GOSEN SCHIERIN6 Centrale-Verwarming Oliestookinrichtingen. WEET U AL? XAÏiEN-WOL Gez. Verzllbergh, Balans-Opruiming SraiitöUanile'Ja.Geiir.löttger GARAGE K. A. DEKKER] W. D. v. Oldenborgh Vrijwillige openbare Verknoping TECHNISCH-BUREAU TOESET Dr. J. W. POSER Luxe Automobiel- Verhourinrichting Het B3oemendas!sch WeekbSad. HAARLEM TEL. 12660 Causerieën over Mystiek. SPORT. geheel GRATIS Roode en gele kool 8 ct. p pond C. E. TOESET - Kleverpark N V. K. VISSER's Autodiensten ,.DE SNELLE VISSER' Advertentiën: Kleine Houis'raat 9 Oen Cronjestraat 43 BInemend.weg ICS Iemand Santpoorterstraat 61. MANUFACTUREN EXTRA KOOPJES. TOT 15 FEBR. O? ALLE GOEDEREN 10 pCt. KORTING. Gevestigd te Rloemendaal-Overveen, ARTS. BRANDSTOFFEN. Korte Kleverlaan 5, Bloemendaal. TELEFOON zal het Bloemendaalsch Tooneel ook nu weer ongetwijfeld goed voor den dag komen. Op nader te bepalen datum staat op hei programma van B. T. nog een cabaret-avond, die echter alleen toegankelijk zal zijn voor do nateurs en genoodigden. Donateurs ontvangen voor beide avonden twee kaarten. EEN BEMIDDELINGSBUREAU VOOR LEEKENSPEL. In het „Nationaal Tooneel" van 15 Januari j.l., orgaan van den Bond van Nederlandsche looncelschrijvers, komt de volgende mededee- ling voor: Een dezer dagen werd te Den Haag opge richt een bemiddelingsbureau voor leeken3pel. De oprichters, de heeren Peter de Basile te Den Haag en Georg Schlimme te Bloemendaa: stellen zich ten doel, mogelijkheden te scheppen, tooneelwerken door dilettanten-vei'eenigingen voor hun eigen publiek opgevoerd, meerdere malen en ook elders voor het voetlicht te bren gen. Tevens verstrekt het bureau adyiezen inzake de keuze van nieuw in te studearen stukken, waartoe zij zich o.a. in verbinding ge steld heeft met de B.V.N.T., zoodat zij voort durend op de hoogte is van de pennevruchten van schrijvers van eigen bodem. Buitendien zullen dilettantenvereenigingen, welke met de opvoering van een goed tooneelstuk een bijzon der artistiek succes mochten behalen, door be middeling van dit bureau worden uitgenoodigd hunne medewerking te verleenen aan lief dadigheidsvoorstellingen, om langs dezen weg vele belangrijke tooneelwerken in ruimeren kring bekend te maken. Het ligt verder in de bedoeling, vereenigingen, welke voor hunne leden tooneel-avonden organiseeren, van advies te dienen in de keuze van stuk en spelersgroep, terwijl het bureau tevens adressen verstrekt van decoratieve kunstenaars, musici, regisseurs, fabrikanten en requisieten, verlichtingsartikelen enz. enz. Zoodoende zal elke tooneelvereeni- ging, welke zich ten doel stelt, met ernst en toewijding de tooneelspeelkunst te beoefenen, zich ongetwijfeld gaarne bij dit bureau aanslui ten, daar het voor haar een voldoening zal zijn, meerdere malen van haar kunnen blijk te geven. Ook staat het bureau in verbinding met buiten- landsche tconeelschrijvers en tooneelschrijvers- bonden om zoodoende een keuze te kunnen doen uit goede buitenlandsehe stukken én tevens Nederlandsche auteurs buiten onze grenzen te introduceeren In een binnenkort uit te geven periodiek, die mede zal dienen, om den band tusschen het bureau en haar leden te versterken, zullen mededeelingen en besprekingen opgenomen worden van belangrijke töoneelgebeurtenissen in binnen- en buitenland. Alle verdere inlichtingen verstrekt gaarne de secretaris, de heer G. P, Schlimme, Kinheim- iveg 33, Bloemendaal. GROCK. KOMT HIJ NOG EENS PERSOONLIJK ZIJN KUNST BRENGEN? Impresario Ernst Krauss is in onderhande ling met den wereldberoemden muzikalen clown Grock, den „Koning van den Lach" (de zich reeds eenigen tijd geleden op zijn schitte rend landgoed in Italië had teruggetrokke om hem te bewegen, nog eens persoonlijk ;n ons land op te treden en weer duizenden door gezonden lach het trieste dezer tijden te doen vergeten. Wij hopen, dat de onderhandelingen zullen slagen, en wij- de komst van Grock spoedig tegemoet mogen zien. In de derde Causerie over Mystiek, die Dins dag 19 Januari gehouden werd in de Kapel der Vrije Katholieken in het Kinheimpark te Bloe- msndaal en wederom een talrijk, aandachtig ge hoor vond, behandelde de heer Ko Borsten den weg van het Mystieke Leven. Hij zei ongeveer het volgende: In de balde vorige besprekingen heb ik den klemtoon gelegd op de voorwaarde, die vervuld moet zijn, voordat de mensch in een brandend Godsverlangen den weg, die naar een Mystiek leven leidt, betreden kan. Dis voorwaarde bestaat in het loslaten der dingen; door alle Mystici is hixop als nood wendigheid voor het verkeeren met God gewe zen, Dat dit loslaten veel van onze wilskracht en onzen moed vergt, blijkt wel heel duidelijk uit de legende van Parsifal, den Godzoeker, de monschelijke figuur, door wie Richard Wagner zoo bewogen werd, dat ze hem Inspireerde tot de gelijknamige compositie, waarin het geweldige van den zwerftocht, leidende naar het Wezen van God, het verblindende licht der eeuwige heerlijkheid, weerklank vindt. Deze Godzoekende held is de schoonste verbeelding van het Mystieke leven, zegt Vo-rster in zym boek over Mystiek. Nu zult gij mij vragen: is het den mensch, die hier op aarde leeft, mogelijk om deze Parsi- fal-figuur na te volgen? De -bectudeering der Mystieken leert ons dat dit wel mogelijk is, maar dan moeten we bezield zjjn met d:oze!fden wil, hetzelfde doorzettings vermogen als Parsifal met zijn dapperheid om de groote moeilijkheden van het zoeken en voortgaan op dezen weg te overwinnen, om, als bij, te komen tot aan den drempel van Monsal- vai en de fj -1 te heffen vcor het geluk van an deren, zone - »ig eigen begeertn. Gij zult. m ook vragen: is dat mogelijk in dezen tijd? Dan moet ik U, mede uit eigen er varing, antwoorden, dat het va-langen naar be zinning en een dieper leven steeds komt als ge volg van verwarring, van felle bewogenheid, van groote onzekerheid en nocd. Bij het zoeken naar God, kan ons den weg ge wezen worden door bepaalde methoden. Eén daarvan is, dat we ons trachten in te leven in 'n Goddelijke figuur, om aan hem gelijk te worden. Dit zien we bij de oude Griek-en, die gesteund door dsn vasten wil een hocger leven te leiden, in diepe meditatie een tempel binnengaan, hun ne gedachten geconcentreerd op een groote fi guur, om iedere vezel van htm gemoed en hun lichaam te laten doorstroomen van de kracht, die van die figuur uitgaat-, om zich ts vereenzel vigen met d;n Geest van hun voerbeeid. Ook de kunstenaar concentreert zich op een bepaald iets, om het in zich op te nemen, ten einde het- in klei te vormen of in kleuren na te bootsen. Er zijn menschen die dit niet noodig hebben, die, zonder zich in te leven in een Goddelijke Figuur, omhoog kunnen stijgen, de aarde ach ter zich laten en zich neervieien in den schoot van den Eeuwigen Vrede. Ons, Westersche menschen, die in het roezige bestaan onzen weg moeten vinden, zal dit zelden gelukken. Sommigen hebben de figuur van Jezus noo-dig, die helpende onder de menschen rondging; an dere de mystieke rust van den Boeddha, om te komen tot den toestand, waarin men urenlang in mijmering verzonken kan zitten, met den zachten glimlach van den mensch, die, hoewel hij op aarde leeft, toch daaraan ontstegen is, want het is noodig, dat wy de wereld loslaten, om aan de ziel den glimlach te verleenen van het verkeer met God. Onze dagelijkrehe bezig heden, de eentonig terugkeerende dingen, die het leven zoo vreugdeloos en moeilijk kunnen maken, worden dan gekleurd met een alles vermooien- den, innnerlijken gloed. Van dien gios-d vertelt ons het leven van Ka- bir, een armen wever, die met vrouw en kinderen omstreeks 1449 in Benares leefde en een groote stuwkracht was in het Hindoesche leven van dien tijd. Al was hij maar een arme man, toch kwam hij in aanraking met ds groeten uit zijn omgeving, die allen door hem beïnvloed werden, want de gloed van het Eeuwige leven was in hem. Ieder woerd, iedere daad van hem was doortrokken van de sfeer, die om hem was, be zield met den glans van het Verhevene. Een sfeer, die op iedereen, die met hem in aanraking kwam, zijn uitwerking had. De studie van de Mystiek geeft drie graden ■aan, verschillend van waarde, die de trappen vormen op het mystieke pad, n.L: de stilte van woorden, de stilte van begeerten en de stilte van gedachten. In de stilte van woerden ligt de grondtoon voor het mystieke leven. Wie verlangt naar rust begint minder te spreken en krijgt de stilte van woord-en; in die stilte wordt de ziel ontvanke lijk voor het verborgene en kan luisteren en verstaan. Wij zelf kunnen ervaren, dat na een zwijgzamen dag, de ziel een anderen toon heeft gekregen. De mensch, die de kracht van den Geest wil ontwikkelen, zal de veelheid van woorden moe ten afleggen. De Grooten van Geest praten wei nig, zij spreken alleen, als zij iets van waarde te boodschappen hebben. De stilte van woord-en is de stilte van den monnik achter den ploeg, die in spanning van gedachten, gebogen over de a-arde, in God verzonken is. hu oogenblikken van eenvoudig werk kan de Goddelijke adem beroeren; zoo weten wij, dat Jacob Boehme, over zijn schoenen gebogen, in de stille eenzaamheid van zijn werkkamer, van den Geest vervuld, zijn schoone gedachten heeft opgeschreven en Bernard van Clairveaux zijn lof zang op de Madonna heeft emaatot, terwijl hij, gedompeld in de stilte, op het land werkte. Er is ook de stilte van begeeren, de stilte, waar de Godzoekers zijn, zij, die op de Bergen wonen. Op de bergen, waar de natuur alle be geerte schijnt afgelegd te hebben, daar woont de mensch in de rust van den Eeuwigen Geest. Als wij altijd onze begeerten stop kenden zetten, zouden wij op de hooge Bergen leven, waar de Vrede woont. Intuïtief voelen wij, dat iedere aanraking van de ziel met het passieleven ras voert naar om laag, ons verwijdert van den top van den Berg, waarde lucht en de aarde zuiver zijn, waar God uit het hart van plant en mensch sp-eekt. Hoe lager wij zir.ksu, in de grootste moei- Mjkheden van bet leven, wo-dt ons hart beroerd door het verlangen naar het mystieke leven, want het tot zwijgen brengen van de 'begeerte maakt ons geschikt om de muziek van het God delijke Leven te hooren. Pas als de conflicten, de moeilijkheden komen, als de rust van het zie- leieven ophoudt, is men in staat het verlangen naar het bevecrtelocfze leven t-e volgrn en den Berg te beklimmen, waai- de stilte van begeeren is. Wie dezim graad bereikt heaft en voortgaat, komt bij de st-'lte van gedachten, welke als de moeilijkste te bereiken graad beschouwd wordt in alle boeken over Mystiek. We lezen reeds in de boeken der oude, Indische Mystici, dat het denkvermogen beteugelen haast ondoenlijk is, maar indien het gelukt, is het 't zegenrijkr-te. want hoe dikwijls lij-den wij niet onnrodlg docr ons vsrbe-ldmgis- en voorstellingsvermogen. De -mootste rust en d» grootste vrede treden in, als Ie gedachten ziin stowezrit, de ziel kan dan God beluisteren en zien, ook in de gewone dingen van '■"ri rte"-auqjsche leven. I-Tet Godsv-rlarven wordt vervuld als de ziel vril is van öen tijd als de mensch leeft in de ~t:ite van woorden, van begeerten en van ge dachten. Een andere voorwaarde voor het mystieke leven is eenvoud. Het ziin de eenvoud!oen, ni°t de pralers en de grooten van hun tijd, waarin zich de Euwige Geest kan beenboren. In het, hechtheid, gebondenheid en vryheid, vreugde en smart om beurten op net instrument van onze ziel. Uit dit conflict ontspruit de zelfgeboren muziek van het onnoembare. Zoo ook is Kabir, de eenvoudige man, van grooten invloed geweesl op de gebeurtenissen van zijn tijd en is thans nog van beteekenis voor den naar God verlan genden mensch. De eenige kracht, die de mystieke man of vrouw door dit leven kan dragen, is het geven van geluk aan anderen, het verhoogen van het geluksgevoel van anderen', het geven van eigen hart aan het leven van anderen; zelf aaneen geschakeld aan de Eeuwigheid aan God, levende in den Eeuwigen Geest, zal hij warden tot den Eeuwigen Zanger Gods en tot leider der mensch- heid. Dinsdag 23 Februari, des avonds 8.15, zal de heer Ko Borsten zijn laatste Causerie over Mystiek houden in de St. Raphaëlskerk in het Kinheimpark. Wormerveer gelukte kan tnuis zeker gebeuren. Wil Bloemendaal trouwens in de bovenste helft der ranglijst eindigen, dan moeten er noodig nog eenige punten bijkomen. Na drie opeenvolgende nederlagen nu weer eens een overwinning, hee ren! F. C. eenvoudige, huiselijk leven spelen liefde en ge- Bakker ca. weer eens kans op de punten, Wat in VOETBAL. De uitslagen- der Zondag IX gespeelde wed strijden vóór de tweede klas A zijn: AlcmariaD. W. S. 32 V. V. A.Bloemendaal 21 Alcmaria heeft revanche genomen op de eer tijds in Amsterdam geleden smadelijke neder laag en thans op haar beurt den D. W. S.'ers het zoet der overwinning onthouden. Voor Alk maar stand er niets meer op het spel (overigens zeer theoretische en dus kleine) kans op de eereplaats te houden. Dat was in 't begin van den strijd dan ook beet merkbaar. D. W. S. liep hard van stapel en ondernam een serie goede aanvallen op 't doel der gasthearen, waarin echter een keeper stond, die uitstekend raad wist m-s-t de vele venijnige schoten op zijn heiligdom afgezonden. Als dan de storm in 't Alcmaria-doelgebied wat luwt, gaat de voorhoede der thuisclub het ook eens probeeren, en met meeir succes! Want als een der D.W.S.-verdedigers binnen de be ruchte lijmen hands maakt, voltrekt Peereboom de verdienstelijk spelende Alcmaria-rechtsbinnen het vonnis. Hierna ging de strijd gelijk op. Van weerszij den kreeg men eenige „geheide" kansen, maar dank zij de „nerven" werden ze niet geaccep teerd, totdat kort voor rust Peereboom van on geveer dertig meter afstand een kogel loste, waar keeper Huntclaar tevergeefs naar greep. Er was in de 2de helft 10 minuten gespeeld, toen D.W.S. een teger-puut scoorde, maar vijf minuten later verrichtte Peerebocm de hat trick en deponeerde no. 3 langs Huntelaar. Nu was de thuisclub niet meer te houden. Een ware belegering van 't D.W.S.-doel volgde, maar nu bleek, dat ook de doelve<rdediger der gasten voor geen klein geruchtje vervaard was. Langzamer hand gaven beide partijen teskenen van ver moeidheid, en na het snelle tempo, dat. vijf kwartier volgehouden was, raakte de fut er uit. Even voor het eindsignaal zag echter Van Es zijn kaïn-s nog schoon en reduceerde de achterstand tot 32, waarbij het bleef. Ook ditmaal kwam Bloemendaal weer met leegs handen uit Amsterdam terug. Er schijnt op de bezoeken, welke de witten aan de hoofd stad brengen, een fatum te rusten, want tegen over een enkele overwinning in de Amsterdam- schie klei bevochten, eit-aa-t een serie nederlagen. Wel is waar „liggen" deze tereinen razen jongens allerminst, maar ook het pechduiveltje speelt daar steeds een grooten rol in ons nadeel. Zonder C. Bakker en Kuyper moest de strijd aa.ngebor.dsa worcten met een „au grand com plet" V. V. A„ dat in de eerste helft met wind mee, maar tegen zon in spelende, technisch de mindere was. Onze voorhoede, waarin Parson als linksbinnen een prima partijtje speelde, was zeer actief en snel, maar vcor 't doel gekomen was 't sukkelen. Niemand was in staat een dragelijk schot te loss-an, en toen Kohier eindelijk scoorde, werd dit doelpunt tot overmaat van ramp (maar zeer ten om-echte) wegens buitenspel geannu leerd. Na d-e thee was Bloemendaal onmiddellijk weer in den aanval. Eindelijk dan toch had Charlie succes en wist op handige wijze den uitstekenden V.V.A.-doeiman te pasoseren. Maar dan gooit V.V.A. met het degradatie-spook vcor oogen er een extra schepje op. Hoewei onze verdediging zich buitengewoon weerde, kon zij toch niet verhinderen, dat achtereenvolgens Fiedler en Berkhout Huisman lieten visschen. Inmiddels bleef onze voorhoede aanvallen, maar dooi- pech achtervolgd, bleven resultaten uit. Iutusschen werd Haarlem dus, zonder te spe len, kampioen. Onze hartelijke gelukwenschen. Inderdaad komt den roodbroeken de eereplaats toe. Immers, al waren zij niet ongelukkig (de meest verstokte Haarlem-enthousiast, be halve dan de voetbal-waanzinniger,, zal ons dat toe moeten geven) zij hebben 't geheele seizoen constant gespeeld, en de grootste rivalen, Alc maria en D.W.S. tweemaal op 't juiste moment geklopt. De hun nog resteerende competitie wed strijden kunnen zij als nuttige oefeningen be schouwen voor de ditmaal zeer zware promo tie-competitie. De vermoedelijke tegenstanders in den rijd om een plaats in de eerste klasse, Edo of Zeeburgia en Sparta of H. V. V. of 't Gooi beschikken mede over ploegen, die hun huid zoo duur mogelijk zullen verkoopen en vechten tot het bittere einde! Voor a.s. Zondag luidt 't programma: KinheimV. V. A. De SpartaanHaarlem Z. V. V.—H. R. C. BloemendaalW. F. C. V.V.A. kan zich definitief in veiligheid stel len, door een overwinning op Kinheim. Wij be twijfelen echter, of dit lukken zal. De Velsena- ren zijn op e'.gsn terrein ongenaakbaar genoeg, waarom we hun de biste kansen geven. Haarlem kan mot een gerust hart den Spaarn- dammerpolder intrekken. Ze zal ontegenzeggelijk op heffcigen tegenstand stuiten, maar juist, om dat Haarlem lustig spelen kan, voorspellen we Spartaan weinig succes. Z. V. V. heeft Zondag gelegenheid zich nog wat verder van de laatste plaats te verwijderen, en daar H. R. C. er in de uitwedstrijden niet veel van bmrtgt, gelcoven we, dat de Zaan dammers voor 90 pet. „binnen" zullen loopen. I Bloemendaal ortvargt W. F. C. Hier krijgen! De lagere elftallen speelden als volgt: Bloemendaal 4Zantvcc-rt 3 21 Spaarnevogels 3Bloemendaal 5 08 Junioren. Stormvogels a-Bloemendaal 3 64 HillegomBloemendaal b 10 Bloemendaal cVliegende Vogels 33 Bloemendaal dD. I. O. 1-7 Adspiranten. R.C.H. aBloemendaal a 13 Bloemendaal bR. C. H. b 23 Haarlem uBloemendaal c 64 Zondag speelt: Bloemendaal 3D. S. K„ 10 uur Bloemendaal 5R. C. H. 9 10 uur Junioren. R.C.H. b-Bloemendaal b 10 uur VI. VogelsBloemendaal c 10 uur Adspiranten (Zaterdag). Bloemendaal aZandvoort a 2.30 uur NATIONALE SCHIETCOMPETITIE TE HAARLEM. Na de 2e ronde van de nationale competitie, georganiseerd docr den Haarlemschen Schiet- bond, is d-e stand als volgt: le klasse knielend. 11 Gen. Joubert I, Overveen, 477 punten, to taal 950 punten; 16 Graaf Floris I, Vogelenzang 464 punten, totaal 926 punten. 2e klasse knielend. 10 Bloemendaal Commando, II, Bloemendaal 457 punten, totaal 930 punten; 15 Generaal van Merlen I, Haarlem, 460 punten, totaal 904 pun ten. 3e klasse knielend. 14 Oranje I, IJmuiden 443 punten, totaal 913 punten, 17 Graaf Floris II, Vogelenzang, 457 punten, totaal 907 punten; 21 Generaal v. Merlen II, Haarlem, 446 punten, totaal 895 punten; 22 Bloemendaal Commando III, Bloemendaal, 407 punten, totaal 815 punten. le kla-se staande. 1 Merwede I, Dordrecht, 477 punten, totaal 937 punten; 2 Eloomendaal Commando I, Bloe mendaal, 432 punten, totaal 936 punten; 3. Ge neraal van Merlen I, Haarlem, 455 punten, to taal 911 punten. 2e klasse staande. 1 Graaf Floris I, Vogelenzang, 456 punten, to taal 928 punten; 2 Bloemendaal Commando II. Bloemendaal, 460 punten, totaal 907 punten; 3 Generaal Cronjé I, Haa-riem, 425 punten, totaal 833 punten. 3e klasse staande. schrapt Uw worteltjes schilt Uw aardappelen snijd Uw roode en gele kool Mr. Cornelisstraat40, Tel. 15014 taal 878 punten; 2 Oranje I, 420 punten, totaal 356 punten; 3 Generaal van Merlen II, 443 pun ten, totaal £37 punten; 4. Generaal Cronjé II, 396 punjtn, totaal 753 punten. VOORUITGANG IN DEN BOUW VAN LOCOMOTIEVEN. Locomotieven met stoom. De kracht der locomotieven, welke ten huidige dage op de Europeesehe spoorbanen rollen, gaat niet boven de twee duizend paardenkracht en algemeen wordt aangenomen, dat deze kracht niet aanmerkelijk zal worden verhoogd. De af metingen van de locomotief kunnen niet onbe perkt verhoogd worden omdat er rekening dient gehouden te worden met de inrichting der baan, de mogelijkheid van bediening enz. Dit alles lcat niet toe verder te gaan dan 2500 paarden kracht. In Amerika zijn er locomotieven van 4000, en em Duitsch" ingenieur heeft bewezen te kunnen g.-.an tot 8000 en 10.000 P. K. Kan de locomotief nu niet hooger en breeder gemaakt worden, dan kan ze nog steeds ver groot worden in de lengte. Maar dan wordt het werk van den stoker onuitvoerbaar. In r"t geval ztu men naar andere middelen moeten omzien: ZUID-SLAVISCHE SPREEKWOORDEN. Wilt ge Iemand hem dan macht. goed leeren bennen, geeft 1 Bloemendaal Commando III, 439 punten, to- je wegkomt. Een mensch is harder dan een rots, maar ook -reekbaarder dan een ei. Beter in het graf, dan een slaaf te zijn. Spreek de waarheid... maar maak don, dat Het werd voor Zandvoort en het Gooi I H arle n en Amsterdam een groot gemis, als daar niet trouw „DE SNELLE VISSER" kwam! WARMOESSTRAAT 15-17. TEL. 12400—11700 HAARLEM. Notaris D. M. KLIJZING te Haarlem is voornemens op Maandag 22 Februari '32, 's avonds na 7 uur, in het Algemeen Verkooplokaal a.d. Nieuwe Gracht te Haarlem, in het openbaar te verkoo pen: Het huis met erf en tuin te Haarlem a. d. Oosterstraat No. 27, kad. Gem. Schoten, Sectie B No. 5406, gr. 1.18 Are. Het perceel is na betaling ontruimd te aanvaarden. Bezichtiging Dinsdags, Don derdags en op den verkoop dag 's nam. van 24 uur. Nadere inlichtingen ten kantore van gen. Notaris, Wilhelminastraat 61. Onze prima Breikatoen kost nu per groote knot van 100 gram 20 cent. Gewone Breikatoen, per knot van 100 gram 17'/2 cent. Kleine knotten 78 cent. WITTE WOL Krimpvrij. Pracht kwalit. Knotten van 100 gram 80 ct. RECLAME SAJET IJzersterk en gitzwart. Per groote knot van 100 gr. 50 cent. HET ADRES voor alle soorten WOL en KATOEN. Drama GEVRAAGD om eens of tweemaal per week te schaken of te dam men, na overleg. Te bevr. No. 17 Boschlaan, Bloemen daal. Door echtpaar op leeftijd wordt gevr. gestoff. of gem. ZIT- EN SLAAPKAMER met pension in omg. van Haarlem. Br. met inlicht, en prijsopgave No. 3527 Wen- sing's Adv.-Bur., Haarlem. Gevestigd te OVERVEEN, JULIANALAAN 74, Arts, TROPISCHE ZIEKTEN. Spreekuren: Maandags en Donderdags van 1—2 en vol gens afspraak. Tel. 16413. BLOEMENDAALSCHEWEG 148, BLOEMENDAAL, SPREEKUREN: Part. 1—2.30. Fondspat. en minverm. 8—9. TELEFOON 22884. ZOMERZORGERLAAN 17—19, Tel. 22253, BLOEMENDAAL. LEVERING VAN ALLE SOORTEN EERSTE KWALITEIT Brechcokes voor centrale verwarming

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1932 | | pagina 5