Lippits' Kolenhandel B. A. T. o. Overveen-Bloemendaal aan Zee Autobusdienst Het Bïoemendaalsch Weekblad. De Gemeenteraads verkiezingen. 1' PREDIKBEURTEN Een paar bekende Orchideeën. BURGERLIJKE STAND. MUZIEK. Zijlweg 314 - HAARLEM (Post Overveen) - Telefoon 15739 Hoofdagentschap HAARLEM der British Holland Coal Company N.V. De voordeeligste brandstof is: Prima Wales-Anthraciet en Kwaliteit Gega andeerd Engelsche Brechcokes. Vraagt onze Zomerprijzen. 332 st. 1 zetels (1) 622 st. 2 zetels (2) 643 st. 2 zetels (2) 795 st. 2 zetels (2) 692 st. 2 zetels (2) Wij laten hier volgen den officieelen uitslag van de verkiezingen voor den gemeenteraad: Uitgebracht 5116 st. Ongeldig 107 st. Lijst 1. Anti Rev. Partij 278 st. 1 zetels (1) Lijst 2. Lijst Bornwater Lijst 3. S. D. A. P. Lijst 4. Chr. Hist. Partij Lijst 5. Vrijheidsbond Lijst 6. Lijst Laan Lijst 7. R. K. Staatspartij 1352 st. 4 zetels (4) Lijst 8. Vrijz. Dem. Partij 294 st. 1 zetels (0) De cijfers tusschen haakjes geven de huidige samenstelling van den raad aan. In 1927 werd de heer Cassée gekozen op de lijst der Mid- denstandspartij. Thans was hij nummer één op de lijst der Vrijzinnig-Democraten. De namen der gekozenen zijn: Anti-Revolutionnaire Partij A. J. de Waal Malefjjt. S. D. A. P. C. Schulz; W. Noorman. Vrijheidsbond A. F. Kremer; S. de Clercq. Christelijk Historische Unie H. Hogenbirk; Mr. dr. J. Luden. Vrijzinnig Democraten A. Cassée. Lijst Bornwater J. T. Bornwater. Lijst Laan J. C. Laan; P. Dorhout Mees. R. K. Staatspartij A. J. Prinsenberg; Mr. Lestrieux Hendrichs; R. N. Bolleman; P. Verdegaal Rzn. Nieuw lid in den raad is dus de heer R. N. Bolleman, meubelmaker, wonende Alberaingh Thijenlaan. GEMEENTERAADSVERKIEZING TE HAARLEM. We laten hier volgen den niet-officieelen Uitslag van de raadsverkiezing te Haarlem. Uitgebracht 57765 stemmen. Ongeldig 3244 st. Geldig 54521 st. Kiesdeeler 1398 st. Lijst 1. Anti-Rev. Partij. 3839 (3213) stemmen 3 zetels (3). Lijst 2. R. K. Volkspartij 715 (382) stemmen 0 zetels (0). Lijst 3. Communistische P. 2706 (966) stemmen 2 zetels (2). Lijst 4. S. D. A. P. 16482 (14378) stemmen 12 zetels (12). Lijst 5. R.K. Staatspartij 14692 (12339) stemm 11 zetels (11). Lijst 6. Vrijheidsbond 3786 4630) stemmen 3 zetels (4). Lijst 7. Vrijz. Dem. Partij 6588 (3237) stemmen 5 zetels (3) Lijst 8. Staatk. Ger. Partij 195 (191) stemmer! 0 zetels (0). Lijst 9. Vrije lijst v. d. Kamp 983 (1776) stemm. 0 zetels (1). Lijst 10. Rev. Soc. Partij 196 stemmen 0 zetels (0). Lijst 11. Chr. Hist. Partij 3910 (3778) stemmen 3 zetels (3). Lijijst 12. Chr. Dem. Partij. 378 (281) stemmen 0 zetels (0). De tusscEen haakjes geplaatste cijfers zijn die van de stemming in 1927. De namen der gekozenen zijn: Anti-Revolutionnaire Partij G. Wolzak Hzn.; M. de Braai; C. M. J. Baas. Communistische Partij L. Peper; G. Overstegen. Vrijheidsbond Vincent Loosjes; G. Adrian; Mr. Scheltema- Conradi. S. D. A. P. M. A. Reinalda; Mr. J. Gerritsz; J. Joosten, M. Maarschall-Komin; J. A. Scholi, W. Kop pen; M. Meijers; W. G. van Vliet; F. Keerwolf; rekening goedgekeurd. Uit het jaarverslag bleek, dat de resultaten over 1930 niet onbevredigend kunnen genoemd worden. Hoewel evenals vorig jaar een dividend zou kunnen worden uitgekeerd, werd besloten het di vidend dit jaar te passeeren, een en ander in verband met de nog steeds voortdurende slechte conjunctuur. De winst werd geheel gebruikt voor afschrij ving en reserveering. De aan de beurt van aftreden zijnde com missaris, de heer G. Warnderink Vinke te Bloe- mendaal werd herkozen. GARAGE 'T KLEVERPARK. Toen nu vijf jaar geleden de heer G. Hooge- veen zijr.' bescheiden garage in de Meester Cor- nelisstraat 54 opende zal hij niet vermoed heb ben, dat hij na korten tijd genoodzaakt zou zijn, aan twee zijden uitbreiding te zoeken, om dat het bedrijf uit de afmetingen van 1926 was gegroeid. Intusschen is het een goed teeken, als een jonge zaak om expansie vraagt en het is dan ook met begrijpelijke voldoening, dat de eigenaar overging tot verbouwing, die enkele weken geleden haar beslag heeft gekregen. Het loont de moeite, in de nieuwe zaak een kijkje te nemen. Het is een uitnemend geoutil leerde inrichting geworden, waar een goede vijftig automobielen plaats kunnen vinden en waar in een omgeving als deze zoo sterk uit gegroeide stadswijk ongetwijfeld groote behoef te aan bestaat. Nog nieuwigheidjes, meneer Hoogeveen? De eigenaar glundert. Hij toont een hydrau lische hefbrug, die de auto's m no time 1.30 M. boven den grond brengt. Zelf geconstrueerd. Hier is een bandenpomp, die het voordeel be zit, dat de slang gemakkelijk overal heen kan worden gebracht en na gebruik op zijn vaste plaats terugkeert. Zelf vervaardigd Eenwasch- inriehtir§ met vele practische voordeelen. Eigen inventie. De eigenaar is iemand, die zooals men dat noemt, met de helften maakt wat de oogen zien. Hier is de werkplaats die c.m. een practisch apparaat van het demontee- ren van banden bevat, wat verdsr het maga zijn, het gezellige kantoor, de vertrekken voor het personeel. Inderdaad, een zaak, om trotsoh op te zijn. Niet alleen om de wille van een mooi bedrijf. Er is nog iets anders. Want het is geen kunst, om veel geld aan een zaak ten koste te leggen, maar het zoo ver te brengen door eigen in spanning en eigen werkkracht, zie, dat ver leent een bijzondere bekoring aan deze onder neming. De heer Hoogeveen is agent voor Haarlem en Omstreken van de Nash en de Packard. Men noteere het adres, 't Kan te pas komen, wanneer men de aanschaffing van een wen wagen overweegt! tusschen Koster en Vennik niet goed is. Meer malen hebben er onaangenaamheden plaats en wordt er tusschen de buren ruzie gemaakt. Deze ruzie's zijn van dien aard, dat de dienst en de veiligheid vgn den spoorwegovergang in gevaar komt. Dit gaat natuurlijk niet en het is de plicht niet van een buitenstaander, maar van A. Directie der Spoorwegen om hieraan zoo spoe dig mogelijk een einde aan te maken. Zooals het nu is, gaat het niet langer. Een onbewaakte overweg is niet veilig, maar een bewaakte overweg, en vooral met zoo'n druk snelverkeer als die van de Kleverlaan moet ten alle tijden veilig geacht kunnen worden. Dit eischt het algemeen belang en de veiligheid van het ver keer. CONCERT IN HET BLOEMENDAALSCHE BOSCH. Door de Haarlemsche R. K. Mondharmonica clubs is Woensdagavond een concert gegeven, onder leidng van den heer M. G. Dijkstra, in het Bioemendaalsche Bosch. ZANDWAGEN TEGEN SCHILLENWAGEN. Op het Zandvoorterpad heeft een aanrijding plaats gehad tusschen een zandwagen en een schillenwagen. Achter den schillenwagen reed met tamelijke vaart een vrachtauto, geladen met zand. De bestuurder van die auto wilde den schillenwagen passeeren; maar zag te laat, dat uit tegenovergestelde richting een auto naderde. Hp kon niet tijdig meer stoppen en zoo kwam bet, dat de vrachtauto tegen den schillenwagen aanreed. Van de schillenkar werd een der wielen in elkaar gedrukt. Er hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. BOTSING TRAM EN AUTO. Op den Julianaweg reed een auto in de rich ting Overveen. Doordat de chauffeur voor een stilstaanden wagen naar rechts moest uitwij ken, kwam hij met zijn auto dicht bij de tram rails. Uit tegenovergestelde richting naderde een tram en een auto. De chauffeur van den auto, die in de richting Overveen ging, kon niet meer tijdig uit den weg komen; hij stopte. Inmiddels was de tram dicht bij den auto ge naderd, de wagenbestuurder kon niet meer ver hinderen, dat de tram tegen den auto botste. Beide voertuigen werden beschadig^; de auto zwaar aan den voorkant. Hij kon evenwel nog op eigen kracht verder rijden. NOG EEN BOTSING. Op den Zandvoorterweg reden eenige auto's achter elkaar. Doordat de voorste auto plotse ling moest stoppen, reed de auto, die er achter nieu- ging tegen den wagen aan. Beide auto's werden licht beschadigd. schermend dak boven de binnenste edele deelen van de bloem ligt. Het zesde bloemblad hangt met drie groote lobben naar beneden. Deze onderlip eindigt in een lange spoor. De meel draad heeft geen helmknop maar draagt het stuifmeel in den vorm van kleine klompjes boven op de helmdraden. Door een slijmerige stof worden de stuifmeelkorrels bij elkaar ge houden. Wat gebeurt er nu, als bijen en hommels door de kleverige tros gelokt worden? Ze gaan dan graag op de breede onderlip zitten. De bij steekt haar zuigtong in de spoor die den nec tar bevat. Daarbij raakt ze den eenigen meel draad met haar kop aan en krijgt er een paar groene knodsvormige dingetjes op. Dit zijn tuifmeelklompjes. De bp vliegt er mee naar en andere bloem en geeft daar die klompje^ op den kleveirigen stempel af. Men zal natuur lijk vragen: Waarom raken de stuifmeel klompjes bij de tweede bloem op den stempïl en niet op den meeldraad? Daar zorgt de orchi dee voor. Even nadat de bij de horentjes op haar kop heeft gekregen, buigen deze zich diep voorover, zoodat het insect bij het duiken in de andere bloem ze op den lager geplaatsten stempel moet afzetten. De even algemeene Gevlekte orchis onder- scheidt zich van het Handekenskruid door den fV.m. 10 uur, Dr. J. Riemens, Leiden, dunneren massieven stengel. De aren zijn ge woonlijk lichtpurper of wit. Zeldzamer dan de twee genoemde is de Welriekende nachtorchts met twee ovale bladeren, groote witte bloemen en lange sporen. De witte bloemen en de met nectar gevulde sporen lokken allerlei nacht vlinders, die voor de bestuiving moeten zor gen. In 't midden van Zomermaand vond ik op 'n grazigen berm van den oerouden belommer den Hessenweg bij Borculo een zeer groot aan tal van deze orchidee bij elkaar. Bepaald zeldzaam is het bleekbruine Vogel nestje, waaraan alle bladgroen ontbreekt en dat haar voedsel dus niet zelf bereiden kan. Toch is 'tgeen woekerplant want hare als een nestje ineengevlochten wortels staan met geen andere plant in verbinding. Zij halen het voed sel uit de halfvergane bestanddeelen van den boschgrond. Voor eenige jaren vond ik een exemplaar van Vogelnest in het Groote veld tusschen Lochem en Vorden. Overveen. K. Zw. „GARAGE HARTENLUST" De bekende autogarage van de fa. Jb. Gems en Co. aan de Ign. Bispinklaan is sinds een paar weken verbouwd en uitgebreid. Voor enke le jaren was dit nog een zeer kleine garage, die toen vergroot is en moderner ingericht. Boven de garage werden 2 woningen gebouwd. Door die uitbreiding kwam de garage meer in de belangstlling. De fa. Gems en Co. aanvaard de het vorige jaar een sub-agentschap van de Citroen en Nash automobielen. En nu werden de ondernemers genoodzaakt achter de bestaan de nieuwe garage een verlengstuk te bouwen, waardoor er nu ruimte gekomen is om een 25-tal auto's te plaatsen. De fa. Jb. Gems en Co. specialiseert zich niet alleen tot den verkoop van auto's, doch heeft daarenboven een goed georganiseerde luxe auto-verhuurinrichting en hier mag het woord „luxe" met recht gebruikt worden, want de auto's voor dit doel zijn zeer modern uitge voerd.. In de garage is een aardig apartementje ge bouwd, dat tot kantoor is ingericht, waarin de telefoon de verbinding in stand houdt, om wenschen en verzoeken van cliënten uit te voe ren. We stippen hierbij aan, dat het telefoon- M. H. Groenendaal; D. J. A. Westerveld; A. nummer van deze fa. 22075 is, omdat in de ad- Mars. R. K. Staatspartij W. J. B. van Liemt; M. L. A. Klein; A. J. Loerakker; J. Ph. H. Castricum; Mr. dr. F. A. Bijvoet; H. J. L. Klein Schiphorst; C. H. C. Wolff; G. H. Weustink; J. G. van Kessel; P. J. M. van Tetering; J. A. Hoekstra-Zethof. Christelijk Historische Unie W. Roodenburg; Joh. Visser; Mr. W. de Rijke. Vrijzinnig Democraten Mr. M. Slingenberg; A. G. Boes; Mr.qL. G. van Dam; H. Heidstra; M. E. EIzinga-Berlijn. De nestor van den raad, de heer van de Kamp, is dus niet herkozen, de V. B. zag het aantal van zijn vertegenwoordigers met een verminderen en de Vrijz.-democraten wonnen er 2 zetels bij. TENTOONSTELLING SCHILDERWERKEN. Gaarne vestigen we de aandacht op de ten toonstelling van schilderwerken, die van 30 Juni tot 11 Juli wordt gehouden in de Kunstzaal J. A. Boskamp en Zonen te Overveen. HET HANDELSREGISTER. Aan het orgaan dier Kamer van Koophandel en Fabrieken te Haarlem ontleenen we de vol gende mededeeling over nieuw ingeschrevenen uit Bloemendaal in het Handelsregister: N.V. Agentuur- en Commissiehandel in Tex- tielgoederen en Modeartikelen „Texmo", Zuider Stationsweg 13. Dir.: M. A. Spronk Jr., te Bloemendaal. Maatschappelijk kapitaal bedraagt f 3000.waarvan gepl. en gest. is f 600.De Statuten zijn opgenomen in bijv. 1062 tot de Ned. Staatscour. v. 23 April 1931, No. 78. En verder het volgende omtrent wijzigingen: Café Ruimzicht, Zijlweg 18. Eig. P. Buhre, (uitgetreden). De nieuwe eigenaar, de heer J. W. G. Sligting, is geen koopman in den zin der H.R.-wet. N. V. „Abis", Maatschappij voor Che mische Producten, de Genestetweg 9. Dir.: G. C. Vis (uitgetreden). Ben. tot Dir.; J. C. Met, te Santpoort. Fil.Korte Begijnestraat 7 (op geheven). N. V. Bouw- en Administratie-Maat schappij „Mafalda", Oranje Nassaulaan 136. Dir.; J. C. Gmelic'i Meijling, te Overveen (uit getreden). A. de Graaf en Zoon, Brandstoffen- handel, Bloemendaalscheweg 42. Zaak thans ook gevestigd te Haarlem, Sophiastraat 41. Nieuwe Venn.: A. de Graaf, te Haarlem. N.V. D. HOGENBIRK ZOON'S IJZER- EN STAALHANDEL. In de Vrijdagmiddag te Amsterdam gehouden jaarlyksche algemeene vergadering van aandeel houders der N.V. D. Hogenbirk en Zoon's IJzer en Staalindustrie te Bloem ndaal werd de jaar- vertentie Vrijdag 12 Juni, dit nummer foutief was afgedrukt. We wenschen de fa. Gems en Co. veel succes met deze onderneming. WAARSCHUWING. De Commissaris van Politie waarschuwt de ingezetenen tegen de handelingen van eenige scharenslijpers. Het zijn lieden, die als volgt te werk gaan: Ze vragen of er iets te slijpen is. Indien wordt gevraagd, hoeveel het kost wordt bijv. eenigszins onduidelijk geantwoord... 25 cents. Maar als de voorwerpen geslepen zijn en worden teruggebracht ,dan moet niet 25 cents, doch 3 gulden 25 cents betaald worden. Natuur lijk ontstaan er dan moeilijkheden. Velen be talen het gevraagde om er vanaf te zijn. Kort geleden sleep een scharenslijper voor 'n villabewoonster een schaar. Toen hij haar terug bracht, bleek de schaar geheel bedorven te zijn en kon ze niet meer gebruikt worden. Van be talen was natuurlijk geen sprake. Hierdoor werd de scharenslijper zóó kwaad, dat hij een steen nam en dezen door een der ruiten van de villa wierp. De politie kwam er bij te pas en nam den 16-jarigen ruiteninwerper mede naar het bureau, waar hij spoedig tot de ontdekking kwam, dat hij „zijn eigen ruiten had ingegooid' Men zij dus gewaarschuwd. Eglise Wallonne. Dimanche 28 Juin. Journée de la paroisse a Elswout. 10 h. 30 service 2 u. plein air a Elswout. Pasteur Krafft. Allocutions de 11 M. M. K. Brants, ancien ec. J. Luzac, diaere. Ned. Herv. Gem. Bloemendaal. V.m. 10 uur, Ds. W. C. Posthumus Meyjes, van Rotterdam. Jeugddienst i h. Jeugdhuis. V.m. 10 uur, de heer M. Hinlopen, Theol. Cand. te Overveen. Overveen. V.m. 10 uur, de heer K. Koopman. Ned. Herv. Kerkgenootschap Santpoort. V.m. 10 uur, Prof. Dr. G. A. van der Bergh van Eysinga. De Zegepraal van het Goede". Rom. 12, vs. 21. Ned. Hervormde Evangelisatie te Santpoort. Geief. Kerk, Bloemendaal. 3 V.m. 10 uur, Cand. J. L. Bakker. N.m. 5 uur, Cand. J. L. Bakker, van Santpoort. Collecte voor Art. 13. Dö Vrije Katholieke Kerk. Popellaan Kinheimpark. V.m. 10.30 uur, Gez. H. -Mis. Toediening H. Doopsel. Donderdag 2 Juli, 7.30 v.m., Stille H. Mis. HET GEBEURDE AAN DEN OVERWEG AAN DEN KLEVERWEG. Naar aanleiding van het ons toegezonden bericht omtrent het gebeurde van Dinsdag morgen 11. aan den overweg van de Kleverlaan. waarbij door het te laat sluiten van de boomen bijna een zeer ernstig ongeluk heeft plaats ge had, is de beer Vennik, overwegwachter, die deze nalatigheid bedreven heeft, op ons kantoor geweest. Hij was niet te spreken over het ge geven bericht en wenschte over het voorge vallene eenige mededeelingen te doen. De heer V. deelde ons het volgende mede Toen ik voor den in aantocht zijnden trein van 10.45 de boomen wilde sluiten, hoorde ik dat mijn buurman Koster het weer te kwaad had met mijn vrouw, hetgeen meermalen voorkomt. Even later vertoonde K. zich om den hoek van zijn huis en richtte eenige minder vleiende woorden tegen mij. Ik werd hierdoor zoo kwaad, dat ik alles om mij heen vergat en hem ter verantwoording wilde roepen, juist op het moment dat de boomen gesloten moesten zijn. Vennik gaf toe, dat hij een groote nalatig heid had begaan, maar wilde gaarne, dat de oorzaak hiervan bekend zou worden. Wij heb ben hem daarvoor in de gelegenheid gesteld maar kunnen ons verdsr niet met het geval bemoeien. i Het is algemeen bekend, dat de verhouding AANRIJDING TE AERDENHOUT. Dinsdag reed de heer S. uit Haarlem met zijn auto met groote snelheid op de Zandvoortsche- iaan van de richting Heemstede naar Zandvoort. Vlak voor hem reed een auto in dezelfde rich- -ing. In de bocht bij den Zwarteweg botste de tweede auto tegen een boom van twee decimeter dikte, die geheel omver werd gedrukt. Daarna kwam de auto tegen een tweeden boom, die echter voldoenden weerstand bood. Door den schok braken de ruiten van den auto, waardoor de bestuurder en diens echtge- noote door glasscherven werden gewond. Zij werden bij Zuster Rohling binnengebracht en, na door een aldaar passeerenden dokter verbonden te zijn, met een anderen auto naar het Diacones- senhui-s te Haarlem vervoerd. Na behandeld te zijn konden ze naar him woning terugkeeren. De auto werd zwaar beschadigd. EEN FIETS GESTOLEN. Naar wij vernemen is een beerenfiets, die even onbeheerd stond op den Bloemendaal- schenweg, gestolen. VANDALISME. We hebben reeds geschreven over het bescha digen van de verkiezingsbiljetten op de aanplak borden. De politie was waakzaam. Het is haar mogen gelukken eenigen der vandalen op heeterdaad te betrappen. Het waren jongens, die -de blijetten oezig waren te vernielen. De politie nam hen mede. Nadat ze een flinke vermaning hadden gehad, werden ze aan hun ouders over geleverd. Onze orchideeën zijn verrukkelijke bloemen, al wagen zij het slechts schuchter hare tropi sche zusters met kleur en geur na te volgen. Ja, wat dat betreft, is 't verschil wél groot. Aan den eenen kant gepaste 'eenvoud in over eenstemming met de mate van vocht warmte waarover de gematigde zone te schikken heeft. Aan den anderen kant de over daad van het overbruisende weeldeleven in het Oosten, dat in de plantenkassen onzer kwee kers wordt nagevolgd en in de etalages van Anny Wigman en Daudey met sprookjes pracht wordt tentoongesteld. De interessante bouw van onze eigen orchi deeën is op zich zelf al de moeite waard er even bij stil te staan. De bekendste is het Handekenskruid. Wij vinden het in vochtig weiland en op belom merde bermen en landwegen. De tamelijk dikke stengel draagt breede scheedevormige bruin- roodgevlekte bladeren, die het neervallend vocht als gootjes naar den stengel geleiden en vandaar naar de wortelvezeltjes, die boven de handvormige, knol ontspringen waaruit de plant is opgestaan. En boven op den stengel verheft zich een donkerpurperen, soms rein- witte bloemaar. Eigenlijk zitten er onder den stengel twee knollen, een bruine die eenigszins verschrom peld is, en een gladde witte, 't Zijn de oude en de jonge knol. De eerste, die van 't vorige jaar is, brengt een bloeiende stengel voort, ter wijl de andere er in den zomer bijkomt. De oude knol vergaat, de nieuwe wordt haar plaatsvervangster en neemt voorraden voor volgend jaar op. De bloempjes schijnen met groene steeltjes aan de bloemsteel te zitten. Ik zeg: schijnen. Want als je zoo'n steeltje BSfrer onderzoekt, blijk je met een vruchtbeginsel te doen te hebben dat opgevuld is met kleine korreltjes: de zaadkiemen. Boven op dit vruchtbeginsel glinstert je de kleverige stempel tegen eri vlak daarboven zit de eenige meeldraad. Van de zes bloembladen staan er vijf schuin omhoog. Drie .van deze vormen c=n kapje, dat als een be- BLOEMENDAAL. Gevonden en terug te bekomen bij: C. v. d. Maas, Dompvloedslaan 43, Overveen, een ge wicht. P. Rutte, Bloemendaalscheweg 59 .Bloe mendaal, een bruine tasch; Goemans, Prins Hen driklaan 6, Overveen, een doublé armbandje; v. d. Laan, Rijnegomlaan 15, Aerdenhout, een zil veren horloge met verschuifbaar deksel; R. Hoop, Ramplaan 21, Haarlem, een kinderporte- monnaie met inhoud; J. v. d. Bos, Schroeder, v. d. Kolkweg 20, Bloemendaal, een rozenkrans; F. W. Meuring, Rollandslaan 41, Haarlem, een horlogeketting; A. van Bragt, Oranjestraat 192, Haarlem ,een aamestasch met inhoud; Lokerse, Graaf Florislaan 35, Vogelenzang, een oud heerenrijwiel; Overtoom, Delftstraat 5, rood Haarlem, en lapje stof; A. Homberg, Kerkplein 26, Bloemendaal, een alpaca beursje met inhoud; Adriani, Oranje Nassaulaan 37, Overveen, een vulpenhouder; G. A. Bijster, L. v. Dalelaan 12 Haarlem, een blauwe mantel; Huizer, D. Bak kerlaan 27, Bloemendaal, een paar hand schoenen; wed. G. H. Scholte, Bloemendaalsche weg 90, Bloemendaal, een damestaschje met in houd; A. van Iersel, Oude Posthuisstraat 7, Heemstede, een vermoedelijk zilveren beursje met inhoud; aan den politiepost te Aerdenhout, een zwarte muts; aan den politiepost Noord zeestrand, een heerenhandschoen, een kinder- taschje, een paar sleutels, een badschoentjeO. de Vries, Kinheimweg 63, Bloemendaal, een bal; aan het bureau van politie Overveen, een kope ren gewicht, een contact-sleuteltje, een R. K.- gdtoedenboekje, een bovenstuk van armband horloge, een insigne A.N.W.B., een huissleutel. BEVOLKING. Opgave van 1118 Juni '31. Gevestigd: W. F. Kroese, Bloemendaalscheweg 230 .Overveen; M. J. Sanders, Leeuwerikenlaan 14, Aerdenhout; T. F. de Vries, Bloemendaal scheweg 195, Overveen; N. Beers, Boschlaan 53, Bloemendaal; J. J. M. Röttgering, Oranje Nas saulaan 75, Overveen; N .van Laten, Dr. Dirk Bakkerlaan 72, Bloemendaal; H. Bunge, Zand voorterweg 9b, Aerdenhout; C. Palfrenier, Oran je Nassaulaan 154, Overveen; Wed. G. van Pelt, 1 sehe zang- en muziekfestijn mede aanleiding von Hombracht, Distellaan 4, Aerdenhout. zijn, dat een en and'er in alle opzichten slaagt. Opgave van 1825 Juni '31. Gevestigd: H. Weidema, Adr. Stoopplein 27, Overveen; K. J. van Laar, Bloemendaalsche weg 263, Overveen; A. G. van Kampen, Tet- terodeweg 6, Overveen. BLOEMENDAAL. Bevallen: C. KarseboomKreunen, (d.). Overleden: H. H. de Groot, 50 jaar. ZANG- EN MUZIEKCONCOURS TE AALSMEER. Men meldt ons: Het door 't Aalsmeer's Chr. Mannenkoor uit geschreven groot nationaal zang- en muziek concours, zal beginnen op 30 Juni a.s. en wor den voortgezet op 1 en 2 Juli daaropvolgende. Wat betreft de deelneming, deze heeft alle ver wachtingen overtroffen. Niet minder dan 66 vereenigingen, met meer dan 3300 deelnemers, zullen zich opmaken eeii bezoek te brengen aan 't alom bekende bloemendorp! Den eersten dag, 30 Juni, zullen uitsluitend de muziekvereeni- gingen worden boordeeld, terwijl 1 en 2 Juli is gereserveerd voor den zang. Behalve het groot aantal echter, mag worden aangenomen," dat ook hetgeen ten gehoore zal worden gebracht veelal op hoog peil zal staan, daar een behoor lijk percentage der meedingende vereenigingen inschreef voor de hoogere en hoogste afdee- lingen. Zoo zullen o.a. optreden 4 gemengde koren in de sup. afd., in de eere-afd., en 6 in de afd. uitmuntendheid, mannenkoren in de sup. afd. en eere-afd., gem. dubbel- en mannen- kwartetten in eere- en uitmuntendheidsafdee- ling, eere-afd. fanfare, enz. Bovendien schre ven 10 kinderkoren in, waarvan een drietal, resp. uit 150, 140 en 130 kinderen bestaande. Een attractie op zich zelf en een gang naar 't concoursterrein overwaard. Het concours zal een zuiver muzikaal karakter dragen en beoogt o.m. bij te dragen tot verheffing der zang- en muziekkunst onder dilettanten, 't Comité ver trouwt, dat zulks, gezien reeds den aard der inschrijvingen door de massa zal worden ge apprecieerd. De salonboot „Sonja" der Reederij v. d. Schuyt, Amsterdam heeft tegenover het concoursterrein ligging tot 't houden van toch ten op de Westeinderplas. In de jury hebben zitting de heeren Fred. J. Rooske, J. R. v. d. Glas, Isr. J. Olman en Kuno Stierlin. Moge een talrijk bezoek aan het Aalsmeer- DAGELIJKS OM HET HALF UUR TOT 's AVONDS 9.30 UUR. VERTREK OVERVEEN: STANDPLAATS MILITAIRENWEG HOEK JULIAN ALAAN BLOEMENDAALSCHEWEG 9.30, 10.00, 10.30, 11.00 en vervolgens om het half uur tot 's avonds 9.30 uur. VERTREK BLOEMENDAAL AAN ZEE: 9.45, 10.15, 11.15, 12.15, 12.45 en vervolgens om het half uur tot 's avonds 9.45 uur. Bij drukte om de 15 minuten en zoo noodig extra diensten. TARIEF: enkele reis volwassenen 25 et„ retour 40 ct, enkele reis kinderen 15 et. -etotw 25 ct.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1931 | | pagina 7