Pianolessen Deze week speciale lage prijzen. Mr. Cornelisstraat 40, Telei. 15014 JAN F. VAN DANTZIG Bloemend.weg 98a, tel. 22014 BURGERLIJKE STAND. TOONEEL. SPORT. PREDIKBEURTEN er het zwijgen toe. Sop dat oogenblik W waag het te ver- ïaenaars en verder jnhegrijpelyke rede- in hebben en hen, gevoel van over- Dit terwijl de et gierig zijn, een En spaarzaamheid verschillends. Van- aamheid valt het t alle boekhouders driekwart van alle Britsche wereldrijk misschien niet zoo- rerdienen, maar om verstaan ze opper- er van de heeren- talrijke credietwei- fende heeren-Bank- esloot ik de spreek- ewoners van Enge- ard onmiddellijk ns. Edinburgh ten uit at den witkiel een doos gebonden was, inhoud van de doos en. De man sneed achteloos weg. Vol- hij het zorgvuldig 1 zak steken! Het as half opgerookte van een - dertigtal ■een deze beweging ir het in de wacht- nd er geen wilden stuk sigaret, nie- enige notitie van verspilling, of iets ian ook niets daar- re sigaret uit mijn en van de omstan- vuur. Ik had ver- lar beslist zou wei- st nog steeds geld :ens! Ik werd dus een in een onver- imompelde beleefd- mgesprokene haas- vriendelijk grijnzend f mij bedaard vuur. daar deze streek lijkbaar ongeschikt >r de stad. Voor de liet meer menschen en, waar men even- parasiteeren op de en. Een bioscoop e voorstelling door schijnbaar zonder Edinburgh zich en opstellen, om zich te verzadigen en de osteloos in de ver iets van dat alles! e papiermanden vol .gen, wier bezitters adden, de papieren bi ze daar voor in- nog discreter doel- i om te eten. Het 3, dat er op iedere r en glazen stond; van af hield, melk, te bestellen. Toen ekening erop wees. ,d gehad en een vel oberkellner: „Dat loos, meneer!" niet de juiste plaats ten te onderzoeken, spelen zich dan ook een auto om naar Toen wij onderweg om het koelwater ïtank nog zoodanig er niet noemens- ik den exploitant, ijsaard, een paar Maar hij weigerde meneer, dat kleine waard!" landerijen gaf een ief maken van den ïisdeelde land. Arm e een beetje gras len niet veel en de r en vruchtbaar. verleenen den be- u het, met het oog oorzaakte armoede, gierig zouden zyn. i ik iederen grond, Schotten als gierig- :r wierp de kapper ,nd, nadat die door nam hij voor een hoewel de eerste are verontreiniging zou hy zich het en besparen? Daar- ler glas na het ge er hardnekkige ge- rdeen de volgende in, die zich nog in ïeedrinken, ln zoo- eker tenminste nog gelaten heeft. Hier t ik geen enkel ge- Aberdeener in zijn er overliet. Maar nder gunstige eon- rechtwaardig, want atsten droppel uit- righeid, dat is en tijd om te trou- rikaanschen farmer eene weeskind na btj op het laatst 47 egmoeder erbij had. Soxton, Texas, heeft en pikzwart hoofd" Voor fijn FRUIT alléén TOESET ANKER LARSEN. HOUDT EEN LEZING TE HAARLEM. Anker Larsen, de bekende Deensche schrijver, Zal as. Zaterdag 14 Januari voor de Volks universiteit in de Duitsche taal kcmen uiteen zetten, „waarom hij zijn boeken schreef". (In het gebouw van den Protestantenbond, 's avonds om 8 uur). Zijn boeken beelden menschen uit van zeer verschillenden aard en levensloop; in den Steen der Wijzen een veelheid van typen in hun onder ling verstrengelde levens, in Martha en Maria zien we twee vrouwen, twee zusters door het leven gaan en de andere figuur uit dat boek allen scherp geteekend blijven op den achtergrond; Heiliging „Is de geschiedenis van een jongen man, die een nieuwe wereld ont- dekte, welke heelemaal niets gemeen had met de cude", vertelt de schrijver ons in de inleiding. En of Anker Larsen een jonge man of twee vrouwen, of vele mannen en vrouwen in een bock uitbeeldt, altijd is dit de grondslag van zijn werk: het ontdekken van een nieuwe wereld, van een wereld, die glans verleent aan wat we de werkelijke wereld noemen, die harmonie, be vrijding beteekent voor ons gemoed. In gelijke nissen en beelden wordt dit ons nader gebracht: een kleine jongen loopt in een dichte mist, zijn thuis weet hij dichtbij de wolk is neergedaald uit den hemel, dus ook de hemel is binnen zijn bereik; dit weten is in hem als een innerlijk licht, dat naar buiten schijnt, van binnen uit de wereld in de mist in een nieuw licht doet zien In twee boekjes heeft Anker Larsen dit inner lijk ontwaken tot eeuwigheidsbesef nader trach ten te omschrijven: „Van het Werkelijke Leven" en „Met Open deur". Afwijzend het occultisme, leeren we Anker Larsen hier kennen als mysti cus, wiens mystiek het eeuwige en het tijdelijke leven tot eenheid wil brengen. Waar deze schrij ver over de fijnste ervaringen van het innerlijk leven spreekt is het levende woord een onmis bare aanvulling van het geschreven verhaal vooral, waar deze schrijver gelooft in wat hij noemt de hemeltaal, d.i. de taal van het spon tane onderling herkennen, want „zcodra de eeuwige dingen beleefd worden, kunnen zU ook een onderwerp voor het bewuste begrijpen wor den." J, v. d. BERGH V. EYSINGAELIAS. BLOEMENDAALSCHE SCHAAKCLUB. Woensdag 4 Januari j.L hield de B.S.C. haar jaarvergadering. In zijn openingswoord herin nerde de voorzitter aan de onverwachte en toch flinke groei van de club in het afgeloopen jaar. Het reglement van de club werd vastgesteld en de indeeling van de club in groepen voor bet spelen van de onderlinge competitiewed strijden werd besproken. Na het afdoen van eenige huishoudelijke zaken, kwam de Be stuursverkiezing aan de orde, welke tot resul taat had, dat het Bestuur thans samenge steld is als volgt: A. v. d. Werff, voorzitter; J. Lankamp, secretaris; J. H. Caro, penning meester; J. Vermeer, materiaal-commissaris; R. Verberne, Alg.-Adjunct. Na afloop van de vergadering had een zeer geanimeerde gongwedstrijd plaats. Niet min der dan 16 prflzen waren door de leden be schikbaar gesteld. De heeren W. Drocgleever, C. Bolsenbcek, G. Blom, W. v. d. Werff en C. Mulder verwierven den eersten prijs van hun groep. Dinsdag 17 Januari a»s. speelt het 2e tien tal van de B.S.C. een uitwedstrijd tegen H.S.G. IV. DIEVERIJTJES. Bjj de politie is aangifte gedaan, dat een ket ting, waarmede een hek aan de Munterslaan was afgesloten, is ontvreemd. Hetzelfde let viel een gaffelsleutel en een paar handschoenen op een bouwwerk aan den Boe- kenrcodenweg ten deel. BLOEMENDAAL. Gevonden en terug te bekomen bij: Van Vliet, Kinheimweg 77, Bloemendaal, een jonge herders hond: Th. Smit, Alb. Thijmlaan 57, Bloemendaal, een Duitsche herdershond; Graaf Florislaan 27, Vogelenzang, een leeren handschoen; J. Rosier, Vogelenzangscheweg 354, Vogelenzang, een gou den hangertje met diamantje; Van Hees, Zijlweg 312, Haarlem, een portemonnaie met inhoud; Mooiweer, Van Ewijckweg 4, Bloemendaal, een ledicule met inhoud: Van Vliet, Kinheimweg 77, Bloemendaal, een rijwielbelastingmerk; Pension „Wilhelmina", Rustsnburgherweg 31, Bloemen daal, een lorgnet: J. Kerkvliet, Meerweg 25a, Heemstede, een deurmat; aan den politiepost te Aerdenhout, een bos sleuteltjes; een wollen handschoen en een hesrenportemonnaie met in houd; aan het bureau van politie te Overveen, een nappa handschoen, een riem, een huissleu tel, een wollen kinderhandschoentje, een cein tuur, een ring met sleutels, een gebreid hand schoentje. INGEKOMEN PERSONEN. J. V. van Marken, Vondellaan 22, Aerdenhout; G. J. A, A. Beckers, Kleverlaan 37, Bloemen daal; F. J. Straften, Merellaan 8, Aerdenhout; P. de Graaf, Rijnegomlaan 18, Aerdenhout. gedifl. n.t.v. OUD-LEERLING o.a. van wijlen DIRK SCHaFER bloemendaal JUBILEUM-VOORSTELLING VAN MEVROUW JACQ. ROYAARDS— SANDBERG. Gysbrecht-opvoering Schouwt ooneeL door het BLOEMENDAAL. Bevallen; A. H. Th. BeckersDreijer, z.; M. van BakelBoot, z. Ondertrouwd: J. Metselaar en M. H. van der Zon. Overleden: d. van Kampen, 56 j. Wanneer een actrice het feit herdenkt, dat zij 25 jaar haar beste krachten aan het' Va- derlandseh tooneel gewijd heeft, en zij kiest voor deze herdenking de rol van Badeloch in Vondel's Gysbrecht, dan heeft zij daarmede de beste karakteristiek van zichzelf gegeven, dan heeft zij daarmede haar waarde voor ons tooneel op volkomen juiste wijze voor het voetlicht gebracht. En al komt hierbij, dat Mevr. Royaards deze rol gekozen, heeft, zooals zij in een interview verklaarde, omdat in Badeloch zooveel is over gebleven van de regie van Willem Royaards, dat kan slechts mijn hierboven neergeschre ven meening versterken. Mevrouw Royaards heeft in de 25 jaar, dat zij haar krachten aan het tooneel heeft ge geven, tal van rollen vertolkt, waarvan ik hier in herinnering breng die van Jonkvrouwe de la Seiglière, Titania in Midzomernachts- droom de Koningin in het Winteravondsprook- jen, Olivia in Driekoningenavond, Eva en Adam in Ballingschap en Rafaël in Lucifer. Reeds bij de herinnering aan deze vertol kingen dringt zich naar voren de uitgespro ken aanleg van mevrouw Royaards voor die rollen, waarin zij haar voorname distinctie den vrijen teugel kan laten, en de prachtige wijze, waarop Willem Royaards haar gelegen heid heeft gegeven deze eigenschap naar voren te brengen. En wilde men van deze meening een bevestiging, dan heeft de jubila- resse met haar Badeloch Vrijdagavond in de Stadsschouwburg, deze wel op prachtige wijze gegeven. Ik kan mij de Badeloch-figuur niet anders denken dan zooals mevrouw Royaards deze gaf. De beide karaktertrekken in deze figuur, de adel van ziel en geest en de volkomen in baar man opgaande echtgenoote, worden in haar tot zoo'n prachtig gaaf geheel, dat men hier van een ideale vertolking dezer rol mag preken. Dat desondanks de Gysbrecht-opvoering mij in haar geheel niet zoo bevredigd heeft, als men dit in andere bladen heeft kunnen lezen, is dan ook te wijten aan de toezetting der andere rollen in dit treurspel. Laat ik onmiddellijk verklaren, dat ik Jan Musch in de drie rollen, die hij op zich had genomen, hiervan gaarne wil uitzonderen. Zoowel als Vosmeer, de Spie, als de Bode en als Rafaël heeft hg weer bewezen, welk een onvolprezen veelzijdig acteur hij is. Doch mijn bezwaren gelden in de voornaam ste plaats de Gijsbrecht van Ko van Dijk. Het is moeilijk, met mevrouw Royaards als Badeloch naast zich, dezelfde distinctie als Gijsbrecht naar voren te brengen, doch Van Dijk mist hiervoor dan toch wel alle eigen schappen. Uiterlijk mist hij veel, doch ook in nerlijk is hij niet de edelman, die de Gys brecht toch onder alle omstandigheden moet zijn. Hij is de met een vast geloof bezielde, warm om zijn stad en onderdanen voelende, zijn vrouw hoven alles liefhebbende menscü, doch de edelman uit het oude geslacht, de strijdbare held, neen dat is hij niet. Ik heb van de warmte, waarmede hij den geheelen avond zich aan zijn rol gaf, den grootsten eerbied, doch miste van het essentieele van deze rol te veel, zoodat het geheel hieronder sterk leed. De bisschop Gosewyn en de heer van Vcioren van Folkert Kramer en andere kleine rollen, waren niet heel sterk bezet, terwijl daar entegen de vader Willebord van Henk Schaer, de Arent van Willem de Vries en de Broer Peter van Jacques Snoek alle waardee ring toekomt. Alles tezamen een opvoering, die onder de uitstekende regie van Jan Musch, aan Me vrouw Royaards de gelegenheid gaf,A in een haar niet onwaardig milieu, haar buiten gewoon spel weder eens onder onze aandacht te brengen. De bijna uitverkochte zaal, die slechts een oogenblik, vóór den aanvang van Badeloch's droom de opvoering van dit treurspel door een warm applaus had onderbroken, heeft de actrice, nadat het doek voor de laatste maal viel, een geestdriftige ovatie gebracht. Daarna volgde de eigenlijke huldiging. Als eerste spreker trad naar voren de heer Tjebbo Franke, die als voorzitter van het Haarlemsch Huldigingscomité, deze hulde een bijzondere buide noemde, omdat hij door me vrouw Royaards te eeren, tevens daarmede de nagedachtenis kon eeren van den man, die zooveel voor het vaderlandsch tooneel had ge daan. Hij constateerde, dat sinds het over lijden van Dr. Willem Royaards het tooneel een leider had verloren, in wiens plaats - geen ander zyn taak had overgenomen. Dat het tooneel thans een gre-ote crisis doormaakt is niet te wijten aan de verminderde belangstel ling van het publiek, maar aan het feit, dat er zoovelen op het tooneel staan, die er niet behooren. Hij hoopte, dat mevrouw Royaards nog lange jaren ons haar hoogstaande kunst zou blijven schenken. Mevrouw Cohen Tervaert, als de eenige vrouw in het Huldigingscomité, was verheugd tot mevrouw Royaards te kunnen spreken, omdat zij mede namens de 3000 vrouwen der Haarlemsche Huisvrouwenvereeniging sprak, en de jubilaresse kon huldigen, niet alleen om haar heerlijke gaven als kunstenaresse, doch ook als de vrouw van dr. Royaards, die haar man steeds zoo krachtig heeft terzijde gestaan, en zijn werk ook na zijn dood op zulk een voortreffelijke wijze heeft voortgezet. „Ons vrouwen", zeide mevrouw Cohen Tervaert, „is mevrouw Royaards een lichtend voorbeeld, omdat zij, behalve kunstenaresse ook steeds een voorbeeldige vrouw en moeder is geweest. De heer Kaart, die jarenlang onder dr. Wil lem Royaards met mevrouw Royaards heeft samengewerkt, huldigde hierna haar, die hy toewenschte dat zy een triumphtocht door Ne derland zou maken, waarby Nederland zou bewijzen dat het dr. Willem Royaards en zijn werk niet vergeten is. Mevrouw Royaards dankte hierna de spre kers en allen die haar en haar man steeds gesteund hadden. Aan het slot uitte mevrouw Royaards nog één hartewensch, die zy alleen in Haarlem kon uiten. Zy vroeg den steun van een anderen kun stenaar een groot beeldhouwer, die lang in Haarlem gewoond had. Gun hem voor zyn monument het was.'duidelijk dat zy profes sor Bronner en zijn Hildebrandmonument be doelde dat een groot man wil vereeuwigen, de plaats, die hij zich voor zijn monument als de ideale wenscht, en die het werk toekomt. Dit was het einde van een schoonen avond, waarop een van onze grootste actrices, de waardeering heeft gekregen, waarop zy recht heeft, en die haar te lang onthouden is. J. H. Stadsschouwburg. In de Groene Papegaai en Blanco Posnet's ware gedaante, door de N.V. Amsterdamsche Tooneelvereeni- gBig. Een bijna uitverkochte schouburg, een dank baar publiek en een avond van uitstekend ge halte. De abonnementsvoorstellingen blijken er ook dit jaar stevig in te gaan en we ver heugen ons voor den voortvarenden directeur van den Stadsschouwburg van harte in dit succes. Beide stukken werden hier te voren reeds besproken. We kunnen ons dus bepalen tot een enkel woord over het snel voor suelers als Van Dalsum, Cruys, Voorbergh, Van Warmelo, Jules Verstaete, Charlotte Kohier, Anna Sablairolles, Willy Haak om er enkele te noeimen ziin deze stukken klokspijs. Ze kun nen er de volle maat van htm routine en hun overgave aan besteden, zoodat het heel den avond, zoowel bii Sctonitzler als bii Shaw, bruischte en ziedde. Met Van Dalsum en Charlotte Kohier als gangmakers volgde ce geheele bezetting en met een temoo en een entrain ging het heel den avond door, zoodat het elf uur was voor je er aan dacht. Zoo was deze avond een groot succes, in de eerste plaats voor Van Dalsum, die zyn voor treffelijke kwaliteiten als regisseur opnieuw deed schitteren in Blanco Posnet's ware ge daante. Defrescu had de spelleiding ln „In öe groene papagaai" en niet spoedig zal men menig tafereeltie hiervan vergeten. Vooral het troepje edellieden met Cruys Voorbergh en Wim Pauw aan 't hoofd heeft het stuk tot een hoogte opgevoerd, als men zelden te zien krijgt De Amsterdamsche Tooneelvereeniging heeft een uitstekende beurt gemaakt. .Au plaisir de vous voir" zou de la Treumoville zeggen. D. Baarn onstuimig opzetten, en maakte door Gocs- willigen en Brouwer twee tegenpunten. Verder konden de geel-blauwen het echter niet bren gen, zocd-at hun zevende nederlaag uit tien wed strijden een feit was. B.F.C. en A.F.C. deelden de punten, waarmee beide gebaat zyn. BF.C. verscheen in een gewy- zigde opstelling; dcor het ontbreken van Van Essen speelde Bcerhout spil. In de eerste helft was het vertoonde spel maar matig. A.F.C. was wel meer in den aanval, maar kon deze meerder heid niet in doelpunten uitdrukken, hoofdzakelyk door het uitstellende werk van den B.F.C.-keeper Vos. Vermelding verdient een fraaie kopbal van Lingen, even fraai tot corner verwerkt. Toen na de rust Boerhout weer in de voorhoede speelde, ging het initiatief meer van B.F.C. uit. Als hij scherp naar Beugelaar passeert, weet deze zuiver langs Dorlas te plaatsen. Dit doelpunt had een groot A.F.C.-offensief ten gevolge. Toch wa ren er nog maar eenige minuten te spelen, toen van Nek den gelijkmaker scoorde. De traditie getrouw, verloor Bloemendaal in Amsterdam van de Spartaan met de veelzeggende cyfers 41. Hoewel de nederlaag verdiend is, is ze zeker tè geflatteerd: een 32 stand had de verhouding juister weer gegeven. Technisch was Bloemendaal de meerdere van de Spartaan., doch in tactiek en in geestdrift schoot het tekort. Het is onjuist op een veld, vet als spek, waarop de spelers zich ternauwernood staande kunnen hou den short-passing te spelen, vooral tegen een achterhoede als die van de Spartaan. Een gerou tineerde speler als Grebbe heeft het zaakje direct door. Alleen lange passes naar de vleugels had succes kunnen brengen, en dit systeem haalt zelfs de beste verdediging uit elkaar. Nu dient gezegd te worden, dat het gemis van Jonkergouw danig geveeld werd, terwijl het ons bar tegenliep. Niet alleen, dat bovenlat en staanders den Spartaan- keeper veel hulp verleenden, maar toen de stand 20 was miste. Immer een penalty. Was deze benut, dan zou het verloop heel anders geweest zijn. (Na dit ongelukje ging C. Bakker naar voren, en van Gelder nam diens plaats in, een veran dering, die de voorhoede niet versterkte, en de achterhoede danig verzwakte. De gevolgen bleven dan ook niet uit. In korten tyd wist de Spartaan recht-binnen twee maal langs Huisman te plaat sen. Het gelukte ten slotte aan H. Kohier, die een kwartier voor het eind" den geblesseerde de Beek verving, de ee; te redden. Voor as. Zondag luidt het programma: VOETBAL De uitslagen der Zondag gespeel -ip wedstryden voor de 2e klas B zijn: VeloxHercules 01 BaarnAlphen 2—3 B. F. C.—A. F. C. 1—1 SpartaanBloemendaal 41 Hercules zorgde voor de eerste verrassing in het nieuwe jaar door Velox ln eigen huis te slaan, daarmede de traditie handhavende, om als over winnaar den Veloxgrond te verlaten. De geel zwarten, die tot nu toe op eigen terrein weinig nunten haalden (ze verloren er van D. W. S„ H. F. C. en Hercules) hebben thans hun laatste kans op den eerêtitel vrijwel verspeeld. Overigens was de nederlaag zeker onverdiend, want de gastheeren domineerden over alle linies, doch Balt heeft het Hercules-doel op phenome- nale wijze verdedigd. Alles, zelfs een strafschop werd door hem gestept en ieder wat het er over eens, dat hij alleen voor Hercules den wedstrijd won. De gasten hadden drie invallers, voor de gebroeders Buitenweg en Neve. Ze deden slechts sporadisch eenige aanvallen, verder was de Velox voorhoede aan het woord. De rust zou niet met blanken stand zijn ingegaan, als Hettinga een prachtkans op eenige meters van het doel niet gemist had door naast te schieten. De tweede helft vertoonde hetzelfde beeld, een stug aanvallend Velox, een even stug verdedigend Hercules. Na een corner op het Herculesdoel, werd Velox een penalty toegewezen, maar Balt stopte den bal schitterend. De Velox-man Sluyck raakte dan verwond en werd vervangen door Spaan, die aanstonds voor Balt stond, maar deze was onvermurwbaar. Zes minuten voor tijd deed Hercules een aan val, geleid over den rechtervleugel. Wijhe zette goed over naar Rijnberk, die onhoudbaar scoorde. In den resteerenden tyd entstonden er gevaar- lyke momenten voor het Hercules-doel, dat ter nauwernood aan een doorboring ontsnapte. De stand bleef echter ongewyzigd, de zwakste partij had de overwinning behaald. Baarn heeft het tegen Alphen niet kunnen bolwerken en moest den Zuid-Hollanders beide punten afstaan. Den Alphenaren kwam de over winning wel toe, want ze speelden technisch beter, terwyl ook hun mannen zich individueel beter voetballers toonden dan de Baarnaars. Reeds direct na den aanvang nam Alphen het spel in 'handen. Toch wist de onzeker optredende achterhoede der thuisclub dank zy den in vorm zijnde doelverdediger Onrust erger te voorkomen. Als er een half uur gespeeld is wordt de druk zoo sterk, dat de beide backs de kluts kwyt ra ken, waardoor de Alphen-middenvoor kan scoren. Na de hervatting gooit Alphen er nog een schepje op, zoodat ln korten tyd Onrust nog tweemaal gepasseerd werd. Toen eindeiyk kwam Eglise WaJIone, Begynhof. Dimsnche 15 Janvier. 10 h. 30 Service. 11 h. 45 Ecole du Dimanche. 20 h. Service Pasteur Krafft. Vendredi 20 Janvier. 20 h. Service Pasteur Krafft. Eglise ouverte 10 h. k 16 h. tous les jours. Ned. Herv. Kerk Bloemendaal. Vm. 10 uur, Ds. J. C. van Dijk. Jeugddienst i. h. Jeugdhuis. Vm. 10 uur, de heer J. G. Hoffmann van Haarlem. Overveen. Vm. 10 uur de heer K. Koopman. Donderdag 19 Jan. Gebouw „Maranatha". 's Avonds 8 uur, de heer K, Koopman. Bybellezing. Ned. Herv. Gem. Santpoort Vm. 10 uur, gsen dienst. 's Avonds 7 uur, Prof. Dr. G. A van e'en Bergh van Eysinga. „Ongeloof". (Mt. 13, vs. 58.) Ned. Herv. Evangelisatie te Santpoort V.m. 10 uur, Heere Heeresma, Amsterdam, "m. 8 uur, Evangelisatiesamenkomst onder lei ding van den Eerw. Heer J. Makkelie, zendeling onder de Zeelieden. f Geref. Kerk te- Bloemendaal. Vm, 10 uur, Drs. J. C. Brassaard. Nm. 5 uur, Drs. J. C. Brassaard. Vrijz. Jongeren Kerk, Gel'. Theosofia, Nassauplein 8. (N.m. 19.30, Ds. W. Banning, uit Bentveld. Religieuze Kring, Aerdenhout V.m. 10% uur, Prof. Dr. G. A. v. d. Bergh van Eysinga. Santpoort. Eeuwig Evangelie. De Vrije Katholieke Kerk. Popellaaan Kinheimpa-rk. Zondag 15 Januari, 10.30 vm. gezongen H. Mis Woensdag 18 Januari, 8 uur n.m. Completen en Lof. Donderdag 19 Januari, 7.30 vm. Gesproken H. Mis. BloemendaalD. W. S. AlphenH.F.C. HerculesBaarn d> SpartaanBF.C. Het wordt tijd, dat Bloemendaal weer eens eenige punten binnen haalt. Niet, dat er onmid- dellyk gevaar is, maar het is beter voorkomen dan genezen. Met nog vyf thuiswedstrijden: D.W.S. Hercules, Baarn—Alphen en A.F.C. en drie uit wedstrijden: B.P.C., Velox en Baarn is een goede plaats cp de ran-glyst allerminst verkeken. Nu komt Zondag D.W.S. te gast wy herinneren aan de fraaie overwinning die de onzen cp dit elftal in Amsterdam behaalden. Of we er aan den Brederodeweg een herhaling van zullen krij gen? Als de spelers stuk voor stuk willen, dan zeker. Maar dat ze grooten tegenstand zullen ont moeten, staat cok vast. Immers, indien D.W.S. verliest, is toch al kleine kans op 't kampioen schap tot 0 gereduceerd. Wij kunnen ons dus prepareeren op 'n harden strijd. By Bloemendaal is Kammeyer weer eens van de party, wat een geduchte versterking van de voorhoede beteeekent. Het elftal is samenge steld: Huisman Jonkergouw Bakker Immer Beyk Parson Kammeyer de Bock P. Bakker v. Gelder Nol De moeiiyksto klip, die H.F.C. nog te omzeilen heeft; ligt oi Zondag op haar weg. Dan toch moeten die blauw-witten naar Alphen. Aan de Spanjaardlaan reeds gaf de jongste tweede klas- ser zóó kranig party, dat H.F.C. met het gelyke spel tevreden kon zyn. Het. zou ons niet verwon deren, indien v. d. Meulen cs. in de Zuid-Hol- landsche klei opnieuw een vser meest laten. Dat Baarn in Utrecht tegen Hercules haar scha mel puntenaantal zal verrijken, achten wij niet bestaanbaar. Integendeel, we nemen aan, dat de Herculanen hun eertijds in Baarn behaalde 53 overwinning door een nieuwe, uitgedrukt in dui delijker cyfers zullen bevestigen. Een schrale troost kan het wellicht voor Baarn zyn, dat de onderlinge afstand met BF.C. niet vergroot zal worden, want de voorzien in het bezoek der Bussummers aan de Spartaan even min een succes vcar deze Goaische club. Van de lagere elftallen spelen: D.I.O.Bloemendaal 2, 10 uur. V.V.H. 2Bloemendaal 3, 2 uur Bloemendaal 4Edo 8, 10 uur D.S.K. 3—Bloemendaal 5, 12 uur Bloemend-aal 6Hillinen 4, 10 uur. Junioren. V.O.G.Bloemendaal c, 10 uur. Adspiranten (Zaterdag). Bloemendaal aSpaarndam, 2% uur Bloemendaal b—Kennemerland a, 2% uur R.C.H. c—Bloemendaal c, 2% uur. KORFBAL. Door den regenval van Zaterdag op Zondag zyn verschillende terreinen afgekeurd geworden, Het Parkschouwburgterrein te A'dam, bleek des middags onbespeelbaar, zoodat de wedstryd van Sport Vereent tegen D: T. V. reserves niet kon doorgaan. S. V. 2 heeft te Heemstede van T. H. B. 1 ver loren, terwyl de Kennemers verloren van Haar lem 2. S. V. 3 en 5 verloren met de odd 'goal hun wedstryden, doch S. V. 4 wist de kans op het kampioenschap te behouden en sloeg Excel sior ln eigen huis. Zondag a.s. ontvangt S. V. in Santpoort achter de Ruïne, de Haarlemsche club „Animo", van wie „uit" met 20 werd verloren. Minstens één winstpunt moet deze wedstrijd toch aan de thuisclub opleveren, wy geven S. V. zelfs een kans beide punten te bemachtigen. Des morgens wordt door S. V. n „thuis" ge speeld tegen Haarlem 2. Twee ploegen die elkaar weinig zullen toegeven en wier spelbèeld ongeveer gelyk is. Opgepast S. V., want Haarlem zou wel eens revanche wil len netnen voor haar verlies aan de Kleverlaan. S.V. 3 en 5 zyn vrij. terwijl het vierde des mid dags naar .Animo" trekt om daar hun derde te ontmoeten, als tenminste het slechte gemeente terrein aan de Oosten de Braynstraat de vele regens intyds kan verwerken, welke allicht in dezen tyd van het jaar vallen. Voor lidmaatschap van Sport Vereent te Bloe mendaal, kan men zich wenden tot mej. G. Kune- man, Boschlaan 9 te Bloemendaal, of tot den secretaris J. A. de Vries, Duinweg 9, Santpoort(s). HET LAATSTE MIDDEL. Een arts te Warschau, die beroemd is om zijn humoristische kyk op ziekte-gevallen, maakte zich dezer dagen braaf nijdig en wel om het vol gende Een aardig meisje was reeds eenige malen met dezelfde klachten by hem geweest en verweet hem, dat de geneesmiddelen, die hy voorschreef niet hielpen. Nu is dokter X. niet alleen een goedlachsch maar als het noodlg is, ook een grimmig heer en hy nam het lieve kind (dat haar visites overigens netjes betaalde) met gerlng- schattenden blik op. Zoo, zoo, zei hij. Wat waren ook al weer de symptomen Verkoudheid en pijn in al m'n spieren. En wat heb ik <?e eerste keer voorge schreven?' Een wil drankje: Hm. En de tweede maal? Een geel drankje en poeder-s En het ^eft niet geholpen? Neen. Mooi Dan zal ik U nog 'es iets voorschrijven en als dat niet helpt, betaal lk U al Uw visites terug. En hy overhandigde haar een recept. Het da metje, nog heelemaal uit haar humeur, trippelde de deur uit. Zy maakte anders een snoezigen in druk: zyden kousjes, hooge hakjes, een kort man teltje en een alleraardigst hoedje. Ze begaf zich meteen naar de dichtsbyzynde apotheek en bood het recept aan. Koud vandaag hè?" zsi de apotheker. Hm.. ..dat gaat, zei het meisje. Ineens begon de apotheker te lachen en zei: Ik kan U niet helpen! Hy sloeg byna dubbel van pret. Waarom niet? wilde het dametje weten. Ze was werkelijk verontwaardigd. Omdat hier staat; „Wollen kousen, warm ondergoud, een wintermantel en een sjaal"! Het meisje zei niets meer en wandelde in haar luchtig kleedje en kort jasje door dis koude stra ten naar huis. Of ze de voorschriften van den dokter heeft opgevolgd, is niet bekend. Herman, waren de sommen!, die lk gisteren voor je gemaakt heb, goed? Nee, vader, en onze meester is niet met U tevreden! Niet met me tevreden? Wat bedoelt-ie daarmee? Hy heeft tegen me gezgd: Zóó gaat het niet langer; ik moet eens met je vader spreken!

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1933 | | pagina 5