Emaille Badkuip honderd gulden. Tetterodestraat 52 VICTORIA-WATER Gezondheid en Werklust. A. S. 0. fiS. GIORGIS A k n.b. de Santpoorterstraat Telefoon 15453. Ridderstr.18"™ Haarlem, Iel. I n literschroefflesschen 32 cl. v.h. J. H. KRUL Jr GEMEENTERAAD. Wilt U een van deze dierbare schatten bezitten, koopt dan een prima in- en uitwendig geëmailleerd met prima roodkoperen Geiser voor slechts Komt U eens kijken? bij PLAATSELIJK NIEUWS. De heer J. C. Laan treedt af als wethouder. Schoorsteenvegers NAAIMACHINES I. OEYLYOEÏ. floeistraat 37 Haarlem Telefaan 13538 Kerkplein 10-12 Bloemendaal Tel. 22260 Opger. 1828 PRIMA BRANDSTOFFEN PRIMA BEDIENING N,V. STEENKOLENHANDEL TEL. 11(517-14100. OVERVEEN Wederom moeten we neen, het is een aan gename taak den lof zingen van de bondig heid der debatten in den raad, die veroorloof den, dat een agenda van tien punten in ander half uur werd afgewerkt. Er zit pit in de raads vergaderingen in Bloemendaal. Even vlot als zakelijk worden de agendapunten afgewerkt en waar de oude, hoffelijke toon die den Bloe- mendaalschen Kaad altijd gesierd heeft een aangenaam verloop der vergadering garandeert is het den laatsten tijd een genoegen op zich zelf, de beraadslagingen onzer Vroeden te vol gen. Tien punten telde, als gezegd, de agenda en we begonnen met den staart. De vaststelling van de loonregeling voor tewerkgestelden werd namelijk aangehouden en waarschijnlijk had den we zonder dit uitstel niet om half vier bui ten gestaan. Nu werd daarvoor een speciale vergadering gereserveerd. Morgen, Zaterdag 28 Mei komt de Raad daarover bijeen. Bij de ingekomen stukken kwamen allereerst de kappers op 't appel. Een aantal hunner had een verzoek ingediend, om te besluiten, dat alle kapperszaken Donderdags na 1 uur gesloten moeten zijn. Veel animo bestond er niet bij den Raad, hun verzoek in te willigen, en waar het prae-advies van B. en W. afwijzend was (de voorzitter wees er op, dat er behalve de kappers ook nog een publiek is) maakte het verzoek al dadelijk een kwade kans. Die ver minderde nog, toen de heer Cassee mededeelde, dat lang niet alle kappers op dien vrijen mid dag gebrand waren en sommige onderteeke naars hun handteekening nolens volens hadden gezet. Alleen de heer Schulz toonde zich voorstan der. Niet onsympathiek klonk zijn betoog, dat waar geen vereeniging is geen vrijheid kan ge dijen, doch het zwakke punt in zijn redeneering was, dat maar gansch niet bleek, dat er een meerderheid vóór deze vereeniging onder de Bloemendaalsche kappers bestaat. Overigens belichtte de heer Cassee den socialen kant der kwestie, door er op te wijzen, dat het werk tijdenbesluit voor het personeel zorgt en dat men de patroons vrij moet laten in de beslis sing, of er wekelijks een vrijen middag af kan of niet. Een oordeel, dat de heer De Waal Malefijt op de hem eigen gemoedelijke ma nier nog eens onderstreepte door de opmer king: Laten de kappers zulke dingen maar on der elkaar uitmaken! De Raad vond dat ook en ging, met uit zondering van de heeren Schulz en Noorman, met B. en W. mede. Een verzoek der St. Reinildastichting, om haar alsnog vergunning te verleenen tot den verbouw van Huize Bethanië werd ingewilligd, onder voorbehoud dat deze verleening niet vooruitloopt op de burgerrechterlijke hande lingen, die de gemeente misschien ten aan zien van dit terrein zal moeten voeren. De heer Prinsenberg achtte deze restrictie niet noodig. De Voorzitter wilde echter niet over ijs van een nacht gaan en de Raad, minus de R. K. fractie, viel hem bij. Natuurlijk werd Dr. Tj. Popma met vlag en wimpel benoemd tot hoofd der scholen A en B. Vergissen we ons niet, dan is het zilveren jubi leum van den heer Popma als leerkracht in deze gemeente niet zoover af. Bezwaarlijk had de Raad daarom zijn keus beter kunnen ves tigen. Wensehen we den heer Popma in zijn nieuwe functie alles goeds toe. LEVENS VREUGD! Het volgende agendapunt betrof almede het openbaar onderwijs. De school te Vogelenzang heeft ten aanzien van haar leermiddelen ge brek aan zoo wal alles. Met prijzenswaardige zin voor zuinig beheer heeft het vorig hoofd dier school in de veertig jai-en van zijn bestuur nimmer om nieuwe leermiddelen gevraagd, met het gevolg, dat het tegenwoordig hoofd bij zijn komst een volslagen gebrek aan leermid delen constateerde. Het feit, dat er boekjes van veertig, vijftig jaar geleden thans nog in deze school dienst doen, zegt voldoende. Van daar, dat de Wethouder van Onderwijs sterk stond toen hij het verzoek van het hoofd om een crediet van f 1500.voor nieuwe leermid delen krachtig ondersteunde Maar de heer Laan bestreed het voorstel. Hij wees er op, dat deze school door 36 leerlingen bevolkt wordt. De hoogste klas telt één leer ling. En voor dit luttele getal f 1500.uit geven, leek hem niet verantwoord. Vandaar dat hij voorstelde, he tgevraagde bedrag over eenige jaren te verdeelen. Waartegenover de heer Schulz opmerkte, dat in het gevraagde bedrag de bezuingingen van veertig jaar be grepen waren. Ongetwijfeld was er veel waars in dit be toog. Nochtans, hoezeer het Openbaar Onder wijs ons ook ter harte gaat en hoe begrijpelijk het valt. dat de heer Caro zich beijvert, de school te Vogelenzang op te voeren tot het peil van weleer, de -bezwaren van den heer Laan leken ons volkomen ad rem. In dezen tijd een bedrag van veertig gulden per leer ling voor leermiddelen uittrekkenvijftien honderd gulden is op de gemeenterekening niet veel en Bloemendaal staat of valt niet met dit bedrag, maar het principe der bezuiniging wordt er allerminst mee gediend. Vandaar dat het ons verbaasde, dat in openbare vergadering niet werd medegedeeld, welke leermiddelen veertig gulden per leerling vergen. Intusschen, het voorste! werd aangenomen, en het is nu maar te hopen, dat het toegestane crediet moge medewerken, om de Vogelen zangsche school in afzienbaren tijd van een bijna ontvolkte tot een drukbezochte onderwijs inrichting te maken. Ver-volgens werden vastgesteld een vergoe ding wegens gestorte pensioenbijdragen aan de St. Theresiaschool, een af- en overschrijving op de begrooting voor 1931 en een drankwet verordening. De Zilkerweg kreeg voorloonig zijn rooilijn, zoodat de voorgenomen huizen bouw thans daar kan beginnen en toen voerde de heer Kremer ons in den geest naar het Bloemendaalsche strand. Men kent de geschiedenis. Tot dusver was men verplicht, op het gereserveerde gedeelte van het strand een badmantel te dragen, als de kleedij overigens tot een zwembroekje of badpakje beperkt is. Buiten dat ge'deelte was men vrij in de keuze van zijn kleeding. Dit nu verdroot den heer Kremer, die in het najaar voorstelde, die verplichting te laten vervallen. B. en W. stelden thans voor, om bij wijze van proef het verplicht dragen van een bad mantel niet voor te schrijven gedurende het tijdvak 15 Juni tot 1 Augustus. Met dezen steun van de tafel van B. en W. kon de heer Kremer volstaan met er op te wij zen, dat volgens de thans vigeerende veror dening met twee maten gemeten wordt, een zienswijze, die ook door de ter plaatse surveil- leerende politie gedeeld wordt. Gevaar voor aanstoot gevende tooneelen bestaat er hoege naamd niet. Men neme 'de proef. Spreker was er van overtuigd, dat de definitieve intrekking van het gewraakte artikel zou volgen. Laat ons riep hij uit liberaal zijn! De raad was liberaal en verwierp den bad mantel, nadat de heer De Lestrieux Hendrichs was toegezegd, dat met enkele bezwaren van formeelen aard rekening zal worden gehouden. Daarmede waren de hoofdschotels der agenda afgewerkt en kwam de toespijs der Rondvraag. Dat beteekent in Bloemendaal in den laatsten tijd: interpellaties over wegen- verbetering. De heer Prinsenberg klaagde niet voor den eersten keer over den Juliana- weg, beter gezegd over de voetpaden daar- iangs. „Geduld" zei Wethouder Laan, .,"t Komt in orde en in de perfectie". De heer Cassee klaagde over den Kennemerweg, die eveneens hoognoodig een opknappertje behoeft. De wet houder gaf een klein college over de preferen tie, die Topeca boven hoogovenslakken ver dient. De Kennemerweg zal dan ook te zijner tijd Fopeca krijgen. De heer Kremer gaf in overweging, den Korten Zijlweg voor 't politiebureau geruisch- loos te maken. Ook dit is .noodig. De Wethou der zegde zijn medewerking toe, als 't kan nog dit jaar. En de Kennemerweg?" vroeg de heer Cas see. „Komt allemaal" zeide onze voortvarende Wethouder, „als we tijd en geld hebben!" Toen viel de hamer. BRUGMAN, De heer J. C. Laan heeft in een schrijven aan den Raad medegedeeld, dat hij ontslag verzoek als wethouder dezer gemeente. Een onaangenaam bericht, te onaangena mer omdat dit bericht gevolg is van verschil van meening in het Dagelijkseh Bestuur, het welk ten slotte een vruchtdragende samen werking in het College van B. en W. dermate dreigde te belemmeren, dat de heer Laan zijn functie ter beschikking stelde. Dit meeningsverschil betreft het inzicht, in het financieel beheer der gemeente, dat, voorzoover dit door den heer Laan wordt uit gevoerd, de overige leden van het College van B. en W. niet met hun verantwoordelijkheid kunnen dekken. Waar het meeningsverschil ten slotte al meer en meer geaccentueerd werd besloot de heer Laan zich terug te trekken. Omtrent de gerezen verschillen vernemen we het volgende. Meer dan eens moet het zijn voorgekomen, dat de heer Laan hem toegesta ne credieten heeft benut tot het financieren van andere werkzaamheden, dan waarvoor deze credieten werden toegestaan. Ofschoon deze werken natuurlijk alle de gemeente, in het bijzonder de departementen van wethouder Laan, betreffen, achtten de overige leden van het College dit onjuist en konden bezwaarlijk genoegen nemen met de betuiging van den heer Laan, dat hij de verantwoordelijk voor een en ander droeg. Immers het College in zijn geheel, niet een der leden afzonderlijk draagt de verantwoordelijkheid voor de wijze, waarop de door den Raad toegestane credieten worden aangewend. Uit een accountantsrapport over den dienst 1931 nu kwam vast te staan, dat een belang rijk bedrag wij hoorden het getal f 100.000.— noemen is aangewend voor an dere zaken, dan waarvoor deze gelden op de begrooting waren gevoteerd Bij de ontvangst van dit rapport, dat thans in de Financieele Commissie wordt bestudeerd, is den heer Laan in het College van B. en W te kennen gege ven, dat men zich tegen deze methode moest verzetten, waarna de heer Laan zoowel mon deling als schriftelijk zijn hierboven vermeld besluit heeft medegedeeld. Een ander bezwaar, dat zich m B. en W. heeft doen gelden is, dat de meerderheid van het College somtijds gehee! onkundig is van de uitvoering van niet onbelangrijke werken door de diensten, die onder den heer Laan ressorteeren, zoodat men uit de courant of langs anderen niet-officieelen weg de dingen moest vernemen. Ten slotte vernamen wij doch konden hiervan geen bevestiging krijgen dat de heer Laan ernstig bezwaar heeft tegen het voorstel betreffende de loonen voor tewerkge stelde werkloozen. Wel zeer valt te betreuren, dat de samen werking tusschen de leden van het College van B. en W. aldus schipbreuk heeft geleden. In tusschen is er veel begrijpelijks in. Bloemen daal heeft in den heer Laan een wethouder, die bruist van initiatief en werklust en van deze ambitie op ondubbelzinnige wijze blijk heeft gegeven. Bloemendaal heeft aan zijn be leid zeer, zeer veel te danken. Maarde heer Laan heeft ook blijk ge geven voor de buitenwereld bleek dat iede re raadszitting dat hij de impulsen volgt, die hem als groot-industrieel en leider van be langrijke bedrijven in ons land sieren. Hij is de man van de groote lijn, het snelle besluit en doortastende uitvoering. Altemaal voortreffelijke zaken, die zich ech ter wel eens kwalijk verstaan met het altijd eenigszins stroever werkend mechanisme van het overheidsbeheer. Nu is het geen geheim, dat wethouder Laan jaren lang in het College van B. en W. wat men pleegt te noemen: de sterke man is ge weest, de figuur, die leiding aan de zaken wist te geven. Wij duchten geen tegenspraak van de bewering, dat die leiding de gemeente niet tot nadeel heeft gestrekt. Die tijd is veranderd. In den korten tijd ge durende welken de gemeente een nieuwen bur gemeester heeft is gebleken, dat Bloemendaal in Jhr. Den Tex een krachtig magistraat heeft gekregen. En zooals het nu voor de hand ligt dat een man als Wethouder Laan zich beijvert, het gemeentebelang te behartigen op zijn wijze, evenzeer ligt het voor de hand, dat een burgemeester zijn dubbele verantwoordelijk heid jegens zijn gemeente zoowel als jegens de organen van provincie en rijk zwaar voelt wegen en ook in aangelegenheden van formee- le aard geen incorrectie veroorlooft. Daarom betreuren wij den loop. die de ge beurtenissen hebben genomen. De leden van een college van B. en W. als Bloemendaal tot dusver had, kunnen in wederzijdsche waardee- ring voor elkanders gaven zegenrijken arbeid verrichten, samen werken, samen bouwen. Thans dreigt een ontijdig uiteengaan. Moge deze dreiging nog worden afgewend, het ge meentebelang ten profijte! Intusschen dient rekening te worden gehou den met het vertrek van den heer Laan als wethouder. In de allereerste plaats zal hierbij de uit' praak van den Raad van gewicht zijn. Als ingekomen stuk zal de ontslagaanvrage van den heer Laan Zaterdag a.s., wanneer de Raad vergadert, aan de orde komen. Of hier mede besprekingen gepaard zullen gaan en of als suppletoir agenda-punt de wethoudersver kiezing aan de twee te behandelen onderwer pen zal worden toegevoegd is op het oogenblik waarop wij dit schrijven, Donderdagmiddag nog niet bekend. Wij hebben den heer Laan gevraagd, of hij in een herkiezing aanleiding zou kimnen vin den, zijn plaats in het College weer in te nemen. De heer Laan kon zich hierover niet uitlaten en verklaarde overigens bezwaar te hebben, de gerezen kwestie zijnerzijds toe te lichten. Intusschen is ons gebleken, dat enkele leden van den Raad zich wel voorstellen, het College in de a.s. Raadsvergadering te interpelleerén over de gerezen moeilijkheden, waarbij men dan niet in de laatste plaats onder het oog wenscht te zien. of de bedragen, waarmede sommige credieten overschreden heeten te zijn, wellicht bij suppletoire begrooting of op andere wijze ter beschikking van B. en V/. waren gesteld. De vraag, wie eventueel als opvolger van den heer Laan zou worden aangewezen, valt niet moeilijk te beantwoorden. En als lid der sterkste raadsfractie en uit hoofde zijner tech nische kennis zou de heer Prinsenberg de aan gewezen candidaat zijn, al zijn in een raad als deze, die zoo talrijke politieke schakeeringen 4 September 1923 Wethouder is geweest. Zij nog vermeld, dat de heer Laan, onafge broken sinds 20 Januari 1921 Raadslid en sinds 4 September 1923 Wethouder is geweest. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van den raad der ge meente Bloemendaal, op Zaterdag 28 Mei 's nam. 2 uur in het raadhuis. 1. Vaststelling loonregeling voor tewerkgestel den. 2. Vaststelling besluit tot voorbereiding van een uitbreidingsplan voor drie gedeelten der ge meente. waarvoor zulk een plan nog niet be staat. DE LOONEN DER TEWERK GESTELDEN. B. en W. stellen voor, onder intrekking van „Jn vorige besluiten te dien aanzien, vast te stellen de volgende regeling in zake werk- loozenzorg: Steun aan werkloozen in den vorm van werk-, verschaffing wordt verleend op de volgende wijze: 1. Elke tewerkgestelde zal een werktijd hebben van ten hoogste 32 uur per week, met djien verstande, dat burgemeester en wet houders kunnen bepalen, a. dat een periode van 3 maal 32 uren ver deeld wordt over 2 maal 48 uren; b. dat voor speciale categorieën de werk tijd gewijzigd wordt met behoud van het maximum werkloon; 2. Het loon der tewerkgestelden bedraagt f 0.54 per uur voor gehuwden en f 0.36 per uur voor ongehuwden; 3. Gehuwde tewerkgestelden mét drie of meer kinderen beneden den leeftijd van 14 jaar genieten, te beginnen bij het derde kind, een kindertoelage van f 0.50 per kind per week tot een maximum van f 2. 4. Tewerkgestelden, die als nachtwaker zijn aangesteld, genieten een loon van f 26 per week, doch moeten daarvoor zonder onder breking hunne functie waarnemen; 5. Zij die bij de topeceering tewerkgesteld worden, genieten een toelage van f 0.75 pei dag. 6. Ongehuwde tewerkgestelden, die tijdens hun werkloosheid huwen, genieten geen hooger loon dan ongehuwden. 7. Om voor tewerkstelling bij de werkver schaffing in aanmerking te' komen: a. mag het totale gezinsinkomen niet meer dan f32 per week bedragen b. moeten gehuwden minstens 1% jaar en ongehuwden minstens 2 jaren in de gemeente woonachtig zijn c. moet de gegadigde tenminste twee weken, onmiddellijk aan de tewerkstelling vooraf gaand, bij de arbeidsbeurs als werklooze zijn ingeschreven. d. moet de gegadigde bij een werkloozenkas zijn aangesloten. 8. Door tewerkstelling bij de werkverschaf fing mag het totale gezinsinkomen niet meer dan f 32 per week bedragen. 9. Zij, die 65 jaren of ouder zijn, komen niet voor tewerkstelling in aanmerking. 10. Bij gebleken onwil om de hem opgelegde taak te volbrengen of een aanbod tot tewerk stelling van derden te aanvaarden kan de be trokkene bij de werkverschaffing ontslagen rn et .neer tewerk gesteld worden. GEDENKDAG. Op 12 Juni 1932 zullen de echtelieden J. H. Weseman, wagenmaker en timmerman en zijne echtgenoote, Bosch en Duinlaan 30 alhier, den dag herdenken dat zij 25 jaar geleden in den echt werden verbonden. Wij verwachten dat allen zich met ons er in zullen verheugen, dat deze werkzame' dorpsgencoten, wier dapper leven niet over rozen zonder doornen ging, zich met elkander zoolang, in eer en deugd in ons midden bevonden. KERKNIEUWS. Onze plaatstgenoot, de heer M. Hinlopen, theol. can'd. die eenige maanden hulpprediker was bij de Ger. Kerk (H.V.) te Rotterdam, zal Woensdag 1 Juni a.s. intree doen als predikant der gemeente Amstelveen, na Maandag 30 Mei in het ambt bevestigd te zijn door Dr. J. G. Geelkerken van AmsterdamZuid. HET „EBEN HAcZER" GESTICHT TE BLOEMENDAAL. Op den hoek van de Bosch en Duinlaan staat een witgepleisterd gebouw dat in den gevel de spreuk draagt: „Eben-Haëzer". Wat is de be stemming van dit huis, dat blijkbaar tot woning strekt aan weeskinderen, hoewel het in den eigenlijken zin, geen weeshuis is? Wij wisten het niet ,tot het toeval ons in aan raking bracht met een paar der jeugdige be woners, en wij via dezen, kennis maakten met den heer en mevrouw F. Ch. H. Goidewijk, die de kleine wereld besturen, die onder dit gast vrij dak verblijf houdt. En zoo vernamen wij dan, dat „Eben Haëzer" is: een Herstellings- tevens vacantieoord voor weezen der Nedeer- Duitsch Hervormde Gemeente te Amsterdam. Als Herstellingsoord herbergt het een club van 14 a 16 kinderen, die hier permanent verpleegd worden. Als Vacantieoord dient het voor dié weezen die volgens advies van den dokter, voor eenige weken de versterkende buitenlucht noodig hebben. Deze laatsten komen dan in groepen van ca. 20 kinderen, en blijven zes weken, om daarna voor een nieuwe groep plaats te maken. Dat gaat zoo door van Mei tot Sep tember. Dit zijn dus, als het ware, de gasten, terwijl de eerstgenoemde club de blijvende be woners vormt. Elke groep komt hier aan onder leiding van de juffrouw, onder wier hoede zij in het Amtserdamsche Weeshuis staat en die juffrouw blijft dan ook hier haar zorgen aan haar clubje geven. Alles is dan in „Eben Haëzer" voor him komst in gereedheid; de groote slaapzalen met him witgelakte ijzeren ledikanten en hagelwit beddegoed, de prettige woonkamer, de eetkamer, waar bereids gedekt is, alles lacht de nieuwe gasten toe. En dan volgt er een leuke tijd van wandelen, ontspan ning, volop genieten! Dokter Brongersma houdt intusschen ook mede een waakzaam oog op de kleine schare. Vaak zijn zes weken niet voldoende om 'n kleinen bleekneus op te knap pen en acht de dokter een langer verblijf nood zakelijk; in zulk geval wordt de patiënt als lid van het gezin van den heer en mevrouw Golderwijk opgenomen, blijft dan ook den win ter over, wordt als inwoner van Bloemendaal bij den Burgerlijken Stand ingeschreven en gaat hier naar school. Maar eenmaal zoover, blijven zij ook dikwijls tot hun achttiende jaar; de meisjes helpen dan mevrouw in haar omvang rijke taak, de jongens gaan een vak leeren, b.v. tuinieren op één der buitenplaatsen. En hoe is nu de verstandhouding, de geest, in dit groote gezin? Die is, in één woord ge zegd,- zoo goed als in het beste gezin te vin den is. Mevroijw en mijnheer, met hun beide dochtertjes eten gezamenlijk met de pleegkin deren, vormen daarmede één groote familie. Maar het prettigste zijn steeds de avonden; het dagwerk is afgeloopen, de kleine weesjes zijn tijdig naar bed gebracht, en de oudere scharen zich rond mijnheer en mevrouw in de gezellige kamer, die laatstgenoemden bewonen; mijn heer leest voor uit een boek, of zet de radio aan, mevrouw geeft de meisjes een handwerkje of iets dergelijks en onder gebabbel en gelach is de avond om, voor men het weet. Tel. I60I2 OVERVEEN leveren wij de BESTE; in orde maken wil de slechtste voor den minsten prijs. Behangerij Ameublementen Stoffeerderij Tapijten Meubelmakerij Gordijnen Matrassen enz. ÖBERIAHH.STEIN TUINBOUW- EN PLANTKUNDE. De afdeelig BloemendaalVelsen der K. N. M. v. T. en P. hield Dinsdagavond 17 Mei haar laatste maand elijksche bijeenkomst van dit seizoen in Café „Rusthoek" te Bloemendaal. In deze vergadering werd de studiecommissie geïnstalleerd inzake eventueele wijziging in de aanvulling der Vaste Keurings Commissie der Maatschappij. Vervolgens werd vastgesteld, dat de jaarlijksche zomer-excursie dit jaar medio Juli zal gehouden worden naar de omstreken van Arnhem, waar het Buitengoed „Rosen- dael" van wijlen Baron van Pallandt en de Orchideeën-kweekerij van den heer Bongaerts zullen worden bezocht. Ook werd afgesproken dat elke maand een zomeravond-excursie ge houden zal worden naar buitens of kweekerijen in de naaste omgeving. Verder werd nog vak bespreking gehouden. Voor het puntenstelsel waren ingezonden door: H. Boegschoten: gr. Kalanchoë flammea 9; Rehmannia angulata hybr 10; gr. Calceolaria Engelsche hybride 10. H. F. Hardeman: Lathyrus 10, gr. Schizantus hybr. 9. Fa. van Empelen Van Dijk: bijzon dere rotsplantjes, lof der keuringscommissie. Oplossingen, bijdragen, enz. te richten aan den Schaakredacteür, Cruquiusstraat 19, Haarlem. FLORALIA. Het was een alleraardigst gezicht op den jeugdtuin van de Vereeniging voor Jeugdwerk om al die kinderen verleden week Zaterdag, te zien. En hoe straalden zij van vreugde, toen zij voor hun dubbeltje met zoo'n keurig potje bloemen naar huis gingen. Zij mochten zelf kiezen uit den grooten voorraad geraniums, heliotropen, begonia's, margarieten en euphea's en de keus was dikwijls zeer moeilijk, want de plantjes zagen er allen prachtig uit. Wij ver onderstellen dat de jeugdige kweekers en kweeksters hun uiterste beste zullen doen om hun plantje zoodanig te verzorgen, dat zij er in September met trots mee voor den dag kun nen komen, want dan zal de bekroning, en prijs- uitdeelig zijn. Wij hooren dat die prijsuitdeeling feestelijk zal plaats hebben in het Jeugdhuis en dat alle kinderen ,die aan den wedstrijd hebben meegedaan, tot dit feest zullen worden uitge- noodigd. Dank zij de vriendelijke hulp van de eigenaren van verschillende buitenplaatsen in onze omgeving, kan de Ver. voor Jeugdwerk nog eenige kinderen, die verleden week niet konden komen met één of twee plantjes gelukkig ma ken. Wij verwijzen hen daarvoor naar de ad vertentie in dit nummer. CHAUFFEURS. De Nederlandsche Bond van Particuliere Chauffeurs komt Zondag 5 Juni a.s. in „Rust- hoek" te Bloemendaal bijeen in Buitengewone Algemeene Vergadering. Belangrijke punten staan op de agenda; o.a. betreffende de Weerstandskas, een herziening der contributie voor werklooze lieden. De aanstelling van een 2e Rechtskundig Ad viseur zal aan de vergadering ter goedkeuring worden voorgelegd. Als belangrijkste punt mag worden be schouwd het voorstel van het Bondsbestuur om over te gaan tot het aanstellen van een bezol digd bestuurder. De toename van het ledental en de plannen van het Bestuur om de organisatie aan invloed en beteekenis te doen toenemen, maken het noodzakelijk dat tot de indienststelling van een bezoldigd bestuurder wordt overgegaan. DE NUTS-SPAARBANK TE HAARLEM. Aan het verslag over het één honderd en veer tiende boekjaar ontleenen wij, dat het exploi tatiesaldo over 1931 heeft bedragen f 113.673 tegen over dat van het daaraan voorafgaand jaar ten bedrage van f 98.349.83. Na afschrij vingen op onroerend goed en meubilair en stor ting in het pensioenfonds werd een overschot van f 94.162.45 (v. j. f 75.630.05) verkregen, dat ter versterking der reserve heeft gediend. Na de ongerustheid, die zich in September 1931, toen Engeland den gouden standaard buiten werking stelde, van vele inleggers mees ter maakte, en die zich uittte in sterke opvra gingen, doet het prettig aan bovenstaande cjjfers te mogen publiceeren; temeer wijl de Nutsspaarbank sedert haar oprichting in 1817, haar plichten tegenover de inleggers, waaron der ongetwijfeld ook vele onzer ingezetenen, steeds nauwgezet heeft vervuld. EEN LIJSTER IN EEN MANGEL-MACHINE. Op het midden van het terrein der afge brande fabriek van Bijvoet staat een mangel machine, die ter reparatie naar een machine fabriek of voor de sloop moet opgezonden wor den. In één der openingen zit een lijster in volle vertrouwen op haar nestje te broeden. Welnu, dit vertrouwen zal niet beschaamd worden; de Directie wacht met het wegvoeren tot moeder lijster haar taak volbracht heeft.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1932 | | pagina 2