TWEEDE BLAD KINDERVERHAAL. s mm KAPITEIN KLAKKEBOS OP DE LEEUWENJACHT lil 4 É1, Éi Ji flfr 18 tt i! 1"'.® S, if 1 m s k i k m Koopt Nederlandsch Fabrikaat. Brokjes Levenswijsheid. Achter het gordijn. TOONEEL. KUNST. Door G. Th. ROTMAN. MUZIEK. SPORT. Een lichtwedstriid te Bloemendaal. SCHAAKRUBRIEK. JÉÉI. 11; k M k±k Al te vaak wordt in ons landje. Buitenlandsch product gevraagd, 't Heeft de markt reeds half veroverd, Als 't een vreemd cachet slechts draagt. Gaarne koopt een Nederlander Bij z'n buitenlandschen buur; Wat men hier maakt vindt hij is toch Niet zoo goed, en wèl zoo duur! Om de crisis te bestrijden, Is het een noodzaak'lijkheid. Dat de Nederlandsche kooper Van dit denkbeeld wordt bevrijd. Zeg nu niet: „De werkeloosheid Is toch internationaal, Dus 't is vrijwel onverschillig. Waar ik mijn behoeften haal". Buurman redeneert wel anders, Dat is 't groote struikelblok. En dus geldt ook hier het spreekwoord: 't Hemd is nader dan de rok! Menig kwijnend industrietjè. Dat gebrek aan orders heeft, Zou, als men dit wou bedenken, Gauw misschien weer zijn herleefd. Als u Neêrlandsch fabrikaat koopt Helpt U wellicht menigeen, Die nü werkloos langs de straat loopt, Aan een baantje ook meteen. Zonder binnenlandsche koopers. Kan geen industrie bestaan Dan moet men de deuren sluiten En zijn personeel ontslaan. Dus: om erger te vermijden. Doe een vaderlandsche daad Help de werkloosheid bestrijden En koop Neerlandsch fabrikaat! (Nadruk verboden) Eens tijdens het verblijf sche stad belandde ik op gerwijs in een café, dat, leek op alle café's in een buitenland een avond toevalli- van buiten bezien, Er was niets opmerkens waardig aan den banalen gevel met de gewone reclame-opschriften en licht-effecten. Maar van binnen scheen het hier in dit café een zonderlinge geschiedenis. Er waren bijna geen klanten en wanneer er een binnenkwam sloot de gegallonneerde portier zorgvuldig de deur. Een Russisch strijkje speelde op een ver hooging. Maar deze Russen waren klaarblijke lijk familie van de bezoekers. Want na afloop van elk nummer mengden zij zich onder het schaarsche publiek en namen aan de tafeltjes der weinige gasten plaats. Met den kellner en den portier vormden muzikanten en klanten een gezelschap, waar bij ik de eenige vreemdeling was. Dit leek iet wat beangstigend. Men leest zulke griezelige verhalen over buitenlandsche café's in de krant. In welk een roof- of moordhol was ik in mijn onbekendheid met den plaatselijken toestand verzeild? Mijn argwaan, eenmaal opgewekt, vond voed sel in een geheimzinnig verschijnsel achter in de gelagkamer. Deze was afgesloten met een gordijn, waarachter af en toe klanten, muzi kanten, portier en kellner verdwenen. Door de spleet tusschen de gordijnen schemerde een lichtstreep, die telkens gedeeltelijk verduis terd werd door de silhouetten van menschelijke gedaanten, wette zich in de ruimte achter de gordijnen bewogen. Wat zou dat voorhangsel aan het oog ont trekken? Zooveel was zeker, dat daar de sleutel te vinden moest zijn van het mysterie, dat deze lugubere gelegenheid verborgen hield. Mijn fantasie ging zich bezig houden met de gedaanten en de gebeurtenissen, welke ik achter de gordijnen veronderstelde. Ik dacht aan de onderwereld van Berlijn en Chicago, aan spelers, opiumschuivers, bandieten en bacchanalen. Alle wilde avonturen, welke het gemengd nieuws, de bioskoop en de detective romans in mijn verbeelding hadden gegrift, be gonnen te spoken en het troosteloos leege, banale café kreeg door dat geheimzinnige gor dijn plotseling een romantisch karakter. Ten slotte werd de aantrekkingskracht van het mysterie mij te machtig en ik waagde het, dwars door de leege zaal op het gordijn toe te stappen. Ook ik verdween door de kier, waardoor ik al de overige aanwezigen had zien verdwijnen. En wat was de uitkomst van deze ontdek kingstocht? Achter het gordijn zette de zaai zich voort: ook daar stonden stoelen en tafels en ook deze wanen leeg. Het eenige verscliil was, dat hier geen lampen waren ontstoken. En hierdoor werd de leege café-ruimte nog banaler en prozaïscher dan het verlichte ge deelte. Een drietal deuren, onderscheidenlijk met de opschriften: Gardsrobe, Telefoon en Toilet, beëindigden de ongezellige ruimte. Dit was het dus, wat het geheimzinnige gor dijn had verborgen. Dit was alles, wat mijn ge prikkelde verbeelding voor het toppunt van romantiek had gehouden! Dit opzichzelf onbelangrijke avontuur had mij een les geleerd, welke op allerlei gebied toepassing kan vinden. Wie de illusie van het leven wil bewaren, wage zich nooit aan eten achterkant van het gordijn. Want daar wacht hem stellig en zeker ontgoocheling. Wij vermoeden geheimzinnige en gewichtige dingen op plaatsen, waar slechts de saaiste nuchterheid heerscht. Hoe ontgoochelt een kijkje achter de schermen den schouwburg bezoeker. De schilderachtige wereld, waarop hij uit de zaal het uitzicht heeft, bestaat niet Het is een troostelooze rommel van planken en bordpapier, wat hij daar vindt. Zou men zich aldus ook niet vergissen, wan neer men eens door kon dringen achter het masker van menig „interessant" mensch? Zijn edel voorhoofd, haar donkere blikken wekken het vermoeden, dat daarachter een belangwek kend mysterie schuilt. Hoe gaarne zouden wij door de spleet van de oogen, die immers de spiegel der ziel zijn, naar binnen treden om kennis te maken, met het romantische levens geheim Het is goed, dat dit minder gemakkelijk gaat dan die ontdekkingstocht in het café. Want helaas zou ons ook hier dikwijls de teleurstelling wachten, dat het er in het duistere domein van dit menschenleven even troosteloos nuchter uit ziet ais achter het gordijn, waar de banale inventaris in een leege ruimte staat uitgestald Het levensgeheim! Van het groote mysterie der dingen scheidt ons een op een kier staand gordijn. Wat zou het verbergen? In Strindberg's Droomspel staan geleerden en dichters voor een gesloten deur en verdiepen zich in hetgeen zich daar achter bevindt. Zij stellen htm verschillende opvattingen tegenover elkaar en geraken in een hevige woordenwisse ling, totdat eensklaps de deur openspringt en de geleerden en dichters ontdekken, dat ér niets achter verborgen is, hoegenaamd niets. Alweer een ontgoocheling! Wat zit er achter. Dit is een vraag, welke, wanneer wjj lezen van duistere geschiedenissen of wanneer men ons fluistert over geheimzinnige betrekkingen en toestanden, onze verbeeldia; prikkelt Angst, naijver, achterdocht wekt deze vraag op, maar evenzeer voedt zij het vernuft, het geloof en de poëzie. Laten wjj raden, laten wij dichten, geven wij onze gevoelens vrij spel, maar wanneer wij ontgoocheling vreezen, wagen wij ons dan niet achter het geheimzinnige gordijn. H. G. CANNEGIETEP schouwburg wel eens fijner en in dien zin beter gemerkt Het publiek, overigens schaars opgekomen, amuseerde zich echter kostelijk. Ook wij heb ben gelachen, maar meer om het lachen der anderen, dan daartoe vanaf de planken ge dwongen. INDISCHE DANSERS OP TOURNEE DOOK EUROPA. De Indische dansgroep onder leiding van den Hindoe-prins Uday Shan Kar is sedert de slui ting van de Koloniale Tentoonstelling te Parijs (waar deze dansers maanden lang sensatlo- neele successen hebben geoogst) op reis door Europa en hun optreden met eigen orkest van 56 verschillende origineele Indische instrumen ten werd een ware triomf. In Duitschland hebben de Indiërs gastvoor- stellingen gegeven o.a. te Hamburg THamb. Bühnen); Keulen (Operahaus-: Dusseldort (Opernhaus); Mannheim (Nationaltheater en de tweede voorstelling voor 35(a) personen in de .Nibelungensaal")Frankfort a. d. M. (Schau- spielhausi; Stuttgart (WUrttbg. Landesthea- ter; Grosses Haus); meerdere voorstellingen); Mlinchen Scliauspielhaus 3 voorstellingen); Karlsruhe (Bad Landestheater)Freiburg (Stadttheater): Leipzig (Stadttheater)Hei ningen (Landestheater); Chemnitz (Oper); Dresden Volksbühne)Hannover (Stadt. Büh nen); Schwerin (Landestheater); Wiesbaden (Kurhaus); Baden-Baden en in de Stadt- theaters te Kiel, Flensburg, Rostock, Halle, Heidelberg Heilbronn, Saarbrücken, enz. enz. Sedert het optreden van Anna Pawiowa met haar ballet heeft geen andere dansgroep zoon geweldig succes in Duitschland behaald als deze Indische nsers. In April zal dit gezelschap nog optreden te Budapest (Opera); Weenen (Volksoper); Ber lin (een geheele week in het Theater des Wes- tens); daarna te Brussel en begin Juni te Kopenhagen (Kon. Opera); Oslo en Stock holm, enz. De tournee-leiding der Indische öensers heeft zich in verbinding gesteld met impressano Ernst Krauss, teneinde voor dit gezelschap enkele voorstellingen in de hoofdsteden van Nederland te combineeren met hun tournée door Duitschland, België en Scandinavië. De Indiërs, die verleden jaar met zeer gt'C?t suc ces een enkele voorstelling hebben gegeven in het Concertgebouw te Amsterdam (waar hun prestaties niet tot hun volle recht kwamen) en in het Geb. v. K. en W. te Den Haag, zullen vermoedelijk in de laatste 8 dagen van Mei enkele voorstellingen geven te Amsterdam en in het Kurhaus te Scheveningen. HET ZWARTE WOUD EN WH, DB Al). Lezingen met lichtbeelden De data voor de lezingen met lichtbeelden, die onder auspiciën van de N.V. Intern. Con certdirectie Ernst Krauss -over het „Zwarte Woud" en zijn origineele typen en over het oud-historisch cord en wereldvermaarde ba d „WiMbad" door Mr. Rombout van Riemsdijk in ons land zullen worden gehouden, met medewerking van hoffotograaf Karl Blumen thai, den vervaardiger van het rijke fotomate riaal meer dan 250 prachtopnamen van het Zwarte Woud. Wildbad, enz. zijn tot nu toe als volgt vastgesteld: 29 Maart Amsterdam Concertgebouw, kleine zaal; 31 Maart Rotter dam, Groote Nutszaal; 1 April Utrecht, Ge bouw v. K. en W.; April Amsterdam, Concert gebouw, kleine zaal (tweede avond); 5 Apn, Den Haag, Diligentia. T. STADSSCHOUWBURG. Di'ic wjjze gekken, van het gezel schap van Ko van Dijk, Arnoldi, van Staalhuyzen c.s. Met gemengde gevoelens hebben wij Woens dagavond deze voorstelling bijgewoond; de mise en scène, de grimeering, de regie voor zoover het betrof tempo en handeling waren, gelijk van deze geroutineerde spelers te ver wachten is, goed, Doch de lawaaiige opvatting van zijn rol door Ko van Dijk, bedierf voor ons het genot, dat van deze persiflage op het ongetrouwde oude-heeren leven van brave lieden uit den „goeden stand" kan uitgaan. Wij hebben het jaren geleden in denzelfden 121. Kapitein kreeg voor z'n dierenverzamelmg 122. En de twee giraffen werden door het ge- veel geld en een groote medalje. Hij ging deftig meentebestuur van Rotterdam tot lantarenpoet- in den Haag wonen en stak de twee negers, die ser aangesteld. Ze hadden geen laddertje noodlg hij uit Afrika meegebracht had, in een prach- en geen weekloon, dat was dus zeer voordeelig tige livrei. Van het vel van den luipaard, die bij met 't oog op de slechte tijdsomstandigheden, de achtervolging door de politie doodgeschoten Bovendien deden ze hun werk schitterend, en was, en nog een paar vellen, die hij er bij kocht, wie 't niet gelooft, moet maar net zoolang door kreeg zuster Ophelia 'n pracht van 'n bontjas. Rotterdam gaan wandelen tot hij ze een van Eiken Zondag kim je ze met z'n vieren op het tweeën tegenkomt. Bezuidenhout zien wandelen. EINDE. De „MATTHaUS PASSION" van J. S. BACH, door de C. O. V. Met het beste stemmenmateriaal waarover de C. O. V. beschikt, ae goede keus der solis ten en van het orkest, was het slagen van da „Matthaus Passion" vertolking reeds vooraf zoo goed als verzekerd. De uitvoering had plaats Vrijdag 18 Maart in de Gem. Concertzaal te Haarlem. Waar ons blad Vrijdags verschijnt kon eerst in het num mer van heden een, zij het slechts korte be schouwing worden gegeven. Vooraf moet ons van 'thart de eenigszins verdeelde gedachte Van de recensies in de dagbladen. We willen hier, zonder in details te treden, de opmerking maken over een recensie die niet alleen te cri tisch is geschreven, maar ook enkele pasages onjuist weergaf. Deze recensent schreef, dat oe schoone uitwerking van het knapenkoor in „O, mensch, bewein dein Sünde gross" groote- lijks verloren ging door het snelle tempo, doch dit gedeelte is door het knapenkoor, naar wjj meenen, niet vertolkt. Ook werd het „Eli lama, asa.bthani" niet door Jac. v. Kempen, maar door Max KIoos vertolkt. Zooals we reeds lieten blijken, was het een avond van hoog kunstgenot. De dubbele koor bezetting was bjj den dirigent, George Robert, in goede handen, en droeg er veel toe bij dat samenzang en klankgehalte hier ten volle tot hun reoht kwamen, inzonderheid de koralen konden ons het meest bekoren. Van de solisten die allen voor hun taak be rekend waren, To van der Sluys sopraan, Theo dora Versteegh, alt, Max Klcos bas, die de Jezus-partjj op verdienstelijke wijze weergaf, üac. Ph. Caro, bas, maken we inzonderheid melding van onzen plaatsgenoot Jacques van Kempen, die de zware evangelisten-partij ver tolkte, benevens eenige aria's. Zijn frisch stem geluid, prachtig beheerscht, was een genot te beluisteren, waarvan o.i. het hoogtepunt werd bereikt in de vertolking van Petrus berouw, n.l.: „und ging hinaus und weinete bitter- lieh". j Ook het Utrecht's Orkest speelde haar be- geleiding voortreffelijk. De uitvoering werd aandachtig gevolgd door een talrijk auditorium. De C. O. V. kan met trots op deze uitvoering terugzien. Oplossingen, bijdragen, enz. te zenden aan den Schaakredacteur, Cruquiusstraat 19, Haarlem. De enorme vooruitgang der Electro-techniek, maakte het mogelijk, dat voetbalwedstrijden bjj kunstlicht op verschillende terreinen in ons land gespeeld kunnen worden. Reeds in het oude stadion aan den Amstelveenschen weg werd de primeur gegeven, en velen stonden sceptisch tegenover het resultaat. Na afloop van dien eersten licht-wedstrijd hoeveel on volkomenheden er overigens aan het „licht' kwamen moest elke toeschouwer bekennen, dat van een mislukkig geen sprake was, inte gendeel. De directie der Philips-fabrieken voortvarend als ze is,trok leering uit de fou ten van het experiment, ging verder met haar onderzoekingen en we zijn thans zoover, dat voor toeschouweis en spelers geen verschil meer is tusschen een wedstrijd bij dag- en kunstlicht. Speciaal werd groote zorg besteed aan de reflectors en de plaatsing dezer licht bronnen; de opvoering der energie was al lan geen geheim meer. Tijdens de Haarlemsche lichtweek hebben de voetbal enthousiasten kunnen profiteeren van de activiteit der Commissie van voorbe reiding, waarin o.a. onze oud-plaatsgenoot Jhr. Mollérus zitting had. De heer Mollérus, oud- voetballer en secretaris van „the good old H.F.C." was van meening, dat een licht-wed strijd niet op het programma mocht ontbre ken, en na tallooze moeilijkheden, vooral in verband met het verkrijgen der installatie overwonnen te hebben, kwam de zaak inder daad voor elkaar. We hebben genoten van de spannende, en op hoog peil staande ontmoe ting; Haarlemsch elftalPhilips Sportvereeni- ging. De publieke belangstelling was reusach tig. Wei is waar was de installatie niet inge richt op een permanente, maar zij voldeed vol komen aan de eischen en verwachtingen. Wq kregen tijdens de rust. en later na af loop gelegenheid verschillende spelers, die voor het eerst bij kunstlicht speelden, naar hun be vindingen te informeeren. Algemeen was de meening gunstig. De eerste minuten waren wel wat onwennig, maar toen de spelers en dit was spoedig Ingespeeld waren, was er van eenige handicap geen sprake. Dit was trouwens aan het spel zeer goed te bemerken. Wij merkten immers reeds op, dat er technisch hoogstaand spel vertoond werd. Gekscherend berichten de bestuursleden van Bloemendaal meermalen de vraag, of zoo iets hier ooi: niet mogelijk was. In eerste instantie kon die vraag slechts gekscherend beantwoord worden. Maar toch één der bestuursleden - elec- tro-technicus van beroep, liet de .kwestie niet los. Hij bekeek de zaak van alle kanten, en langzamerhand kwam hjj tot de conclusie, dat het zeer wel mogelijk was, het terrein aan den Brederodeweg te verlichten. Reeds jaren wordt door hem de verlichting van het feestterrein waarop Koninginnedag gevierd wordt, ver zorgt. Ten behoeve hiervan bevindt zich een vaste schakelkast op dit veld, vlak bij den grooten weg. Het verkrijgen der masten lever de geen bezwaar op. Bleef over het vraagstuk der reflectors. Maar na veel geschrijf en ge wrijf (Philips mag deze niet rechtstreeks leve ren!) kwam ook hier de oplossing. De ver gunning tot overspanning van „het zwarte weggetje" is inmiddels verkregen en zoo zal Bloemendaal zijn eersten lichtwedstrijd krijgen. Deze zal gespeeld worden heden (Vrijdag avond) aanvang half negen. Om acht uur zul len de masten, waaraan zich de draden en reflectors reeds bevinden, geplaatst worden Vijftien minuten daarna zal het voetbalterrein zich in een zee van licht kunnen baden. Er zullen in het geheel 10 reflectors schijnen 3 aan elke lengtezijde en 2 aan eiken kant van de goal. Elke reflector is van 1.000.000 kaarssterkte, dus met z'n tienen is de capaci teit 10.000.000 kaarsen, ruim voldoende, zooals men zal begrijpen. Het Bloemendaal-elftal heeft voor dezen wedstrijd een belangrijke wijziging ondergaan. Een viertal plaatsen zullen bezet worden door spelers, die vermoedelijk als lid toe zullen tre den. Het zijn studievrienden van de eerste elftalspelers Kuiper en Frans Bakker, die resp. in de medicijnen en rechten aan de universi teit in Amsterdam studeeren. De links-back, Manie Vitjoen is een Afrikaner, en een bekend lid van „De Springbokken" het rughy-team, dat verleden jaar zoo succesvol in Engeland toerde. Viljoen is een stevige boy. 1.90 M. lang en een echte vertegenwoordiger van het Boerenras. Tn de voorhoede spelen drie Java nen. in tegenstelling met Viljoen stuk voor stuk kleine kereltjes, maar zij zijn weergaloos vlug en handig. De rechtsbuiten Raden Mas Soekarti was de beste speler van het Pa- dangsch elftal. Hij is razend snel en loopt gaarne naar bisnen om beschikkende over een vinnig schot te doelpunten. We zijn benieuwd hoe hij samen zal kunnen spelen met Charlie de Bock. Maar we meenen, dat onze rechter- wing buitengewoon gevaarlijk zal zijn. De linkerwing wordt gevormd door Ngam- dami (linksbinnen) en Soema Torah (links buiten). Deze spelers vormden vóór hun ver trek naar ons land de linkerwing van de Soe rabayasche kampoensclub T.O.P. Vooral Ngamdami is handig, en schiet op de meest onverwachte momenten en in alle standen PROBLEEM No. 839. W. B. H. Meiners (1862—1927). ■m* ■m i mï. y/ïm. m. m Mi Mat in drie zetten. Stand der stukken: Wit: KfS, Del. Tf4, Lb2, Pd4, Zwart: Ke5, Th3, Le4, Pa6, e6, h4. Pe7, Pg4. f2. b4. bft. EINDSPEL No. 73. In het van 1—14 Februari 1932 te Londen gehouden tournooi, ontstond in de partij Dr. A. A 1 j e c h i nDr. S. Tartakowfr (met zwart) de volgende stand na den 23sten zet van Zwart (b7b5) m Zwart wil rijn Paard redden, dat door Ld4 verloren dreigt te gaan. Ook 23Le6 helpt niets: 24. Ld4!, Pc4; 25. Tc4:!, Lc4:; 26. LgT;, Kg7:; 27. Dc3f. Misschien was Lf5 nog een voldoende verde diging. 24. c5Xb6 e.p.üMooi en dwingend! 24Dc7Xd6 Gedwongen, wint er dreigt Tc6;l 25. Dd2xd6 Td8Xd6 26. b6Xa7 Lc8b7 27. Le3c5 Td6—d8 Tf6 faalt na 28. Lf8 Kf8 29. Te2, gevolgd door Tbl. 28. Lc5XfS Kg8Xf8 29. Lg2Xc6 Lb7Xc6 30. Tclxc6 Td8a8 31. Tcbb6 Indien de Looper op f8 had genomen (f28Lf8 zou gevolgd zijn 31Pc4; 32. TbS, Ta7 33. Te e8, enz. 31TaSXa7 32. Tbdb8 mat. Dr. Tartakower doet ten minste bun een genoegen, die gaarne mat zien zetten! OPLOSSING PROBLEEM No. S3». (L. A. Ku jjer s). Stand der stukken: Wit: Kg7, Da3, Ta4, Pd2, Pe7, b2. Zwart: Ke5, De2. Ta6, Le3, Lf5, e6, f2. g5. 1. Ta4(14 enz. Goede oplossing ontvangen van: H. de Ruijter, te Bloemendaal; H. W. van Dort en J. A. Schiering', beiden te Haarlem; G. Boon, te Overveen; p Mafs te Santpoort. Voorts werd de goede oplossing van No. 332 alsnog ontvangen van: J. A. Schiering, te Haarlem. CORRESPONDENTIE. Haarlem, J. A. S. In den stand der stuk ken van no. 336 moet de witte pion op g3 staan, zoodat het diagram goed is. voetbal uit een ander district kennis te ma ken. Wtj verwachten, dat Bloemendaal zich de vierde ronde in zal „hekeren". Gemakkelijk zijn de woorden om te draaien, want ze rijn geen vrachtwagen. Ook de witte lelies hebben zwarte schadu wen. Een klein gat is de keel en toch verslindt hij niet zelden een geheel landgoed. op de goal. Als deze spelers werkelijk in Bloe mendaai komen, zal dit een geduchte verster king beteekenen. De opstelling is; Huisman. Jonkergouw Viljoen Immer H. Blijk Parson Soekarti, De Bock, v. Gelder, Ngamdami, Soema-Torah. Als tegenpartij fungeert het Nederlandsche politie-elftal, waarin waarschijnlijk twee Bloe- mendaalsche politiemannen opgenomen zijn (keeper Laduc, linksback Beekman). Zeker is, dat de middenvoor-plaats bezet wordt door Lagendaal, die, zooals men weet, adjunct-in specteur bjj de Botterdamsche politie is. Met d't al, kan men hedenavond een inte ressante ontmoeting tegemoet zien. Toegang tot het terrein is gratis. Eerst om kwart over acht worden de hekken geopend. Zondag a.s. speelt Bloemendaal voor de Se ronde om den K.N.V.B.-beker tegen de Ooste lijke 2e klasser RODA uit Deventer, een mooie gelegenheid, om eens met het tweede klas- EEN PRIJS VAN UITMUNTENDHEID VOOR DEN BESTEN ECHTGENOOT. Te Chicago heeft de heer Wannestand een eersten prijs van uitmuntendheid behaald, toe gewezen aan denbesten echtgenoot. Onder al zijn hoedanigheden worden de vol gende opgesomd: 1. Hij is des morgens goed geluimd. 2. Hij laat riln vrouw de uitgaven voor de huishouding regelen, zonder haar ooit een op merking te maken. 3. Hij zegt. dat. zijn vrouw beter kan koken, dan zijn móeder. 4. Hij komt stipt op het uur van de maal tijden. 5. Hij is vriendelijk 111 gezelschap en tegen over zijn echtgenoote. 6. Hij is een goed beoordeelaar van vrouwe lijke schoonheid. 7. Hij is edelmoedig en heeft een uitmuntend karakter. 8. Hij houdt meer van zijn tehuis dan van zijn club.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1932 | | pagina 3