t? Wollen Dameskousen! 13 175-1.50-1 za 0.88 CRAMA! VISCHHANDEL «I. Baim Zoon Rodio 0. Hoefgeest Zonen Greenten en Vruchten Fruitschaaltjes Visch - Balm - Bloemendaal - 23280 Het Bloemendaalsch Weekblad. PREDIKBEURTEN UIT BOEK EN BLAD. Raadsagenda. Advertentiën: Kleine Houtstraat 9 Cronjéstraat 43 Bloemend.weg 105 BI. weg 60 Bloemendaal Anno 1861 Telef. 23280 (2 Lijnen) Leveren U alles op gebied van Visch. Kwaliteit le - Prijzen concurreerend Groote sorteering Vischconserven. GA RAGE HAR TIE NL HST Centrale Verwarming I G Dl. BISPINCKLAAN 1 - N. V. K. VI S S E Rs Autodiensten „DE SNELLE VISSER9 99 leren dan liï Jet is echter zondheidstoe- and slechter het feit, dat eren werken niet vreemd, in Amerika hen over, in opvattingen, andere Euro- rtdurend toe- 1920 aan het gevallen aan verontrustend n vele steden ;n ter wereld ens en 23 pet. isveTmogen. mogen is dan lerikanen be- /8 van het is 57 billioen iie productie! >ver staan es zakken der ge der voiks- volksklassen I en 1921 toe, peelde in het Na 1921 zijn iter gestadig die van het lok is de „!n- >or ondoelma- te groot, n.1. ïxtiel industrie, en 75 pet. in is voor niet slechte orga- aan tekortko- rest aan oor- bedrgven lig- groote schaal bevolking in zoekt op het i reclame. Het Ier meer mui een, dan moet e worden ge- eel schade er en muizen, ge- idgevingen om :e ontdoen. Er in de verwoes- de Duitschera >r muizen wor sen tot het be- De meest po- ig over het on- iatsen, een le- werd onderbro- inweek worden en gelanceerd, ïg vair Mary nerika verstaat ligde Staten ia >lg van de ver hermende rech- igebreide smok- olie, de radio* ijn corrupt. Ge- verkocht voor het tienvoudige nog de invloed een gevaar, voorspeld is, i ra tie opkwam, ioht. Het eerste waar werkelijke is; de rijke dat zij de ge- .ristocraten imi- als deze auto- ;elden op de op- op de politiek, leel en al geba- delswereld, dat arlangs de poli ewegen. el ingediend om len kinderarbeid als argument tinderen, die nu de gelegenheid il te gaan. De •stel bleven er le kinderarbeid noest worden en wetsvoorstel „in verklaard. En vel de karakter- t onderwijs be- in overeenstem- ien der kopstuK- e jeugd wordt ce itgelegd, dat de i van hen, die en buitenlandsch lezing komt hou- heikunde, als in- it kunnen spre- m is, zal hii dat hij voorzichtig is ie zoodanig ge en hem durft te nerika veel idea- fs meer dan er- groot gevaar, dat et liberale cnvat- hem slechts be- atellectueel. Indl- oote verscheiden- Ike samenleving erilta onderdrukt, laar te lande veel ook geen slecbt iets wilde aanne- ia dan en niet iwoordig zelfs de ouden in de hoop, runnen leeren. Zij joveel jaar. En in m een toenemend s van macht, die r de beheersching zakenwereld geen 1 er zel"s een men, zooals Ame? I sinds de dagejj Eglise wallonne. (Begynhof). Ned. Herv. Kerk. Dimanche 24 janvier, IJO h. 30 Service, Pasteur Krafft, 112 h. service des enfants. 120 h. Culte Pasteur Krafft. Vendredi 29 janvier. 20 h. Service Pasteur Krafft. L'Eglise est ouverte tous les jours de 10 h a 17 h. Bloemendaal. V.m. 10 uur Ds. J. C. van Dijk, Extra collecte voor Chr. Belangen. Jeugddienst in het Jeugdhuis. V.m. 10 uur de heer A. van Os, Amsterdam, 's Avonds 7.30 uur, Ds. D. Tromp, Zaradvoort. Overveen. V.m. 10 uur de heer R. Koopman. Extra collecte Chr. Belangen. Ned Hervormde Evangelisatie. Santpoort. Vm. 10 uur Jac. de Graaff, Amsterdam. Dank- en bidstond voor den arbeid van de vóór 50 jaren geleden opgerichte „Christe lijke Vereeniging voor de verpleging van lij ders aan vallende ziekte, te Haarlem. Ned. Herv, Kerkgenootschap, Santpoort. V.m. 10 uur Prof. Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga. „Geestelijke wandel". (Gal. 5, vers 25a.) Religieuze Kring Aerdenhout. Ds. L. Bonga, Doopsgez. Pred. Leiden. Nederl, Protestantenbond, afd. Bloemendaal. V.m. 10.30 uur, Ds. W. Mackenzie, Amsterdam. Extra Schaalcollecte ten bate van de Vrijzin nig Christelijke Jeugdcentrale. Geref. Kerk, Bloemendaal. V.m. 10 uur, 5 uur n.m. Ds. J. C. Brussaard. Voorbereiding H. Avondmaal. De Vrije Katholieke Kerk. Popellaan Kinheimpark. V.m. 10.30, Gezongen H. Mis. Woensdag 27 Januari. N.m. 8 uur, Vespers en Lof. fair aangevallen, de toegestane strafschop wordt benut, 11 A.H.C. brengt weldra weer door Kesler den stand op 2—1. De strijd gaat nu gelijk op, maar de A.H.C.-aanvallen zijn gevaarlijkst; maar Kesler geniet een goede be waking. Ten slotte weet hij voor rust nogmaals te scoren, 31. Na rust is Rapiditas merkbaar in 't voordeel. Weldra weet Pal, na mooi opbrengen van Roest den achterstand te verkleinen, 32. Rapiditas is nu 't meest in den aanval, maar diverse kan sen worden gemist. Ten slotte wordt Pal weer op ongeoorloofde wijze aangevallen in het be ruchte gebied. De toegestane strafschop wordt door hem benut, 33. Nog zwoegen beide par tijen om de winnende goal, maar dan is de tijd verstreken. B. K. SPORTVEREENIGING „HERCULES". De R. K. Sportvereeniging „Hercules" geeft Donderdag 21 Januari haar jaarlijksche gym- nastiek-uitvoering in den Schouwburg Jamsweg, Aanvang 8 uur precies. ONTVANGEN BOEKEN. „De rekenkundige denkbaarheden in logischen samenhang", door P. J. Bouman en J. C. van Zelm. W. Versluys' Uitgevers-Mij. Amsterdam. Baldassare Castiglione. De Hoveling. Uit het Italiaansch, door Dr. J. Hoeksma en Dr. A. Zijderveld. Uitg. W. J. Thieme en Cie., Zutphen. Experimenteele Graphologie, door Robert Eaudek. H. P. Leopold's Uitg. Mij. den Haag. Bespreking volgt. HOE HOUDEN WIJ ONZE BLOEMEN FRISCH. EEN EENVOUDIGE METHODE OM SNIJ BLOEMEN GOED TE HOUDEN. door Dr. WEISSFLOG. Tuinbouwspecialist te 's-Gravenhage. Tot dusverre waren de deskundigen over het algemeen van meening, dat het langer goed- houden van gesneden bloemen door chemische middelen niet mogelijk was. Dat is juist, voor wat betreft de dikwijls aanbevolen middeltje: aspirine, pyramidon, keukenzout e.d. Wanneer deze al niet schadelijk zijn, kan men er toch zeker geen gunstige werking van verwachten. Het algemeen afkeuren van alle chemische middelen is echter ook onjuist; de proeven, welke de laatste jaren in het ammoniaklabora- toriura te Oppau genomen zijn, bewijzen dit wel. Hier hebben scheikundigen en psysiologen samengewerkt om uit tal van stoffen een pre paraat te bereiden, waardoor gesneden bloemen aanmerkelijk veel langer goed gehouden kun nen worden. Dit nieuwe middel, waarmee uit stekende resultaten worden bereikt, kreeg den naam „Niwelka" en wordt eenvoudig toege voegd aan het water, waarin de bloemen staan. Het preparaat is op wetenschappelijke wijze samengesteld en komt in meer dan één opzicht tegemoet aan de behoeften der afgesneden bloemen. Het voert daaraan de stoffen toe die ztj, losgemaakt van de wortels en dikwijls ook van de bladeren, moeten missen en toch niet kunnen missen. Verder beschermt het de bloe men en het water, waarin zij staan, tegen rot- tingsgbacteriën en de schadelijke invloeden daarvan. De verlenging van den levensduur is natuurlijk afhankelijk van de soort, doch dik wijls wordt het aantal, dat de bloemen goed blijven, verveelvoudigd. De beste resultaten worden bereikt met anjelieren, rozen, chrysan ten, riddersporen, seringen, margrieten, klap rozen en phloxen. Bij eenige soorten werd met „Niwelka" echter weinig of geen resultaat bereikt, o.a. bij narcissen, lelietjes van dalen en bepaalde soorten van rozen. Over het algemeen kan men echter zeggen, dat het gebruik van Niwelka" een belangrijke verbetering betee- kent vergeleken met de machteloosheid, waar mee men tot dusverre stond tegenover het ver welken van gesneden bloemen, het verval, dat dikwijls zoo spoedig een feit werd. Dat de bloemen zich in een Niwelka oplossing prettiger voslen dan in enkel water, blijkt ook hieruit, dat dikwijls de kleur en de geur van de bloemen veel intensiever bewaard blijven, terwijl de knoppen gemakkelijker opengaan en bij halfgeopende knoppen grootere bloemen worden berdkt. Gedeeltelijk moet dit worden toegeschreven aan het feit dat de „Niwelka" het snel verontreinigd worden van het water voorkomt en dus ook de daarmee samenhan gende onaangename lucht. De verzorging der bloemen wordt hierdoor belangrijk vereenvou digd; het is niet meer noodig, dagelijks het water te ververschen. Men kan ermee volstaan, van tijd tot tijd te controleeren, of de stelen nog voldoende diep in het water staan, want wanneer men „Niwelka" aan het water toe voegt, stijgt het waterverbruik der bloemen door hun verhoogde stofwisseling. Men vul dan water bij, waarin bij voorkeur ook nog wat „Niwelka" is gedaan. Over het algemeen is het raadzaam, eens per week de Niwelka oplossin"- geheei te vernieuwen. Het blijft echter eeu groote werkbesparing vergeleken met het dage lijks reinigen der vazen en het afspoelen en inkorten van de stelen. De vazen zijn bovendien na het gebruik gemakkelijker te reinigen, ori dat er zich geen slijmachtige stoffen aan de wanden afzetten, zooals anders dikwijls het geval is. Men houdt door „Niwelka" dus nie alleen de bloemen langer goed, doch men spaart ook tijd en moeite bij de behandeling ervan. (Nadruk verboden). GEVEDERDE POOTEN BIJ HOENDERS EN DUIVEN. De voorouders van onze kippen en duiven hadden gladde pooten, doch in den loop der tijden hebben zich tal van rassen ontwikkeld, waarbij de pooten met vederen bedekt zijn. Deze eigenaardige vedergreai wordt door vele fokkers als een waardevolle eigenschap be schouwd en is dan ook kunstmatig aange kweekt. Hebben gevederde pooten nu ook een praktisch voordeel? O.i. is dit niet het gevai. De dieren kunnen zich minder gemakkelijk be wegen en daardoor ook niet goed hun eigen voedsel zoeken. Bovendien hinderen de veeren aan de pooten de dieren dikwijls bij het broe den, vooral duiven mot lange veeren aan de pooten werpen dikwijls ongemerkt eieren en jongen uit het nest. Bij regenachtig weer blijft het vocht langer in de veeren ziten, waardoor de dieren rheumatiek krijgen. Wanneer men z'u kippen en duiven dus nog houdt met een ander doel dan alleen het „mooie gezicht", kan men beter dieren met gladde pooten nemen. Kip pen en duiven met veeren aan de pooten moe ten bovendien goed verzorgd worden, anders zien zij er dadelijk leelijk en verwaarloosd uit. Op kleiachtigen grond kan men ze in het ge heel niet houden, omdat er dan Kluiten modder tusschen de veeren blijven hangen, die de die ren het loopen nog meer bemoeilijken en ten gevolge hebben, dat de veeren afbreken. Men moet om die reden ook de kippenhokken en de vloer van het duivenhok vaker schoonmaken dan brj dieren met gladde pooten. Bovendien duurt bij dieren met veeren aan de pooten de rui langer met alle gevaren, daaraan verbon den, o.a. dat de dieren elkaar de nieuwe veeren uitpikken, die zich slechts langzaam vormen. (Nadruk verboden). GROENVOER VOOR KIPPEN IN DEN WINTER. Wanneer onze kippen in den winter ophou den met leggen, is dit niet altijd te wijten aan ongunstige weersomstandigheden. Het is even goed mogelijk, dat het voer niet op de juiste wijze samengesteld is. Ook in den winTer heb ben de dieren alle voedingsstoffen noodig, die zij 's morgens krijgen en wanneer een bepaalde soort voedsel in dezen tijd van het jaar niet verkrijgbaar is, moet daarvoor een geschikt surrogaat worden gezocht. Dierlijk voedsel als wormen, en ongedierte wordt vervangen doo; vischmeel, beendermeel, bloedmeel e.d. En het groenvoer mag evenmin ontbreken. De kippen eten dat 's zomers niet maar als lekkernij of omdat zij niets anders te doen hebben, maar omdat zij het voor hun stofwisseling noodig hebben. Wanneer men hen slechts met graan korrels voedt, worden de organen te zwaar met zetmeel belast. Een beetje visch- of beender meel maakt dit niet goed; de aanvulling van het voedsel met groenvoer is eenvoudig onmis baar. Groene planten bevatten waardevolle voedingsstoffen, vooral ook voedingszouïen, die de spijsvertering en de algemeene gezond heid der dieren bevorderen. Zij voeren aan het organisme niet slechts eiwit, koolhydraten, fos for, kalk, kalium, ijzer, zwavel, magnesium, chloor en kiezel toe, doch ook water. Waar een ei voor hst grootste gedeelte uit water bestaat, is dat laatste voor onze legkippen een belangrijk punt. Het is bekend dat kippen, die vrij buiten kunnen rondloopen en dus zooveel groen kunnen eten als zij willen, veel meer eieren leggen dan dieren, welke in rsnnen of op afgesloten binnenplaatsen worden gehouden en slechts eenigen groenteafval krijgen. Nu kan men in zoo'n geval 's zomers nog gemakkelijk het noodige groenvoer aan de kippen verschaf fen, doch 's winters niet. Dan is er echter ook nog wei iets op te vinden. Kippen zijn bijzonder gesteld op jonge plan tjes. Men kan nu speciaal voor hen eenige platte houten kisten m. goede tuinaarde maken waar in men 'n mengsel van haver, rogge en gerst zaait. Het zaad wordt ter dikte van 1 2 c.M. met losse aarde bedekt. Nu plaatst men ds kisten bij de warme kachel en na 10 tot 14 dagen zal het graan ontkiemen en de kippen het vurig verlangde groenvoer leveren. Het is voldoende, wanneer zij er tweemaal per week wat van krijgen, door meerdere bakken te nemen heeft men altijd groenvoer bij de hand. Behalve dat komt er uit de keuken nog ge noeg afval van kool, sla en worteltjes; ook aardappel- en appelschillen bewijzen goede diensten. Men dient er echter op te letten, dat alles fijngemaakt wordt, voordat de kippen het krijgen. Van in den grond staande kool- en andere planten trekken de dieren bij het pikken kleine stukjes af, die juist de goede grootte hebben, doch bij lossen afval gaat dat niet; zij trekken dan de groote stukken een tijdlang over den grond heen en weer, totdat het hen gaat vervelen en zij het laten liggen. Dan voi- doet het goede groenvoer echter niet aan zijn bestemming. De schillen van rauwe aardappelen zijn, wan neer zij fijngesneden worden, een goed surro gaat voor groenvoer; als zij gekookt zijn, geldt dit niet langer, omdat dan het zetmeel opge lost wordt. Koolstronken moeten ln de lengte richting doorgesneden worden, zoodat de kip pen het zachte binnendeel uit den harden buitenkant kunnen pikken. Ook worteltjes worden zoo doorgesneden en op een plank be vestigd met de binnenzijde naar boven, de kip pen pikken ze netjes uit. (Nadruk verboden). OORLOGS-HEKINNERING. door ELLEN CHALMERS. Ze waren een paar jaar getrouwd en nu voorzien van een titel en een baby, moest de reis aanvaard worden naar het verre onbekende Indië. Geen van beiden hadden zij er veel zin in gehad, maar de omstandigheden waren door den oorlog zoo veranderd, dat er voor hem niets beters overbleef dan alle mooie illusies op te geven en als een doodgewoon ambtenaar met vrouw en kind naar de tropen te vertrekken. Maanden van te voren werd alles in orde ge bracht, meubels verkocht of weggegeven, leder van de kennissen moest iets tot aan denken hebben. Souvenirs werden gewisseld en afscheidsdineetjes en soupeetjes gegeven en afgeloopen. Het was een drukke t(jd geweest, maar het had het weggaan van alles wat dier baar was, vergemakkelijkt Eindelijk was de dag aangebroken, waarop de groote koffers en kisten voor „het ruim" weggezonden moesten worden Dat was het begin van het verbreken van den band met het vaderland. De kleinere hutbagage zou later meegenomen worden. Daar in den oorlog de booten niet op geregel de tijden de reis begonnen, kon de datum van vertrek nog niet vastgesteld worden en moest dus op nader bericht gewacht worden. Het wachten viel wel zwaar, want daardoor werd het afscheid van familieleden ook steeds moeilijker. Niettegenstaande dat kwam het bericht van vertrek toch nog onverwachts en moesten de laatste noodigste dingen nog, haast je rep je, ingepakt en den volgenden dag meegenomen worden. Het was de wensch van de jonge men- schen, dat niemand mee naar boord ging en zoo kwamen ze dus, voorzien van alle hut bagage te Amsterdam aan. Het was 10 uur in den morgen en de boot zou om twaalf uur vertrekken. Al de koffertjes laschjes, mandjes werden aan de zorg van een witkiel toevertrouwd, die bij hoog en bij laag verzekerde over een half uur bij de boot present te zullen zijn. Zij gingen dus rustig aan boord en zochten hun hut op. De baby werd te slapen gelegd en eens rondgekeken. Het was op dek een drukte van belang. Huilende moeders, stroef kijkende vaders, ooms en tantes, nichten en neven, allen omhelsden elkaar en snikten, draaiden zenuw achtig aan zakdoeken, handschoenen, enz. Over al heerschte een opgewonden afscheidsstem- ming, zooals bij dergelijke gelegenheid gebrui kelijk is. Na ruim een uur dit gedoe belang stellend te hebben gadegeslagen, herinnerden zij hun hutbagage. Maar de witkiel was nergens te zien en niemand kon eenige nadere ophelde ring geven. Het werd toch hoog tijd en de hutbagage was voor de reis onontbeerlijk. Nu deelde zich de zenuwachtige stemming ook aan hen mede. Wat te doen? „Wachten", zei zij „Neen, den witkiel opsporen" oordeelde hij en eer nog goed het voor en tegen overwogen was, snelde hij al weer van boord, stapte in een taxi en ijlde naar het Centraal Station om den wit kiel te zoeken. Zij bleef met de baby angstig achter. Nu was niet alleen de bagage, maar ook haar man weg. De minuten vlogen om maar van witkiel en echtgenoot geen spoor. Zij begint nu wanhopig te worden, loopt heen en weer, maar niemand weet van witkiel of kof fers. De eerste fluit gaat; nog niets of nie mand. Het angstzweet breekt haar uit; zonder man kan ze toch niet vertrekken en van boord gaan durft ze ook niet. De tweede fluit gilt, familieleden en bezoek der passagiers moeten hel dek verlaten. De reizigers blijven nu alleen achter en wuiven over de reeling hun een laatst vaarwel toe. Daar opeens bemerkt de hofmees ter een witkiel, die in niet al te nuchteren toestand komt aansukkelen, zijn wagentje lang zaam voortduwend. Er wordt geschreeuwd, ge raasd, gescholden, de bemanning helpt een handje mee en weldra is de bagage aan boord maarmijnheer is er nog niet. Zij is dank baar voor haar bagage, maar dat neemt de angst niet weg voor haar man. Nu gaat de derde en laatste fluit, de trossen worden los gegooid en de loopbrug weggehaald. Zij smeekt nog even te wachten, haar man kan toch niet achterblijven De gezagvoerder, zeer vriendelijk en voor komend, weigert echter beslist en zegt niet van zijn instructies te kunnen afwijken, het is twaalf uur en hij moet vertrekken, dan moest mijnheer maar op tijd zijn. Ieder tuurt en kijkt. Het logge lichaam begint te leven. De sleep- booten trekken de boot naar het midden van het vaarwater, de schroef begint te draaien, wuiven van boord naar den wal en omgekeerd ende reis is begonnen. Statig glijdt de kolossus zeewaarts. Zij is radeloos, huilt, stamp voet, zucht, staart somber om zich heen. Maar ziet, daar snelt een taxi aan en de lang verwachte springt er uit. Zij leeft op, maar wat geeft 't Het verband met den wal is verbroken en slechts gebaren kunnen duidelijk maken wat men wil. Er is geen sprake van aan boord komen. En zoo moet zij met de baby en de bagage maar zon ter man de gevaarlijke reis, door mijnenvelden en langs loerende oorlogsbodems en onderzeeërs, aanvangen, 't Wordt haar ein delijk te machtig en snikkend snelt zij haar hut in, waar ze tenslotte in een huilbui uitbarst. Eu zoo ligt ze daar op haar couchette en on dervindt de waarheid van het „partir c'est un peu mourir". Hoe lang ze er lag, wist ze zelf niet en welke dolle plannen ze vormde om ergens van boord te gaan, wist ze zich later niet meer te her inneren. Maar een feit is 't, dat toen ze wan hopig en afgemat met een razende hoofdpijn niet meer kon denken, haar man even om 't hoekje van de hutdeur keek en heel leuk vroeg, of ze niet een glaasje wijn wilde hebben Ze had in al haar ellende er niet aan gedacht dat de reis van Amsterdam naar IJmuiden per auto vlugger gaat, dan met een volgeladen mailstoomer. GFVAARLIJK HAAKWASSCHEN. In den loop der tijden zijn er reeds zeer vele ongelukken ontstaan doordat de dames er de voorkeur aan geven zich de haren door haa kapper te laten wasschen met licht ontvlam bare stoffen, inplaats van den meest onschul- óigen weg te volgen, en dit in warm water en een of andere zeepoplossing te doen, waarna de haren dan gedroogd worden, door middel van de Fon of electrische haardroogmachine. Is de cabine, waar een kapper dit haarwas- schen met licht ontvlambare stoffen toepast geheel brandvrij en staat deze in verbinding met de buitenlucht, dan zal het gevaai aan deze behandeling verbonden, niet zoo groot zijn, maar hoevele dames hebben niet de over- groote onvoorzichtigheid deze middelen thuis te gebruiken en dan niet dié voorzorgen te ne men, waardoor brandgevaar voorkomen wordt. In hoevele gevallen is niet een klein theelichtje de oorzaak van groot onheil en is niet het ho peloos verbrande hoofdhaar en vaak een ge schonden gelaat het gevolg hiervan? (Nadruk verboden). EEN ZONDERLINGE EERLIJKHEIDS- PROEF. De eigenaar eener auto-onderneming in een der groote wereldsteden heeft een zonderlinge proef genomen in verband met de eerlijkheid zijner huurders. In een auto die gemiddeld 35 ritten per dag deed, waardoor 35 personen aan de vuurproef werden onderworpen, werd een waardeloos pakje gedeponeerd. Van de 35 personen hebben 17 het zonder meer meegenomen bij het verla ten van het voertuig, drie letten er klaarblijke lijk niet op en vijftien stelden him chauffeur in kennis van htm vondst en gaven tegelijkertijd hun adres op, in de hoop op een eventueele belooning „voor den eerlijken vinder". (Nadruk verboden). WOORDENSPEL. A. (schrijvend aan zijn wijnleverancier) U hebt me den bestelden Bordeauwijn vracht vrij gezonden, maar., hij schijnt me toe ook Bordeauvrij te wezen?" van de openbare vergadering der gemeente Bloemendaal gehouden op Donderdagmiddag j.l. in het raadhüis te Overveen, 1. Ingekomen stukken. 2. Aankoop grond voor verbreeding van den Bloemendaalschen weg. 3. Verzoek om herziening vergoeding ex art. 101 L. O. wet 1920 voor de R. K. meisjes school. 4. Verleening voorschot ex art. 101 L. O. wet 1920 aan de Chr. school te Aerdenhout. 1. Ontheffing bepalingen der bouwverorde ning. 6. Beroepschrift tegen geweigerde bouwver gunning. 7. Vaststelling 2e suppletoir kohier Honden belasting 1931 en verleening ontheffing van die belasting. 8. Intrekking van art. 1 van het besluit van 18 Juni 1931 tot vaststelling der veror dening tot wijziging der bouwverordening. 9. Behandeling van de twee in de vorige ver gadering aangehouden punten. 9a. Bespreking motie de Waal Malefijt om den plantsoendienst onder den wethouder van publieke werken te brengen. 9b. Vaststelling van het bedrag van den be- grootingspost 142; Onderhoud wandel plaatsen en plantsoenen. 10. Motie om'voorloopig den bouw van nieuwe scholen voor L. O. stop te zetten. Op uitnoodiging van B. en W. waren de raadsleden een uur voor de zitting naar het terrein aan den Zeeweg gegaan, waar de nieuw gebouwde garages en werkplaatsen werden be zichtigd. BEGRIJPELIJK. Officier: Sergeant Muller! bij de aanvallen van vandaag hebt gij letterlijk alleen de heele vijandelijke kolonne overhoop gerend! Zeg 'res wat zijt ge van uw vak? Sergeant: Chauffeur, luitenant. Officier: Oooü PRIMA KWALITEITEN. PER PAAR: Al. .i MODERNE KLEUREN WEGGELOOPEN Zondag 17 Jan. een oranje KATER. Tegen belooning terug te bezorgen, Tetterodeweg 3, Overveen. Zandvoortschelaan 73, Heemstede. Telef. 26237. Alleen eerste kwaliteit tegen lagen prijs. Prima gesorteerde naar keuze opgemaakt. - TE KOOP AANGEBODEN VERSCHE EIEREN van vastgehouden kippen. Nog slechts enkele afne mers gevraagd, prijs 5% 6 cent. Alb. Thijmlaan No. 10, Bloemendaal. Heer (45 jaar) van goede huize, BIEDT ZICH AAN voor ALLE zegge ALLE voorkomende werkzaam heden bij gefortuneerde heer of dame. Brieven letter Z Bureau van dit Blad. VOOR UW LUNCH OF KOFFIETAFEL Gerookte Holl. Zalm f 1.40 per ons Gerookte Amer. Zalm f 0.60 per ons. Gerookte Holl. Paling f 0.70 per ons. Gerookte Spekbokking f 0.20 per ons. (Alles dun uitgesneden). Versche gepelde Garnalen 22 cent per ons. Versche gebakken Spiering 20 cent per ons. Versche gebakken Bokking Dagprijs. Gerookte Paling f 1.50, f 1.75, f2.00 p. p. Eng. Sprot, per bosje f 0.16 Spekbokking per stuk 8 en 10 ct. Gestoomde bokking per stuk 6 en 10 ct. Eng. Bokking per stuk 7 ct. Schotsche Haring p. st. 8 ct. Gem. Haring flacon 3 stuks 23 cent. Gem. Haring flacon 6 stuks 55 cent. Rolmops flacon 3 st. 25 ct. Rolmops flacon 6 st. 55 ct. (Eigen inmaak). Mosselen in azijn 40, gelei 45 Paling in gelei 90, 125, 150 per flacon. Belegen Holl. ansjovis flacon 50 stuks 1.50 flacon 25 stuks 80 flacon 15 stuks 50 flacon 10 stuks 40 Bezoekt onze inrichting. Bezorging in den geheelen omtrek VOOR UW DINER OF MIDDAGMAAL Krimp Schelvisch, Krimp Kabeljauw. Tong-Tong file. Tong file, gevuld met Zalm. Versche Zalm. Tarbot. Tarbotfilets. Tarbot-blokken. Griet. Schol. Heilbot (middenmooten). Zuiderzeebot. Zuiderzeebokking Versche Spiering. Baars - Snoek - Karper. Teelt - Levende forellen. Versche Caviaar f 4.50 p. ons Versche Mosselen f 0.15 per K.G. Stokvisch. - Leng en Rond- viseh. Geweekte Stokvisch f 0.35 per rol (1 persoons). Zoutevisch. Lippen en keelen Stoof- of Bakpaling 90 en 100 ct. p. pnd. Versche lever en kuit. Oesters. Zeeuwsche imperia len, per dozijn f 1.50 en f 2.50 ge< is co* l - "c. co' U moet?in tijd van geldbesparing Ook met de kleintjes rekenen; Men vr agt U bij „DE SNELLE VISSER" Geen geld om aan te teekenen! WARMOESSTRAAT 15-17. TEL. 12400—11700 HAARLEM. Speciaal voor bezitters van Philips Radio-Toes,ellen. Indien de garamie van Uw toestel afgeloopen is, Uw luidspreker defect, of de weerg ve van Uw Meester zanger niet naar genoegen is, richt U dan tot een vakkundige. Aanbevelend „El* Oud-Inspecteur Philips Radio Wl Telef, 28688, HEEMSTEDE. Postlaan 15 1

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1932 | | pagina 5