraagt, kan er evengoed terecht als een ander, mits hij maar tevens vraagt naar het beste. De winkelier, die met zyn tijd wil meegaan, moet internationaal georiënteerd zijn, het beste hebben uit zijn eigen land, maar voor zooveel noodig ook uit het bui tenland. Zijn voorraad moet overzichtelijk zijn, want vooral de dames zijn gewend in dezen tijd uit eigen oogen te zien; hij moet behalve, hupsch, betrouwbaar zijn en zakelijk, kort. In de geheel vernieuwde zaak der heeren Meijer wordt aan al deze voorwaarden voldaan. Dat het hun daarin naar den vleeze goed moge gaan is onze oprechte wensch, aan den goeden geest heeft het hun nooit ontbroken. De stapel- magazijnen mogen voldoen aan hunne bestem ming te werken voor de groote massa van boeren, burgers en buitenlui; nog steeds is er plaats voor zaken, die zich hebben gespeciali seerd en waar de klant niet wordt behandeld als nummer zooveel, maar als een medemensch, die iets noodig heeft en dien men gaarne helpt. Wij geven in de tekst eene afbeelding van het geheel vernieuwde winkelpand, dat nog tien tallen jaren moge strekken tot bloei der firma en tevens den zeer begaafden architect, den heer Jonkheid en den jongen energieken aan nemer Romeijn, tot eer. WIL JE LANG GEZOND BLIJVEN? .Juist, wil je dat, laat dan zoo zooveel mo gelijk door open vensters en deuren frissche lucht je huis binnen." Ik keek wat verbouwereerd over die woorden van onzen dokter. En toen ik weer me-zelf was, zei ik: „Een goeie raad, maar die hoef je me nou niet expresselyk -jte laatste snufje uit de hygiëne onder den neus te houden. Ik zou zeggen, dat wist Adam al. Ik handel er dan ook zoo van tijd tot tijd naar, ofschoonik van- meening ben, dat die frissche luchters net zoo goed overdrijven als de geheel-droogleggers en de geheel-ontwapenaars. Onze ouders slie pen in een alkoof, onze grootouders in een bedstee, beide liefst met deuren en gordijnen potdicht gemaakt. Want ze waren doodsbe nauwd voor frissche lucht of wind en tocht, zooals ze zeien, en wat leefden ze lang! En wat waren ze sterk! In elk geval zou ik het onderdeel tocht van de frissche lucht maar weglaten. Ik tenminste ben daarvan niet gediend". En wat kreeg ik terug." „Tocht is gezond". Ik schrok. „Nou, dait moest mijn vrouw niet hooren!" wierp ik tegen. ,Hoor eens," hij weer, „er bestaat werkelijk een onredelijk oordeel tegen tocht, dat is tegen bewegende lucht. Voel je die, dan is 't dadelijk: Pas op, heit tocht, wees voorzichtig, jas dicht, mantel aan, kraag op, hoed op, bont omhoog! Anders morgen neusverkoudheden dik ke keel, heesch, rheumatiek in den schouder, stijve nek of spit in den rug. En toch beweer ik dat wind en trek, dien je boosaardiglijk tocht noemt, een beste vriend is." „Een beste vriend!?" „Ja, maar je moet met dien vriend weten om te gaan, met verstand en overleg, waarvan je immers voorraad genoeg hebt. Je moet niet overdreven op hem gesteld zyn en nou niet da delijk je gemakstoel buiten zetten, als hij aan komt stormen. Ook moet je hem niet nat be zweet voor een trekkend raam verwelkomen, maar hem schoorvoetend, zachtjesaan, geleide lijk binnenhalen. Hoe zou je ook anders? 't Is immers onmogelijk, met zoo'n roerigen baas, 'dien je jarenlang links hebt laten liggen, zelfs als een onwelkomen gast hebt geschuwd, in eens op een intiemen voet te komen. Wanneer je echter begint met den stoel niet in den wind, maar liefst aan den zijkant van. je huis en, als It mogelijk is, in de zon te zetten, en je niet bezweet aan tocht bloot gaat stellen, dan word je weldra immuun tegen tochtvatten." ,Als t waar is, zou 't mooi zijn." „Ja, want het beteekent heel wat! Voor onze gezondheid en ons leven beide. Hoewel wij ver koudheid haast geen ziekte durven noemen en liefst van „niet erg lekker" spreken, Is het een erg vervelend ding, dat ons tenminste eenige dagen den lust in 't werk beneemt. Ja, 't kan deaanleiding zijn van de ontwaking van een nog sluimerende kwaal. Ik zeg aanleiding enz, want de werkelijke oorzaak van de verkoud heid is niet de wind of de tocht, maar een bakterie, die graag in de slijmheid van onzen neus of onze keel zit of in elk geval altijd om ons heen zweeft. Zij is dus altijd in of bij ons en bedriegt ons altijd en overal. En als ze niet op voldoenden weerstand binnen in ons stuit, dan maakit ze ons verkouden, 't Zit dus niet in de bewegende lucht, den harden wind, de ver maledijde tocht, ook niet alleen in de bakterie, maar hoofdzakelijk in ons verslapt weerstands vermogen." leveren wij de BESTE; In orde maken wfl da slechtste voor den minsten prijs. KERKPLEIN 12 „En hoe kunnen we dat versterken?" „Door ons te harden. Veel in den frisschen wind met den neus er in! 'k Weet wel, dat Je niet altijd buiten kunt zijn. Maar eiken dag minstens een uur met flinken gang het veld in, dat is toch niet te veel gevergd. En dan niet te lang bij de warme kachel, niet te hard gestookt, 68 graden F. is meer dan genoeg; jonge gezonde menschen 5 a 8 lager." „Ik vind anders zoo'n snorrende kachel maar wat lekker! Met een sigaartje in 't hoofd en een mooi boek in de hand kan 't een genot zijn. En die kou, ajakkes!" ,,'t Is zoo, maar lekker is een vinger lang, als t bezuurd wordt met kouvatten. Wat dat sigaartje betreft, dat moest je thuis maar sterk beperken, want dat aardige dingetje is een echte luchtbederver". ,Myn vrouw rookt niet, en zij is ook net als U, dokter, tegen rooken, ofschoon ze nooit van bedorven lucht praat, wel van t bruinworden van haar gordijnen en van den rook in haar kleeren en haren." „Goed, dat je me op 't chapitre Vrouw brengt, want die gaat niet vrij uit. 't Zou een mooi ding zijn, als je haar kon bijbrengen maar 't zal je wel niet lukken, want de vrouw in 't algemeen, is vreeselijk conservatief; ze zal wiel zeggen: Wat weet een man van stoffen? Blijf liever op je eigen terrein als je haar kon bijbrengen, zeg ik, dat plumeau en droge doek niet in de kamer thuis hooren. Want bakteries zyn luchtreizigers en hun vliegtuigen zijn de miljoenen stofdeeltjes die door plumeau en drogen doek worden opgejaagd. Laat ze een' natten doek nemen en daarmee over sofa, stoe. KAMPERSTJtAAl 20—22 TELEFOON 12474. len, tafels en schoorsteenmantel gaan." „Dokter, probeer dat eerst maar Dij je eigen vrouw, 'k Wed, dat ze zal zeggen: Kun je be grijpen, over mijn mooie bekleede stoelen met een natten doek. Nee, maar!" Overveen. K. ZW. Waarom niet getrouwd. Maar juffrouw Pepernoot, waarom trouwt u eigenlijk niet? Ach, mijn dieren vervangen den man geheel. De hond gromt eiken morgen, de papegaai scheldt iederen middag en m'n kat is geen nacht thuis! OBERIAMNSTEIN WIJ zijn sperialiteiten in FAMILIE-DRUKWERKEN UITNOODIOINOBN DANKBETUIGINGEN MENU'S VISITEKAARTIN AANKONDIGINGEN vson GEBO-die. VERLOVING ONDERTROUW

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1931 | | pagina 2