van RUIMT OP! GtOSEN SCHIERING - Centrale-Verwarming I Oliestookinrichtingen I Wollen Jongens Irnien mal 98 et. Beeren Slipovers vanaf 169 .1 Kijkjes Buiten. Vogelkijken. SPORT* S .V. II gaat naar Animo n, van welk '.waalftal gewonnen kan worden. Een vriend. PREDIKBEURTEN* TECHNISCH BUREAU verplaatst acbt in het beruchte dorpje Oss of Huizen, waar eveneens het mes als pleitbezor ger optreedt Om de verwarring niet te ver- grooten, laten schrijvers den messteek naar het vaderhart niet gelukken, dank zij papa's spier kracht en behendigheid. Wat wellicht, nog eeni gen tjjd voor mevrouw Armstorng verborgen had kunnen blijven, wordt haar nu door dit conflict tusschen vader en zoon, geopenbaard Ket komt tot een openlijken breuk tusschen de be.de echtgenooten en moeder en zoon verlaten het huis cm intrek te nemen bij haar oudere raster. De man wil nu volkomen vrij zijn, eiken tand met zijn vrouw verbreken, dringt dus aan op echtscheiding. Na vijf dagen tegenstand, geeft de vrouw zich gewonnen, d.w.z. stemt zij ïn een wettelijke scheiding toe. Niets zal dus meer Mr. Armstrong in den weg staan, zijn hartewensch in vervulling te doen gaan; helaas, hij heeft, hoe onbegrijpelijk het ook moge schijnen, één ding vergeten vast te stellen, de toestemming met zijn typiste n.l. tot een hu welijk met zijn Edelachtbare. Met - grenslooze verbazing, hoort zij dan ook, hoe haar patroon- minnaar over haar toekomstig lot heeft be slist, een lot dat geen enkele bekoring vo. haar remaneske ziel heeft wel verlangt haar hart naar het avontuurlijke, naar bals, scupeeijts, uitstapjes naar Parijs en derge'ijhe bekoorlijkheden meer, mits in volle vrijheid genoten, maar, voor het g'-b huwelijks leven, tr dat nog wel ra een man dié oub- tu z' i oud is ais zij, ïesu, daarvoor bedankt ze fesste hk- En zoo zit dar n i .- r -n in zak en asch te medjteeren over zijn bestevrouw, die üij verstiet, zijn huwelijksgeluk, dat hij vergitt d heeft, etc etc. Doch het publiek verlangt geen vernietiging, het h inker: naar «en heerlijke hereeniging van dit viertal men- schen, en het giet dit verlangen dan ook ten volle bevredigd, dank zij de naïeve hulpmid delen van de beide kinderen, die vader en siceder weder in elkanders armen voeren. Ware dit gegeven door Fransche- inplaats van Engelsche schrijvers uitgewerkt, het had aan bekoorlijkheid en schittering stellig ge wonnen. Nu vergoedde het hooge kunstpeil waarop de vertolkers stonden, veel, van wat in dit opzicht te wenschen overig bleef. Tilly Lus, als Margaret Armstrong, en Cees Laseur, als George Armstrong, haar man waren niet te overtreffen; prachtig ontroerend warén hun uitbeeldingen. Mary Dresseihujjs is de aangewezen persoonlijkheid voor de rol van Jiü, de dochter. Haar onweerstaanbaar goeu humeur, onverstoorbaar optimisme en vlot, guitig spel, vormden voortdurend een gelukkig evenwicht. Met de sombere passages, waarvan dit spel overigens vervuld is. Joan Remmeitz, als haar broeder Jack," had prachtige momen ten in zijn onderhoud met moeder, wien hy zijn steun aanbiedt, met de typiste, maar vooral met den vader; in dit laatste had hij een zeld zaam hoogepunt bereikt. Stella Hildrop, de zuster van Margaret, vond in Mien v. KerkhovenKling, die sympathieke raskunstenares, een niet genceg te loven ver tolking, Droog en hardvochtig leek haar spel; in wezen was het de eenig mogelijke wijze, de bijgeloovige figuur dezer vrouw weer te geven. Rie Gilhuijs speelde de Maud Page, het meisje uit de volksklasse, die zich via de schrijf machine, een weg baant naar een zonniger leven, dan haar jeugd haar schonk, terwijl Chris Baay, zich de rol toebedacht zag Vkn Cyril Field, de flegmatieke, wereldwijze jonge man, die, als verloofde van jongejuffrouw Jill, gelegenheid vond ztjn drooge kwinkslagen te lanceeren. Zij beiden en Agnes (Syb. Veltman) het aanminnige dienstmeisje, toonden zich hun plaats waardig naast die twee groote Kunste naars: Tilly Lus en Cees Laseur! helverlichten winkel zag vliegen. Zij nam het beduusde diertje op en bracht het mee naar huis, waar het na een cogenbiik van bekijken en bewonderen een keep bleek te zijn. Wij lie ten het in de woonkamer los, waar het zich pceaig in een hcoge kamerplant, een azalla, en geschikt zitje koos. Toch hebben we het maar gauw zijn vrijheid teruggegeven. Want in de winterkou voelt het Laplanaertje zich toch nog beter dan bij ten vulkachel. Ook het mooie kneutje of robijntje valt nu eel beter op dan in den zomer, 't Heeft een prachtig karmijnrooden schedel en een zaeht- roode borst. De donkere vleugels en de zwarte staart dragen ook wit. Uit een boom vliegt liet meestal met een weerbuigenden boog naar den grond, zoodat het lijkt, of het wil gaan zitten. De kneutjes eten graag zaden van Drandnetels, distels en ander laag gewas. KERST ZWART. 16 Januari. Geen beter tijd dan deze maand om te be ginnen met vogelwijken. Want nu zijn boomen en struiken kaal en doorzichtig, en dat is hsel veel waard om dat schuwe goedje in 't oog te krijgen en te houden. Een binocle, een niet al te glad gezicht en een grijsbruin pak, waar uit geen witte boord te voorschijn kijkt, kun nen boven onschatbare diensten bewijzen. Velen meenen, dat de meeste vogels nu weg zijn. Nu, het getal soorten is zeker heel sterk geslonken. Maar 't getal individuen wordt, nu de kou invalt, eigenlijk nog dagelijks grooter. Want onze standvogels worden aldoor ver sterkt met zwervers uit het oosten, en ook niet nieuwe soorten trekkers, uit Lapland en Rusland, die hier voor eenige weken een plaatsje zoeken. Onder de beuker wijst het kort uitgestooten „jek-jek-jek!" of het gerekte „kee...p!" op de aanwezigheid van keepen, die graag in gezel schap van boekvinken naar de lekkere oliehou dende beukenootjes komen zoeken. Zij komen van vérre misschien die boekvinkenook wel uit Lapland, en willen den winter bij ms doorbrengen. Zij hebben een oranjeroode horst (bij mannetjes-boekvinken wijnrood), een zwarten kop en een witte streep over den rug. De wijfjes hebben een bruinen kop. De keepen blijven in of aan het bosch. In de dorpen komen ze zelden. Toch gebeurde het VOETBAL. De ontnuchterende nec.er.aag, welke de Zwit sers ens nationale elftal Zondag in het Amster- damsche stadion toebrachten, heeft ons veei e.eerd. In de eerste plaats wel bescheidenheid. Na de inderdaad fraaie successen, die onze na tionale ploeg ijl Parijs, Kopenhagen, Brussel en Düsscldorf mocht boeken, voeluén we. ons onver slaanbaar, tenminste talrijke heechc-oiden waren aie meemng loegenaan. Dat we mius- schen op eigen veid van Ierland en Tsjecno- Slowakije verioren, werd goedgepraat met het excuus van beroepsspelers, waaruit deze elftal en gevormd waren. Het was vooral de Düs- seldorfsche zege, die het verheven na.tiona.e lied deed schallen: van je hela, hola, enz., met ais reireim er is geen c-ub m u-uiopa, die Ne derland kan slaan. Aan ai dit fraais maken plotseling die elf Zwitsersche jongens een e.nde en bezorgen ons land als voemainatie oen vrij ontijdige koude douche. Tot overman, van ramp dienen we te erkennen dat de Al- peneezén de overwinning nog verdienden ook. na ten we nu niet zeuren over pech, we weten dat we veel meer in den aanval waren, „kla gen" over den fenomenalen vorm van den Zwit- serschen aoeiman. e-c., etc., <iat is aAes na kaarten. Toen wij tijdens den wedstrijd de troeven in handen hadaen, spee.den wij ze niet uit. We konden dat eenvoudig met, that 'sali! We konden dat niet, deels uit onmacht, aeeis uoor de gasten, die ons dit door juist tegenspel fijntjes be,etten. We hebben tweedens kunnen eeren, dat aan technische kwaliteiten de Ne- deriandsche voetballers nog veel te kort komen. Ontegenzeggelijk hebben we vorige successen voornamelyk te danken aan tactiek, bij gebrek aan techniek. Dit is ons goed recht. Ais we in de gaten hebben dat onze tegenstanders tech- nisca beter geschoold zijn, dan is het een goede methode, zooveel mogelijk deze techniek af ce breken, om zelf de nans schoon ziende, door snelle hevige aanvalsschoten tot het verlangde doel te komen. Dit bracht ons de zege tegen Denemarken, Frankrijk en Duitschland. Maar nu kregen we een ploeg tegen ons, die dezelfde wapens hanteerde en bovendien over een voorhoede beschikte, waarvan de spelers tuk voor stuk technisch goede voetballers waren. Deze aanvaislinie bepaalde zich tot azend snelle uitvallen waarbij de bal dikwijls van mail tot man ging. Spelers als de gebrc, ders Abegglen hebben wij nu eenmaal met, Adam uitgezonderd. Maar juist onze rechtsbin nen, tevens onze nationale trots, speelde Legen land- en zelfs clubgenooten waardoor zijn taak ouitengewoon zwaar, en zijn werk als „motor' bij voorbaat veroordeeld was. Wij vonden het trouwens verkeerd, dat Adam onmiddellijk na het beginsignaal als vierde half fungeerde. Blijkbaar was hem de bewaking van den oud sten Abegglen opgedragen. De rest onzet voorhoede, toch al middelmatig (Zondag wa ren er zelfs onvoldoende spelers bij) miste dus den steun van hem, die ze juist by het afwer- sen der aanvallen het meest noodig hadaen, en daarmede is die hatelijke nul voor een deei verklaard. Dat wij geen enkel doelpunt wisten te fokken, is mede te wijten aan het absoluut falen van onzen middenvoor, den veel bespro ken, veel belauwerden, en veelbecriti- seerden Lagendaal. Dat de Rotterdammer over onze grenzen befaamd is, we nemen het gaarne aan. Gcenzsins zullen we het belangrijke aan deel verkleinen, dat hij in de overwinningen ïn Frankrijk en België had, maar toch kunnen we in den Xerxes-man niet den leider zien van onzen aanval. Daarvoor is hij te langzaam, daarvoor speelt hij te onbeheerscht, en daar voor ontbreken hem de meest elementaire kwa liteiten, die men aan een goeden middenvoor moet stellen. Dat hij te langzaam is, werd Zondag telkens weer bewezen bij de lange centers, die hij door gebrek aan snelheid en bewegelijkheid niet kon bereiken. Dat hij onbeheerscht is, toonde hjj, toen hij enkele zeer behoorlijke schietkansen door gebrek aan zeifbedwan; niet benutte. Dat hij geen kwaliteiten heeft als leider van onze nationale voorhoede was te zien aan de balbehandeling, en de wijze waarop hij steeds weer tevergeefs met het hoofd den bal naar zijn medespe'ers wilde di- rigeeren. In Van den Broek, de P.S.V.'er zien wij evenmin een ideale middenvoor, maar toch ter bewegelijkheid verkiezen boven den Rotter dammer. Ook de rechtsbuitenplaats was zwak bezet. Nagels moge voer zijn club een goede speler zijn, in het Oosten zelfs onder de prominente voetballers gerekend worden, wy houden vo:, lat er talrijke rechtsbuitens in het land aan te wyzen zijn, die even goed, zoo niet beter zijn dan de Enschede-man. Wy kunnen het nog altijd niet begrijpen, waarom Wels, die ais nternationaal nimmer faalde, vervangen moest worden. Onze verdediging speelde geen gelukkigen wed strijd. \an der Meulen moet al een heel onprettigen middag gehad hebben, en dat aan den voor avond van zijn verjaardag! Hij kreeg zoo goed als niets te doen, werd tweemaal gepasseera, en dat op een wijze, welke het pub.iek stit deed zijn. Toch willen en mogen we hem geen verwijt maken van dit falen. De koude za; wel een vcorname factor van deze off-day ezau. Zijn coutga in net Zwitsersche doe. xreeg gelegenheid te over zich warm te spelen en deze geiegenheid werd Gêjus niet geboden. Daarbij kwam, dat Van Run m de eerste heift alleronhandigst stond te schutteren, wat ds ekerheid, d-e het spel van den H.F.C.'er altjjd kenmerkt, niet ten goede kwam. Dat was bij beide doelpunten te merken. In normale om- handigheden had onze plaatsgenoot ze waar- chi.mijk voorkomen, niettegenstaande de fou ten, die Van Run en Weber eik op hun beun .laakten. Een lichtpunt in ai die misère was de entree op het Stadion-veld van de nieuwe vinding der Technische Commissie, den Tilburgenaar Peli- taan, een spe.er, waarvan we, a.s ruj. op dezen weg blijft gaan, nog veel plezier kunnen be- even. Vooral als hij zyn taak als aanvaller wat beter uitvoert, en daarbij meer zorg aan het plaatsen besteedt. Maar de Zuidsmng is uit net goede voetbalhout gesneden, en het is uist gezien van de Keuze-commissie, om hem na zijn eersten wedstrijd, toen hij, mogelijk door „bünnenfieber" niet geheel aan de ver wachtingen beamwocmue, nog een kans te geven. Pellikaan is vasthoudend, snel, heeft een oeden kijk op het spel en is enthousiast. Dat ny zyn hersens gebruikt bewees hij, toen bij enkele moeilijke situaties voor ons doei keu- ig. op wist te lossen. De Zwitsers, die nog nimmer in Amsterdam gewonnen hadden, f.roiien het met de weer- en terreinomstandigheden. Nu eens geen rrnst, geen storm, geen regen, geen zwaar, glad oi modderig veld. Ze waren dus m geen enkei opzicht gehandicapt en voelden zich binnen de ötadion-muren oitmaal als vischjes m het water. Toch hebben de gasten, gezien hun staat van dienst der laatste jaren, geen groot- schen indruk achtergelaten. W el hebben we genoten van het spei hunner keeper, het zelf bewuste optreden oer backs de rusbes van hun .echtsbuiten von Kaenel, de uitstekende capa citeiten der Abeggiens, maar als pioeg waren de verrichtingen middelmatig. Dat zij niette min verdiend wonnen, accentueert de geringe prestatie van het Nedertandsche elftal te meer. Hopen we, dat onze Oranje-Jongens zich op 5 Maart, als de Hongaren op bezoek komen, zich volkomen zullen rehabidteeren. Het Ne- derlandsch publiek snakt naar een overw.n- ning op eigen bodem. Het wil zoo graag onze voetballers die den naam vein Nedenand elders boog hielden, een massale huldiging brengen. En het zou de grootste voldoening zyn vooi captain Van der Meulen, die tegen Hongarije zijn vyftigsten internationalen wedstrijd speeit. Hup Holland! snyn vrouw voor eenige jaren, dat ze op een avond een „vink" tegen de spiegelruit van een 1 zouden wjj den Eiadhevenaar door zyn groo- Voor a.s. Zondag staat op het programma: D. W. S.Alphen H. F. C.—-Hercules Baam—A. F. C. Ve.oxDe Spartaan B. F. C.Bioemendaal, Daar de kans groot is dat deze wedstrijden geen doorgang zullen vinden, onthouden we ons ditmaal van een nadere beschouwing. Het -aat zich aanzien, dat onze voetballers zich Zondag in plaats van op het voetbalveld op het ijs zullen bevinden en genieten van die echt Hollandsche wintersport: het schaatsen rijden. KORFBAL. Sport. Vereent is er in geslaagd Animo uit Haarlem esn nederlaag toe te brengen. Het liet zich in het begin niet aanzien, hoewel Th. Engels de thuisclub al gauw de leiding gaf. Animo maakte er gauw 11 van en bleef toen sterker. S. V. kreeg een strafworp, doch be nutte'dien niet om de leiding te nemen. Rust 1X. Na de rust bleef het aanvalsvak van de gasten domineeren en werd het daardoor X2. Teen kreeg Animo een strafworp, welke even eens niet werd benut. Mej. Kuneman wist er toen 22 van te maken. Hard werd gestreden om het winnende punt, dat S. v even vóór bet einde door Baak wist te maken. Des morgens behaalden de S. V.-reserves op lie van Haarlem een mooie 21 overwinning, waardoor ze in de running blijven voor het kampioenschap Xe KI. H. K. B. J.l. Zondag zijn alle wedstrijden door de ,-orst afgelast geworden. A.s. Zondag moet S. D. I naar de leiders van hunne afdeeling D. E. D. De gasten moeten bier hun huid zoo duur mogelijk verkoopen. S. V. m bezoekt Always Ready I, die de 3. V.-rescrves wel de baas zullen blijven. Tenslotte bezoekt S. V. IV de leiders van hun afdeeling Tempo I, no. 1 dus tegen no. 2. Daar cal het wel spannen. door ELMA RUZER. Dit briefje heb lk vanmorgen gekregen. Helman vouwde het open. Zij zaten in de luxueus-ingerichte lounge van een groot hotel. Een klein beroemd orkest speelde modewysjes, men danste. Tegenover Reinard Helman, den bekenden theater-direc- ceur, zat de eenige vrouw, die hij ooit werke- yk had liefgehad en die, twee jaar geleden, jjn besten vriend, den tooneelschrijver Georg Lann getrouwd had. Hoewel ze bleek was en kennelijk zeer nerveus, kwam het hem voor, at zij nog ncoit zoo mooi was geweest. Hel man was getuige geweest by hst huwelijk. Hij had hun geluk van zeer nabij meegemaakt, had ook van zeer nabij de catastrophe zien na deren. Myrian was actrice, een nerveuss na tuur, soms wat overspannen, verwend door het leven, grillig en heftig. Georg was een Kunstenaar, vervuid van zijn werk. soms ver strooid, niet altijd Dij machte, het juiste- woord te zeggen op het juiste moment en eveneens driftig. Helman was niet zoo overmatig ver wonderd toen hem drie dagen geleden twéé boodschappen bereikten, de een telefonisch van Georg de andere in Myrian's nerveuse handschrift, beide gelijkluidend: ze gingen scheiden. Het was precies de vijfde maal dat ze hem dit meedeelden en hij begon de zaak pas ernstig in te zien, toen hij hoorde dat Georg de stad verlaten had en Myrian in een hotel woonde, terwijl wederzijdsche vrienden vergeefs poogden, weer toenadering te scheppen. Helman las het briefje Beste Myrian, ik ben na rijp overleg, tot de conclusie gekomen dat je volkomen gelijk hebt met te willen scheiden: wij passen niet by elkaar, we zijn beiden tr vervuld van ons werk, beiden te heftig en bei den te egocentrisch Ik vertrek morgen met de Atlantic" naar Amerika, je weet dat ik a'. dergelijke plannen had, in verband met een aanbieding van een filmmaatschappij. Neem de noodige stappen, ik ben bereid in alles toe te stemmen en wensch je het beste toe. Jc- toegen. Georg. Toegenegen, herhaalde Helman, lachte kort en zag toen, dat de tncoie oogen der vrouw tegenover hem zich met tranen vulden. Idioten, zei hy kortaf. Jullie zijn gek op elkaar! Myrian zweeg, maar wischte terluiks haar oogen af! Ga naar hem toe en maak het in orde. zei Helman kortaf. Ikik weet niet eens waar hij is en... en hij heeft my niet meer lief, anders zou hij zóó'n briefje nooit hebben geschreven!" Men doet de gekste dingen als men lisf heeft en rampzal-g Is, zei Helman met een kjrt lachje, Myrian, ga morgen naar de „At lantic" Ze zweeg. De muziek speelde een tango. Hij zag dat zij vocht tegen haar tranen en keek nog eens in het briefje. Alle twee koppig en trotschen ditmaal liep het mis, hij voelde het. Myrian, boos om een kleinigheid, had ge flirt met een ander. Georg gekwetst en ja- loersch, nam de zaak tragisch op. Daarbij kwam die verwenschte moderne zelfanalyse. Ze wisten precies wat er in hun hart omging, die moderne minnaarsverschrikkelijk! Ego centrisch, kunstenaarsnaturennatuurlijk dat was zoomaar ras' dat al zouden ze beiden dood-onge.ukkig zyn als de scheiding doorging, en als men niet met geweld optrad, zou de scheiding eoorgaan Holman keek naar de vrouw tegenover hem. Hy had iedere lijn van haar gezicht lief, de wijze, waarop ze naar theekopje opnam, haar stem, haar dwaze buien, haar onredelijkheid en ontwapenende kinderlijkheidMaar het zou ncoit een geluk vcor haar kunnen zijn Myrian, zei hij, ik zal het je verwenschten trots gemakkelijk maken. Ik za! naar de boot gaan. Jy hoeft maar één ding te doen: ga in het hotel „Astoria by de haven, neem er een kamer en geef my het nummer ervan op. Zij keek hem aan. Wat wil je noen? Jullie beletten om elkander ongelukkig te maken, zei hij grimmig, en nu moeten we gaan, ik heb vanavond nog een hoop te regelen. Helman kwam eenigsrins onccremonleus de hut binnen, waar Georg op een stoel zat met gebogen hoofd en bleek, doch vastberaden ge laat. Hij keek snel op. Hartelijkheid is maar alles, zei Helman lakonïek. Je moet me verontschuldigen, beste jon gen, fluisterde Georg, het kost moeite, maar ditmaal ben ik vastbesloten, ik zeg je dit, om je bij voorbaat te waarschuwen dat je geen verhalen tegen me hooft te houden. Alles is miwe gaan scheiden. Ja, ja, zei Helman, dat interesseert me <>J het oogenblik minder. En toen de ander verb, asd opkeek, vervolgde hy op zijn nuch torsten toon: Je moet me een dienst bewijzen Georg lk moét mst deze boot meedringend teie gram, zakelijke aangelegenheid, kan me een fortuin kosten of opbrengenvoor lou maakt het niet zóó'n verschildoe me dit genoegen, sta me je hut af, er is geen enkele ht.t mt.r te krijgen, de boot is stampvol! Och, die nonsens! viel Herman uit, dan moet je morgen ook maar weer de kracht yir. den en met de Norman gaanmaar nu moét ik jou hut hebbenmijn bagage is al can boord, laat me ni:t in de steek kerel gaarne tot wederdienst bereid, hier is je jas.. waar is de belje hebt tien minuten om. al je bagage weer aan land te brengen apropos nóg een verzcek: er zit iemand in hotel „Astoria" kamer 29, op me te vrachten, kan ik onmogelijk nog spreken, ga er even heen, heel belangrijkha, daar is de hut- bediendealles wat van meneer is moet weer snel aan boord gebracht, meneer staat me zijn hut af Ikbegon Georg, Eglise Wollonne Begynliof. Dimanche, 29 Janvier. 9 h. 30: Service. 10 h. 30: Service. 11 h. 45: Service des Enfants. 20 h. Service. Vendredi, 3 Février. 20 h. Service Pasteur Krafft. L'église est ouverte lous les jours de 1016 h, Ncd. Herv. Kerk, Blcenrendaal y.m. 10 uur Ds. J. C. van Dijk. H. Avondmaal, N-m. 5 uur Ds. J, C, van Dyk. Jeugddienst in het Jeugdhuis. V.m. 10 uur de heer W. F. G. Dankbaar. Gebouw „Maranatha". Donderdag 2 Febr. n.m. 8 uur D. J. C. van Dyk. (Bijbellezing). Overveen. V.m. 10 uur Ds. G, B. \v estejiburg, Pred. te Den Haag, Ned. Herv. Gem. Santpoort. V.m. 10 uur Prof. Dr. G. A. van den Bergh van Eysiaga. Vader, Zoon en Geest. (2 Cor. 13, vs. 13.) Donderdag 2 Februari, 12.15 uur, kerkelijke wijding door denzelfde van het huwelijk va.n: Ds. H. J. Mispelblom Beyer, Rem. Ger. Predikant te Boskoop en Dr. L. M. van den Bergh van Eysinga, Ned. Hervormde Evangelisatie te Santpoort. V.m. 10 uur Ds. J. W. sswaan, IJmuiden. NederL Protestantenbond. Afdeeling Bloemendaal, V.m. 10.30 uur D3. W. Mackenzie, Amsterdam. Extra schaalcollecte voer de Vrijzinnig Christelijke Jeugdbeweging. Garef. Kerk te B'oemendaaL V.m. 10 uur Drs. J. C. Brussaart. Viering H. Avondmaal. N.m. 5 uur Drs. J. C. Brussaart. Nabetrachting. Religieuze Kring, Aerdenhout. V.m. 10 uur Dr. R, Miedema, Rem. Pred. Amersfoort, De Vrjje Katholieke Kerk, Popellaan Kinheimpark. Zondag 29 Januari. V.m. 10.30 uur, Gezongen H. Mis, met Praedi- catie van Priester Ko Bersten. Des namiddags van 2.30 tct 5.30, zal het H. Sacrament worden uitgesteld, gelegenheid tot meditatie, ook voor belangstellenden. Donderdag 2 Februari. V.m. 7.30 uur, Gesproken H. Mis. Des avonds 8 uur: Viering van Maria Licht mis. Genezingsdienst en Lof, uitreiking van gewyde' kaarsen. De „Atlantic" stiet een klagend geloei uit, voor de eerste maal. Kom, opschieten, beva.1 Helman, je wilt me toch zeker niet weigeren. Ben je mijn vriend, ja of neen? Georg liet zich tneesleepen, zag als in een droom zijn bagage weer aan boord brengen. Diep in hem was er iets, dat zich verheugde al zou hy het nooit willen hebben erkennen, dat vermoedde, dat hoopteVoor de tweede maal loeide de boot. Georg keek zijn vriend onderzoekend aan. Dus jfl gaat werkelijk plotseling naar Amerika Jamisschien vlieg ik mee terug met een van de oceaanvliegers, waar ze het m 't ochtendblad over hebben. Overigens ik heb gis teren theegedronken met Myrian, ze is diep ongelukken en dol op jeadieu, je moet van boord Ze drukten elkander de hand. Aan de kade stond Georg, min of meer versuft over deze nelle overgang eti over de railing leunend schreeuwde Helman hem nog toe: „Astoria, kamer 29, myn excuses, ik kon niet meer ko menga er dadelijk heen! En Georg knikte oevestigend en wuifde de boot na. Tien minuten later hield hij een snikkend en zielsgelukkige Myrian in de armen. Vier-en-twintig uur lat-er las hii, lijkbleek, de bulletins: de „Atlantic" schipbreuk geleden, aantal slachtoffers nog onbekend. Den volgenden avond stond de naam van Reinand Helman, den bekenden theater-mana ger, op de ltjst van de verdronkenen. Toen Georg een jaar later met zijn jonge vrcuw naar Amerika vertrok, in verband met de opvoering te New York van zyn nieuwe stuk, kwam op de plaats, waar de „Atlantic" gezonken was, de jonge vrouw op het dek het was laat in den nacht de armen vol bloemen. Zij stonden achter cp het schip en staarden over de golven en toen Het zij de bloe men erin vallen. Georg sloeg een arm om zijn vrouw, die snikte aan zijn schouder. Adieu, beste kerel, zei hij zachtjes. Myrian boog zich over de verschansing. Wij zijn gel 'kkig en zullen noojt meer zoo dwaas zijn, zai ze en veegde haar tranen af, met de kinderlijke beweging, die Reinard Helman zoozeer had liefgehad. Zoozesr, dat het zyn noodlot werd. Maar de golven zongen van eeuwigheid en vrede, van een diep geheim, dat boven alle vergangelijkheid en leed uit straalt. (Nadruk verboden).

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1933 | | pagina 5