KAPITEIN KLAKKEBOS GAAT NAAR AMERIKA. Voor het misdeelde kind. Brokjes Levenswijsheid. Hulst. PRFI.HK BEURTEN TOONEEL. 0—1 1—0 0—1 0—1 1—0 1—0 0—1 0—1 het be ls er wel een mooier schouwspel. Iets dat meer het hart verheugt. Dan het vroolijk, levenslustig Spel van de gezonde jeugd? Druk en dartel, wihl en woelig Zijn die kind'ren groot en klein. Maar er zijn helaas zoovelen, Die dat nimmer kunnen zijn! Er zijn zieken, er zijn zwakken, And'ren zijn doofstom of blind Of gebrekkig of verwaarloosd... ja, zoo is 't misdeelde kind! Er zijn veel vereenigingen Met hun droevig lot begaan. En zij kloppen heel bescheiden Eens in 't jaar slechts bfl u aan. Zoo ook nu want voor een Kerstgroet Of Nieuwjaarswensch is 't haast tijd. Wel, gebruik dan bij 't frankeeren Zegels van weldadigheid. Morgen reeds begint de verkoop, En die gaat een maand lang voort. Laat dan iedereen ze koopen; Het totaal zrj ongehoord! Ga uw dag eens goed beginnen Koop er dadelijk een paar. Laat hier vele kleintjes vormen Eén héél groote met elkaar! hoe men zelf éen bungalow bouwt. Op de duinen langs den Hcogen D. en D.sche- weg, nabij de villa Marlow" verrijst een ver plaatsbaar zomerverbiijfje, dat bestemd is, in het as. voorjaar overgebracht te worden naar de boorden van het SneekermiEer in Friesland, waar de eigenaar, die niet alleen de ontwerper, maar ook zelf de bouwmeester hiervan is, de Baron van Hardenbroek, zich met zijn vrienden aan d watersport zal wijden. Dit zomerverblijf wordt geheel uit hout opge trokken, de dubbele wanden bestaan uit ver schillende, aan elkander sluitende vakken; vloer en plafond zijn eveneens van hout, terwijl dit plafond wordt afgedekt door een zwaar zeil, dat duchtig getaand' is, en dus absoluut waterdicht Het gebouwtje, (lat 7x7 M. meet, rust op eenige houten balken, die in elkander klappen; eigenijk klappen alle deelen in elkaar en daarom wil de eigenaar het ook den naam: „Het Klap huis" geven. In twee uur tijds kan daardoor ailes uit elkaar genomen, of weder in elkaar gezet worden. Ais alles gereed is, wat naar Baron Hardenbroek, (die als gezegd, zelf- en geheel al leen deze bungalow vervaardigt) meent, binnen veertien dagen het geval te'-zijn. dan zal m'-i daarin de volgende indeellng aantreffen: Een viertal afgeschoten slaapkamertjes, elk voorzien van een klapraam, een keuken, en een gezellige zitkamer met drie groote ramen, die zijdelings verschuifbaar zijn. en t.z.t. een vrij uitzicht op het meer zullen geven. Alles wordt uit- en inwendig gebeitst met Cabot's crecsootbelts, de eenige bulten- en bin- nenbeits, die niet verkleurt. Voorloopig staat alles nog in een soort grondverf. Een mooie haard, die met benzine gestookt wordt en zoo bij uit stek geschikt is voor een ruwe behandeling, om dat zij in alle standen: liggend, staand of omge keerd, werkt, zorgt voor de noodige verwarming; en natuurlijk zijn er ook brandbluschtoestellen aanwezig. Het „Klaphuis zal nu dezen winter moeten toonen, hoe het zich houdt bü storm en regen, want de felle zuidwester zal het niet spa ren op zijn hooggelegen duintop. VICTORIA-WATER. Evenals vorige jaren, geeft de N.V. Mi), tot Exploitatie van dë Victoria-bron, gevestigd te Amsterdam, weder een zeer practischen maandkalender uit, voorzien van eenige reproducties van foto's, o.a. van de op 380 Mtr. diepte ontspringende Bron te Oberlahnstein en van het bedrijf van deze bekende Neder- landsche Maatschappij, alsmede een paar mooie stadsgezichten van Amsterdam, Rotterdam en Den Haag. v. De duidelijke datumcjjfers en een memoran dum voor het maken van kleine aanteekenin- gen zullen dezen kalender, welke keurig is uit gevoerd, zeer gewild maken, waardoor hij on getwijfeld een goede plaatsing zal verkrijgen. HET BADHUIS TE SANTPOORT. Het nieuwe badhuis te Santpoort blijkt in een groote behoefte te voorzien. Sedert de opening op 2 Nov. j.l. werden reeds genomen 73 kuipbaden, 671 regenbaden en 109 kinder baden. LEUNING VAN „KI.TKDUINTRAP" DEFECT. De leuning langs de „Kijkduintrap" is ter hoogte van den H. D. en D. weg defect ge raakt; een paar stijlen, uit ijzeren buizen ver vaardigd. zijn ter plaatse van het betonnen voetstuk doorgeroest. Publieke Werken heeft een noodverband rond de leuning gelegd, en is thans bezig de stijlen te vernieuwen. (Nadruk verboden) AUTO-ONGEVALLEN. Het vochtige weer was oorzaak, dat hier en daar in de gemeente eenige gelukkig niet ern stige ongevallen met auto's plaats vonden. Op de Zonnebloemlaan slipte een auto en reed daardoor tegen een boom op. De vooras van de auto werd verbogen, de boom licht be schadigd. In weerwil van de averij kon de auto haar weg vervolgen. Op den hoek van het Adriaan Stoopplein en Julianalaan reden twee auto's tegen elkaar. Belde wagens werden licht beschadigd. De politic onderzoekt de zaak. MEN ZIJ OP ZLJN HOEDE! Verleden- week hebben wjj medegedeeld, dat men gepoogd had, een meisje haar taschje te ontrukken. Thans wordt ons medegedeeld, dat een paar opgeschoten jongens dezer dagen ge tracht hebben, een oude dame in het Bloemen daalsche Bosch haar handtaschje te ontrukken, hetgeen mislukte doordat het taschje met een riempje aan haar pols was bevestigd. Het blijkt hieruit, dat wandelende dames op haar hoede dienen te zijn voor dergelijk aanranders gespuis. door G. Th. ROTMAN. 41. O wee, daar nad je 't al! De grond brok kelde opeens af, en kapitein Klakkebos schoot de diepte in, maat nu zonder parachute! En de beer, die juist zijn sprong nam, ging mee. De kapitein verwachtte elk oogenblik zijn sche del te voelen kraken Maar opeens, vlak bij den grond bom! daar hing hij! 42. Het touw was namelijk verward geraakt in een struik, die tegen den afgrond groeide, en zoodoende was hij niet op 't laatste oogenblik blijven hangen. De beer, die als een bal over den grond gerold was en blijkbaar wel tegea een stootje kon, begon dadelijk ver woede aanvallen te doen op kapitein Klakke bos sportbroek, waar hjj nog net bi) kon. .Help! Help!" sch'eeuwde de stakkerzou den ze hem daarboven hooren? Het bezit van een hulstboom is in deze donkere dagen voor Kerstmis iets zeer begeer lijks. Hulst is de bloem van het seizoen en straks zullen de klanten zich wederom ver dringen rondom den venter, die de takjes met glinsterende bessen te koop biedt. De hulstbes geniet de eer, het luisterrijkste feest van het jaar met haar vncolijke kleur op te sieren. Hulst In de huiskamer, hulst in de winkelvitrine, hulst in het knoopsgat. Hulst en overal hulst! Hoe komt het toch, dat dit gewas met Kerst mis zooveel belangstelling te beurt valt? Zeker, een hulsttak ls een mooie versiering. Maar op zijn minst even mooi zijn des zomers de rozen en duizendschoonen, de anjers, de pronkerwten en goudsbloemen. Waarom siert men zijn huis en zijn winkel en zijn knoopsgat dan niet des zomers met één bepaalde bloem, welke men tot schoonheidskoningin van den zomer verkiest, zooals de hulst de schoonheidskoningin van den winter schijnt te wezen? Waarom bezit geen van de voorjaarsbloemen, de sering noch de meidoom, de ribes noch de gouden regen een dergelijk monopolie als de hulst in den winter bezit? Het antwoord is gemakkelijk te geven. Omdat in den wintertijd de hulstbes de eenige bloem ls. De hulstbes is zonder concurrentie. Men is op de hulst aangewezen. Toen dezen zomer de nieuwe hulstbessen zich begonnen te zetten, hingen de bessen van 't vorig jaar in mijn tuin nog fleurig en wel aan de takken. Even rood, even frisch, even glim mend als ze mat Kerstmis waren geweest. En toch, elke bezoeker liep ze voorbij. Men bewonderde de klimroos, die achter het hulst- boompje de schutting bedekte; men stond stil bij de lelies, die met hun welriekende geuren de omgeving bedwelmden; men prees de rijk geschakeerde tinten van het dahliaperk. Maar de hulst pronkte vergeefs met den rooden glans van zijn bessen en den groenen glans van zijn blad. Niemand lette op hem, niemand had een woord of een blik voor hem over. En nu is dezelfde hulst, met dezelfde bessen en bladeren, de trots van mijn tuin. Men benijdt mij om den overdaad van zijn bloei en ik lees in de begeerige oogen der gasten, dat ik ze geen grooter genoegen zou kunnen verschaffen, dan wanneer ik ze met een takje van mijn kost baren hulst naar huis liet gaan. In het land der blinden is één-oog koning. Maar de hulst is geen één-oog; de hulst kan, wat zijn voorkomen betreft, met de bekoorlijkste planten een schoonheidswedstrijd doorstaan. In den zomer is hij volstrekt niet de mindere van de roos of de lathyrus. Hij is in die dagen, als alles bloeit, één uit velen. Daarom valt hij niet op. Maar in den naakten winter staat hü alléén. Vele menschen zijn als mijn hulst. Pracht- menschen met schitterende hoedanigheden. En toch komen ze in gezelschap niet tot hun recht. Dan staan ze als de pronkende hulstbes temidden van heel den pronkenden zomertuin. De ééne bezoeker plukt een viooltje, de andere een dui zendschoon, de derde een roos. Maar langs den hulst loopt ondanks zijn glimmende bessen en bladeren ieder voorbij. Op een eenzame post trekken dezelfde men schen onmidaelijk de aandacht. Ieder bewon dert hen, ieder begeert in hun nabijheid te zijn. Men prijst hun goede hoedanigheden, welke men tevoren in het gedrang nooit heeft opge merkt. Men noodigt hen m zijn huis, om dit op te luisteren. Zij zijn eensklaps het middel punt van hun omgeving. En toch zijn deze populaire figuren dezelfde veronachtzaamde menschen van straks. Ze zijn niets beter, niets minder. Het verschil is, dat men nu op hen let. Doordat ze alleen staan, gelijk een schilderij in de straat-étalage van een kunstkooper. In het museum hing het tusschen duizenden schilderijen en men dwaalde er met vermoeide oogen voorbij. Maar nu het alleen staat, geniet de voorbijganger van de heerlijke kleuren. Zou het hierom zijn, dat men juist de hulst tot Kerstversiering gekozen heeft? Kerstmis is de tijd van de eenzame menschen. Kerstmis is de tijd, waarop men inkeert van de menigte naar de persoonlijkheid. Kerstmis laat de on eindige waarde van iedere afzonderlijke men- schenziel. Kerstmis leert letten op het verwaar loosde en predikt toenadering tot het eenzame. In koude en duisternis treft ons eensklaps de bloedroode glans van een liefde, die in het lustige zomerleven aan onze aandacht ont snapte. H. G. CANNEGIETER Monte Carlo-restaurant met de „cabinets par- ticuliers", duivelsch-wereldsche verzamel plaats van alle in de eerste twee bedrijven reeds ter tafel gekomen ingrediënten, en daar bij dan nog Richard Salaba, de tenor, die Prins Lilo-Taro voorsteldeis 't een cock- tair of niet? Paul Harden en Hilda Harmat (alphabetische rangschikking) leverden de ste vigste en meest opwindende substantiën. Het geheel begon wat mat, zooals dat met een cocktail past, men moet eerst aan den smaak wat wennen. Maar weldra kwam de gang er in. De stampvolle Schouwburg genoot met volle teugen en de stemming kwam er in, ook zonder dat Hirsph gelegenheid had ons op de berliner bolletjes, haarlemmer halletjes of bloemendaalsche kruidnoten zijner luimigheid te tracteeren. De muziek-partituur vond niet zooveel aftrek als anders. Overigens alge meens tevredenheid. Kunst? Operette- en cabaret-kunst, acrobatiek inbegrepen. Toch kan (afgezien van de griezel die broeder De Braai zou ondervinden bij het aanschouwen der cabinets particuliere benauwde sym booltjes overigens van liefdesgeluk) wat ons betreft- Hirsch beter komen met een fris- -,-che flesch zuivere moezelwijn. Maar U is ook nooit tevreden! Neen natuurlijk niet, daar zijn wij voor. Stel U voor, dat wij ons ook lie ten bedwelmen! T. VOETBAL. Het programma voor aa Zondag luidt: BloemendaalA. F. C. HerculesDe Spartaan. AlphenB. F. C D.W.S.—Velox. H. F. C.Baan Het is Zondag vijf weken geleden, dat Bloe mendaal voor het laatst thuis speelde en haar groote aanhang in verrukking bracht, door Velox een 21 nederlaag toe te brengen. De kampioens-papieren stonden door dat fraaie succes bijzonder fraai, maar daalden een week daarop belangrijk na het onverwachte échec tegen Hercules in Utrecht. Toch is alle hoop niet verloren, zooals een beschouwing van de ranglijst ons leert; H F C 9 6 3 0 15 237 1.66 D' w. s9 6 2 1 14 30—10 1.55 Velox 10 7 0 3 14 35 15 1.40 Bloemendaal 7 3 1 3 7 1617 1. Hercules 9 4 1 4 9 1823 1.- Alphen 8 2 3 3 7 20-20 0.87 Spartaan 9 2 3 4 7 1318 0.77 A F C10 2 2 6 6 2033 0.60 B' F C8 2 1 5 5 13—29 0.55 Baarn 7 1 2 4 4 19—34 0.50 Eglise Wallonne. Begijnhof. Dimanche 11 Décembre. 10 h. 30 Service présidé par M. Ie Pasteur JU Menthounex, Collecte mensuelle pour Tégllsa. 11 h. 45 Service des enfants. 2o h. Conférence sur' la Cause par M. Ie Pas teur J. Menthounex (avec projections lumineu- ses). Vendredi 16 Décembre. 20 h. Service, Pasteur Krafft. Eglise ouverte 10—16 h. tous les jours. Ned. Herv. Kerk, Bloemendaal. V.m. 10 uur Ds. J. Rauws, Zendings-dir. te Oegstgeest. Jeugddienst in het Jeugdgebottw. Van. 10 uur de heer W. F. G. Dankbaar. Donderdag 15 Dec. Gebouw „Maranatha". N.m. 8 uur Ds. J. C. van Dijk. Bijbellezing. Overveen. V.m. 10 uur Ds. J. C. van Dijk. Ned. Hervormde Evangelisatie te Santpoort. Van. 10 uur, Ds. C. M. Veenhuijsen, Amsterdam,. Ned. Herv. Kerkgenootschap Santpoort- V.m. 10 uur, Prof. Dr. G. A. van den Bergh van Eyslnga. „Niet meer vreezen!" (Zef. 3 16 v.) Religieuze kring Aerdenhout. Van. 10% uur, Ds. H. Th. Boissevaln, Lelden. Geref. Kerk in Hersteld Verband, Geb. Bethel te Santpoort, Wüstelaan. V.m. IQ uur, de heer K. v. d. Berg. Geref. Kerk te Bloemendaal. V.m. 10 uur, Drs. J. C. Brussaard. N.m. 5 uur, Drs. J. C Brussaard De Vrije Katholieke Kerk, Popellaan, Kinheimpark. Zondag 11 December. V.m. 10.30 uur, Gezongen H. Mis, Woensdag 14 December. Nun. 8 uur, Completen en Lof. Donderdag 15 December. V.m. 7.30 uur, Gesproken H. Mis. 43. Ja, dat was een lastig geval! Maar de slimme professor wist raad. Er werd gelukkig nog een tweede eind touw gevonden, en hier aan werd Kees door de anderen neergelaten, tot hij den struik bereikte, waaraan het touw van den kapitein vastgeraakt was. Voorzichtig maakte Kees er een nieuw eind touw aan Tast 44, Toen werd Kees, met het losse eind van dit touw In z'n hand, weer opgeheschrm en toen hij weer boven was, trokken ze ai:$ !rie net zoo lang, tot het. touw uit de struik los raakte. De kapitein was nu in enkele m aten opgehaald, en, terwijl de twee jongens z'r ueide /Ir-on ïrjn lïofhQ» BLUME VON HAWAÏ. Fritz Hirsch redivivus, in BLUME VON HAWAÏ, operette van Al fred Grünwald, Emmerich Földes en Beda. Muziek van Paul Abra ham. Regie van Fritz Hirsch. Ensceneering onderdeel der regie) Paul Harden. Dansleiding: Heinz Llngen. Muziekdirigent Jozef Ziegler. Stadsschouwburg, Dinsdag 6 De cember. Deze „Bloem van Hawaï" is cocktail, een mengdrank bereid met de bestemming den gebruiker te „berauschen". Met eerste klas ingrediënten als Hilde Harmat, Laya, de prin ses van Hawaï, en als haar dubbelgangster de meer dan verlokkende Monte Carlo-dame Su- sanne Provence, Walter Triebei in de ernstige rol van Kanako Hilo, een voornaam inwoner van Marken, pardon Hawaï. Albert May als commandant van een Amerikaansch oorlogs schip, Fritz Hirsch in eigen persoon als gou vemeur van Hawaï, helaas dus genoodzaakt zijn grapjes vóór zich te houden, Paul lii „r den (dubbel onderstrepen, zetter!) als secretaris-penningmeester van den gouverneur, de man van de „Schwing" in het stuk, daarin geducht gesecondeerd door Caire Clairy, ga mine, „ein echter Jungen", reuze-danseres akrobate met Friedel Dotza-allure'sFrjtz Geiger als Jim Boy, en (in het derde bedrijf) de alleen al wegens zijn lengte onbetaalbare Baarnsche nederlaag niet armen stevig vasthielden, draaide dej nofes- sor z'n beenen weer nqtjesjj in hun goe'det Stand. Herberts WeiscUbaeh als oberkellner, in het I worden. Maar wil Bloemendaal een rol van beteeke- nis blijven spelen, dan dient er zeer zuinig met de puntjes omgesprongen te worden. Daartoe moet Zondag van A.F.C. gewonnen worden. We hebben trouwens met dit elftal nog een appel tje te schillen: de smadelijke 54 nederlaag In Amsterdam, dient gewroken te worden. Niemand zal echter durven beweren, dat dit makkelijk, zal gaan A.F.C. verkeert in ernstig degradatie-gevaar, want the Reds, met reeds 15 -wedstrijden achter den rug, hebben het grootst aantal verliespunten. Voor den aanvang van het seizoen schreven we reeds over A.F.C. dat, indien de nood aan den man kwam, wel weer een beroep gedaan zou worden op den in Londen wenende Charles L/ungen, een kracht beteekenis, We hebben goed gezien, en zoo zullen we de bekende goal-getter Zondag in de gelederen zien als links-hinnen. Linksbui ten speelt Knoppers, zoodat „the old firm" in volle glorie aanwezig is. Het wordt voor Im mer en Jonkergouw een zware dag. Toch ge- looven we wel, dat. indien ze op volle kracht spelen, het gevaarlijke duo KnoppersLungen in bedwang houden. Geen enkele schietkans mag eenter geboder worden: als Lungen het leder goed voor den voet krijgt, is het in ne gen van de 10 gevallen een doelpunt Het is niet alleen onze verdediging, die op volle kracht moet stoomen, ook van onze vflrrhoede zal veel gevergd worden. Iedere speler dient Uzick tot het ulter-te in te spannen. De A.F.C. doelverdediger Dor.as is in zeer goeden vorm en schieten, veel schieten moet het parool zijn. Hercules ontvangt de Soartaan dat zonder Oerlemans, die, naar aanleiding van 't gebeurde in den wedstrijd SpartaanD.W.S. voorloopig geschorst is, ongetwijfeld 'n geweldige handicap voor de Amsterdamsche roodbroeken. Na een uitstekend begin is de Spartaan later danig afgezakt, en de zware 6—0 nederlaag -tegen Alphen ligt nog versch in het geheugen. Her cules, dat bovendien nog terreinvoordeel heeft, lijkt ons iets sterker, en kan het gelijke spel. destijds in de Spaardammerpolder bevochten, thans door een overwinning doen volgen. Alphen „the runner up" recipieert het Bussumsche B. F. C„ dat ook al ln de verdruk king gekomen is. De ontmoeting B. F. C.- Alphén leverde na harden strijd een 32 over winning voor de thuisclub op. We kunnen den Bussumers niet veel hoop geven de overwin ning door een tweede te bevestigen, integen deel, we geven den Alphenaren verreweg de beste kans. The topic of the day is ongetwijfeld D. W. S.Velox. In Utrecht eindigde het treffen tus schen deze rivalen met een 21 overwinning voor D. W. S. Blijven Huisman c.s. wederom de baas over de Domstedelingen, dan kunnen deze hun matten wel oprollen, terwijl in dat geval D. W. S. een zeer gevaa-fijke concur rent voor H. F. C. blijft. Het zal in het D. W. S.-kasteel derhalve geweldig spannen. In Utrecht was het verloop verre van onaan genaam. Scheidsrechter Weber kan zich dan ook prepareeren op een zwaren wedstrijd Velox is tot nu toe op het D. W. S.-terrein nog niet verslagen. We hebben er een voorge voel van. dat ook nu de geel-zwarten als triumphators uit den strijd zullen komen. Van de kampioens-candidaten krijgt H. F. C. het 't gemakkelijkst. De blauw-witten im mers ontvangen Baarn, dat op eigen terrein een 52 nederlaag van de Haarlemmers moest incasseeren. Nu tot overmaat van ramp de Gooiers hun prima links-back Not- ter moeten missen, zien we hun toestand verre van rooskleurig in. Een troost voor hen is, dat H. F. C. op eigen veld "stukken minder speelt dan uit. Wijken de Sp'anjaardslaan-bewoners niet van die slechte gewoonte af, dan zal de al te verraderlijk Bloemendaal 2 kan maar niet loskomen. Nu weer werd van Edo 4 met flinke cijfers ver loren. Voor hen, die het tweede in actie za gen, behoeft dit niet te verwonderen. Er zit geen gang in dit elftal, er is geen verband tus schen de linies onderling, terwijl de voorhoede weinig schotvaardig is. Zondag gaan de reser ves een tegenbezoek brengen aan R. C. H. 4. dat aan den Brederodeiweg met 42 won. Za! er revanche genomen worden? De volgende spelers zullen dit probeeren: Kesting v. dl Bijl Kuiper H. Köhler v. d. Mejj J. Parson M. Drost Ad. Cassee Kottman J. Köhler Strik. Het derde zette zijn opmarsch naar de eerste plaats voort, en bond N.O.G. 2 met 6—0 aan de zegekar. Met minstens dezelfde cijfers moet Zondagochtend aan den Brederodeweg D.W.O. 3 er aan geloaven. Daar zal deze com binatie wel voor zorgen. Saejjs Dreijer Akersloot Donkervoort Van Dam Hinze A. Ruiter, P. Wille Handgraaf Duisterhof D. Ruiter. Verder spelen: Bloemendaal 5Vijfhuizen 2, 12 uur. Junioren: Kennemers bBioemendaal b, 10 uur. H.F.C, bBloemendaal c, 10 uur. Adspiranten (Zaterdag). Bloemendaal aHaarlem a, 2% uur, R.C.H. bBloemendaal b, 2% uur. KORFBAL. Het is den Boemendalers niet gelukt de D.T.V.-reserves er onder te houden hoewel de thuisclub zich vele kansen wist te scheppen om met de eerste vakwisseling 2 goals te ver krijgen. A. Vink gaf z'n club de leiding met 10, welke stand tot de rust werd gehand haafd. De 2e goal van den wedstrijd werd door een D.T.V.-dame gemaakt, zoodat de punten werden verdeeld. Concordia, welk 12-tal nog ongeslagen was, werd door Hercules met 43 geslagen, doch onder protest. Oosterkwartier kwam met leege handen van D.E.D. thuis. S. V II wist van D.S.V. I te winnen, zoodat ze tot de candidaten blijven behooren van kampioen le kl. H. K. B. S. V. III veroor met 12 van Haarlem Hl, terwijl s. V. IV Zeemeeuwen versloeg met 3. Voor Zondag is vastgesteld: Sportief II— Sport Vereent I van 122 uur. Indien S. V. speelt voor wat ze waard is, kan er winst worden geboekt, want Sportief speelt op grint, dus voor gras-spelenden nog al een handicap. Verder is vastgesteld D.T.V. mHercules H en AnimoOosterkwartier, resp. te Amster dam en Haarlem. In dezen laatsten wedstrijd zal het wel spannen, want beide clubs, vooral Oosterkwartier kunnen best één of twee pun ten gebruiken. Voor de lagere twaalftallen van Sport Ver eent zijn vastgesteld: Ooster-kwartier IIS. V. III 2 uur S. V. IVHaarlem IV, 2 uur S. V. VT.H.B. III, 10 uur In de Centraal-Amerikaansche republiek Nica ragua brak in het jaar 1906 een opstand 'ogen de regeering uit, waaraan echter merkwaardig snel een eind kwam. De aanvoerder der rebellen, generaal Pablo Castlllano, bracht den nacht in een tent door. Een meteoor viel uit den hemel, door de tent heen en doodde den slapenden generaal. De bijgeloovige sildaten hielden het ontijdige einde van him aanvoerder voor een godsoordeel en gaven zich aan de regeering over. In verband met dit voorval is het interessant te weten, dat slechts eens in 15000 jaar een mensch door een meteoorsteen wordt getroffen, daar de 2 milliard menschen, die op de aarde leven, slechts een onbeteekend kleine opper* vlakte van den aardbol bedekken.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1932 | | pagina 3