Fa. VAN DIJK OKKER NATUREL REEPEN «Groot Model" GARAGE Fa. GEBR. BöTTGER Electr. Warmwatervoorziening NIEUW filectrische tëachtstroom-Reservoirs voor Raar te verhuren. Het Bloemendaalsch Weekblad. PREDIKBEURTEN. De boer. WONINGINRICHTING BEHANGERIJ - STOFFEERDERIJ Kleverlaan 8 Bloemendaal. Tel. 22053. H. C. VAN 'T LAND fl/yxrt-C ffifat beroemde man nen over het nut van ad verteeren zeggen: LUXE AUTO-VERHUUR-INRiCHTING. PER 10 LITER DE STROOMPRIJS BEDRAAGT 2,5 CENT WARMWATER Electrotechnisch en Sanitair Bureau SALENTIJN Co. OVcRTOOM 78, AMSTERDAM (WEST) - Telefoonnummer 80257 N.V. Hollandsch -Zwitsersche Chocoladefabriek. VRAAGT ZE Eglise wallone. (Begynhof). (Ned. Herv. Kerk.) Dimanche 7 février. 10 h 30 service. Pasteur Krafft. 12 h service des enfants. 20 h Service. Culte catechisme. Vendredi 12 février a 20 h. Conférence de M. Ie pasteur E. Michelin- Moreau: Les-diverses formes du langage évan- gélique. L'Eglise est ouverte tous les jours de 10 h a 17 h. Bloemendaal. V.m. 10 uur, Ds. J. C. van Dijk. Collecte voor de tweede predikantsplaats te Overveen. 's Avonds 5 uur Ds. J. C. van Dijk. Jeugddienst in het Jeugdhuis. V.m. 10 uur de heer J. G. Panhuisc Amsterdam. Overveen. Geen dienst. Ned. Herv. Kerk, Santpoort. V.m. 10 uur, Prof. Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga. (Collecte Orgelfonds). Ned. Hervormde Evangelisatie te Santpoort. V.m. 10 uur, Ds. G. J. Waardenburg, Haarlem. Ncderlandsche Protestantenbond afd. Bloemendaal. V.m. 10.30 Ds. A. E. F. Junod, Wassenaar. Geref. Kerk, Bloemendaal. V.m. 10 uur en n.m. 5 uur, Ds. J. C. Brussaard. Religieuze Kring, Aerdenhout, V.m. 10% uur Dr. F. W. A. Korff, Ned. Herv. Pred. te Heemstede. De Vrije Katholieke Kerk, Popellaan Kinheimpark. Zondag 7 Februari. V.m. 10.30 uur, Gezongen H. Mis. Woensdag 10 Februari. N.m. 8 uur, Vespers en Lof. Halfweg laten, maar Lijnden zal hiervoor hard moeten werken. Scheidsrechter is Th. Musers. Den vorigen Zondag speelde Rap. met vele invallers een „friendly game" tegen een AHC. combinatie, die door Rap. met 45 verloren werd. Nadat Rapiditas door Herbst, Roest en Pal een 31 voorsprong had veroverd, kwam AHC. opzetten en met rust was de stand reeds 33. Na rust wist Pal nog eenmaal te scoren 43, maar daarna is AHC. steeds in de meer derheid .Met 54 voor AHC. komt tenslotte het einde van dezen prettigen wedstrijd. De Groote Fransche Revolutie van 1789 kon alleen slagen met behulp der boeren, die door ten harde lijfeigenschap tot wanhoop waren ge bracht. En in Rusland was het niet anders. De boeren, hoewel zeker niet Communistisch, heb ben het Sovjetregiem in stand gehouden, ze hadden dat liever dan het vroegere Czarisme met zijn grootgrondbezit en in theorie afge schaft maar practisch nog gehandhaafd stelsel der lijfeigenschap. Als de boeren tot wanhoop komen, als on danks arbeid en soberheid in levenswijze, de boerenstand verarmt, dan kan deze een gevaar lijke macht worden. Er is thans nood btj onze boeren. Wie die lachende hofstede ziet; die vruchtbare land ouwen en het prachtige vee, hij zou het niet ge- Iooven; hij kan zich niet voorstellen, dat er nood is bij velen en hier en daar wanhoop. De boer kan niet bestaan. Al zijn harde werken kan niet beletten, dat hij verarmt. De prijzen der producten, of dat landbouw-, zuivel- of tuinbouwproducten zijn, zijn bij lange na niet voldoende om den arbeid ook maar eenigszins loonend te maken. Wie nog iets bezit, vrucht van arbeid en zuinigheid van vroeger jaren, ziet dat interen; die niets bezit dan h'et onmisbare bedrijfskapitaal, hem dreigt de ondergang. Thans komen eindelijk de boeren in beweging; thans vragen ze de regeering om hulp. En de hulp van de regeering komt zoo traag. Laat de regeering niet talmen; in talmen ligt gevaar; een zeer ernstig gevaar. Wij weten niet, wat de toekomst kan brengen; misschien zullen stormen van oproer en revolutie waaien over het Europeesche continent. Welnu de boeren vormen een machtig element van orde; eeuwen van arbeid en leven met de natuur hebben hen geestelijk en lichamelijk krachtig en gezond ge houden. Laat de regeering zorg dragen, dat deze teun haar nimmer ontvalt. De boer heeft in de oogen van stedelingen zijn eigenaardigheden. Velen zijn zelfs van oor deel, dat het boerentype lichtelijk belachelijk is. En vele stadsbewoners achten zich in levens wijsheid en ontwikkeling verre boven den plat telander in 't algemeen en den boer in 't bij zonder verheven. Wie den boer goed kent en den stedeling, zal weten, dat het laatste zeker niet waar is. Men mag althans in onzen tijd zeker niet meer spreken van den „dommen boer". Niet alleen genieten de boeren tegenwoordig een lang niet zoo eenvoudige vak-opleiding, ook in wèten- schappelijken zin, maar ook zijn er vele boeren, die him kennis uitbreiden door het lezen van goede boeken. Hoeveel eenvoudige boerenzoons zitten niet in de avonduren over hun studie boeken gebogen en dan na een lange dagtaak. Terwijl men honderden jongelui in de steden op de straat kan vinden of in de bioscopen. Natuurlijk is de boer anders, dan de stedeling. Zijn arbeid en dikwijls afgezonderde levenswijze drukken him stempel op gelaat en voorkomen. Vele boeren drukken zich minder gemakkelijk uit, hoewel dat lang niet meer van allen geldt. Er zijn zelfs landbouwers zoo uit hun bedrijf naar de Tweede Kamer gezonden en ze maken daar lang geen slecht figuur. En hoevele mannen en vrouwen van wetenschap zijn uit de boeren stand afkomstig! Als regel zijn de boeren in politiek opzicht „conservatief". Ook is het platteland over 't al gemeen meer godsdienstig dan de stad. Het leven met en bij de natuur, dat tot nadenken stemt, Is daaraan zeker niet vreemd. De boeren vormen een ordelievend element in den staat. Elke regeering kan op de boeren staat maken, waar het betreft, de orde te hand haven. De boer is bang voor oorlog en onge regeldheden; daarvan heef't hij steeds de groot ste ellende ondervonden. De stedeling was in 't verleden achter de muren zijner dteden vrij goed beschermd, integenstelling met den weer- loozen plattelandbewoner. Dus wenscht de boer vóór alles rust en vrede; hij wenscht te maaien, waar hij heeft gezaaid. Hij zoekt zijn vreu in stagen arbeid, die langer duurt, dan de zon aan den hemel licht. En voorts vraagt hij van de regeering eigenlijk alleen, dat deze zich met hem zoo weinig mogelijk bemoeit. Aan ambte narij heeft hij in het bijzonder een hekel. Het is niet te verwonderen, dat hij afkeerig is van sociale voorzieningen; deze legt hem lasten op, waar geen lusten tegenover staan. Vooral in dezen tijd drukken deze lasten zwaar op zijn bedrijf; vele landbouwers moeten plakken voor hen ,wier loon het hunne verre te boven gaat, De boer vraagt geen werkeloozensteun, hoewel velen onder hen er erger aan toe zijn dan me nige werklooze; niet alleen, dat ze geen loon voor hun arbeid ontvangen, meermalen moet daar nog geld op toe gelegd worden. Omdat de boeren niet de groote trom roeren, geen „eischen" stellen, daarom wordt er van regeeringswege weinig op hun belangen gelet. Toch levert de geschiedenis voorbeelden van daadwerkelijk verzet onder de boeren. Men denke aan de boerenoorlogen in Duitschland, in de zestiende eeuw; aan het „Kaas- en brood volk" in Noord-Holland, dat door hongersnood gedreven, tegen het einde der vijftiende eeuw plunderend en moordend door Noord-Holland trok en zelfs zich van Haarlem meester maak te. Ook in den Tachtigjarigen oorlog vocht de boer hier en daar dapper mee. DE TERTIAIRE WEGEN. De B. B. N„ Bond van Bedrijfsautohouders in Nederland, schrijft ons: De overtuiging wint veld, dat het noodig. is, het begrip „tertiaire wegen" te herzien. Bij de invoering van de wegenbelasting werd de opvatting gehuldigd, dat de tertiaire wegen van ondergeschikt belang waren; wegen, waar op weinig automobielverkeer voorkwam en waarvoor het dan ook niet noodig werd geacht, gelden uit het wegenfonds beschikbaar te stel len. Bij de toeneming van het mechanisch ver keer over den weg is gebleken, hoever de op vatting over de beteekenis der z.g. tertiaire wegen van de werkelijkheid af ligt. Aangeno men mag worden, dat zeker 1/3 der automo bielen in Nederland uitsluitend of vrijwel uit sluitend op de tertiaire wegen rijden. De gevolgen daarvan treden met ontstellende duidelijkheid aan den dag. De tertiaire wegen, waarvan de constructie zoodanig is, dat zij niet bestand zijn tegen het moderne vervoermiddel, gaan met den dag achteruit en, indien er niet wordt ingegrepen, moet worden gevreesd, dat zij terugvallen in een staat van volkomen onbruik baarheid voor het hedendaagsche verkeer. Mitsdien behoort een groot deel dier wegen daarvoor wel geschikt te worden gemaakt en in een bruikbaren toestand te worden gehouden. Daarvoor ontbreken echter niet alleen bij een groot deel der kleinere wegbeheerders de noodige middelen en tegelijk ook voor een behoorlijk onderhoud, maar zeer vaak beschikken zij ook niet over voldoende technische hulp voor dat doel. In enkele provinciën hébben de Staten reeds aandacht aan dit brandende vraagstuk ge- schonkenen uit hun eigen geldmiddelen bedragen ten behoeve van de tertiaire wegen afgezonderd, omdat hetgeen de provinciën uit het wegen fonds ontvangen niet mag worden gebruikt, om daaruit ook bijdragen te geven voor de verbete ring en het onderhoud der tertiaire wegen. Hoewel de gestie dier Staten aller erkente lijkheid verdient, moet wel als vaststaand wor den aangenomen, dat het boven de financieele draagkracht der provinciën valt, om de in totaal voor de verbetering der tertiaire wegen noodige gelden beschikbaar te stellen. Een bijdrage uit het rijkswegenfonds zal daar toe dus naar onze meening noodig zijn. Daarenboven geeft de wijze, waarop thans de verbetering van het Nederlandsche wegennet wordt gefinancierd, aan velen reden tot groote bezorgdheid, omdat gevreesd moet worden, dat daartoe te zware financieele offers van de egenwóordige gemeenschap zullen moeten wor den gevorderd. Dit wenscht de B. B. N. te bespreken met alle autoriteiten, colleges en lichamen, welke bij aanleg en onderhoud van wegen, alsmede de financiering ervan, belang hebben, of er belang in stellen. Daartoe zijn uitnoodigingen gezonden voor een gezamenlijke behandeling van dit vraagstu> aan de leden van de Eerste en Tweede Kamer, en aan ale besturen van gemeenten, polders en waterschappen, aan de Kamers van Koophandel, aan Land- en Tuinbouworganisaties, verkeers- bonden enz. voor een bijeenkomst op Donderdag 11 Februari a.s. te 13% uur in het Jaarbeurs gebouw te Utrecht. Aan de Ministers van Arbeid, Handel en Nij verheid, van Binnenlandsche Zaken en Land bouw, van Financiën en van Waterstaat, als mede aan de Colleges van Gedeputeerde Staten in de verschillende provinciën is het verzoek gericht, de vergadering te willen bijwonen. Van half Januari 1931 af tot op den dag van heden, is er onafgebroken gearbeid, om 't terrein klaar te maken en te beplanten. De hoofdleiding berust bij den heer Copijn van de firma H. Copijn Zn. te Groenekan, terwijl de dagelijksche lei ding in handen is van den heer Overvelde, bloe mist te I (oordwijk, en lid der Commissie. 't Wachten is nu slechts op het levenwekkend voorjaar met zijn mildere dagen, om het derde Florapark in kleur en geur te zetten. Daaruit kan ook de outsider concludeeren, dat de bloei van Noordwijk's Florapark samenvalt met den bloei der velden tusschen Haarlem en Leiden, die van jaar tot jaar duizenden trekken uit binnen- en buitenland. De „Bollen-Zondagen" zijn beroemd geworden, ook bij onze naaste buren, die telkenjare in grooter aantal naar de bollenvelden komen, om te zien, hoe de schit terende kleuren opjubelen onder de voorjaarszon. Al die „Bollengasten" komen dit jaar ook op 't Florapark te Noordwijk, de bloemen „van nabij" bekijken. Ze komen „langs de bollen", loopen verre van het rumoer der groote wegen, om te constateeren, wat een heerlijk effect men kan be reiken met een bollenbeplanting in perk en park en temidden der bosschen. Dat juist is het doel der tentoonsteling: popu- larisatie ook in eigen land van de bloem bollen voor perk- en parkbeplanting. Juist in dezen tijd van algemeene malaise, waarin de bloembollencultuur een crisis doormaakt als wel licht nimmer tevoren, moet de beplanting van bosch en park met bloembollen de bijzondere aan dacht trekken. Dat is een streekbelang, waarvan het wel en wee van duizenden afhangt. De clou van de tentoonstelling zal zijn een kleurrijk mid dengedeelte, waarop een zeer groot aantal bloem bollen in een rijk sortiment is geplant. Daarom heen heeft men de zoogenaamde „inzendingen". De Hyacinthen zijn vertegenwoordigd in meer dan 30 soorten, de beste, die voor perkbeplanting kunnen worden aanbevolen. Een rijk sortiment Narcissen, waaronder ook de nieuwe verscheiden heden. is ingezonden, terwijl men in het bosch, dat het Florapark omgeeft, een „wildbeplanting" van Narcissen heeft aangebracht in tientallen soorten, d'e onder het bottende hout een schit terend effect beloven te maken. De enkele en dubbele vroege tulpen zijn ook rqk vertegenwoordigd en men hield er vooral rekening mee, dat de aandacht diende geves tigd op goede „perktulpen". De schitterende langstehge Darwintulpen, waar iedere bloemenliefhebber op gecharmeerd is, kan men bewonderen in meer dan 50 verscheiden heden. Ongeveer 35 variëteiten Breeder-Tulpen en 60 soorten Cottage-Tulpen, in de meest onge wone kleuren, zullen haar prachtige bloemen doen wuiven op de sierlijk la-.ge stelen, nrt daar m de beschutting der b„;scben geen hinder zullen hebben van den wind. Verder zijn er nog leliebloemige en Parkiet-' .ulpen en ook nog wat vroeg bloeiend „bijgoed". De aideeling Noord" ijk van de Kon. Ncd Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, waarmee de jubi- 'eerende afdeekng altijd prettig sr-meiiweikt, heeft een rotspartij aangelegd, die zeer mooi be looft te worden. doch heeft achtereenvolgens twee gunstelingen gehad: den ook in onze historie bekenden graaf Leijcester met wien zij zaer intiem was en na diens dood (1587) den jongen graaf van Essex. Elisabeths vrienden zeggen, dat de koningin een moederlijke teederheid voor den schoonen, be gaafden en ridderlijken edelman had en dat er geen bewijzen zijn van een meer intieme ver houding tusschen beiden. Zij verschilden ook te veel in ouderdom: Elisabeth was 34 jaren ouder dan haar gunsteling. Als staatsman heeft Essex weinig te beduiden; als veldheer heeft hij zijn beteekenis nooit kun nen bewijzen. Maar hij was een man van vu- rigen moed en snelle daad. In 1596 veroverde hij de Spaansche stad Cadix zonder veel moeite, een heldendaad tengevolge van stoutmoedig op treden. Een veel zwaardere taak werd hem drie jaar later door zijn vorstin opgedragen: de dem ping van een gevaarlijken opstand ln Ierland. Daar bleef de verwachting, die men van hem koesterde verre beneden hetgeen men ge dacht had. Bovendien sloot hij eigenmachtig een verdrag met de opstandelingen, dat een zeer groote fout van hem was. Een tweede fout was, dat hij plotseling naar Londen terugkeerde en in bestoven gewaad zich voor de voeten der ko ningin wierp. Deze was verontwaardigd over de handelingen van baar gunsteling, liet hem ge vangen nemen en gaf bevel dat hij zijn huis met verlaten mocht. En nu deed hij zijn groot sten misslag: hij beraamde het plan tot een op stand met het doel Elisabeth van den troon te stooten. De onderneming mislukte en Essex werd door het gerechtshof ter dood veroordeeld. De koningin aarzelde echter het doodvonnis te onderteekenen. De geschiedschrijvers deelen daaromtrent het volgende mede. Elisabeth had vroeger aan haar gunsteling een ring geschonken, voorzien van haar beeltenis en profil. Toen zij hem dit sieraad overhandigde zou zij tevens de belofte afgelegd hebben, dat, van welke misdaden zijn vijanden hem ook mochten beschuldigen of welke ver grijpen hij tegenover haar ook mocht plegen, zij hem vergiffenis zou schenken, indien hij haar den ring slechts terugzond. Graaf Essex' vijanden intrigeerden tegen hem, toen hij in ongenade gevallen was en lieten de koningin weten, dat hij gezegd zou hebben, dat haar geest even krom was als haar mismaakt lichaam. In de gevangenis wilde hij, toen hij zijn doodvonnis vernam, de deugdelijkheid van den ring beproeven door hem aan Elizabeth te zenden. Hij wist echter, dat hij door personen omringd was, die hem streng bewaakten; aan geen hunner durfde hij den ring toe te ver trouwen. Daarom gaf hij er de voorkeur aan het kostbare pand toe te werpen aan een voorbij komenden jongen, dien hij uit het venster aan riep met de boodschap het te overhandigen aan lady Scrope, zijn nicht. De jongen, die een goede fooi had onfangen, vergiste zich en bracht den ring naar haar zuster, de gravin van Notting ham, een vijandin van Essex. Deze besloot in overleg met haar echtgenoot het kleinood niet aan de koningin te overhandigen. Elizabeth zat intusschen op heete kooien. Ieder oogenblik verwachtte zij den ring en toen deze uitbleef, ontstak zij in woede over haar hooghartigen gunsteling, die geen genade van haar wilde wagen. Zij teekende het doodvonnis en liet hem het schavot bestijgen. De gravin van Nottingham moet op haar sterfbed bekend hebben, dat zij den ring ach- 'ergehouden had, waarop de koningin zoo ver toornd werd, dat zij de stervende vrouw door elkaar schudde en uitriep: God moge je ver geven, ik kan het net. Zij gaf zich aan de wanhoop over en overleed twintig dagen daarna. De nng, een kostbaar voorwerp, bestaat nog. Onlangs werd hij voor 2500 pond sterling het eigendom van Ernest Mackawer, die hem aan den Staat schonk. „FLORAPARK 1932" TE NOORDWIJK. Vollegronds-bloemboUententoonstelling De af deeling Noordwijk van de Algem. Ver. voor Bloembollencultuur, zal dit jaar een volle- gronds-bloembollententoonstelling houden. Het afdeelingsbestuur bijgestaan door eenige leden, die al geruimen tijd een permanente ten- toonstelh'ngs commissie uitmaakten, vormde een „Tentoonstellings-Comité", bestaande uit een aantal personen, die op aangename wijze samen werken. Deze commissie vond den heer Leopold Graaf van Limburg Stirum, Ambtsheer van Noordwijk spontaan bereid, om een terrein van ongeveer 3 H. A. af te staan, gelegen in de bos schen van Huize „Offem" en langs „Het Schie". Daarmee was de hand gelegd op een schitterend terrein, geheel beschut door boomen en heesters van het park, dat het landgoed „Offem" vormt. Een ideaal plaatsje, waarvan men nu al zegt, dat het er aangenaam is, terwijl er nog geen 'bloempje te zier is EEN ZELDZAAM HUWELIJKSAANZOEK. Meer dan zestig jaar geleden stierf in Hör- mannsdorf in Beieren, hoogbejaard, een adel lijke zonderling, bekend door zijn verre reizen, zoowel als door zijn Uilenspiegelachtige streken. Karl Theodor Maria Hubert, Vrijheer van HalbergBroich. leefde eenige jaren in het slot Fuszberg bij Gauting. De buren noemden dezen eigenaardigen snuiter, de kluizenaar van Gau ting. Als 72-jarige verbleef hij in het jaar 1840 langen tijd in Miinchen en woonde daar in hotel „De Zwarte Adelaar". Hier ontmoette hij dik wijls een Engelschman. Herhaaldelijk draaide het gesprek van beiden uit op liefde en huwelijk en Halberg-Broich hield stijf en strak vol, dat hij, ondanks zijn hoogen leeftijd, nog genoeg vrouwen en meisjes kon vinden, die gaarne be reid waren om met hem een verbond voor het leven te sluiten. Onmogelijk! riep de Engelschman. Wedden we. Duizend gulden zet ik! Top, ik neem het aan. Den volgenden dag (16 Nov. 1840) stond in de toenmalige Miinchener krant een even eigen aardig als langademig huwelijksaanzoek. De stel ler ervan begon, met mede te deelen, dat hij, „naar het voorbeeld van andere gekken", te- sloten had te huwen. Toen ging hij op de vol gende wijze verder: De vrouw die ik huw, moet 16 tot 20 jaar oud zijn, mooie haren, mooie tanden en mooie kleine voeten hebben en haar reputatie moet uitstekend zijn. Zij moet zich mooi in fluweel en zijde kleeden; in geen andere stoffen. Ze mag geen oorbellen, colliers, ringen en andere dwaze opschik dragen, ook geen pantoffeltjes, linten, mutsen en dergelijke dingen en nimmer haar kleeren naar de mode laten maken, want niets is dommex-, dan andere menschen na te apen. Zij moet haar kleeren naar haar eigen smaak laten maken en ze dragen, onbekommerd wat het an dere vrouwvolk er van zegt. Zij moet kunnen rijden of het leeren. Ze mag niet breien, want dit vingerspel is niets anders dan een masker voor de domheid. Zij mag slechts muziek maken, als ze goed kan spelen, omdat het onaangenaam is, dat domme geknoei en getingel te moeten aanhooren, waarmee men in menig huis de be zoekers kwelt. Ze is in huis, en over alle huise lijke aangelegenheden onbeperkte meesteres en ik zal er een genoegen ln scheppen, mij naar haar verstandige luimen te schikken. Zij moet mij overal op reis en waar ik ga vergezellen, omdat het in mijn oogen een schande is voor de mannen, dag en nacht rond te boemelen en gelag te zetten in de herbergen, terwijl de vrouw in huis aan eenzaamheid en verveling is over gegeven. Zij krijgt op den dag van het huwelijk in Russische of Pruisische staatspapieren 30.000 gulden. Ik wil ook over mijzelf spreken. Volgens den kalender ben ik 70 jaar oud,, maar, naai- mijn krachten te oordeelen, eerst 25. Wanneer er een mooi meisje is, dat met een oud man, die nog frisch en gezond is, te paard, te huis en op reis wil boemelen, zoo kan zij mij schrijven en ik kom tot op honderd uur van Miinchen maar niet verder om haar te zien en mij te laten zien, waarbij ik. op mijn eerewoord, beloof, dat haar naam met genoemd zal worden. München, in den Zwarten Adelaar, den 16 November 1840. TRAGISCH EINDE. Van alle regeerende koninginnen is Elisabeth van Engeland (15581603) wel een der bekend ste en beroemdste. Tijdens hare regeering is de grondslag gelegd van Engelands grootheid in de nieuwe en nieuwste Wereldgeschiedenis. Zii is haar leven lang ongehuwd gebleven, Timmerman, BOSCHLAAN 39. Werkplaats: BLOEMENDAALSCHEWEG 46 Tel. 23018. Postrekening No. 140541. VAN DER BILT: „Hoe kan de wereld na weten, dat men iets goeds te verkoopen heeft, als het haar niet be kend gemaakt wordt?" ZOMERZORGERLAAN 17—19. TEL. 22253. BLOEMENDAAL. STALLING VAN AUTO's MET EN ZONDER ONDERHOUD GARAGE CENTRAAL VERWARMD. BILLIJKE PRIJZEN. voor huishoudelijk en bad gebruik 1U Hiermede hebben wij de eer U mede te deelen dat wij van het Prov. Electriciteits- bed;ijf van N. Holland (Het P.E.N.) te Bloemendaal toestemming verkregen zijne De Huurprijzen bedragen Reservoir 100 Liter f 2.75 per maand Reservoir 150 Liter i 3.30 per maand Reservoir 25 Liter f 1.75 per maand Reservoir 40 Liter 12.- per maand Reservoir 80 Liter t 2.40 per maand Meteihuur Dubbeltarief 1 Phase f 1.- per maand (thans f 0.50) Meterhuur Dubbeltarief 3 Phase f 1.25 per maand (thans f 0.75) Apparaat met toepassing van het abbonnementstarief alles inbegrepen (meterhuur en stroomverbruik) Reservoir 40 Liter f 5.— per maand Reservoir 100 Liter f 8.50 per maand PLAATSEN en AANLEG GRATIS plus 1 A tapkraan, mits de maximum- leiding 10 Meter Electrische en 4 Meter Waterleiding niet wordt overschreden. Voor verdere inlichtingen zich te wenden tot het P.E.N. of Een duif, een zwaluw of een sperwer, zijn in hun vlucht misschien wel vlug, De Zeemeeuw van „DE SNELLE VISSER" vliegt toch het vlugst heen en terug. N. V. K. VI S S E Rs AutodUnsten DE SNELLE VISSER' WARMOESSTRAAT 15-17. TEL. 12400—11700 HAARLEM.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1932 | | pagina 5