Pianolessen i e. e. i iioüsisk VICTORIA-WATER N. V. Vleeschwaren-Centrale „R E W O Ridderstr.18*™ Haarlem, Te!. v.h. J. H. KRUL Jr. JAN F. VAN DANTZIG PLAATSELIJK NIEUWS. KLEVERPARKWEG 6 RIJKSSTRAATWEG 10 Onze reciame van deze week a s. Vrijdag en Zaterdag 2 ons gebraden Fricandeau voor 30 cents. Schoorsteenvegers In literllessctien 32 ct NAAIMACHINES L OEÏLVOEF Ooeistraal 37 Haarleo leleiooo 13531 PRIMA BRANDSTOFFEN PRIMA BEDIENING N,V. STEENKOLENHANDEL TEL. 11617—14100. OVERVEEN gemeenteriool taxeeren B. en W. op f 10.000. (v. j. f 5.750.Eveneens is verhoogd de ge raamde uitkeering van de provincie hedoeld in art. 38 der wegenbelastingwet, n.l. van f 25.000 tot f 30.000. Uit de onderwijshcofdstukken vermelden wij de volgende cijfers: Openbaar gewoon lager onderwijs: Schoolgelden: f 13.500.(v. j. id.) vergoeding van het Rijk: f 41.153.(v. j. f 42.647.Openbaar U.L.O. Schoolgelden: f 4000.(v. j. f 3500). Vergoeding van het Rijk: f 18.742.— (v. j. f 15.617.—). Bijzonder gewoon lager onderwijs: Schoolgelden: f33.000 (v. j. f 32.000.uitkeering van gemeenten ingevolge art. 86 L.O.-wet f 9810.(v. j. f 10.285.idem ing. art. 104 L.O.-wet f 8000.v. j. f 10.000.—) Middelbaar Onder wijs: Heffing retributie in de kosten voor leer lingen, die te Haarlem een school voor M. O. bezoeken: f 35.000, (v. j. f 30.000). Hooger Onderwijs Retributieheffing: f 10.000.(v. j. f 9.600.—). Van de belasting-inkomsten vermelden wij de volgende ramingen: Uitkeering van het R>» wegens hoofdsom der grondbelasting (be bouwd) f 68.000.— (v. j. f 68.250.—)idem onbebouwd: f 4000.(v. j. f 4125.80 op centen op de hoofdsom der grondbelasting (bebouwd): f72.534.(v. j. f 72.800.20 opcenten idem onbebouwd: f 1086.(v. j. f 1100.Hoofdsom der personeele belasting: f 310.000.(v. j. f 315.000.100 opcenten op idem: f 310.000.— (v. j. f 315.000.—Uit keering Rijk wegens 48 opcenten op de hoofd som der Div. en Tantièmebelasting: f 6000.— (v. j. f 6000.—). De eigenaars der Bloemendaalsche honden zullen met elkaar f 800.meer voor hun viervoeters moeten betalen. Verleden jaar im mers was de raming f 7200.—, thans f 8000. Het Gasbedrijf zal aan de gemeente uit te keeren hebben f 25.373.30 (v. j. i 36.554. en het Waterbedrijf f 34.875.(v. j. f 37.937. In de uitkeering van beide bedrijven zit de in het schrijven van B. en W. aan den Raad ge noemde 10.000.crisis-bijdrage. Een even tueel batig saldo van het Gasbedrijf is pro me morie opgenomen. Bij de Uitgaven paradeert op de eerste pa gina. al dadelijk het cijfer f 426.000.de re serve minus de hierboven genoemde f 109.000. Beelden van verdere offers leveren de salaris sen van den Burgemeester, de hoofd-ambte- naren, ambtenaren en bedienden ter Secretarie, die wat de beide eerste categorieeën betreft, hun wedde met 6, wat de overigen aangaat hun salaris met 5 zien verminderen. In de verschillende posten ten behoeve van de Secretarie doet zich sterk het streven naar bezuiniging gelden. Op diverse kleine bedragen is aldus voor niet minder dan ongeveer f 2700. bezuinigd. Jammer, dat de verkiezingen het volgend jaar op een f 1500.zullen komen, terwijl hiervoor ten vorige jare slechts f 125. werd gevraagd. Een nieuwe post op de begrooting is daad van wijs beleid in deze tijden een beroovingsverzekering, waardoor de gemeente tegen beroovingen tot een bedrag van f 50.000 verzekerd is. De Raadhuisbouw zal het volgend jaar f 3000.— vergen. Het is de helft van het den architect Blaauw toegekende honorarium. Bij het hoofdstuk Openbare Veiligheid dealen B. en W. mede, dat het in de bedoeiing ligt, gedurende den zomer het corps te versterken met 4 politie-agenten, (in tijd dijken dienst) voor den dienst aan het strand. Voorts is de aanschaffing van een automobiel of motor met zijspanwagen voor de politie noodig, waar voor B. en W. f 1400.vragen. Onder hetzelfde hoofdstuk ressorteert de verlichting in deze gemeente. B. en W. achten voor onderhoud der lantaarns en verdere kos ten der verlichting f 3000.minder dan het vorig jaar nocdig te hebben en stelden deze post op f 57.250. Bij de subsidies, tot dit hoofdstuk behooren- de, vliegen eenige veeren. B. en W. stellen voor toe te kennen, aan: de Noord-Zuidhollandsche Reddingmaatsch. f 250 (v. j. f 500)St. Marthavereenigiag f 100, (v. j. f 200); Doorgangshuis te Haarlem f 100 (v. j. f 200); Bloemendaalsche Reddingsbrigade f200.(v. j. f300.Ten slotte wordt voor gesteld aan de vereenigingen Bloemendaal Commando, Generaal Joubert en Graaf Floris V voor 1933 geen subsidie te verleenen. Voor de Burgerwacht wordt, evenals ver leden jaar f1900.gevraagd. Hoofdstuk Volksgezondheid behandelt o.m. alsmede het teere punt der subsidies. De Ver eeniging tot bestrijding der Tuberculose te Haarlem krijgt f1000.Herwonnen Levens kracht f 300.(v. j. f200.—) en de afd. Bloemendaal van Het Witte Kruis f 3.500. een subsidie, waarin de Gemeente door de Provincie wordt tegemoet gekomen. Verder wordt o.m. voorgesteld het subsidie aan de afd. Bloemendaal van den Volksbond tegen Drankmisbruik van f 400.te brengen op f 100.het subsidie aan het Jeugdhuis (afd. badhuis) van f 1.500.op f 1.000.en dat aan de vereeniging St. Jozef te Oveiveen van f 200.— op f 100.—. Bij hoofdstuk Openbare Werken wordt een bedrag van f62.470 geraamd, voor onderhoud van wegen en voetpaden (v. j. f 100.000. Medegedeeld wordt, dat vermoedelijk de vol gende werken zullen worden vernieuwd: Bloe mendaalsche Weg van de Julianalaan tot den Zijiweg, de Zijlweg benevens pi.m. 3000 M2. voor voetpaden. Dat voor onderhoud van wan delplaatsen en plantsoenen een zelfde bedrag als ten vorige jare is geraamd memoreerden we reeds hierboven. De bijdrage in de onderhoudkosten van „Thysse's Hof" is pro memorie vermeld. B. en W. adviseeren ni., dit jaar geen bijdrage te verleenen. Het onderhoud van pompen en riolen wordt op f6975.geraamd (v. j. 13.900.Met instemming zullen de bewoners van den Aer- denhoutsduinweg, Kortelaan en Nic. Beetslaan vernemen, dat het in de bedoeling ligt, deze wegen gedeeltelijk te rioleeren. Van de diverse cijfers behoorende tot het Onderw ijshoofdstuk vermelden wij dat de sa larissen der leerkrachten bjj het Openbaar ge woon lager onderwijs bedragen zuilen-f 63.242 (v. j. f70.000.die bij het Openbaar U.L.O. f26.500 (v. j. f27.000.Openbaar voorbe reidend L. O. f 1258. Voor de schoolbioscopen vragen B. en W. f800.— (v. j. f500.—). Wat het Middelbaar Onderwijs betreft, ge raamd wordt als bijdrage in het schoolgeld voor leerlingen uit de gemeente Bloemendaal, die een inrichting voor bijzonder middelbaar onderwijs bezoeken f 30.000.en als bijdrage aan de gemeente Haarlem in de kosten voor leerlingen uit Bloemendaal die te Haarlem een inrichting voor M. O. bezoeken f 75.000. Het Hooger Onderwijs vergt op deze wijze f 22.500.—. Bij Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen komen de subsidies weer aan de orde. B. en W. stellen voor, de volgende subsidies toe te kennen: Haarlemsch Orkest Ver. f 1000. (v. j. f 2000.Sursum, Bloemendaal f 100. (v. j. f 250.Euphonia, Overveen f 100. (v. j. f 250.Ver. voor Jeugdwerk f 500. (v. j. f 1000.Politiesportvereen. f 125. (v. j. f 250.—) Voorts worden eenige vereenigingen van de subsidielijst afgevoerd. Ondersteuning aan werkloozen. Voor werk verschaffing aan werkloozen wordt f 100.000 geraamd. De toelichting is niet breedvoerig: -Iet uitgetrokken bedrag wordt voor 1933 noo dig geacht schrijven B. en W. Wel wordt bij den volgenden post medegedeeld, dat de verzekering der te werkgestelde werkloozen ingevolge Invaliditeits- en Ziektewet bovendien nog f 10.350.zal vergen. Tienduizend gulden minder zal daartegen de bijdrage in de exploitatie van autobusdiensten vragen. Zooals men weet loopt het contract tus- schen de gemeente en de firma Backhuys af en wel per 15 April a.s. De gemeente-bijdrage zal dit jaar dus niet meer bedragen dan f 4500.terwjjl de gemeentelijke garantie verleden jaar f 15.000.vergde. De voornaamste cijfers uit deze begrooting zijn hiermede weergegeven. GEDIPL. N.T.V. OUD-LEERLING o.a. van wijlen DIRK SCHaFER BLOEMEND.WEG 98a, TEL 22014 BLOEMENDAAL DE BEGROOTJNG. Naar wij vernemen zal de Raad de begroo ting behandelen op Dinsdag 20 November a.s. JUBILEA BIJ DE POLITIE, Onder vele blijken van belangstelling her dacht de heer C, H. Kempers, Inspecteur van politie te Heemstede, j.i. Woensdag den dag, dat hij 25 jaar geleden in dienst trad bfl het politiecorps. De jubilaris werd ten politie- bureele gehuldigd door den Burgemeester van Heemstede en de beide Substituut Officieren van Justitie, de heeren Mr. W. H. M. Paardekoo- perOverman en Mr. A. R, Andringa. Tal van bloemstukken waren toegezonden, onder meer van het Hoofdbestuur van den Algem. Ned. Politiebond, van welken bond de heer Kempers bijna 25 jaar lid is; verder van de Afd. Noord-Holland van dien bond, wiens voorzitter hij is; van de politie te Heemstede, te Bloemendaal, te Haarlemmermeer; van de Directie der N. en Z. Holl. Tramweg Mij.; van de Heemsteedsche Winkeliersvereeniging, enz. enz. Ook aan telegrafische gelukwenschen uit alle deelen des lands ontbrak het niet. Wij spreken den wensch uit, dat het den heer Kempers gegeven moge zjjn. nog vele jaren in gezondheid en met opgewektheid zijn taak als Inspecteur van politie te vervullen. Den Isten Januari 1933 zal het 25 jaar ge leden zijn, dat de heeren G. J. Hissink en H. de Jong, beiden agent van Politie, in dienst tra den bij het Bloemendaalsch Politiekorps. Het zal den as. jubilarissen dien dag zeker niet aan talrijke bewijzen van belangstelling ont breken. ONS TOEKOMSTIG RAADHUIS. De buitenplaats „De Nachtegaal", die thans door aankoop eigendom van onze gemeente geworden is, zal binnenkort haar oude be stemming van statig buitenverblijf verwisse len voor die van Gemeentehuis. Bereids zijn eenige arbeiders bezig het wildopgegroeide struikgewas en een honderdtal overbodige hoo rnen te rooien, een verharden oprijweg in den tuin aan te leggen, door zandophooging het terrein, waar noodig, te nivelleeren, en reeds nu blijkt het, welk een fraai en kloek aspect het heerenhuis zal vertoonen als het uitzicht daarop geheel is vrijgekomen. Dank zij de sy- metrische indeeling van kamers en gangen behoeven er slechts weinig veranderingen aan gebracht te worden, om het voor zijn nieuwe bestemming geschikt te maken: een paar kleine uitbouwingen aan de achterzijde, het wegnemen van enkele tusschenmuren en aan brengen van eenige afscheidingen, zullen hier voor voldoende zijn. Als één en ander gereed is, zal men de volgende indeeling vinden: Door de vestibule de hall betredende, bevindt men zich tegenover een breede, met wit mar mer bekleede gang; rechts van deze hall be vindt zich de Boden Immer, links de wacht kamer voor het publiek. Ter linkerzijde van den gang is de Secretarie ondergebracht, die een ruimte van 8.5x5 M. beslaat en in den gang van een drietal loketten voorzien is ten dienste van het publiek. Ter rechterzijde van den gang en juist tgenover de Secretarie, treft men de Raadzaal, die een lengte van 9 M. bij een breedte van 5% M. bezit. Naast deze zaal be vindt zich op het oogenblik een kamer van 6 M. X 3 M„ en nu wordt door wegneming van den tusschenmuur, deze ruimte aan die der Raadzaal toegevoegd, om plaats te bieden voor publiek en pers. Ter verkrijging van de noodige communicatie worden bovendien ter weerszijden der Raadzaal een paar kleine uit bouwingen gemaakt. Het einde van den gang voert naar de kamer voor den Hoofdcommies met daarbij aanslui tend de kamer voor den Secretaris. Elk dezer beide kamers heeft een lengte van 6.50 M. bij een breedte van 4.40 M. Zooals ook van buiten zichtbaar is, heeft het huis een aangebouwden koepel, en nu heeft men In dezen koepel de afdeeling voor Registratuur geprojecteerd; de daaronder, in het sous-terrain liggende archiefruimte wordt door een (nog aan te brengen) trap, met ge noemde afdeeling verbonden. Tegen den bui tengevel dezer archief ruim te zorgt een (even eens nog en aan de binnenzijde te maken) spouwmuur voor net buitensluiten van (moge lijk) vochtige lucht. Verder verkrijgt die ar chiefruimte ook een toegang in het sous-ter rain. Een kamer voor de typisten, en een bergruimte voor rijwielen nemen de verdere ruimte van het sous-terrain in beslag; voor het bereiken dezer fietsenstalling wordt een gang aangebracht onder de toiletten. Begeven wij ons naar de verdieping, die wij langs een trap met fraalen, blank-eikenhouten leuning, bereiken dan bevinden wij ons allereerst weder op een breede middengang, aan wier einde wij de kamer van den Burgemeester aantref fen. Door het wegnemen van een tusschen muur is het mogelijk geworden uit twee ka mers één kamer te scheppen, die een behoor lijke afmeting heeft en wel van 10 M. bij 5 M. Openslaande deuren geven daarin toegang tot het plat hoven den koepel. Grenzend aan de Burgemeesterskamer, lijft die voor de Wet houders. De middengang teruggaande, zien wij juist tegenover de trap, een wachtkamer voor het publiek en boven de entree een hall, de kamers voor de Afd. Financiën, resp. van Onderwijs en Mandaten. Het geheele gebouw zal natuurlijk, hetzij door een kolenstook- inrichting, hetzij door een olie-dito (de keus is nog niet bepaald) centraal verwarmd wor den. HET BROKKENHTUIS. Een collecte.; Met toestemming van Burgemeester en' Wethouders zal op Zaterdag 17 December a.s. 'te Bloemendaal en Aerdenhout een collecte i /worden gehouden ten bate van het Brokken- huis voor Haarlem en omstreken. Het doel van deze vereeniging kan als bekend worden be schouwd, zoodat volstaan kan worden met mede te deelen, dat versterking dr financiën, met het oog op de komende wintermaan den, dringend gewenseht is, wil het bestuur zijn moeilijke doch mooie taak kunnen blijven ver vullen. Reeds thans moeten vele gezinnen die in de grootste ellende verkeeren noodgedwon gen worden afgewezen, omdat de voorraad kleeding etc. in de verste verte niet voldoende is om aan alle aanvragen om hulp te voldoen. Om het bestuur in zjjn streven en werken te steunen heeft zich ter uitvoering van boven genoemde collecte reeds een groot dames-co mité gevormd. Wil de collecte echter slagen, dan is veler medewerking en steun dringend gewenseht. Het Comité doet dan ook een vriendelijk be roep op alle ouderen en jongeren (minimum leeftijd 14 jaar) die bereid zijn, voor dit zoo goede doel, op dien datum mede te helpen col lecteeren, zich op te willen geven op een der onderstaande adressen. Het Comité herinnert nog eens aan den bij zonderen nood van deze tijden en aan.de be proevingen van zoovelen, die hulp en steun noodig hebben en verdienen. Het spreekt de hoop uit, dat zeer velen het daarom in zijn taak zullen willen ter zijde staan. Het uitvoerend Comité! Mevr. A. v. M!arseliu3 Hartsinck Schuyt van Castricum, Westerhoutstraat 32, H'lem, Presidente. Mevr. M. LioniJungblut, Rijperweg 1, Bl'daai, vlce-presidente. Mevr. E. Schultz v. HaegenYpy, Aerdenhout, Secretaresse. Tel. 26145. Mej. v. Dijk, Bloemendaalscheweg 2, Bl'daai, Penningmeesteresse. Tel. 22277. Mevr. A. M. BiihrmannLegras, Ter Hoffstedeweg 9, Overveen. Mevr. E. BruynSteenberghe, Rustenburgherweg 29, Bloemendaal. Mevr. A. C, DingemansHoog, Achterweg 34, Heemstede. Mevr. L. M. v. Dijkv. Lieshout, Oranjekade 11, Haarlem. Mevr. B. C. HarkemaVerhaar, Julionoloanoo 2Sair os ood et Julianalaan 134, Overveen. Mevr. S. RhoddusBunge, Heerenweg, Heemstede. Mevr. P, C. RuygrokBonesaaf, Aerdenhoutsduinweg 9a, Aerdenhout. Mevr. D. Reehorst, Iepenlaan 36, Bloemendaal. Mevr. N. StokkinkHavie, Rijperweg 2, Bloemendaal. Mevr, A. SteenhuisPolman, Kleverparkstr. 16, Haarlem. WELDADIGHEIDSPOSTZEGELS EN PRENT BRIEFKAARTEN. Evenals vorige jaren zullen ook dit jaar in December en Januari Weldadigheïdspostzegels worden uitgegeven, waarvan de opbrengst ten goede zal komen aan de vereenigingen en in stellingen die zich tot taak hel'oben gesteld de verzorging van zieke, zwakke, doove, blinde, doofstomme, gebrekkige, achterlijke, verwaar loosde of misdadige kinderen, en die den wensch te kennen hebben gegeven om een aandeel in de opbrengst te ontvangen. De Nederlandsche Bond tot Kinderbescher ming is, evenals in vorige jaren met de propa ganda belast en zal onder goedkeuring van den Minister van Binnenlandsche Zaken en Land bouw de verdeeling doen geschieden. Dit jaar worden voor hetzelfde doel 2 series briefkaarten uitgegeven: 1 serie van 6 stuks, naar aquarellen van Ype Wenning. Daarnaast moet dit jaar worden verkocht de resteerende series van vorige uitgiften; zuinigheidshalve is verkoop dezer briefkaarten onvermijdelijk. De prijs van iedere serie is 35 cent. De Weldadigheidspostzegels zullen worden uitgegeven van 10 December tot en met 9 Januari a.s. Zij zijn geheel en al geldig als ge wone postzegels, ook voor briefwisseling met het buitenland. Na 9 Januari zijn zij niet meer verkrijgbaar SPECIAAL AANBEVOLEN: KALFSLEVER GEBRADEN ROSBIEF GELD. ROOKWORST (1ste soort) 18 ct. per ons 16 ct. per ons 35 ct. per ponó aan de postkantoren; zij (blijven echter onbe perkt geldig. De zegels zijn: Frankeerwaarde: Verkoopprijs; 1% cent 3 cent 5 cent 8 cent 6 cent 10 cent 12% cent 16 cent Bestelbriefkaarten voor postzegels en brief kaarten worden een dezer dagen rondgezonden. Deze bestelbriefkaarten kunnen reeds terstond na ontvangst ingevuld teuggezonden worden aan: Het Bloemendaalsche Comité: Mevrouw DekkerLaan te Bloemendaal. Mevrouw JanzenKraakman te Bloemendaal. Mevrouw van Luttervel'dBicker Caarten te Bloemendaal. Mevrouw NienhuysVersteegh, te Bloemendaal. Mevrouw de BruynWilmink te Santpoort. Mevrouw MeesSchuckink Kool te Santpoort. Mevrouw Dyserinckvan Oldenborgh te Overveen. Mej. van Vlymen te Overveen. Mevrouw de WysRobinson te Overveen. Mevrouw EnschedeThöne te Aerdenhout Mevrouw EverhardPovel te Aerdenhout. Mej. B. Harmens te Aerdenhout. Mevrouw MeineszBsse van Ittersum te Vogelenzang. De postzegels en briefkaarten, aangevraagd op de bestelkaarten, zullen toegezonden wor den tegen betaling van het bestelde. „DE LICHTHOEVE". Aan het December-no. van „De Lichthoeve" ontleenen wij, dat het Landelijk bestuur is ge wijzigd. Mej. Huykman is uitgetreden en Zr. A. Verkerk en de heer H. Hamelink traden als Comitélid toe. De functies zijn nu verdeeld als volgt: Zr. J. Th. Kuyck, voorzitster; Zr. A. Verkerk, le penningmeesteresse; J. C. Overste.egen secre taris; H. G. Hamelink 2e penningmeester; Zr. E. Speidel en mej. W. de Man. Als vacante plaats blijft nog over de functie van Landelijk propagandist re). In samenwerking met „De Lichthoeve" wer den propaganda-avonden belegd in Velsen, Umuiden Vlaardingen, Den Haag, Rotterdam en Delft. Mede rekenende op de Steentjesvrienden, werd door De Lichthoeve besloten tot uitgave van een bundeltje schetsjes van de hand van Zr. Kuyck. Saamgebonden in een keurig boekje van 48 pagina's. Het ziet er smaakvol uit en de prijs is gesteld op f0.90. Van De Licht-hoeve-kinderen werden door mevrouw ArensTeepe, de bekende Haarlem- sche fotograve, een twaalftal foto's genomen. Nu zijn deze foto'3 verkrijgbaar in mapjes (inhoud 12 verschillende foto's) tegen den prijs van f 1.De kaarten kunnen als foto-kaart verzonden worden. Zij zijn uitgevoerd op kunst drukpapier. INT. SCHOOL VOOR WIJSBEGEERTE. De Internationale School voor Wijsbegeerte te Amersfoort zal op 28, 29 en 30 December een Kerstreünie hóuden; den eersten dag houdt mej. N. Posthumus Meyes te Zeist een lezing over: Het Isenheimer Altaar van Mathias Grünewald te Colmar. Voorts zal de heer B. de Ligt in drie voor drachten behandelen het onderwerp: Men. schen, Koningen en goden. BLOEMENDAALSCHE REDDINGSBRIGADE EN HET ORANJE KRUIS. Dinsdag 8 Dec. jJ. slaagden voor het 2e ge deelte voor Oranje Kruis-diploma, de dames: mevr. M. HasselmeijerKraut; mej. M. v. d. Pavert; mej. R. Meylis; mej. C. Middag; mej. J. van Eerde en de heeren A. Harten- dorp en A. Grootegoed. Dit examen bestaat uit 3 gedeelten, waar van het laatste gedeelte afgenomen wordt in het voorjaar. De cursus wordt door Dr. C. G. J. Bos te Overveen geleid. DE TREKHOND. De Anti-Trekhondenbond heeft een werkje het licht doen zien, getiteld: „De trekhond en zijn bescherming bij de Wet." een uitgave, waarin de huidige toestand van het trekhon- deniwezen hier te lande behandeld wordt. VOLKSLIEDEREN AVOND HARRY VAN OSS. Aan den vleugel: Felix de Nobel. Onder auspiciën van de Centrale Kunst Or ganisatie zal de zanger Harry van Oss op Donderdag 15 December a.s. een Volkslied!'- renavond geven met Felix de Nobel, aan den vleugel. De avond vindt plaats in het Jeugd huis, Bloemendaal. Er zullen worden gegeven Nederlandsche, Fransche, Jiddische Volksliede ren en Negerliederen. Beide heeren zijn goede bekenden van het Bloemendaalsch kunstmin nend publiek. Nog versch ligt in het geheugen het succes, dat Harry van Oss, op de onlangs gehouden leerlingen-avond van den heer Jac. van Kempen inoogstte. waar hij ons onder meer vergastte op Jiddische volksliederen en Negerliederen; eenige dezer liederen waren door Felx de Nobel verdienstelijk getoonzet. Ook toen was dezen de begeleiding op den vleugel toevertrouwd. Werkelijk goede accom- pagnateurs zijnschaars, en het behoeft daar om geen verwondering te wekken, dat de Cen trale Kunst Organisatie voor de liederavonden, die zij door geheel Nederland organiseert, zich OBE RlAHHSTEIM leveren wij de BESTE; in orde maken wil de slechtste voor den minsten prijs. steeds van zijn medewerking verzekert. W(j vermoeden, dat de concertgevers op een volle zaal mogen rekenen, en verwijzen voor ver dere inlichtingen gaarne naar achterstaande advertentie. ZENDINGSARBEID OP DE SOENDA- EILANDEN IN WOORD EN BEELD. De heer Van Dijk, Zendeling, uit Heem- :tede, zal op uitnoodiging van den Christelij- ken Nationalen Werkmanshond, op Maandag den 12den December in het gebouw „Marana- tha" spreken over zijn ervaringen als zende ling op de Soenda-Eiianden; hij zal zijn voor dracht verduidelijken door tal van lichtbeelden, zoodat dit dus een zeer belangwekkende avond belooft te worden. Allen zijn welkom; de toe gang is vrij. BLOEMENDAALSCHE TOONEELVEREKN. Naar wij vernemen heeft de Bloemendaal sche Tooneelvereeniging als regisseur aan zich verbonden de heer E. van der Schaaf, die jarenlang de Haarlemsche Tooneelvereeniging T. O. N. E. V. O. heeft geleid. De vereeniging zal op 13 Januari in Hotel Vreeburg opvoeren het bekende tooneelspel van J. B. Schuil „Mesalliance". DE SCHAKEL. Te Bloemendaal is opgericht een afdeeling van „de Schakel" uit Haarlem van de Ned- Chr. Geheel Onthoudersvereeniging, in welke vereeniging jongens en meisjes van 14 tot 23 jaar lid kunnen worden. Het adres is Bruvnes: Brederodeweg 7. „SURSUM". Op Vrijdag 16 Dec. a.s. zal bovengenoemde vereeniging een concert geven voor donateurs en begunstigers in de verbouwde zaal van hotel Vreeburg. Dit is de eerste maal dat Sursum zich weer binnenshuis zal laten hooren. Ook Sursum's Jeugdfanfare komt nu op de planken. Wij hopen dat vele muziekliefhebbers dien avond vrijhouden en de zaal tot in alle hoeken zullen bezetten. STADSSCHOUWBURG HAARLEM. Een goed idee! Naar de Directie van den Stadsschouwburg Haarlem ons mededeelt, zal te beginnen met 10 Dec. a.s. gedurende de entre'-actes der tooneelvoorstellingen muziek worden gemaakt door een trio, samengesteld uit musici der H. O. V. VERLOTING „KINDERBEWAARPLAATS HAARLEM NOORD. De penningmeeser ontving van een stadge noot een dezer dagen een bijschrijving op haar Giro van f2.55, met verzoek daarvoor per post 10 loten te willen toezenden. Zou deze sympathieke geste wellicht navol ging kunnen vinden; goed voorgaan doet dik wijls goed volgen. Als velen slechts 50 cents gigeeren (giro 124231) waarop per omgaande 2 loten worden afge zonden, dan zou heel veel kunnen worden be reikt. De verloting wordt gehouden, in elk geval, einde December. Per advertentie zullen nadere bijzonder heden worden bekend gemaakt. KORFBALCLUB „SPORT VEREENT". De tweede clubavond is niet, zooals de vorige week is bericht op 3 December gehou den, doch zal Zaterdag 10 December plaats vinden in de verbouwde benedenzaal van Hotel „Vreeburg", Kerkplein te Bloemendaal. Introductie door mej. G, Kuneman, Bosch- laan 9 te Bloemendaal. SCHAAKNIEUWS. Woensdagavond had in het Jeugdhuis te Bloe mendaal een ontmoeting plaats van het le tiental van de B.S.C met het 3e tiental van de H.S.G. voor de 3e klasse-competitie van den N.H.S.B. De uitslag was als volgt: voor de B.S.C. W. DroogleverD. Wielinga 14 R. VerberneG. J P. Terplegt 01 J. VermeerA. Fröger 10 H. J. S. BeekH.C. Postma 0—1 A. v. d. Werf—P. G i-oen e woud 0—1 J. LankampF. H de Lange 1—0 H. W. HogenbirkJ. Vermeulen 10 F. A. K. ErlingsA. D. v. Steenis Vt C. BolsenbroekA. H. Nessen 0—1 A. Hinlopen—M. v. Waard 0—1 Hoewel de B.S.C. verloor, kan zij met het be haalde resultaat toch tevreden zijn. Op Woensdag 21 December zal wederom een ontmoeting in de B.S.C. plaats vinden; dan komt de Schaakclub „Haarlem" op bezoek.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1932 | | pagina 2