Pianolessen GEEN OPRUIMING IPS N. VAN BEEM 4. G. G. M. GIORSIS i In. MaisonLeny r. 18' Haarlem, Tel. 13310 JAN F. VAN DANTZIG BURGERLIJKE STAND. TOOM EEL. maar ALTIJD extra p BOUCLÉ en AXMINSTER H KARPETTEN m Tapijthandel B. A. CASSEE Zn. ZIJLSTRAAT 83 TEL. 11307 ZIJLSTRAAT 83 SPORT. Autobekleeder Zadelmaker Korie Kleverlaan 76. Telef. 23187 Schoorsteenvegers NAAIMACHINES L GEYLVOET. Ooeistraal 37 Haarlem Telefoon 13534 Dames- en Heerenkapper Blijvende haargolf, zonder machine, zonder electriciteit, zonder stoom, prijs f 5.00 - PRIMA BRANDSTOFFEN PRIMA BEDIENING N.V. STEENKOLENHANDEL v.h. J. H. KRUL Jr TEL. 11617— 1410b. OVERVEEN door de tram, verlichting Zandvoorberlaan, demping van doodloopende slooten, toegang Naaldenveld, rondleidingen der leden op „Els- wout", verbetering postbestelling, winterlezing van Jan Strijbos met filmvertooning van den heer J. Romijn, beiden lid van B. A. B. (deze lezing was een groot succes gebleken). Alles tezamenvattend, kan de B. A. B. zich over tuigd houden, dat zij ten volle haar bestaans recht bevestigd heeft. Het daarop uitge brachte verslag van den penningmeester, den heer H. Fruitema, leerde ons ondermeer, dat de rekening in ontvangsten en uitgaven sloot met een totaalbedrag van f280.78. Op voor stel der kascommissie wordt de penningmees ter gedéchargeerd. De voorzitter houdt nu een goed gedocumenteerde rede over doel en goed- recht der vereeniging B. A. B., als antwoord op de (door hem gestelde) vraag: Is de B. A. B. noodig?; heeft zij wel een taak? Uitgaan de van de stelling, dat het hoofddoel der ver eeniging is en steeds zal zijn: het wonen ifi Aerdenhout en Bentveld zoo aangenaam mo gelijk te maken, is er voor de 3000 inwoners, die Aerdenhout en Bentveld tellen, zeer stel lig een behoefte aan een vereeniging, die speciaal de belangen dezer bevolkingsgroep verdedigt, evenals zulks voor de bevolkings groep Bloemendaal, de oude kern onzer uit gestrekte gemeente, sinds jaren door de ver eeniging „Bloemendaal's Bloei" geschiedt. Bei den hebben hun eigen terrein, en historisch is dit verklaarbaar. Gelukkig is de sa/menwer king tusschen beiden uitnemend; van animo siteit is nimmer sprake geweest. In het thans aangevangen vereenigingsjaar zullen de ver schillende, zooeven voor 1932 genoemde plan nen en onderhandelingen, weder' met kracht worden voortgezet en spreker gaat deze nog eens punt voor punt na. Verder vernemen wij, dat het voornemen bestaat den heer Strijbos nog eens dezen winter voor een spreekbeurt uit te noodigen; ook dat men zal trachten een lezing te doen houden over onze oude buiten plaatsen en merkwaardige gebouwen door een bevoegd persoon, alsmede een dito over uit- breidings- en z.g. streekplannen (rationeele plaatsaanwijzing voor toekomstige bewonings- gedeelten, gegroepeerd naar weistandsgrenzen der bewoners, industrieterreinen, verkeersver bindingen, enz.). Spreker verzocht medewer-' king der pers, oan te bevorderen, dat huisnum mers op de hekspijlen geschilderd worden omdat het bij avond niet doenlijk is deze num mers thans te ontdekken. Mede in het belang van een paar ontslagen gemeente-nachtwa kers, die thans in dienst zijn van den Parti culieren Nachtveiligheidsdienst van den heer J. P. van Baasbank, Prof. van Vlotenweg 10, Bloemendaal, beval hij deze onderneming ten warmste aan. De aan de beurt van aftreding zijnde bestuursleden, worden bij acclamatie herkozen. In de kascommissie1- worden gekozen de heeren A. Vos en Straus. Als bijdrage voor de Politie-Sportclub wordt, evenals vorig jaar, f 10.gevoteerd. Door Mr. S. Scholtens, lid van bestuur, werd de aanleg van een ijsbaan volgens een quick freezing systeem bepleit. Op voorstel van één der aenwezige leden, wordt besloten, het jaai-verslag in druk te versprei den, omdat het aantal plaatsgenooten, dat ab soluut onbekend is met den arbeid dezer, nut tige vereeniging, inderdaad nog verbijsterend groot is. Met een woord van dank aan de aan wezigen voor hun getoonde belangstelling, sloot de voorzitter deze belangrijke besprekin gen. PROEFDRAINEERING PARK RIJNEGOM EN PARK BOEKENROODE. Overeenkomstig het Donderdag 16 dezer ge nomen raadsbesluit, hebben B. en W. van Bloemendaal, het bestuur der „Buurtvereeni- ging AerdenhoutBentveld" (B. A. B.) schrif telijk medegedeeld, dat de Gemeente bereid is, mede te werken tot het draineeren van eenige nader aangegeven tuinen in het Park Rijne- gom en het Park Boekenroode, overeenkomstig de dopr de B.A.B. ingediende teekening, onder voorwaarde dat de eigenapen dier tuinen be reid zijn, hiervoor gezamenlijk aan de Ge meente te vergoeden, een bedrag van f 780 en zich schriftelijk te willen verbinden, het on derhoud der draineering op zich te nemen. Zoodra genoemd bedrag door tusschenkomst der B. A. B. bij den gemeente-ontvanger ge stort is, zal met het werk een aanvang ge nomen worden. Daartoe welwillend in staat gesteld door de Directie van Publieke Werken, konden wij in zage nemen van bovengenoemd draineerings- pian, en ontleenen wij hieraan het volgende: Park Rijnegom. De achtertuinen van percee- len 4, 6, 8, 10, 12, 14 en 16 aan de Clematis laan worden ondergronds verbonden door een gezamenlijke draineerbuis van 15 c.M. middel lijn; evenzoo worden de achtertuinen van per ceel 5, 7, 9, 11 en 13 onderling door een der gelijke buis verbonden. In het midden worden deze buizen opgevangen, terwijl de eene buis een aftakking naar het riool in de Distellaan-, de andere een dito naar het riool in de Clema tislaan verkrijgt ter aflating van het water. Park Boekenroode. De achtertuinen van per ceel Nr. 9, 9a, 9b, 15 en 17 aan de Teding van Berhoutlaan en die van perceelen Nr. 8, 10, 12 en 14 aan de Zonnebloemlaan krijgen één ge meenschappelijke draineerbuis, als boven om schreven. Deze draineerbuis krijgt een aflaat in het gemeenteriool in de Teding van Berk houtlaan ter ééne zijde en aan dat in de Zon nebloemlaan ter andere zijde. De werkzaamheden zullen worden uitgevoerd onder toezicht van P. W. door onze tewerk- gestelden, die hieraan gezamenlijk zullen ver- loonen een bedrag van c.a. f2000.het bovenaangegeven bedrag van f 780 strekt tot dekking van de aanschaffingskosten der ma terialen, UIT HET POLITIERAPPORT. Het politieranport vermeldde weer een aantal aanrijdingen, gelukkig geen van alle van ernsti- gen aard. Op den hoek van de Nicolaas Beets- laan en Bentveldsduinweg liet een chauffeur na, een andere auto voorrang te geven, met het gevolg, dat laatstgenoemde wagen schade opliep. Vogelenzangschenweg, doordat een wat haastig gebakerde chauffeur zijn weg wilde nemen tus schen een andere auto en een met schoolban ken beladen handwagen. De banken rolden over den weg en de al te voortvarende chauffeur krijgt binnenkort zijn oproeping thuis. Daarentegen was een wat weifelachtig autobe stuurder oorzaak van een aanrijding op de Iepenlaan bij de Kleverlaan. Berst haalde hij naar links, daarna plotseling naar rechts uit, met het gevolg, dat een meisje, dat daar peT fiets pas seerde werd aangereden. Twee fietsen, die onbeheerd stonden voor café's, resp. te Vogelenzang en te Bloemendaal, reden zonder voorkennis en tegen den wil de eigenaren weg. De politie zoekt de dieven. Door de politie is de 30-jarige S. te Haarlem aangehouden, die bekend heeft, uit de jas, die in den gang van een perceel in deze gemeente hing, een portefeuille met f 75.te hebben weg genomen. GEVONDEN VOORWERPEN. BLOEMENDAAL. Gevonden en terug te bekomen bij: J. de Koning, tijdelijk adres Kroes, de Witstraat, Haarlem, een witte halsketting; IJzerloo, Saxenhurgerweg 4, Bloemendaal, een nikkelen heeren horloge; de Ruiter, Bosch en Duinlaan 24, Bloemendaal, een zilveren vulpotlood en gouden bril; Jeugdhuis, Donlterelaan, Bloemen daal, een damestaschje met inhoud; Jurgens, Koninginneduinweg 1, Bloemendaal, een onder deel van rolschaats; P. J. Kernekamp, Bosch en Duinlaan 20, Bloemendaal, een kinderporte- monnnaie met inhoud; Schaap, Prof. v. Vloten weg 9a, Bloemendaal, een vulpen; Gall, Ooster duinweg 256, Aerdenhout, een zwarte poes; J. Alders, Urselastraat 7, rood Haarlem, twee sleutels aan riempje; aan den politiepost te Aerdenhout, een zwarte handschoen; aan het bureau van politie, Overveen, een dames- en een heerenhandschoen; een sjaal; een bruin- wollen handschoen; een kinderhandschoen; een horlogesleuteltje; een wit kinderhandschoentje. INGEKOMEN PERSONEN. GEMEENTE BLOEMENDAAL. (Opgaven van 1623 Ke.br. '33.) Mej. G. Timman, Dr. Dirk Bakkerlaan 40, Bloemendaal; J. F. M. Lambooy, Brederode- laan 24, Bloemendaal; H. Snoeijing, Leid- schevaart 12, Vogelenzang; J. Affourtit, Bloe- mendaalscheweg 119, Bloemendaal. GEDIPL. N.T.V. OUD-LEERLING o.a. van wijlen DIRK SCHaFER BLOEMEND.WEG 98a, TEL. 22014 BLOEMENDAAL GEMEENTE BLOEMENDAAL. (Opgaven van 1623 Fefor. '33.) Bevallen: P. Blokken—van der Kamp, z.; F. L. W. A. CasseeGrote, d. Getrouwd: W. J. de Graaf en A. I. Schmidt. gr is proces-verbaal opgemaakt. Voorts had een aanrijding plaats op HENNY PORTEN NAAR NEDERLAND. Onder auspiciën van Ernst Krauss zal Henny Porten, Duitschland's populaire film-diva, met haar tooneelgezelschap een tournée door ons land maken en o.a. gastvoorstellingen geven te Amsterdam en Haarlem. In haar ensemble werken een aantal bekende Ufa-spelers mede, o.a. Hans Zesch-Ballot, Willy Buschoff, Emil Birron, Maria Forescu, Ilse Winter. De voorstellingen in ons land zullen eind Februari beginnen. Op het oogenblik maakt Henny Porten met haar gezelschap een tournée door Duitschland en haar succes is groot. Henny Porten is jarenlang heerscheres over de stomme film geweest en heeft in verschillen de geluidsfilms haar roem weten te handhaven, b.v. in „Luise, Koningin von Preussen", „Kohl- hiesels Töchter", „Skandal um Eva" maar ge durende de laatste jaren heeft Henny Porten vooral met haar gastvoorstellingen in groote Duitsche schouwburgen successen behaald, o.a. met „Madame sans Gêne" en met het blijspel „Morgen um fiinf...!" van Felix Josky, waarin zij twee rollen vervult. De heer Krauss bericht ons nader dat Henny Porten te Haarlem komt op Zaterdag 10 Maart in den Stadsschouwburg. 16 Febr. „Vredesspel" van Dick Gabel. 18 Febr. „Te waar om goed te zijn'" van Bernard Shaw. Rott. Hofstad tooneel. 20 Febr. „Circus Knie" van Carl Zuckmayer. Gezelschap Van Dalsum, alles in den Stadsschouwburg. Als er wordt gehandeld, gedaan, wordt er niet gedacht en nog minder gesproken. En wij leven in dagen van de Daa.i De éen muit en doet daarmee wat hij zelfs nooit gedroomd had te doen en de ander opent voor hem met een daad dé angstwekkende poorten van den Dood. Hen derde klinkt de overbliivenden in boeien, niet volgens een boekje als een ge leerde les, maar hartstochtelijk zooals de vijand wordt geboeid, die aanstormen kwam op zijn bezit, op zijn huis, op zijn vrouw en zjjn kind, maar die struikelde en zoo kon. worden overweldigd. En rommelend gaat door den ondergrond van het Volk, dat den muiter lief heeft, omdat de muiter de man is die oude veeten kwam wreken, die oude vernederingen heeft omgezet in opstand, als een daad gaat van Oost tot West murmureering door den ondergrond van het Volk, dat is de menschheid van straks. Dat is de daad van het aarde om spannend onzichtbaar maar zacht hoorbaar onder het dagelflksche geschieden dóór-schui vend geweld van de innige verontwaardiging over de oude wandaad die liefdeloosheid heet en die nu een paar eeuwen de Moderne Menschheid geteisterd heeft. Het is de tijd van de daad, die zich gereed maakt naar een ten met ketelmuziek te hoonen, hartstochten met pijpenstellen van vernuft aan te blazen, woelingen te forceeren tegen andere levende menschen. Het is de tijd voor praktische sa menkoppeling van groepen, voor zich formee- ren van falanxen vol van lust naar macht, zonder meer, achiter voormannen, breed van rug, ruw van tred, maar die zwijgen en gereed zijn om toe te slaan. Het is nu weer eens een tijd, dat mannen, die door ons aangesteld zijn m de Orde te bewaren en aan wie wij alleen symbool van die tank, het recht gaven wa. penen te dragen, zich diets maken, dat daad en werkelijkheid meer zijn dan symbool en rituaal waarom zij de mantel der zelfbeheersching af- erpen, waarom de beestmensch in hen de handschoenen der beschaving uittrekt, zich het gezicht wrijft en met een vloek zich opmaakt om met harde woorden te veroordeelen en met nog harder vuisten levens en bouwsels en stre-i vingen kapot te maken, opdat verhinderd worde wat het Leven zelf wil: ontwikkeling, ontplooiing van vrijheid, ontbolstering, groei van het nieuwe uit het oude, opkomst (tot nieuw en eigen bederf) van het onbedorvene in de plaats en op den rang van het bedorven traditioneele-zonder-meer, dat niet anders is dan een als met kamferinjeccies tijdelijk schijnbaar in het leven gehouden levend lijk. In dezen zoo zijnden tijd doet een stuk als .Circus Knie" van den in het afstervend circusleven goed thuis zrjnden sentimenteelen romantiker Zuckmayer aan als een zwanenzang en als een anachronisme. Het circusleven zingt in dit sympathieke stuk zijn zwanenzang. Er zijn geen paarden meer voor de wagens en geld voor autotractie is er niet, want wie zou dat betalen? Kermiswagens zijn geen legercaissons De oude Knie zal sterven voor zijn kunst en voor de leden van zijne hem toegewijde orga nisatie met de koppigheid van den arme, die zoo brutaal is ook nog illusie's te hebben. Het circusleven is een anachronisme, behoort tot de historie van een voorbijen tijd. Want om in het. circus wat te beteekenen is een heel leven van vooroefening noodig. En daarvoor hebben wij geen tijd meer. Andere „nuttiger" oefeningen zijn gauwer aangeleerd, hoe bijv. de bajonet in iemands lichaam te planten, niet te diep en snel er weer uit om 'n volgend „voorwerp" te nemen. In 10 minuten leert men hoe een hand granaat te werpen, een gasmasker te dragen, een weg te vernielen, een rail te breken is. De wapenfabrikant en de reconfectie-O-weeër van nu heeft trouwens geen circus noodig om zich te amuseeren. „Circus Knie", óók „de dood van een Zwaan", is de anachronistische tragedie van Trouw en Overbodigheid. Iets komisch-zonder-meer kunnen wij er niet in zien. Het stuk is hoogstens een tragi-komische doodendans van wie en wat, zelfs zonder een kreet van verzet, zich slachtofferen laat door omstanders en omstandigheden, De spelers, de regisseur Defresne en de decorverzorger Van Dalsum, hebben van de opvoering van dit stuk in weerwil van de vrij klanklooze vertaling en onnoodige in den tekst voorkomende herhalingen een gebeurtenis ge maakt. Zoowel Van Dalsum als Charlotte Kohier hebben een stoer rythme en welluiden de taal noodig om in het uit te spreken ge deelte van de rollen tot hun recht te komen Hoewel in de vertaling welluidendheid en sterke rythmeering ontbraken, waren, zij in staat de stampvolle zaal den geheelen avond te boeien. Elders zijn kleine aanmerkingen ge mankt op het spel der neven-personen. Wij willen die niet met andere vermeerderen, maar de bespreking van dit stuk mag niet ein digen zonder een woord van afzonderlijken lof over Ph. la Chapelle, dien wij nog nimmer zoo frisch en zoo rijp en rond hebben bijgewoond als in zijn rol van dezen avond. Hrj moet een goed mensch zijn, dat deze rol, naar men zou zeggen heelemaal niet geknipt voor zijn figuur, zijn persoon zoo goed lag. Verstraete gaf een diep ontroerend moment in de van het balcon van den kermiswagen afgesproken grafrede. Nu Shaw. Daarover de volgende week. (Wordt vervolgd) T. VAN den 1 blikken stembus te tijgen, vrienden en verwan. r Nieuwste dessins Prima kwaliteiten VOETBAL. De uitslagen der Zondag j.l. gespeelde wed strijden voor de 2e klas B zijn: BloemendaalAlphen 43 A. F. C.—H. F. C. 4—7 HerculesD. W. S. 11 B. F. C.Velox 31 SpartaanBaarn 5—2 Dat een wedstrijd vóór het eindsignaal niet verloren is, ook al staat men tot kort voor het einde nog achter, werd Zondag weer op het terrein aan den Brederodeweg bewezen. Met rog 7 minuten speeltijd en een 32 achter stand leek het alsof Bloemendaal de eer aan de bezoekers zou moeten laten, maar in twee minuten was de achterstand omgezet dn een voorsprong, die moeten we eerlijk bekennen, niet verdiend was. Den Alphenaren kwam een gelijk spel zeer zeker toe: zij speelden vooral in de eerste helft een keurige partij voetbal, tactisch dikwijls heel goed verzorgd. Wij zagen meermalen staaltjes driehoekspel tot in de perfectie verzorgd, terwijl ook de schotvaar digheid niets te wenschen overliet. Bloemen daal kon de eerste twintig minuten maar geen vat op dit spel krijgen, en stond een gegeven moment zelfs met 31 achter. Later ging het beter, maar toch bleven de gasten domineeren. Plotseling kwam de ware geest in ons elftal, Alphen werd in korten tijd geheel overspeeld, en de schijnbaar verloren wedstrijd nog uit het vuur gesleept. Onder leiding van scheidsrechter Bos bonden de twee volledige elftallen den strijd aan. Al phen begon met een serie gevaarlijke aanvallen, waarvan er één spoedig succes had. Als Parson onjuist terugspeelt, kan de uitgeloopen Huis man het eerste doelpunt niet meer voorkomen. Bloemendaal speelt onrustig, onzeker en on samenhangend. Toch komt de gelijkmaker door van Gelder, die een slechten voorzet van links even fraai als onverwacht benut. De vreugde is van korten duur. Alphen drukt haar volkomen meerderheid in twee goals uit, waarbij echter aan de laatste Huisman niet geheel vrij uit ging. Blijkbaar was hij van meening, dat voor buitenspel gefloten zou wor den en stak hij geen hand naar den hal uit. Zoolang echter het signaal niet gaat, moeten allé pogingen in het werk gesteld worden om te redden, wat te redden is. Bloemendaal komt hierna wat meer los en 't is in de voorhoede de Bock, die zijn buurlui geregeld aan het werk zet. Frans Bakker speelt als rechtsbuiten uitstekend; als hp den bal goed van Charlie toegespeeld krijgt, zorgt hij, dat nog voor de rust de stand 32 wordt. In de tweede helft gaat 't gelijk op. Misschien is Alphen wat meer in den aanval. Bepaald gevaarlijk is ze echter niet, hoofdzakelijk door het stevige verdedigen van onze backs. Lang zaam maar zeker verstrijkt de tijd, er wordt al op de horloges gekeken, als de geest vaar dig wordt over onze ploeg. Ineens verandert het aspect: de witte middenlinie stuwt den aanval telkens weer op. Uit een corner, goed door Parson voor 't doel geplaatst, en door Beijk ingekopt, ontstaat een scrimlmage, welke door Nol benut wordt om den bal in 't doel te werken. Bij den volgenden aanval schiet Nol van den vleugel op de goal en via Van Gelder suist no. 4 in de touwen. Alphen raakt de kluts danig kwijt, bijna had Frans Bakker nog het vijfde doelpunt gescoord, maar hij schoot, alleen voor den keeper staande, juist langs den verkeerden kant van den paal. Zoo kwam onder groot enthousiasme het einde met een 43 overwinning. De ontmoeting A. F. C.H. F. C. had een korfbaluitsiag, die de zwakte der verdedigin gen demonstreert. Merkwaardig is, dat de doel- verdedigers, aan de eene zijde de jonge Dorlas, die steeds zoo'n uitstekende pers heeft, aan den anderen kant Van der Meulen, eenige leelijke blunders maakten, waaruit de hooge score te verklaren is. A. F. C. telde vier invallers, o.a. ook voor Lungen, die, zooals bleek bootpech had, en twee minuten na den aanvang op het veld aankwam. Zeer sportief stond H. F. C. toe, dat hij de tweede helft meedeed. Gevaarlijk was hij ditmaal niet, hij had last met het zware terrein en van de goede bewaking door spil Kruyer. Zoo kon hij maar eens scoren, en nog wel uit een penalty. Het was nu Dorsman, die door vpf doelpun ten voor zijn rekening te nemen, wel een bij zonder productieve hui had. Hij profiteerde naar behooren van de A F. C. tactiek, alle aandacht op Koper te concentreeren. Daardoor kregen de andere H. F. C. aanvallers veel be wegingsvrijheid, waarvan een nuttig gebruik gemaakt werd. H. F. C. begon met een overwicht, dat het ergste voor A. F. C. deed vreezen. Binnen een kwartier hadden Dorsman en Hagenaar reeds tweemaal langs Dorlas geschoten. Toen her stelde de thuisclub zich en scoorde door Ellens tegen. Tot de rust ging de strijd verder gelijk op. Na de thee kwam een ware doelpuntenregen. Dorsman maakte er 31 van, Knoppers buitte een fout van Van der Meulen uit (32), maar Dasman bestrafte onmiddellijk hierop een nog grootere fout van den A. F. C. doel man (24). De spanning bleef, dank zij El lens (34). Maar toen kwam een groote in zinking der A. F. C. verdediging, welke Dorsman zonder te groote inspanning de gele genheid bood er 36 van te maken. Wel be nutte Lungen nog een strafschop (46), doch Hagenaar benam den A. F. C. aanhang alle illusies, door een listig zevende doelpunt te scoren. Hercules en D. W. S. speelden in Utrecht een pittige partij voetbal, die, spannend ais ze was, van het begin tot het einde boeide. Een minuut na den aanvang doelpuntte Hercules' rechtsbuiten reeds, maar buitenspel van de Zeeuw deed het annuleeren. D. W. S. kwam toen stevig in den aanval, doch vond in Vaasse en Bloemen prima verdedigers. De niet zoo talrijke attaque's van Hercules waren inmid dels niet van gevaar ontbloot, mede door het onzeker optreden van den D. W. S. doelman. Deze was ook de schuld van het eerste doel punt, want toen hij onoordeelkundig uitliep, was Wout Buitenweg er als de kippen hrj, om in het verlaten doel te schieten. Na de hervatting trachtte D. W. S. het ver loren terrein te winnen door nog meer variatie in haar aanvalsspel te brengen. Wel kwam de verdediging der gastheeren vcor moeilijke problemen te staan, maar dank zij het té ver doorgevoerde samenspel der Amsterdammers, wist zij onheil te voorkomen, tot ongeveer een kwartier voor het einde, toen Bolt na een ooel- worsteling gepasseerd werd. Beide partijen krijgen hierna nog eenige serieuse scoring- kansen, welke door overhaasting niet benut werden. Het einde kwam met gelijken stand. B. F. C. deed keurig werk, door Velox met 31 te slaan. Het begin deed dat resultaat Vernieuwen en repareeren van Autokappen en binnenbekleeding. Repareeren van koffers, tasschen, tuigen, zeilen en alle lederwaren. Dekzeilen voor paarden f 3.75. leveren wij de BESTE; ln orde maken wij dn slechtste voor den minsten prijs. KINHEIMWEG 4 BLOEMENDAAL bij spoorwegovergang Kleverlaan, Telefoon 22687 GEGARANDEERD VOOR EEN HALF JAAR. niet vermoeden. Velox trad direct aanvallend op, en wist na 10 minuten spelen door Hettinga de leiding te nemen. B. F. C. zoekt dan haar kracht in snelle uitvallen, die inderdaad niet van gevaar ontbloot zijn. Beugelaar en Hooyer zorgen er voor, dat de ruststand 21 voor B. F. C. is. In de tweede helft zet Velox er alles op gelijk te komen. Door stoer verdedigen der B. F. C. backs lukt dit niet: integendeel, uit een snellen aanval door Hom geleid, brengt Hooyer B.F.C. in veilige haven en scoort keihard no. 3. De Bussumers hebben zich thans vrijwel veilig gesteld. Arm Baarn! Elke week komt het noodlot nader, en slechts een wonder kan nog redding brengen, en hoiwel juist in de voetbalwereld de wonderen zich geregeld voltrekken, geloo- ven we niet, dat den Baarners dit geluk boven liet hoofd hangt. Nu weer werd van Spartaan verloren met de duidelijke cijfers 52 En 't begin van dezen wedstrijd was zoo bemoedigend, want onmid dellijk na den aftrap nam Baam door Nieu- wenhuis de leiding. Hilster en Steur scoorden voor de Spartaan, maar nog werd de stand weer gelijk. Hoewel de rust inging met 32 voor de Spartaan, behoefde Baarn, gezien het spelverloop niet te wanhopen, maar toen in het laatst de verdediging weer uitgespeeld raakte, was het voor Hilster en Steur niet ondoenlijk den eindstand op 52 te brengen. Voor a.s. Zondag is vastgesteld: AlphenHercules. D. W. S.—A. F. C. H. F. C.Spartaan. BaarnB. F. C. Alphen geven wij een behoorlijke kans tegen Hercules, terwijl wij A.F.C. geen succes tegen D. W. S. kunnen voorspellen. H. F. C. zal haar ongeslagen record door Spartaan niet in ge vaar gebracht zien. Voor Baarn staat veel op 't spel. Wordt er van B. F. C. gewonnen, dan is er nog hoop. Winnen de Bussumers, dan kan Baarn zich definitief gaan prepareeren op de degradatiewedstrijden. De aanvankelijk gepubliceerde wedstrijd Ve loxBloemendaal is uitgesteld Van de lagere elftallen speelt: D. I. O.-Bloemendaal 2 10 uur. SwastikaBloemendaal Veteranen, 10 uur. Bloemendaal 4Beverwijk 5, 2 uur. Bloemendaal 5Rozenpriëel, 10 uur. Juniores. Bloemendaal aStormvogels a, 10 uur. Bloemendaal bHaarlem b, 12 uur. Adspiranten (Zaterdag), DeCeOBloemendaaal a, 2% uur. Bloemendaal bHaarlem b 2uur. Bloemendaal cEdo c, 2% uur. T COMPLIMENT. Welmeenende oude tante tot zangeresje: „Ik ben je toch zoo dankbaar voor dat lied, lieve. Het bracht me in mijn verbeelding weer in het ouderlijk huis. Als ik mrjn oogen sloot en naar de zang luisterde, was het me, of ik de oude poort weer aoorde knarsen.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1933 | | pagina 2