UITNOODIGING Tentoonstelling Schilderwerken Afsche als ABR. MEIJER Badcostumes Badmantels Badschoenen a n. P. VAN DER STAD van 20 Juni tot 11 Juli a-s. J. A. Boskamp Zonen Het Bloemendaaïsch Weekblad. Kunstzaal överveen- Dank der Waardeert Het polit Gemeentel Een goec GROOTE HOUTSTRAAT 16 Wij kunnen U een bijzondere groote sorteering voorleggen LAATSTE BERICHTEN. WILD EN GEVOGELTE NAAIMACHINES I. GEYLVOET. Soelstraai 31 Haarlem lelefoon 13538. TELEFOON j^6 *e de grond zal hebben. De droogleggings^- watering van verschillende gebieden meer regel matig kunnen plaats hebben en het onderhoud der waterkeering kleiner zijn, maar het ver krijgen van een nieuw groot oppervlak grond, dat voor landbouw en veeteelt geschikt zou zijn, acht ik op den duur een bepaald voordeel voor ons land. De afsluitdijk moet zoo spoedig mogelijk worden voltooid, al mocht ook de toestand van 's lands financiën minder gunstig zijn. Het niet voltooien zou gelijk staan met het geheel rente loos laten liggen van het reeds aangewende be langrijke kapitaal, terwijl door de afsluiting in ieder geval de bovengenoemde voordeelen van een zoetwatermeer. afwatering, enz., worden bereikt. In welk tempo de moeten worden doorg bepalen. Men zal daa den met 's lands fir voor den drooggekome en met de aanlegkost Omtrent de kosten polders is op het co; fling te maken en e\ ten toch zullen in hooge mate afhangen van de loonen, die in de toekomst zullen gelden. Bij de beoordeeling van de grondwaarde zou het on juist zijn uit te gaan van de tegenwoordige bui tengewoon lage prijzen voor landbouwproducten, die de grondwaarde sterk drukken. Indien, wat waarschijnlijk is, de prijzen dei- landbouwproducten zullen verbeteren, maar niet weder komen op het niveau van vóór de crisis, dan zullen onvermijdelijk de kosten van in- dustrieele producten moeten dalen ten einde zich aan de geringere koopkracht van de landbouw bevolking aan te passen. De daling der kost prijzen is in de eerste plaats afhankelijk van het lonnnpil ir» Nadat Donderdag deerende woorden tot meester Jhr. A. Bas waren de ingezetenen heid van hem, die zoi meente het Burgemet afscheid te nemen. Zeer velen hebben d De bode, de heer t allen heel zorgvuldig, nemen in de raadszaa zijn beurt, afzonderlijl toegelaten. De burgei wenschen in ontvangst zich met allen, die te men. Het geheel werd intimiteit en hartelijk!: Af! Die er kwamen w. van vereenigingen of onder diegenen die ei digers van het School denhout Bentveld, Voetbalvereeniging, v Middens tandsvereenigii der Ned. Herv. Kerk Mijne Heeren, In de vier en twintig jaren achter ons heb ik vele raadsleden zien komen en gaan. Van de elf leden bij mijne installatie is geen enkele meer raadslid, en zijn nog slechts twee in leven. Het stemt somber zich in die beschouwingen te ver diepen. Laat ik overgaan tot de herinnering aan de lichtzijde en dan heb ik steeds hoogelijk gewaardeerd den beschaafden en aangenamen toon, welke in onze raadsvergaderingen heeft geheerscht. Ik geef U de verzekering, dat ik ook aan het burge meesterschap in deze gemeente slechts aangename hei- inneringen zal behouden. Aan de wethouders en leden van den Raad uit dat vier en twintig-jarig tijdvak mijn dankbare gedachten voor de goede samenwerking op velerlei gebied. Een woord van dank is- hier op zijn pl.ats aan alle ambtenaren en beambten, bedienden en werklieden dezer neester daarvan kennis gaf, zeide, dat, als de gemeente die zooveel hebben bijgedragen tot den goeden ieer Tideman aanwezig was geweest, hij zeker gang van zaken. Van hen hoop ik nog persoonlijk af- >p geestige wijze eenige herinneringen uit den ijd, dat hij raadslid geweest is, opgediept zoude "TJï~h„ uiten v,„ mijn beste wenseb.n vee, eult g. het den bloei van de gemeente Bloemendaal, en ook mijne eenvoudig woord van mij moeten doen- Heeren, wensch ik het beste voor de toekomst. nr»Tif».e»T* <-}<-> 'Duro-pmppstor w3 li p.bben. wel eens Daarna is de zitting gesloten. 1 worden ingegrepen. De hiervoor gemaaxte BURGEMEESTER Jhr. A. BAS BACKER. Cliché welwillend afgestaan door de Opr. Haarl. Ct. Ir. P. Tideman bericht had ontvangen, dat ,.eze wegens drukke ambtsbezigheden niet kon tomen. De heer Beeremans, die den Burge- in Merken Jantzen, Ribana, enz. moderne dessins. OJaim KL. I A H 0 II mannin 0 (Foto welwillend afgestaan door Reint Sasburg, Fotograaf, Bloemendaal.) Bii het afscheid van Jhr. A. BAS BACKER werd gisteren na de Raadszitting een foto genomen van den afgetreden burgemeester te midden van den Gemeenteraad en de hoofdambtenaren der Gemeente. RAADSZITTING OP DONDERDAG 18 JUNI. AGENDA. Openbare vergadering van den raad der gemeente Bloemendaal, te houden op Donderdag 18 Juni 1931, te 14 ure, 's nam. 2 uur), in het Raadhuis te Overveen. De agenda bevat: 1. Ingekomen stukken. 2. Verleening eervol ontslag aan Mej. J. W. C. Brink man als onderwijzeres aan school C. 3. Benoeming onderwijzer aan school C. De voor dracht luidt: No. 1. K. W. van Beaumont, onderwijzer te Velsen; No. 2. J. F. Hommes, tijd. onderwijzer te 's-Graven- hage No. 3. C. E. Gottschal tijd. onderwijzer te Bloemendaal. 4. Verleening crediet voor herstel van den weg langs de Leidschevaart. maken kosten wil de weg in orde (niet verbreed) gebracht worden worden geraamd op ƒ7000. B. en W. verzoeken hun hiervoor een crediet tot dat bedrag te verleenen. JAARWEDDE COMMISSARIS VAN POLITIE. Advies tot verhooging. Bij schrijven van 5 Juni 1931 deelt de Commissaris der Koningin mede, dat bij den minister van Justitie in overweging is om de jaarwedde van den commissaiis van politie thans in maximum ƒ4550.bedragende, nader te bepalen op 5000.— in maximum. Op grond van artikel 224 der gemeentewet zou de minister het ge voelen van den Raad hieromtrent willen vernemen. B. en W. stellen den raad voor, te berichten, dat de raad zich met gemelde salarisverhooging volkomen vereenigen kan. HET AFSCHEID VAN DEN BURGEMEESTER. Nadat de raadszitting was geëindigd, kwamen de leden van den Raad nog eenigen tijd op uitnoodiging van Jhr. Bas Backer in Hotel „Van Ouds het Raadhuis Hij wenschte hem toe vrij, blijvend te vertrek ken, vrij van de vaak moeilijke beslommeringen eigen aan zijn nu verlaten post; blijvend in dien zin, dat jhr. Bas Backer en mevrouw zouden blijken te behooren tot Bloemendaal's blijvend gedeelte. Later op den middag had mr. T. gelegenheid den heer Bas Backer aan te bieden het op kunstdrukpapier vermenigvuldigde raadsverslag der afscheidszitting met foto, opgenomen in ons vorig nummer, inmiddels door de goede zorgen van den heer Beeremans ten raadhuize bezorgd. Nog waren ingekomen brieven of telegram men van 't bestuur „St. Jozefsgesticht", Ds. J. C. van Dijk, van 't Bestuur Woningb. Vereen. „Bosch en Duin", van den heer J. G. van Uden (Monteur gem. Bloemendaal) en van Jhr. J. C. Mollerus, oud-raadslid. Afscheid Burgemeester van het Politiecorns. Zaterdag meesterskan van het poli gebruik mai^ huldigen. Nadat het daar mangelt het in onze gemeente aan. Een leidende aangetreden, rol op het gebied van het openbaar onderwijs vervult het woord, het gemeentebestuur niet. Spr. keurde dat af. De heer E De finantieele toestand, was het volgende punt dat Mijnheer de besproken werd. De gemeente Bloemendaal staat er dot TT Bod finantieel goed voor. Haar finantieele positie is gunstig. 2fm2?eü er u om deze vo Tocb> biJ iedere belastingheffing is er steeds een angst- niet zoo m; vallig vermijden er van de minst kapitaalkrachtigen te de meeningi gaan ontheffen. Van een belangrijke progressie in de loopen, was belastingen wil men niet weten. Voorstellen der soc. zicht: Wij dem. in die richting werden niet aangenomen. Het is te meester har begrijpen dat diegenen van andere dan lagere inkomens voor ons de er njet van wnien weten, dat de belasting van hen ge- den 'zijneer' baa^ wordt, waar ze het minst zal drukken. Maar het zoodat ik ze *s vreemd, zoo spreker, dat de arbeiders medewerken Werd de °m die mannen, die dat standpunt in den raad innemen, bres, bijzone in den raad te brengen mannen, die daar niet hun be- waardeeren langen, maar in de eerste plaats hun eigen belangen vertrouwen gaan behartigen, niet lastig. Nadat spr. nog andere zaken die in den raad hadden Commissaris f'aats Sebad, de revue had laten passeeren en daarbij meester nof bac' opgemerkt, dat het met het georganiseerd overleg schoren zou anders moet gaan en dat de soc.-dem. raadsleden Tenslotte Hoofdambtenaren een goed salaris gunnen, maar dat wandelstok men dan niet moet gaan beknibbelen op de lagere salaris- vat en voc sen, zooals in den raad gepoogd is te doen, kwam spre- opschrift: H her op de zaak van het natuurschoon in de gemeente. zijnen Burj wij- zjjni zejcie hij, voor instandhouding en behoud van en nog natuurschoon; maar dan ook voor een openstelling ervan voor het publiek. Anderen moeten ervan kunnen genie- j ten. Men zegt: ja, dan wordt het natuurschoon ver nietigd. Daar is echter geen vrees voor, indien men I maar de jeugd gaat opvoeden tot het hebben van eer- 1 bied voor en liefde tot het natuurschoon. Het instituut i voor arbeidersontwikkeling en de A. J. C. werken daar toe mede. Verder, er moet zijn een behoorlijk toezicht. Het gaan kampeeren aan het strand moet de gemeente niet gaan verbieden; er moeten meer inrichtingen aan het strand komen, om daar het kampeeren mogelijk te maken. Na de quaestie Van Nederhasselt behandeld te hebben en den loop van zaken dienaangaande betreurd te heb ben, kwam spr. op de quaestie van den Raadhuisbouw. Hij bejammerde het, dat er vrij tendensieuze berichten in de Pers hadden gestaan (in een plaatselijk blad te Haarlem. Dag. Redacteur Het B. W.). Hij kan mede- deelen, dat in de raadhuiscommissie een vrij groote eenstemmigheid bestaat; hij is van meening, dat de plek aan het begin van den Zeeweg nog altijd de meest aan gewezen plaats voor het bouwen van een raadhuis is. Het slot was een opwekking om te stemmen op de soc.- dem. lijst. Echter we verlangen alléén de stemmen van diegenen, die in groote lijnen medegaan met onze op vattingen omtrent het gemeentebeleid en de taak dei- gemeente, eindigde spr. Tweede spreker was Ir. C. G. Cramer. Deze hield een betoog over het socialisme. Dat alleen kan redding brengen, zeide spreker. Het socialisme noemde hij een „menschheidsbelang", hetgeen z.i. meer en meer moet worden ingezien. Van ons moet de redding komen, ver klaarde spreker met nadruk. Verder betoogde spreker, dat de soc. dem. Raadsleden een voortreffelijk werk deden en dat vele dingen die gebeuren een soc. dem. stempel dragen. De bouw van arbeiderswoningen kwam er, aldus spreker, door onzen invloed. Tegen de prikkel draadversperringen kwam spreker op. Het is ergelijk, dat men niet overal vrij mag wandelen. De terreinen moeten voor het publiek worden opengesteld. De soc. dem. houden op het gebied van onderwijs nog steeds vast aan de Groninger motie, maar ze wenschen niet dat het openbaar onderwijs in verdrukking komt. Aan het einde van zijn betoog, waarin nog veel werd onderstreept van hetgeen de heer Schulz had gezegd, zeide spreker, dat het menschheidsbelang is dat het socialisme er komt. Het zal komen, besloot spreker, zeker nog niet dadelijk, maar eenmaal zal er een rood Bloemendaal komen. Daar niemand zich voor debat opgaf, werd daarna de vergadering gesloten. Tel. 10188. Opgericht 1870. HOUTSTRAAT 136, HAARLEM si leveren wij de BESTE; in orde maken wij de slechtste voor den minsten prijs. gaan lartoe ingen, min- heb- chem, n af- !j ons ;n U velen n sa- i we- tellen (jd. t wei- ma- ester- harer skolk. ange. ffigie, ekend Iracht j een logen ange- moge d in een ;hnld. inden vaar- Bprak ierso- tebe- ir. heer We Bur- ader. .ijven !k en Iden. tigde ïrge- ndag aan iente riem itnes n te looi, jim- H. n E. TE. n. ïge- nan, zich hei- >nze rdt, ïeb- loor

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1931 | | pagina 4