„Bouclé" Karpetten N. V. d. BEEN ÜLAA?$£LIJK NIEUWS. BURGERLIJKE STAND. SPORT. B. A. CASSEE Zn. Autobekleeder Zadelmaker Korie Kleverlaan 76. Telef. 23167 Hederlandsche Mij. Mei 1887 Het verschc Brokjes Leve De tandarts is PRIMA BRANDSTOFFEN PRIMA BEDIENING N.V. STEENKOLENHANDEL v.h. J. H. KRUL Jr. TEL. 11617—14106. OVERVEEN mijnd wabe, zou een muiterij niet mogelijk zijn, zelfs al ware er onrecht gedaan. (2e Kamerlid Knottenbelt). Tucht echter is gegrond op en kan alleen wortelen in Recht en Recht is gegrond op en kan alleen wortelen in Rede. (W.) Orde en gezag moeten er nu eenmaal zijn, in een gesocialiseerde samenleving zouden zij allerminst ontbreken, in leger en vloot zijn zij onmisbaar. (N. R. Ct.) Aan de verantwoordelijke overheid zij het noodige doorzicht en beleid in deze moeilijke omstandigheden van harte toegewenscht. (De Maasbode en het Bi. W.), (Wordt vervolgd.) - DE ONTWORPEN AUTOBUS-LIJNEN. Het tijdstip, waarop de Noord, en Zuid-Holi. Tramweg Mij. eventueel haar tramdiensten op gnze gemeente zal staken, en deze zal vervan gen door autobusdiensten, hangt nog steeds af van de beslissing door de Kroon op het aanhan gige beroep tegen de haar door Gedeputeerde Staten gegeven vergunning. Luidt deze beslis sing voor haar gunstig, dan zullen de busdien sten geleidelijk tot stand komen. Want hierop vooruit te loopen en a l'aventure het wagen park reeds nu vol te zetten met nieuwe auto bussen, zou natuurlijk dwaasheid zijn. Wel be zit de Mij. reeds diverse dergelijke vervoer middelen, eenige zelfs in gebruik, zoodat een der vier of vijf betreffende lijnen spoedig van compleet rollend materieel voorzien kan wor den. Welke lijn dit dan zou zijn, is nog niet uitgemaakt, ook niet welke bepaalde type of typen bussen besteld zullen worden. Vast staat echter, dat deze een overgang zullen vormen tusschen tramrijtuigen en de gewone autobus sen. Zij zullen b.v. een hoogte bezitten, die den passagiers toelaat zich er rechtop in te bewe gen, terwijl de banken schuin geplaatst worden om ruimte te winnen, ook in den middendoor loop. In deze laatste zullen de passagiers zoo noodig cok een staanplaats vinden. Het aantal beschikbare plaatsen zal dan ook aanmerkelijk grooter zijn dan bij de gewone bussen het ge val is. Van de vijf tramlijnen in Haarlem, blijft dan alleen lijn I, die naar het Soendaplein rijdt, ge handhaafd; de overige worden buslijnen. Van deze zal lijn H aanvangen op de Groote Markt te Haarlem en eindigen vóór hotel „Zomer- zorg" in Bloemendaal. Van dit aanvangspunt gaat de route langs Jansstraat, Jansweg, Via duct, Kennemerplein, Staten-Bolwerk, Schoter singel, van Ostadestraat, Kleverparkweg, Santpoorterstraat, Santpoorterplein, Molen straat, Kleverlaan, Iepenlaan, Plataneiiiaan, Verbindingsweg, Korte Kleverlaan, Bloemen- daalscheweg, Bosch- en Duinlaan, Bosch, en Duinplein, Sterreboschlaan en de Zomerzorger- laan tot hotel „Zpmerzorg". Terug wordt dezelfde route gevolgd, behou dens het gedeelte vanaf het viaduct bij het Sta tionsplein. Vanaf dit viaduct loopt de weg n.l. door Kruisweg, Kruisstraat, Smeedestraat tot de Groote Markt. De volgende autobuslijn neemt de route vanaf de Turfmarkt naar het oostelijk einde van den Zee-weg en wel vanaf de Turfmarkt langs Spaarne, Damstraat, Klokhuisplein, Rivier- vischmarkt, om vervolgens dezelfde route te volgen als lijn I tot en met den Kleverparkweg, om vandaar langs de Kleverparkstraat, Ver- spronckweg, Stoopplein, Julia.nalaan en de Mi- litairenweg te eindigen aan het oostelijk einde van den Zeeweg. In omgekeerde richting wordt dezelfde weg gevolgd, doch niet langs de Julianalaan, maar langs de Spoorlaan en den Tuindorpweg. De daaropvolgende autobuslijn loopt vanaf het Station in Haarlem tot de Tuindorplaan in Overveen en wel vanaf dit station langs Ro zenstraat, Kenaupark, Zijhuizen, Nassauplein, Nassaulaan, Gedempte Oude Gracht, Raaks. Zijlvest, Raaksbrug over, naar Zijlsingel, Zijl- weg, Korte Zijlweg, Rampenlaan en Tuindorp- laan als eindpunt. De terugweg van de Tuindorplaan in Over veen gaat, van deze laan langs Ooster Tuin dorp, Zuider Tuindorp, Rampenlaan en verder als voren. Dan volgt de autobuslijn Haarlem-Station naar Heemstede (Javalaan). Deze gaat vanaf het station langs Rozenstraat, Kenaupark tot Raaks als voorgaande route, verder lar.gs Zijl vest, Wilhelminastraat, Wilsonsplein, Konin ginneweg, Emmastraat, Emmabrug over, Leid- scbe Vaart, Zandvoortsche laan, Heerenweg. van Merlelaau, Raadhuisplein, Kamplaan, Wil- helminaplein, Meerweg met Javalaan ais eind punt. In omgekeerde richting wordt dezelfde route gevolgd. Ten slotte wenscht de N. en Z.-H. T. de auto buslijn, die op het oostelijk einde van den Zee weg eindigt, door te trekken tot Zandvoort en dit gedeelte dan alleen in de maanden vanaf I Mei tot ultimo September te doen berijden. Gedeputeerde Staten hebben hieraan hun goed keuring onthouden. Dezen achtten n.l. de voor ziening van dit traject door de Mij. „Storm vogels" voldoende gewaarborgd. De aanvraag is nu voor deze route-verlen ging, door de N. Z. H. T. aan de beslissing van de Kroon onderworpen. de auto-weg amsterdam—haarlem een moordweg. Niemand zal de juistheid van bovenstaanden naam voor den eersten en belangrijksten auto weg in ons land, betwisten. Ons werd verzocht er de aandacht van autoriteiten en publiek op te vestigen, dat vooral des avond deze weg te berijden levensgevaarlijk is. Niet alleen, omdat er altijd lieden zijn die al dan niet „aangescho ten" willen snijden of hun auto-kannibalisme botvieren, maar ook omdat de verblindende kop- verlichting der tramwagens menigmaal zoo hin derlijk is, terwijl de verlichting van dezen weg zeer veel te wenschen overlaat. Men prees daar tegenover aan de verlichting met Philips' natrium-lampen welke uitnemend blijkt te vol doen op den autoweg bij Geleen in Limburg. Onze zegslieden waren geen aandeelhouders in Philips'-fabrieken. uitbreiding lokalen der christe lijke school in het bloemendaalsche bosch. De werkzaamheden aan de vergrooting der Christelijke School voor L.O. en U.L.O. in de Bosch en Duinlaan, Hoofd de heer T. K. Roos- jen te Bloemendaal worden met kracht voort gezet. Op Donderdag 2 Maart a.s„ des morgens ten half tien ure, zal de officieele ingebruik stelling der lokalen plaats vinden in tegen woordigheid van autoriteiten en ouders der leer lingen. Na afloop der plechtigheid wordt den kinde ren een klem schoolfeestje aangeboden. PROPAGANDA-AVOND VAN DEN KATHO LIEKEN RADIO OMROEP TE OVERVEEN. Woensdagavond 15 Februari a.s. houdt de K. R. O. een propaganda-avond in de Gym nastiekzaal van de St. Aloysiusschool, Zanó- voorterpad te Overveen. Als spreker zal optreden de Lector J. Dito, terwijl bovendien een propaganda-film gegeven zal worden, die elders steeds uitverkochte zalen wist te trekken. De entrée-prijs is zóó laag gesteld, dat iedereen van dezen pracht propa- ganda-avond gebruik zal kunnen maken. Men zal verstandig doen, zich nu reeds van plaats- kaarten te voorzien, want het aantal plaatsen Is beperkt. Men wende zich hiervoor tot den heer C. C. A. van Wei, correspondent van den K. R. O., Rollandslaan 27, Overveen. De aanvang der voorstelling is gesteld op acht uur. Op dienzelfden dag wordt aldaar een kindervoorstelling gegeven, aanvangende des middags 2 uur. Kaarten voor deze kindervoor stelling zijn verkrijgbaar bij de resp, hoofden der Jongens- en Meisjesschool. DE LIGHALUITVOERING. De bekende gymnastiek-uitvoering ten bate van het Haariemsche Lighalfonds zal dit jaar plaats vinden op Zaterdag 18 Maart a.s. in den Stadsschouwburg aan het Wilsonsplein. De uit voering wordt evenals vorige jaren gegeven door de leerlingen der scholen 17, 18 en 19 onder leiding van mej. M. B. Roozen en den heer Wieland Los belast is met de hoofdleiding der uitvoering. De dames en heeren der B. G. V. „Turnlust" zullen opnieuw hunne medewerking verleenen, terwijl het Symphonie-ensemble „Orpheus" den avond muzikaal zal illustreeren. Als de voor teekenen dus niet bedriegen, belooft het weer een echt gezellige avond te worden waarop volop genoten kon worden van de ggzonde en opwekkende lichaamsbeweging, de gym nastiek. De heer Meijerink zal opnieuw trachten de uitvoering tot een finantieel succes te maken, alhoewel dit moeilijker zal gaan dan de vorige jaren, daar de heer Meijerink thans geen direct contact meer heeft met de leerlingen öer scholen en hen dus niet meer kan opwekken met zijn warm enthousiasme. De leerlingen en oud-leerlingen der scholen, waaraan de heer Meijerink les gaf, zullen hem, den voorvechter der tuberculose-bestrijdlng, zeker niet in den steek laten en zich in drom men opgeven om den heer Meijerink te helpen bij zijn actie met steunlijsten. Het adres van den heer Meijerink is Cruquius- straat 10, terwijl men zich ook schriftelijk kan opgeven, SOLLSTEN-AVOND VAN SURSUM'S JEUGD FANFARE. JX Donderdagavond gaf Sursum een onder- lingen wedstrijd voor hare junioren. De heer J. Loerakker gaf m zijn openingswoord uiting aan zijn teleurstelling Inzake de vermindering van de gemeente-subsidie. En toen was het woord aan de Jeugdfanfare en weldra daverde de zaal van het Jeugdhuis van de schetterende tonen, die de kleine exe cutanten aan him groote instrumenten ont lokten. Daar zaten ze nu, hoog op het podium, de 20 ferme jongens, die den goeden naam van Sursum in de komende jaren, zullen hand haven; het groene hout opgroeiend tusschen de volwassen stammen. Ijverig hadden ze ge studeerd, (huisgenooten en buurtbewoners kunnen het getuigen!) onder leiding van hun dirigent, den heer J. A. Meng, bijgestaan door eenigen van Sursum's veteranen. Het resultaat moet stellig voldoening geschonken hebben, zoowei aan onderwijzers als leerlingen. Met zulk een reserve als hier gekweekt, kan de vereeniging met vertrouwen de toekomst tege moet gaan. Hoort slechts, met hoeveel vuur de jonge muziekbeoefenaars Gezang 180 1 en daarna de Jeugdmarsch en de Ouverture „1' Amitié" spelen. Na de instrumenten aldus goed ingeblazen te hebben, kon de onderlinge wedstrijd der knapen dan nu beginnen. .Het publiek vervulde hierbij de rol van jury. Een grappige jury was dat: de minderheid bestond n.l. uit tot oordeelen bevoegden; het waren werkende- of oud-leden van fanfarekorpsen, en daaronder vele vaders, wier zoons hier op de estrade zaten. De meer derheid echter, liet zich eenvoudig door ge voelsoverwegingen leiden, want deze bestond uit hen, die nooit een instrument bespeeld hebben. De uitspraak van een dergelijke groep beoordeelaars heeft evenwel ook een goeden kant. De niet-bekroonden kunnen zich troosten met de gedachte, dat de minderheid (die tot oordeelen dus bevoegd is) hun wellicht onder de uitverkorenen heeft gerangschikt en den be kroonden behoedt het voor zelfoverschatting. Zoo betraden dan beurtelings elk der jonge muziekminnaars met zijn blinkend, nikkelen instrument het podium. De heer Meng wachtte hen daar bij de piano en onder diens begelei ding kregen wij dan één of andere melodie of lied te hooren op den sax-sopraan, hoorn, pis ton, bariton, bugel, bas, trombone, of tuba. Men ziet, er was keuze genoeg, maar l'em- barras du choix maakte het 't publiek niet ge makkelijk de, naar hun meening, vier beste spelers aan te geven. De meeste voorkeur bleek tenslotte de piston-solo van Gerrit Helle- waard verworven te hebben, die een melodie uit Don Juan van Mozart ten gehoore had ge bracht. De 56 op hem uitgebrachte stemmgn plaatsten hem als no. 1. Zijn opvolger Nico Berghorst, werd met 38 stemmen op de tweede plaats gebracht voor zijn piston-solo (mei. uit La Traviata van Ver- dj). No. 3 werd Martinus v. d. Burg met zijn tuba-solo (melodie uit Tannhauser van Wag ner) en tenslotte kreeg Gerrit Waanders de vierde plaats, die een lied van G. Forster, op de piston gegeven had. Deze vier jongelui zul len waarschijnlijk een boekwerk als prijs ont vangen. De daarna gezamenlijk uitgevoerde Mei-Polka en de Kameraden-marsch, beiden van J. A. Meng, kloek en pittig vertolkt, vormden het slot van dezen muziekavond. biljartclub der societeit-vereen. In de jX Woensdag gehouden algemeene ver gadering is de heer K. Sanders benoemd tot secretaris in de plaats van den heer van Len- nep, die als zoodanig had bedankt, maar be stuurslid blijft. reizen en trekken. De Kon. Ned. Stoomboot Mij. heeft een kleu rig prospectus verspreid voor een ideale vacan- tiereis naar Madeira, in 12 dagen uit en thuis, met excursies op het eiland. Het prospectus met de opgaaf van nog andere aardige reizen voor dit zomerseizoen ,voor wei nig geld is op aanvraag aan ons bijkantoor Bloe- mendaalsche weg ter inzage. Hetzelfde is het geval met de alleraardigste door de K.L.M. verzonden verticale en horizon tale overlangsdoorsneden, in kleurendruk van het bevolkte Nederland-Indië-vliegtuig PH-AIS, Naast de kleurendruk staat de volledige tech nische beschrijving met teekening van het vlieg tuig. Het is een voortreffelijke reclame. Zie voor ons raam BI. weg 42. „MESAILLANCE". Eenige bezoekers van „Mesalliance", het tooneelstuk dat tweemaal door de Bloemen- daaische Tooneelvereeniging is opgevoerd, ma ken er ons op attent, dat in de pauze van beide voorstellingen de heer A. Grootegoed op verdienstelijke wijze zich als pianist heeft doen hooren. Zij brengen hem voor zijn prestatie alsnog hulde. UIT HET POLITIERAPPORT. Zaterdagmiddag heeft op den Viersprong een botsing plaats gehad tusschen twee auto's. Beide wagens werden licht beschadigd. Men heeft een poging gedaan om in te breken in een perceel aan de Oranje Nassau laan, welke poging echter op niets is uitge- loopen. Men zij op zijn hoede! Een rijwiel, dat onbeheerd stond bij de R.K. Kerk te Bloemendaal is gestolen. De fiets is echter Donderdag in de gemeente teruggevonden. 4 BLOEMENDAAL. Gevonden en terug te bekomen bij: Heems kerk, Vogelenzangsche 334, Vogelenzang: een reisdeken; Van Kleef, Zomerzorgerlaan 44, Bloemendaal: een sleuteltje van schaats; Francken, Platanenlaan 3, Bloemendaal: een bankbiljet^ P. Smid, Noordlaan 19, Bloemen daal: een zakmesje; Th. Apswoude, Leidsche- vaart 154, Vogelenzang: een hondenhalsband; R. Stoffer, Bosch en Duinlaan 12, Bloemen daal: een vulpenhouder; M. Grootegoed, Bo'sch- 'iaan 8, Bloemendaal: een paar motorhand schoenen; aan den politiepost te Aerdenhout: een mantelceintuur; aan het bureau van politie te Overveen: een dop van een radiateur, een lange ketting, een bruine glacé handschoen, een huissleutel. INGEKOMEN. G. Hartog, Clematislaan 3, Aerdenhout; C. H. Koster, Prins Hendrikaan 199, Overveen; J. F. M. Pinxter, Iepenlaan 32, Bloemendaal; A. Nieuwenhuyse, Schaepmanlaan 7, Sant poort-Station; J. A. E. Verkade, Vlnkenbaan 3, Santpoort-Station; A. W. A. Polman Mooy, Bloemendaalscheweg 295, Overveen. Bevallen: P. G. ter WolbeekVan der Horst, z.; M. C. van der BergMarcelis, z.; J. L. Kruytvan Waalwijk van Doorn, z. Ondertrouwd: F. H. Fragemann en A. F. Haake. Getrouwd: P. N. J. Zonneveld en M. Vree ken; C. J. van Muiswinkel en C. Waal. Overleden: B. Davidson 84 j.; J. de Jong, 57 j.; H. M. Ch. Broekhuizen, 52 j., overleden te Haarlem. voetbal. De uitslagen der j.l. Zondag gespeelde wed strijden voor de 2e klas B zijn: H. F. C.Hercules D. W. S.—Alphen VeloxSpartaan BaarnA. F. C. B. F. C.Bloemendaal 4—2 8-1 41 2—3 3—1 ZIJLSTRAAT 83 - TEL. 11307 WONINGINRICHTERS SPECIALE ETALAGE PRIMA KWALITEITEN LAGE PRIJZEN De strijd tusschen twee der oudste voetbal clubs uit den lande, H. F. C. en Hercules, had helaas niet het sportieve verloop, dat men er van verwachten kon. Het waren de Utrechtenaren, die op een gegeven oogenblik het spel trachten te forceeren, en daarbij niet altijd geoorloofde middelen gebruikten, waardoor er een onaan gename stemming tusschen de lijnen heerschte. Wij betreuren dit afzakken van Hercules ernstig. Juist vereeniglngen als deze, hebben het fair play onder alle omstandigheden hoog te houden. Niet lang geleden heeft de strafcommissie van den K. N. V. B. een Hercules-speler moeten corrigeeren. een unicum in de roemrijke ge schiedenis van deze club. En thans het spor tieve falen tegen H.F.C.! Voorzitter de Vries late zijn gezag intijds gelden! Het begin was voor de bezoekers veelbelovend. Goed combineerend werden diverse aanvallen opgezet, die de hf.c.-defensie, waarin vooral v. Baasbank onzeker begon voor lastige pro- hfc heeft een lastigen uitwedstrijd voor de blemen stelde. Dank zij van der Meulen werd boeg. We wezen er reeds eerder op, dat het de score voorloopig blank gehouden, maax hij kon toch niet verhinderen, dat Hercules de leiding nam, na fraai individueel werk van haar spil de Zeeuw. Toen kwam H.F.C. los, maar bemerkte, dat ook de gasten en doelman Balt een uitnemend speler hadden. De gelijkmaker kwam van Kosters voet, die een keurigen aanval besloot met een onhoudbaar schot, terwijl het zelfs de Nijs gelukte, om nog voor de rust zijn elftal de leiding te geven. Bij een volgenden aanval werd van der Meu len aan het hoofd gewond, wel bleef hij nog op zijn post tot het rust-signaal, doch liet zich daarna vervangen door Jonker. Na de hervatting kwam H.F.C. overdonderend opzetten. Koper verdeelde het spel als midden voor uitnemend, en zag zijn ijverig werk be kroond met een derde doelpunt. Hierna begon Hercules grof te spelen, waardoor van goed spel bijna geen sprake meer was. Wout Buitenweg verkleinde den achterstand als Jonker onoordeelkundig uitliep. Ten slotte werd de strijd definitief in het voordeel der thuisclub beslist, toen Balt een ver schot van Hagenaar onvoldoende stopte, en Koper het le der uit zijn handen in het doel liep. D.W.S. dat met vier invallers voor Huntelaar, Caldenhoven, Metchers en van Es verscheen, speelde niet alleen tegen, maar ook met Alphen. De bezoekers wormen den toss en kozen wind- voordeeL Zij waren hierdoor voorloopig wel het meest in den aanval, maax de D.W.S.-achter- hóede benam hen toch elke scoringskans. Daar entegen waren de uitvallen der gastheeren zeer gevaarlijk, met als resultaat twee goede doel punten van Beuker en Slot. Na de doelverwisseling was het totaal met Alphen ged-aan; Met regelmatige tusschenpoozen werd de stand tot 50 opgevoerd. Dan redt Alphen de eer uit een strafschop, maar Eijck- man en Slot zorgen er voor dat de Zuidhollan ders een zware 8—1 nederlaag lijden. Velox, dat de Spartaan ontving, bracht er in de eerste helft, toen zij wind voor had, weinig van terecht, er zat hoegenaamd geen verband in de geelzwarte ploeg, terwijl in de laatste instan tie die Spartaankeeper met succes zijn doel verdedigde. De enkele aanvallen door de Am sterdammers opgezet werden verrassend en snel uitgevoerd. Toen de rust kwam had geen der partijen gedoelpunt. Be thee had Velox blijkbaar goed gedaan, want het elftal sloot daarna als een bus. Toch kwam een doelpunt juist aan de andere zijde, want een afgemeten voorzet van Pieterson werd door Lammens onberispelijk benut. Het was Lit Jr. die met een pracht-kopbal gelijkmaakte, om kort daarop nogmaals te scoren. Daarmee is het pleit beslecht. Spartaan zakt af en het kost Hettinga en Lit Sr. weinig moeite de stand tot 41 in het voordeel van Velox op te voeren. A.F.C. zorgde er voor beide punten In Baarn te veroveren, en daarvoor een beetje op adem te komen. Het begin was echter weinig hioopvol voor de roodzwarten, want reeds na dertien minuten spe len had Baarn zich van een 20 voorsprong ver zekerd. Niettegenstaande goed aanvalswerk der A.F.C.-voorboede bleef deze stand tot rust on gewijzigd, dank zij de Baarn-keeper Onrust, die de vele schoten, welke hij te verwerken kreeg onberispelijk verwerkte. Na de hevatting gelukte het Lungen spoedig den achterstand te verkleinen, terwijl het den zelfden speler gelukte Onrust met een vliegend schot nogmaals te passeeren, waardoor de stand weer gelijk was. Een interessante strijd om de leiding volgde. Een hbngelen in de Baarnsche achterhoede stelt Burgers in staat den A.F.C.-ers een voorsprong te geven. Zelfs doelpuntte Lungen nog eens, maar wegens off-side werd deze goal geannuleerd. In de laatste minuten zette Baam alles op alles, om ten minste één punt te behouden. Dit gelukte niet; de overwinning bleef aan A.F.C. Bloemendaal bracht er tegen B.F.C. al heel weinig van terecht. Zelden zagen we onze plaats genoten zoo'n slechten wedstrijd spelen. Ons ach tertrio heeft geen schuld, keeper Huisman, Bak ker en vooral Jc-nkergouw hebben meer dan hun plicht gedaan. Zwak was de middenlinie, nog zwakker de voorhoede. Het wemelde hier van fouten, die op technische en tactische tekort komingen wezen. Gebrek aan snelheid van onze wingspélers en slecht voorzetten van den links buiten deden talrijke kansen te niet gaan. Een omzetting in de tweede helft, waardoor Fr. Bak ker op den rechtervleugel kwam, had evenmin resultaat. Wel kwamen we telkens in het Bus- sumsche doelgebied, maar de afwerking was zóó slordig en doorzichtig, dat al deze attaque's maar één doelpunt van Van Gelder tengevolge had den. Ook B.F.C. bracht er niet veel van terecht, maar de Bussummsrs waren tenminste zoo ver standig van de scoringskansen die ze kregen er drie solide te benutten. Twee vóór en één na- de rust. Zoo werd ons ongeslagen record in Bus- sum door onbenullig spel gebroken. Voor a.s. Zondag staan er maar drie wedstrij den op het programma, die echter stuk voor stuk belangrijk zijn; Alphen—H.F.C. A.F.C.de Spartaan. BaarnBloemendaal. Vernieuwen en repareeren van Autokappen en binnenbekleeding. Repareeren van koffers, tasschen, tuigen, zetten en alle lederwaren. Dekzeilen voor paarden f 3.75. v -'J ÖBERLANNSTEIN Alphen aan de Spanjaardslaan gelukte, gelijk te spelen. Op eigen terrein is <?dt elftal tot heel goede dingen in staat. Wel loopt H.F.C., mocht ze onverhoopt verliezen, geen oogenblikkelijk ge vaar, maar met de ontmoetingen tegen A.F.C. en B.F.C. uit, en Velox thuis is er dan toch reden voor ongerustheid; waar de blauw-witten dit seizoen weinig pech, en veel geluk hebben, rekenen we toch op een H.F.C. overwinning. Tusschen A.F.C. en Spartaan zal het geweldig spannen. Beide ploegen zijn van vrijwel gelijke kracht. Gelukt het A.F.C. wederom, op beide punten beslag te leggen, dan is zij een eind in de goede richting. Maar ook Spartaan is nog niet veilig. Het meest aannemelijke lijkt ons een ver deeling der punten te voorspellen. Bloemendaal trekt naar Baarn en mag wel uit een heel ander vaatje gaan tappen als tegen B.F.C., om een succes in het Gooische Haagje te behalen. Ons elftal speelt dit seizoen al zeer wisselvallig. Heel goede wedstrijden worden af gewisseld met heel slechte. Het zou ons daarom niets verwonderen, als eir Zondag in Baarn ge wonnen werd. De opstelling van het eerste elftal is als volgt i W. Huisman Jonkergouw C. A. Bakker Immer Beyck Parson H. Köhler Ch. de Bock van Gelder M. Strik F. Bakker. De lagere elftallen hebben dit programma af te werker: Bloemendaal-VeteramenR.C.H. 6. 10 uur. Bloemendaal 3V.V.B., 10 uur. Schoten Bloemendaal 6, 2 uur. Junioren. EdoaBloemendaal a, 10 uur. Bloemendaal cR.C.H. d, 2 uur. I.V.O. bBloemendaal d, 10 uur. Adspiranten (Zaterdag) Schoten a—Bloemendaal a'. 2.30 uur. Bloemendaal bRCH b, 2.30 uur. Edo dBloemendaal c, 2.30 uur. KORFBALCLUB „SPORT VEREENT". BLOEMENDAAL—SANTPOORT. „Sport Vereent" gaf j.l. Zaterdag in hotel „Vreeburg" haar jaarijkschen feestavond. De heer D. Klay sprak het welkomstwoord en me moreerde- de groote vlucht, die de korfbal sport sinds 1921, het jaar van de oprichting van S. V., alom genomen heeft, en de bloei waarin zijn vereeniging zich mede mag verheu gen. Hij deed een beroep op de aanwezigen, om het aantal werkende- en steunende leden te vergrooten, al moest hij dankbaar consta- teeren, dat van een bijzonder groote uitbreiding der werkende leden wel moeielijk sprake kan zijn, gezien de enorme beoefening, die dit ge zonde en prettige spel reeds in deze streek gevonden heeft. Toen kregen eenige dames en heeren wer kende leden gelegenheid te toonen, dat zij naast het korfbal- ook de teoneelspelkunst be oefenen. Met entrain voerden zij het blijspel „De Spaansche Vlieg" op, een stuk dat geen geringe eischen aan dilettanten stelt. Maar het dient gezegd, de vertolking stond op een heel goed peil, terwijl de aankteeding, het décor en de regie goed verzorgd waren. De Spaansche Vlieg, klucht in 3 bedrijven van Franz Arnold en Ernst Bach, is een be kend tooneelwerk; wij kunnen dus een uitvoe rige beschrijving van den inhoud achterwege laten. Genoeg zij het te zeggen dat de mosterd fabrikant Klinke, de man die telkens in het nauw gebracht wordt door de gevolgen van een jeugd-avontuurtje met een Duitsch danse resje, onder de intimi bekend onder den naam van de Spaansche Vlieg, voorgesteld werd door den heer E. Zeepvat, en Emma, zijn preutsche ega door mej. G. Kuneman. Paula, de dochter van dit echtpaar (mej. E. Mooiweer) en haar nichtje (Wally (mej. L. Mooiweer) waren twee zoo lieftallige jongedames, dat het wel niet anders kon, of ze moesten de geluk kige verloofden worden van den advocaat Dr. Frits Gerlach (den heer A. Voogd), respectie velijk van Heinrich, de Asyrioloog (de heer N. Handgraaf gaf dezen jongen geleerde kostelijk weer!) De wederzijdsche familieleden: Eduard Burwig, Emma's broeder (de heer J. Menet) en Alois Wimmer (de heer J. Dingeris) haar zwager, zoowel als de ouders van Heinrich: de heer en mevrouw Gootlieb Meisel (de heer A. Manet en mej. W. Ober) en Anton Tiedemeijer (de heer F. Zwijndrecht) gaven niet minder vlot en geestig spel te zien, en eindelijk was mej. A. Kol een lief dienstmeisje. Het publiek toonde zich met het gebodene zeer ingenomen. Een geanimeerde verloting tot stijving der schatkist, community singing en een opgewekt bal vormden het slot van dezen goed geslaagden avond. Verschijnt een waar genie in de wereld, zoo kunt gij het daaraan kennen, dat alle domkop pen een verbond er tegen sluiten. 't Oudbakken broodje b Gaat menigeen vervelen Het schijnt een bron va En huiselijk krakeelen Men wil niet langer ied Een oud cadetje kerven, Waar tanden, mes en g Hartgrondig op bederver Hoewel juist zijn w'er Oudbakken brood te ete Hoe smaakt het versche We zjjn het glad verget Maar is dat nu een re< Zooveel kabaal te make Al zou het knapp'rig vei Misschien wel beter sm: Hou toch het voordeel Gun nachtrust aan den Die blijft ook liefst voor Den heelen nacht niet a Nu heerscht er een gezc Vraag 't maar aan de c Moet aanstonds weer ee UW spijsvertering storen! Neen, lezers, die bij uw Naar 't warme broodje i Het blijft voor mij een 1 Of 't ve-rsch is of oudbal Want zit ik soms mijn Zoo'n oudje te verslijten Dan denk ik maar: „Da Dan o-p een houtje bijter (Nadruk ve I „Ik had je gisteren willi vriend. „Ik liep met mijn want ik moest om half ze: Èn je weet, ik ben nog kon ik niet bij hèt onplei daarom zocht ik wat aflei slecht. Eerst heb ik getra bezoek te brengen, je w nichtje van me. Maar de huizen vereer woont mij Meneer was uit. Toen zi 't schilderijen-museum. I> zoo ben ik bij jou aangel zaken! Ik heb toen maar langs de straat geslenterd, zes -ging loopen. Toen wa de tandarts Is altijd thuis, geweest zijn, als die nu had gekregen. Maar dat i tandarts!" Mijn vriend heeft gelijk thuis en dat is een van i in 't leven. Wiant elders belet. Juist daar, waar m nig afleiding, een weinig troost zou hebben gevonde Is er geen vriendschap trouwelijklieid, geen liefde? de menigte doorwandelt, dat hem met sympathie laat flitst voorbij en verd\ eenzaam langs de straat etenstijd de lampen zijn familie rich in de huiskarr menig tehuis, waar hij ge vermoedt en waar hij gaa zijn. Maar de vensters mei glijden voorbij in den sc blijven gesloten. De wereld is vol van i hunkerende mensch een 1 vinden voor zijn genegenh heden zijn juist op het behoefte aan heeft, onbert hebben het te druk voor te vermoeid voor liefce, t trouwelijkheid. De zaken slechts tijdverdrijf, bestem nuten verpoozing. Innerlijl slechts de nietsdoener ka oorloven van verkeer mét gulheid, oprecht meeleven, We gever, ze niet thuis, c 77. Jongejonge, dat za dat terwijl ze niet eens rest van hun kleeren h men. Twee etmalen di bootje rond, en ze bego: pen, toen den derden da in de verte opdaagde. Zi zakdoeken en schreeuwd gelukkig! de schoener h: draaide bij!

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1933 | | pagina 2