TWEEDE BLAD KAPITEIN KLAKKEBOS AMERIKA. GAAT NAAR Mijn haardje. Brokjes Levenswijsheid. Zonder schaduw. Hoor G. Th. ROTMAN. PREDIKBEURTEN SCHAAKRUBRIEK. TOONEEL. 1c Heb in deze kille dagen Eén onschatbaar besten vrind. Kom ikythuis, doorweekt van regen, Vroolyk lacht hy m.y dan tegen, Blakend, blozend, welgezind. *t Is mjjn warmtestralend haardje Eng prozaïsch, vindt IJ niet? Maar wat zon 'k beginnen moeten Als 'k met koude natte voeten Moest gaan rijmen 't week'lijksch •k Heb het ding juist hedenavond "Vüor het eerst weer aangemaakt, Twee uur in den rook gezeten. En een pookje Kalf versleten. Menig droeve zucht geslaakt! Alio ramen stonden open En de menschen bleven staain, [Waarschuwden verschrikt elkander: „Kijk eens, daar is brand by Xander, Of hij maakt zUn haardje aan!" Nu de brandweer afgetrokken En het leed geleden is, Dicht ik onverwijld een ode Op mijn haard, de gloeiend-roode, 'k Vind, dat daarvoor reden is! Want met warmte overtogen Schryf ik deze regels neer. Dankbaar zing ik, na dit pogen. Met een rooktraan in myn oogerr: „Ha, mijn haardje brandt al weer!" lied? (nadruk verboden) De dichter Von Chamisso heeft de geschiede nis verteld van Peter Schlemihl, die zyn schaduw aan den duivel had verkocht en nu in 't vervolg zonder schaduw moest rondloopen. En Offen bach heeft in zyn meesterwerk aan deze scha- duwiooze figuur een tweede slachtoffer van den duivel toegevoegd, toen hy zyn hoofdpersoon Hoffmann door Satans verleideiyke handlangster van zyn spiegelbeeld liet berooven. De nuchtere lezer begrypt niet, waarom hij deze beide slachtoffers eigenlijk moet beklagen. Is het zoo erg, zonder schaduw of zonder spiegel beeld door het leven te gaan? Wat heeft men voor profijt van een schaduw of van een spiegel beeld? Er zijn ergere dingen denkbaar. Inderdaad, een arm te inoeten laten afzetten is droeviger dan zich zijn schaduw te laten af knippen en met één oog te loepen is lastiger dan in den spiegel zyn beeld te missen. Toch is de opmerking van den nuchteren lezer onjuist. Het is niet alleen naar het nut, dat wij de dingen waardeeren. Er bestaan voorrechten welke geen enkel stoffelijk profijt opleveren en die desondanks den bezitter van grooter beteeke- nis lijken dan al zyn verder bealt. Hoeveel waarde hecht men aan een adelyken titel of aan een academischen graad! Het eergevoel is een sterke factor ln het persoonlyk en maatschappe lijk leven en de vraag „wat koopt men er voor' wordt in veLe opzichten ten onrechte gesteld, Er bestaan dingen, waarvoor men niets kan koo- pen en die de bezitter toch op grooten prijs stelt. Vaak ontdekken wij de waarde van ons bezit eerst nadat wy het hebben verloren. Wat be kommeren wij ons over onze schaduw! We letten er niet eens op, dat wy altyd gevolgd worden door deze grillige silhouet. En is het zoo iets van belang, dat wy in den spiegel ons eigen beeld aanschouwen? Dit is toch niets bizonders. Alle menschen hebben een spiegelbeeld en een scha duw. Maar dit is juist de oplossing van het geheim. Waarom waren Schlemihl en Hoffmann zoo wanhopig na hun verlies? Omdat alle menschen iets hadden, dat hun ontbrak. Iets doodgewoons, iets volkomen onbelangrijks, maar met dit al iets algemeen-menschel ij ks. Door Jut verlies van hun schaduw of spiegelbeeld waren deze twee aan den duivel verkochte mannen buiten ie menschengemeenschap komen te «taan, zy waren niet langer een gave en volledige persoonïykheid. Verminkte lieden waren ze eensklaps ge worden, lieden die niet meer mochten mee praten omdat ze een van de kenmerkendste eigenschappen van al hun genooten moesten ont- beren. Een dergeiyke verminking ia als een brandmerk: de man zonder schaduw voelt zich onteerd ofschoon hij aan zijn schaduw praktisch nooit iets heeft gehad; de man zonder spiegel beeld schaamt zich, omdat men hem kan be trappen op een vreemdsoortig gemis, dat hem van aile menschen onderscheidt. Anders te zyn can de anderen, iets te missen wat iedereen overigens bezit, het is een kwellend besef, dat zwaarmoedig en bitter stemt. Men kan vele dingen ontberen, die alleen de bizonder bevoorrechten bUJven voorbehouden. Niemand behoeft zich te schamen omdat hy geen Rembrandt of Napoleon of Mozart is; niemand gevoelt zich in zyn menscbeiykheid geknot, omdat hy de vergeiykmg met een alge meen vereerd man of een algemeen bewonderde vrouw niet kan doorstaan. Maar iets te missen, dat Oie eerste de beste bedelaar als een doodge woon levensbezit met zich draagt, dit valt hard te verduren. Zouden er inderdaad zulke menschen zonder schaduw of zonder spiegelbeeld voorkomen? Zoo veel is zeker, dat er onder ons meer dan één ongelukkige rondloopt, die meent, dat hy op dergelyke wyze misdeeld is. Laat het een waan zijn, de gevolgen zyn even noodlottig als wan neer het werkelijkheid ware. De duivel maakt juist zyn slachtoffers door met zijn betoovering het oordeel te vervalschen. Ook de waan is een inblazing van den duivel, dat wil zeggen een inblazing van ons wantrouwige, mismoedige, angstige Zelf. Zooveel is zeker, dat er onder ons meer dan één ongelukkige rondloopt, die zich een uitge stotene waant, een verminkt, onvollledig exem plaar van de menschheid, omdat hem een eigen schap ontbreekt, welke de natuur aan elkeen als een vanzelfsprekendheid heeft geschonken, maar welke zy hem heeft onthouden. Nu ja. (Nadruk verboden.) 9. Rang-boem-pang! Als een kanonskogel sprong de boot vooruit evenwel niet recht uit over het water, maar schuine linksaf en re gelrecht de lucht in, suizend en sissend over de groene landouwen, waar de arme koeien, niet begrijpende wat dat voor een luchtmonster was, doodelyk verschrikt op de vlucht gingen. 10. Pats! Daar kwam het bootje boven op een hooiberg terecht en bleef daar liggen, ter- wyl de kapitein over het stuur heen regelrecht met z'n hoofd in een groote kuip met boter schoot, die de boerin juist stond te kneden. Hoewel het geen kleinigheid was, slaagden ze er tenslotte toch in, met behulp van ladders en palen het bootje naar beneden te krijgen. een schaduw slechts waarmee men in de prak- tyk niets uitvoert of een spiegelbeeld, waarvan men niet het. minste profijt trekt, mMr «en menschoiyk kenmerk dan toe' Zoo'n uitgestotene beweegt zich schuw tusschen de menigte, daar hy elk oogenblik vreest, dat men zyn beschamend gemis zal ontdekken', het gemis van zyn ziel, die hij aan den duivgi ver kocht heeft. H. G. CANNEGIETER. Eglise Wallone. Ned. Herv. Kerk. QimaHche 9 Oct. 10 h 30 Service. 11 h. 45 service -des Enfants. 20 h. Service. Ven'dredi 14 Oct. 20 h. Service Pasteur Krafft. L'Eglise est ouverte tous les 10 h.—17 h. jours de Ned. Herv. Kerk, Bloemendaal. V.m. 10 uur, Ds. J. C. van Dyk. Jeugddienst in het Jeugdhuis. V.m. 10 uur, de heer "W. F. G. Dankbaar. Over veen. V.m. 10 uur, Ds. W. Th. Boissevain. Pred. Leiden. Ned. te het is het geheim van de bloem. Bloemen zyn ,l(erliefd op zich zelf". MarceUne is inderdaad ta dan middenkamer van haar aan de oppervlakte zoo cocotte hart een vrouwelijke Narcissus, vertiafd op haar eigen be aid, tot Jef den ondergrond van haar zijn, van èlk vrouwelyk zyn. heeft geraakt en zegt: „jy bent niet de vrouw, die je zelf denkt, jij houdt van kinderen". En even is het of een heele man tel van ongerechtiglfcid van Marceline afvalt als ze zich nu tegen Jef aanvleit en smeekt, dat hy haar man, haar vader en haar vriend, haar Alles zij, ook haar minnaar. „Ik vroeg mij af", zoo eindigt zy, „of ik je wel aantrok". ZOo beeldt dit bevredigend eindend tooneel- spel de vrouw ten voeten uit, van heel beneden af beginnend. Het spel van alien stond o.i. op hoog peil. Hoe wel de rol van het nadenkend mannetje uit de maan (Jef's bynaam en de naam van het stuk) Ko Arnoldi naar den tekst en zyn persoon ïykheid uitnemend lag, zou Achard zynen land- genooten nog wel hoogere eischen van fynheid van dictie hebben gesteld. Doch daar is nu een maal niets aan te doen. Nederlanders zijn geen Franschen, in dit soort spel en stukken zullen de Franschen bezwaarlijk te overtreffen zyn Arnoldi gaf zich zelf, 't beste wat hy geren kon. Het publiek was vol aandacht, dankbaar en bij wijlen enthousiast. Een mooie avond. T. Oplossingen, bydragen enz., te richten 0>aB) den Schaakredacteur, Cmquinsstraat 19, Haarlem. SCHERTSPROBLEEM No 26. E. H. E. v. W o e ld e r e n. (1840—1903). Hervormde Evangelisatie, te Santpoort. V.m. 10 uur, Ds. C. M. Veenhuysen, Amsterdam, Ned. Herv. Kerkgenootschap. Santpoort. V.m. 10 uur, Prof. Dr. G. A. van den Bergü van Eyzinga. „Gode zwygen", (Hab. 2 20). Geref. Kerk te Bloemendaal. V.m. 10 uur, Ds. J. C. Brussaard. N.m. 5 uur, Ds. J. C. Brussaard. De Vrije Katholieke Kerk Popeliaan, Kinheimpark. V.m. 10.30 uur, Gezongen H. Mis. Woensdag 12 October. N.m. 8 uur, Completen en Lof. Donderdag, 13 Oct. V.m. 7.30 Gesproken H. Mis. 11. Toen werd het met vereende krachten weer naar den vliet gesleept en te water gela ten. „De kwestie is", zei de kapitein, toen ons Viertal er weer in zat, „dat het bootje van achteren te zwaar belast was; de neus stak te veel omhoog en zoodoende gingen wij de lucht in. Nu moet jullie alle drie eens 'n beetje vooruit kcmèn staan, dan probeeren we 't nog eens.0 12. Zoo gezegd, zoo gedaan. De raketten werden opnieuw geladen, tante Ophelia en de twee jongens bogen zoo ver mogelijk naar vo ren, en.... boem! Weer een knal, en het bootje dat nu weer te veel met z'n neus omlaag lag, schoot als een duikereendje de diepte in. Alleen de kapitein z'n pet bleef nog boven; verder was er niets meer te zien, dap kringen, luchtbellen en modderwolken. i Jean de la Lune van Marcel Achard. Stadsschouwburg, 't Schouwtooneel met Elsa Maus als gast. Zaterdag 1 October. Als er voortgang is in de wereldorde, is het ver leden pit, kern, een. alsnog verborgen wezen der toekomst. In individu en samenleving. Zoo ligt in ieder meisje de toekomstige moeder geborgen als een schat, een schat die kan worden verwaar loosd of verkwist, die- kan worden bewaard en verzorgd. Aantrekkelyk is ze het jonge meisje, ze trekt binding aan en op de goede verbintenis volgt schepping van nieuw leven, dat is openbaring Maar het leven toont zUn rijkdom in verschei denheid en zeldzaam is de ideale uitkomst van het volkomen huwelyk. Breed is de laag- der aan trekkelijkheden en bindingen die het nimmer tot een w -eniyke verbintenis brengen. Zooals de dood van duizenden vruchtbeginselen aan den boom de voorwaarde ïs voor het rijpen van wei nige volle vruchten, zoo schynen in de maat schappij als natuurlyk bouwsel beschouwd dui zenden mislukte vrouwenlevens de ondergrond te moeten vormen van ware verbintenissen van mannen en wouwen waartoiee het léven zich weder een nieuwe toekomst bouwt. De natuur- lijke vlam der jonge vrouw, aangeblazen door de demonen van een ondergaande kant der samen leving; verstikt in haar de heiüge kiem van het moederschap en het drama is geboren, waaruit zonder betere hulp van bulten hare schoonheid niet ongeschonden te voorschyn komt. Men kan het vraagstuk: is iedere vrouw in wezen cocotte of alvoedende moeder, ook zoo stellen, dat in iedere vrouw de minnares in aanleg de moeder is der echte moeder. De literatuur is er vol van. Ook de tooneeiliteratuur. De hoofdpersoon in dit stuk, dat beter tooneel- spel dan blyspel te noemen ware, Is Marceline de Farysche zooals die ons zoo vaak wordt uit gebeeld, die als een fraaie wesp romdzoemt, fraai geel en zwart gestreept en met een angel die dcoden kan, die rondschuifeit als een slangetje van donkerheid haar donkerheid om overal te biologeeren en prooien te omstrengelen en wezen loos te maken, die als een vrouwelyk hondje achter zich aan heeft al wat 't hondsche minne leven lief heeft. Elsa Maus gaf deze figuur met alle uiterlyke schoonheid en met alle innerlyke verwardheid en ontreddering, waaraan ten pi-ooi kan zyn een vrouwenleven, dat alleen aan eigenliefde en aan vrees voor een leven vol echte toewyding gehoor zaamt. Haar broer Clotaire, voorgesteld door Jan Musch, is een ploert in optima forma, levend van de baten der exploiten z{jner zuster. Richard, de typische bruut (Jacques de Haas) is een van hare slachtoffers, wien de schellen van de oogen vallen, nadat het te laat is, hy demonstreert het type prooi; en in hun midden, -maar tevens boven allen uit, ryst de figuur van Jef, oogenschijnlyk het zachte goedige mannetje uit de maan, in wezen de sterke man die een diepere laag van het leven heeft aangeboord en die niet ophoudt te gelooven dat de mensch, ook deze vrouw, in wezen goed is, omdat ze is van Gods geslacht. Behalve menschenkennis heeft hij een fyn aar dige geestigheid, die hem b.v. op Marceline's vraag waarom hy eigenlyk van haar houdt, en of hy dan een bijzonder mensch of een idioot is, antwoordt: ik bèn een bijzonder mensch, om dat ik van je houd als 'n idioot. Hij treft haar, als hy haar alles heeft vergeven en altyd weer haar ontrouw ziet en altyd weer de diepte der echt-menschelyke reinheid op den bodem vindt van haar hart, door te verhalen van dien pastoor, die zyn geloof verloren had, maar altyd weer tegen zich zelf zei: „ik geloof in God, ik geloof in God" tot hij oprecht weder tegen zyne biech telingen kon zeggen: „Hy leeft en ik in Hem". ,Ben jy misschien die pastoor?" vraagt Marce line. „Misschien wel" is 't antwoord en hy die zich had uitgegeven voor een schepper van een nieuwe nooit-gekende bloem (Achard heeft dit symbolisch bedoeld), zegt tot Marceline fijn en menschkundlg: „Ik heb jouw geheim ven-aden, WIENER OPERETTE. Stadsschouwburg. Zondag 2 October 1932, „Die Blume van Hawaii". Men heeft altijd beweerd, dat de operette het monopolie der Weeners was, zooals de revue dat der Er.relschen, de klucht dat der Duitschers was. Zij die Zondagavond de Wier.er Operette toegejuicht hebben en dat wren er gelukkig velen zullen in deze "meening zeer zeker ver stookt zijn. Met zoo'n vaart en „spielfreudigkeit" brachten de artisten Paul Abraham's succes-operette voor het voetlicht, dat men als zaalbewoner moeite had rustig te biyven zitten, en ik moet eerlijk toegeven, dat ik herhaaldelijk d<e uit radio-uit zendingen bekende ja overbekende melodieën meeneuriede uit louter pleizter over het heerlyke enthousiasme, waarmede ze door de uitstekende zangers en zangeressen, de zaal in werden ge kweeld. Over waarde van de operette zelf kan men van me. ring verschillen, men kan haar senti mentaliteit verwijten, bezwaar maken tegen het steeds teru-gkeeren van de twee hoofdmetodieën men kan zich evgeren aan het lage peil, waarop op sommige plaatsen de humor zich bevindt, doch in een onstuimige opvoering als de Wiener Operette van dit werk geeft, wijken al deze be zwaren voor een gevoel van levensvreugd®, waar aan ieder mensch in moeilijke tijden behoefte heeft. Men kwam den schouwburg uit met een vroolyk gezicht, d-at de hevigste regenbui als een weldadig natuurverschijnsel beschouwt. De opvoering stond voor myn gevoel daarom op zoo'n hoog peil, omdat het geheel zonder een enkele zwakke plek was. Om het dichtsbijzijnd het eerst te noemen, kan ik U verklaren, dat ik zelden een zoo goed en beschaafd operette orkest gehoord heb, en bewondering heb voor het enthousiasme dat de dirigent Walter Pfeffer op zijn orkestleden wist over te brengen. Regie en décors waren in volkomen overeen stemming met het peil der geheele opvoering, de eerste vol van aardige vondsten, de laatste frisch en kleurig. Ook de vele balletten waren van een verzorgde afwisseling, die de giris een open doekje bezorgden. En tenslotte was er een tiental solisten van de bovenste plank, vlotte acteurs en actrices met goede stemmen, die in een razend tempo scène op scène deden volgen. Aparte vermelding ver dienen Kate Schnitzer en Norbert Fels, omdat zy, wel het leeuwenaandeel haddien in het succes van den avond, dooi- de wyze, waarop ze de ko mische rollen van Bessie Worthington en Jim Boy tot waarlyk meesterlyke creaties gemaakt hadden De Charlie Chaplin-imitatie van Norbert Fels was werkelijk van een voortreffelijk gehalte en ook als Jazzsanger, als hoedanig hij in het Pro gramma ve-neld stond, heeft hy getoond een veelzydig en uitstekend acteur te zijn. Alles byeen een avond, die uitgelaten, gezonde vroolykheid bracht en het publiek tot herhaalde applaus uitbarstingen en aan het slot tot geest driftige dankbetuigingen bracht. Hopelyk zal de Wiener Operette ons nog eens met een bezoek vereeren en ik kan hun, die een avond van vreugde op juiste waarde weten te schatten, aanbevelen, deze Weeners te gaan zien, opdat ook zij een avond alle zorgen des dageiyk- schen levens opzy zetten, om hun kennis aan gaande het koninkryk Hawaii te vergrooten. J. H. PROFESSOR UNRAT (DE BLAUWE ENGEL), van Ebermayer en Mann, naar de film waarin Emil Jannings veel succes had, in 10 tafreelen ten tooneele gebracht door Louis Saal- born. Stadsschouwburg. Dinsdag 4 October. Ons is niet duidelyk, waarom in het alge meen de pers de opvoeringen van dit stuk heeft afgekamd. Het stramien is belangwek kend genoeg. Duitschland na den oorlog, niet veranderd in zijn gymnasiale opleiding met bulderbas, ruwheid en grootsprekerij, althans niet wat de leeraar in de klassieke talen be treft. Daartegenover de ideaal-leeraar in de Duitsche literatuurgeschiedenis. De jongens ook weinig veranderd. Alleen gedepraveerd. Dan een variété-artiste (Magda Janssens) cocotte op en top, consequent, wild, ontembaar, voortschrydend van de eene lichamelijke en financieële verovering naar de andere tot zy ook. den klassicus aan haar minderwaardigen zegekar bindt, en hij gebiologeerd door haar heidensche echthe'd gaat gelooven de levende schoonheid zelve voor zich te zien, haar in zyn huis neemt, haar Jan verveelt, door haar be drogen wordt en dit eerst gewaar wordt als hij zijne betrekking voor haar reeds heeft prijsgegeven. Dan stort hy in. Behalve het wild onkuische spel van Magda's Louise Fröh- lich, de variété-artiste, dat boeide door de aan alle zijden van haar uitstralende gloed van zucht naar zingenot was Louis Saalborn als professor Rath (bijgenaamd Unrat) overweldigend in zijn furieuze verblinde verwaandheid, meelij wekkend in zijn langzamen ondergang en ten slotte geweldig in zyn val. Van de vele mede spelers verdienen Rien van Noppen als de wel- beheerschte scholier Lohman, en Fern. Sterne- berg als de Aristo-scholier afzonderlijk te worden genoemd met Dom. de Gruyter als de pedel. De 10 tafereelen gaven ons 6 verschil lende decors, waarvan 5 uitnemend geslaagd waren en die vlot werden opgebouwd, Saai- Wit doet zyn laatsten zet over en dwingt daarna tot zelfmat in één zet. Stand der stulcken: Wit: Kh3, De8, Tel, Lh4, c5, e4, f5, h2. Zwart: Kf3, c6, f7. PARTIJ No. 158. Elfde matchparty, gespeeld te Karlsbad 14 Augustus 1932. Wit: Zwart: S. Flohr Dr. M. Eu we (Praag) (Amsterdam) GEWEIGERD DAME-GAMBIET. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. d2d4 c2c4 Pblc3 c4Xd5 Pgl—f3 g2—g3 Lflg2 0—0 Lelgö d4xc5 Tal—cl ,d7d5 e7e6 c7c5 e6xd5 Pb8c6 Pg8—f6 Lf8e7 0—0 Lc8e6 Le7xc5 In de 7 de partij te Amsterdam speelde Ftohr 11. Pel, een remise-variant, welke hij than* wilde vermyden, 11. 12. 13. 1». 15. Lc5e7 Pc6xd4 Dd8a5 Tf8d8 Pf3—d4 DdlXd4 a2a3 Dd4d3! De bedoeling van dezen zet is, het veld voor het, Paard (via b5) vrfl te maken. 15d5—d4 16. Pc3e4 Le6—f5 17. Lg5Xf0 Lf5xe4 Pionverlies is niet te ontgaan, trouwen» of- ferde Zwart dien pion, omdat hy remiseka-tjen hoopte te krijgen in een eindspel met T -"f -T van ongelyke kleur. 18. 19. 20. 21. 22. 23. Lg2 X e<t Le4Xh7f Lh7e4 b2b4 Tel—c5 Tfl—cl Wit beheerscht 23 24. Dd3—f3 25. Tc5c6 Le7xf6 Kg8--f8 Td8 Da Db6d6 den toestand nu volkomen* Ta8—d8 b7b6 Th5 faalt na Tc7. 25. Dd6e5 26. Le4d3 Deöd5 27. Df3—g4 Dd5—e5 28. f2—f4 De5e3f 29. Kgl—g2 a7a6 30. Tel—02 a6aö Wanhoop! 31. Tc6Xb6 a5xb4 32. a3Xb4 Td7a7 33. Dg4—h5 Td8a8 34. Dlh8e5f Nog sterker was 34. Tb8f, Tb8:; 35. Dh8f, Ke7; 36. Db8: en 37. Tc8. 34. DK.5—c5f 35. Dc5Xe7f Kf 8 X e7 36. Tb6c6 Ta8b8 37. b4—b5 Ta7b7 38. Tc6—c7f Ke7d8 39. Tc7 X b7 Tb8xb7 40. Kg2—f3 Tb7c7 41. Tc2a2 KÜ8c8 42 Ld3«4 To7—c3f 43. Kf3g2 Tc3b3 44. Tala8f Kc8c7 45. Le4—d3 Kc7d6 46. Ta8—f8 Opgegeven b5, Pion gaat verloren (Tf7-]- en Lc4). OPLOSSING PROBLEEM No. 857. (A. Keiraas). Stand der stukken: Wit: Ka3, Dh5, Ta2, Tc8, Le5, Lfl, Pd4, b3, b6, e6, f5. Zwart: Kc3, Dc7, Te3, Lbl, Lel, Pe8, a4, b7, f2, 1. Dh5—h3, enz. Goede oplossing ontvangen van: G. v. Dant- zich te Overveen. Voorts zyn alsnog de goede oplossingen van de problemen nos. 355 en 356 ontvangen van: H. J. S. Beek te Bloemendaal. CORRESPONDENTIE. Bloemendaal. H. J. S. B. 1. Dh5f3 faalt na 1Lbl—e4! born overtrof voor ons zichzelf. Ditmaal heeft hij met zyn spel ons meer gezegd dan het stuk. Om Magda en hem geen verloren avond. De sprekende titel op het duidelyke affiche in blauw en wit had niet kunnen trekken. T, DE EENIGE UITWEG. Onlangs had een Schotsche heer eenige zyner Engelsche vrienden voor een souper uitgenoo- digd. En was er werkelijk wat te eten? Dat wel, maar niemand at. Dat is toch onverklaarbaar. Heelemaal niet, de gastheer had. een auto maatbuffet laten opstellen: 1 shilling in dé gleuf! -

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1932 | | pagina 3