P Zuinige Huisvrouwen ïj A Fa. Ant. Cassee Zn. Woninginrichting Buitengewone Filmavond Gebr. P. J. SCHUURING, A. ZETSTRA 1.6. S. I III® 8 Zn. liltatr.f™ Haarlem, Tel. 13310 In literschroefjlessriien 32 ct. Voer huishoudelijk gebruik. laargang, Het Bïoemendaalsch Weekblad. Vliegdemonstraties te Aerdenhout. PRIMA BRANDSTOFFEN PRIMA BEDIENING v.h. J. H. KRUL Jr Vliegfeest bij hotel Velserend. NAAIMACHINES I. GEYLVOET. Ooelstraat 37 Haarlem Telefoon 13538. KERKPLEIN 12 Tel. 22260 Bloemendaal Tel. 22260 1 Jeugdhuis Bloemendaal HËEREN- EN DAMESKLEERMAKERS, Kamperstraat 20-22 - Telef. 12474. Bloemendaal's IJzermagazijn Schoorsteenvegers naaml.venn: j.d. posthumus koninklijke stempelfabrieken zijlstraat 51 Brokjes Lev Weet U waarom over de geheele wereld meer Quaker verkocht wordt dan eenig andc 'ia ver pre paraat in pakken? P Kostelijke, versche noots- - eenspe"-*"^ Quaker-eigc hap - heen uu zuivere en voectz-ame product zoo populair gemaakt. De tegenwoor dige groote pakken bevatten 5 ons netto. Q müi as <0 ao 02 ee Wonderbaarlijke toeren. Een onbegrijpelijke looping. Silcces van de vliegers. Een pracht parachutesprong. Een vlieg tuig vernield. - Piloot er goed af gekomen. Zaterdag en Zondag werden te Aerdenhout vliegdemonstraties gehouden, door mannen die den moed nimmer in de schoenen lieten zinken, door mannen, die geen vrees kennen en in alle opzichten vertrouwd zijn met hun lichte vlieg tuigjes. Achter d,e Hofstede Mariënbosch ston den op het weiland, dat thans als vliegveld dienst deed, twee ranke vliegtuigjes naast elkaar te wachten op hun bestuurders. De pilo ten die zouden demonstreeren en eenige staal tjes van durf en moed toonen, waren voor ons geen onbekenden. In de eerste plaats de vlie genier Schechner, die indertijd op de gletscher „De Zugspitze" een gebergte van ongeveer 3000 M. hoogte („iets hooger" dan 't Kopje) met zijn toestel een landing heeft volbracht. Verder zouden we kijken naar de vliegers kapi tein Stoer, de meester-kunstvlieger, kapitein Seidl, parachutist, Gunnerman, de Dekende parachutespringer, die met zijn valscherm reeds 200 sprongen in het luchtruim had ge maakt en nog anderen. De duizenden menschen die Zaterdagmiddag om en nabij Mariënbosch stonden, hebben niet datgene gezien, wat het programma vermelde. De demonstratie werd, alleen gegeven door ae vliegers kapitein Stoer en Aichele terwijl Gun nerman in het luchtruim sprong. Niettemin zijn de kijklustigen in alle opzichten tevreden gesteld. De wonderbare toeren door Stoer en Aichele verricht, waren buitengewoon. Waren zij met hun sportvliegtuigjes in de lucht, dan konden zjj alles met hun machine doen. De gekste buitelingen werden door hen zonder eenige moeite verricht. Het scheen of zij in de lucht hingen. Aardig was de balonnenjacht, waarbij de vlieger mei zijn propeller van het vliegtuig kleine balonne- tjes, die van het land af los waren gelaten, ramde. Dit scheen een moeilijk werk te zijn en er werd nogal eens gemist. Werd een balonne- tje door den propeller stuk geslagen, dan ging er van het publiek uit een luid hoera op. Onbegrijpelijk was de „looping the loop" die door kapitein Stoer, niet naar binnen, maar naar buiten werd genomen. Dus bjj het duike len zat Stoer aan den buitenkant. Dit experi ment werd door de meeste toeschouwers met „open mond" gevolgd. De „monden gingen nog wijder open", toen een der vliegers, alsof het de gewoonste zaak van de wereld was, drie minuten ongeveer met zijn toestel op den kop vloog (dus de wielen naar boven). Tijdens deze zonderlinge vlucht, waarbij de piloot ook eens de wereld op zijn kop zag, maakte hij zwenkingen en zette zoo nu en dan zijn motor af. Geen wonder, dat toen de piloot heelhuids en zonder eenige duizelingen weer vasten grond onder zijn voeten had, hem een luid applaus gegeven werd. Toen kwam de clou van den middag, de pa rachutesprong door den bekenden Gunnerman. De toebereidselen voor dit nummer duurden wel een beetje lang, doch eindelijk was alles in orde en ging vlieger en parachutist de lucht in. Steeds hooger en hooger steeg het toestel tot eindelijk de gewenschte hoogte bereikt was. Toen het toestel ongeveer op 6000 M. hoogte midden boven het veld was, zag de menigte die ademloos toezag, een klein zwart stipje over den rand van het toestel uitkomen. Dit was Gunnerman, die den sprong ging wagen. Eenige oogenblikken later viel het zwarte stipje naar beneden, gelukkig vergezeld van een voorwerp, dat zich spoedig als een para chute ontplooide. Rustig en kalm zakte <se parachute steeds lager en lager, totdat einae- lijk de grond bereikt was en ook ditmaal Gun nerman er goed vanaf was gekomen. Hierna was het programma afgewerkt en gingen de toeschouwers zeer voldaan huis waarts en bespraken d)e onverschrokken en kranige toeren van de Beiersche piloten. Ook de piloten stapten in hunne toestellen en keer den huiswaarts. Onder prachtig herfstweer werd het pro gramma Zondagmiddag herhaald voor een publiek, dat nog in grooter getale was opge komen dan Zaterdagmiddag. Was het op het veld niet zoo druk, er om heen kon men over de hoofden loopen. Er waren teveel gunstige plaatsjes, waar men de verrichtingen der vliegers goed kon zien, zoodat velen geen entreegeld er voor over hadden, hetgeen voor de Beiersche piloten geen voordeel was. Alie nummers werden weer vlot uitgevoerd, terwijl de vliegers weder veel succes te boeken had den, Jammer, dat kort voor het einde er een ongeluk gebeurde, waardoor een der ranke vliegtuigjes geheel vernield werd. Bij het op stijgen van een der vliegtuigjes, geraakte de motor onklaar, waardoor het vliegtuig in aan raking kwam met een boom en naar beneden stortte. Gelukkig was de hoogte, waarop het toestel vloog niet groot, zoodat piloot Erwin Aichele, die het toestel bestuurde, er met een wond tusschen zijn oogen af kwam. Het toe stel werd geheel vernield. Zoo eindigde deze middag niet zonder ongelukken. Beide vliegdagen was het verkeer enz. bij Mariënbosch uitstekend geregeld Hiervoor komt onzen Bloemendaalschen politiemannen 'n woord van lof toe. N,V. STEENKOLENHANDEL TEL. 11617—14106. OVERVEEN Enorme belangstelling bewon derenswaardige staaltjes van vliegkunst. Goed geslaagd' j parachutesprongen. Een moe dige vliegster. Vrije vluchten. Zondagmiddag heeft een vliegfeest plaats ge had op het terrein tegenover hotel Velserend. Dit vliegfeest was georganiseerd door de Sudwest Deutsche Sportflieger Vereingung Giessen en de Directie van hotel Velserend. Het was een uitgezochte dag er voor. Geen windje aan de lucht, terwijl de herfstzon voor de noodige warmte zorg droeg. Het was in derdaad een zomersche dag. Om 1 uur des middags kwamen er al heel wat menschen, naar het vliegterrein; het was te voorzien, dat 'ter een talrijke menigte zou komen om de aangekondigde demonstraties bij te wonen. De zwarte weg naar Hotel Velserend was voor het gewone verkeer afgesloten en alleen bezoekers voor het vliegveld werden toegelaten. Om 2 uur was het bekende en mooi gelegen terras van Hotel Velserend geheel bezet. Op den weg stonden ook vele menschen, terwijl men op het weiland over de hoofden loopen kon. Aan deze vliegmeeting namen deel de vol gende piloten: Ludwig Maier, kunstvlieger en leider der Vliegoefeningsschool, Giessen van het Deutsche Luftfarhtverband, Heinrich Moog, kunstvlieger, behoorende aan de Siid- westdeutsche Sportfliegerver., Ernst Brake, behoorende bij Luftverkehrgesellschaft, te Munster, Albert Dietrichs, behoorende bij de Südwestdeutsche Sportver. Parachutespringers waren: Georg Resch, lid van de Baierische Luftverein, houder van het Duitsche record Valschermspringen (5200 M.) en Fraulein Lange, die niet op het programma vermeld stond. De vliegers hebben ons getoond dat er ver schil bestaat tusschen vliegen en vliegen en wel: gewoon vliegen en kunstvliegen. Deze lieden, veroveraars van de lucht, onverschrok ken lieden, voor wie geen vrees bestaat, heb ben ons staaltjes van vliegkunst laten zien, waar men versteld van stond. Ze schijnen het woord vallen niet te kennen. Zij wentelen en kantelen en draaien net zoo gemakkelijk in de lucht, alsof het een heel gewoon iets is. De piloten doen nog meer en kunnen nog meer dan een gewonen vogel. Bewijzen? Ter stond. Heeft u weieens een vogel op zijn kop zien vliegen? Neen, nietwaar? De piloten deden het wel. En zonder eenige moeite. De ballonnenjacht was een bewijs, dat de vliegers hun toestel goed in hun macht hadden. Geen een ballonnetje dat opgelaten werd, ont kwam aan de alles vermorzelende ving. Met een luiden knal spatte 't uiteen en viel 't als een getroffen musch naar omlaag. Het doelwerpen met meelzakjes werd op handige wijze volbracht. Bij dit vliegfeest waren twee parachute sprongen. Dit was de grootste attractie van den middag. Toen de vliegmachine met den parachutespringer opsteeg, werd het zeer stil. Een ieder keek met volle aandacht naar de machine, die steeds hooger en hooger steeg, waaruit straks iemand zou springen, alléén be schermd door een valscherm, dat niet altijd open gaat. Toran het vliegtuig de gewenschte hoogte bereikt en men ongeveer uitgerekend had, dat ■de parachute met wind mee op het vliegveld neeg- zou komen, sprong van Resch uit de machine naar de ver hem beneden uitstrekken den aarde. Na een 50-tal meters ontplooide het valscherm zich en was ook dit keer de sprong gelukt. Resch kwam echter niet op het terrein neer, maar dreef een weinig af en werd op een aardappelveldje aan den anderen kant van den Bergweg gedeponeerd. Fluks zich van de tou wen losgemaakt en de parachute opgepakt en dan verscheen hij in korten tijd op het vlieg veld, waar hij met een luid applaus ontvangen werd. Nu was het de beurt aan Fraulein Lange om uit de lucht te springen. Tien minuten later taxide de machine met de moedige vrouw er in over het veld en koos spoedig- het lucht ruim. Ronkend en snerpend werd de machine door den motor steeds hooger getrokken. Ten tweede male was op het terrein een vuur ontstoken. De rook van het brandje gaf aan, hoe de wind was en hieraan konden de luchtvaarders zich orienteeren. Op ongeveer 600 M. hoogte sprong, vlak boven het Hotel, Fraulein Lange uit het sportvliegtuig. Dit keer ging de parachute niet zoo spoedig open. Na een flinken val opende zich echter het scherm en Fr. de Lange kwam in zweefvlucht, gevolgd door duizenden oogen, naar omlaag. Ditmaal was de richting beter bepaald en kwam zjj op het vliegveld neer, juist tusschen een aldaar staande vliegmachine en de afras tering voor de toeschouwers. Roode Kruis- soldaten schoten toe, maar de parachutiste was gelukkig niet gewond en ongedeerd, alleen een beetje geschrokken, kon zij het voor haar be stemde applaus in ontvangst nemen. Hierna volgden een drietal gratis vluchten. Een ieder, die een programma kocht, zag aau den linkerhoek van het programma een num mer staan. Dat was een z.g. lot voor een vrije vlucht. Er werden drie vrije vluchten verloot. De 1ste vrije vlucht werd gewonnen door een jongmensch van ongeveer 14 jaar. Dit was echter geen hoogvlieger en hij gaf zijn nummer spoedig weg. Er waren liefhebbers genoeg. De laatste prijswinnaar gevoelde zich uitstekend thuis in de lucht en wuifde steeds met de hand. De piloot vond dit een beetje vrijpostig en liet zijn toestel plots daien, waarna hij zijn machine weer stijl de lucht in liet snorren. De passagier stoorde zich al heel weinig aan deze manoeuvres en bleef doorwuiven. Het publiek wuifde terug en had schik in het geval. Hiermede was het vliegfeest, dat in alle. opzichten geslaagd mag heeten, afgeloopen. Velen bleven no- wachten totdat de drie sport- vliegtuigen vei n okken waren, om de lucht- helden een laatst vaarwel toe te roepen. De organisatie om en nabij het vliegterrein was uitstekend in orde. De Velsensche politie werd bijgestaan door een groot aantal rijks veldwachters. Het Roode Kruis was met een groot aantal manschappen eveneens aanwezig; terwijl polygoon zorg droeg, dat alles op de rolprent vastgelegd werd. Naar we nog vernemen, was de Burgemees ter van Velsen, de heer R. G. Rijkens, den geheelen middag op het terrein aanwezig. Tenslotte nog een woord van hulde aan den heer Kok, eigenaar van Hotel Velserend, voor zijn grooten ondernemingsgeest. Nu deze vliegdag volkomen geslaagd is, zien we met belangstelling een 2den tegemoet. P. T. Jr. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN. De Kamer van koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken, houdt een vergadering op Dinsdag 20 October 1931, des namiddags te 7.30 uur in het gebouw der Kamer, Nassauplein 6, Haarlem. De agenda luidt onder meer: Goedkeuring verzonden schrijven aan de Pro vinciale Staten van Noord-Holland, inzake P.W.N.-tarieven. Benoeming tot ambtenaar in tijdelijken dienst bij de Kamer van den heer J. Garnier te Haar lem. Benoeming tot leider van den ingestelden cur sus Warenkennis voor Kruideniers van den heer A. H. Hoefnagel. Benoeming tot leider van den ingestelden cur sus boekhouden van den heer C. H. van Konings- bruggen. Vaststelling subsidies 1932. FOTOKUNSTKALENDER. Weder is verschenen de bekende Fotokunst kalender, uitgegeven door N. V. Focus, te Bloemendaal. Deze kalender, die een sieraad voor iedere huiskamer is, is weer met de groot ste zorg samengesteld. Iedere week geeft hij een anderen fcto, de een nog mooier dan den ander. Winter, Zomer en Herfst zijn rijkelijk op dezen kalender geïllustreerd, terwijl stil levens, oude stadsgezichten, enz. ook niet ont breken. Het groote fotoblok is aangebracht op een versierd schild, zeer sober en eenvoudig-, en geheel passend bij het fotoblok. Onder de foto's is een kalenderblad. Bij iederen datum is gelegenheid gegeven, verjaardagen enz. in te vullen. Op den kalender staan ook de post- vluchten der K. L. M. naar Indië vermeld, zoo dat een ieder kan zien, wanneer hij een brief naar Indië moet posten, wil de brief nog met het vertrekkende vliegtuig op de datums aan gegeven, mee gaan. Achter op ieder vel van den kalender staat een raadgeving op het ge bied van photografeeren, hetgeen foto-amateurs ten goede komt. Men ziet, niet alléén een kalender voor de kunst, maar ook een kalender voor toelichting en praetische doeleinden. Deze prachtige kunstkalender zal eerstdaags aangeboden worden tegen een zeer lagen prijs. Bestellingen kunnen nu reeds gedaan worden bij den vertegenwoordiger van Bloemendaal en Omstreken, den heer F. Tideman Jr., Duin- wijckweg 3, Bloemendaal. AARDENHOUT—BENTVELD. In ons volgend nummer zullen wij een ver slag opnemen van de op Maandag 12 October gehouden vergadering van de Vereeniging Buurtbelang AardenhoutiBentveld". We vestigen de aandacht op de uitvoering van „Der letzte Kniff", door 't Oberbayrische Bauern-Theater op Zondagavond 18 dezer in den Stadsschouwburg te Haarlem. VERZEKERING TEGEN ZIEKENHUIS KOSTEN. Principieele uitspraak van den Raad gevraagd. Moet het in onze gemeente komen tot de instelling van een gemeentelijk ziekenhuisfonds voor den kleinen middenstand? Terzake van deze belangrijke aangelegenheid vragen B. en W. van den Raad een principieele uitspraak. Ingeval tot de instelling van een zoodanige verzekering tegen de kosten van ziekenhuisverpleging mocht worden overge gaan, komt het de commissie voor Sociale aan gelegenheden gewenscht voor, in hoofdzaak de 'regeling van Haarlem te volgen. Dienaangaande zij vermeld: dat tot de verzekering kunnen [toetreden zij, wier inkomen wat betreft ongehuwden niet meer dan f 3500 en wat betreft gehuwden na kinderaftrek niet meer dan f 5000 be draagt; dat de verzekering geldt voor verpleging van ten hoogste 10 weken voor elk ziektegeval in de 2e klasse B der ziekenhuizen; dat met de ziekenhuizen in Haarlem n overeenkomst is gesloten; dat de gemeente aan de ziekenhuizen f 6 per dag betaald voor elke(n) patiënt; dat in de verzekering begrepen zijn de kos ten van operatief ingrijpen, gebruik operatie kamer, narcose, medicamenten en verband middelen; dat met de heoren specialisten een afspraak leveren wij de BESTE; in orde maken wjj de slechtste voor den minsten prijs. is gemaakt betreffende de door hen in reke ning te brengen kosten, ingeval van behande ling der verzekerden of het him verleenen van chirurchische hulp; dat met de bedongen premie van f 0.25 per week voor volwassenen en f 0.25 per maand voor kinderen de verzekering in Haarlem zich tot nu toe kon bedruipen; dat de ontvangsten en de uitgaven terzake in Haarlem in de gemeenterekening worden verantwoord onder de „gewone middelen" en op de begrooting „gewone dienst" derhalve zoowel in „Ontvangst" als in „Uitgaaf" een post voorkomt inzake de ziekenhuisverpleging; dat van de ziekenhuisverpleging bovenbe doeld een afzonderlijke administratie gevoerd wordt. We teekenen hierbij aan, dat het zeker ge wenscht is, dat het ook -in onze gemeente komt tot een verzekering tegen de onkosten van ziekenhuisverpleging van de kleine mid denstanders. Echter is het de vraag, of hier met een dergelijke premie als te Haarlem kan worden volstaan. Immers, de gemeente Haar lem is grooter dan de onze. Het staat dus te bezien, dat hier niet zooveel deelnemers zijn zullen als te Haarlem. En de premieheffing houdt ongetwijfeld verband met de grootte van het aantal deelnemers. Voor de beslissing van den Raad verwijzen we naar het raadsverslag. IETS OVER DEN DIERENDAG VAN 3 OCTOBER 1931. Zaterdag 3 October '31 was een feestdag voor een deel van de jeugd van Haarlem e.o. Dien middag gaf de Vereeniging voor Dieren bescherming een rolprentmiddag voor kinderen, welke wij niet bijwoonden. Zij slaagde naar wij vernamen, uitstekend. Door middel van de film werd de jongelui bijgebracht dat het dier ook een mensch is „zooals het wel eens" aardig is gezegd. Voor ons was de avond belangrijker. In dezelfde met bloemen kwistig versierde zaal als 's middags werd een kinderfilm gedraaid en daarna de ook uit technisch oogpunt belangrijke bijzonder goed opgenomen film: „Tiere sehen dich an." Men weet, dat deze film hier ook zal worden gegeven en men verzuime niet die dan te gaan zien. Mr. J. A. P. C. ten Bokkel, voorzitter der Haar- lemsche afdeeling leidde den avond in met eenige zeer goed geplaatste opmerkingen. Allereerst over de instelling genaamd: Dierendag. Men wil in ternationaal het publiek indachtig maken aan de plichten van den mensch jegens het dier, dat bij hem vergeleken, behoort tot het zwakkere deel der Schepping. Mej. Pothof, voorzitster van het Haarlemsche comité, heeft 4000 vlaggetjes weten te plaatsen en aan 800 kinderen in 2 groepen aardige dieren films doen vertoonen. Het kind is de vader van den man en de vrouw. Dierendag beoogt een massale vernieuwing van de richting of houding die de mensch tegenover het dier aanneemt. Openlijk durft niemand tegen dierenbescherming 'op te komen. Zoover zijn we reeds. Maar we moeten nog veel verder. De zaak is ernstig. Dat zü dit is toont het feit, dat de koningin-moeder beschermvrouw is en niemand minder dan jhr. mr. von Weiier, vice-president van het gerechts hof te 's Gravenhage, voorzitter dezer vereeni ging. Dierenbescherming is een uiting van hu maniteit en vooronderstelt goede gezindheid ook jegens den medemensch. Er is vooruitgang op dit gebied, maar we zijn er nog lang niet. Onze fiscale wetten en verordeningen brengen den boer in de verleiding van hun honden ketting honden te maken. Het vervoer van paarden onder „Zollverschlusz" van uit Polen levert geduren de 4 dagen achtereen de vervoerde dieren zonder eten of drinken aan versmachting over. O ja, er is nü bepaald, dat ze te Berlijn eenmaal In de mogelijkheid verkeeren iets te nuttigen. Stallen brengen over het algemeen met slecht aange legde electrisehe geleidingen de dieren in levens gevaar; 10 maal meer dieren dan noodig is worden z.g. riteel geslacht door ze te laten dood bloeden alleen omdat dit voor de slachters zoo gemakkelijk is. Het vervoer in wagens en boo ten laat nog veel te wenschen over, Alleen te Haarlem moeten onze inspecteurs voortdurend verbaliseeren. En nu wordt nog van den trekhond en de vi visectie niets eens gewag gemaakt. Dierendag wil door een jaarlijks herhaald protest de publieke opinie bewerken en aldus niet alleen repressief maar ook preventief op treden. De duidelijke rede van den heer Ten Bokkel, werd, terecht, met luid applaus beloond. De buitengewone kwaliteiten van den dieren film: „Tiere sehen dich an", maakte den avond verder leerzaam en genotvol; met allerlei vreemd soortige dieren maakten wij kennis, te veel, om op te noemen en onder een zoo uitnemende be lichting gefilmd, dat reeds uit artistiek en fau- nistiseh natuurkundig oogpunt, wat wij zagen uitermate belangrijk mocht heeten. Dat de aan een verhaal van Longfellow ont leende kinderfilm van de Klok-van-het-Onreeht en het Paard ons minder trof dan ze des mid dags was ingeslagen, zal gelegen hebben aan het feit, dat wij des avonds de vertelling daarbij misten van den onderwijzer, wiens toelichting bij de middagfilms buitengewoon geslaagd was. Met belangstelling zien wij een volgenden Die rendag tegemoet, waarbij wij de Vereeniging tot Berscherming van Dieren van harte gaarne in de welwillende belangstelling van onze lezers aanbevelen. KUNST AAN HET VOLK. Het Octoiber-nummer van het maandblad der vereeniging „Kunst aan het Volk". Haarlem, is er in vergelijking met de vorige nummers op vooruit gegaan. We treffen er eêrTaantal fraaie afbeeldingen in aan van producten uit de glas fabriek „Leerdam", vergezeld van een verkla rend artikel. Voorts de gewone rubrieken en mededeelingen. Daar deze aflevering het eerste nummer is van den 7en jaargang, mogen we misschien ver wachten, dat de volgende nummers ook geïl lustreerd zullen zijn. LIGFAUTEUILS in poli en eiken CLUBFAUTEUILS in leder en velvet. onder auspiciën van Ankersmit's Foto- en Kinohandel te Overveen, in samenwerking met het Centraal Bureau voor Liga-Films 1 te Amsterdam, op ZATERDAG 17 OCTOBER 's avonds te 8 uur 15. AVANTGARDE PROGRAMMA Korte inleiding door den Heer Th. B. F. Hoyer, film-recensent der Opr. Haarl. Crt. Toegangsprijs 1 1. Plaatsbespreking bij Ankersmit's Foto- en Kinohandel te Overveen en aan het Jeugdhuis. Onze twee-jarige abonnementen bieden U solide kleeding tegen matigen prijs. Abonnement F Twee Colbert Costuums, een Winterjas of Demi. f 10- per maand. Abonnement D Twee Colbert Costuums, 1 smoking Cost, of zwart Colbert en Vest met gestreepte Pantalon, 1 Demi of Winterjas. 115.10 per maand. AAN HUIS TE ONTBIEDEN. Korte Kleverlaan 22-24 - Telefoog 22704. Het beste en oudste adres voor al Uw Ijzerwaren en Gereedschappen. Thans is het tijd voor bladharken, -vorken, riet matten, hakbijlen, zagen, mica. Tochtband en Tochtrubber. Vulemmers, kolenkitten, aschketels. Houtsnijmesjes, figuurzaag, gereedschappen en teekeningen enz. enz. Beverbeits, Velpalijjn, Ripolinverf. Let thans op de lage prijzen. De herfstzon stooft Op Scheveningen's Een auto, aan 't la- Rjjdt kalm een ba Waarop drie dame Straks luidt het v< Straf de bestuurst< De doode blijft toe „De honderduizend Zoo riep ik uit, v. „Ja vrouw, je heb Maar nu, hoera, v Zjj keek naar 'trn En dra was onze We voelden ons g< En zjju van droefl Rijksambtenaar is Men kort hem op „Wfj zjjn 'tzoo we En aan 'tvermind We geven liefst gi Roept hij, terwijl Naar de protestve: Of 't helpen zal, (Nadruk In een onzer groote een bericht omtrent b Berijjn. De meeste vai men voor bjj jonge kunne. De correspond* schijnsel een beschouw het voor een gedeelve i ren. Niet alleen te Be en andere wereldstede Jongelieden, die daarin vooruitzicht, iets gro< zullen tot stand brenj goed voor een „ordin kantoor en zjjn overtu ender genie steekt. Z\ het tooneel of de film atelier, zitten avond a kroeg te zwetsen, levi schotten, welke zjj nir Öen op de maatschapp gerdom en zakken all misdaad af, zoo ze n roepsdanser, bordenwa [tier in een baantje t< en wanhoop drijven - zich in dit bestaan op ben, dikwijls tot zelfi Dit is de ^droeve menschen, die op hun hebben tnedegekregen 33. De drie luchtre smak tegen de fontei hevig geplons in het bassin. Langs een la noden, en terwijl ze werden gebracht, zori dat het vliegtoestel b AANKONDIGINGEN voor» UITNOODIGINGEN GEBOORTE DANKBETUIGINGEN' VERLOVING MENU'S NDERTROUVl JSITEJUARTEtg 35. De reis naar I dan van Holland nat ze dan ook, aan de bad te nemen en hu kapitein maakte ne drooglijn op het v waschje perfekt. Zoo bij Marseille neer

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1931 | | pagina 2