Altijd Beter HENSEN Voor fijn fruit - C. E. TOESET - Kleverpark Mr. Cornelisstraat 40 - Telef. 15014 Kousen adverteert in dit blad. Uw Garderobe Paarlaarsteèg 1 - Iel. 12B42 A G. POST, Bloemendaal GARAGE K. A. DEKKER Banketbakkerij Kokerij 1e klasse STUURMAN MAAS - Bloemendaat H. Brongersma Luxe Automobiel-Verhuorinrichfing 25ste Jaargarï] Het Bloemendaalsch Weekblad. DAT WEET IEDEREEN DOCH LET OP DEN NAAM TECHNISCH BUREAU Tuinparasols en Rustbanken wandel- -strand vouw- Stoelen -tuin lig- l -bad pgr nieuw: Tuinkoetsen! LAATSTE BERICHTEN. in alle moderne tinten f 1.45 per paar per 3 paar f 4.20 Ostadestraat 4 Tel. 10413 Opgericht 1898 Per Salonboot „HENDRIK EN TRIO" NAAR MARKEN KAGERMEREN LAND omtoovert. „RAWEETA". Bakenessergracht 50 A, Tumbouwgereedschappen. Korte Kleverlaan 5, Bloemendaal. TELEFOON 22927. Opgericht 1909 Specialiteit in klein gebak* OSTADESTRAAT 12 Telefoonnummer 11738 MiddenmootenVER ZALM- /2.— N'S Vakkleeding -f- mm berg bezwaar tegen verleenen van vergunning aan den heer Pieterse. Bij stemming wordt besloten wel vergunning te ver leenen. Met den heer Faase zal nog nader onderhandeld worden. Voor 't overige wordt besloten volgens 't voorstel van B. en W. I Bezwaarschrift bij Zandvoort's Raad. B. en W. stellen voor, bij den gemeenteraad van Zand- voort in te dienen een bezwaarschrift tegen Zandvoorts voornemen tot het leggen van een bouwverbod op de duinen langs de Boulevard. Het concept-adres deelden we in ons vorig nummer textueel mede. De voorzitter deelt mede, dat dit 't ergste is, wat hij ooit heeft medegemaakt. De gemeente Zandvoort wil nu op eensanders gronden een bouwverbod gaan leggen, ,,'t Is een schunnige manier van doen," aldus spreker. „Bloemendaal wilde aan Zandvoort geen grond gaan verkoopen en nu wil de gemeente ons op die manier gaan treffen, 't Is een ordinaire manier om dat te doen." Indien de raad van Zandvoort 't voorstel van B. en W. mocht aannemen, wat spr. zich nog niet kan indenken, dan is 't voornemen, dat Bloemendaal in alle instanties zich daartegen zal verzetten. „Men wil ons nu in de luren gaan leggen," aldus spr. „Maar dat gaat niet. Wij waren immer Zandvoort ter wille en nu moet men niet gaan trachten ons aldus te tracteeren." Het voorstel van B. en W. wordt z. h. s. aangenomen. Regeling werkverschaffing luerkloozen. B. en W. deelen den Raad mede: Het is ons opgevallen, dat tengevolge van de hier geldende in vergelijking met andere gemeenten gunstige regeling van de werkverschaffing vele personen van elders hier eene woning zoeken om ingeval van werk loosheid (die zij als het ware voorzien) van die regeling te kunnen profiteeren. Deze regeling houdt o.a. in, dat men pas te werk gesteld wordt, wanneer men een zekeren tijd in de gemeente woont. Die tijd is bepaald op een half jaar voor gehuwden en op een jaar voor ongehuwden. Aan gezien dezerzijds geen prijs gesteld wordt op het lokken van adspirant-werkloozen naar onze gemeente, stellen B. en W. voor, genoemde wachttijden te bepalen op 1% jaar voor gehuwden en 2 jaar voor ongehuwden. De heer S c h u 1 z kan dezen maatregel niet toe juichen. Het is noodig, dat B. en W. aan den raad nadere gegevens gaan verleenen. De heer Hogenbirk is van oordeel, dat 't geen B. en W. voorstellen, in principe juist is. Al jaren is 't bekend, dat hier menschen gaan komen om der wille van de werkverschaffing. De heer Noorman oordeelt, dat men de gemeente niet kan sluiten voor hen, die uit andere gemeenten gaan om zich hier te vestigen en die zonder werk zijn. De heer Kooiman zegt, dat men ook plotseling zonder werk kan komen. De voorzitter merkt op, dat B. en W, met hun voorstel in 't belang der gemeentenaren handelden. De heer S c h u 1 z zegt, dat om den woningnood zij die hier werk hadden in een andere gemeente moesten gaan wonen. Na die menschen langzamerhand zich hier weder zullen kunnen gaan vestigen zullen ze worden getroffen. Spr. wil dit voorstel aanhouden, opdat B. en W. den raad eerst nadere gegevens zullen verschaffen. Een voorstel van den heer Schulz tot aanhouding wordt met drie stemmen vóór verworpen. Met 3 stemmen tegen wordt 't voorstel van B. en W., zoo gewijzigd dat in het voorstel gelezen wordt „wan neer men een zekeren tijd in de gemeente woont of gewerkt heeft", aangenomen. Tegen stemmen de leden Noorman, Schulz en Kooiman. Plantsoen bij de Bellamylaan. Overwegende de wenschelijkheid om ter verfraaiing der gemeente een strook grond, gelegen tusschen de Bellamylaan en de Juliana van Stolberglaan, in eigen dom te verkrijgen om deze strook te bestemmen voor plantsoen en wegaanleg, stellen B. en W. voor, te be sluiten van de N.V. Nederlandsehe maatschappij tot exploitatie van roerende en onroerende zaken, ter grootte van ongeveer 850 M2., om niet over te nemen onder voorwaarde, dat deze grond bestemd worde en blijve voor aanleg van weg en/of plantsoen. Aldus besloten. B. en W. stellen voor te besluiten, aan de N.V. Nederlandsch maatschappij tot exploitatie van on roerende en roerende zaken vrijstelling te verleenen van den aanleg van den weg, geprojecteerd ten Noorden van het plantsoen aan de Westerlaan en loopende van die laan in westelijke richting naar de Bellamylaan. Aldus besloten. Rondvraag. Naar aanleiding van vragen van den heer S c h ui z en Kremer deelt de heer Laan mede, dat, al raken de gelden voor de werkverschaffing al aardig op, de werkloozen die nu aan 't werk zijn in ieder geval tot aan den volgenden raad aan 't werk zullen gehouden worden. In antwoord op vragen van de heeren Kremer en Schulz zegt de voorzitter, dat 't in orde maken van de voetpaden in 't Duinlustpark nog even wacht op onderhandelingen met 't P.E.N. over 't maken van een ondergrondsche electrische geleiding'. Indien er niet toe wordt overgegaan, dan worden de voetpaden spoedig in orde gemaakt. Indien wel, dan moet de zaak nog even wachten. De heer Prinsenberg informeert naar de voet paden in de Julianalaan. Wanneer worden die in orde gebracht? De voorzitter zegt, dat met Haarlem bespre kingen plaats hadden, met groote kans, dat de tramrails weggaan. Mocht dat nog lang duren, dan wordt met 't in orde maken der voetpaden er niet op gewacht. De heer Prinsenberg informeert hoe het staat met den aanleg van de nieuwe brug bij den Korten Zijlweg en vroeg tevens of inmiddels niet de daar staande heg kan verwijderd worden, opdat daar ter plaatse een voetpad komen kaft. De voorzitter antwoordt, dat met het maken van de nieuwe brug in de maand September zal begonnen worden. Het verwijderen van den heg kan reeds nu plaats hebben. Tenslotte ging de raad nog eenige oogenblikken in een zitting met gesloten deuren over. DE NIEUWE BURGEMEESTER. Naar wij vernemen is de nieuwbenoemde Burge meester in onze gemeente geweest om met de wet houders en den gemeente-secretaris kennis te maken. De waarnemende Burgemeester, de heer Laan, had reeds met Jhr. Den Tex afgesproken dat de installatie als Burgemeester plaats zou hebben in een zitting van den gemeenteraad te houden op 1 Augustus. Daar echter later bleek, dat dan eenige leden niet aanwezig zouden kunnen zijn, is besloten Jhr. Den Tex te verzoeken of hij er genoegen mede kan nemen dat de installatie plaats zal hebben op 6 Augustus. In den gemeenteraad van Donderdag is besloten het volgende telegram aan den heer Den Tex te zenden: „De raad der gemeente Bloemendaal, in niet voltallige ver gadering bijeen, feliciteert U met uw benoeming tot Burgemeester zijner gemeente." PERSONALIA. Mej. M. M. Wolhfart uit Aerdenhout is te Amsterdam geslaagd voor het examen nuttige handwerken. GEMEENTERAAD. Dit jaar zal de gemeenteraad óók in de maand Augustus vergaderen. Het is nog niet zeker of de Raad bijeenkomen zal op den derden Donderdag dier maand of op den eersten Donderdag. HET AMBTENARENREGLEMENT. Naar wij vernemen is de heer S. Huynink, commies ter gemeentesecretarie, druk bezig met de voorberei dende werkzaamheden voor een concept ambtenaren reglement, dat de raad nog voor September moet vast stellen. OPENBARE LAGERE SCHOOL TE OVERVEEN. Uit het 6e leerjaar van de O.L. School D te Overveen (hoofd de heer H. Hoekstra) zijn geslaagd voor: het Christelijk Lyceum te Haarlem: Astri Ketjen en Jan Hana; H.B.S. B te Haarlem: Gerard van Apeldoorn, Dirk Maassen en Jan van Tertholen; Kennemer Lyceum: Harry Straus; H.B.S. A te Haarlem: Jan Posthuma (7e klasse). Naar de le klasse van een Muloschool gaan over 7 leerlingen, naar het Nijverheidsonderwijs 3 leerlingen. J. VAN SNIPPENBERG. Eervol ontslag Hoofd School te Vogelenzang. Zooals uit ons raadsverslag blijkt, heeft de gemeente raad besloten den heer J. van Snippenberg, hoofd dei- openbare lagere school te Vogelenzang, op nader te bepalen datum eervol ontslag te verleenen als Hoofd, onder dankbetuiging voor de langdurige en trouwe diensten aan de gemeente bewezen. De heer Van Snippenberg is 17 December 1864 te Ede geboren. Hij behaalde de acte L.O. op 3 April 1883, de acte vrije oefeningen op 20 November 1894 en de Hoofdacte op 31 Juli 1897. Hij begon zijn onderwijsloopbaan als onderwijzer aan de O.L.S. te Ederveen, gemeente Ede. Hij was daar werkzaam van 1 Juli 1883 tot 10 Mei 1886, daarna was hij als zoodanig werkzaam aan de O.L.S. in Ede tot 1 Januari 1899. Toen volgde de benoeming als onderwijzer aan de O.L.S. te Vogelenzang. In 1919 werd de heer Van Snippenberg Hoofd dier School. De heer Van Snippenberg- is iaren voorzanger bij-de NSu. Hérv. Kerk te Bennebroek gefeest. Hij was verder secretaris-penningmeester van de wijkverpleging der Witte Kruis-afdeelirtg en secretaris-penningmeester van den polder Vogelenzang. Hij was een gezien onderwijsman, tevens man van groote verdraagzaam heid, die zich de algemeene achting der bevolking van verschillende richting heeft weten te verwerven. Onder hem kwam de school te Vogelenzang tot bloei. Wij vernemen dat de heer Van Snippenberg zich waarschijnlijk na het intreden van zijn eervol ontslag te Bennebroek metterwoon zal gaan vestigen. Nog vele jaren van welverdiende rast mogen hem ten deel vallen. AUTOTOCHT DOOR DE GEMEENTE. Donderdagmiddag, na afloop van de gemeenteraads zitting, maakten de leden van den gemeenteraad met den gemeentesecretaris een autotocht door de gemeente. De route was als volgt: Vanaf Raadhuis of Bloemendaalscheweg', Julianalaan, Oranje Nassauiaan (bezichtiging hulpbrug en wandel park), Julianalaan, Bloemendaalscheweg, Donkerelaan, Brederodeweg (bezichtiging woningbouw), Duinlust- parkweg, Johan Verhulstweg, Kennemerweg (bezichti ging sportterrein en boomkweekerijHartelustlaan, Bloemendaalscheweg, Bispinklaan, Verbindingsweg, Korte Kleverlaan, Busken Huetlaan, Bloemendaalsche weg, Parkweg, Hooge Duinendaalscheweg, Kweekduin- weg, Militairenweg, Ter Hoffsteedeweg, Bloemendaal scheweg, Korte Zijlweg, Elswoutslaan, Bovenweg, Juliana van Stolberglaan (bezichtiging school), Vondel laan, Schulpweg, Clematislaan, Anjelierenlaan, Hout- vaartkade (bezichtiging brand), Anjelierenlaan, Spie- gelenburghlaan (bezichtiging vijver), Rijnegomlaan, Viersprong, Zandvoorterweg (richting Heemstede), Zonnebloemlaan, Boekenroodeweg (bezichtiging knoop punt met vorige laan), Nachtegalenlaan (bezichtiging knooppunt met vorigen weg), nieuwe weg in Naalden- veld, Leeuwerikenlaan, Zandvoorterweg, Zuidlaan, Grenslaan, Zandvoorterweg naar zee, Boulevard (be zichtiging Noorder-Bad), eindpunt Zeeweg (thee pavil joen Witkop), Zeeweg, Spoorlaan, Tetterodeweg, Bloe mendaalscheweg naar Raadshuis. opruimingen koopt steller dezer tegen de HOOGSTE WAARDE en onder ge heimhouding. Brieven onder letter V. Bureau dezer. AFWEZIG tot 17 Augustus Arts. Bloemendaal, 16 Juli 1931. Practijk wordt waargenomen door Dr. Bornwater en Dr. Bos, Overveen, Liianu mennen ..Mgw"..».».. Plaatsbiedend voor 250 en 300 personen. Belangstellenden kunnen de booten bezichtigen aan de Koudenhorn. Langs de schilderachtige Spaarne-oevers. Langs Amsterdam over het IJ met hare Oceaanstoomers, Oranjesluizen uit, over Zee naar Marken. Vanaf 9 Juli Dinsdags en Donderdags, Vertrek Koudenhorn vai. 8.30. le klas f2.40, 2e klas f2. Kinderen beneden 10 j. half geld. Gezelschappen reductie. Vanaf 5 Juli dagelijks (beh. Zaterd). vertr. Koudenhorn 1.30 n.m. Zondags vertrek 2 uur, Z.B. Spaarne bij „Haarl. Dagblad". le klas f 1.40, 2e klas fl. Kinderen beneden 10 j. half geld. Muziek. Prima Buffet. Extra diensben naar Schiphol, Vechtstreek, enz. zullen nader worden bekend gemaakt aan de booten en in de Haarl. Dagbladen. Hechten Dir. H. J. FEIJE, Ravelingsteeg 13, voorbehouden. Haarlem. Telefoon 11292. Kaarten verkrijgbaar Ravelingsteeg 13 en aan de boot. Vraagt prijs voor boottochten. Booten beschikbaar van 10 tot 300 personen. Gratis inlichtingen en begrooting. CAROSSERIER WAGENBOUWER. Verbindingsweg 53. VERHUURINRICHTING VAN HANDWAGENS EN BAKFIETSEN. gewerkt. Nieuwste systeem. Zonder electriciteit. Zonder electrische verwarmings-apparaten. Geen warmte op het hoofd. Vlugste en aangenaamste bediening. Beleefd aanbevelend, E. DE REK Bloamend.weg 60 - BI Anno 1861 - Telof. 23! Bezorging in den gehi Advertenties kunnen Jags tien uur worden as Ingezonden stokken i Klachten over de bezoi jtreeks tot de Adruinist: Cinema Palace, iederen spectie. Op het tooneel Luxor Theater, iederen a garde. De gevloekte." Rembrandt Theater, ied uur 15: „Das Kaiserlie De Terrek-Kozakken. Is het dan toch waai pij, niet het Recht nu Dat Recht niet anders Macht? Dat Recht eei iets heel leelijks, voor Overmacht? Het was dit vroeg. Hem was leeftijd overkomen, dat opging in een werk, e idee. De toepassing da schappij weer een stu den weg der onderwer] de rede, van het leven duisternis aan het lidh heel aan geven, geluk zijn leven wijding gaf. postuur, hfj ontwikkel! mededeelzaam, ook in lachende kijk op de tc Tot er van een zijwe; hem gadesloeg, koud zijn plannen bestudeer mate praktisch begreep verdacht was hem vo en vruchtbaar maken - opofferingen van den aan goed, aan art>eid, hem geleden. Hij, die e op zijn vinding, zijn van zijn arbeid en ve Uit lijfsbehoud moest kiezen. Hij was bestoli Het was alsof een land waarin hij had gezaai sche kracht was losg( van zijn leven; het w gedreven naar de ove ondoorwaadbare breed overzijde zag hij weid planten rijper,-, schui-ei in te bergen en aller kwamen er samen on wat hij zaaide. En ds den Staat, waarvan 1 zame mannen maakte: stolen had, de burger op overheidshulp, reel de burgers zelfs, omi hrj deed nuttig en di werkte, wettig waren. En wat te Delft in denten zoo vaak een geweest in het afgetn kelijkheid vóór hem st toch waar, dat Recht woord, een franje, ee: ling Heeft Nietzsch Schopenhauer, hadden krachtmenschen van lijk? Is Macht het éér Gevaarlijk is het v ondervinding een slol gemeene strekking. C ring zich uitstrekt i Algemeen is niet dat;

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1931 | | pagina 2