tten Sportwol FIJN WASSCHERII HAAK Jan van Sekt Jr. BEEN GasWrijf CRAMA In den Vleesehlial KAPITEIN KLAKKEBOS GAAT NAAK AMERIKA. falMfaï Sokken en Sportkousen ETALAGE PRIJZEN Het versche kadetje. Brokjes Levenswijsheid. De tandarts is altijd thuis De 22ste Automobielten- toonsteSSing te Amsterdam PREDÏKBEURTEN. door G. Th. ROTMAN. Kijkjes Buiten. Met het keukenapparaat te a!6en tijde elke hoeveelheid water op de gewenschte temperatuur. 10 L. water verwarmen tot 60°, kosten minder dan één cent aan gas. Wiet gas verwarmen is het goed~< koopste. Vraagt inlichtingen aan Uwen installateur! en het gasbedrijf. -j-FATHT-j- GSBIiBDELlI Depót „UN1TAS" Zijlstraat 91 HAARLEM VAN VELTHÜYSEN Jr Mr. CORNELISSTRAAT 33-35 TELEF. 10118 Persopmaak wasch 35 Mangel wasch 30 Droogtoe wasch 25 Door de afbraak der veeprijzen groote pr»ijisw©8*lagireg. Wij handhaven Kwaliteit. Waarom zoudt U meer betalen? EW Zadelmaker Telef. 23187 n Autokappen en nen, tuigen, zeilen ■jpn n gelukte, gelijk ddt elftal tot heel topt H.F.C., mocht ogenblikkelijk ge- igen tegen A.F.C. i is er dan toch r de blauw-witten :el geluk hebben, overwinning. i zal het geweldig /an vrijwel gelijke iderom, op beide is zij een eind in iartaan is nog niet lijkt ons een ver- llen. rn en mag wel uit happen als tegen Gooische Haagje dit seizoen al zeer ijden worden af- t zou ons daarom dag in Baarn ge- elftal is als volgtl Bakker Parson n Gelder M. Strik lit programma af H. 6. 10 uur. ur. uur. ir. ur. uur. rdag) 1.30 uur. uur. lur. 1 VEREENT». NTPOORT. laterdag in hotel feestavond. De mstwoord en me- die de korfbal- an de oprichting eft, en de bloei rede mag verheu- 3 de aanwezigen, steunende leden dankbaar consta- groote uitbreiding elijk sprake kan ïning, die dit ge- is in deze streek en heeren wer- toonen, dat zij 'neelspelkunst be- n zij het blijspel n stuk dat geen n stelt. Maar het tond op een heel ing, het décor en L. ht in 3 bedrijven Bach, is een be- i dus een uitvoe- houd achterwege l dat de mosterd- e telkens in het gevolgen van n Duitsch danse- onder den naam 'oorgiesteld werd en Emma, zijn funeman. Paula, lej. E. Mooiweer) ej. L. Mooiweer) gedames, dat het oesten de geluk- ien advocaat Dr. roogd), respeetie- loog (de heer N. ;e-leerde kostelijk ilieledenEduard i heer J. Menet) Dingeris) haar van Heinrich: de :isel (de heer A. .nton Tiedemeijer iven niet minder en eindelijk was isje. net het gebodene leerde verloting mmunity singing ien het slot van n de wereld, zoo dat alle domkop- liten. 't Oudbakken broodje bij 't ontbijt Gaat menigeen vervelen Het schijnt een bron van narigheid En huiselijk krakeelen Men wil niet langer ied'ren dag Een oud cadetje kerven, Waar tanden, mes en goed humeur Hartgrondig op bederven. Hoewel juist zijn w'er aangewend Oudbakken brood te eten Hoe smaakt het versche? Onbekend! We zijn het glad vergeten. Maar. is dat nu een reden om Zooveel kabaal te maken Ai zou het knapp'rig versch gebak Misschien wel beter smaken! Hou toch het voordeel in het oog: Gun nachtrust aan den bakker Die blijft ook liefst voor ons plezier Den heelen nacht niet wakker. Nu heerscht er een gezondheidsgolf Vraag 't maar aan de doktoren Moet aanstonds weer een heete kug UW spijsvertering storen? Neen, lezers, die bij uw ontbijt Naar 't warme broodje snakken, Het blijft voor mij een kleinigheid Of 't versch is of oudbakken Want zit ik soms mijn tanden op Zoo'n oudje te verslijten, Dan denk ik maar: „Dat 's beter nog Dan op een houtje bijten!" (Nadruk verboden) t „Ik had je gisteren willen opzoeken", zei mijn vriend. „Ik liep met mijn ziel onder den arm, want ik moest om half zes bij den tandarts zijn. Én je weet, ik ben nog al kleinzeerig. Werken kon ik niet bij hèt onpleizierige vooruitzicht en daarom zocht ik wat afleiding. Maar ik trof het slecht. Eerst heb ik getracht, mijn nichtje een bezoek te brengen, je weet wel, dat lievelings nichtje van me. Maar daar ving ik bot. Twee huizen vereer woont mijn oude schoolvriend. Meneer was uit. Toen zocht ik mijn troost in 't schilderijen-museum. Na vieren gesloten. En zoo ben ik bij jou aangeland. Uit de stad, voor zaken! Ik heb toen maar - in een landerige bui langs de straat geslenterd, totdat het tegen half zes ging loopen. Toen was ik onder dak, want de tandarts is altijd thuis, 't Zou wel eens prettig geweest zijn, als die nu ook juist verhindering had gekregen. Maar dat gebeurt nooit met een tandarts!" Mijn vriend heeft gelijk: de tandarts is altijd thuis en dat is een van de verdrietigste dingen in 't leven. Wjant elders krijgt men gewoonlijk belet. Juist daar, waar men zoo graag een wei nig afleiding, een weinig vreugde, een weinig troost zou hebben gevonden. Is er geen vriendschap in 't leven? Geen ver trouwelijkheid, geen liefde? Wie eenzaam tusschen de menigte doorwandelt, ontmoet menig gelaat, dat hem met sympathie vervult. Maar dat ge laat flitst voorbij en verdwijnt in de massa. Wie eenzaam langs de straat dwaalt, als zoo tegen etenstijd de lampen zijn aangestoken en de familie zich in c© huiskamer venzamelt, ontwaart menig tehuis, waar hij gezelligheid en warmte vermoedt en waar hij gaarne te gast zou willen zijn. Maar de vensters met die familietafereeltjes glijden voorbij in den schemer en de deuren blijven gesloten. De wereld is vol van gelegenheden, waar de hunkerende mensch een toevlucht zou kunnen vinden voor zijn genegenheid. Maar die gelegen heden zijn juist op het oogenblik, als hij er behoefte aan heeft, onbereikbaar. Wij, menschen, hebben het te druk voor vriendschap; we zijn te vermoeid voor liefce, te afgestompt voor ver trouwelijkheid. De zaken gaan voor. Vreugde is slechts tijdverdrijf, bestemd voor de weinige mi nuten verpoozing. Innerlijk contact is verspilling; slechts de nietsdoener kan zich de weelde ver oorloven van verkeer met genooten. Bewondering, gulheid, oprecht meeleven, wie heeft er tijd voor? We gever, ze niet thuis, onze lieflijke droomen, onze beminnelijke fantasieën, onze teere herin neringen en grootsche verwachtingen. Maar als het minder pleizierige dingen be treft! Zeker, wij hebben het druk, maar wij hebben steeds nog wel tijd om breedsprakig over onze narigheid uit te weiden. In de liitte van den arbeid vergeten wij niet het gekanker en ge roddel, dat nu eenmaal de kern uitmaakt van het alledaagsche gesprek. Zaken zijn nooit een beletsel om onze antipathie tegen een jnede- mensch, onze afkeer van een toestand, onze ont zetting over een gebeurtenis te luchten. Hoeveel tijd besteden wij aan onze processen, onze schan dalen, onze veeten en ergernissen! Ja_ inderdaad op den tandarts behoeven we nooit te wachten, de booren en tangen staan altijd klaar. Onze kwelling ontloopen we niet. Er staat op het plein van de menschenwereld een groot gebouw met een prachtigen gevel. Hoe- velen kloppen er bij Fortuna aan! Maar het is een buitenkansje, zoo Fortuna ons binnenlaat. Eén op de duizend, één op de tienduizend mis schien mag haar drempel een enkele maal over schrijden. Er staat op het plein van de menschenwereld een groot gebouw met een vergulde poort. Daar woont het Geluk. Drommen vereringen zich voor de poort, maai de vergulde tralies blijven gesloten. Hoe men de bel luidt, men krijgt belet. Slechts een enkel oogenblik ontsluit zich de toegang en met be nijdende blikken volgen de toeschouwers den ge luksvogel ede door het kiertje naar binnen sluipt. Er staan op het plein van de menschenwereld meer giroote gebouwen. Heel het plein is met ver gulde poorten en marmeren gevels omringd. Maar als bedelaar-s bellen cle menschen van deur tot deur en van deur tot deur krijgen zij „niet noodiig" te hooren. De bewoners van die prachtige huizen hebben het te druk, of ze zijn uit of ze zijn in gesprek met fortuinlijker sollicitanten. Doelloos dwalen do afgepoeierde stakkers het plein rond. Op de wijzerplaat van den toren ver volgt het uur onmeedo-ogend zijn rondgang. Het loopt tegen half zes, het oogenblik, waartegen de onrustige slenteraars zoo hebben opgezien. En in een donkeren hoek boven een hard- steenen trap tuurt een sombere figuur uit zijn venster. Hol staan zijn oogen en zijn breede mond grijnst. Hij weet, dat zijn klanten op tijd zullen komen. Hun hoop. dat hij ditmaal de af spraak vergeten zal, is vrucht van redeloozen angst. De tandarts is altijd thuis! H. G. CANNEGIETER. Men schrijft ons: De 22ste Automobieltentoonstelljng is IX Zon dag 5 Februari om 5 uur met het bekende klaxongetoei gesloten. Duizenden en duizenden zijn dooir de poorten van het RA.I, paleis ge gaan en hebben de vele merken en soorten automobielen motorrijwielen, rijwielen met hulp- motor en zonder motor bewonderd en van de vooruitgang van de techniek kennisgenomen. Ging bij de een de belangstelling in hoofd zaak naai- een prachtige luxe wagen, bij de ander weer gold het een sterke practische vrachtauto. Weer een ander bezocht in hoofd zaak de tentoonstelling voor de prachtige ge reedschappen en de ontelbare nuttige assescoi- res. Was er werkelijk veel nieuws te zien op deze tentoonstelling? Inderdaad; echter het meeste op de 'vrachtwagenafdeeling op het gebied van de ruwolie motoren, waar in bet bijsonder op viel'de Vöilve en waar ook Kromhout uit Am sterdam niet 6e slechtste plaats bezette. Het is natuurlijk niet m-gelijk in dit blad een volledig overzicht te geven van alle merken die worden aangeboden met al de bijzonderheden van dien. Opmerkelijk was echter dat de duur ste merken b.v. Rolls Rcyce, Packerd, Minerva, 1-Iispano e.d. hun radiateurvorm zoo weinig heb ben gewijzigd (Met opzet?) Een buitenbeentje op deze tentoonstelling vormde ongetwijfeld de Willys. Op de R.A.I. zel ve stootte deze wagen met zijn stroomlijn nog niet zoo erg af. Toen we dezelfde wagen echter in het verkeer zagen konden we dezen wagen echter in geen geval mo-oi vinden. Uiltgeslo-ten is het echter niet dat het vol gend jaar meerdere wagens gebouwd volgens hetzelfde principe op de markt zullen verschij nen. Wij hebben al zoo veel veranderingen op dat gebied meegemaakt dat een voorspelling niet gemakkelijk is te doen. Iets nieuws bracht ook Citroen. Deze fabriek kwam met een nieuw systeem chassisbalk uit, De tot nog toe gebruikte U balkvorm was ver- Eglise Walloime. Begijnhof. Dimanche 12 février, 9 h. 30: Service; 10 h. 30: Service; 11 h. 45: Service des enfants; 20 h.: Service. Pasteur Krafft. Jeudi 16 février: 20 h. Conférence de M. Ie Pasteur Chastand sous la présidenoe de M. Ie Pasteur M. van Hennep. L'église est ouverte 1017 h. tous les jours. Ned. Herv. Kerk Bloemendaal. V.m. 10 uur Ds. W. Swaan, Pred. te IJmuiden. Jeugddienst in het Jeugdhuis. V.m. 10 uur de heer W. F. J. Dankbaar. s Jeugddienst voor Ouderen. 's Avonds 7.30 uur Ds. J. J. Stam, - Pred. te Rotterdam. Gebouw „Maranatha" Donderdag 16 Febr., 's avonds 8 uur de heer K. Koopman. Bijbellezing. .4 Overveen. V.m. 10 uur Ds. J. C. van Dijk. Ned. Hervormde Evangelisatie te Santpoort. V.m. 10 uur Ds. A. A. Wildschut, IJmuideni-Oost. Ned. Herv. Gem, Santpoort. V.m. 10 uur Prof. Dr. G. A. van. den Bergh van Eysinga. 't Ware leven. (Gal. 2 20). Geref. Kerk te Bloemendaal. V.m. 10 en n.m. 5 uur Drs. J. C. Brussaard. Religieuze Kring Aerdenhout. V.m 10.30 uur Ds. M. C. Slotemaker de Bruïne, Alg. Seer. N. C. S. V., Zeist. I De Vrije Katholieke Kerk. Popellaan Kinheimpark. Zondag 12 Februari, 10.30 uur v.m., Gezongen H. Mis. Woensdag 15 Februari, 8 uur n.m. Completen en Lof. Donderdag 16 Februari, 7.30 uur v.m. Gespro ken H. Mis. I sterkt met een stalen ©laat, waardoor als het ware een koker is gevormd. Het chassis is daar door zoodanig versterkt dat zelfs met een tus- worden volstaan, nu ook de z.g. balancee- Het zal onze lezers niet d zfjn, dat Citroen een der eerste was, e tot dat systeem overging. Opmerkelijk groot was het aantal 4 cylinder bij de kleine wagens. Was er voor ren algemeen een neiging' om motoran te bouwen met'1 een grooter aantal cylinders, die eenvoudiger van uitvoering, lichter in ge wicht zijn. Ook hier zullen die gewijzigde tijds omstandigheden, niet vreemd aan zijn. Onder deze lichte wagens vielen zeker op cje Rcckne-, Singer Morris, Stoewer alsmede het Fiat prod-uct de Balilla. Een wagen die ook zeer veel bekijks had was de 40 P.K. Minerva Conduite Interieure Sépa- rée. Deze wagen is bestemd voor een Ooster- seben vorst uit Engelsch Indië, en is betimmerd met verzilverd staalplaats, terwijl de raamlijsten enz. van imitatie marmer vervaardigd zijn. Het geheel wordt voltooid met een complete radio installatie en coktailbar, terwijl die verlichting nu eens groen dan weer wit dian weer blauw ont stoken kan worden. Deze wa-gen heeft duizen den belangstellenden getrokken. Op de stands van de garage-inrichtingen trof fen ons in het bijzonder de z.g. remtester. Een buitengewoon kunstig niettemin zeer eenvou dig apparaat om de remmen van alle soorten wagens te controleeren. Wlij zijn benieuwd wie van onze Bloemendaal sche garagehouders zich als eerste voorziet van een dergelijk instrument. Ongetwijfeld zullen vele automobilisten hunne wagens dan regelma tig laten controleeren,, wat niet alleen in het belang is van dien bestuurder zelf doch ook in het belang van een veilig verkeer. Vermelden wij als laatste nieuwtje den stand van de Overhaed deur. Men behoeft nu niet meer uit de wagen te stappen als men met de wagen thuis komt. Op een plaats in den muui- is een pijpje ingemetseld; binnenrijdende richt men de schijnwerper op het pijpje en de deur rolt vanzelf omhoog. Door aau den binnen kant op 'een knop te drukken zakt die deur weer en sluit men deze op de normale manier af. Het heele geheim is dat achter het pijpje zich een foto-electrische cel bevindt, die weer in verbin ding staat met een kwikeontact dat dian voor de rest zorg draagt. Zeer velen hebben hun kennis op deze ten toonstelling belangrijk vermeerderd. 77. Jongejonge, dat zag er leelijk uit! En dat terwijl ze niet eens mondvoorraad of de rest van hun kleeren hadden kunnen meene men. Twee etmalen dobberde het armzalige bootje rond, en ze begonnen reeds te wanho pen, toen den derden dag een groote schoener m de verte opdaagde. Ze zwaaiden met hun zakdoeken en schreeuwden uit alle macht gelukkig! de schoener had hen opgemerkt en draaide bij! 78. Toen het schip vlakbij was, werd een ,'ijn uitgegooid, die de professor dadelijk aan een der raketten vastmaakte. Toen lieten de opvarenden van den schoener een touwladder buiten boord zakken, waarlangs onze vier vrienden naar boven klauterden. Gelukkig was het prachtig weer en de zee kalm, zoodat de redding vlot van stapel liep. ALS DE WINTER HEENGAAT. 3 Februari. Voor een paar weken nog sneeuw, spiegelende wegen, ijsbanen, kruiende rivieren, gestremde scheepvaart en daarbij ijskoude winden uit het noordoosten. Vaak een diepblauwe hemelkoepel met stralende zon die die sneeuwkristallen met sprookjesleven bezielde en een ozonrijke lucht van alle onreinheid gespeend, die ondanks de snerpende kou ons naar buiten riep. Maar- die vogels zochten de huizen der men schen op, want er viel daarbuiten niets te bik ken: weiden en akkers lagen onder de lijkwade En 't waren niet alleen musschen, vinken, spreeuwen en merels die kwamen bedelen, ook het zwarte en bonte kraaienvolk kwam in groot getal van den d-uinkant opzetten, en duizenden hongerende meeuwen cirkelden en tuimelden bo ven de wakken in het Spaame, langs de grach ten en heel laag over de tuintjes bij onze wo ningen, om de brokken op te vangen die we hun toewierpen. En plotseling was 't gedaan. Een stille dooi, gevolgd door regen en wind veegde sneeuw en ijs in een paar dagen weg. Het land- en het water kunnen de vogels weer voeden. Het kraaienvolk wandelt weer over de akkers om slakken, kevers en larven uit te boren. De slakken zitten maar een paar duim diep tusschen de plantenwortels en wachten, tot de zonnebestraling tot in haar schuilplaatsen zal doordringen. Kevers hebben een verstek ge vonden tusschen de wortels van struiken en boo- men, die cok den insectenlarven een veilig bedje bieden. Meeuwen vervolgen weer him lange op en neergaande tochten boven 't Spaarr.e en de grachten of gaan in groote vluchten langs de strandlyn. En de zwarte koeten met de witte bles die uit de Meer waren g'ekomen, zijn al weer in 't binnenland verdwenen. Voor vinken, ring- musschen en gorzen ia er onkruidzaad genoeg te vinden. Of ze wandelen om de hoeven, want de vogels zijn graag bij de kweekers. Die behooren ook bij elkaar, zoowel in dagen van overvloed als in tijden van schaarschte, in vreugde en leed. in eensgezinde samenwerking en in hooggaan de ruzie. Want beiden zijn op 't land geboren en getogen, beiden leven van t land, beiden sterven c-p 't land. De kweeker zaait en poot en plant voor de vogels uit hoewel tegen zijn zin de vogel neemt zijn deel er van tegen den wil van den kweeker. Maar treedt een in- seetenleger vraatzuchtig op, dan grijpen de vogels als redders in. Dat doen ze feitelijk nu al. uit voorzorg. Zie de meezen eens druk bezig zijn. Ze kijken en loeren en draaien en turnen om alle hoekjes en rimpeltjes, in alle scheurtjes, spleetjes en gaatjes van takken en twijgen om insecten-eitjes met hun fijn maar stevig snaveltje uit te boren of los hakken. Geen spleetje wordt vergeten, geen knopje overgeslagen. Niets ontgaat hun felle oogen. alles trekt hun aandacht, wordt verkend, bekeken en beklopt. Jaag ze weg, ze komen dadelijk terug onder druk gemiesper. Een zwakke rollende toon komt uit den bosch- rand: „sirrrr!" In 't ritselend loof scharrelt een merel, op zoek naar verborgen poppen en larven. Zij is de bezitster van die schuchtere stem. Wie zou dat hebben verwacht van de fluitiste uit den zomerweelde tijd? Daar sluipt als een muis langs de takken een klein bruin ding met het staartje parmantig omhoog, 'tls ons vriendje, het winterkoninkje. Niets ontgaat aan zijn scherpziende oogjes, als het op jacht is. En die jacht beteekent wat. Eitjes, poppen, larven, mugjes, vliegjes, spin netjes, alles is zijn gading. Niet alleen in den winter, neen, 't heele jaar door. Gelukkig, wie in zijn vruchtenhof het nest van een winter- koningpaar mag hebben! Vooral, zoodra 't gezin vermeerderd is met 6 a 8 jongen. 't Winterkoninkje zwijgt bijna nooit. Zelfs in den winter kun je zijn „tsik-tsik-tserr!" voort durend hooren. Let eens op hem. Al vroeg in 't voorjaar komt hij op een zonnigen dag met zijn volle liedjes voor 't voetlicht. Eerst een slag, dan een draai, weer een slag, en een ratel tot besluit. KERST ZWART. Je blijft dus nog altijd zoolang op als vroe ger? vraagt mevrouw van der Snipper, dan is er in je huwelijk weinig veranderd. Mevrouw Snapper zucht: Eigenlijk niet; vroeger wachtte ik tot Gerard ging en nu wacht ik tot hij komt. Hygiënische artikelen. (Wettig gedeponeerd) (tegenover het Stadhuis) Bestellingen per brief worden discreet uitgevoerd. Gemengde kleuren Zacht en sterk Speciaal voor per knot «.A 100 gram HU, Kleine Houtstraat 7-9 Gen. Cronjestraat 43 Bioemendaalschew. 105 GEsssaataaHsssBani JE ADRES voor 1ste klas Schoen reparatie is en blijft Jan Steenstraat 32 Huis: Garenkokerskade 44 Neemt proef met ons LÏJMWERK volgens nieuw systeem. Ie KLAS HOLL. RUNDVLEESCH VET GEMEST KALFSVLEESCH p. pond Gehakt f 0.55 Foulet - 0.55 Cótelets - 0.55 Lappen - 0.60 Rollade - 0.65 Borst - 0.65 Nierstuk - 0.70 Fricandeau -0.80 Oesters - 0.90 Blinke Vinken - 0.90 Lever - 0.70 Nieren per stuk - 0.60 Tongen per stuk - 0.90 Zwezerikken per stuk - 0.60 Vet - 0.50 Pooten per stuk - 0.20 BLANK VARKENSVLEESCH p. pond Doorregen Lappen f 0.25 Karbonaden (schouder) - 0.30 Karbonaden (haas) - 0.40 Magere Lappen - 0.40 Saucijzen - 0.40 Gehakt - 0.40 Fricandeau - 0.45 Rollade - 0.45 Hamschijf - 0.30 Reuzel - 0.30 - Rookworst - 0.50 Lever - 0.50 p. pond Doorregen Lappen f 0.30 Magere Lappen - 0.40 Gehakt - 0.35 Poulet - 0.40 Klapstuk - 0.40 Rosbeaf o,50 Rollade (van de lende) - 0.45 Ribstuk - o.50 Riblappen o.45 Lende-Staartstuk - 0.60 Biefstuk Haas Nieren per stuk Staart per stuk Tongen Niervet per stuk Beleefd aanbevelend, - 0.80 - 0.80 - 0.25 - 0.80 - 2.00 - 0.35 Edisonstraat IA nabij E.S.M, remise. Telefoon 13002. Na 6 uur 22433 Gelieve Uw bestelling voor morgen vandaag op te geven. GEEN SLACHTHUISKOSTEN,

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1933 | | pagina 3