Ina Boudier-Bakker IS. S. II. SKIS i h L L Cassee Zi. Tuinstoelen, VICTORIA-WATER Nieu Mij, klop op de deur P. M. VAN KAMPEN ZOON, Amsterdam Baan 43, Dameskapsalon, ia Ridderstr.l8fl z* Haarlem, Iel. I33I0 BEHANGERS - STOFFEERDERS Heden ontvangen: een praebtcollectie vanaf f2,10 Het Bloemendaalsch Weekblad. BURGERLIJKE STAND. KUNST. SPORT. Wanneer leeuwen ontsnappen. Dezer dagen verschijnt bij: de ACHSTE DRUK van: 1015 bladz., ing. f 5,90; geb. f 7,50 PREDIKBEURTEN. DAMES! het bekende ADRES voor perma nent wave, watergolf, wasschen, knippen en onduleeren is ELSA BOSCH VAN DEN HILDA VAN DEN BOSCH Oranje Nassauiaan 9 - OVERVEEN Schoorsteenvegers NAAIMACHINES I. GEYLVOET. Doelstraal 37 Haarlem - Telefoon 13S38. Zijlstraat 83 Zijlstraat 83 Tel. 11307 Opwekkend en gezond Natuurlijk bunwater VARIA. 25ste Jaarga LOSSE E Hoogte Brokjes Lei Afs Let óp het Fabrieksmerk geïllustreerd met lichtbeelden door Dr. F. J. Krop van Rotterdam. Ontroerende tafreelen werden door spreker geschetst, met groote geestdrift en kennis daar spreker met verschil lende personen uit Rusland in relatie staat. De laatste samenkomst op Donderdagmorgen werd besteed aan het onderwerp: Ontstaan, Doel en Werk van den Centraal Bond voor Inw. Zending en Chr. Phil. Inrichtingen, ingeleid door Jhr. M. C. T. van Lennep, Directeur van dien Bond. Een levendige bespreking volgde. Jammer om des tijdswille de Sluitingssamen komst, door Br. Hoekendijk gehouden naar aanleiding van Fil. 4 4—8 zoo kort kon zijn. Spreker memoreerde wat op deze dagen geno ten was en wees allen op het hooge ideaal van den Christus, en wekte op tot verlevendiging van het Diakonale beginsel. VOORTGAANDE WEGVERBETERING. Het heeft lang geduurd, maar eindelijk is dan toch het tweede gedeelte van den Bloe- mendaalschen weg gereed gekomen. Het ge deelte tusschen Dompvloedslaan en Juliana- weg is thans geheel geasphalteerd en met ge noegen maakt -men thans een ritje over den Bloemendaalschen weg naar Overveen. Ook de Ter Hofsteedeweg is van een topeca- laag voorzien. Alzoo wordt ons zoo mooi to- pecawegennet met verschillende nieuwe wegen uitgebreid. Nu we het toch over topecawegen hebben, kunnen we mededeelen, dat er groote kans be staat, dat de verbindingsweg ook in een to- pecaweg veranderd zal worden. Hoewel deze weg eenigen tijd geleden een opknappertje heeft ondergaan, blijft hij een slechten rijweg. Het zou daarom in hooge mate toe te jui chen zijn, indien deze weg spoedig in een to- pecaweg werd veranderd. Wethouder Laan is terug, we vertrouwen dus dat het wel in orde komt. Hij is de man, die zich veel aan de we gen laat gelegen liggen. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN. We ontvingen een boekje van den Ned. Bond tot bescherming van zuigelingen: Lijst der in Nederland bestaande Consultatiebureaux voor zuigelingen. De Bond heeft deze lijst samengesteld, voor al ten behoeve der leiders van Consultatie bureaux, zoodat deze bezoeksters hunner bu reaux, bij verhuizing, naar een ander bureau kunnen verwijzen. Een nuttige uitgaaf. ZWARE REGENVAL. Bij een zwaren regenval kan het regenwater niet altijd wegvloeien. Er ontstaan dan groote plassen. Voor den wandelaar vaak minder aangenaam. Hij loopt gevaar, als er een auto komt voorbijsnellen, vol met modderspatten te komen. Het is zeer noodzakelijk, schrijft ons een berichtgever, dat er nog wat meer wsrk van de rioleering gemaakt wordt, opdat het regenwater kan wegvloeien. BEVOLKING. Opgave van 27 Mei4 Juni '31. Gevestigd: L. Houtzager, Oranje Nassau- laan 81, Overveen; R. Hunse, Koeduinweg 5, Aerdenhout; D. van Diest, Dr. Schaepmanlaan 3, Santpoort' Stn.; J. G. Kahlman, geb. v. d, Maaren Jansen, Julianalaan 121, Overveen. BLOEMENDAAL. Opgave van 4 Juni '31. Bevallen: M. J. I. RezeimanFransquet (z. T. van HarreveldSmits (z.). Ondertrouwd: F. H. Dörries en A. M. H, Brune. Getrouwd: C. van Amersfoord en A. M. Bot- tenheft; J. E. Ch. Geissler en A. H. van Beek A. W. Houtman en G. van Weerdenburg. Overleden: W. van Harreveld, 3 d. groote verrassing over de huldiging en de inge- j nomenheid met het aangeboden souvenir uit. Daarna volgt bespreking van verschillende ver- eenigings-aangelegenheden. De terrein-afscheiding zal verbeterd worden: betonnen palen zullen de onaanzienlijke ijzeren vervangen. Er komt een nieuw toegangshek, de zeil-afscheiding bij wed strijden wordt herzien, terwijl een motor-maai- machine wordt aangeschaft. Deze zal vap bijzon dere constructie zijn; de vervaardiging ervan ge schiedt belangloos door ons lid Stuurman. Deze machine zal ons van veel zorgen en kosten ont heffen. De voorzitter brengt onder applaus de groeten over van Jan Beijk uit Berlijn en geeft de ver zekering dat deze „doorgewinterde Bloemen daler" al is hij in den vreemde, toch met het wel en wee der vereeniging mee blijft leven. Na een geanimeerde rondvraag wordt de ver gadering omstreeks half elf met woorden van dank voor de vlotte afwerking en het aange naam vlotte verloop, gesloten. A. C. MISTINGUETT-REVUE. Danswedstrijd. In de revue van Mistinguett komt een num mer voor: „Wedstrijd", in welk tafereel hee- ren uit het publiek uitgenoodigd worden op het tooneel te verschijnen en deel te nemen aan een danswedstrijd, waarvan hun partners zullen zijn de „Beautés de Paris". Verschillen de bekende firma's zullen prijzen ter beschik king stellen, die aan de beste dansers uitge reikt worden. DE ALGEMEENE VERGADERING VAN „BLOEMENDAAL". De vorige week Donderdag had de half jaarlijk- sche algemeenet vergadering van „Bloemendaal' plaats in hotel „Roozendaal" te Overveen. Deze vergadering welke zeer goed bezocht was, werd gepresideerd door den voorzitter, den heer A. Cassu, die in zijn openingswoord zijn tevre denheid uitsprak over de bevredigende opkomst. Vroeger was het met de slotvergadering anders gesteld. Gelukkig is daar in de laatste jaren ver andering ten goede in gekomen. In verband met de meestal belangrijke agenda is dit trouwens noodig. Nadat de tweede secretaris, de heer Kaspers de notulen van de vorige vergadering had voor gelezen, volgde een ditmaal door dezen functio naris (bij ontstentenis van den heer Beyk, die in het buitenland vertoeft) samengesteld jaar verslag, dat uitmuntte door nauwkeurigheid, uit stekend gestyleerd en uitgebreid was. Alles, wat in dit merkwaardig seizoen voorviel, passeerde de revue, terwijl een opwekkend woord niet ontbrak. Zoo noodig werd critiek niet gespaard maar an derzijds werden woorden van lof voor hen, die zich ook dit jaar verdienstelijk hadden gemaakt, niet onthouden. Elk elftal afzonderlijk werd onder de loupe genomen. Met vreugde wordt geconstateerd, dat we een kampioen in ons midden hebben (adspi- 'ranten elftal B). Dat het eerste elftal het kam- VERKEERSCOURANTEN. pioenschap van Haarlem behaalde, is natuurlijk Door eenige Bloemendaalsche politieman- gereieveerd met de noodige waardeering en con- nen zijn Dinsdag op verschillende punten in de.ynu-wenschen. gemeente verkeerscouranten uitgedeeld. Dezej onregelmatigheden (wegblijven zonder afschrij- couranten worden uitgegeven^ door^den Bondjvingj te laat komen) al gebeurt dit niet veel, .i j 'worden gehekeld. Maar de uitstekende clubgeest, van verkeersinspectiën in Nederlsed. Op dui delijke wijze wordt in dit blad uiteengezet wat men bij het verkeer wel en wat men niet moet doen. Er is ook een artikeltje in opgenomen, waarin der jeugd beduid wordt, hoe ze zich op den weg te gedragen heeft. Eenige teeke- ningen, -die betrekking hebben op hei drukke verkeer, verduidelijken den tekst der courant. Hopen we dat de verspreiding van de courant een goede uitwerking moge hebben. GEVOLGEN VAN ONOPLETTENDHEID. Voor het postkantoor te Overveen zag een fietsend jongmensch twee kennissen, die aan den kant van den weg liepen. Echter zag hij niet, dat een auto kwam aanrijden. Gevolg was een botsing. De jonge man kon nog nef bijtijds opzijde springen en zichzelf zoo in vei ligheid brengen. Maar, dat kon niet uitblijven, de fiets werd zwaar beschadigd. Opletten is nog altijd de boodschap op de fiets. NOG EEN ONFORTUINLIJK FIETS RIJDER. Een wielrijder, die op den Ign. Bispinckweg reed in de richting van den verbindingsweg, was niet fortuinlijk. Bij het oversteken van de Dr. N. Bakkerlaan, kwam hij in botsing met een passeerenden auto. De fietser werd licht gekneusd; de fiets werd zwaar beschadigd. Het is thans gebleken, aldus een onzer be richtgevers, dat tengevolge van de huizen, die in het Kinheimpark gebouwd zijn, onderschei dene gevaarlijke hoeken zijn ontstaan, die voor het drukke verkeer in het Kinheimpark hin derlijk kunnen worden en die kunnen maken, dat ongelukken ontstaan. Voorzichtigheid zij daarom allen, de er wandelen, of fietsen, aan bevolen! DE MOTOR, DIE VREEMD DEED. Op den Lagen Duin en Daalscheweg reed een auto. Het was te voorzien dat de wagen niet ver meer zou gaan, want de motor deed vreemd. Een eindweegs verder stond de wagen dan ook stil. Wat de bestuurder ook deed, de motor wilde niet meer werken. Ten einde raad belde de Chevroletberijder den eigenaar van het koppige voertuig op en deelde hem mede, dat het benzinepaard niet meer loopen wilde. De baas kwam met een anderen wagen en de kapotte auto werd weggesleept. RESTAURATIE BAKENESSERKERR TE HAARLEM. De gemeenteraad van Haarlem besloot in zijn zitting van Donderdag ten behoeve van de algeheele restauratie van de Bakenesser- kerk aan Kerkvoogden der Ned. Herv. Kerk te Haarlem een subsidie te verleenen van f 1000 per jaar, beginnende in 1932, onder voorwaar de, dat nimmer aan dit gebouw een andere be stemming worde gegeven, zonder toestemming van het gemeentebestuur van Haarlem en mits vooraf de zekerheid bestaat dat de res tauratie geheel wordt voltooid. het correcte gedrag, en den sportieven naam welke onze vereeniging tot ver buiten de gemeen tegrenzen heeft, wordt verdiende lof toege zwaaid. Begrijpelijk breekt na het voorlezen van het epistel een donderend applaus los als belooning voor dit uitnemende werk. De voorzitter dankt den heer Kaspers voor het lijvige verslag, en tevens voor de vele, en correct uitgevoerde werkzaamheden, welke door hem dit jaar verricht werden. Ook de goede zorgen aan onze adspiranten besteed, worden belicht en ook hiervoor complimenteert de voorzitter den heer heer Kaspers. Punt 4 van de agenda, de benoeming van een kascommissie, heeft tot resultaat, dat hiervoor aangewezen worden de heeren Sunter, G. Strik en J. Cassee. Daarna bepleit de voorzitter de noodzakelijk heid tot samenstelling van een nieuw reglement. Het onze is, door den grooten groei der vereeni ging onvoldoende. Een reglements-commissie, die een concept zal ontwerpen wordt gekozen en zal bestaan uit de leden Sunter, Yfs en Bogaard. T.z.t. zal een bijzondere algemeene vergadering worden belegd, om dit concept te bespreken. Punt 6 vermeldt de bestuursverkiezing. Aftre dend zijn de voorzitt. en de commissarissen C. A. Bakker en C. J. Cassee. Alle aftredenden worden bij acclamatie herkozen. De voorzitter houdt, naar aanleiding van zijn herverkiezing een rede, waarin hij uit doet komen, hoe 't karakter van een sportvereeniging, vooral door het toetreden van een groot aantal jonge leden, veranderd is. Een groote verantwoordelijkheid kwam daar door op het bestuur te rusten. De verantwoor delijkheid namelijk, om deze jongeren niet in de eerste plaats op te leiden tot goede voetballers, maar eerder tot nuttige leden der maatschappij Wü, bestuursleden, hebben er voor te zorgen, dat de ouders en opvoeders der jeugd vertrouwen in ons krijgen'en leeren in te zien, hoe wij willen helpen in de opvoeding der ons toevertrouwde jongelui. De maatschappijke toestanden zijn in de laatste jaren geweldig gewijzigd en wij moe ten trachten den jongens karakter-eigenschappen bij te brengen, welke een wapen zijn in den zwa ren strijd om het bestaan, die hun straks zal wachten. Indien de sport in verenigingsverband goed geleid wordt kunnen de jongens zelfstandig heid, initiatief, gehoorzaamheid, samenwerking, beleefdheid bü gebracht worden. Het Bloemen- daalbestuur trekt in deze èèn lijn en hoopt op den duur dan ook de vruchten van haar arbeid te plukken. De bestuursmededeelingen worden ingeleid met een huldiging van ons scheidend lid Jules Kam- meijer, die door den voorzitter wordt toegespro ken, waarbij deze den nadruk legt op het feit, dat Jules door zijn bescheiden, sportief en sym pathiek optreden de favoriet werd van leden, donateurs en supporters. Hem wordt 'n zilveren sigarettenkoker met inscriptie: „Aan ons aller vriend Jules" overhandigd. Kammeijer bedankt met eenige welgekozen woorden, waarin hij zijn Door den dierentemmer HANS BRICK. Wanneer roofdieren uit een circus ontsnappen, is i het gevaar veel grooter dan wanneer men hen in de vrijheid ontmoet. In de wildernis kan men de dieren meestal uit den weg gaan wan neer men niet zelf 'n ontmoeting uitlokt, doch in een circus temidden van linnen, planken en muren is het gevaar bijna onvermijdelijk Hier geldt geen ontwijken, men heeft slechts de plicht om helt dier weer te vangen, dat zoowel onder menschen als dieren binnen enkele oogenbükken zijn slachtoffers kan maken. Doch bij het vangen van een losgebroken roof dier moet men nog wel de voorzichtigheid in acht nemen, dat men het dier niet verwondt of doodt, daar de dieren kostbaar zijn en het dres- seeren zeer veel tijd in beslag neemt. En alleen in het allergrootste gevaar mag men van de revolver gebruik maken. Het ontsnappen der dieren is niet altijd een quaestie van onvoorzichtigheid, daar zich tal van andere mogelijkheden voor kunnen doen Ondanks alle voorzorgsmaatregelen breken her haaldelijk weer dieren los, enkele wieten b.v. te ontsnappen, wanneer zij na hun nummer in hun kooien terug moeten kee'ren. Slechts hoogst zel den is het voorgekomen, dait dieren tijdens de voorstelling losbreken en nog nimmer, dat de dieren over de hekken van de centrale kooi heen zijn gesprongen. Ben enkele keer is het wel gebeurd, dat op generale repetities een schuw die*, dat nog nimmer in het licht der schijnwerpers had gestaan, tegen de tralies op sprong en deze door helt gewicht van lichaam wist te verbuigen en zoodoende wist te ont snappen, doch dit is gelukkig nog nooit tijdens een voorstelling voorgekomen. In 1928 was ik eens op bezoek bij het circus Alberty in Italië. Het circus speelde reeds en kele dagen in de stad. Juist zaten wij gemoede lijk bij een kopje koffie in den woonwagen, ter wijl mijn 7riend en collega Josephi zijn leeu- wengroep voorleidde. Op dat oogenblik kwam de dochter van den directeur binnen en zei: „Die domme balletmeisjes maken ongepaste grappen, zij strooien het praatje rond, dat er enkele leeuwen zijn losgebroken. Denk eens aan wat voor paniek er kan ontstaan wanneer het publiek hiervan hoort." Plotseling sprong ik overeind en wees naar een bruinachtig lichaam, dat ik juist in den paardentenit zag verdwijnen. „Een leeuw", schreeuwde ik en terwijl de an deren koortsachtig naar de wapens zochten, rende ik naar buiten en stormde de tent bin nen. Onderweg voegde Josephi zich bij mij en vertelde mij bij stukken en brokken, dat een der staljongens door een vergeetachtigheid had nagelaten om na afloop van het nummer aan het hoofdeinde van den wagen hekken te plaatsen. Inplaats dat nu de leeuwen in den wagen sprongen, slopen zij onder den wagen door en kwamen zoo in vrijheid. Eerst toen mijn vriend uit de kooi kwam, hoorde hij van de ontsnapping en de haren rezen hem van schrik te berge. Wij gingen in de tent en zagen den leeuw Cesar f die opgewonden onder de buiken der paarden doorliep zonder van deze notitie te ne men. Plotseling kwam de schoolrijder met een gewapende revolver in de han'd de tent binnen en schreeuwde in doodsangst: „Mijn paard, mijn paard!" Onmiddellijk staakte de leeuw zijn heen en weer loopen; bleef ongelukkiger wijze onder het schoolpaard staan en sloeg naar het dier. Hij sloeg het paard een diepe wonde in het achterdeel. Tegelijkertijd sprongen wij met stangen toe en wisten te bereiken, dat de leeuw van het paard afhield. Onophoudelijk riepen wij om de jongens, die de hekken moes ten brengen, doch niemand liet zich zien; het circus leek wel uitgestorven. Cesar had zich onderwijl op een ezel gewor pen, 'die klagelijk begon te schreeuwen. De doodstrijd voor het arme dier duurde niet lang. Wij deden alle mogelijke pogingen om het te redden, doch helt doodvonnis voltrok zich zoo snel, dat wij bij onzen eersten aanval reeds te laat kwamen. Ik wierp den leeuw een strik over den kop, doch hij wist zich te bevrijden en sprong door een stalopening naar buiten. Wij hem na. In een hoek, die door enkele wa gens werd gevormd, rende hij zich vaslt en van daar uit gelukte het ons hem in zijn wagen terug te brengen. De vier ontsnapten. Nog ontbraken ons echter drie andere groote leeuwen. Per telefoon werden wij gewaar schuwd, dat een leeuw in de stad in een krui denierswinkel „beestachtig" huis hield en bezig was een mengel van petroleum, chocolade en meel te bereiden. Wij gingen er onmiddellijk heen. De straten waren als uitgestorven. Juist toen wij bij den winkel kwamen, sprong de leeuw er uit en vluchtte met groote sprongen de straat op. Plotseling bleef hij voor een spiegel ruit staan, bewegingloos. Toen sltiet hij een angstaanjagend gebrul uit en sprong door het venster in den winkel. Hij had zijn spiegelbeeld aanschouwd en zich op den gewaanden vijand geworpen. Dat hij zich bij deze capriolen ge- Uit enkele beoordeelingen: Van diepgevoelige momenten is dit boek boordevol P. H. Ritter Jr Een boek van vrouwenvreugd en leed, en als zoodanig zal het z'n plaats In de Nederl. romanliteratuur langen tijd behouden. Ellen Russe. Mevr. B. B. weet sfeer te scheppen en karakters te teekenen. M. Uyldert. De mensch, die achter dit boek leeft is een warm voelende, in de ziel van andere men schen met diep begrip doordringende vrouw. Henri Borel. Waarachtige doorleefde menschelijkheid. Mevr. ijssel de Schepper Becker uiet dezen nieuwen roman getoond heeft verreweg de beste Nederlandsche roma- nière van onzen tijd te zijn. Herman Poort. This latest novel may well be called the glorification of the home-maker. Henriëtte Hendrix-Holst. Ned. Herv. Kerkgenootschap Santpoort. V.m. 10 uur Prof. Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga. „Gered van den Dood". (,Ps. 56. vs. 14a). Doopsbediening. Collecte Orgel fonds. Ned. Hervormde Evangelisatie te Santpoort. V.m. 10 uur A. van Dijk, oud-Zendeling, Heemstede. De Vrjje Katholieke Kerk. Popellaan Kinheimpark. V.m. 10.30 Gezongen H. Mis. Celebrant: Priester Sasburg. Donderdag 11 Juni 7.30 v.m. Stille H. Mis. Gereformeerde Kerk te Bloemendaal. V.m. 10 uur Ds. J. C. Brussaard. N.m. 5 uur Ds. J. C. Brussaard. Collecte voor Art. 13. Ned. Herv. Kerk, Bloemendaal. V.m. 10 uur Ds. D. Tromp, pred. te Zandvoort. Jeugddienst in het Jeugdhuis. V.m. 10 uur de heer H. Gordeau, Bussum. Overveen. V.m. 10 uur, Ds. H. J. Visser van Santpoort. Eglise Wallonne, Dimanche 7 Juin. 10 h. 30 service divin. 11 h. 45 Ecole du dimanche. 20 h. service divin. Vendredi 12 Juni. 'a 20 h. sirvice divin Pasteur Kraftt. L'Eglisie est ouverte tous les jours de 10 a 17 h. Kerkgenootschap Nederl. Protestantenbond Afdeeling Bloemendaal. V.m. 10% uur, Ds. H. H. Dorgelo, Naarden. Telefoon 15064 A anbevelend, H. HUYBENS, Dameskapper Vioolonderricht. Piano- en Ensemble-lessen, Gediplomeerd door Ned. Toonk. Vereeniging ducht verwondde, valt licht te begrijpen. Doch hoe verbaasd waren wifj, toen wij by onze komst den winkel leeg vonden. Geen leeuw viel te bekennen. Op het kantje af. Inmiddels was een vrachtauto van het circus gekomen en wij vingen wiser met de achtervol ging aan. Drie leeuwen waren in dien tusschen- tijd in een tuin gesignaleerd en hun aanwezig held had den eigenaar op een merkwaardige en sen ietwat beangstigende wijze ontdekt. Hij liep n.l. in het donker door zijn tuin, toen hij plotseling bij zijn broekspijp werd gegrepen. Toen hij zich omdraaide, ontwaarde hij een geweldigen leeuwi achter zich! Hij schreeuwde luidkeels om hulp en dit was zijn redding, want de leeuw liet van schrik zijn broekspijp los. De man wist in huis te vluchten en telefoneerde het circus, dat hij door enkele leeuwen werd belegerd. Wij begaven ons naar de opgegeven ,ats, maar daar wij niet wisten, of zich in dien tuiin alle leeuwen hadden verzameld, reden wij langzaam en lieten het licht van onze schijnwerpers aan weerszijden van den weg dwalen op zoek naar leeuwensporen en daar stopten wij dan om den grond nader te onder zoeken. Zonder verdere sporen te vinden kwamen wij bij den bedreigden tuineigenaar. Wij lieten de auto staan en begaven ons voorzichtig naar de aangewezen plaats. Door een boschje glurend zag ik twee leeuwen, waarvan Josephi vast stelde, dat het Saïda en Menelik waren, een mannetje en een vrouwtje. Spoedig voegde ook Nero, de springer, zich bij dit tweetal. Terwijl ik voorzichtig naar de auto terugliep en ijzeren hekken naderbij liet brengen, had mijn vriend Josephi de leeuwen aangeroepen en was met een ijzeren stang gewapend in den tuin ge klommen. De leeuwen, aan gehoorzaamheid ge wend, bleven op hun plaats en het gelukte ons zoowaar om bij het zwakke licht der lantaarns de hekken om de leeuwen op te stellen en hen zoo doende gevangen te nemen. De kooiwagen ar riveerde nu eveneens snel ter plaatse en bijna was het ons gelukt de dieren weer naar binnen te drijven, toen door een onvoorzichtigheid van een der drijvers, die een der leeuwen niet een kooi voorhield, deze een woesten uitval deed, waardoor onder alle aanwezigen een paniek ontstond. Hierdoor gelukte het Nero weer te ontsnappen, terwijl wij Saïda en Menelik in de kooi wisten te drijven. Doch Nero scheen na een kwartier zijn vrijheid moe te zijn, want door met verstandelijk overleg te werk te gaan, lukte het Josephi om hem veilig en wel achter slot en grendel te zetten. Zoo eindigde deze ontsnapping zonder dat een mensch als slachtoffer was gevallen. (Nadruk verboden.) leveren wij de BESTE; in orde maken wij de slechtste voor den minsten prijs. OBERLAHNSTEIN „Geloof jij, dat Adam Eva werkelijk bemind heeft?" philosofeert de achtjarige Frits. „Natuurlijk", antwoordt de negenjarige Willy, „hij had toch geen keus!" „Meneer B., op hoeveel afstand stond U toen verdachte het schot vuurde?" „Op ongeveer een halven meter". „En bij het tweede schot?" „Twee kilometer." „Uw zoon heeft wel verbazend snel carrière ge maakt?" „Dat zou ik zoo zeggen! Voor drie jaar droeg hij nog mijn afleggertjes en nu draag ik al de zijne!" Frits: „Jouw vader is snijër en hij laat jou met kapotte kleeren rondloopen!" Karei: „En jouw vader is tandarts en je kleine broer heeft nog niet eens tanden!" Pakker Max heeft een kostbare porceleinen vaas gebroken en nu is hem aangekondigd, dat men hem elke week een kwart van zijn salaris zal inhouden. „Hoezee!" roept Max, „eindelijk een levens positie." Klant: ,Ik heb gisteren een dozijn eieren bij u gekocht en toen ik thuis kwam waren er maar U in de papieren zak." Winkelierster: „Ja, dat klopt preciesEr was namelijk een slecht ei bü en dat heb ik toen maar voor U weggegooid." -W— Geweldig hoog zwei Heel groot, maar li Hij voert een holle Twee meter slechts De beide menschen Trotseeren hier gev De liefde voor de Is bij hen wel bij: Men volgt hen in f Bij het volvoeren v. Te stijgen in de sti Waarin een menscl Zij nemen lucht en Toch blijft de pogii Zij worden ieder ooj Daarboven door dei Verloren in de ijle i Zweeft 't klein- pla Men denkt reeds a Maar wordt dan dc Plccard is met zijn Heel veilig op een Geleerden snellen f En schudden hem c Het was een tocht Voor 'd onderzoeker Een daad van moed (Ook ik niet!) hem (Nadruk Vele levensmlslukkl; ten, dat men de kuns afstand te bewaren, museum bezoekt, zal kunnen genieten, zool hij precies moet gaa effect. Mét den neus men slechts verfkli Eerst als men een pa samenhang in het aan de of derde pas acht schoonheid van compc De schouwburgbez kijker leeren hanteerei de acteurs vervagen t haalt hij ze te dichtbj grooting toont h schmink. Om het scho porties gade te slaan instrument nauwkeui keurig als de sterreku wanneer hij het firma; Sommige menscher bmdat wij te ver va Omdat wij ze van te t Welke fantastische Wij vaak omtrent per doer G. Th. Rotman. 63. Des avonds was En 'teerst wat Was, naar den kei Om zich eens ex, O, Willemijntje, Had jij maar aai 65. Maar toen heer Stond hij te schu ,,'tls net een pa Ik lach me naar! Zoo proest hij, o: Terwijl hjj zijn si,

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1931 | | pagina 2