A. Zetstra Fa. M. East i Zoon v Natuurlijk brenwater Bloemendaalsch IJzermagazjjn 811 Kerkplein 10-12 Bloemendaal Tel. 22260 Opger. 1828 NAAIMACHINES L OEÏLÜBEL klsltaa! 37 Haarlem lelelooo 13531 BURGERLIJKE STAND. Bestrijding van tubercu lose. PRIMA BRANDSTOFFEN PRIMA BEDIENING N,V. STEENKOLENHANDEL v.h. J. H. KRUL Jr. TEL. 11617—14106. OVERVEEN DK B.R.B. EN HET ORANJE KRUIS. Maandagavond j.l. slaagden voor het le ge deelte voor het Oranje Kruis-diploma de vol gende cursisten van Dr. C. G. J. Bos, arts te Overveen, de dames: J. van Eerde; M. Hassel- meijer—Krant; M. Kuné; R. Meylis; C. Middag; M. v. d. Pavert; en de heeren G. Buddingh; A. Donkelaar; A. Grootegoed; A. Hartendorp; H, van Vleuten. DE STRANDWACHT DER B.R.B. De B.R.B.-leden zullen, zeer ten gerieve van de kampeerders, baders en zwemmers, weer vanaf den lsten Pinksterdag de stranddiensten houden. Dames of heeren, die belangstellen in 't werk der Bloemendaalsche Reddingsbrigade, lid of donateur(trice) wenschen te worden, gelieve zich te wenden tot het secretariaat: A. Herten dorp, Pijnboomstraat 82, Haarlem-Noord. Donatiën kunnen ook gestort worden op Postgiro no. 110446 ten name als bovenstaand. Steunt het streven der B.RB. moreel en finan cieel tot heil der menschheid! HEEFT U ZICH REEDS AANGEMELD? Naar aanleiding van den oproep, de vorige week in dit blad geplaatst, hebben reeds meer dere dames zich aangemeld als collectrices voor den Kennemer Bloemendag, De opbrengst van deze Bloemencollecte komt geheel ten bate van de ruim 425 Lijders en Lij deressen aan Vallende Ziekte, van alle gezind ten, die in de Stichtingen „Meer en Bosch" te Heemstede en „Bethesda-Sarepta" te Haarlem verpleegd worden. In deze Inrichtingen werden tot heden ruim 2600 Toevallijders verzorgd, ge middeld gedurende meer dan vijf jaren. Het spreekt vanzelf, dat deze schoone ar beid aller sympathie bezit en dat velen gaarne de gelegenheid zullen aangrijpen dit te toonen! na a mm wekken wij U nogmaals vriendelijk op ook uw medewerking te willen verleenen en U aan te melden als collectrice voor een der dagen bij: Broeder Jac. Kortenhoeven, Post- laan 11 te Heemstede, telefoon: Haarlem: 28637. Zaterdag 14 Mei, hoopt men deze collecte te houden te Alkmaar, op den 2en Pinksterdag,, dus 16 Mei te Haarlem, Velsen, Beverwijk, Ben- nebroek en Heemskerk, terwijl te Bloemendaal en Heemstede op Dinsdag 17 Mei deze inzame ling zal worden georganiseerd. •Juist üw hulp hebben wij zeer noodig! Mek een uwer kennissen op, dien dag met U mede te gaan en ge zult ondervinden dat het een prettig werk is, terwijl U op die wijze tevens een lichtstraal kunt brengen in het leven van zoovele beproefde kranken. HOE NU? GEEN FILM? EN MOL DAN? In het jaarverslag over 1931 over den toe stand van het Lager Onderwijs in onze ge meente lezen wij bij de data 7 en 8 Mei: „Polygoon had geen film voor het Uitgebreid Lager Onderwijs". Reeds meermalen heeft men er zich over kunnen verbazen, dat terwijl een eerste cul- tuurfilm-specialiteit onze plaatsgenoot was, men van zijn altijd welwillend beschikbaar gestelde adviezen en hulp hier zoo weinig ge bruik heeft gemaakt. (Dat moest de heer Stoop eens hooren!) Nu deze profeet met 1 Mei, tot ons leedwezen, het land van Bloe mendaal gaat verlaten, zal het wel wat beter worden. Wij Hollanders schijnen nog altijd bang te zijn iemand de waarde te geven, die hem toekomt, vooral als hij er zelf bij is. BLOEMENDA ALS TOONEEL. Woensdag 11 Mei a.s. zal in het Jeugdhuis door Bloemendaals Tooneel een uitvoering gegeven worden, ten bate van het plaatselijk crisis-comité. Opgevoerd zal worden het be kende tooneelspel Z. b. b. h. h., waarmede Bloe mendaals Tooneel de eerste keer veel succes behaalde. Het belooft een mooie avond te worden. BEGIN VAN BRAND IN DE MR. CORNEL1S SJTRAAT. Dinsdagmiddag omstreeks 3 uur ontdekte en kele bewoners in de Mr. Ccumelisstraat op no. 15 boven een rookmassa voor de ramen, de buren belden direct de brandweer op, daar de bewoners niet thuis waren. Inmiddels had men zich toe gang verschaft tot de bovenwoning en ontdek te een brandende divan, die zoo spoedig mo gelijk uit de brandende kanier werd verwijderd. Het vuur v/erd gebluscbt met emmers water, zoodat de inmiddels arriveerende brandweer spuiten geen dienst behoefden te doen. Een en ander trok veel belangstelling. LAN GVIN GER. Een 14-jarige knaap liep in het Bloemen daalsche Bosch, zag narcissen staan en pakte ze mee. Een politieagent liep in het Bloemen daalsche Bosch, zag den langvingerigen bloe meriliefhebber en pakte hem op zijn beurt mee naar het politiebureau, waar hem op deugde lijke wijze aan het verstand werd gebracht, dat men van wat bosch en plantsoen opleve ren, inoet afblijven. RIJWIELDIEFSTAL. De politie heeft een te Haarlem woonachtig rijwielhersteller aangehouden, die zich heeft schuldig gemaakt aan diefstal van een rij wiel, dat onbeheerd op den verbindingsweg stond. „BLEEK EN BERG" VIERT FEEST. Echt Oud-Bloemendaal is in de laatste 20 jaren allengs min of meer verdrongen door de uitbreiding van aaneengesloten bebouwing, vooral op in exploitatie gebrachte buiten plaatsen. Doch hier en daar, vooral aan de noord- en zuid-uithoeken onzer gemeente zijn nog plekken, die ongerept het oude landelijke schoon, het typisch Bloemendaalsch karakter hebben mogen behouden. Aan een onzer mooie noordelijke wegen, den Brederodeweg, ziet de voorbijganger die zich noordwaarts begeeft tegen de duinen aan, in wat wij karakteristiek de „wildernis" noemen (nis of rustplaats voor het wild) op een paar honderd meter links de behuizing van de boerderij Bleek en Berg, eigendom der familie Van der Vliet en sinds bijna een halve eeuw in pacht bij den heer Antonius Bulters die aldaar .met zijne echt- genoote Maria Voorting een landelijk, vreed zaam en rechtschapen leven heeft geleden en naar wij hopen, nog vele jaren leiden zal. Wanneer onze lezers hier hun beider beeldtenis aanschouwen, zal menig oud-Bloemendaler zich het trouwe echtpaar- herinneren, dat 11 Mei as. den dag hoopt te herdenken, dat zij 50 jaar geleden te Haarlem in den echt werden verbon den. 17 Maart j.l. mocht de vrouw m redelijke ge zondheid den 70-jarigen leeftijd bereiken. 28 Mei as. hoopt de heer Bulters. die nog flink is als weinigen, 72 jaar te worden. Hij werd te Haarlem, zij in 't voormalig Schoten geboren, maar Bloemendaal is de gemeente, waarin zij eigenaardig thuis behooren. Hun prachtig gelegen ouderwetsche woning en stal, hun vee, hun goed onderhouden weiden, hebben altijd een sieraad van het noordelijk gedeelte onzer gemeente uit gemaakt. Veel strijd en veel leed is in tal van jaren voor het oog der wereld, ook daar, ver borgen gebleven, maar onder hoogere leiding en zegen omgezet in overwinning en dankbaarheid, waaivoor nu alle reden is. Bleek en Berg viert een ernstig, maar een schoon en heerlijk feest. Op enkele avonden is de boerderij door de goede zorgen van den heer Fibbe der N.V. Tech nisch Bureau A. Fibbe, Spaarnwouderstraat 27 te Haarlem, van twee zijden met sterke schijn werpers verlicht, hetgeen vanaf den Bre derodeweg een fantastisch gezicht oplevert, zoo j.l. Zondagavond toen o.a. de heer en mevrouw Burdet en onze hoofdredacteur het gou den echtpaar kwamen complimenteeren en j.l Donderdagavond toen Mr. Dr. Luden en me vrouw hunne gelükwenschen persoonlijk brach ten. Wie (vanaf het Bloemendaalsche Bosch kan men den witten lichtschijn door de geboom- ten van Caprera reeds van verre zien) zich eene avondwandeling naar den Brederodeweg getroost, zal een onvergetelijken indruk van een voud en landelijke schoonheid kunnen opdoen. De heer A. Bulters is dezer dagen ook 20-jaren Heemraad van den polder Velserbroek en het bestuur van dit waterschap heeft hem en zijn echtgenoote vereerd met een fraaien zilveren beker met inschrift. Oud en jong loopt er in deze dagen aan om deze vrienden van orde, vrede en vrijheid de hand te drukken en hun een woord van sym pathie toe te spreken of toe te zingen, want ook de jongelieden van beider kunne, magen en vrienden, ontbreken er niet. Muziek versterkt door een luidspreker opge steld in de openstaande -bovenstaldeur klinkt over het veld en binnen klinkt de zang, die ge tuigt van veel genegenheid met deze eerbied waardige menschen. Nog vele jaren, Bulters, worden U met Uwe brave eega toegewenscht! Wie U beiden kennen, weten dat Uw leven menigeen tot voorbeeld en leering strekken kan. Tenslotte is hier gepast een woord gewijd aan Franciscus Ruiter geb. te Brekhout, die hier pas zijn 48sten verjaardag vierde en die sedert 26 April 1912, dus 20 jaren, baas Bulters als inwo nend boerenknecht trouw ter zijde stond. Ruiter ook voor U is het feest. Ook U weze hartelijk ge lukgewenscht. EEN JUBILEUM. Zondag 1 Mei zal het 25 jaar geleden zijn, dat Mejuffrouw J. de JongZantbergen haar werk als concierge aan de Meisjesschool ,,'t Kopje" te Bloemendaal begon. Haar feestdag zal zeker in de school niet ongemerkt voorbij- aam, waar directrices en docenten de groote toewijding waardeeren, waarmee ze haar werk doet en de leerlingen in zulk een vriendschap pelijke verhouding tot haar staan. Ook de oud- leerlingen van „haar" school hebben altijd een warm plaatsje in haar hart. EEN SNOEPACHTIGE DIEF. Aangifte is gedaan, dat uit een auto, die in een garage aan den Zeeweg gestald was, een hoeveelheid chocolade en kauwgom is ge stolen. AUTO GESTOLEN. Wederom werd er deze week een auto ge stolen. De benadeelde was een bewoner van de Mollaam, die den volgenden dag bericht mocht ontvangen, dat de wagen op het Don kere Spaarne te Haarlem was teruggevonden. Natuurlijk met een zeer dorstig benzine reservoir, EEN LAFFE STREEK. Aan de Houtvaartkade zat een eend te broeden. Blijkbaar hebben eenige jongens het dier willen verjagen, hetgeen reeds niet te pas komt. Ergerlijk is het evenwel, dat zij daarbij den vogel door het gooien van steenen ernstig hebben mishandeld, zoodat, toen het dier bjj de politie werd gebracht, een oog uitgegooid bleek te zijn. Gaarne hopen we. dat liet de politie ge lukt, de bedrijvers van deze wandaad te ach terhalen, opdat hier met straffe hand een voorbeeld kan gesteld worden. DE STRIJD TEGEN 'T ALCOHOLISME. Naar aanleiding van een ons gestelde vraag, deelen wij mede, dat bij de Nationale Com missie tegen het alcoholisme in Nederland zijn aangesloten: De Nederlamdsche Vereeniging tot afschaf fing van alcoholische dranken. De roomsch-katholieke drankbestrijding So- briëtas. Enkrateia, bond van protestantsch christe lijke drankbestrijdersvereeniging. De Algemeene Nederlandsche Geheelonthou- dersbond. De Vereeniging van geheelonthouders onder het Nederlandsch Spoor- en tramweg-perso neel. De artsen-geheel-onthouders-vereeniging. De Dr. Arriëns-Vereeniging. De roomsch-katholieke vereeniging onder Spoorwegpersoneel: St. Franoiscus. 24ste VACANTIEKAMP VOOR JONGENS. Evenals voorgaande jaren stelt de kampcom missie van „Volksweerbaarheid" alle Nederland sche jongens van 14 jaar of ouder weer in de gelegenheid, op een mooie heide, omringd door öenmenbosschen, tusschen Harderwijk en het Uddelermeer, te kampeeren. De hoofdleiding is in handen, van de heeren: Jac Denijs (administratie) en J H. F. Sommer (kampleiding). Leiders zijn leeraren bij het M. O. Omtrent kleeding is elk vrij. Het jongenskamp begint 4 Augustus en ein digt 18 Augustus (plus 3 dagen vóór- en 2 dagen nakamp voor liefhebbers). Het kampgeld voor deze 15 dagen bedraagt f 28.50; minder dan 15 dagen, per dag f 2.25. Het kampgeld zenden alleen per postwissel, postgiro of gemeentegiro, vooral met vermel ding van den naam van den kampdeelnemer, aan den heer Jac. Denijs, Cornells van der Lin- denstraat 11, Amsterdam-Zuid. Telefoon 22027, (Dus niet aan huis bezorgen). GEVONDEN VOORWERPEN. Gevonden en terug te bekomen bij: L. Boors- ma, Zandvoorterweg 29, Aerdenhout, een hamer; F. Kroon, Graaf Florislaan 10, Voge lenzang, een schroevendraaier; W. R. Korst- jens, Prins Hendriklaan 120, Overveen, een bruin mutsje; Amersfoort, Noordlaan 17, Bluemendaal, een postduif; de Groot, Rijne- gomlaan 18, Aerdenhout, een dameshand schoen; Leuven, Bloemendaalscheweg 271, Overveen, een haarspit; O. de Vries, Noord laan 21, Bloemendaal, een lakstempel; Steen- berghe, Clematislaan 7, Aerdenhout, een vul pen; C. Uitdam, Joubertstraat 30, Haarlem, een kindertaschje; J. Tullenaar, Zijlweg 10, Overveen, een regenjas; Bottelier, Zandvoor terweg 158, Heemstede, een zilveren arm bandhorloge; A. Visser, Klapheklaan 2, Aer denhout, een vulpen; L. Veen, Zijlweg 22, Overveen, een zilveren halsketting met me daillon; i. J. Swarts, Bleekerspad 7, Bloemen daal, een K.G. gewicht; aan den politiepost te Aerdenhout, een zilveren potlood; aan het bureau van politie te Overveen, eenige cahiers t.n. Fekkers; een rozenkrans in etui; een wit mutsje; een slinger van auto; een sierspeld; een hooihark; een wieldop van auto; een sleu tel; een R.K. kerkboekje; een sleuteltje. BEVOLKING. Opgave van 2128 April. Ingekomen: Mej. A. de Jong, Schaepman- laan 26, Santpoort-station; N. Roodveldt, Fr. Hendriklaan 98, Overveen; Jhr. A. Th. de Muralt, Distellaan 14;, Aerdenhout; P. War- tena, Korte Zijlweg 17a, Overveen; G. M. Tjaden-Riewerts, Pr. Hendriklaan 116, uver- veen; J. P. de Klerk, Bloemendaalscheweg 203, Overveen; J. Weening, Kastanjelaan 39, Bloe mendaal; F. F. Knappe, Rustenburgherweg 4a, Bloemendaal; F. Heijsman, Kleverlaan 31, Bloemendaal; H. van der Aar, Duinlustpark- werg 30, Santpoort-Station; L. Stegeman, Pr. Hendriklaan 98a, Overveen; Wed. L. A. M. Groenewegen-Wittkamp, Pr. Mauritslaan 118, Overveen; E. Anderson, Gr. Florislaan 47, Vogelenzang; N. H. Zwarekant, Duinlustpark- weg 32, Santpoort-Station; H. M. van der Rijn, Kinheimweg 63, Bloemendaal: W. F. Loo- man, Parkweg 1, Bloemendaal; S. Zwiersen, Duinlustparkweg 6, Santpoort-Station; J. Hasselmeijer, Verbindingsweg 15, Bloemen daal; P. Steinz, Pr. Mauritslaan 112, Over veen; Wed. M. B. J. v. Beemen-Wijsman, Ver bindingsweg 33, Bloemendaal; W. Hujjsman, Bentveldsduinweg 3, Aerdenhout; P. Lehman, Dahiialaan 33, Aerdanhout. CRISIS-TENTOONSTELLING VAN KUNSTENAARS UIT HAARLEM EN OMSTREKEN. Woensdagavond vond in de kunstzalen „Ree- ker", Wagenweg 102, de trekking plaats van de series E en F der loten toegangsbewijzen van de crisis-tentoonstelling. Op de volgende nummers vielen prijzen: Serie E No. 12 f 10 Serie F No. 51 f 50 No. 77 f 25 No. 59 f 25 No. 112 f 10 No. 167 f 10 No. 156 f 50 No. 191 f 10 De tentoonstelling heeft zich gedurende de drie weken sedert hare opening in een zéér groote belangstelling mogen verheugen. De ver koop van kunstwerken heeft de verwacntingen van het Comité verre overtroffen. Reeds werden 162 werken verkocht.. Zondag 1 Mei a.s. ten 4% uur zal de expo sitie in tegenwoordigheid van het Eere-Comité officieel gesloten worden, waarbij de voorzitter nadere gegevens omtrent de resultaten zal mededeelen. Voor dezen sluiting-Zondag hebben hunne welwillende medewerking toegezegd de heer en mevrouw AlphenaarBoxs en mejuffrouw Beigakker, die werken ten gehoore zullen brengen van Padse Martini, Haydn, Mozart, Beethoven, Chopin. De heer Herman Moerkerk zal weer aan wezig zijn tot het teekenen van caricaturen. De expositie is Zondag weer geopend vanaf 2 uur n.m. CRèCHE HAARLEM-NOORD. Men schrijft ons: De slechte tijden ten spijt blijft het comité van de crèche Haarlem-N., vol goeden moed. De pappententoonstelling heeft een prachtig resul taat gehad; met den verkoop der loten mee was de opbrengst f 5000. Wie zou na zulk een succes met blijven hopen, dat het benoodigde bedrag bijeenkomen zal! Waarlijk het comité zou niet zooveel moeite doen, als een kinder-bewaarplaats in H.-N. niet zoo dringend noodzakelijk was. Er zijn helaas zoo veel moeders, die iets moeten bijverdienen, maar dat niet kunnen, omdat zij hare kleintjes niemand kunnen toevertrouwen. Zij vragen ons telkens weer: „Wanneer zal clie bewaarplaats er toch komen?" Geen moeder gaat voor haar genoegen uit werken. Slechts als de harde noodzaak er haar toe dwingt. Wie dat meevoelt wil ons zeker nog wel eens de helpende hand reiken. Er ïs Dins dag 3 Mei een aardige feestmiddag met vele at tracties in het Rembrandtheater, welwillend door den heer Bakker afgestaan. Evenals de vorige keer zal een wedstrijd wor den gehouden met mooie prijzen voor de beste oplossingen, welke betrekking hebben op Haar- lemsche toestanden. De heer Joh. Kaart heeft zich welwillend bereid verklaard als conferen cier op te treden en zal met mevr. Lien Tijs- seling, welbekend uit Haarl. Tooneelclub eenige éénacters, w.o. 't geestige „Haar eerste dinéetje" voordragen. Er is groote kans, dat Tholen en Van Lier eenige liedjes komen voordragen. Een vroolijke afleiding fleurt op, als iedereen van zorgen spreekt en tegelijk helpt gij de zorgen van anderen verlichten. Streept dus 3 Mei op uw kalender aan; het zal u niet spijten. Kaarten h 75 cent, alles inbegrepen, zijn vanaf heden verkrijgbaar aan het loket van het Rem- brandt-theater. OVERVEEN. UITSLAG SCHILDER WEDSTRIJD. De N.V. Steenkolenhandel v.h. J. H. Krul Jr. te Overveen heeft in de wintercampagne voor de jeugd een wedstrijd uitgeschreven, bestaande uit 9 diverse verfplaten, welke met, op de plaat bevindende penceel en waterverf geschilderd mosten worden, volgens een verkleind gekleurd model bovenaan op de plaat afgedrukt. Deze wedstrijd werd 15 April geëindigd als sluitingsdatum. Deze firma loofde als prijs uit een zilveren dames- of heerenhorloge. Hoewel vele inzendingen binnenkwamen, waaronder zeer goed uitgevoerden, één had in alle opzich ten vèr den voorrang, nl. Louise Daamen Dompvloedslaan 3 te Overveen. Wij hadden het genoegen haar werk te zien ente bewon deren, en willen haar gaarne gelükwenschen met deze prestatie. De prijs, bestaande uit een zilveren dameshorloge, welke haar een dezer dagen door den directeur van bovengenoemde firma persoonlijk werd overhandigd, is wèl ver diend. JULIANADAG IN BENTVELD— AERDENHOUT. Het Comité „Koninginnedag" bericht (fat de verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana ook voor Aerdenhout-Bentveld niet geheel onopgemerkt voorbij zal gaan. Zaterdag 30 April zal des avonds een rond wandeling gemaakt worden, metwelwillende belanglooze medewerking van het Muziek corps van personeel der N. Z. H. T. M. Ongetwijfeld zal deze medewerking door Afd. Tuingereedschappen. Engelsche Gazonmaaimachine met 5 messen onder volle garantie f 22 50 Sterke grasmachines vanaf f1190. Am. geribde Tuinslang met 2 inl. de beste V2" f 0.70 en f0.90 per Meter. Watersproeiers en regeninstallaties. Groote sorteering Harken» Schoffels, Spaden, enz. Alleen het beste voor lage prijs. Korte Kleverlaan 22-24 Telefoon 227Q4 Behangerij Ameublementen Stofteerderij Tapijten Meubelmakerij Gordijnen Matrassen enz. leveren wij de BESTE; In orde maken wij ét slechtste voor den minsten prijs. alle inwoners op hoogen prijs worden gesteld. Het Comité verzoekt bij deze rondwandeling aansluiting zonder eenige uitzondering van de geheele jeugd, liefst zooveel mogelijk"voor zien van een vlag of lampion. Ook de ouders worden beleefd verzocht vais hun belangstelling te doen blijken. Men lean zich aansluiten of verwijderen uit den optocht op ieder gewenscht punt. De optocht zal de volgende route nemens Vertrek 7 uur n.m. vanaf Madelievenlaan, Tesselschadelaan, Brederodelaan. Dahiialaan, Zandvoortschelaan, Reynegomlaan, Houtvaart kade, Clematislaan, Aendennoutsduinweg. (Rust.) Bentveldsduinweg, Slingerweg. Veldlaan, Bentveldsweg, Pentislaan, Langelaaa. (Rust).' Grenslaan, Zuidlaan, Zandvoorterweg naar Café Boekenrode. Bevallen: B. C. M. Grupping-van Roijen, d.t H. Smith-Hoekema, z. Ondertrouwd: B. Bousema en J. Rienstra; N. C. Andriessen en G. M. Schneiders; D J. Cassee en A. Baruch. Overleden; M. Mittermeier, 32 jaar, over leden te Haarlem; D. Kassenberg, 47 jaar, overleden te Haarlem; D. Langeveld, 62 jaar: J. F. Graaf, 79 jaar. In de Jaarlijksche Algemeene Ledenvergade- nng van de Vereeniging tot Bestrijding der Tu berculose te Haarlem zijn het jaarverslag en het finantieel verslag over 1931 goedgekeurd en vastgesteld. De periodiek aftredende leden van den Raad van Bestuur: Mevr. A. Pelerin—Ploos van Am- stel en de H.H. J. v. d. Ban, J. L. E. I. Breda Kleynenberg, Th. J. S. Jansen Hzn., Dr. L. C. Kersbergen en Dr. J. Timmer wei-den herkozen. In de op 8 April gehouden Jaarlijksche Ver gadering van den Raad van Bestuur zijn de periodiek aftredende leden van het Dagelijksch Bestuur de H.H G. Adrian en P. Ozinga her kozen. Omtrent het „Brederodeduin" vermeldt het verslag het volgende: In het nachtverblijf werden verpleegd 56 (51) volwassenen met 6671 (6471) verpleegdagen, 5089 ten laste onzer vereeniging, 1582 voor rekening van anderen- In het dagverblijf werden verpleegd 37 (31) volwassenen met 4920 (3890) verpleegdagen, alle voor rekening onzer vereeniging. In het kindernachtverblrjf werden verpleegd 44 (42) kinderen met 4383 (3966) verpleeg dagen, waarvan 4091 ten laste onzer vereeni ging en 292 voor rekening van anderen. In het kinderdagverblijf werden 4 (5) groe pen opgenomen, tezamen 49 (62) kinderen met 1864 (2456) verpleegdagen, alle voor rekening onzer vereeniging. Totaal dus 186 (186) patiënten met 17838 (16783) verpleegdagen, waarvan 15964 (1414) voor rekening der vereeniging tot bestrijding der tuberculose te Haarlem, 1874 (2669) voor rekening van anderen, ow. 1446 (1584) voor re kening van een Raad van Arbeid. De gemiddelde bezetting gedurende het ge heele jaar was in het nachtverblijf 91 in het dagverblijf 68 in het kindernachtverblijf 100 Van de 41 (32) uit het nachtverblijf ontslagen patiënten werden 24 (17) veel verbeterd ontsla gen, 7 (5) verbeterd, 1 (1) niet verbeterd, ter wijl 9 (9) hun kuur ontijdig afbraken of naar een ziekenhuis werden overgeplaatst. Van de 28 (21) uit het dagverblijf ontslagen patiënten werden 14 (13) veel verbeterd ontsla'

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1932 | | pagina 2