Pianolessen A. 6. S. M. GfORSiS i k B. A. CASSEE Zn. VOOR DE A.S. ST. NICOLAAS groote keuzo in Cadeaux onderanderen Klein Meubelen en Haard Fauteuils Riddsrstr. 18"n Haarlem, Iel. t v.h. J. H. KRUL Jr. JAN F. VAN DANTZIG Behangers - Zijlstraat 83 - Tel. 11307 Ziet Etalage Ziet Etalage HET MEESTERSTUK DER MODERNE TECHNIEK. BUITENGEWONE AANBIEDING. NAAIMACHINES L SEYLVOEI. Sosistraat 31 him Teliloit 13531 Schoorsteenvegers SPORT. PRIMA BRANDSTOFFEN PiftlMA BEDIENING N,V. STEENKOLENHANDEL TEL. 11617 1410b. OVERVEEN ma en Oldenburg verleenden hulp, waarna de onfortuinlijke voetballer huiswaarts is gebracht. Maandag is een autooestuurder, die dronken achter het stuur zat, gearresteerd en naar het politiebureau vervoerd, dat hij, na zijn roes uit geslapen te hebben, met een proces veroaal verliet. LIEFDADIGHEIDSVOORSTELLING DEK K. K. TOONEELVEREENIGING „ST. GENESITJS." Op aanstaanden Zondag 20 dezer, des avonds ten acht uur precies zal bovengenoemde Too- neclvereeniging een uitvoering geven in Hotel Vreeburg te Bloemendaal. Opgvoerd zal wor den het blijspel: „De ziekte van Oom Chris", terwijl de R.K. Mondharmonicaclub „Con Amore" haar welwillende medewerking hierbij verleent. De opbrengst zal ten bate strekken van het comité ter bestrijding der gevolgen van de werkloosheid voor leden van den R.K. Volksbond. Gezien de geringe entreeprijs (40 cent), het dol-vermakelijke stuk, het bekende goede spel, en vooral het doel der uitvoering, zal de groote zaal van Vreeburg stellig te klein blijken. GENEZING DOOK RADIUM. Over dit onderwerp hield j.l. Vrijdag de heer J. H. R. v. d. Willigen, namens de Radiactor- Maatschappij, den Texstraat 44, Amsterdam, een lezing met lichtbeelden in Hotel van ouds „Het Raadhuis", te Overvecn. Deze maat schappij brengt n.l. in den handel, kussens en drinkbekers, die een zekere hoeveelheid radium bevatten. Het radium is daarbij gebonden aan een keramische stof, waordoor het grootst mogelijke uitstralingsoppervlak voor deze hoe veelheid radium verkregen wordt. Onder verwijzing naar een aantal liechtbeeï- don, zette spreker uiteen, tbi de ervaring ge ieerd heeft, dat de uitstraling dezer kussens, en eveneens het drinken van water, dat eenigen tijd in deze drinkbekers bestraald is, een ge nezende w-.rking b' ta' van ziekten en onge steldheden uitoefent. Wordt n.l. deze radiumuit- straling in der bloedsomloop gebracht, dan lost dit de, anders onoplosbare, verbindingen van urinezuren op; op gelijke wijze, waar noodig ook galsteenen of niersteenen. In het eerste ge val geneest men dus hiermede rheuïnatiek, in de anderen worden deze steenen zonder opera tief ingrepen uit het lichar-m verwijderd. Daar radiumstralen de eigenschap hebben zieke cel len in het lichaam af te voeren en de overigen tot nieuwe en vermeerderde werkzaamheid aan te sporen, werkt het genezend op zenuwcellen, waar er sprake Is van zenuwoverspanning, ver der wordt struma daadwerkelijk in 8 10 weken genezen, doch er is meer, veel meer wat met een radiumkuur te g-nezen valt. D-mr i» de suikerziekte, leverkanker, neuslupus, spat aderen, (die buitengewoon snel verdwijnen door deze bestraling), aderverkalking, hartziekten, aandoeningen der sch'idklier (reeds genoemd •y stuimai en in a-H a!ge-ren zijn daarrndn te scharen alle bloedziekten. Radiumbestraling is echter geen wondermodel, dat altijd onmid- del(jk werkt, neen sleepende kwalen moeten hun tijd hebben. Een panacee is geen enkel mid del, ook de .adiumkuut niet, doch vast staat, dat de cellen, die door de, bij het emanatie vervalproces vrijkomende energie tot de meest intensive werking worden aangespoord, ge makkelijker en met meer resultaat dan toen dezen zwak en traag functioneerden, den strijd tegen ziekten kunnen opnemen. Hoewel het radium een zeldzaam element is, behoeft men zich echter thans niet ongerust te maken, dat de wereldvoorraad ontoereikend zal zijn, want men vindt nu in de Belgische Congo groote hoe veelheden uraanpekerts, de stof waaruit dit afgescheiden wordt. Daar 50 ton dezer erts slechts 1 Gram radium opleveren, is de prijs natuurlijk zeer hoog en wel op dit oogenblik f 125.000 per Gram. De geheele radiumvoor- raad cp aarde bedraagt thans 50 Gram. Ver schillende doktoren in Europa en Amerika be dienen zich reeds van bovengenoemde Radium- kucsens en drinkbekers; in Haarlem heeft onder anderen Dr. Hooge van de Maria-Stichting dezen één dezer dagen aangeschaft. EEN KIJKJE IN DE SERRES VAN ONZE GEMEENTE-KWEEKERIJ. Eenige maanden geleden hebben wij te dezer plaatse eens verteld wat er aan merkwaar dige planten alzoo in het plantsoen aan de VI esterlaan was te zien. Dezer dagen kwamen wij daar toevallig weer eens en nu was al die zomerglorie ver- <uv enen. Het was nu een plantsoen geworden- als een ander, keurig verzorgd weliswaar, maar, met als eenigsten tooi de herfstkleuren der loofboomen, afwisselend met het donker groen der hulsten en het prachtige blauw der Kc-stersparren Wij begrepen het: de zomergasten uit zuidelijke streken hadden de winterkwartie ren betrokken en waren voor den verraderlijken noordoosterwind van onzen winter zoo veilig ge steld als onze gulden. Toen bekroop ons dc lust, hen eens In him nieuw verblijf op te zoe ken en we vroegen en verkregen toegang tot de gemeente-kweekerij. En daar stonden wij in eens midden vóór al onze vrienden uit het Wes lei laan-park. Alsof het nog hartje zomer was, zoo stonden zij er. sappig groen, velen nog in vollen bloei de abutilons en anderen, zoo als de, In zeker wel tien soorten aanwezigs Mi- mesa's, vol knoppen vcor de lente. Ja zelfs een voorbarige Viburnum Tinus, die eigenlijk eerst in t vroege voorjaar behoort te bloeien, ver toonde reeds nu eenige geopende bloemscher- men. En dan de Camellia's! Als die doen wat ze bylooven, dan zullen die in de eerstkomende lente alleen al een gang naar d-e Kweekerij ten volle waard zijn! De reusachtige aralia's (zoogen. vingerplanten) bloeien nu ook volop en toc-nen daarmede zelfs den leek hunne verwantschap met onzen klimop Het programma van den wereldberoemden tuin van de villa „Carlotta" die villa bij de Italiaansche meren, die de meest beroemde is om hare bloemenpracht en daarom door alle touristen bezocht wordt, zou niet volmaakt zijn, als tusschen die weelde van groen niet de gouden vruchten der Oranjeboomen prijkten. Ook in onze kweekerij prijken ze; en wat voor oranjeboomen! Zoo hebben wij ze in lange jaren niet gezien. En met welk een zorg is dat alles opgesteld zóó, dat iedere plant haar plaatsje aan de zon krijgt en het geheel een schittérend effect maakt. Blijkbaar om ook in de, aan bloemen arme November-maand, een kleurtje aan te brengen, zijn hier en daar Chrysanthemums aangebracht, doch duidelijk is te zien, dat men daarvan niet te veel werk maakt. Ook in de andere kassen mochten we een kijkje nemen. Daar stonden ze de weelderige bananen, die als gazonplanten sommigen der gemeente-plantsoenen zulk een voornaam cachet gaven. En nog zooveel meer, te veel om op te noemen. In de kleine kweek kassen werden de perkplanten bewaard, waar van in het voorjaar gestekt moet worden en de duizenden geraniumstekkr-n, waaronder er waren, die we allang uit de cultuur verdwenen waanden, en wier voortbestaan we met gejuich begroetten! Een mooi partijtje „Kerststerren (Poinsettia's) had blijkbaar de taak op zich genomen, om te zorgen, dat ook in ce donkere Kerstdagen er fleurigheid In de gemeentelijke kweekerij zal wezen. Bij onzen terugtocht zagen wü in een zijwaarts gelegen kasje nog de verzameling agave's. We hadden ze 's zomers al eens opge merkt in een der plantsoenen en ook wel ge zien, dat er zeldzame soorten bijwaren. Doch dat er variëteiten bijwaren als c'-le, welke wij nu zagen, neen, dat was ons onbekend! Liefhebbers van succulenten, als ge eens eene agave filifera wilt zien, die U het water in den mond doet komen, gaat dan eens in het kasje kijken,.waar de weinig eischende agave's zijn ondergebracht. Onze eindindruk is: Wat een zeldzame planten- schat heeft de gemeente Bloemendaal op hare Kweekerij te zamen gebracht! JUBILEUM BIJ DE HEEMSTEEDSCHE POLITIE. Op 7 December a.s. hoopt de heer C. H. Kempers Inspecteur van Politie te Heemstede, den dag te herdenken, waarop het 25 jaar ge leden zal zijn, dat hij bij de politie in dienst trad. De heer Kempers begon zijn politie-loopbaah als agent van politie 2e klasse te Amsterdam op 7 December 1907, waarna op 8 December 1908 een vaste aanstelling als zoodanig volgde. Op denzelfden datum, 8 December 1908, werd hij benoemd tot Adjunct-Inspecteur van po litie te Haarlem. Na vier jaar als zoodanig werkzaam te zijn geweest, viel hem de bijzon dere eer te beurt, te worden benoemd als In specteur van politie te Heemstede. Gedurende nu bijna 20 jaar staat de heer Kempers in zijn tegenwoordige gemeente aan het hoofd van de gemeente-politie, een korps dat ruim 20 man telt. De heer Kempers heeft zich gedurende zijn poiitie-loopbaan doen ken nen als een schrander politiechef, die met toe wijding en ijver zijn plicht vervult. Niet alleen op het gebied van politiewerk beeft de jubila ris zich verdienstelijk gemaakt, doch ook op het gebied van het vereenigingsleven, neemt hij een vooraanstaande plaats in. Zoo is hij o.m. bijna 25 jaar lid van den Algem. Ned. Politiebond en bijna 20 jaar bestuurslid van de Afd. Ncoi-d-Hclland, eerst als secretaris en nu al bijna 14 jaar als voorzitter. Voorts is hjj voorzitter van de Afd. Kennemerland van den Algem. Ned. Politiebond. Vooral de Afd Noord-Holland is onder zijn krachtige leiding groot geworden en uitgegroeid van een handje vol leden tot bijna evenveel honderdtallen. Wij twijfelen er niet aan, dat het dezen gewaar- deerden en humanen politiechef en vereenigings- man op den dag van zijn jubileum niet aan be langstelling zal ontbreken, FLATGEBOUW HEEMSTEDE. In de Woensdag 2 Nov. gehouden vergadering werd de vereeniging tot exploitatie van een flat gebouw te Heemstec-e opgericht. Het bestuur bestaat uit de heeren: S. Rykes, Heemsteedsche Dreef 268, Heemstede, voorzitter; W. A. Klimbie, Torenlaan 10 Heem stede, Secretaris-Penningmeester; de dames: C. J. Cohen Tervaart, Adr. Stoopplein 23, Over- veen; H. Bingemans, Spruyt en Boschstraat 1 Haarlem; A. Kersten-Tac-ema, Heemsteedsch Dreef 280, Heemstede en de heer J. Keiler, Zijl- weg 326 Overveen, leden. Het bestuui heeft nog tot twee heeren het verzoek gericht in het bestuur zitting te willen nemen. Met de samenstelling van dé statuten en het huishoudelijk reglement wore'-t een aanvang ge maakt, terwijl de definitieve plannen vcor den bouw van het flatgebouw, dat, zooals bekend is, aan c'e Heemsteedsche Dreef verrijzen zal, in bewerking zijn genomen. KERKELIJK GODSDIENSTIG LEVEN TE AEKDENHOUT. In de behoefte aan Kerkelijk Godsdienstig leven werd in Aerdenhout (Bentveld, Rijnegom) tot heden alleen voorzien door de Religieuse Kring te Aardenhout. Binnenkort zal door de Gereformeerde Kerk in Hersteld Verband daar in mede worden voorzien. De gedachte, dat het mogelijk is, dat ver scheidene inwoners van Aardenhout ook nog; op andere wijze in hun godsdienstig leven wen- schen versterkt te worden, zal aan het hou den van deze godsdienstoefeningen niet vreemd zijn. Van concurrentie met de Religieuse Kring is hier natuurlijk geen sprake. De godsdienstoefeningen zullen gehouden worden op nader te vermelden Zondagavonden van 5 tot 6 uur. De eerste vindt plaats Zondagavond 27 No vember a.s. in het gebouw van de Religieuse Kring, Eikenlaan, Aerdenhout. Voorganger Ds, P. van der Vloed, Zandvoort. Wij vermoeden dat velen, die anders naar Haarlem of Zandvoort zouden gaan, thans in Aerdenhout deze samenkomsten zullen gaan bezoeken. GEDIPL N.T.V. OUD-LEERLING o.a. van wijlen DIRK SCHdFER BLOEMEND.WEG 98a, TEL. 22014 BLOEMEND AAI (Verkort verslag). De Raad kwam Donderdag bijeen ófader pre sidium van den heer Jhr. Mr. C. J. A. den Tex, burgemeester. Afwezig de heer Verdegaal. Punt 1. B. en W. ceelen den Raad mede, dat is inge komen een dankbetuiging van den heer A. J. de Waal Malefi.it voor de hem aangeboden pla quette. Zand l>r(js: Daar overal zanderijen ln deze gemeente wor den opgericht, wat ten gevolge heeft, dat niet alken de wegen door de zandkarren worden stukgeaeden, doch ook de gemeentelijke zanderij gemeden wordt wegens den hoogen zandprijs (f 1.50 pci M3), stellen B. en W. vcor dezen prijs met Ingang van 1 Januari 1933 terug te brengen op f 0.25 per M3. De heer Ludsn steit voor den prijs te stel en op f 0.50 per M3. Aangenomen. Op een verzoek van den Nederlandschen Schll- dersgezellenbond om productief schilderwerk öf niet te doen uitvoeren door werkloozen öf aan deze lieden het volle loon uit te betalen, stel len B. en W. voor afwijzend te beschikken. Na debat wordt besloten bij wijze van proet productief werk zooveel mogelijk te doen ver richten door Bloemendaalsche werkgevers onder beding, dat deze voor 90 procent Bloe mendalers te werk zullen stellen. Punt 2. Benoeming wethouder (vacature Kremer). Benoemd wordt na loting met den heer Ho- genbirk de heer J, Prinsenberg, die de benoe ming aanneemt. Punt 3. Benoeming onderwijzers. Voor de benoeming van twee onderwijzers aan school B luidt de voordracht: a. no. 1. E. M. A. Duyckinck Dörner te Haar lem; no. 2 J. K. Veurman te 's Gravenhage; no. 3 M. W. Zandbergen te Amersfoort. b. No. 1 J. K. Veurman te 's Gravenhageno. 2. E. M. A. Duyckinck Dörner te Haarlem; no. 3. A. v. d. Kloot te Hilligersberg. De nummers 1 worden benoemd. Punt Stembureaux. B. en W. stellen den Raad voor, voor den tijd van vier jaren, ingaande 1 Januari 1933, tot voorzitters, plaatsvervangende voorzitters, leden en plaatsvervangende leden van de stem bureaux te benoemen: Stemdistrict I: Voorzitter: de Burgemeester (ambtshalve). Plaatsvervangend voorzitter: P. W. Waller, Leden: Jhr. G. Elias, Mr. C. W. Ritter. Plaatsvervangende leden: S. P. Rijnierse, A. J. van Schooten, J. C. de Vries, G. Vries, Dr. A. B. A. van Ketel en Mej. A. C. E. Haga. Stemdistrict II. Voorzitter: C. Schulz. Plaatsvervangend voorzitter: W. Noorman. Leden: G. A. Tijssen en P. E. v. d. Werff. Plaatsvervangende leden: J. H. Th. van Hooff, N. L. Herfst, H. J. Kruyswijk, P. Prins D. Duursma en A. Tlnkelenberg. Stemdistrict III. Voorzitter: Adr. Cassee. Plaatsvervangend voorzitter: P. E. van Ries- sen. Leden: A. IJzerman en D. Kuiper. Plaatsvervangende leden: K. Tinholt, Mr. J. D. v. d. Plaats, J. A. van Rijswijk, P, A. Kok, S Metz en H W. van Kempen. Stemdistrict IV. Voorzitter: Jhr. G. C. Quarles van Ufford. Plaatsvervangend voorzitter: Jhr. Mr. E. H E. Teding van Berkhout. Leden: S. A. Wilson en Tj. Roosjen. Plaatsvervangende leden: J. de Visser, H M. van Weel, G. Jaasma, W. van der Hoef, P. D. de Veer en G. J, van Abs. Stemdistrict V: Voorzitter: H. Hogenbirk. Plaatsvervangend voorzitter: C. W. de Visser. Leden: J. A. van Asdonk en A. J. Stoel. Plaatsvervangende leden: Dr. W. H. Chr. van Esveld, J. Mulder, J. P. van Baasbank, B, Mica, A. C. Kroon en P. van Marken. Stemdistrict VI: Voorzitter: C. J. Bruijn. Plaatsvervangend voorzitter: R. N. Bolleman, Leden: J. Puister en G. A. van der Meij Plaatsvervangende leden: W. Kindermans, D, J. Wirtz, B. F. Warmink, C. S. Kruisselbrink E. E. Stoel en G. van Eek. Stemdistrict VTI: Voorzitter: Mr. Dr. J. F. van Veeren. Plaatsvervangend voorzitter: C. Onvlee. Leden: J. E. van Gogh en mej. Mr. E. M. D. Hij mans. Plaatsvervangende leden: C. J. Hana, J. R. Schenck de Jong, J. G. Sinia, Th. J. H. van Lam, G. J. J. M. Eldering en J. F. Cassee. Stemdistrict VIII. Voorzitter: A. J. Prinsenberg. Plaatsvervangend voorzitter: Mr. Dr. Luden. Leden: T. E. Spiering en J. A. Boskamp. Plaatsvervangende leden: Mr. A. E. M. Povel, A. A. Bosch, N. Roodenburg, A. L. Uitenhage de Mist, H. C. van den Berg en A. van Geluk. Stemdistrict IX: Voorzitter: A. C. A. Baron van Dedem. Plaatsvervangend voorzitter: Dr. J. D. Bie rezis de Haan. Leden: L. L. Graaf van Randwijck en G. M, W. Margadant. Plaatsvervangende leden: J. de Lugt, J. B. Sluiter, Ch. J. Laming, D. Crommelin, F. C. H. Harmens en J. Weuring. Stemdistrict X Voorzitter: Mr. J. W. van der Vlugt. Plaatsvervangend voorzitter: A. E. Thierry Ct Bye Dolleman. Leden: B. de Boer en W. E. Baron van Till. Plaatsvervangende leden: N. van Keulen, A J. H. Bar, J. Sybrandi, Mej. L. L. Bierens de Haan, J. A. C. Bleeker en S. Huynink. Stemdistrict XI: Voorzitter: P. Verdegaal. Plaatsvervangend voorzitter: Q. L. Freriks. Leden: J. H. Caro en Th. Remmerswaal. Plaatsvervangende leden: J. Bonkenburg, C. J. de Groot, W. Kromhout, E. J. van Donse- -ir, A. Th. Ruigrok en K. W. H. Leeflang. De voorgedragenen worden benoemd. Punt 5. Tot en met ST. NICOLAAS geven wij bü aankoop van de beroemde Electr. wasch- machine „JENA" een PRIMA WRINGER met 5 jaar garantie GRATIS. (Desgewenscht betaling in overleg). Als zeer nuttige geschenken hebben wü verder Electr. Strijkbouten met 3 jaar garantie f 3.95. Electr. bedwarmers, geldkisten enz. Gereedschappen voor den vakman en amateur, alléén eerste kwaliteit onder garantie tegen scherp verlaagde prijzen. Huisvltjt-gereedschappen, zakmessen enz. A. ZETSTRA, Korte Kleverlaan 22—24, Tclef. 22704, BLOEMENDAAL. Zie de etalage, alles is geprijsd. Beheersverordening. B. en W. stellen voor, de verordening op het beheer van het Gemeentelijk Gasbedrijf en de verordening op het gemeentelijk Waterbedrijf te willen verlengen tot 1 Juli 1933, een en ander op verzoek van Gedeputeerde Staten. Aangenomen. Punt 6. Legesverordening. Naar aanleiding van de in de vorige raads vergadering gemaakte opmerkingen ten aanzien van de legesverordening, deelen B. en W. mede, dat wat betreft vrijstelling van leges voor huwelijken in extremis" van onvermogenden, daarin wordt voorzien door de bepaling in ar tikel 2 sub a der Verordening. Ten aanzien van het verzoek tot het ver- leenen van vrijstelling van- of reductie op leges aan Kerkgenootschappen, instellingen van lief dadigheid enz. voor opgaven uit de bevolkings administratie, wordt voorgesteld de dienaan gaande te heffen bedragen, inzonderheid de eges voor geregeld uit te geven lijsten, te verminderen, zoodat in afd. n „Bevolking" ge lezen wordt: sub a f0.10 en f 0.20; sub b f 0.05 en f0.10. Bestaat er reden voor algeheele ontheffing, dan zijn B. en W. altijd nog bevoegd daartoe te besluiten krachtens artikel 2 sub e. Aangenomen. Punt 7. Opnemen van boeken en kas. B. en W. stellen den Raad voor, hun de be voegdheid te geven het opnemen van hoeken en kas van den Gemeenteontvanger op te dragen aan het Centraal Bureau voor Verificatie en financieele adviezen der Vereeniging van Ne- derlandsche Gemeenten te 's Gravenhage. Punt 89. Op de hondenbelasting worden eenige af schrijvingen verleend. Vastgesteld worden de kohieren der precario rechten 1932. Punt 10. Gemeentelijke vergoedingen. B. en W. stellen den Raad voor, ten behoeve van eenige scholen van bijzonder onderwijs in deze gemeente de gebruikelijke vergoedingen uit te keeren. f Punt 11. Grond voor het nieuwe Raadhuis en een nieuw Raadhuisplan. Naar aanleiding van het in handen van B en W. gestelde voorstel om uitvoering te geven aan het raadsbesluit van 4 October 1928 tot het aanvaarden van een twee hecta ren groot terrein, aan de Noordzijde van den Zeeweg ter hoogte van de schietbanen gelegen, voor een prijs van niet hooger dan f2000 stellen B. en W. voor hun op te dragen tot uitvoering van dit besluit zoo spoedig mogelijk over te gaan, aangezien het gewenscht voor komt om het terrein, waarvoor de archtect Blaauw een raadhuis heeft ontworpen, in eigen dom te hebben. Daar evenwel de erven Van der Vliet dezen grond aan de gemeente hebben aangeboden om haar een geschikt terrein voor stichting van een raadhuis te verschaffen, zon in de acte van overdracht de bepaling opgenomen dier.n te worden, dat zoodra met den bouw van een raadhuis elders een aanvang is gemaakt en de erven v. d. Vliet schriftelijk den wensch te kennen hebben gegeven weder den eigendom van het terrein te verkrijgen, dit voor den prijs van f 2000.aan hen moet worden overgedra gen, met dien verstande evenwel, dat als het terrein niet in zijn geheel door de erven voor noemd wordt overgenomen de gemeente het recht zal hebben den êigendom te behouden. Wat nu het schrijven van den heer C. J Blaauw, architect B. N. A., dd. 20 September 1932 betreft, waarin hij o.a. te kennen geeft, dat het mogelijk is voor de som van circa f 35.000.„door het bouwen van een der lage vleugels van het raadhuis (aan den Zeeweg), voor de secretarie, het archief en de raadszaal, een voorloopige voorziening te treffen als on derdeel van een definitief plan", deelen wij U mede, dat uit een met den heer Blauw gehou den bespreking gebleken is, dat hg zich had laten misleiden door de courantenberichten door onder „secretarie" alleen die takken van dienst te verstaan, waarmee hoofdzakelijk hq-t publiek in aanraking komt, dus voorn.l. „bur gerlijken stand en bevolking", terwijl het in de bedoeling van het gemeentebestuur ligt om de geheele secretarie, d.w.z alle diensten, die onder den gemeentesecretaris ressorteeren, tij delijk in „de Nagtegaal" onder te brengen. Hoewel dus geen uitvoering kan worden ge geven aan dit voorstel van den heer Blaauw. merken B. en W. op, dat wel overweging ver dient het nieuwe plan-Blaauw, volgens welk plan de bouw van het raadhuis moet kosten g 165.000.de verwarming en verlichting leveren wij de BESTE; In orde maken wj ds slechtste voor den minsten prijs. f20.000.de inrichting f40.000.dus in totaal f 225.000.ruim gerekend: twee en :en halve ton. Dit punt wordt van de agenda afgevoerd. Punt 12. De nieuwe school. In de laatstgehouden vergadering stelde de heer Prinsenberg naar aanleiding van het voorstel tot aanwijzing van de plaats voor eene nieuwe openbare lagere school D te Over veen voor, de school te projecteeren op het oostelijk gedeelte van de door de gemeente aangekochte gronden, welke eertijds toebe hoorden aan mevrouw de weduwe A. C. Gehrels—Vervooren en werd dit amendement aan ons om--prae-advies gerenvoyeerd. Naar aanleiding daarvan pleegden B. en W. overleg met den heer Prinsenberg en zijn tot de slotsom gekomen, dat inderdaad het door den heer Prinsenberg bedoelde gedeelte be langrijke financieele voordeelen biedt boven da aanvankelijk voorgestelde plaats, waarom E, en W. thans voorstellen de school op de laatst genoemde plaats te houwen. Aangenomen. Na rondvraag wordt de vergadering gesp ten. VOETBAL. De uitslagen der Zondag gespeelde wedstrij den voor de tweede klas B luiden: HerculesBloemendaal 2— D. W. S.Spartaan 4—2 BaarnVelox 14 H. F. C.—B. F. C2-0 AlphenA, F. C2—1 Op vrij onverwachte wijze heeft Bloemendaal kans gezien haar fraaie positie op de ranglijst belangrijk te verzwakken, door in Utrecht van Hercules te verliezen. Het is wel jammer dat een in-constante speelvorm serieuse gedachten aan een kampioenschap in den weg staat. Want na het fraaie spel tegen Velox en B.F.C. leek de vertooning in Utrecht, vooral in de eerste helft naar niets. Er zat geen verband in het elftal, overal haperde er iets aan, en wat het ergste was, de ploeg leed onder een lusteloosheid, welke een zeker voorteeken was van de nederlaag. Bovendien was het spel van de wingspelers uitermate zwak, zoodat slechts zelden een voorzet van hun voet kwam. Om de ellende te completeeren, waren wij voor het doel bar ongelukkig, terwijl het juist Hercules erg meeliep, toen Huisman een schot van Bui tenweg verkeerd' beoordeelde, wat het eerste doelpunt ten gevolge had. Dt geschiedde on geveer 10 minuten na het begin, en met dit doelpunt had ook de Hercules-aanvat in eerste helft haar kruit verschoten. Na de rust ging het van Bloemendaal-zijde beter en als Van Gelder (o.i. in buitenspel- positie) gelijk maakt, herleeft de hoop in de Bloememdaal-harten. Hercules kan zich aan de greep der witte aanvallen niet ontworstelen en moet zich tot verdedigen bepalen. Met kunst en vliegwerk wordt onheil voorkomen. Dan komt Wout Buitenweg in het bezit van den bal, hij zwenkt langs Bakker en doelpunt onhoud baar. Zoo verloren wij een wedstrijd, die zeker gewonnen had geworden, Indien van hst begin- signaal met volle enthousiasme was aangepakt Bij Hercules viel de spil Bloemen op, die ber gen werk verzette. Wout Buitenweg is nog steeds een gevaarlijke middenvoor, die de kan sen weet te benutten en voor juiste spelver- deeling zorgt. Bij Bloemendaal speelde alleen Jonkergouw en Immer in hun gewonen vorm. De rest was er uit. Jammer, dat het slot van de ontmoeting D. W. S.Spartaan het overigens goede verloop totaal bedierf. Want ver in de tweede helft kon de Spartaan-doelverdediger Oerlemans ziel1 niet bedwingen en gaf den D.W.S-linksbinnen Van Es een klap, waardoor de Spartaan-man

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1932 | | pagina 2