GEBR. P. I. OPRUIMING KA STOFFEN Kuiper Blijvende Haargolf 25ste Jaarga Het Bloemendaalsch Weekblad. Koning Winter. J. H. KRUL Jr. PLAATSELIJK NIEUWS. Gemeenteraad. VICTOR IA-WATER Maison Leny Arbeidersgemeenschap Woodbrookers. InliterscMflessch 32 ct. Koninginnedag 1931. 16. S. U.OIQROIS Zn. Schoorsteenvegers lidlmtr.lf Haarlem, Tel. t NAAIMACHINES I. GEVLVCET. Soelslraat 37 Haarlem Telefoon 13538. Reeds ontvangen Een prachtige sorteering Zijlstraat 96 Tel. 13017. Slechts enkele dagen buitengewoon lage prijzen. Huishoud- en Industrieschool- kleeding. „DE HUISVLIJT", Bioemendaal's IJzermagazijn üw adres Aeor Ijzerwaren en Gereedschappen Ft NI. CUB li. Stelfeerderij Matrassenmakerij LeepeJs e«z, NAAML.VENN: J. D. POSTHUMUS' KONINKLIJKE STEMPELFABRIEKEN ZIJLSTRAAT 51 LOSSE E Een verkee nu Brokjes Le Tweeërlei Koning Winter komt regeeren!' Wellicht vroeger dan ge dacht. Hij heeft van die vreemde grillen Dikwijls komt hij onverwacht! Zorg dus als hij met z'n plagen en z'n vlagen U verrast, dat ge hem, met haard en kachel op een warm onthaal vergast! Zorg dat gij met brandstof voorraad (kolen, cokes of anthraciet) U z'n plagen van het lijf houdt en beleidvol weerstand biedt. Zorg er voor dat Koning Winter in Uw huis zijn macht verliest doordat gij Krul's steenkoolhandel voor uw winterbrandstof kiest Want Krul's brandstof is betrouwbaar en van prima kwaliteit. Met Krul's brandstof wordt ge zuinig van de felste kou bevrijd. Het is brandstof zonder sintels, vrij van slakken, vrij van steen, en geen plaag van Koning W inter dringt straks door Uw muren heen! 29 Aug. '31. N. V. STEENKOLENHANDEL VOORHEEN OVERVEEN TELEF. 11617-14106. omgaat, maar evenmin het oog sluiten voor het typisch eigene, om ons aan het uitheemsche, niet Bloemendaalsche, te vergapen. Integen deel ons doel is open te staan voor alles, wat onze belangstelling en toewijding waard is, maar met behoud van eigen zelfstandigheid, met behoud van locale kleur. Wat daarvoor noodig is? Dat was het onder werp van een prijsvraag, die bij den aanvang van dit jubileumjaar door onze vereeniging in ,,Het Bloemendaalsch Weekblad" is openge steld. Het beste antwoord, dat ons bereikte, werd buiten mededinging op onze jaarvergade ring in Februari gegeven: het was de her innering aan een plan van drie ingezetenen, van wie er twee nog in leven zijn en een in cns midden is, het denkbeeld van de heeren Ti- deman en C W. de Visser: een eigen Bloemen daalsch centrum, dat de mogelijkheid zal bieden voor „dorpsherstel" in den besten zin des woords. In welke richting dit plan uit te werken en langs welke wegen het te verwezenlijken zal zijn. bet rt tot onze taak, nu wij ons 26e Ver- eenigin; ar ingingen. Maar als hulde voor het naai voren brengen en uitdragen van deze gedachte is het mij een voorrecht namens onze Vereeniging aan de heeren Tideman en De Vis ser het eerelidmaatschap te mogen aanbieden. Spreker herinnerde er aan dat de Vereeni ging nooit doel, doch alleen maar middel is en dat het doel isBloemendaal's bloei. Hij wekte krachtig op, ook in de komende 25 jaar samen te werken voor den bloei van Bloemendaal! Toen verhief zich een krachtig applaus, waarmede de aanwezige deze woorden bezegel den. Blijgevend teeken voor den verderen bloei en grootmaking der gemeente Bloemendaal in de toekomst. De Burgemeester, Jhr. Mr. den Tex, bracht de Vereeniging namens de burgerij, namens de .gemeente en namens zichzelven woorden van dank voor de opvoering van het openluchtspel en voor al hetgeen de Vereeniging gedaan heeft. Hij verzekerde, dat hij en velen met hem buitengewoon hadden genoten van de open luchtvoorstelling. De gemeente, aldus spr. ver volgens, waardeert het dat ge werkzaam zijt ter bevordering van den bloei van Bloemen daal. Dat is óók de taak van het gemeente bestuur en ik heb me mede die taak gesteld. Echter, bij al hetgeen het gemeentebestuur wil ondernemen, moet het rekening houden met de' stem op den achtergrond: die der belastingbe talende burgerij. Het vindt daarom in u een grooten moreelen steun. Uw optreden is van veel waarde. Ge leert ons kennen wat de publieke opinie is. Het is op prijs te stellen dat er een vereeniging als de uwe is. Met den wensch, dat de Vereeni ging zich nog vele jaren mogen verheugen in het bezit van haar tegenwoordigen voorzitter Mr. Theyse, besloot spreker. Namens de elf „sprekende rollen" van het openluchtspel, bood de heer C. de Visser Jzn. den regisseur een souvenir aan. De heer J. C. Laan, die verklaarde van de oprichting af lid der Vereeniging te zijn ge weest, zeide dat, nadat de Vereen, eenigen tijd slapende was geweest, ze weder onder de lei ding van het nieuwe Bestuur en haar tegen woordigen voorzitter was gaan bloeien. Aan het nieuwe bestuur en aan den kranigen voor zitter der Vereeniging bracht spreker woor den van hulde. Met den wensch, dat de Ver eeniging Bloemendaal's Bloei, die het welzijn van Bloemendaal op het oog heeft, nog lang, mocht bestaan, eindigde spreker. Het gezelschap bleef nog eenigen tijd bijeen. Daarna ging het naar het feestterrein, waar al de vermakelijkheden in vollen gang waren. De viering van het jubileum der Vereeniging heeft op geheel eenige wijze plaats gehad. Het feest is geworden een voor de Bloemendalers, een, waaraan een groot deel der bevolking met hartelijke instemming heeft deelgenomen. Na de opvoering van het openluchtspel Zater dag voor genoodigden, volgde er op Koninginne dag een voor de geheele bevolking. Ook deze opvoering is uitnemend geslaagd. Het al was prachtig. Maar, zeker is het mooiste wat de jubileumviering heeft opgele verd de verklaring gedaan door den Voorzitter van „Bloemendaals Bloei" dat aandacht zal worden geschonken aan het denkbeeld van drie kloeke Bloemendalers, van wie er helaas een reeds is overleden, Mr. Monnik, een eigen Bloemendaalsch centrum, dat de mogelijkheid zal bieden voor dorpsherstel in den besten zin des woords. Indien het moge gelukken, dit plan tot uit voering te brengen, dan zal daarmede zeker het beste gedaan zijn wat gedaan kan worden om te maken, dat de leus „Bloemendaal voor de Bloemendalers" geen ijdele is. Moge het plan eenmaal volle werkelijkheid worden. Voortvarend Bestuur van Bloemendaals Bloei, veel wordt van u verwacht. Succes moge uw deel zijn bij de uitwerking van het plan en ook de medewerking van zeer velen. B. Dinsdagmiddag kwam de Gemeenteraad bijeen onder voorzitterschap van den Burgemeester Jhr. Mr. C. J. A. den Tex. Afwezig was de heer Luden. Na de opening der zitting was allereerst aan de orde de Installatie der nieuw inkomende leden. Een voor een, beginnende met den heer De Waal Malefijt, legden de leden in handen van den Voorzitter de bij de wet voorgeschreven eeden of beloften af. De voorzitter heette daarna de leden van harte welkom. Tot hen, die reeds in den vorigen raad zitting hadden gehad, zeide spr.: gij allen hebt u reeds in meerdere of mindere mate in het raadslidmaatschap ingewerkt. Ik hoop dat ge zult mogen werkzaam zijn in het belang der ge meente en dat de verhouding in den nieuwen Raad even vriendschappelijk zal mogen zijn als ze in den ouden Raad het was. Ik wensch u ge luk met het vertrouwen dat de kiezers in u stel den. Tot het nieuwe lid, den heer Bolleman, zeide spreker, dat voor hem het lidmaatschap van den Raad iets nieuws is. Moge voor u de vervulling van het lidmaatschap van den Raad een groote voldoening zijn. In den Raad te zitten is iets anders dan lid eener vakvereeniging te zijn, merkte spreker op. Vele moeilijkheden zijn er aan verbonden. Er kan een conflict komen tus- schen het beginsel en de opportuniteit. Moge ge dan het beginsel hoog houden. Moge, wanneer uw lidmaatschap van den Raad geëindigd zal zijn ge met voldoening er op kunnen terugzien en ge u dan verantwoord gevoelen tegenover den rech ter der publieke opinie, maar ook tegenover den Hoogsten Rechter. Daarna was aan de orde de Verkiezing van twee wethouders. In de vacature Dr. J. Th. Bornwater werden bij eerste stemming uitgebracht op Dr. Bom- wlater 7 en op den heer Prinsenberg ieder 7 stemmen; bij tweede stemming eveneens op ieder 7 stemmen. Bij derde stemming, waarbij de heeren Born water en Prinsenberg zich van stemming ont hielden, kregen ieder 6 stemmen. Het lot diende nu te beslissen. De voorzit ter maakte twee briefjes, waarvan een blanco was en waarvan het andere het woord „wethou derschap" bevatte. Dr. Bornwater werd ver zocht een briefje te trekken. Hij trok het briefje waarop het woord „wethouderschap" stond en was derhalve door het lot tot wethouder aan gewezen. Na de stemming zeide de heer Lestrieux Hendriks dat z.i. de loting niet in overeen- steming met het bepaalde in het Reglement van Orde was geschied. Spr. stemde echter toe, dat hij met zijn opmerking te laat was en dat ze had moeten gedaan worden vóór dat de loting plaats had. De opmerking gold den vorm, wlaar- in de loting was geschied. Op de vraag van den voorzitter of iemand bezwaren had tegen de aanwijzing van Dr. Born water door het lot tot wethouder bleek dat geen der leden ze had. Ta de vacature J. C. Laan, werden bij eerste stemming uitgebracht op den heer Laan 12 stem men en 2 stemmen in blanco. Gekozen is der halve de heer J. C. Laan tot wethouder. Op de vraag van den voorzitter antwoord den de beide gekozenen, dat ze de benoeming tot wethouder aanvaardden. De voorzitter verzocht de heeren Dr. Born water en Laan aan de tafel van B. en W. plaats te nemen. Namens den Raad wienschte spreker de heeren geluk met hun herbenoeming; hij drukte den wensch uit, dat hun werkzaamheden als wethouder, ten bate der gemeente vrucht dragend moge zijn Daarna werd de raadszitting gesloten. ONDERSCHEIDING. Bevorderd is tot officier in de Orde van Oranje Nassau de heer A. Labouehere, wonende te Vogelenzang, gemeente Bloemendaal, president commissaris der Deltsche Aardewerkfabriek „De Porcelyne Fles", te Delft. DE GEMEENTESCHOOL TE AERDENHOUT. Naar wij vernemen wordt de Gemeenteschool te Aerdenhout Zaterdag 5 September, des na middags om 4 uur officieel geopend. Demes- en Heerenkapsalon K1NHEIMWEG 4 - TELEFOON 22687 bij Spoorovergang. zonder electriciteit. Erkende Permanonteur. Salons dagelijks geopend van 8—8 uur. Zaterd. tot 10 uur. Plechtige opening van het nieuwe Huis te Bentveld. Woensdagmiddag wijdde de Arbeidersge meenschap der Woodbrookers haar nieuw Huis te Bentveld in. De bedoeling is het Huis te maken tot een centrum van religieus-socialistisch leven. Er zullen week-einden, langere cursussen en leer gangen worden gegeven. Al dit werk beoogt dienstbaar te zijn aan de taak der Arbeiders gemeenschap. De Arbeidersbeweging te dienen in religieusen zin. Dr. W. Banning zal de lei der zijn van het Huis en het werk, dat daarin verricht zal worden. Voor de openingsplechtigheid van het Huis was veel belangstelling. Ze begon met bet hijschen der vlag in de kleuren der Woodbroo kers met aan het hoofd de letters A. G. Daar na begaven de genoodigden zich naar een der zalen van het gebouiw. Allereerst werd het woord gevoerd door Mr. M. J. A. Moltzer in hoedanigheid van Voorzit ter der Stichting tot steun der Arbeidersge meenschap der Woodbrookers in Holland. Spr. richtte zich in de Engelsehe taal tot een paar Engelsche gasten om daarna alle aanwezigen het welkom toe te roepen. Vervolgens deelde hij mede, hoe de Stichting was tot stand gekomen en hoe ze het gebouw had aangekocht, dat thans aan de Arbeiders gemeenschap zou worden overgedragen. Het plan tot de opening van het Huis bestond al eenige jaren. Echter het kon eerst tot uitvoe ring komen, nadat een vriendin der Arbeiders gemeenschap eerst een gift van f 20.000 had gegeven, aan welke gift later door haar nog een bedrag van f 5000 was toegevoegd. Verder kwamen nog voor het Huis van verschillenden anderen giften in. Dit heeft gemaakt dat de villa „Nieuw Saxenlburg" kon aangekocht worden, met om liggende gronden voor de som van f 42000. Volgens het plan van den architect G. Feen- stra werd de villa verbouwd door den aanne mer Van der Vliet. Wat nu willen we in dit Huis gaan doen vervolgde spreker. Hij verwees in antwoord op die vraag naar hetgeen gezegd is in een boekje, dat de aankondiging bevat van het werk gedurende de eerste helft van den winter in het Huis tes verrichten. In dat boekje, wordt het vólgende opgemerkt, dat spreker voorlas: De levenswaarde^ die wij belijden, vatten wij samen in het woord: religieus-socialisme. Wij zijn socialisten, niet alleen in die zin dat wij het socialistisch ideaal aanvaarden als het richtsnoer voor het heden, maar ook zoo, dat wij ons vast verbonden weten met de massa der arbeidersbeweging, die door het ^Scialisme is gegrepen. Wij stellen ons op geen enkele wijze buiten en nog minder boven de arbeiders beweging, maar doen ons werk midden in haar, als kameraden onder de kameraden. Wel doen wij het alles gedreven door onze eigen motie ven. Wij gelooven dat in het heden het socialis me versterkt en vernieuwd kan worden door de krachten der religie; dat in de toekomst het socialisme beterkenen zal een nieuwe mogelijk heid van geestelijk leven. De verontrusting om de schending van men- schenlevens en geesteswaarden, de verantwoor delijkheid voor heden en toekomst, aanvaarden wij als een religieuze verontrusting en verant woordelijkheid waarbij wij alle ruimte laten voor verschillen in geloofsovertuiging en for muleering. In dezen geest doen wij sedert een tiental ja ren ons religieus-socialistisch werk in Bar- chem; gaan wij het thans uitbreiden door ons nieuwe huis in Bentveld. Wie zich aan ons eenigermate verwant voelt en met ons wil sa menwerken in die eerbied en kameraadschap, die uit onze overtuigingen volgt, is ons harte lijk welkom. Wij vragen noch naar partijpro gram, noch naar godsdienstige belijdenis - welkom is ieder die met ons de arbeidersbewe ging wil dienen in religieuzen geest. Klein is ons begin in 1920 geweest, voegde spreker daaraan toe, maar we voelden ons aan stonds gedragen door de gedachte, dat we een noodig werk gingen doen, en we vertrouwen op God, door Hem en door Hem alléén willen we ons den weg laten wijzen. We verheugen ons, dat we in Dr. Banning een leider van het werk in dit Huis hebben gevonden. In zeer hartelijke woorden richtte spr. zich tot Dr. Banning. Uw werk zal hier zijn, zeide hij, practisch en theoretisch te gaan arbeiden aan den opbouw van het religieus-socialisme. Ge moge u bij uw werk geschraagd gevoelen door de kracht des Alierhoogsten. „God, uw zegen vragen wij. Mogen wij hier in Uwe kracht werkzaam zijn", besloot spre ker zijn bezielend'woord, waarmede hij het ge bouw aan het Bestuur der Arbeidersgemeen schap overdroeg. Het Hollandsch a Capellekoor (Barchem- koor), directeur de heer Joh. F. Keja. zong daarop „Bitte um den Segen des Hern" van Heinrich Schiitz en Mattheus II 28, 29 en 30 en 2 I 43. Nadat vervolgens mevrouw H. de Roever Courrech Staal een lied op het nieuwe gebouw, gedicht door mevrouw Roland Holst, had voor gedragen, aanvaardde Dr. W. Banning namens de Arbeidersgemeenschap het gebouw. Spr. zei de dat te doen met groote dankbaarheid in het hart. Hij bracht dank aan allen, die aan het gebouw hadden gearbeid en aan allen, die er hun gaven voor hadden gegeven. Nadat spr. voorts had uitgswijd over den ernst der tijden, deelde hij mede, dat de eerste cursus, die ge houden zal worden, vol is; dat de tweede reeds meer dan vol is en dat de andere loopen; als- oberlahnstein mede dat het plan is in den winter gedurende eenigen tijd werkloozen in het Huis te doen samenzijn. Spr. merkte vervolgens op, dat het religieus socialisme in dezen tijd een grootsche taak en roeping heeft te vervullen. Zwaar is de taak, die ik hier aanvaard, zeide spr. aan het slot zijner toespraak, maar in het gebed zal ik de kracht vinden. Ik ben mij wel bewust, dat al léén dan wanneer ik het werk biddende doe, het gezegend zal zijn. Namens het Bestuur der Woodbrookers in Holland sprak Dr. C. E. Hooykaas uit Rotter dam woorden van gelukwensch. Spr. zeide dat het leven teleurstellingen en succes biedt. Hij hoopte, dat, indien er teleurstellingen mochten komen in het werk, de Arbeidersgemeenschap daaruit het noodige leeren zal en dat, indien er succes op het werken is, dit nimmer tot zelfgenoegzaamheid leiden zal. Uw werk is in de breedte gegroeid, ik wensch u toe, dat het in diep gang moge bewaard en behouden blij ven, besloot spreker. Het koor zong vervolgens nog twee liederen: „Bitte um Erhorung des Gebets" van Schütz en „Das Hohe Lied" van Keja. Daarna deelde Dr. Banning mede, dat ingekomen is een brief van gelukwensch van den voorzitter van het Hoofdbestuur van het Religieus-Socialistisch Verbond, Ds. Bakker uit Drachten. Ten slotte werd staande de „Internationale" gezongen. Daarmede was de openingsplechtigheid vol bracht. De aanwezigen bezichtigden daarna het gebouw dat heel practisch bleek ingericht te zijn. Alle zalen zijn ruim en frisch en uitne mend geschikt voor het werk in dit Huis te doen. Het gebouw bevat behalve een gehoorzaal, een groote eetzaal en verschillende bijvertrek- ken, een groot aantal logeerkamers, welke nog aangevuld zijn door een bijgebouwden zijvleu gel, bestaande uit een dubbele reeks even han dig als artistiek ingerichte slaapvertrekken. Koninginnedag is ook ditjaar weder, dank zij de werkzaamheid van de leden der feest commissie, voor de Bloemendalers een dag van jolijt en feestvreugde geworden. De feesten werden door prachtig weer begunstigd. Des ochtends tegen half tien hield de burge meester, Jhr. Mr. C. J. A. den Tex, op het feestterrein de openingsrede. Spr. herinnerde er aan hoe de band tusschen Nederland en Oranje vóór eeuwen is gelegd en hoe nog steeds de meerderheid van het Nederiandsche volk aan het Huis van Oranje verknocht is. Aan het einde zijner toespraak noodigde de burge meester de aanwezigen uit een driewerf hoezee voor de Koningin aan te heffen en daarna in te stemmen met het door „Sursum" te spelen Wilhelmus Nadat daaraan was voldaan, werd het woord gevoerd door den heer D. Kuiper, voorzitter der feestcommissie. Deze begon met inzonder heid welkom te heeten den nieuwen burge meester, die voor den eersten keer Koninginne dag te Bloemendaal mede maakt. Hij hoopt, dat deze eerste keer door vele volgende keeren moge gevolgd worden. Woorden van dank richtte spr. vervolgens tot allen, die der feest commissie medewerking hadden verleend. In het kort memoreerde spr. het vele werk dat de vroegere voorzitter der feestcommissie, die heer A. Beekman had gedaan. Na „Bloemendaals Bloei" met haar jubileum gelukgewenscht te hebben, zeide spr. te hopen, dat allen prettig feest zouden vieren. De voorzitter van „Bloemendaal's Bloei", mr. F. J. D. Theijse, de derde spreker, hield weder, gelijk wij van hem gewend zijn, een geestige speech, waarin hij verklaarde, dat hij hoopte nog veie jaren op Koninginnedag als derde spreker na de beide hem voorafgaande sprekers het woord te mogen voeren. Spr. verzocht daarna aan te heffen „Leve de Koningin, leve de feestcommissie en leve Bloemendaal's Bloei. De kinderspelen. Na deze „traditioneele opening" der feeste lijkheden, was al dadelijk op het feestterrein een gezellige drukte. De draaimolens werden be stormd. Veel belangstelling ook trok het op treden van Hubert Korvera's Variété Gezel schap. Het moet gezegd, er werd iets heel moois te zien gegeven. Inmiddels gaf „Sursum" een muziekuitvoering. Ook begonnen de kinderspelen. De uitslagen waren de volgende: Pensteken voor jongens, 7 en 8 jag.r: 1. H. Duiveman, 2. P. Zalm, 3. G. ZJwarteveen, 4. Theo Bandsma, en 5. W. Valkenburg. Tonloopen voor jongens, 910 en 11 jaar: 1. J. de Veer, 2. J. Lanson, 3. G. Roorda v. IJzinga, 4. H. Schipper, 5. K. de Jong, 6. A. Bersee, 7. P. Korsman, 8. P. Tullenaar, 9. K. Valkenburg, en 10 D. Vogel. Pensteken voor meisjes 7 en 8 jaar: 1. Tr. de Ruiter, 2. G. Bersée, 3. G. Greuter, 4. G. Schip per, 5. N. Strakkenbroek. Tonloopen voor meisjes, 121314 jaar. 1. Tr. Bruin, 2. A. Schipper, 3. J. de Cock, 4. Tr. Krimp en 5. L. Hoffstee. Karretje rijden voor meisjes 910—11 jaar: 1. N. Zwarteveen, 2. H. Vaders, 3. J. v. d. Ham, 4. C. v. Beem, 5 M. Roozen, 6. J. Voerman, 7. N. Cassee, 8. E. Heinsius, 9. R. Huisman en 10. Tr. v. Apeldoorn. Tonloopen voor jongens 1213—14 jaar: 1. W. Blankevoort, 2. W. Biallosterkski, 3. A. Boelhouwer, 4. R. Panhuizen, 5. A. Voerman en 6. L. Schipper. In verband met de openluchtvoorstelling, werd om half drie de kermis stopgezet. Voor de opvoering van het openluchtspel verwijzen we naar de rubriek „De Gebeurtenis van de ^Veek". Evenals Zaterdag was ook nu weder de opvoering van het stuk voor de spelenden een groot succes. Te half acht begon het concert, dat het Chr. Fanfarecorps „Sursum" onder leiding van den heer W. Meng, geven zou in de muziektent in het Bloemendaalsche Bosch. „Sursum", dat een mooi programma, bestaande uit negen num mers ten gehoore bracht, had daarmede veel succes. Herhaaldelijk werd krachtig door de muziekliefhebbers geapplaudiseerd. Het Avondfeest op het feestterrein was buitengewoon druk bezocht. In dichte drommen kwamen de feestgangers aanstappen. Aan de controle had men bijna geen handen genoeg om allen van het noodige toegangsbewijs te voorzien. Tot half elf bleef de groote stroom van menschen aanhouden. Te kwart voor elven begon het vuurwerk. Nauw was de eerste vuurpijl afgestoken, of de menigte verliet het feestterrein. Een ieder 'spoedde zich om te trachten een plaatsje te leveren wij de BESTE; In orde maken wij ds slechtste voor den minsten prijs. voor Najaar- en Wintercostuums, Mantels, Jassen, enz. De nieuwste modellen zijn aan wezig. Qames- en Heerenkleejmakers Kamperstraat 20-22, Telef. 12474. tegen Volgens aangegeven kleur en teekening. Tevens voorhanden naaidoos-benoodigdheden, Schagchelstraat 46, - Haarlem, - Tel. 14461, K. KLEVERLAAN 22—24 TEL. 22704, Prachtbeits „DE BEVER", „RIPOL1N" verf, „VÉLPA" houtlijm enz. enz. CONCURREERENDE PRIJZEN. K3RKPLEIN 10 TEL. 22260 BLOEMENDAAL TEL. 22260. veroveren langs den kant van den vijver van „Duin en Daal" gelijk bekend zou op het eilandje midden in den vijver het vuurwerk worden afgestoken om toch maar goed het vuurwerk te kunnen zien. Het vuurwerk, geleverd door de firma A. J. Kat te Leiden, was weder schitterend. De duizenden die het afsteken er van aanschouw den, waren in een enthousiaste stemming. Tel kens weerklonk handgeklap. Nadat het vuurwerk was afgeloopen, werd weder naar het feestterrein gegaan om daar tot 12 uur het feest voort te zetten. Toen het mid dernachtelijk uur was geslagen, werd „sluiten" geblazen en werden de lichten gedoofd. Het feest was geëindigd. Ook dit jaar is het Koninginnefeest schitte rend geslaagd. Dit moge het nog menig jaar wezen. MIDDELBARE TECHNISCHE SCHOOL. Aan de Middelbare Technische School te Haarlem is toegelaten tot het eerste studiejaar in de afdeeling electrotechniek, L. J. B. Giebels, te Overveen; bevorderd in het laatste studiejaar in de afdeeling bouwkunde C. E. van Beek, te Overveen; in de afdeeling scheepsbouwkundé F. L. v. d. Bijl, te Bloemendaal. WIJ zijn specialiteiten inFAMILIE-DRUKWERKEN UITNOODIGINGEN, DANKBETUIGINGEN MENU'S VISITEKAART!#» Ieder jaar is h Prachtig, zonni 't Lokt om in 1 Of te zeilen oj Jantje, Piet en Dan heel zoetj Schoon wat sp Voor hun welz; Pa neemt tege Met zijn Jantji Maar dat is p Maand vol na Met mamaatje Gaat papaatje Ieder jaar op Dat wil zeggei Doch die hoop Negen keeren Hebben zij wel Maar geen zoi De vacantie g En de uitgaan; •Nu dan thuis Naar het valle Als vervolgens 't Zonlicht stra Zitten Jantje, Weer heel zoe En zij prijzen d' Onderwijsau Die juist dé v Op den natste: (Nadri Een regel uit een in 't hoofd blijven t gehoord? Wanneer? kon het me niet m« wist ik, dat -het al dat deze versregel prent had. Vermoed tant uit mijn school Ik zocht mijn oud nergens vond ik dei zelfden trant verric moeden van den na daarmee zou ik uit Want gelukkig h£ 9. Bom! Daar z£ auto; de kooplui h£ oogenblik de vluchi maaide met razen en de bellefleurtjes zoodat je ze zoom; gen. AANKONDIGINGEN voon GEBOORTE VERLOVING ONDERTROUW 11. Help! Daar 1 opeens van den spruit had nog ju: te grijpen, en toei zelingwekkende si plotseling met e Wat was er gebei

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1931 | | pagina 2