ii Fa. J. I. ML Jr. Pianolessen VICTOR IA-WATER B. A. Cassée Zn. Specialitaits Artikel» DE GRAAFFs Wijnhandel TWEEDE Compleete Menbileering. KAPITEIN DAT IS VOORDEEL! N,V. Steenkolenhandel JAN F. VAN DANTZIG BURGERLIJKE STAND. T06NEEL. SPORT. Uitsluitend de allerfijnste merken. m MAAKT U HET LEVEN GOEDKOOPER l A. ZETSTR^, Korte Kleverlaan 22*24 Bloemendaal - Telefoon 22704 UIT BOEK EN BLAD. Natuurlijk bnnwater Opwekkend en pezend Wagenweg HO - Zijlstraat 83 Ostadestraat 3 NAAIMACHINES L GEYLVOEI. Ocaistraat 31 Haarlem Telelooo 13531 Gebruikt op Oudejaarsavond de Advocaat f2.- per flesch Punch f 2.80f 3.20 p. flesch Voorburg f2.00 -f2.60 p. flesch en Champagne v.a. f 2.50 p. flesch van Santpoorterstraaf 57 Telefoon 11778 Telefoon 117781 Veel Heil ei Brokjes Leve Eendagsbh wanneer U 's avonds by het afsluiten van Uw haard of kachel, twee of drie Bruin koolbriketten in een vochtige krant op het vuur legt, in plaats van Uw haard of kachel bij te vullen met Anthraciet, die veel meer kost. Ook overdag, bij zacht weer, kunt U zulks toepassen. Bruinkoolbriketten zijn thans laag in prijs, per 100 stuks f 0.90, per 100 K.G., c.a. 310 stuks, slechts f 2.40, franco thuis bezorgd, Voor keukenfornuis zijn Bruinkoolbriket ten onmisbaar. Eischt echter Bruinkoolbriketten, gemerkt met de letters G. R., DE BESTE Telef. 11617 OVERVEEN Telef. 14106 collecte blokkenhuis. Bovengenoemde collectie die verleden week j.l. ten bate van het Brokkenhuis is gehouden in Bloemendaal, Overveen en Aerdenhout heeft in totaal f 630.07 netto opgebracht. Het Be stuur betuigt gaarne langs dezen weg zijn har- telijken dank aan allen die tot het welslagen hiervan hebben medegewerkt en speciaal aan de dames van het comité, die met zooveel succes deze inzameling voor ons organiseerde, als mede aan de firma Ruygrok, die geheel be langeloos het drukwerk hiervoor verzorgde. Bovengenoemd bedrag zal grootendeels wor den aangewend voor aankoop van nieuwe on dergoederen, lakens en sloopen, zoodat weer ander voor onze instelling beschikbaar hebben, gewacht, geholpen kunnen worden. Voorts ont vingen we nog vele adressen voor het afhalen van goederen. Degenen die nog het een en ader voor onze instelling beschikbaar hebben, zij medegedeeld, dat het telefoonnummer van het Brokkenihuis is 15813. 4 de „b. m. v." Donderdagavond 22 dezer organiseerde de „B. M. V." weer een gezelligen avond. Ons Hoofd, Dr. Tj. Popma, had voor een gezellige zaalversiering, gezorgd. In den hoek van de zaal stond een kerstboom. In het midden wa ren drie tafels geplaatst, waar ping-pong- wedstrjjden werden gehouden. Aan den kant stonden tafeltjes, waar men kon dammen, schaken of bridgen. Voor de ping-pong-wed strijden waren prijzen beschikbaar gesteld. De hoofdprijs werd toegekend aan Rie van Brussel. De le prjjs meisjes (een ketting) werd behaald door Jo Timmer. De 2e prijs meisjes (een broche) door Yvonne Hofland. De 1ste prijs jongens (een sigarettenkoker) werd behaald door Leo Bels. De 2e prjjs (een vulpotlood) door Jan Nieuweifhuizen. Toen de spelen waren afgeloopen. volgde er een dansje. Dit werd afgewisseld door eenige plastische dansen van Jo Sasburg, die op de piano begeleid werd door Johanna Sluys. De voorzitter, Leo Bels sloot met eenige welge kozen woorden, deze gezellige bijeenkomst. 't blommeke. Met een enkel woord vestigen wij gaarne de aandacht op de Kweekerij 't Blommeke, eige naar A. g. van Velzen, Julianalaan Overveen. Deze kweekerjj vertegenwoordigt den beken den zaadhandel J. B. Wijs en Zoon te Amster dam, zoodat men bij bestellingen voor zaden en planten verzekerd is van prima levering. Een fraai geïllustreerde prijscourant, die voor afnemers beschikbaar is, brengt tuiniers en wie het wenschen te worden, nader op de hoogte. Ook in tuingereedschappen heeft 't Blom meke een ruime keuze. een nieuwe modevakschool te bloemendaal. Omstreeks half Januari zal alhier een mode vakschool worden opgericht onder leiding van mej. B. Affourtit, gediplomeerd coupeuse, aan den Bloemendaalschenweg 119. Met het oog op het kort tijdsbestek is de inschrijving tot deelname verlengd tot 15 Ja nuari en is er dus voor de dames nog gelegen heid zich hierbij aan te sluiten. Men kan cursus volgen tot opleiding voor costumière, leerares of coupeuse, men ont vangt onderricht in knippen en naaien, waar voor men eigen kleeding mag gebruiken. Er worden drie lessen per week gegeven. Voor nadere inlichtingen verwijzen we naar de geplaatste advertentie in dit nummer. meubileering schilderijententoonstelling. Men vezoekt ons er op te wijzen, dat de moderne meubelen, tapijten en ceramische kunstvoorwerpen, die de zaal van het Jeugd huis tijdens de daar gehouden schilderijen tentoonstellingen, versierden, geheel belangloos waren beschikbaar gesteld door achtereenvol gens: De Woninginrichters René en Maurice Beck, Kleverlaan 107, Bloemendaal; door de Woninginrichting Firma Ant. Cassée en Zoon, Kerkplein Kt12, Bloemendaal en (voor de huidige tentoonstelling van den kunstschilder Jan H. Oostendorp) door de firma J. A. Bos kamp Zonen, Woninginrichting Bloemen- daalscheweg 257259, Overveen. kalenders. Albert Heyn verrast dit jaar zijn clientèle met een fraaien kalender, met voorstellingen van uitheemsche vogels. uit het politierapport. Zaterdagmiddag had een wielrijder op den hoek van de Julianalaan en Bloemendaalsche weg het ongeluk te slippen, tengevolge waar van hij zich niet meer te voet kon bewegen. De motorbrigade der politie heeft hem naar zijn woning in Haarlem vervoerd. Zaterdagmiddag had de chauffeur van een motortransportwagen van De Sierkan het mis- fortuintje, op den hoek van den De Genestet- weg en Bloemendaalscheweg te veel rechts uit te wijken, tengevolge waarvan de wagen kan telde met het droevig gevolg-, dat het plaveisel over een uitgebreide oppervlakte de sporen van talrijke gekneusde zuivelproducten droeg. Voor de zooveelste maal is getracht in te breken in de consumptietent van Hoffschlag op den Zeeweg. Wanneer de liefhebbers wisten, begin gemaakt door Van Gelder, met een dat er In den winter absoluut niets in deze tent is geborgen, zouden ze in het vervolg huD moeite achterwege kunnen laten. Woensdagmorgen geraakte op den Bloemen- daalschen weg een te Haarlem woonachtig schilder onwel, zoodat geneeskundige assisten tie noodig bleek. Dr. Oldenboom verleende de eerste hulp, waarna de patiënt per ziekenauto naar het Diaconessenhuis te Haarlem werd ge transporteerd. bloemendaal. ingekomen personen. (Opgave van 2229 Deo. '32) Mevr. E. B. de Vries, geb. W. v. der Ent, Rijnegomlaan 3, Aerdenhout; H. J. van Gelde ren, Pr. Hendriklaan 90, Overveen; P. Schouten Veldlaan 22, Aerdenhout; J. P. A. van Sóher- penberg, Hooge Duin en Daalscheweg 18a, Bloemendaal. GEDIPL. N.T.V. OUD-LEERLING o.a. van wijlen DIRK SCHaFER BLOEMEND.WEG 98a, TEL. 22014 BLOEMENDAAL BLOEMENDAAL. (Opgave van 22—29 Dec. '32.) Bevallen: A. G. WaasdorpVermeeren, z.; A. A. M. Rolf von den Baumenvan der Waar den, z.; A. van der Staaijvan Keulen, z. Overleden: G. Iking, 68 jaar; A. H. J. Ver- berne, 68 jaar. Excusez du Peu: Louis Davids' lach- avenden, op Maandag, Dinsdag en op Woensdag in de sombere December maand 1932. Stadsschouwburg. Louis Davids is een peutje, een kleintje, een wissewassie in het heelal, maar toch ls hij groot. Want wie is grooter dan die zijn eigen kleinheid begrijpt en belijdt? Louis Davids is ook up-to- date. Want deze kleine man met het confectie- pakkie an. deze kleine groote begrijpt de kleine grootheid van zijn tijd, de grootheid van den tijd die probeert in alles confectie, maakwerk, maat werk, machinaal, vervelend, doodsch en duf te zijn. O kleine suffe werktuigelijke tijd, en die toch uw eigen grootheid niet verbergen kimt! Want al probeert onze nette, voorzichtige preciese Üd *s menschen ziel in een sigarenkistje ver pakt ergens boven op een plank in den winkel te zetten van zijn hopeloos en zielloos mercan tilisme, het lukt nooit heelemaal. Terwijl de winkelier en de klanten tegen elkaar huichelen van mooi weer meneer, prachtige waar juffrouw, aap wat heb je mooie jongen en bent u al naai- de kerk geweest, komt van de boven ste plank een menschelijk stemmetje los en het staat zelfs In den winkel als een paal boven water: de menschelijke ziel leeft, slaat haar mors dood, zij leeft! laat haar ader, zij glimlacht, breekt haar de botten, zij springt overeind! Want de ziel is het leven zelf en de nette confectie- menschen zijn maar wassen poppen in den wijn gaard des Heeren. Wat een wassenpoppen-gedoe onze maatschappij, wat een laf geflodder met woorden, welke een collectie confectie-monsters, die politieke vergadermenschen, die ontwapenings- bi-rraters, die gezaghebbers van leppen-wij-een- drachtiglijk-onze-wetten-zelf-aan-onzen-gomme- lastieken-iaars! Prul-wereld van prulmenschen, maar toch groot! Omdat het leven nu eenmaal het Leven is en uit alle schuilhoeken Opschuimt en opstuwt zelfs in een confectle-pakkle. het meest objecte voorwerp, waarmee de zoogenaam de moderne man zijn onwaardigheid dagelijks op de hem eigen muffe wijze demonstreert. Louis Davids is een menschenhoofd boven een confectiepakje. Dus leve Louis Davids, leve het leven, zijn leven! dat hij leve, lang en fijn en levendig, zooals hij nu nog is. Maar Louis wees voorzichtig met uw ziel. Denk er om vorm en inhoud zijn niet één, maar staan in wisselwerking met elkaar. Als je zoo heelemaal erg keurig en aannemelijk en onaanstcotelijk wil blijven, zak je met de menschen van dezen tijd mee, hced je voor al te groote populariteit in óns land vooral, want behalve dat het een dieven- en drank-land is, is het stil-gemeen van huichelachtig fatsoen, van quasi-gevceligheid en van wie je toejuichen moesten 70 pCt. naar je luisterend eigenlijk tranen met tuiten hullen. Gij, lieve lezer, hebt begrepen, dat dit alles ééne loftuiting ls op Louis van Zondagavond. T. pracht-schot. Bloemendaal was toen geregeld in den aanval en een haast niet te missen kans deed ons zelfs verwachten, dat de leiding ver groot zou worden. Jammer genoeg, werd deze kans niet genoeg geaccepteerd. Toen kwam Alphen los, en zou blijken, dat onze verdedi ging een zware taak wachtte. Vooral Bakker werd door het falen van onze linkshalf voor moeilijke problemen gesteld, problemen, die hij niet alleen op wist te lossen, vooral omdat het zware glibberige veld hem parten speelde. Jonkergouw, lichter van bouw als hij is, sloeg er zich beter door, maar bezondigde zich aan enkele „trucs" die op het Bloemendaal-terrein wel opgaan, maar niet op een kleiveld, waar de bal niet doorrolt. Gelukkig liep alles nog goed af, dank zij ook de activiteit van Huis man, die er zich onvervaard tusschen gooide Toch kwam vóór het rustsignaal nog de gelijk maker, als de rechtsbinnen via den paal in schiet. De pauze was een welkome gelegenheid om uit te blazen en de schoenen van de &weldige kleimassa zoo goed en kwaad als het ging iets te ontlasten. Het begin der tweede helft was voor ons fortuinlijk. Uit een snellen aanval loste Van Gelder een verraderlijk schot, dat doel trof. Daarna was Alphen weer aan het woord en het duurde niet lang of Huisman werd voor de tweede maal van dichtbij gepasseerd. De thuis club bleef in den aanval en met groote moeite kon onze verdediging, waarin Charlie de Bock meermalen uitnemend werk verrichtte, zich handhaven. Bakker zorgde voor een vermakelijk moment, toen hij den bal zoover uittrapte, dat hij (de bal) op 't dak van ,een huis terecht kwam en daar een aantal dakpannen ver nielde! De enkele Bloemendaal-r.anvallen, waarin vooral Kopjes Niemann, die ter elfder ure voor J. Cassee in moest vallen, een werkzaam aan deel had, waren door hun snelheid en verras sende opzet niet van gevaar ontbloot. Een dezer attaques had acht minuten voor het einde succes. Frans Bakker kwam in het bezit van den bal, en passeerde fraai den uitloopenden keeper. Dat was het sein voor Alphen om een lawine van aanvallen te ondernemen en als eenige minuten te spelen zijn, kopt de links binnen den gelijkmaker in. Zoo kwam het einde met een verdeeling der punten. voetbal. De op 2en Kerstdag gespeelde wedstrijden voor de 2de klasse B, hadden het volgende resultaat: AlphenBloemendaal 33 H.F.C.—D.W.S. 3—2 Het door Bloemendaal bevochten^ gelijke spel in Alphen op het elftal van dien naam mag 'tot tevredenheid stemmen. Dat het alleen slechts Vclox mocht gelukken tot nu toe de Alphenaren op eigen terrein te overwinnen, verwondert ons niets. De jongste tweede klas- ser toch is gewend aan haar ontzettend zwaar terrein, wordt aangemoedigd door een zéér geestdriftig publiek, de spelers zelf zijn enthou siast en bovendien vrij goed technisch onder- derlegd. De voorhoedespelers missen echter, voor de goal gekomen, de noodige kalmte, pm de meermalen goed opgezette aanvallen juist af te werken. Ais trainer Bollington dit voor name onderdeel nog eens extra behandelt met zijn pupillen, zal Alphen haar weg wel vinden. De wedstrijd stond niet op hoog peil, maar was van het begin tot het ein.le spanrer.d Driemaal nam Bloemendaal de leiding, maar ook driemaal wisten de Alphenaren gelijk te maken. Het eerste doelpunt werd spoedig na het De belangrijke wedstrijd H.F.C.D.W.S. had al een zeer rumoerig verloop. Di>' is te wijten aan het feit, dat eenige duizenden toeschou wers te veel op het terrein waren toegelaten, waardoor talloozen gedupeerd werden. Strub belingen en vechtpartijtjes kwamen herhaalde lijk voor en toen tijdens de rust het publiek maling had aan de afrasteringen, en zich iangs de lijnen begaf werd het een janboel van jewelste. Het was zóó erg, dat de scheidsrech ter het hervattiags-signaal Biet kon geven, voordat met man en macht eenige orde in de chaos geschapen was, maar ook daarna bleef het rommelig en dreigend. Ook binnen de lijnen was het geen pais en vree. Er kwamen tal van onregelmatigheden voor, die scheidsrechter v. Welzenes niet wist te achterhalen. Het is ons trouwens een raadsel, dat voor deze belang rijke ontmoeting geen sterker arbiter aange wezen werd. Waar er slechts eenige eerste klas wedstrijden gespeeld werden^ was er keus te over! Iatusschen heeft het H.F.C.-bestuur met deze des-organisatie een slechte beurt ge maakt. Het was toch te verwachten, dat de toeloop bijzonder groot zou zijn, ook uit Am sterdam. En de capaciteiten van de terrein- acco-modatie zijn toch den H.F.C-bestuurderen bekend. Het was dus logisch geweest, als op het groote moment de verkoop stop was gezet, maar onlogisch, om qoüte que qoüte door te verkoopen. Door deze geste heeft het H.F.C.- bestuur wel een zware verantwoordelijkheid op de schouders genomen, een verantwoorde lijkheid, welke, zooals zou blijken, zij niet kon dragen. En dit is zeer te betreuren! Te betreu ren is ook dat de D.W.S.-captain een slecht voorbeeld aan zijn medespelers gaf door „hard" te gaan spelen. We zijn dit van D.W.S. niet gewoon. Het elftal staat te bekend als fair spelend, en het heeft capaciteiten genoeg om door unfair spel een overwinning te forceeren. Laten de Amsterdammers bedenken, dat het moeilijker is een goede naam te verwerven, dan te verliezen! Wat de wedstrijd zelf betreft, dient voorop gesteld te worden, dat H.F.C. door de overwin ning meer kreeg dan haar toekwam. Met een gelyk spel narden de Spanjaaidslaanötwoners meer dan tevreden geweest kunnen zijn. Op enkele uitzonderingen na hebben de bezoekers den toon aangegeven en het is slechts aan het schitterende dcelverdod'.gen van Van der Meu- len te danken, dat de geweldige aanvalskracht der DWS'ers maar twee doelpunten ten gevolge hadden. Ook nu weer zocht de D. W. S.-voorhoede het meer in Je breedte, dan in de lengte. Ontegenzeggelijk is het van man tot man spel aardig om te zien, maar produc tief is het niet. Het verrassende element ontbreekt en het is op den duur zóó doorzichtig, dat de verdedi ging der tegenpartij er zich op in kan stellen. Dat na de rust b\1 H.F.C. Rud Jongeneel en bij D.W.S. Van Es vervangèn moest worden, beteekende een grooter handicap voor de be zoekers dan voor de gastheeren, omdat Mar- chant zijn voorganger heel wat beter verving dan de D.WS.-invaller het deed. Bovendien tref DWS het al slecht, doordat haar ver dienstelijke keeper Huntelaar wegens ziekte verstek moest laten gaan. De Invaller miste de noodige rust om zijn taak naar behooren te "gratis, vervullen en had tenminste één doelpunt kun nen voorkomen. H.F.C. begon met een serie goede aanvallen, geleid over de vleugels, die zware eischen stel de aan de D.WS.-defensle. Na vijf minuten reeds had de thuisclub succes: een goed geno men corner door Hagenaar, werd door Koper onberispelijk ingekopt. Deze voorsprong was van groote moreele beteekenis voor de blauw- witten, al werd ze spoedig teniet gedaan. Snikkers, de rechtsbuiten van D.W.S., zette (er was toen twaalf minuten gespeeld) goed PATé DE FOI GRAS „LOUIS HENRI"per terrine 140—190—280 ct APPETIT SILD „BJELLAND" per blik 22—30 ct SARDELLENRINGEN „BJELLAND" per blik 25 ct. BISMARCK HARING APPEL" per blik 60 ct. ROLL-HARING APPEL" per blik 45 ct HOLLANDSCHE ANSJOVIS per flacon 55 ct. ANCHOKREEM (Ansjovispastel) per flacon 65 ct. KREEFT „PRINCESS" per blik 60—100—190 ct. CRAB per blik 45— 69 ct. MAKREEL IN OLIJFOLIE per blik 22 ct. PALING IN GELEI per flacon 60110 ct. Extra Aanbieding blik van 57 voor 52 ct. ROODE ZALM, Imperial J» tt 35 32 ct. it tt 35 o 1 ct. PINK ZALM, prima a 9t 25 22 ct. SARDINES, Ph. Canaud it ti 80 75 ct. SARDINES, Ph. Canaud it it 55 51 ct. n tt 20 18 ct. ALBERT HEIJN HAARLEM, Kleverparkweg 21c, Telef. 16212; OVERVEEN, Bloemendaalscheweg 226a, Telef. 11616; BLOEMENDAAL, Bloemendaalscheweg 33, Telef. 22594. R. 786 op natten steen. voor, en Slot verraste met een omhaal Van der Meulen volkomen. Maar toch bleef het initiatief van HFC uitgaan. Koper verdeelde het spel uitstekend. Hij zette de kroon op zijn werk, door een strafschop wegens hands juist buiten het penalty-gebied, via de bovenlat in te kogelen. Met een 21 stand voor H.F.C. kwam de rust. Na de hervatting belegerde D.W.S. het H.F.C.-doel en bleef dit vrijwel tot het einde doen. In deze periode verrichtte Van der Meu len wonderen, maar kon niet voorkomen, dat aanvoerder Huisman, die van de links-half- naar de middenivoorplaats verhuisd was, met een schitterend schot gelijk maakte. Dit was het sein voor D.W.S. om nog energieker aan te pakken, doch Géjus rammelde er alles uit. Dan kwam het emotioneele slot. Vlak voor het e'nde wordt de ver opgedrongen achterhoede der Amsterdammers gepasseerd, een voorzet volgt en Dorsman voltrekt het vonnis, door langs den verbouwereerden keeper te koppen. Het enthousiasme dat losbrak was niet te be schrijven! Inderdaad had H.F.C. zich van een lastig tegenstander ontdaan. Wel liggen er op den weg die naar het kampioenschap leidt, nog eenige voetangels en klemmen (Alphen uit en Velox thuis), maar de perspectieven zijn door deze overwinning toch wel heel gunstig gewor den. Nieuwjaarsmorgen wordt op het Bloemen daal-terrein een oefenwedstrijd gespeeld tus schen het tweede elftal, waarin eenige veel beloovende junioren zijn opgenomen en het derde, dat dit jaar zoo'n uitstekend figuur maakt. Het belooft een aardige ontmoeting te worden, die het aanzien alleszins waard zal zijn. We wekken daarom het Bloemendaal- publiek op, de verrichtingen van de jeugd te komen zien. De toegang tot het terrein is ontvangen boeken. „Weten en Kunnen", no. 154, Het Aquarium, bouw, inrichting en bevolking, door J. Gode- froy, met 104 figuren naar teekeningen van den auteur. Uitgeversmij. „Kosmos", Amsterdam. Bespreking volgt. ■i OBERIAMNSTEIN p. f. Telefoon 11307 leveren wij de BESTE; In orde maken w{| de slechtste voor den minsten prijs. „Dokter, U hebt mij vijf jaar geleden een bril voorgeschreven, maar mjjn oogen zijn nog veel slechter geworden." „Hebt U dien (bril nog?" „Natuurlijk het is een erfstuk, dat nog van mijn grootvader afkomstig is „Moeder, krijg ik een bonbon?" „Neen". „Toe nou, moeder." „Als je gaat dwingen, haal ik den stok!" „Moeder, als je den stok gaat halen, breng je me dan meteen een bonbon mee?.'» Het oude jaar spoed! Het nieuwe staat te Het oude 5s gansch Het nieuwe frisch va Wat 'toude bracht w 't Moest voor de crisi Zal 't nieuwe ditmaal Of 'toude voetspoor „Veel heil en zegen?" Nu 'toude jaar gaat „Veel heil en zegen!" Hoopt steeds op beet En zoekt, trots leed Weer troost in de gec Dat 't nieuwe jaar om Wat wij van 't oude 1 Gelukkig daarom, wie Nog niet heeft opgeg En ondanks allen te; Blijft naar vooruitgan Wie bij de pakken ne Ben klaaglied slechts Heeft, als de tijd eer Zijn energie verloren! Het hoofd omhoog! E Door donk're wolken Geen wanhoopssteanm Laat optimisme sprek En wiss'len straks mi Fen heilgroet met el Dan wordt ook een g U toegewenscht door (Nadruk ver Merkwaardig, dat ik op van het jaar denk aan ee in 't zomerseizoen bloeit. plek, waar in 't warme get deren omhoog staken. En t op stijve steelen. de grilligi blauwe bloempjes, als vloeip wol, waarop de gele st£ Wat moet dit teere, zachf den Oudejaarsavond? Och, men denkt aan 't graag aan wat voorbij gin ook weer dit jaar! Met de pjes van vloeipapier is ei verloren geraakt, dat o Kracht, stoerheid, duurzaai waarborg tegen den alles i Tradescantia heet het 53. Stom verbaasd en keken de anderen hem aa oor, alsof het 't potloodje was, zat een lange pijl. Ge maar een stukje vel van schedel meegegaan. Maar., de een tweede pijl rakel hoofdBlijkbaar werd de boomen op hen geschot o5. Net had de kapitein kwam van tusschen de boi Indianen te voorschijn, krijgsgeschreeuw aan. I schouwspel, al die woeste, verlicht door het flakk Dit! de arme wereldreizig rietjes in de maneschij

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1932 | | pagina 2