dnAensmtéf VtCTORIA-WATER Ijzerwaren en Gereedschappen Hat Bloemendaalsch Weekblad. v.h. J. H. KRUL Jr. 'jpfigetenontffiêe Svsrveansche Uerij ZiJSweg 10 Tel» 14720 Onze BROODPRIJS is: Melkbrood 17 ct. per 8 ons Waterbrood 14 ct. per 8 ons J. Tullenaar TOOMEEL. KUNST® cmmz r-Trjrrcr firma AAIT. CASSiE en Zn. A. Zefstra Sterk verlaagde prijzen. SPORT. BURGERLIJKE STAND. 1.0£YLV0£I. Soeistraat 3? laat,8® felelooo 13531 r) In liier sohr&effSessoSign 11 ei Voor huishcudeüik gebiuik PRIMA BRANDSTOFFEN PRIMA 6EDiENINO N,V. STEENKOLENHANDEL TEL. 1161? 14100. OVERVEEN dat er een persoon, een Wezen opstaat, dat zich met ons vereenigt, dat door ons schijnt, dat in ons brandt. Het leven zelf manifesteert zich als een geliefde Vriend; dan bestaat er geen eenzaamheid meer; dan is het niet meer mogelijk iemand iets onaangenaams te zeggen, maar dan weerklinkt in wat wjj, doen het ge juich van het Eeuwige Leven en zijn wij dankbaar en gelukkig, omdat de Geliefde na bij is. Overgoten met den gloed en de zuiverheid van den Eeuwigen Geest, is de mensch ver plicht zich te tooien met de eenvoudige deug den als hartelijkheid, spontaniteit en kinder lijkheid. Als we slechts den moed hebben den stap te doen in het onbekende, worden we gegrepen door de armen, die ons voeren naar het Eeuwi ge leven. Op eiken voetstap is dan degene te vinden, dien ge zoekt, den Eeuwigen Brui degom, die zich atlijd laat vinden. Onderzoekt zelf, of in den eenvoud van de dagelijksche dingen, een Wez_n komt, dat U influistert wat ge doen moet bij vreugde of droefenis, waar ge kracht kunt vinden, waar ge troost kunt brengen. Dat is de Eeuwige Bruidegom, met Wien de mystieke mensch zich vereenigt, maar we moeten er rekening mee houden, dat de eenige voorwaarde om Hem te ontmoeten is „zich zelf te veriezen". Moge deze laatste Causerie onze aandacht getrokken hebben naar het middelpunt van ons zijn, laten wij trachten te leven, zooals de Grieksche Mythologie ons leert: staande sterk geworteld in de aarde, maar met het verlangen naar God, met het hart in het Eeu wige. KRANIG. Onze kleine plaatsgenoote, Bema Komin, pas zes jaar oud, behaalde 24 Febr. 1932 haar diplo ma als geoefend zwemster in Stoop's Bad. Als bijzonderheid kan verteld worden, dat deze peuter, 1.10 M. hoog, daarbij zonder zich te be denken sprong van de z.g. toren, de drie-meter plank, alvorens haar proef van 100 M. school slag en 40 M. rugslag (cum. laude!) af te leg gen. Welverdiend waren dan ook de bloemen van haar zwemjuffrouw en broertje bij het ver laten van het water. EEN VREEMDE GESCHIEDENIS! In den nacht van Donderdag op Vrijdag trof een nachtwaker op den Boekenroodeweg een man aan, die naast zijn fiets lag en naar het scheen aangereden was. Hij klaagde over hoofdpijn en gaf te kennen, dat hij slachtoffer van een aanrijding met een automobiel was. Ofschoon hij geen uitwendig zichtbare kwetsuren had opgeloopen werd hij ter obser vatie naar een ziekenhuis vervoerd, dat hij echter na eer paar dagen op eigen initiatie! weer verlaten heeft. Inmiddels was de politie het een en ander van den man te weten geko men. Zij had er kennis van gekregen, dat hij Donderdag zijn woning te Noordwijkerhout na een oneenigheid verlaten had, voorts, dat zijn strafregister niet geheel schoon meer was en ten slotte, dat het rijwiel, waarmede hij voor gaf, te zijn verongelukt, eenigen tijd geleden in Hillegom gekaapt was. Het vermoeden rees daarom, dat de aanrijding en haar gevolgen en kel in scène was gezet om hier of daar een paar dagen vrij logies te krijgen. Zoo hij daarin al geslaagd is, het bezit van een gestolen fiets bracht hem verder van huis, want de Hillegomsche politie achtte op haar beurt eenige nadere verklaring noodig en heeft hem ter observatie in verzekerde bewaring ge steld. MOND- EN TANDHYGIèNE. Wij vestigen de aandacht onzer lezers op de tentoonstelling van Mond- en tandhygiène, die van 713 Maart in de Gem. Concertzaal te Haarlem, L. Begijnenstraat 13, gehouden wordt. Mïllioenesi menschen danken hunne gezondheid aan hei dagelijksch gebruik van Quaker. Doctoren en opvoeders der jeugd hebben het reeds gedurende EEN NIEUWE OPRIT. De lus in den weg achter Groot-Zomerzorg vóór de woning van den heer S. W. de Clerq gaat verdwijnen. De Zomerzorgerlaan wordt bij den Duir-*mckweg recht doorgetrokken in de richting der Zanderij. De weg wordt 12 M. breed; het plantsoen zal omgeplant moeten worden, misschien wel tijdelijk komen te vervallen. AANRIJDINGEN. Op den hoek van den Kennemerweg en Noor der Stationsweg heeft Dinsdag een aanrijding plaats gehad. Een auto, bestuurd door iemand, die het chauffeeren nog niet geheel verstond, kwam van de Hartenlustlaan en de besturder had het misfcrtuintje, een wielrijder, die in de zelfde richting reed, te treffen. Het rijwiel werd beschadigd Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats en de schade werd vergced. Een huisknecht van Rusthoek fietste op den Bloemendaalsehen weg hoek Kleverlaan. Door dat hij niet voldoende uitkeek had hij het onge luk, een dame aan te rijden, tengevolge waarvan hij kwam te vallen. JuistT passeerde er een auto daar te plaatse, met het gevolg, dat de huisknecht op zijn beurt aangereden werd en wonden aan hoofd en han den opliep. De eerste hulp werd verleend door dokter van Oldenborgh die opneming in 'n ziekeninrichting noodzakelijk achtte. Per zieken-transpo-rtauto is de man naar het Elisabeths-gasthuis te Haarlem vervoerd. Tenslotte vermelden wij nog een aanrijding op den hoek van den Brederodeweg en den Van Ewijekweg, tusschen een bestelauto en een vrachtauto, die door het averechtsche begrip dat de chauffeur van laatstgenoemden wagen had omtrent den verkeersregel, die zegt dat rechts vóór gaat, nadere aanraking zochten hetgeen de vrachtauto op een verbogen bumper en een lekke radiateur te staan kwam. BRANDJE. Dinsdag hebben er twee brandjes plaats ge had, veroorzaakt doordat droog gras met vuur in aanraking was gekomen. Het eerste ont stond op een perceel aan de Nachtegalenlaan, het andere aan de Van Stolberglaan, hoek Wes terlaan. Een waarschuwing om tijdens deze droogte periode voorzichtig met vuur te zijn, is niet overbodig. Een achteloos weggeworpen bran- iende lucifer kan de oorzaak van niet geringe schade zijn. MIDDELBARE SCHOOL VOOR MEISJES TE HAARLEM. Een commissie gevormd uit de ouders en ver zorgers der leerlingen van de middelbare school voor meisjes te Haarlem, heeft den gemeente raad van Haarlem verzocht het daarheen te wil len leiden, dat het onderwijs aan de middelbare school voor meisjes gesplitst worde, zoo mogelijk bij den aanvang van den cursus 1932-'33: a. in „ZIEKENHUIS"-VERZEKERING. Er werden alhier pogingen wel aangewend om te komen tot een soort Ziekenhuisverple- gingsverzekering, gelijk er zeer ten voordeele van zijne ingezetenen in Haarlem eene bestaat. Of hieraan ten gemeentehuize gewerkt wordt, weten wij niet, wel, dat verschillend- ingezetenen, het wachten moede, willen be proeven de handen zelf ineen te slaan. Op tal van dorpen in Friesland moet reeds met goed gevolg zooiets tot stand zijn gekomen. Wie hiervoor belangstelling heeft of eenig nuttig gegeven bezit dan wel een wenk in de goede richting wil geven, wende zich a. u. b. tot den beheerder van ons kantoor, Bloemendaalschen- weg. IN DE KUIL EN DAN NOG OVERWELDIGD. Bjj de zand dij kophcoging aan den Zomer zorgerlaan brak Donderdagochtend onder rijden 't remhout, dat dient om de vaart der afioopende wagens te vertragen. Met groote vaart rolden twee gevulde wagens aan het benedeneind van de sporen boven op eenige inkuilde struiken. Overigens kwamen hierbij geen ongelukken voor. Ons ree amekoekje va deze week is op veelvuldig ve zoek S RlTS a 30 ct per halt pond. Aanbevelend, HET JUBILEUM VAN EDUARD VERKADE in den Stadsschouwburg op 26 Februari 1932, met „HIJ" van Alfred Savoir. Het gemak, waarmede journalisten de pen hanteeren, is zoowel een voorrecht als een ge vaar. Men kan aan het gevaar er van langs verschillende wegen ontkomen, b.v. door, wat vooral in provinciestadjes nog al eens voor komt alles te prijzen wat men ontmoet en be schrijft; de beste wijze is rechtvaardig oordee- len, of een rechtvaardig oordeel van een ander tot het zijne maken. Tot ons leedwezen is he-t oordeel van M. W. opgenomen in ons nummer van 19 Februari over Verkade's Jubileumstuk „Hij" en de opvoering daarvan te Amsterdam geplaatst, zonder dat wij zelf het stuk hadden gezien en (zonder opzet) vóór de circulaire waar bij het Haarlemsche Comité ook onze lezers op wekte de Jubileum-voorstelling in den Stads schouwburg bij te wonen. Dit maakte een vreemden en niet bedoelden indruk. Nu wij het stuk en Verkade in de hoofdrol gezien hebben, is ons eigen oordeel gevestigd en dit gaat in andere richting dan dat van den schrijver, aan wiens visie wij waarde hechtten. De hoofdpersoon Hans Ehling, door óver- ptudeeren krankzinnig' geworden in dien zin, dat hij zich een profeet, een god, ja God zelf waant, is in het gesticht, zoo leert ons de proloog, de zachtaardige, exquise, fijngevoelige natuur, van wie ieder houdt. Dit heeft ten gevolge, dat een oppasser niet nalaten kan hum te doen ont snappen, ja hem daarbij zelfs toerust met de avcndWeecüng van den directeur der inrichting. Het programma bevatte de volgende uit nemende ontledende beschrijving van het stuk Het stuk begint op het oogenhlik, dat de congressisten met op één na algeme-ene stemmen besloten hebben God af te schaffen en de eenige stem tegen dit besluit blijkt afkomstig van hem, die zich God waant. Maar deze waanzinnige blijkt zich zoo in gedacht tc hebben in hst wezen van God, dat hij Hem in mededoogen, geduld, kracht, logica, innigheid en verstand, aanmerkelijk meer nabij moet komen dan de God-loochenende congres sisten. Het Hotel in de Alpen wordt enkele dagen van de gemeenschap afgesneden door berg- storting, die het hotel dreigt te zullen verplet teren. En wij maken mede een strijd tusschen ge loof, bijgeloof en ongeloof, die ontstaat uit de angst voor de naderende katastrophe. Een revo lutie, die onder het hotelpersoneel uitbreekt en abstracte en dan via dien weg' naar buiten. Verkade's kunst is in dien zin exquis als de hoofdpersoon van het jubileumstuk. Hij, die met deze uit den grond van zijn hart kan zeggen: begrijpen en ik" zijn één, heeft meer in zijn mars dan Volkstooneel of gewone Romantiek. En gruwelijk van waarachtigheid is de dubbele beklemmende bekentenis, die Verkade in dit stuk den mensch zich zelf laat deen: „Nauwe lijks ben ik geboren of ik verlang naar den dood van een mensch", waartegenover de geestelijke mensch uit den hooge op het natuurlijke leven neerziende over al wat samenleving en maat schappij heet de vernietigende woorden uit spreekt „Als ik God geweest was waar zou ia nier dan ooit elders geweest zijn dan opgesloten in een asyl?" De wijze van schrikkelijke en tevens bewon derenswaardige verdoemenis, die wij menschen leven noemen, artlstieken vorm te geven, zie daar o.i. Verkade's eerzucht, ziedaar wat hij o.i. wil, maar wat hij blijkens de opvoering van ,Hij" ook kan. In vriendelijke, juiste en aardige toespraken van de heeren Hoog (Schouwburg commissie), dr. Franken (Ned. Tooneslverbond afd. Haarlem) en Van Hees (Schouwburgdirectie en oud-acteur) is Verkade welverdiend gehul digd. Een fijn, een moedig, een bizonder man. T. WOLFGANG SCHNEIDERHAN. Wegens het enorm succes zal de jeugdige violist Wolfgang Schneiderhan nog een tweede viool-recital in de hoofdstad geven en wel op a.s. Zaterdag 5 Maart in de groote zaal van het Muzieklyceum. DANSAVOND: LILO FELGER. Onder auspiciën van Impressario Ernst Krauss zal Lilo Felger a.s. Zaterdag 5 Maart een dansavond geven in Diligentia, Den Hang. Lilo Felger, een der jongste Duitsche danse ressen heeft op het danscongres te München opzien gehaard en „Das Theater" noemde haai naar aanleiding van dit bijzondere succesvolle optreden onder de vele binnen- en buitenland- iche dansers en danseressen „een wordend^ dansgrootheid met bijzonderen aanleg voor den ipitsdans." Lilo Felger is leerlinge van Nicola- jewa van het voormalig Keizerlijk Russische Theater en van Gerzer, de balletmeesteres van het Stuttgarter Landestheater. „Lilo Felger", schrijtt de Süddeutsche Zei-, tung, „sucht die moderne und die al te Tanz- richtung zu überbriicken, und sie erreieht ihre Absicht so gut, dass man Gegensatze zwischen den in zwei Abteilungen vertsilten Tanzen in modernem Charakter und in klassisehem Cha- rakter kaum feststellen kann. Tel. i60i2 OVERVEEN Kerkplein 10-12, Teiet. 22260 1 Opgericht 1828. VRAAGT HEDEN DE NIEUWE COLLECTIE Behangsels, Gordijnstoffen, Loopers en Tapijten. Zeer concurreerende prijzen. Aanbevelend. Bloemendaal s iüzermagazijn Korte Kleveriaan 22-24, Tel, 22 04 VOETBAL. De laatste Zondag stond voor de lagere clubs n het teeken van beker-voetbal. De strijd om den K. N. V. B.-beker, vroeger Holdert-beker geheeten, naar dan uitlover van het kleinood, den bekenden sportman Holdert. De populariteit van deze wedstrijden-reeks is in den loop der jaren veel verminderd, voornamelijk om het feit, dat die beker-competitie niet jaar lijks plaats vindt, maar alleen dan, als een vlot verloopen seizoen ruimte hiervoor laat. Toch hebben deze wedstrijden veel aantrek kelijks. De inschrijving staat open voor alle bij den K.N.V.B. geregistreerde vereenigingen, dus opstanding van den geesteszieke die, nadat hij steeds aan de verzoeking een wonder te doen am zijn waarachtigheid te bewijzen, weerstand een afdeelmg middelbare school voor meisjes' heeft geboden, ten slotte daartoe door de vrouw ook voor clubs, die niet in den K.N.V.B., maar het onderdrukken daarvan. De val en de weder- in een plaatselijken bond uitkomen. En juist met 5-jarigen cursus; b. een af deeling Hc-cgere Burgerschool met 6-jarigen cursus, opleidend voor voor het examen, genoemd in art. 55 en 57 van de Middelbaar Onderwijswet. DE NIEUWE ATTRACTIE VAN BLOEMENDAAL, HAARLEM, AMSTERDAM, JA, HEEL NEDERLAND. Het nieuwe duinpaviljoen vah den heer Dijkstra, aan Zee, op de eerste duinreep bij het einde van den Zeeweg, is voltooid. Men heeft, zoowel over zee als over het duinland- chap van daaruit een zeer schoon uitzicht. GEVONDEN VOORWERPEN. BLOEMENDAAL. Gevonden en terug te bekomen bij: J. Ter- maat, Stoels hofje Bloemendaal, een nappa handschoen; K. Kemper, Kerkplein 17, Bloe mendaal, een kinderhandschoen; Hobijn, Zand- voorterweg 55, Aerdenhout, een heerenhorloge; H. Sehoo, Dennenweg 10, Bloemendaal, een sierspeld; aan den politiepost te Aerdenhout, een steeksleutel met ketting, een Lipssleutel, no. 2671, een moersleutel ;aan het bureau van politie Overveen, een spiegel van auto, een lak schoentje van een pop, een zilveren armbandje een uittreksel van een verzekeringspolis t.n. van A. N. de Wit, een sleuteltje. BLOEMEN DAAL. BEVOLKING. Opgave van 24 Febr.3 Maart '32. D. K. H. van 't Sant, Leidschevaart 34, Vo gelenzang; L. Reitsma, Verbindingsweg 35, Bloemendaal; J. de Vries, Schaepmanlaan 29, Santpoort-St. J. A. Tjaden, Joh. Verhulstweg 18, Santpoort-St. Mevr. T. A. Sarmes, Slinger weg 1, Aerdenhout. BLOEMENDAAL. Ondertrouwd: D. J. Ch. Limbach en A. C. de Vries; P. J. Brand en H F. B. Middeljans. Overleden: M. Alders, 82 jaar; J. P. E. van Wely, 81 jaar, wonende te Haarlem. w<5rd!t verleid. Teneinde haar namelijk voor een moreelen ondergang te redden besluit hij uit liefde voor haar, haar hart, dat alleen voor genot vatbaar schijnt, door zijn wil te veranderen. Het wonder openbaart zich echter niet, en hij, die zich God waande, komt tot de erkenning van zijn vergis sing en beseft, als ieder ander mensch, harts tochten in zich te dragen, wat hem het geloof in zichzelf ontneemt (maar hem tot de z.g.n. werkelijkheid terugbrengt) en met dit geloof het vertrouwen in het bestaan van een Godde lijke almacht. Maar wanneer achteraf blijkt, dat de omme keer tóch in de geliefde heeft plaats gehad en dat zij hem alleen kan liefhebben in zijn vroe ger wezen, vindt hij het vertrouwen in zich zelf terug, met het gevolg, dat hij weer als krank zinnig onder bewaking gesteld wordt. Maar dan is hij als het ware de legende ge worden van die kleine gemeenschap, van in doodsgevaar verkeerenda hotelgasten. Zonder het zelf te weten, wordt hij aangebeden door iederen hote'gast op zijn eigen manier In het laatste bedrijf is het verband met de buitenwereld hersteld en weldra verschijnt de dokter van het gosticht, die zijn patiënt komt tèrughalen. Het geloof in hem valt vrijwel weer weg, behalve bij de vrouw, die hem liefheeft en die hem voor zich zelf tracht te redden om hem te bewaren voor hernieuwde opsluiting in het gesticht. Maar hij weigert haar leven aan zijn noodlot te binden en weet opnieuw te ont vluchten en op deze wijze als het „onbereik bare" en „onbegrijpelijke" geliefde wezen in het hart van de vrouw (als Idee) te blijven voortleven. Zoowel de regie als de ontwerpen der décors waren van Verkade zelf, waarschijnlijk zorgde hij zelf ook voor de vertaling. Piëteit alleen reeds voor Verkade doet ons belangstellen in stuk en opvoering, maar er'zit meer aan vast. Achterna gezien geeft dit stuk ons een kijk in Verkade's artistieke persoonlijk heid. Deze, zoo blijkt ons nu, heeft iets naar binnengekeerds, de liefde, de energie en de over gave zonder welke de tooneelkunstenaar, regis seur of acteur volgens z'n eigen woorden niet slagen kan, richten zich bij hem eerst op het Onze huiskamer is het krachtgevend, 'oezie- 'end middelpunt van het huiselijk leven. Geen olaats, welke zoo rijk is aan stille, weldadig' genietingen als de huiskamer. Lublink Weddik. deze mededingers zorgen dikwijls voor verras singen. In dit verband wijzen we op de ,.Cup' - wedstrijden in Engeland, die het evenement van het seizoen zijn, en waarin de elftallen uit de 2s en 3e klas zoo'n voorname rol spelen. Zelfs is het voorgekomen, dat een 2e klasser de be roemde Cup won (Wolverhampton Wanderers in eindstrijd met New Castle United). Weliswaar gelukte dit ook aan C.V.V. en Schoten ten op zichte van den N.V.B.-bekar, maar uit 't oog dient niet verloren te worden, dat de le Was sers hier te lande veel minder aandacht aan deze competitie besteden dan him Engelsehe collega's. De laatsten toch (profs) hebben naast jf juister gezegd vóór de sportieve eer, nog de financieele belangen, welke uiteraard zwaar wegen. Als we nagaan, dat b.v. de eindstrijd, die in het reusachtige Wembley-stadion gehou den wordt, door pl.m. 100.000 enthousiasten bij gewoond wordt, dan is het voor leder duidelijk, dat er een slordig sommetje te deelen valt! Voor de beste plaatsen wordt grif f 1.betaald! Maar ook de vóór-rondes leveren belangrijke baten op, die stijgen naarmate de finale in 't zicht komt. Meermalen komt het dan ook voor, dat de succesvolle deelname aan de cup-wed strijden een arme vereeniging rijk maakt. De winnaars van den Nederlandschen voetbal bondbeker zijn: 1898—1899 R. A. P. 18991900 Velocitas (Breda). 1900—1901 H. B. S. 19011902 Haarlem. 1902—1903 H. V. V. 1903—1904 H. F. C. 1904—1905 V. O. C. 19051906 Concordia. 1906—1907 V. O. C. 1907—1908 H. B. S. II. 19081909 Quick II (Den Haag). 19091910 idem. 1910—1911 Quick (Den Haag). 1911—1912 Haarlem. 1912—1913 H. F. C. 1913—1914 D. F. C. 1914—1915 H. F. C. 1915—1916 Quick (Den Haag). 1916—1917 Ajax. 1917—1918 R. C. H. 19181919 niet gespeeld. 1919—1920 C. V. V. 19201921 Schoten. 19211922 niet gespeeld. leveren wij de BESTE; in orde maken wij de slechtste voot den minsten prijs. 19221923 niet gespeeld. 19231924 niet gespeeld. 1924—1925 Z. F. C. 19251926 Longa. 1926—1927 V. U C. 1927—1928 R. C. H. 19281929 niet gespeeld. 19291930 Feyenoord. 19301931 niet gespeeld. De organisatie dezer wedstrijden is in 't. kort als volgt: Van de eerste ronde zijn de 2e Was sers vrijgebleven, van de eerste en tweede ronde de le Wassers. Zoo lang mogelijk wordt, om groote reiskosten te voorkomen, distrietsgewijze geloot. De eindstrijd vindt plaats op neutraal terrein. De meeste 2e Wassers in onze omgeving heb ben weinig pleizier van de 2e ronde gehad. Er vielen merkwaardige uitslagen te noteeren. Zoo verloor een volledig H. R. C. in Den Helder van de 4e Wasser Avante met 31. Alcmaria kon het op eigen terrein tegen Sio- terdijk (4e Was) al evenmin bolwerken; D.E.C. werd door Schinkelhaven (4e klas) met 21 geklopt. Baam kreeg Halfweg (4e klas) op be zoek. De 2e klassers konden slechts een gelijk spel bereiken, en waar bij gelijk spel de bezoe kende ploeg wint, werd ook hier de groote zus uitgeschakeld. Zoo verging het eveneens W.F.C., dat zich door A.P.G.S (3e Was) in het Wormer- veersche Sportpark geëlimineerd zag. T. O. G. werd door de 3e Wasser K. V. V. gewipt, de Spartaan door D. J. K., V. V. A. door Allen Weerbaar, Zandvoort door H. V. C„ O. V. V. O. door Beverwijk. B. F. C. kon het niet bolwerken tegen Alphen, D. H. C., de sterke 2e Wasser uit Delft, verloor van Vogel (3e Was), A. F. C. van Assndelft en Z. V. V. van Zeist. Het is verkeerd een excuus te zoeken in de ilechte weersomstandigheden. Ons standpunt in deze is, dat de hooger geplaatste elftallen zich beter aan abnormale omstandigheden die nen aan te passen dan de lagere elftallen. En hierin zijn de 2e Wassers blijkens de Verslagen veel tekort geschoten. Bijna allen zijn ze in de fout vervallen hun tegenstanders in te sluiten, ■en hebben zichzelf door deze tactiek scoring- kansen ontnomen! Bloemendaal is één der weinigen, die zich tegenover een lager geclasseerde onbe-twist de sterkst" toonde. Voor de rust met wind mee spelende, werd 't spel flink opengehouden. Van insluiting dei' tegenpartij was geen sprake. Telkens werden snelle aanvallen opgezet in een tempo, dat Swift te machtig was. De Amsterdamsche verdedi ging werd hierdoor telkens voor onoplosbare problemen geplaatst, zoodat in de eerste helft hun doelverdediger reeds 7 maal gepasseerd werd. Eén der aanvallen der gastheeren had in middels een doelpunt opgeleverd. Na de thee had Swift het voordeel van den wind en het gelukte hun, er nog twee goals bij te fokken, maar Charlie was nog eens door de verdediging geglipt en had ons aantal tot acht opgevoerd. De eindstand luidde dus 83. De volgende ronde, die vastgesteld is op 3 OBERLAHNSTEIM NAAML.VENN: J. D. POSTHUMUS KONINKLIJKE STEMPELFABRIEKEN ZIJLSTRAAT 51 WIJ zijn specialiteiten in: FAMILIE-DRUKWERKEH AANKONDIGINGEN noon GEBOORTE VERLOVING ©NDERT8QUW UITNOODIGINGEN DANKBETUIGINGEN MENU'S WIS1TSKAARTB#

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1932 | | pagina 2